Themes - Twenty Twenty-One - en to eo translation catalogue (142 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-One is a blank canvas for your ideas and it makes the block editor your best brush. With new block patterns, which allow you to create a beautiful layout in a matter of seconds, this theme’s soft colors and eye-catching — yet timeless — design will let your work shine. Take it for a spin! See how Twenty Twenty-One elevates your portfolio, business website, or personal blog.
eo: Twenty Twenty-One estas malplena kanvaso por viaj ideoj kaj ĝi faras la blokredaktilon via plej bona peniko. Kun novaj blokaj ŝablonoj, kiuj permesas krei belan aranĝon post kelkaj sekundoj, la mildaj koloroj de ĉi tiu etoso kaj okulfrapa - tamen sentempa - aspektigo lasos vian laboron brili. Rigardu ĝin!  Vidu kiel Twenty Twenty-One altigas vian prezentejon, komercan retejon aŭ personan blogon.

en: Older <span class="nav-short">posts</span>
eo: Pli malnovaj <span class="nav-short">afiŝoj</span>

en: Newer <span class="nav-short">posts</span>
eo: Novaj <span class="nav-short">afiŝoj</span>

note: translators: %s: Twenty Twenty-One support article URL.
en: Dark Mode is a device setting. If a visitor to your site requests it, your site will be shown with a dark background and light text. <a href="%s">Learn more about Dark Mode.</a>
eo: Malhela Reĝimo estas aparata agordo. Se vizitanto de via retejo petas tion, via retejo montriĝos kun malhela fono kaj hela teksto.  <a href="%s"> Lernu pli pri Malhela reĝimo. </a>

en: Dark Mode can also be turned on and off with a button that you can find in the bottom right corner of the page.
eo: La malhela reĝimo povas esti (mal)ŝaltita per butono kiu troviĝas en la suba dekstra angulo de la paĝo.

en: This website uses LocalStorage to save the setting when Dark Mode support is turned on or off.<br> LocalStorage is necessary for the setting to work and is only used when a user clicks on the Dark Mode button.<br> No data is saved in the database or transferred.
eo: Ĉi tiu retejo uzas LocalStorage por konservi la agordon kiam subteno por Malhela Reĝimo estas ŝaltita aŭ malŝaltita. <br> LocalStorage estas necesa por ke la agordo funkciu kaj estas uzata nur kiam uzanto alklakas la butonon Malhela Reĝimo. <br> Neniuj datumoj estas konservitaj en la datumbazo aŭ transdonitaj.

en: Suggested text:
eo: Proponita teksto:

en: Twenty Twenty-One uses LocalStorage when Dark Mode support is enabled.
eo: Twenty Twenty-One uzas LocalStorage kiam subteno por Malhela Reĝimo estas ebligita.

en: Dark Mode support
eo: Subteno por la malhela reĝimo

en: Learn more about Dark Mode.
eo: Ekscii pli pri la malhela reĝimo

en: To access the Dark Mode settings, select a light background color.
eo: Por aliri la agordojn de la malhela reĝimo, elektu malhelan fonan koloron.

en: Colors & Dark Mode
eo: Koloroj kaj malhela reĝimo

[ctx: Label for sticky posts]
en: Featured post
eo: Elstarigita afiŝo

[ctx: Post password form]
en: Submit
eo: Sendi

[ctx: Post password form]
en: Password
eo: Pasvorto

[ctx: Added to posts and pages that are missing titles]
en: Untitled
eo: Sentitola

[ctx: Customizer control]
en: Background color
eo: Fona koloro

note: translators: %s: WordPress Version.
en: This theme requires WordPress 5.3 or newer. You are running version %s. Please upgrade.
eo: Ĉi tiu etoso postulas minimume WordPress 5.3. Vi nun uzas version %s. Ĝisdatigu ĝin.

note: translators: %: page number.
en: Page %
eo: Paĝo %

en: Leave a comment
eo: Komenti

[ctx: Comments title]
note: translators: %s: comment count number.
en: %s comment | %s comments
eo[0]: %s komento
eo[1]: %s komentoj

en: 1 comment
eo: 1 komento

en: On
eo: Ŝaltita

en: Off
eo: Malŝaltita

note: translators: %s: On/Off
en: Dark Mode: %s
eo: Malhela reĝimo: %s

en: This content is password protected. Please enter a password to view.
eo: Ĉi tiu enhavo estas protektita per pasvorto. Entajpu la pasvorton por vidi ĝin.

en: Open menu
eo: Malfermi la menuon

en: &#8220;Reading&#8221; by Berthe Morisot
eo: &#8220;Legado&#8221; fare de Berthe Morisot

en: &#8220;Self portrait&#8221; by Berthe Morisot
eo: &#8220;Memportreto&#8221; fare de Berthe Morisot

en: &#8220;Daffodils&#8221; by Berthe Morisot
eo: &#8220;Narcisoj#8221; fare de Berthe Morisot

en: &#8220;Roses Tremieres&#8221; by Berthe Morisot
eo: &#8220; Rozoj Tremieres&#8221; fare de Berthe Morisot

[ctx: Post password form]
en: Enter
eo: Entajpi

[ctx: Theme starter content]
en: Check out the Support Forums
eo: Esploru la subtenajn forumojn

[ctx: Theme starter content]
en: Read the Theme Documentation
eo: Legu la dokumentadon pri la etoso

[ctx: Theme starter content]
en: Need help?
eo: Ĉu vi bezonas helpon?

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One also includes an overlap style for column blocks. With a Columns block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Choose the "Overlap" block style to try it out.
eo: Twenty Twenty-One ankaŭ inkluzivas interkovran stilon por kolumnaj blokoj.  Kun Bloko de Kolumnoj elektita, malfermu la panelon "Stiloj" ene de la flanka stango de Redaktoro.  Elektu la blokan stilon "Interkovri" por provi ĝin.

[ctx: Theme starter content]
en: Overlap columns
eo: Interkovraj kolumnoj

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One includes stylish borders for your content. With an Image block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Select the "Frame" block style to activate it.
eo: Twenty Twenty-One inkluzivas elegantajn borderojn por via enhavo. Kun Bildbloko elektita, malfermu la panelon "Stiloj" ene de la flanka stango de Redaktoro. Elektu la blokan stilon "Kadro" por aktivigi ĝin.

[ctx: Theme starter content]
en: Frame your images
eo: Kadru viajn bildojn

[ctx: Theme starter content]
en: Block patterns are pre-designed groups of blocks. To add one, select the Add Block button [+] in the toolbar at the top of the editor. Switch to the Patterns tab underneath the search bar, and choose a pattern.
eo: Blokaj ŝablonoj estas antaŭ-projektitaj grupoj de blokoj. Por aldoni unu, elektu la butonon Aldoni Blokon [+] en la ilobreto supre de la redaktilo. Ŝanĝu al la langeto Ŝablonoj sub la serĉobreto, kaj elektu ŝablonon.

[ctx: Theme starter content]
en: Add block patterns
eo: Aldoni blokajn ŝablonojn

[ctx: Theme starter content]
en: Create your website with blocks
eo: Kreu vian retejon per blokoj

en: Reading
eo: Legagordoj

en: Young Woman in Mauve
eo: Junulino en Mauve

en: The Garden at Bougival
eo: La ĝardeno en Bougival

en: In the Bois de Boulogne
eo: En la Bosko de Boulogne

en: Villa with Orange Trees, Nice
eo: Vilao kun Oranĝarboj, Nico

en: Roses Tremieres
eo: Rozoj Tremieres

en: &#8220;Villa with Orange Trees, Nice&#8221; by Berthe Morisot
eo: &#8220;Vilao kun Oranĝarboj, Nico&#8221; fare de Berthe Morisot

en: Beautiful gardens painted by Berthe Morisot in the late 1800s
eo: Belaj ĝardenoj pentritaj de Berthe Morisot fine de la 1800-aj jaroj

en: &#8220;The Garden at Bougival&#8221; by Berthe Morisot
eo: &#8220;La ĝardenoj ĉe Bougival&#8221; fare de Berthe Morisot

en: &#8220;Young Woman in Mauve&#8221; by Berthe Morisot
eo: &#8220;Junulino enMauve&#8221; fare de Berthe Morisot

en: &#8220;In the Bois de Boulogne&#8221; by Berthe Morisot
eo: &#8220;En la Bosko de Boulogne&#8221; fare de Berthe Morisot

en: Berthe Morisot<br>(French, 1841-1895)
eo: Berthe Morisot<br>(Franca, 1841-1895)

en: Playing in the Sand
eo: Ludante en la sablo

en: &#8220;Playing in the Sand&#8221; by Berthe Morisot
eo: &#8220;Ludi en la sablo&#8221; fare de Berthe Morisot

note: translators: %s: parent post.
en: Published in %s
eo: Publikigita en %s

en: Summary
eo: Resumo

en: Excerpt Settings
eo: Eltiraĵaj Agordoj

en: Thick
eo: Dika

en: On Archive Pages, posts show:
eo: En arkivigitaj paĝoj, afiŝoj montras:

note: translators: 1: Link to authors posts. 2: Author name.
en: View all of %2$s's posts.
eo: Vidi ĉiujn afiŝojn de %2$s.

note: translators: 1: Author name. translators: %s author name.
en: By %s
eo: De %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
eo: Ŝajnas, ke ni ne povas trovi tion. Eble serĉo helpos.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
eo: Pardonu, sed nenio kongruis kun viaj serĉkriterioj. Bonvolu provi denove uzante malsamajn ŝlosilvortojn.

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
eo: Ĉu vi pretas por publikigi vian unuan afiŝon? <a href="%1$s">Komencu ĉi tie</a>.

en: Previous post
eo: Antaŭa afiŝo

en: Next post
eo: Sekva afiŝo

note: translators: %s: parent post link.
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
eo: <span class="meta-nav">Publikigita en</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: submit button]
en: Search
eo: Priserĉi

en: Search&hellip;
eo: Priserĉi &hellip;

note: translators: %d: the number of search results.
en: We found %d result for your search. | We found %d results for your search.
eo[0]: Ni trovis %d rezulton por via serĉado.
eo[1]: Ni trovis %d rezultojn por via serĉado.

note: translators: %s: search term.
en: Results for "%s"
eo: Rezultoj por "%s"

note: translators: %s: list of tags.
en: Tagged %s
eo: Etikeditaj %s

note: translators: %s: list of categories.
en: Categorized as %s
eo: Kategoriitaj %s

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Edit %s
eo: Redakti %s

note: translators: %s: Name of current post.
en: Continue reading %s
eo: Daŭrigi legi %s

en: Dividers
eo: Dividiloj

en: Frame
eo: Kadro

en: Borders
eo: Borderoj

en: Overlap
eo: Parte kovri

[ctx: Block pattern description]
en: A block with 3 columns that display contact information and social media links.
eo: Bloko kun 3 kolumnoj, kiuj montras kontaktajn informojn kaj ligojn de sociaj retejoj.

en: Contact information
eo: Kontaktinformoj

[ctx: Block pattern description]
en: A list of projects with thumbnail images.
eo: Listo de projektoj kun miniaturaj bildoj.

en: Portfolio list
eo: Portfolio-listo

[ctx: Block pattern description]
en: An overlapping columns block with two images and a text description.
eo: Interkovranta kolumnbloko kun du bildoj kaj tekstopriskribo.

en: Overlapping images and text
eo: Parte kovrantaj bildoj kaj tekstoj

[ctx: Block pattern description]
en: A media & text block with a big image on the left and a smaller one with bordered frame on the right.
eo: Amaskomunikila kaj teksta bloko kun granda bildo maldekstre kaj pli malgranda kun borderita kadro dekstre.

en: Two images showcase
eo: Du bildoj montrofenestro

[ctx: Block pattern description]
en: Three images inside an overlapping columns block.
eo: Tri bildoj ene de interkovrantaj kolumnaj blokoj.

en: Overlapping images
eo: Parte kovrantaj bildoj

[ctx: Block pattern description]
en: A Media & Text block with a big image on the left and a heading on the right. The heading is followed by a separator and a description paragraph.
eo: Amaskomunikila kaj teksta bloko kun granda bildo maldekstre kaj rubriko dekstre. La rubrikon sekvas apartigilo kaj priskriba paragrafo.

en: Media and text article title
eo: Amaskomunikilaro kaj tekstartikola titolo

en: Let&#8217;s Connect.
eo: Ni konektiĝu

[ctx: Block pattern description]
en: A huge text followed by social networks and email address links.
eo: Grandega teksto sekvata de sociaj retejoj kaj retpoŝtadresaj ligiloj.

en: Links area
eo: Ligiloj

en: A new portfolio default theme for WordPress
eo: Nova defaŭlta portfolio-etoso por WordPress

en: Large text
eo: Longa teksto

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
eo: Plena grando

note: translators: %s: publish date.
en: Published %s
eo: Publikigita %s

en: Page
eo: Paĝo

en: Close
eo: Fermi

en: Menu
eo: Menuo

en: Primary menu
eo: Ĉefa menuo

en: Skip to content
eo: Iri rekte al la enhavo

en: Add widgets here to appear in your footer.
eo: Tie ĉi, aldonu kromprogrametojn por montri en la piedo.

en: Footer
eo: Piedo

en: Red to purple
eo: Ruĝa al purpura

en: Purple to red
eo: Purpura al ruĝa

en: Yellow to red
eo: Flava al ruĝa

en: Red to yellow
eo: Ruĝa al flava

en: Yellow to green
eo: Flava al verda

en: Green to yellow
eo: Verda al flava

en: Yellow to purple
eo: Flava al purpura

en: Purple to yellow
eo: Purpura al flava

en: White
eo: Blanka

en: Yellow
eo: Flava

en: Orange
eo: Oranĝkolora

en: Red
eo: Ruĝa

en: Purple
eo: Purpura

en: Blue
eo: Blua

en: Green
eo: Verda

en: Gray
eo: Griza

en: Dark gray
eo: Malhele griza

en: Black
eo: Nigra

en: Gigantic
eo: Giganta

en: Huge
eo: Giganta

en: Extra large
eo: Tre granda

en: Large
eo: Granda

en: Normal
eo: Normala

en: Small
eo: Eta

en: Extra small
eo: Tre eta

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
eo: Fiere kreata de %s.

en: Secondary menu
eo: Duaranga menuo

en: Comments are closed.
eo: Komentado estas fermita.

en: Newer comments
eo: Pli novaj komentoj

en: Older comments
eo: Pli malnovaj komentoj

en: Full text
eo: Plena teksto

en: Display Site Title & Tagline
eo: Montri titolon de retejo kaj frapfrazon

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
eo: Ŝajne nenio estis trovita je ĉi tiu loko. Ĉu eble provi serĉon?

en: Nothing here
eo: Nenio estas ĉi tie

note: Author of the theme
en: the WordPress team
eo: la teamo de WordPress
