Themes - Twenty Twenty - en to gl_ES translation catalogue (136 entries)

note: Description of the theme
en: Our default theme for 2020 is designed to take full advantage of the flexibility of the block editor. Organizations and businesses have the ability to create dynamic landing pages with endless layouts using the group and column blocks. The centered content column and fine-tuned typography also makes it perfect for traditional blogs. Complete editor styles give you a good idea of what your content will look like, even before you publish. You can give your site a personal touch by changing the background colors and the accent color in the Customizer. The colors of all elements on your site are automatically calculated based on the colors you pick, ensuring a high, accessible color contrast for your visitors.
gl_ES: O noso tema por defecto para 2020 está deseñado para aproveitar ao máximo a flexibilidade do editor de bloques. As organizacións e empresas teñen a posibilidade de crear páxinas de destino dinámicas cunha infinidade de deseños usando os bloques de grupos e columnas. A columna de contido centrada e a tipografía axustada tamén o fan perfecto para blogues tradicionais. Os completos estilos de edición danche unha boa idea de como se verá o teu contido, mesmo antes de que o publiques. Podes dar un toque persoal ao teu sitio cambiando as cores de fondo e a cor de énfase no  personalizador. As cores de todos os elementos do teu sitio calcúlanse automaticamente en base ás cores que elixas, asegurando un alto e accesible contraste de cor para os teus visitantes.

[ctx: color]
en: Custom
gl_ES: Personalizado

[ctx: color]
en: Default
gl_ES: Por defecto

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political, and philosophical issues are intrinsic to our program. As visitor, you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings, and other events with free admission.
gl_ES: Con sete plantas de sorprendente arquitectura, o UMoMA presenta exposicións de arte contemporáneo internacional, a veces xunto con retrospectivas históricas de arte. Os temas existenciais, políticos e filosóficos son intrínsecos ao noso programa. Coma visitante, estás invitado a visitas guiadas de charlas de artistas, conferencias, proxeccións de películas e outros eventos con entrada gratuíta.

en: The Premier Destination for Modern Art in Sweden
gl_ES: O primeiro destino da arte moderna en Suecia.

en: Introduction
gl_ES: Introdución

en: August 1 — December 1
gl_ES: 1 de agosto — 1 de decembro

en: Abstract Rectangles
gl_ES: Rectángulos abstractos

en: Featured Content
gl_ES: Contido destacado

en: <em>Price</em><br>Included
gl_ES: <em>Prezo</em><br>Incluído

en: <em>Location</em><br>Exhibit Hall B
gl_ES: <em>Ubicación</em><br>Sala de exposicións B

en: <em>Dates</em><br>Aug 1 — Dec 1
gl_ES: <em>Datas</em><br>1 de agosto — 1 de decembro

en: Event Details
gl_ES: Detalles do evento

en: Shop Now
gl_ES: Comprar agora

en: An awe-inspiring collection of books, prints, and gifts from our exhibitions.
gl_ES: Unha impresionante colección de libros, grabados e regalos das nosas exposicións.

en: The Store
gl_ES: A tenda

en: Award-winning exhibitions featuring internationally-renowned artists.
gl_ES: Exposicións galardoadas presentando artistas de renombre internacional.

en: The Museum
gl_ES: O museo

en: Double Call to Action
gl_ES: Chamada á acción dobre

en: Become a Member
gl_ES: Convírtete en membro

en: Support the Museum and Get Exclusive Offers
gl_ES: Apoia ao museo e obtén ofertas exclusivas

en: Call to Action
gl_ES: Chamada á acción

[ctx: menu]
en: Mobile
gl_ES: Móbil

[ctx: menu]
en: Expanded
gl_ES: Ampliado

[ctx: toggle text]
en: Search
gl_ES: Buscar

[ctx: color]
en: Secondary
gl_ES: Secundario

[ctx: color]
en: Primary
gl_ES: Principal

en: Nothing Found
gl_ES: Non se atopou nada

en: Show author bio
gl_ES: Mostrar a biografía do autor

en: View Archive <span aria-hidden="true">&rarr;</span>
gl_ES: Ver o arquivo <span aria-hidden="true">&rarr;</span>

[ctx: Theme starter content]
en: The New UMoMA Opens its Doors
gl_ES: O novo  UMoMA abre as súas portas

[ctx: A string that is output before one or more categories]
en: In
gl_ES: En

en: Join the Club
gl_ES: Únete ao club

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
gl_ES: Os membros obteñen acceso a exhibicións e vendas exclusivas. O noso abono custa 99,99 $ e factúrase anualmente.

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
gl_ES: Faite membro e obtén ofertas exclusivas!

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
gl_ES: As exposicións son realizadas por UMoMA en colaboración con artistas e museos de todo o mundo e, con frecuencia, atraen a atención internacional. UMoMA recibiu unha mención especial do museo europeo do ano e foi un dos principais candidatos ao premio sueco ao museo do ano, así como ao premio do consello de Europa.

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
gl_ES: Con sete pisos de arquitectura impresionante, o UMoMA mostra exposicións de arte contemporáneo internacional, a veces xunto con retrospectivas históricas da arte. Os problemas existenciais, políticos e filosóficos son intrínsecos ao noso programa. Como visitante, estás invitado a visitas guiadas, charlas de artistas, conferencias, proxeccións de películas e outros eventos con entrada gratuíta

en: &#8220;Cyborgs, as the philosopher Donna Haraway established, are not reverent. They do not remember the cosmos.&#8221;
gl_ES: «Os cíborgs, como estableceu a filósofa Donna Haraway, non son reverentes. Non recordan o cosmos».

en: From Signac to Matisse
gl_ES: Desde Signac a Matisse

en: The Life I Deserve
gl_ES: A vida que merezo

en: October 1 -- December 1
gl_ES: 1 de outubro -- 1 de decembro

en: Theatre of Operations
gl_ES: Teatro de operacións

en: Read More
gl_ES: Ler máis

en: August 1 -- December 1
gl_ES: 1 de agosto -- 1 de decembro

en: Works and Days
gl_ES: Obras e días

en: The premier destination for modern art in Northern Sweden. Open from 10 AM to 6 PM every day during the summer months.
gl_ES: O principal destino para a arte moderna no norte de Suecia. Aberto de 10 AM a 6 PM todos os días durante os meses de verán.

en: The New UMoMA Opens its Doors
gl_ES: O novo UMoMA abre as súas portas

en: Overlay Opacity
gl_ES: Opacidade da superposición

en: The color used for the text in the overlay.
gl_ES: A cor usada polo texto na superposición.

en: Overlay Text Color
gl_ES: Cor do texto na superposición

en: The color used for the overlay. Defaults to the accent color.
gl_ES: A cor usada para a superposición. Por defecto é a cor de énfase.

en: Overlay Background Color
gl_ES: Cor de fondo da superposición

en: Settings for the "Cover Template" page template. Add a featured image to use as background.
gl_ES: Axustes para o tema de portada. Engade unha imaxe destacada para usala como fondo.

en: Apply a custom color for links, buttons, featured images.
gl_ES: Usa unha cor personalizada para os enlaces, botóns e imaxes destacadas.

en: Primary Color
gl_ES: Cor principal

en: Search for:
gl_ES: Buscar:

en: search again
gl_ES: buscar de novo

note: translators: %s: Number of search results.
en: We found %s result for your search. | We found %s results for your search.
gl_ES[0]: Atopamos %s resultado que coincide coa túa procura.
gl_ES[1]: Atopamos %s resultados que coinciden coa túa procura.

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: Up %s
gl_ES: Subir %s

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: To the top %s
gl_ES: Subir arriba %s

en: 404 not found
gl_ES: 404 non atopado

note: Template Name of the theme
en: Full Width Template
gl_ES: Modelo de ancho completo

en: Older <span class="nav-short">Posts</span>
gl_ES: Entradas <span class="nav-short">anteriores</span>

en: Newer <span class="nav-short">Posts</span>
gl_ES: Entradas <span class="nav-short">seguintes</span>

en: Post
gl_ES: Entrada

en: Close search
gl_ES: Pechar a procura

en: Expanded Social links
gl_ES: Ligazóns sociais ampliadas

en: Close Menu
gl_ES: Pechar o menú

en: Social links
gl_ES: Ligazóns sociais

en: Footer
gl_ES: Pé de páxina

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
gl_ES: Por %s

en: Pages:
gl_ES: Páxinas:

en: Page
gl_ES: Páxina

en: Scroll Down
gl_ES: Scroll abaixo

[ctx: submit button]
en: Search
gl_ES: Buscar

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
gl_ES: Buscar &hellip;

en: We could not find any results for your search. You can give it another try through the search form below.
gl_ES: Non atopamos resultados para a túa procura. Podes volver tentalo mediante o seguinte formulario de procura.

en: Search:
gl_ES: Buscar:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
gl_ES: Editar <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Sticky post
gl_ES: Entrada fixa

en: Tags
gl_ES: Etiquetas

en: Categories
gl_ES: Categorías

en: Post date
gl_ES: Data de publicación

en: Post author
gl_ES: Autor da entrada

en: Social Links Menu
gl_ES: Menú de Conexións sociais

en: Primary
gl_ES: Principal

en: Menu
gl_ES: Menú

en: Continue reading
gl_ES: Seguir lendo

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
gl_ES: Máis grande

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
gl_ES: Grande

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
gl_ES: Normal

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
gl_ES: Pequena

en: Background Color
gl_ES: Cor de fondo

en: Subtle Background
gl_ES: Fondo sutil

en: Accent Color
gl_ES: Cor de énfase

en: Widgets in this area will be displayed in the second column in the footer.
gl_ES: Os  widgets nesta área mostraranse na segunda columna do pé de páxina.

en: Footer #2
gl_ES: Pé de páxina #2

en: Widgets in this area will be displayed in the first column in the footer.
gl_ES: Os  widgets nesta área mostraranse na primeira columna do pé de páxina.

en: Footer #1
gl_ES: Pé de páxina #1

en: Skip to the content
gl_ES: Saltar ao contido

en: Social Menu
gl_ES: Menú social

en: Footer Menu
gl_ES: Menú do pé de páxina

en: Mobile Menu
gl_ES: Menú móbil

en: Desktop Expanded Menu
gl_ES: Menú ampliado do escritorio

en: Desktop Horizontal Menu
gl_ES: Menú horizontal do escritorio

en: Powered by WordPress
gl_ES: Funciona con WordPress

en: Comments are closed.
gl_ES: Comentarios pechados.

en: Comments
gl_ES: Comentarios

en: Older Comments
gl_ES: Comentarios anteriores

en: Newer Comments
gl_ES: Comentarios seguintes

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
gl_ES[0]: %1$s resposta en &ldquo;%2$s&rdquo;
gl_ES[1]: %1$s respostas en &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
gl_ES: Unha resposta en &ldquo;%s&rdquo;

en: Leave a comment
gl_ES: Deixa un comentario

en: Show sub menu
gl_ES: Mostrar o  submenú

note: translators: %d: ID of a post.
en: #%d (no title)
gl_ES: #%d (sen título)

en: By Post Author
gl_ES: Polo autor da entrada

en: Your comment is awaiting moderation.
gl_ES: O teu comentario está á espera de ser moderado.

en: Edit
gl_ES: Editar

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
gl_ES: %1$s ás %2$s

en: says:
gl_ES: di:

en: Make sure that the contrast is high enough so that the text is readable.
gl_ES: Asegúrate de que o contraste sexa suficientemente alto para que o texto sexa lexible.

en: Creates a parallax effect when the visitor scrolls.
gl_ES: Crea un efecto Parallax cando o visitante fai scroll.

en: Fixed Background Image
gl_ES: Imaxe de fondo fixa

note: Template Name of the theme
en: Cover Template
gl_ES: Modelo de portada

en: Summary
gl_ES: Resumo

en: Full text
gl_ES: Texto completo

en: On archive pages, posts show:
gl_ES: Nas páxinas de arquivo, as entradas mostran:

en: Show search in header
gl_ES: Mostrar o buscador na cabeceira

en: Theme Options
gl_ES: Opcións do tema

en: Header &amp; Footer Background Color
gl_ES: Cor de fondo da cabeceira e do pé de páxina

en: Scales the logo to half its uploaded size, making it sharp on high-res screens.
gl_ES: Escala o logotipo á metade do tamaño no que foi subido, facéndoo máis  nítido en pantallas de alta resolución.

en: Retina logo
gl_ES: Logotipo Retina

en: The page you were looking for could not be found. It might have been removed, renamed, or did not exist in the first place.
gl_ES: Non se puido atopar a páxina que buscas. Pode ter sido eliminada,  renomeada ou nin sequera existir.

en: Page Not Found
gl_ES: Páxina non atopada

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
gl_ES: https://gl.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
gl_ES: O equipo de WordPress
