Themes - Twenty Twenty - en to hr translation catalogue (137 entries)

note: Description of the theme
en: Our default theme for 2020 is designed to take full advantage of the flexibility of the block editor. Organizations and businesses have the ability to create dynamic landing pages with endless layouts using the group and column blocks. The centered content column and fine-tuned typography also makes it perfect for traditional blogs. Complete editor styles give you a good idea of what your content will look like, even before you publish. You can give your site a personal touch by changing the background colors and the accent color in the Customizer. The colors of all elements on your site are automatically calculated based on the colors you pick, ensuring a high, accessible color contrast for your visitors.
hr: Naša izvorna tema za 2020. dizajnirana je za potpuno iskorištavanje fleksibilnosti blok uređivača. Organizacije i tvrtke mogu kreirati dinamičke landing stranice s beskonačnim razmještajem koristeći blokove grupa i stupaca. Stupac centriranog sadržaja i usklađena tipografija također čine ovu temu perfektnom za tradicionalne blogove. Kompletni stilovi uređivača daju vam predodžbu kako će izgledati vaš sadržaj, čak i prije nego što ga objavite. Stranici može dodati vaš osobni štih promjenom pozadinskih boja i istaknutih boja u Prilagođivaču. Boje svih elemenata na stranici automatski se mijenjaju ovisno o bojama koje izaberete, osiguravajući visoki, pristupačni kontrast boja za posjetitelje.

[ctx: color]
en: Custom
hr: Prilagođeno

[ctx: color]
en: Default
hr: Zadano

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political, and philosophical issues are intrinsic to our program. As visitor, you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings, and other events with free admission.
hr: Na sedam katova dojmljive arhitekture, UMoMA prikazuje izložbe međunarodne suvremene umjetnosti, ponekad zajedno s umjetničkim povijesnim retrospektivama. Egzistencijalna, politička i filozofska pitanja su svojstvena našem programu. Kao posjetitelj pozvani ste na vođene umjetničke razgovore, predavanja, filmske projekcije i druga događanja s besplatnim ulazom.

en: The Premier Destination for Modern Art in Sweden
hr: Glavno odredište moderne umjetnosti u Švedskoj

en: Introduction
hr: Uvod

en: August 1 — December 1
hr: 1. kolovoza — 1. prosinca

en: Abstract Rectangles
hr: Apstraktni pravokutnici

en: Featured Content
hr: Istaknuti sadržaj

en: <em>Price</em><br>Included
hr: <em>Cijena</em><br>uključena

en: <em>Location</em><br>Exhibit Hall B
hr: <em>Mjesto</em><br>Izložbena dvorana B

en: <em>Dates</em><br>Aug 1 — Dec 1
hr: <em>Datumi</em><br>1. kol. — 1. pro.

en: Event Details
hr: Pojedinosti događaja

en: Shop Now
hr: Kupite sada

en: An awe-inspiring collection of books, prints, and gifts from our exhibitions.
hr: Kolekcija knjiga, grafika i poklona s naših izložbi koja nadahnjuje.

en: The Store
hr: Trgovina

en: Award-winning exhibitions featuring internationally-renowned artists.
hr: Nagrađivane izložbe na kojima su sudjelovali svjetski poznati umjetnici.

en: The Museum
hr: Muzej

en: Double Call to Action
hr: Dvostruki poziv na akciju

en: Become a Member
hr: Postanite član

en: Support the Museum and Get Exclusive Offers
hr: Podržite muzej i dobijte ekskluzivne ponude

en: Call to Action
hr: Poziv na akciju

[ctx: menu]
en: Mobile
hr: Mobilan

[ctx: menu]
en: Expanded
hr: Proširen

[ctx: menu]
en: Horizontal
hr: Vodoravan

[ctx: toggle text]
en: Search
hr: Pretraži

[ctx: color]
en: Secondary
hr: Sekundarna

[ctx: color]
en: Primary
hr: Primarna

en: Nothing Found
hr: Ništa nije pronađeno

en: Show author bio
hr: Prikaži informacije o autoru

en: View Archive <span aria-hidden="true">&rarr;</span>
hr: Prikaži arhivu <span aria-hidden="true">&rarr;</span>

[ctx: Theme starter content]
en: The New UMoMA Opens its Doors
hr: Nova UMoMA otvara svoja vrata

[ctx: A string that is output before one or more categories]
en: In
hr: u

en: Join the Club
hr: Pridružite se klubu

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
hr: Članovi imaju pristup ekskluzivnim izložbama i prodajama. Cijena članstva je $99.99 i naplaćuje se jednom godišnje.

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
hr: Postanite član i ostvarite ekskluzivne ponude!

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
hr: Izložbe producira UMoMA u suradnji s umjetnicima i muzejima diljem svijeta što često privlači međunarodnu pažnju. UMoMA je primila Izvanrednu pohvalu Europskog muzeja godine, i bila je među finalnim kandidatima za nagradu Švedskog muzeja godine, kao i muzejsku nagradu Vijeća Europe.

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
hr: Na sedam katova upadljive arhitekture, UMoMA prikazuje izložbe međunarodne suvremene umjetnosti, ponekad uz umjetnine povijesne retrospektive. Egzistencijalna, politička i filozofska pitanja su intrinzična za naš program. Kao posjetitelj pozvani ste na vođene obilaske, predavanja umjetnika, tribine, prikazivanja filmova i druge događaje uz besplatan ulaz.

en: &#8220;Cyborgs, as the philosopher Donna Haraway established, are not reverent. They do not remember the cosmos.&#8221;
hr: &#8220Kiborzi, kao što je filozof Donna Haraway ustvrdila, nemaju poštovanja. Oni ne pamte kozmos.&#8221;

en: From Signac to Matisse
hr: Od Signac do Matisse

en: The Life I Deserve
hr: Život koji zaslužujem

en: October 1 -- December 1
hr: 1. listopad -- 1. prosinac

en: Theatre of Operations
hr: Teatar operacija

en: Read More
hr: Pročitaj više

en: August 1 -- December 1
hr: 1. kolovoz -- 1. prosinac

en: Works and Days
hr: Radovi i dani

en: The premier destination for modern art in Northern Sweden. Open from 10 AM to 6 PM every day during the summer months.
hr: Glavno odredište za modernu umjetnost u sjevernoj Švedskoj. Otvoreno od 10 do 16 sati svaki dan tijekom ljetnih mjeseci.

en: The New UMoMA Opens its Doors
hr: Nova UMoMA otvara svoja vrata

en: Overlay Opacity
hr: Neprozirnost prekrivajućeg elementa.

en: The color used for the text in the overlay.
hr: Boja koja se koristi za tekstu u prekrivajućem elementu.

en: Overlay Text Color
hr: Boja teksta prekrivanja

en: The color used for the overlay. Defaults to the accent color.
hr: Boja koja će se upotrijebiti za prekrivajući element. Izvorno se koristi Boja istaknutog.

en: Overlay Background Color
hr: Pozadinska boja prekrivanja

en: Settings for the "Cover Template" page template. Add a featured image to use as background.
hr: Postavke za "Predložak Naslovnice" predložak stranice. Dodajte istaknutu sliku koja će biti upotrijebljena kao pozadina.

en: Apply a custom color for links, buttons, featured images.
hr: Primjeni prilagođenu boju za poveznice, dugmad, istaknute slike.

en: Primary Color
hr: Primarna boja

en: Search for:
hr: Pretraga za:

en: search again
hr: ponovna pretraga

note: translators: %s: Number of search results.
en: We found %s result for your search. | We found %s results for your search.
hr[0]: Pronađen je %s rezultat za vašu pretragu.
hr[1]: Pronađena su %s rezultata za vašu pretragu.
hr[2]: Pronađeno je %s rezultata za vašu pretragu.

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: Up %s
hr: Početak %s

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: To the top %s
hr: Na vrh %s

[ctx: copyright date format]
note: translators: Copyright date format, see https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: Y
hr: Y.

en: 404 not found
hr: 404 nije pronađeno

note: Template Name of the theme
en: Full Width Template
hr: Predložak pune širine

en: Older <span class="nav-short">Posts</span>
hr: Starije <span class="nav-short">objave</span>

en: Newer <span class="nav-short">Posts</span>
hr: Novije <span class="nav-short">objave</span>

en: Post
hr: Objava

en: Close search
hr: Zatvori pretragu

en: Expanded Social links
hr: Otvori poveznice društvenih mreža

en: Close Menu
hr: Zatvori izbornik

en: Social links
hr: Društvene poveznice

en: Footer
hr: Podnožje

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
hr: Autor %s

en: Pages:
hr: Stranice:

en: Page
hr: Stranica

en: Scroll Down
hr: Pomakni dolje

[ctx: submit button]
en: Search
hr: Traži

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
hr: Pretraga &hellip;

en: We could not find any results for your search. You can give it another try through the search form below.
hr: Nije moguće pronaći nikakve rezultate za vašu pretragu. Možete ponovno pokušati koristeći formu za pretragu koja se nalazi ispod.

en: Search:
hr: Pretraga:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
hr: Uredi <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Sticky post
hr: Ljepljiva objava

en: Tags
hr: Oznake

en: Categories
hr: Kategorije

en: Post date
hr: Datum objave

en: Post author
hr: Autor objave

en: Social Links Menu
hr: Izbornik za poveznice društvenih mreža

en: Primary
hr: Primarno

en: Menu
hr: Izbornik

en: Continue reading
hr: Nastavi čitati

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
hr: Veće

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
hr: Veliko

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
hr: Standardno

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
hr: Malo

en: Background Color
hr: Pozadinska boja

en: Subtle Background
hr: Suptilna pozadina

en: Accent Color
hr: Boja istaknutog

en: Widgets in this area will be displayed in the second column in the footer.
hr: Widgeti u ovom području biti će prikazani u drugom stupcu u podnožju.

en: Footer #2
hr: Podnožje #2

en: Widgets in this area will be displayed in the first column in the footer.
hr: Widgeti u ovom području biti će prikazani u prvom stupcu u podnožju.

en: Footer #1
hr: Podnožje #1

en: Skip to the content
hr: Skoči do sadržaja

en: Social Menu
hr: Izbornik društvenih mreža

en: Footer Menu
hr: Izbornik u podnožju

en: Mobile Menu
hr: Mobilni izbornik

en: Desktop Expanded Menu
hr: Desktop prošireni izbornik

en: Desktop Horizontal Menu
hr: Desktop vodoravni izbornik

en: Powered by WordPress
hr: Pokreće WordPress

en: Comments are closed.
hr: Komentari su isključeni.

en: Comments
hr: Komentari

en: Older Comments
hr: Stariji komentari

en: Newer Comments
hr: Noviji komentari

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
hr[0]: %1$s odgovor na &ldquo;%2$s&rdquo;
hr[1]: %1$s odgovora na &ldquo;%2$s&rdquo;
hr[2]: %1$s odgovora na &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
hr: Jedan odgovor na &ldquo;%s&rdquo;

en: Leave a comment
hr: Ostavite komentar

en: Show sub menu
hr: Prikaži pod-izbornik

note: translators: %d: ID of a post.
en: #%d (no title)
hr: #%d (bez naslova)

en: By Post Author
hr: Od autora objave

en: Your comment is awaiting moderation.
hr: Vaš komentar čeka odobrenje.

en: Edit
hr: Uredi

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
hr: %1$s u %2$s

en: says:
hr: kaže:

en: Make sure that the contrast is high enough so that the text is readable.
hr: Pobrinite se da je kontrast dovoljno velik kako bi se tekst mogao pročitati.

en: Creates a parallax effect when the visitor scrolls.
hr: Stvara parallax efekt kada posjetitelj pomiče stranicu.

en: Fixed Background Image
hr: Fiksna pozadinska slika

note: Template Name of the theme
en: Cover Template
hr: Predložak Naslovnice

en: Summary
hr: Sažetak

en: Full text
hr: Puni tekst

en: On archive pages, posts show:
hr: Na stranicama arhiva, objave prikazuju:

en: Show search in header
hr: Prikaži pretragu u zaglavlju

en: Theme Options
hr: Opcije teme

en: Header &amp; Footer Background Color
hr: Pozadinska boja zaglavlja i podnožja

en: Scales the logo to half its uploaded size, making it sharp on high-res screens.
hr: Skalira logo na pola veličine, čineći ga jasnim na zaslonima visoke rezolucije.

en: Retina logo
hr: Retina logotip

en: The page you were looking for could not be found. It might have been removed, renamed, or did not exist in the first place.
hr: Stranica koju tražite nije pronađena. Možda je uklonjena, preimenovana ili nije uopće postojala.

en: Page Not Found
hr: Stranica nije pronađena

note: Author of the theme
en: the WordPress team
hr: WordPress tim
