Themes - Twenty Twenty-Two - en to eo translation catalogue (179 entries)

note: Description of the theme
en: Built on a solidly designed foundation, Twenty Twenty-Two embraces the idea that everyone deserves a truly unique website. The theme’s subtle styles are inspired by the diversity and versatility of birds: its typography is lightweight yet strong, its color palette is drawn from nature, and its layout elements sit gently on the page. The true richness of Twenty Twenty-Two lies in its opportunity for customization. The theme is built to take advantage of the Site Editor features introduced in WordPress 5.9, which means that colors, typography, and the layout of every single page on your site can be customized to suit your vision. It also includes dozens of block patterns, opening the door to a wide range of professionally designed layouts in just a few clicks. Whether you’re building a single-page website, a blog, a business website, or a portfolio, Twenty Twenty-Two will help you create a site that is uniquely yours.
eo: Konstruita sur firme desegnita fundamento, Twenty Twenty-Two ampleksas la ideon, ke ĉiuj meritas vere unikan retejon. La subtilaj stiloj de la etoso estas inspiritaj de la diverseco kaj ĉiuflankeco de birdoj: ĝia tipografio estas malpeza sed forta, ĝia kolora paletro estas desegnita el la naturo, kaj ĝiaj aranĝaj elementoj milde sidas sur la paĝo. La vera riĉeco de Twenty Twenty-Two kuŝas en sia ŝanco por personigo. La etoso estas konstruita por utiligi la funkciojn de Plena Redaktado enkondukitaj en WordPress 5.9, kio signifas, ke koloroj, tipografio kaj la aranĝo de ĉiu paĝo en via retejo povas esti personecigitaj laŭ via vizio. Ĝi ankaŭ inkluzivas dekojn da blokaj ŝablonoj, malfermante la pordon al larĝa gamo de profesie desegnitaj aranĝoj en nur kelkaj klakoj. Ĉu vi konstruas unupaĝan retejon, blogon, komercan retejon aŭ biletujon, Twenty Twenty-Two helpos vin krei retejon, kiu estas unike via.

[ctx: Duotone name]
en: Default filter
eo: Defaŭlta filtrilo

[ctx: Style variation name]
en: Swiss
eo: Svisa

[ctx: Style variation name]
en: Pink
eo: Rozkoloro

[ctx: Style variation name]
en: Blue
eo: Bluo

en: Search
eo: Priserĉi

[ctx: label]
en: Search
eo: Priserĉi

[ctx: Template part name]
en: Footer
eo: Piedo

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, small)
eo: Kapo(Malhela, eta)

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, large)
eo: Kapo(Malhela, granda)

[ctx: Template part name]
en: Header
eo: Kapo

[ctx: Custom template name]
en: Page (No Separators)
eo: Paĝo (Neniuj apartigiloj)

[ctx: Custom template name]
en: Single Post (No Separators)
eo: Unuopa afiŝo (Neniuj apartigiloj)

[ctx: Custom template name]
en: Page (Large Header)
eo: Paĝo (Granda kapo)

[ctx: Custom template name]
en: Blank
eo: Malplena

[ctx: Duotone name]
en: Primary and tertiary
eo: Ĉefa kaj triaranga

[ctx: Duotone name]
en: Primary and secondary
eo: Ĉefa kaj duaranga

[ctx: Duotone name]
en: Primary and background
eo: Ĉefa kaj fona

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and tertiary
eo: Malfona kaj triaranga

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and secondary
eo: Malfona kaj duaranga

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and background
eo: Malfona kaj fona

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to tertiary
eo: Diagonala fona ĝis triaranga

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal tertiary to background
eo: Diagonala triaranga ĝis fona

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to secondary
eo: Diagonala fona ĝis duaranga

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal secondary to background
eo: Diagonala duranga ĝis fona

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal primary to foreground
eo: Diagonala ĉefa ĝis fona

[ctx: Gradient name]
en: Vertical tertiary to background
eo: Vertikala triaranga ĝis fona

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to background
eo: Vertikala duaranga ĝis fona

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to tertiary
eo: Vertikala duaranga ĝis triaranga

[ctx: Color name]
en: Tertiary
eo: Triaranga

[ctx: Color name]
en: Secondary
eo: Duaranga

[ctx: Color name]
en: Primary
eo: Ĉefa

[ctx: Color name]
en: Background
eo: Fono

[ctx: Color name]
en: Foreground
eo: Malfona

en: Text-based grid of posts
eo: Tekso bazita krado de afiŝoj

en: Simple blog posts
eo: Simplaj blogaj afiŝoj

en: Large post titles
eo: Grandaj afiŝaj titoloj

en: Irregular grid of posts
eo: Neregula krado de afiŝoj

en: Grid of image posts
eo: Krado de bildo-afiŝoj

en: Grid of posts
eo: Krado de afiŝoj

en: Default posts
eo: Defaŭltaj afiŝoj

en: Location
eo: Loko

en: February, 12 2021
eo: La 12-an de februaro 2021

en: Date
eo: Dato

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
eo: <em>Flutter</em>, kolekto de birdorilataj efemeraĵoj

en: Poster with right sidebar
eo: Afiŝo kun dekstra flanka strio

en: Grid of posts with left sidebar
eo: Krado de afiŝoj kun maldekstra flanka strio

en: Blog posts with left sidebar
eo: Blogaj afiŝoj kun maldekstra flanka strio

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Blog posts with right sidebar
eo: Blogaj afiŝoj kun dekstra flanka strio

en: POSTS
eo: AFIŜOJ

en: WELCOME
eo: BONVENON

en: <em>Goldfinch </em><br><em>&amp; Sparrow</em>
eo: <em>Pirulo </em><br><em>&amp; Pasero</em>

en: Page layout with two columns
eo: Paĝa aspektigo kun du kolumnoj

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
eo: Ho saluton. Mi nomiĝas Angelo, kaj vi trovis vian vojon al mia blogo. Mi skribas pri diversaj temoj, sed lastatempe mi kundividas miajn esperojn por la venonta jaro.

en: An illustration of a bird in flight
eo: Ilustraĵo de fluganta birdo

en: Screening
eo: Projektado

en: Page layout with image, text and video
eo: Paĝa aspektigo kun bildo, teksto kaj filmeto

en: Oh hello. My name’s Angelo, and I operate this blog. I was born in Portland, but I currently live in upstate New York. You may recognize me from publications with names like <a href="#">Eagle Beagle</a> and <a href="#">Mourning Dive</a>. I write for a living.<br><br>I usually use this blog to catalog extensive lists of birds and other things that I find interesting. If you find an error with one of my lists, please keep it to yourself.<br><br>If that’s not your cup of tea, <a href="#">I definitely recommend this tea</a>. It’s my favorite.
eo: Ho saluton. Mi nomiĝas Angelo, kaj mi funkciigas ĉi tiun blogon.  Mi naskiĝis en Portlando, sed mi nuntempe loĝas en nordŝtata Novjorko. Vi eble rekonos min el publikaĵoj kun nomoj kiel <a href="#">Eagle Beagle</a> kaj <a href="#">Mourning Dive</a>.  Mi skribas por vivteni min.<br><br>Mi kutime uzas ĉi tiun blogon por katalogi ampleksajn listojn de birdoj kaj aliajn aferojn, kiujn mi trovas interesaj. Se vi trovas eraron ĉe unu el miaj listoj, bonvolu konservi ĝin por vi.<br><br>Se tio ne plaĉas al vi, <a href="#">jen alia</a>.  Ĝi estas mia plej ŝatata.

[ctx: Short for to be determined]
en: TBD
eo: Determinota

en: <em>Watching Birds </em><br><em>in the Garden</em>
eo: <em>Spekti birdojn </em><br><em>en la ĝardeno</em>

en: Page layout with image and text
eo: Paĝa aspektigo kun bildo kaj teksto

en: Oh hello. My name’s Edvard, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show every Tuesday evening at 11PM EDT. Listen in sometime!
eo: Ho saluton. Mi nomiĝas Edvard, kaj vi trovis vian vojon al mia retejo. Mi estas fervora birdobservanto, kaj mi ankaŭ elsendas mian propran radiospektaklon ĉiun mardon vespere je la 23-a EDT. Aŭskultu iam!

en: About page on solid color background
eo: Pri-paĝo je solidkolora fono

en: Oh hello. My name’s Jesús, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
eo: Ho saluton.  Mia nomo estas Jesuo, kaj vi trovis vian vojon al mia retejo.  Mi estas fervora birdobservanto, kaj mi ankaŭ elsendis mian propran radiospektaklon marde vespere je la 23-a EDT.

en: Simple dark about page
eo: Simpla malhela pri-paĝo

en: Oh hello. My name’s Emery, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
eo: Ho saluton. Mi nomiĝas Emery, kaj vi trovis vian vojon al mia retejo. Mi estas fervora birdobservanto, kaj mi ankaŭ elsendis mian propran radiospektaklon marde vespere je la 23-a EDT.

en: An image of a bird flying
eo: Bildo de fluganta birdo

en: About page with media on the right
eo: Pri-paĝo kun aŭdvidaĵoj dekstre

en: Oh hello. My name’s Doug, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
eo: Ho saluton. Mi nomiĝas Doug, kaj vi trovis vian vojon al mia retejo. Mi estas fervora birdobservanto, kaj mi ankaŭ elsendas mian propran radiospektaklon ĉiun mardon vespere je la 23-a EDT.

en: Image of a bird on a branch
eo: Bildo de birdo sur branĉo

en: About page with media on the left
eo: Pri-paĝo kun aŭdvidaĵoj maldekstre

en: A podcast about birds
eo: Podkasto pri birdoj

en: Swoop
eo: Subenflugo

en: About page links
eo: Pri paĝaj ligiloj

en: About the hosts
eo: Pri la gastigantoj

en: Support the show
eo: Subtenu la prezentadon

en: Listen on Spotify
eo: Aŭskulti per Spotify

en: Listen on iTunes Podcasts
eo: Aŭskulti per iTunes Podcasts

en: Watch our videos
eo: Spektu niajn filmetojn

en: A trouble of hummingbirds
eo: Kolibra problemo

en: Logo featuring a flying bird
eo: Emblemo kun fluganta birdo

en: About page links (dark)
eo: Pri-paĝaj ligiloj (malhela)

en: About page with large image and buttons
eo: Pri-paĝo kun granda bildo kaj butonoj

en: Join my mailing list
eo: Aliĝi al nia dissendolisto

en: Learn about my process
eo: Ekscii pri mia proceso

en: Read about me
eo: Ekscii pli pri mi

en: Take a class
eo: Partopreni en kurso

en: Support my studio
eo: Subtenu mian atelieron

en: Purchase my work
eo: Aĉetu laboraĵon mian

en: Heading and bird image
eo: Kapo kaj bildo de birdo

en: This page could not be found. Maybe try a search?
eo: Ĉi tiu paĝo ne estas trovita. Eble provu per serĉo?

en: 404 content
eo: Enhavo de 404

en: Header with tagline
eo: Kapo kun frapfrazo

en: Title, navigation, and social links header
eo: Kapo kun titolo, navigado kaj sociaj ligiloj

en: Title and button header
eo: Kapo kun titolo kaj butono

en: Text-only header with tagline and background
eo: Nur-teksta kapo kun frapfrazo kaj fono

en: Text-only header with background
eo: Nur-teksta kapo kun fono

en: Logo and navigation header
eo: Emblemo kaj naviga kapo

en: Small header with dark background
eo: Malgranda kapo kun malhela fono

en: Logo, navigation, and social links header with background
eo: Kapo kun emblemo, navigado, sociaj ligiloj kaj fono

en: Logo, navigation, and offset tagline Header
eo: Kapo kun emblemo, navigado kaj deŝovita frapfrazo

en: Logo and navigation header with background
eo: Kapo kun emblemo kaj navigado kun fono.

en: <em>The Hatchery</em>: a blog about my adventures in bird watching
eo: <em>The Hatchery</em>: blogo pri miaj aventuroj en bird-observado

en: Large header with dark background
eo: Granda kapo kun malhela fono

en: Illustration of a flying bird
eo: Ilustraĵo de fluganta birdo

en: Header with image background
eo: Kapo kun bilda fono

en: Header with image background and overlay
eo: Kapo kun bilda fono kaj supermetaĵo

en: Default header
eo: Defaŭlta kapo

en: Centered header with navigation, social links, and background
eo: Centrigita kapo kun navigado, sociaj ligiloj kaj fono

en: Header with centered logo
eo: Kapo kun centrigita emblemo

en: Header with centered logo and background
eo: Kapo kun centrigita emblemo kaj fono

en: Learn More
eo: Ekscii pli

en: Welcome to<br>the Aviary
eo: Bonvenon al<br>la birdejo

en: Wide image with introduction and buttons
eo: Larĝa bildo kun enkonduko kaj butonoj

en: A film about hobbyist bird watchers, a catalog of different birds, paired with the noises they make. Each bird is listed by their scientific name so things seem more official.
eo: Filmo pri hobiistoj birdobservantoj, katalogo de malsamaj birdoj, parigitaj kun la bruoj kiujn ili faras. Ĉiu birdo estas listigita per sia scienca nomo, do aferoj ŝajnas pli oficialaj.

en: Extended Trailer
eo: Ampleksa antaŭprezentaĵo

en: Video trailer
eo: Videa antaŭprezentaĵo

en: Featuring
eo: Elstarigita

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
eo: <em>Warble</em>, filmo pri <br>hobiaj birdobservantoj.

en: Video with header and details
eo: Filmeto kun kapo kaj detaloj

en: Buy Tickets
eo: Aĉeti biletojn

en: May 14th, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
eo: La 14-an de majo 2022 je la 19:00<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH

en: SCREENING
eo: PROJEKTADO

en: Illustration of a bird flying.
eo: Ilustraĵo de fluganta birdo.

en: Illustration of a bird sitting on a branch.
eo: Ilustraĵo de birdo kun sidas sur branĉo

en: Two images with text
eo: Du bildoj kun teksto

en: Join our mailing list
eo: Aliĝi al nia dissendolisto

en: Watch birds<br>from your inbox
eo: Spektu birdojn<br>de via enirkesto

en: Subscribe callout
eo: Aliĝopeto

en: Play a leading role for our community by joining at the Falcon level. This level earns you a seat on our board, where you can help plan future birdwatching expeditions.
eo: Ludu gvidan rolon por nia komunumo aliĝante ĉe la Falcon-nivelo. Ĉi tiu nivelo gajnas al vi sidlokon en nia estraro, kie vi povas helpi plani estontajn birdobservajn ekspediciojn.

en: Falcon
eo: Falko

en: Join at the Sparrow level and become a member of our flock! You’ll receive our newsletter, plus a bird pin that you can wear with pride when you’re out in nature.
eo: Aliĝu ĉe la nivelo de Pasero kaj fariĝu membro de nia grego! Vi ricevos nian bultenon, plus birdan pinglon, kiun vi povas porti kun fiero kiam vi estas en la naturo.

en: Sparrow
eo: Pasero

en: Help support our growing community by joining at the Pigeon level. Your support will help pay our writers, and you’ll get access to our exclusive newsletter.
eo: Helpu subteni nian kreskantan komunumon aliĝante ĉe la Kolombonivelo. Via subteno helpos pagi niajn verkistojn, kaj vi havos aliron al nia ekskluziva bulteno.

en: Pigeon
eo: Kolombo

en: Pricing table
eo: Prezolisto

en: May 20th, 2022, 6 PM
eo: La 20-an de majo 2022, 18:00

en: May 18th, 2022, 7 PM
eo: La 18-an de majo, 19:00

en: May 16th, 2022, 6 PM
eo: La 16-an de majo, 18:00

en: May 14th, 2022, 6 PM
eo: La 14-an de majo 2022, 18:00

en: Speaker Series
eo: Serio de prezentantoj

en: List of events
eo: Listo de eventoj

en: Illustration of a flying bird.
eo: Ilustraĵo de fluganta birdo.

en: Painting of ducks in the water.
eo: Pentraĵo de anasoj en la akvo.

en: Layered images with duotone
eo: Plurtavolaj bildoj kun duotono

en: Read more
eo: Ekscii pli

en: An icon representing binoculars.
eo: Piktogramo kiu reprezentas binoklon.

en: Large list of names
eo: Granda listo kun nomoj

en: A beautiful bird featuring a surprising set of color feathers.
eo: Bela birdo kun surpriza aro de koloraj plumoj.

en: Hummingbird
eo: Kolibro

en: Hummingbird illustration
eo: Ilustraĵo de kolibro

en: Image with caption
eo: Bildo kun apudskribo

en: Featured posts
eo: Elstarigita afiŝo

en: Divider with image and color (light)
eo: Dividilo kun bildo kaj koloro (hela)

en: Divider with image and color (dark)
eo: Dividilo kun bildo kaj koloro (malhela)

en: Footer with title, tagline, and social links on a dark background
eo: Piedo kun titolo, frapfrazo kaj sociaj ligiloj je malhela fojo

en: Footer with social links and copyright
eo: Piedo kun sociaj ligiloj kaj kopirajto

en: Footer with query, title, and citation
eo: Piedo kun informe to, titolo kaj citaĵo

en: Footer with query, featured images, title, and citation
eo: Piedo kun informpeto, elstarigita bildo, titolo kaj citaĵo

en: Footer with navigation and citation
eo: Piedo kun navigado kaj citaĵo

en: © Site Title
eo: Titolo de la TTT-ejo

en: Footer with navigation and copyright
eo: Piedo kun navigado kaj kopirajto

en: Footer with logo and citation
eo: Piedo kun emblemo kaj citaĵo

en: Default footer
eo: Defaŭlta piedo

en: Dark footer with title and citation
eo: Malhela piedo kun titolo kaj citaĵo

note: Translators: WordPress link.
en: Proudly powered by %s
eo: Fiere kreata de %s

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Latest posts
eo: Plej novaj afiŝoj

en: Blog footer
eo: Bloga piedo

en: We are a rogue collective of bird watchers. We’ve been known to sneak through fences, climb perimeter walls, and generally trespass in order to observe the rarest of birds.
eo: Ni estas friponeca kolektivo de birdobservantoj. Oni scias, ke ni ŝteliras tra bariloj, grimpas perimetrajn murojn kaj ĝenerale transpasas por observi la plej maloftajn birdojn.

en: About us
eo: Pri

en: Footer with text, title, and logo
eo: Piedo kun teksto, titolo kaj emblemo

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Query
eo: Informpeto

en: Headers
eo: Kapoj

en: Footers
eo: Piedoj

en: Featured
eo: Elstarigita

note: Author of the theme
en: the WordPress team
eo: la teamo de WordPress
