Themes - Twenty Twenty-Two - en to gl_ES translation catalogue (192 entries)

note: Description of the theme
en: Built on a solidly designed foundation, Twenty Twenty-Two embraces the idea that everyone deserves a truly unique website. The theme’s subtle styles are inspired by the diversity and versatility of birds: its typography is lightweight yet strong, its color palette is drawn from nature, and its layout elements sit gently on the page. The true richness of Twenty Twenty-Two lies in its opportunity for customization. The theme is built to take advantage of the Site Editor features introduced in WordPress 5.9, which means that colors, typography, and the layout of every single page on your site can be customized to suit your vision. It also includes dozens of block patterns, opening the door to a wide range of professionally designed layouts in just a few clicks. Whether you’re building a single-page website, a blog, a business website, or a portfolio, Twenty Twenty-Two will help you create a site that is uniquely yours.
gl_ES: Construído sobre unha base de deseño sólido,  Twenty  Twenty-Two adopta a idea de que todos merecen unha web verdadeiramente única. Os estilos sutís do tema están inspirados na diversidade e versatilidade das aves: a súa tipografía é liviá pero forte, a súa paleta de cores está extraída da natureza e os seus elementos de deseño sentan suavemente na páxina. A verdadeira riqueza de  Twenty Twenty-Two radica na súa oportunidade de personalización. O tema está deseñado para aproveitar as funcións de edición completa do sitio introducidas en WordPress 5.9, o que significa que as cores, a tipografía e o deseño de cada páxina do teu sitio pódense personalizar para adaptarse á túa visión. Tamén inclúe ducias de padróns de bloques, abrindo a porta a unha ampla gama de deseños deseñados profesionalmente con só uns poucos clics. Xa sexa que esteas a crear unha web dunha soa páxina, un blog, unha web comercial ou unha carteira, Twenty Twenty-Two axudarache a crear un sitio que sexa exclusivamente teu.

[ctx: Duotone name]
en: Default filter
gl_ES: Filtro por defecto

[ctx: Style variation name]
en: Swiss
gl_ES: Suízo

[ctx: Style variation name]
en: Pink
gl_ES: Rosado

[ctx: Style variation name]
en: Blue
gl_ES: Azul

en: Search
gl_ES: Buscar

[ctx: label]
en: Search
gl_ES: Buscar

[ctx: Template part name]
en: Footer
gl_ES: Pé de páxina

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, small)
gl_ES: Cabeceira (Escura, pequena)

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, large)
gl_ES: Cabeceira (Escura, grande)

[ctx: Template part name]
en: Header
gl_ES: Cabeceira

[ctx: Custom template name]
en: Page (No Separators)
gl_ES: Páxina (Sen separadores)

[ctx: Custom template name]
en: Single Post (No Separators)
gl_ES: Entrada única (Sen separadores)

[ctx: Custom template name]
en: Page (Large Header)
gl_ES: Páxina (Cabeceira grande)

[ctx: Custom template name]
en: Blank
gl_ES: En branco

[ctx: Duotone name]
en: Primary and tertiary
gl_ES: Primaria e terciaria

[ctx: Duotone name]
en: Primary and secondary
gl_ES: Primaria e secundaria

[ctx: Duotone name]
en: Primary and background
gl_ES: Primaria e fondo

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and tertiary
gl_ES: Primeiro plano e terciario

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and secondary
gl_ES: Primeiro plano e secundario

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and background
gl_ES: Primeiro plano e fondo

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to tertiary
gl_ES: Fondo diagonal ao terciario

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal tertiary to background
gl_ES: Diagonal terciaria ao fondo

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to secondary
gl_ES: Fondo diagonal ao secundario

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal secondary to background
gl_ES: Diagonal secundaria ao fondo

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal primary to foreground
gl_ES: Diagonal primaria ao primeiro plano

[ctx: Gradient name]
en: Vertical tertiary to background
gl_ES: Terciario vertical ao fondo

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to background
gl_ES: Vertical secundario ao fondo

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to tertiary
gl_ES: Vertical secundaria a terciaria

[ctx: Color name]
en: Tertiary
gl_ES: Terciario

[ctx: Color name]
en: Secondary
gl_ES: Secundario

[ctx: Color name]
en: Primary
gl_ES: Primario

[ctx: Color name]
en: Background
gl_ES: Fondo

[ctx: Color name]
en: Foreground
gl_ES: Primeiro plano

[ctx: Font family name]
en: Source Serif Pro
gl_ES: Fonte Serif Pro

[ctx: Font family name]
en: System Font
gl_ES: Fontes do sistema

en: Text-based grid of posts
gl_ES: Cuadrícula de entradas baseadas en texto

en: Simple blog posts
gl_ES: Entradas de blog simples

en: Large post titles
gl_ES: Títulos de entradas grandes

en: Irregular grid of posts
gl_ES: Cuadrícula irregular de entradas

en: Grid of image posts
gl_ES: Cuadrícula de entradas con imaxes

en: Grid of posts
gl_ES: Cuadrícula de entradas

en: Default posts
gl_ES: Entradas por defecto

en: The Grand Theater<br>154 Eastern Avenue<br>Maryland NY, 12345
gl_ES: Gran Teatro<br>Rúa principal, 154<br>Santiago, 12345

en: Location
gl_ES: Localización

en: February, 12 2021
gl_ES: 12 de febreiro de 2021

en: Date
gl_ES: Data

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
gl_ES: <em>Flutter</em>, unha colección de obxectos efémeros relacionados con aves

en: Poster with right sidebar
gl_ES: Entrada con barra lateral dereita

en: Grid of posts with left sidebar
gl_ES: Cuadrícula de entradas con barra lateral esquerda

en: Blog posts with left sidebar
gl_ES: Entradas de blog con barra lateral esquerda

en: Tags
gl_ES: Etiquetas

en: Blog posts with right sidebar
gl_ES: Entradas de blog con barra lateral dereita

en: POSTS
gl_ES: ENTRADAS

en: WELCOME
gl_ES: BENVIDO

en: <em>Goldfinch </em><br><em>&amp; Sparrow</em>
gl_ES: <em>Xílgaro </em><br><em>&amp; Pardal</em>

en: Page layout with two columns
gl_ES: Deseño de páxina con dúas columnas

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
gl_ES: Oh ola. O meu nome é Xan e atopaches o camiño ao meu blog. Escribo sobre unha variedade de temas, pero ultimamente estiven compartindo os meus desexos para o próximo ano.

en: An illustration of a bird in flight
gl_ES: Unha ilustración dun paxaro en voo

en: Screening
gl_ES: Pantalla

en: Page layout with image, text and video
gl_ES: Deseño de páxina con imaxe, texto e vídeo

en: Oh hello. My name’s Angelo, and I operate this blog. I was born in Portland, but I currently live in upstate New York. You may recognize me from publications with names like <a href="#">Eagle Beagle</a> and <a href="#">Mourning Dive</a>. I write for a living.<br><br>I usually use this blog to catalog extensive lists of birds and other things that I find interesting. If you find an error with one of my lists, please keep it to yourself.<br><br>If that’s not your cup of tea, <a href="#">I definitely recommend this tea</a>. It’s my favorite.
gl_ES: Oh ola. O meu nome é Xan e dirixo este blog. Nacín en Ourense, pero actualmente vivo no norte da provincia de Pontevedra. É posible que me recoñezan por publicacións con nomes como <a href="#">Xan das Polas</a> e <a href="#">XanWor</a>. Escribo para gañarme a vida.<br><br>Normalmente uso este blog para catalogar listas extensas de aves e outras cousas que me parecen interesantes. Se atopa un erro nunha das miñas listas, gárdeo para vostede.<br><br>Se esa non é a súa cunca de café, <a href="#">Se esa non é a súa cunca de café</a>. É o meu favorito.

[ctx: Short for to be determined]
en: TBD
gl_ES: Por determinar

en: <em>Watching Birds </em><br><em>in the Garden</em>
gl_ES: <em> Observación de paxaros </em> <br> <em> no xardín </em>

en: Page layout with image and text
gl_ES: Deseño de páxina con imaxe e texto

en: Oh hello. My name’s Edvard, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show every Tuesday evening at 11PM EDT. Listen in sometime!
gl_ES: Oh ola. O meu nome é Xosé e atopaches o camiño ao meu web. Son un observador de aves e tamén transmito o meu propio programa de radio todos os martes pola noite ás 11 p.m.. Escóitao nalgún momento!

en: Edvard<br>Smith
gl_ES: Xosé<br>Carballo

en: About page on solid color background
gl_ES: Páxina «Acerca de» sobre fondo de cor sólida

en: Oh hello. My name’s Jesús, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
gl_ES: Oh ola. O meu nome é Xosé e atopaches o camiño ao meu web. Son un observador de aves e tamén transmito o meu propio programa de radio todos os martes pola noite ás 11 p.m.

en: Simple dark about page
gl_ES: Páxina Acerca de Simple escura

en: Oh hello. My name’s Emery, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
gl_ES: Oh ola. O meu nome é Catuxa e atopaches o camiño ao meu web. Son unha observadora de aves e tamén transmito o meu propio programa de radio os martes pola noite ás 11  p.m.

en: Emery<br>Driscoll
gl_ES: Catuxa<br>Pérez

en: An image of a bird flying
gl_ES: Unha imaxe dun paxaro voando

en: About page with media on the right
gl_ES:  Páxina Acerca de con medios á dereita

en: Oh hello. My name’s Doug, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
gl_ES: Oh ola. O meu nome é Bríxida e atopaches o camiño ao meu web. Son unha observadora de aves e tamén transmito o meu propio programa de radio os martes pola noite ás 11  p.m.

en: Stilton
gl_ES: Carballo

en: Doug
gl_ES: Bríxida

en: Image of a bird on a branch
gl_ES: Imaxe dun paxaro nunha pola

en: About page with media on the left
gl_ES:  Páxina Acerca de con medios á esquerda

en: A podcast about birds
gl_ES: Un podcast sobre aves

en: Swoop
gl_ES: Redada

en: About page links
gl_ES: Acerca das ligazóns da páxina

en: About the hosts
gl_ES: Sobre os hosts

en: Support the show
gl_ES: Apoia o programa

en: Listen on Spotify
gl_ES: Escoitar en Spotify

en: Listen on iTunes Podcasts
gl_ES: Escoitar en iTunes Podcasts

en: Watch our videos
gl_ES: Mira os meus vídeos

en: A trouble of hummingbirds
gl_ES: Un problema de colibrís

en: Logo featuring a flying bird
gl_ES: Logotipo cun paxaro voador

en: About page links (dark)
gl_ES: Páxina «Acerca de» con ligazóns (escura)

en: About page with large image and buttons
gl_ES: Páxina acerca de con imaxe grande e botóns

en: Join my mailing list
gl_ES: Únete á miña lista de correo electrónico

en: Learn about my process
gl_ES: Coñece o meu proceso

en: Read about me
gl_ES: Le sobre min

en: Take a class
gl_ES: Recibe unha clase

en: Support my studio
gl_ES: Apoia o meu estudo

en: Purchase my work
gl_ES: Merca o meu traballo

en: Heading and bird image
gl_ES: Encabezado cunha imaxe dun paxaro

en: This page could not be found. Maybe try a search?
gl_ES: Non se puido atopar esta páxina. Quizais queiras tentar unha busca?

en: 404 content
gl_ES: contido 404

en: Header with tagline
gl_ES: Cabeceira con descrición curta

en: Title, navigation, and social links header
gl_ES: Cabeceira con título, navegación e ligazóns sociais

en: Title and button header
gl_ES: Cabeceira con título e botón

en: Text-only header with tagline and background
gl_ES: Cabeceira de só texto con descrición curta e fondo

en: Text-only header with background
gl_ES: Cabeceira de só texto con fondo

en: Logo and navigation header
gl_ES: Cabeceira con logotipo e navegación

en: Small header with dark background
gl_ES: Cabeceira pequena con fondo escuro

en: Logo, navigation, and social links header with background
gl_ES: Cabeceira con logotipo, navegación e ligazóns sociais con fondo

en: Logo, navigation, and offset tagline Header
gl_ES: Cabeceira con logotipo, navegación e descrición curta desprazada

en: Logo and navigation header with background
gl_ES: Cabeceira con logotipo e navegación con fondo

en: <em>The Hatchery</em>: a blog about my adventures in bird watching
gl_ES: <em>O viveiro</em>: un blog sobre as miñas aventuras na observación de aves

en: Large header with dark background
gl_ES: Cabeceira grande con fondo escuro

en: Illustration of a flying bird
gl_ES: Ilustración dun paxaro voando

en: Header with image background
gl_ES: Cabeceira con imaxe de fondo

en: Header with image background and overlay
gl_ES: Cabeceira con imaxe de fondo e superposición

en: Default header
gl_ES: Cabeceira por defecto

en: Centered header with navigation, social links, and background
gl_ES: Cabeceira centrada con navegación, ligazóns sociais e fondo

en: Header with centered logo
gl_ES: Cabeceira con logotipo centrado

en: Header with centered logo and background
gl_ES: Cabeceira con logotipo centrado e fondo

en: Learn More
gl_ES: Aprender máis

en: Welcome to<br>the Aviary
gl_ES: Benvido<br>Os paxáros

en: Wide image with introduction and buttons
gl_ES: Imaxe ancha con introdución e botóns

en: A film about hobbyist bird watchers, a catalog of different birds, paired with the noises they make. Each bird is listed by their scientific name so things seem more official.
gl_ES: Unha película sobre afeccionados á observación de aves, un catálogo de distintos paxaros, emparellados cos sons que fan. Cada paxaro está listado polo seu nome científico, para que a cousa pareza máis oficial.

en: Extended Trailer
gl_ES: Tráiler ampliado

en: Video trailer
gl_ES: Tráiler en vídeo

en: Featuring
gl_ES: Destacados

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
gl_ES: <em>Encomio</em>, unha película sobre <br>observadores de aves afeccionados.

en: Video with header and details
gl_ES: Vídeo con cabeceira e detalles

en: Buy Tickets
gl_ES: Comprar billetes

en: May 14th, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
gl_ES: 14 de maio de 2022 @ 7:00PM<br>Teatro Principal<br>Santiago de Compostela 245<br>Santiago, 23456

en: SCREENING
gl_ES: PROXECCIÓN

en: Illustration of a bird flying.
gl_ES: Ilustración dun paxaro voando.

en: Illustration of a bird sitting on a branch.
gl_ES: Ilustración dun paxaro pousado nunha pola.

en: Two images with text
gl_ES: Dúas imaxes con texto

en: Join our mailing list
gl_ES: Únete á nosa lista de correo

en: Watch birds<br>from your inbox
gl_ES: Observa paxaros<br>desde a túa bandexa de entrada

en: Subscribe callout
gl_ES: Petición de subscrición

en: $150
gl_ES: 150€

en: Play a leading role for our community by joining at the Falcon level. This level earns you a seat on our board, where you can help plan future birdwatching expeditions.
gl_ES: Xoga un papel de liderado para a nosa comunidade uníndote ao nivel Falcón. Este nivel outórgache un asento no noso taboleiro, onde podes axudar a planificar futuras expedicións de observación de aves.

en: $75
gl_ES: 75€

en: Join at the Sparrow level and become a member of our flock! You’ll receive our newsletter, plus a bird pin that you can wear with pride when you’re out in nature.
gl_ES: Únete ao nivel Pardal e convértete en membro do noso rabaño! Recibirá o noso boletín de noticias, ademais dun pin de paxaro que pode usar con orgullo cando estea na natureza.

en: Sparrow
gl_ES: Pardal

en: $25
gl_ES: 25€

en: Help support our growing community by joining at the Pigeon level. Your support will help pay our writers, and you’ll get access to our exclusive newsletter.
gl_ES: Axuda a apoiar á nosa comunidade en crecemento uníndoche ao nivel Pombo. O teu apoio axudará a pagar aos nosos escritores e obterás acceso ao noso boletín exclusivo.

en: Pigeon
gl_ES: Pombo

en: Pricing table
gl_ES: Táboa de prezos

en: Emery Driscoll
gl_ES: Catuxa Pérez

en: May 20th, 2022, 6 PM
gl_ES: 20 de maio de 2022, 18:00

en: May 18th, 2022, 7 PM
gl_ES: 18 de maio de 2022, 19:00

en: May 16th, 2022, 6 PM
gl_ES: 16 de maio de 2022, 18:00

en: Jesús Rodriguez
gl_ES: Xesús Rodríguez

en: May 14th, 2022, 6 PM
gl_ES: 14 de maio de 2022, 18:00

en: Speaker Series
gl_ES: Ciclo de oradores

en: List of events
gl_ES: Lista de eventos

en: Illustration of a flying bird.
gl_ES: Ilustración dun paxaro voando.

en: Painting of ducks in the water.
gl_ES: Pintura de patos na auga.

en: Layered images with duotone
gl_ES: Imaxes en capas con duotono

en: Read more
gl_ES: Ler máis

en: An icon representing binoculars.
gl_ES: Unha icona representando uns binoculares.

en: Large list of names
gl_ES: Gran lista de nomes

en: A beautiful bird featuring a surprising set of color feathers.
gl_ES: Un bonito paxaro cun sorprendente conxunto de plumas de cores.

en: Hummingbird
gl_ES: Colibrí

en: Hummingbird illustration
gl_ES: Ilustración dun colibrí

en: Image with caption
gl_ES: Imaxe con lenda

en: Featured posts
gl_ES: Entradas destacadas

en: Divider with image and color (light)
gl_ES: Divisor con imaxe e cor (claro)

en: Divider with image and color (dark)
gl_ES: Divisor con imaxe e cor (escuro)

en: Footer with title, tagline, and social links on a dark background
gl_ES: Pé de páxina con título, descrición curta e ligazóns sociais nun fondo escuro

en: Footer with social links and copyright
gl_ES: Pé de páxina con ligazóns sociais e  copyright

en: Footer with query, title, and citation
gl_ES: Pé de páxina con consulta, título e cita

en: Footer with query, featured images, title, and citation
gl_ES: Pé de páxina con consulta, imaxes destacadas, título e cita

en: Footer with navigation and citation
gl_ES: Pé de páxina con navegación e cita

en: © Site Title
gl_ES: © Titulo do sitio

en: Footer with navigation and copyright
gl_ES: Pé de páxina con navegación e copyright

en: Footer with logo and citation
gl_ES: Pé de páxina con logotipo e cita

en: Default footer
gl_ES: Pé de páxina por defecto

en: Dark footer with title and citation
gl_ES: Pé de páxina escuro con título e cita

en: https://wordpress.org
gl_ES: https://gl.wordpress.org

note: Translators: WordPress link.
en: Proudly powered by %s
gl_ES: Funciona grazas a %s

en: Categories
gl_ES: Categorías

en: Latest posts
gl_ES: Últimas entradas

en: Blog footer
gl_ES: Pé de páxina do blog

en: We are a rogue collective of bird watchers. We’ve been known to sneak through fences, climb perimeter walls, and generally trespass in order to observe the rarest of birds.
gl_ES: Somos un colectivo clandestino de observadores de aves. Coñécesenos por coarnos a través dos valos, escalar os muros do perímetro e, en xeral, entrar sen autorización para observar as aves máis raras.

en: About us
gl_ES: Acerca de nós

en: Footer with text, title, and logo
gl_ES: Pé de páxina con texto, título e logotipo

en: Pages
gl_ES: Páxinas

en: Query
gl_ES: Consulta

en: Headers
gl_ES: Cabeceiras

en: Footers
gl_ES: Pés de páxina

en: Featured
gl_ES: Destacados

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
gl_ES: https://gl.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
gl_ES: o equipo WordPress
