Themes - Twenty Twenty - en to eu_ES translation catalogue (137 entries)

note: Description of the theme
en: Our default theme for 2020 is designed to take full advantage of the flexibility of the block editor. Organizations and businesses have the ability to create dynamic landing pages with endless layouts using the group and column blocks. The centered content column and fine-tuned typography also makes it perfect for traditional blogs. Complete editor styles give you a good idea of what your content will look like, even before you publish. You can give your site a personal touch by changing the background colors and the accent color in the Customizer. The colors of all elements on your site are automatically calculated based on the colors you pick, ensuring a high, accessible color contrast for your visitors.
eu_ES: 2020. urterako lehenetsitako itxura, izan ere, bloke-editorearen malgutasunez abantaila osoa hartzeko diseinaturik dago. Talde- eta zutabe-blokeak erabiliz, erakundeek eta negozioek hamaika diseinudun helburu-orrialde dinamikoak sortzea daukate. Eduki zentratudun zutabeari eta finki-egokitutako tipografiari esker, perfektua da ohizko blogetarako. Editore-estilo osoek zure edukiaren itxuraren ikuspegi doia ematen dizute, baita argitaratu aurretik ere. Pertsonalizatzailean atzekaldeko koloreak eta nabarmentze-kolorea aldatuz, ukitu pertsonal bat eman diezaiokezu zure guneari. Zure gunearen elementu guztien koloreak automatikoki kalkulatzen dira, zuk aukeratutako koloreetan oinarrituz eta zure bisitarientzako kolore-kontraste eta erabilgarritasun handia ziurtatuz.

[ctx: color]
en: Custom
eu_ES: Pertsonalizatu

[ctx: color]
en: Default
eu_ES: Lehenetsia

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political, and philosophical issues are intrinsic to our program. As visitor, you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings, and other events with free admission.
eu_ES: Arkitektura deigarriko zazpi solairurekin, UMoMAk nazioarteko arte garaikidearen erakusketak jartzen ditu ikusgai, batzuetan atzera begirako arte-historikoekin batera. Gai existentzialak, politikoak eta filosofikoak berezkoak dira gure programan. Bisitari gisa, noski, artisten hitzaldien bisita gidatuetara, zinema emanaldietara eta doako sarrera duten beste ekitaldietara gonbidatuta zaude.

en: The Premier Destination for Modern Art in Sweden
eu_ES: Suediako Arte Modernorako Lehen Helmuga

en: Introduction
eu_ES: Sarrera

en: August 1 — December 1
eu_ES: Abuztuaren 1etik — Abenduaren 1era arte

en: Abstract Rectangles
eu_ES: Laukizuzen Abstraktuak

en: Featured Content
eu_ES: Nabarmendutako Edukia

en: <em>Price</em><br>Included
eu_ES: <em>Salneurria</em><br>barne

en: <em>Location</em><br>Exhibit Hall B
eu_ES: <em>Kokalekua</em><br>B Erakusketa-gela

en: <em>Dates</em><br>Aug 1 — Dec 1
eu_ES: <em>Datak</em><br>Abu. 1etik — Abe. 1era arte

en: Event Details
eu_ES: Ekitaldiaren Xehetasunak

en: Shop Now
eu_ES: Eros ezazu Orain

en: An awe-inspiring collection of books, prints, and gifts from our exhibitions.
eu_ES: Gure erakusketetako liburu, grabatu eta oparien bilduma ikaragarria.

en: The Store
eu_ES: Denda

en: Award-winning exhibitions featuring internationally-renowned artists.
eu_ES: Nazioartean ospe handia duten artisten erakusketa sarituak.

en: The Museum
eu_ES: Museoa

en: Double Call to Action
eu_ES: Ekintzatarako Dei bikoitza

en: Become a Member
eu_ES: Egin zaitez Kide

en: Support the Museum and Get Exclusive Offers
eu_ES: Egin zaitez Museoaren euskarri, eta Eskura itzazu Eskaintza Esklusiboak

en: Call to Action
eu_ES: Ekintzatarako deia

[ctx: menu]
en: Mobile
eu_ES: Mugikorra

[ctx: menu]
en: Expanded
eu_ES: Handitua

[ctx: menu]
en: Horizontal
eu_ES: Horizontala

[ctx: toggle text]
en: Search
eu_ES: Bilaketa

[ctx: color]
en: Secondary
eu_ES: Bigarren mailakoa

[ctx: color]
en: Primary
eu_ES: Lehen mailakoa

en: Nothing Found
eu_ES: Ez da ezer Aurkitu

en: Show author bio
eu_ES: Erakuts ezazu Egileraren biografia

en: View Archive <span aria-hidden="true">&rarr;</span>
eu_ES: Ikus ezazu artxiboa <span aria-hidden="true">&rarr;</span>

[ctx: Theme starter content]
en: The New UMoMA Opens its Doors
eu_ES: UMoMA berriak ateak irekitzen ditu

[ctx: A string that is output before one or more categories]
en: In
eu_ES: Non:

en: Join the Club
eu_ES: Klubera bazkidetu

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
eu_ES: Bazkideek erakustaldi eta salmenta berezietarako sarbidea dute. Gure bazkidetzak 99,99$ balio dute, eta urtean behin kobratzen dira.

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
eu_ES: Bihurtu zaitez Bazkide, eta lor itzazu eskaintza bereziak!

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
eu_ES: Erakustaldiak UMoMAk ekoizturik daude, mundu osoko artista eta museoekin elkarlanean, eta nazioarteko arreta erakarri ohi dute. UMoMAk Urteko Europar Museoaren Goraipamen Berezia jaso izan du, eta, Urteko Museo Suediarraren Saria nahiz Europako Museoen Kontseiluaren Saria eskuratzeko, hautagai nagusien artean egon zen.

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
eu_ES: Arkitektura harrigarriko zazpi solairutan, UMoMAk nazioarteko arte garaikideari buruzko erakusketak eskaintzen ditu, noiz edo noiz aspaldiko arte historikoarekin batera. Gai existentzial, politiko eta filosofikoak gure egitarauaren bere-berekoak dira. Bisitari gisa, noski, bisita gidatuetara gonbidatuta zaude, baita ere artisten hitzaldietara, film emanaldietara eta sarrera dohaineko bestelako emanaldietara.

en: &#8220;Cyborgs, as the philosopher Donna Haraway established, are not reverent. They do not remember the cosmos.&#8221;
eu_ES: ”Cyborgak, Donna Haraway filosofoak adierazi bezala, ez dira adeitsuak. Ez dute kosmosa gogoratzen”.

en: From Signac to Matisse
eu_ES: Signac-engandik Matisse-enganaino

en: The Life I Deserve
eu_ES: Merezi dudan bizitza

en: October 1 -- December 1
eu_ES: Otsailaren 1etik — Abenduaren 1era arte

en: Theatre of Operations
eu_ES: Operazio-gunea

en: Read More
eu_ES: Gehiago irakurri

en: August 1 -- December 1
eu_ES: Abuztuaren 1etik — Abenduaren 1era arte

en: Works and Days
eu_ES: Lanak eta Egunak

en: The premier destination for modern art in Northern Sweden. Open from 10 AM to 6 PM every day during the summer months.
eu_ES: Arte garaikidearen helburu gailena, Suediako Iparraldean. 10 AMtatik 6 PMra arte irekita, egunero udako hilabeteetan.

en: The New UMoMA Opens its Doors
eu_ES: UMoMA berriak bere ateak irekitzen ditu

en: Overlay Opacity
eu_ES: Gainezarketaren Opakutasuna

en: The color used for the text in the overlay.
eu_ES: Gainezarketaren testurako, erabilitako kolorea.

en: Overlay Text Color
eu_ES: Gainezarketaren testuaren kolorea

en: The color used for the overlay. Defaults to the accent color.
eu_ES: Gainezarketan, erabilitako kolorea. Lehenetsia nabarmentze-kolorea da.

en: Overlay Background Color
eu_ES: Atzealdeko Kolore Gainezarria

en: Settings for the "Cover Template" page template. Add a featured image to use as background.
eu_ES: «Azaleko txantiloi»dun orrialdearen, txantiloi-ezarpenak. Irudi nabarmen bat gehi ezazu atzealdeko irudi bezala erabiltzeko.

en: Apply a custom color for links, buttons, featured images.
eu_ES: Ezar ezazu esteka, botoi eta irudi nabarmenentzako kolore pertsonalizatu bat.

en: Primary Color
eu_ES: Kolore Nagusia

en: Search for:
eu_ES: Hau bilatu:

en: search again
eu_ES: berbilatu

note: translators: %s: Number of search results.
en: We found %s result for your search. | We found %s results for your search.
eu_ES[0]: Zure bilaketarako, %s emaitza aurkitu dugu.
eu_ES[1]: Zure bilaketarako, %s emaitzak aurkitu ditugu.

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: Up %s
eu_ES: Gora %s

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: To the top %s
eu_ES: Gora jo %s

en: 404 not found
eu_ES: 404 ez da aurkitu

note: Template Name of the theme
en: Full Width Template
eu_ES: Zabalera osoko txantiloia

en: Older <span class="nav-short">Posts</span>
eu_ES: <span class="nav-short">Argitalpen</span> zaharragoak

en: Newer <span class="nav-short">Posts</span>
eu_ES: <span class="nav-short">Argitalpen</span> berriagoak

en: Post
eu_ES: Argitalpena

en: Close search
eu_ES: Itxi ezazu bilatzailea

en: Expanded Social links
eu_ES: Hedatutako Esteka Sozialak

en: Close Menu
eu_ES: Itxi ezazu Menua

en: Social links
eu_ES: Esteka sozialak

en: Footer
eu_ES: Orri-oina

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
eu_ES: %s-(e)tik

en: Pages:
eu_ES: Orrialdeak:

en: Page
eu_ES: Orrialdea

en: Scroll Down
eu_ES: Beherantz Korritu

[ctx: submit button]
en: Search
eu_ES: Bilatu

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
eu_ES: Bilatu &hellip;

en: We could not find any results for your search. You can give it another try through the search form below.
eu_ES: Ezin izan dugu emaitzarik aurkitu zure bilaketarako. Berriz saia zaitezke azpiko bilaketa-formularioz baliaturik.

en: Search:
eu_ES: Bilatu:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
eu_ES: Editatu <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Sticky post
eu_ES: Argitalpen itsaskorra

en: Tags
eu_ES: Etiketak

en: Categories
eu_ES: Kategoriak

en: Post date
eu_ES: Argitalpenaren data

en: Post author
eu_ES: Argitalpenaren egilea

en: Social Links Menu
eu_ES: Esteka Sozialen Menua

en: Primary
eu_ES: Nagusia

en: Menu
eu_ES: Menua

en: Continue reading
eu_ES: Jarrai ezazu irakurtzen

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
eu_ES: Handiagoa

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
eu_ES: Handia

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
eu_ES: Erregularra

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
eu_ES: Txikia

en: Background Color
eu_ES: Atzealdeko kolorea

en: Subtle Background
eu_ES: Atzealde leuna

en: Accent Color
eu_ES: Nabarmentze-kolorea

en: Widgets in this area will be displayed in the second column in the footer.
eu_ES: Gune honetako widgetak orri-oineko bigarren zutabean erakutsiko dira.

en: Footer #2
eu_ES: 2. orri-oina

en: Widgets in this area will be displayed in the first column in the footer.
eu_ES: Gune honetako widgetak orri-oineko lehenengo zutabean erakutsiko dira.

en: Footer #1
eu_ES: 1. orri-oina

en: Skip to the content
eu_ES: Edukira jauzi egin

en: Social Menu
eu_ES: Menu soziala

en: Footer Menu
eu_ES: Orri-oineko menua

en: Mobile Menu
eu_ES: Mugikorretako menua

en: Desktop Expanded Menu
eu_ES: Mahaigaineko menu hedatua

en: Desktop Horizontal Menu
eu_ES: Mahaigaineko menu horizontala

en: Powered by WordPress
eu_ES: WordPressek sustatua

en: Comments are closed.
eu_ES: Iruzkin-atala itxita dago.

en: Comments
eu_ES: Iruzkinak

en: Older Comments
eu_ES: Iruzkin zaharragoak

en: Newer Comments
eu_ES: Iruzkin berriagoak

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
eu_ES[0]: erantzun ezazu %1$s &ldquo;%2$s&rdquo-(e)an
eu_ES[1]: erantzun itzazu %1$s &ldquo;%2$s&rdquo-(e)an

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
eu_ES: Erantzun bat &ldquo;%s&rdquo-(e)an

en: Leave a comment
eu_ES: Egizu iruzkin bat

en: Show sub menu
eu_ES: Azpimenua erakutsi

note: translators: %d: ID of a post.
en: #%d (no title)
eu_ES: #%d (izenbururik ez)

en: By Post Author
eu_ES: Argitaratzaile-bidalketaren arabera

en: Your comment is awaiting moderation.
eu_ES: Zure iruzkina moderatzeke dago.

en: Edit
eu_ES: Edita ezazu

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
eu_ES: %1$s %2$s-(e)an

en: says:
eu_ES: dio:

en: Make sure that the contrast is high enough so that the text is readable.
eu_ES: Ziurta ezazu kontrastea testua irakurtzeko adinakoa dela.

en: Creates a parallax effect when the visitor scrolls.
eu_ES: Parallax efektua sortzen du bisitariak beherantz korritzen duenean.

en: Fixed Background Image
eu_ES: Atzealdeko irudi finkoa

note: Template Name of the theme
en: Cover Template
eu_ES: Azalaren txantiloia

en: Summary
eu_ES: Laburpena

en: Full text
eu_ES: Testu osoa

en: On archive pages, posts show:
eu_ES: Artxibo-orrialdeetan, argitalpenek hau erakusten dute:

en: Show search in header
eu_ES: Goiburuan, erakuts ezazu bilatzailea

en: Theme Options
eu_ES: Itxuraren aukerak

en: Header &amp; Footer Background Color
eu_ES: Goiburuko eta orri-oineko atzealdeko kolorea

en: Scales the logo to half its uploaded size, making it sharp on high-res screens.
eu_ES: Bereizmen handiko pantailetan zorrotzago agertuz, logoa bere tamainaren erdira igotzen da.

en: Retina logo
eu_ES: 'Retina' logoa

en: The page you were looking for could not be found. It might have been removed, renamed, or did not exist in the first place.
eu_ES: Bilatzen ari zinen orrialdea ezin izan da aurkitu. Baliteke ezabatuta egotea edo berrizendatuta edota, besterik gabe, ez existitzea.

en: Page Not Found
eu_ES: Ez da orrialdea aurkitu

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
eu_ES: https://eu.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
eu_ES: WordPress taldea
