Themes - Twenty Twenty - en to eo translation catalogue (116 entries)

note: Description of the theme
en: Our default theme for 2020 is designed to take full advantage of the flexibility of the block editor. Organizations and businesses have the ability to create dynamic landing pages with endless layouts using the group and column blocks. The centered content column and fine-tuned typography also makes it perfect for traditional blogs. Complete editor styles give you a good idea of what your content will look like, even before you publish. You can give your site a personal touch by changing the background colors and the accent color in the Customizer. The colors of all elements on your site are automatically calculated based on the colors you pick, ensuring a high, accessible color contrast for your visitors.
eo: Nia defaŭlta etoso por 2020 estas desegnita por profiti plenan flekseblecon de la blokredaktilo. Organizaĵoj kaj kompanioj havas la kapablon krei dinamikajn alteriĝpaĝojn kun senfinaj enpaĝigoj per la grupaj kaj kolumnaj blokoj. La centrita enhava kolumno kaj bonorda agordita tipografio ankaŭ perfektigas tradiciajn blogojn. Kompletaj redaktaj stiloj donas al vi bonan ideon pri kiel aspektos via enhavo, eĉ antaŭ ol vi publikigos. Vi povas doni al via retejo personan tuŝon ŝanĝante la fonajn kolorojn kaj la akcentan koloron en la Agordilo. La koloroj de ĉiuj elementoj de via retejo aŭtomate kalkuliĝas laŭ la koloroj, kiujn vi elektas, certigante altan atingeblan koloron por viaj vizitantoj.

en: Nothing Found
eo: Nenio trovita

en: Show author bio
eo: Montri biografion de la autoro

en: View Archive <span aria-hidden="true">&rarr;</span>
eo: Vidi arkivon <span aria-hidden="true">&rarr;</span>

[ctx: Theme starter content]
en: The New UMoMA Opens its Doors
eo: La nova UMoMA malfermas siajn pordojn

[ctx: A string that is output before one or more categories]
en: In
eo: En

en: Join the Club
eo: Aliĝu

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
eo: Membroj akiras aliron al ekskluzivaj ekspozicioj kaj rabatoj. Niaj membriĝoj kostas 99,99 USD kaj estas fakturitaj ĉiujare.

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
eo: Fariĝu membro kaj akiru ekskluzivajn ofertojn!

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
eo: La ekspozicioj estas produktitaj de UMoMA kunlabore kun artistoj kaj muzeoj tra la mondo kaj ili ofte altiras internacian atenton. UMoMA ricevis Specialan Komandon de la Eŭropa Muzeo de la Jaro, kaj estis inter la plej bonaj kandidatoj por la Sveda Muzeo de la Jara Premio kaj ankaŭ por la Konsilio de Eŭropo-Muzeo-Premio.

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
eo: Kun sep etaĝoj da okulfrapa arkitekturo, UMoMA montras ekspoziciojn de internacia nuntempa arto, foje kune kun artaj historiaj retrospektivoj. Ekzistecaj, politikaj kaj filozofiaj aferoj estas nepraj al nia programo. Kiel vizitanto vi estas invitita al gvidataj vizitoj pri artisto-prelegoj, prelegoj, filmaj projektoj kaj aliaj eventoj kun senpaga aliro

en: &#8220;Cyborgs, as the philosopher Donna Haraway established, are not reverent. They do not remember the cosmos.&#8221;
eo: &#8220;Kiborgoj, kiel la filozofo Donna Haraway establis, ne estas respektemaj. Ili ne memoras la kosmon.&#8221;

en: From Signac to Matisse
eo: De Signac al Matisse

en: October 1 -- December 1
eo: Oktobro 1 -- Decembro 1

en: Theatre of Operations
eo: Teatro de Operacioj

en: Read More
eo: Legi pli

en: August 1 -- December 1
eo: Aŭgusto 1 -- Decembro 1

en: Works and Days
eo: Laboro kaj tagoj

en: The premier destination for modern art in Northern Sweden. Open from 10 AM to 6 PM every day during the summer months.
eo: La unua vojaĝocelo por moderna arto en Norda Svedio. Malfermita de 10 atm ĝis 6 ptm ĉiutage dum la someraj monatoj.

en: The New UMoMA Opens its Doors
eo: La nova UMoMA malfermas siajn pordojn

en: Overlay Opacity
eo: Opakeco de supermetaĵo

en: The color used for the text in the overlay.
eo: La koloro uzata por la teksto en la supermetaĵo.

en: Overlay Text Color
eo: Teksta koloro de la supermetaĵo

en: The color used for the overlay. Defaults to the accent color.
eo: La koloro uzita por la supermetaĵo. Defaŭltas la akcentan koloron.

en: Overlay Background Color
eo: Fona koloro de la supermetaĵo

en: Settings for the "Cover Template" page template. Add a featured image to use as background.
eo: Agordoj por la "Kovrila ŝablono" paĝa ŝablono. Aldonu elstarigitan bildon por uzi kiel fonon.

en: Apply a custom color for links, buttons, featured images.
eo: Apliki propran koloron al butonoj, ligiloj, elstarigitaj bildoj, ktp.

en: Custom
eo: Propra

en: Default
eo: Defaŭlta

en: Primary Color
eo: Ĉefa koloro

en: Search for:
eo: Serĉi:

en: search again
eo: denove serĉi

note: translators: %s: Number of search results.
en: We found %s result for your search. | We found %s results for your search.
eo[0]: Ni trovis %s rezulton por via serĉado.
eo[1]: Ni trovis %s rezultojn por via serĉado.

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: Up %s
eo: Supren %s

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: To the top %s
eo: Ĝis la supro %s

[ctx: copyright date format]
note: translators: Copyright date format, see https://www.php.net/date
en: Y
eo: J

en: 404 not found
eo: 404 ne trovita

note: Template Name of the theme
en: Full Width Template
eo: Plenlarĝa ŝablono

en: Older <span class="nav-short">Posts</span>
eo: Pli malnovaj <span class="nav-short">afiŝoj</span>

en: Newer <span class="nav-short">Posts</span>
eo: Novaj <span class="nav-short">afiŝoj</span>

en: Post
eo: Afiŝo

en: Close search
eo: Fermi la serĉujon

en: Expanded Social links
eo: Etenditaj sociaj ligiloj

en: Mobile
eo: Poŝtelefona

en: Expanded
eo: Etenditaj

en: Close Menu
eo: Fermi menuon

en: Social links
eo: Sociaj ligiloj

en: Footer
eo: Piedo

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
eo: De %s

en: Pages:
eo: Paĝoj:

en: Page
eo: Paĝo

en: Scroll Down
eo: Rulumi suben

[ctx: submit button]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
eo: Priserĉi &hellip;

en: We could not find any results for your search. You can give it another try through the search form below.
eo: Ni ne trovis rezultojn por via serĉo. Vi povas reprovi per la serĉa formularo sube.

en: Search:
eo: Serĉi:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
eo: Redakti <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Sticky post
eo: Gluita afiŝo

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Post date
eo: Dato de publikigo

en: Post author
eo: Afiŝaŭtoro

en: Social Links Menu
eo: Menuo por sociaj ligoj

en: Primary
eo: Ĉefa

en: Horizontal
eo: Horizontala

en: Menu
eo: Menuo

en: Search
eo: Serĉi

en: Continue reading
eo: Daŭrigi la legadon

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
eo: Pli granda

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
eo: Granda

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
eo: Kutima

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
eo: Malgranda

en: Background Color
eo: Fona koloro

en: Subtle Background
eo: Subtila fono

en: Secondary
eo: Duaranga

en: Accent Color
eo: Akcenta koloro

en: Widgets in this area will be displayed in the second column in the footer.
eo: Fenestraĵoj en ĉi tiu areo estos montrataj en la dua kolumno en la piedo.

en: Footer #2
eo: Piedo 2

en: Widgets in this area will be displayed in the first column in the footer.
eo: Fenestraĵoj en ĉi tiu areo estos montrataj en la unua kolumno en la piedo.

en: Footer #1
eo: Piedo 1

en: Skip to the content
eo: Iri rekte al enhavo

en: Social Menu
eo: Socia menuo

en: Footer Menu
eo: Menuo de piedo

en: Mobile Menu
eo: Poŝtelefona menuo

en: Desktop Expanded Menu
eo: Etendita menuo por fiksa komputilo

en: Desktop Horizontal Menu
eo: Horizontala menu por fiksa komputilo

en: Powered by WordPress
eo: Povigita de WordPress

en: Comments are closed.
eo: Komentado estas fermita.

en: Comments
eo: Komentoj

en: Older Comments
eo: Pli malnovaj komentoj

en: Newer Comments
eo: Pli novaj komentoj

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
eo[0]: %1$s respondo pri &ldquo;%2$s&rdquo;
eo[1]: %1$s respondoj pri &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
eo: Unu respondo pri &ldquo;%s&rdquo;

en: Leave a comment
eo: Lasi komenton

en: Show sub menu
eo: Montri submenuon

note: translators: %d: ID of a post.
en: #%d (no title)
eo: #%d (neniu titolo)

en: By Post Author
eo: Laŭ afiŝaŭtoro

en: Your comment is awaiting moderation.
eo: Via komento atendas kontroladon.

en: Edit
eo: Redakti

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
eo: %1$s en la %2$s

en: says:
eo: diras:

en: Make sure that the contrast is high enough so that the text is readable.
eo: Certigu, ke la kontrasto estas sufiĉe alta por ke la teksto estu legebla.

en: Creates a parallax effect when the visitor scrolls.
eo: Kreas paralaksan efekton kiam la vizitanto rulumas.

en: Fixed Background Image
eo: Fiksita fonbildo

note: Template Name of the theme
en: Cover Template
eo: Kovrila ŝablono

en: Summary
eo: Resumo

en: Full text
eo: Plena teksto

en: On archive pages, posts show:
eo: En arkivigitaj paĝoj, afiŝoj montras:

en: Show search in header
eo: Montri la serĉujon en la kapo

en: Theme Options
eo: Etosaj opcioj

en: Header &amp; Footer Background Color
eo: Fona koloro por la kapo kaj la piedo

en: Scales the logo to half its uploaded size, making it sharp on high-res screens.
eo: Malgrandigas la emblemon al la duono de ĝia alŝuta grando, akrigante ĝin je altdistingivaj ekranoj.

en: Retina logo
eo: Retina-emblemo

en: The page you were looking for could not be found. It might have been removed, renamed, or did not exist in the first place.
eo: La paĝo, kiun vi serĉis, ne troveblis. Ĝi eble estis forigita, alinomita, aŭ neniam ekzistis.

en: Page Not Found
eo: Ne eblis trovi la paĝon

note: Author of the theme
en: the WordPress team
eo: la teamo de WordPress
