Themes - Patus - en to ro translation catalogue (166 entries)

en:  - Theme: %1$s by %2$s.
ro:  - Temă: %1$s de %2$s.

en:  in %1$s
ro:  în %1$s

en: % Comments
ro: % comentarii

en: %1$s installed and activated successfully.
ro: Am instalat și activat cu succes %1$s.

en: %1$s installed successfully.
ro: Am instalat cu succes %1$s.

en: %s Dashboard
ro: Panou control %s

en: %s Theme Dashboard
ro: Panou control temă %s

en: %s supports the Theme Customizer for all theme settings. Click "Customize" to start customize your site.
ro: %s suportă Personalizatorul temei pentru toate setările temelor. Dă clic pe „Personalizează” pentru a începe personalizarea sitului.

en: &larr; Older Comments
ro: &larr; Comentarii mai vechi

en: &larr; Previous
ro: &larr; Anterior

en: (Edit)
ro: (Editează)

en: 0 Comment
ro: Niciun comentariu

en: 1 Comment
ro: Un comentariu

en: Activate
ro: Activează

en: Activate %2$s
ro: Activează %2$s

en: Active
ro: Activ

en: Active Now
ro: Activează acum

en: All installations and activations have been completed.
ro: Toate instalările și activările au fost finalizate.

en: All installations have been completed.
ro: Toate instalările au fost finalizate.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
ro: Am instalat și activat cu succes toate modulele. %1$s

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
ro: A apărut o eroare în timpul instalării %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Archives
ro: Arhive

en: Archives Template
ro: Șablon arhive

en: Archives by Subject
ro: Arhive după subiect

en: Asides
ro: Note

en: Audios
ro: Fișiere audio

en: Author: %s
ro: Autor: %s

en: Available version:
ro: Versiune disponibilă:

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
ro[0]: Încep activarea modulului
ro[1]: Încep activarea modulelor
ro[2]: Încep activarea modulelor

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
ro[0]: Încep instalarea modulului
ro[1]: Încep instalarea modulelor
ro[2]: Încep instalarea modulelor

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
ro[0]: Încep actualizarea modulului
ro[1]: Încep actualizarea modulelor
ro[2]: Încep actualizarea modulelor

en: Chats
ro: Discuții

en: Comment navigation
ro: Navigare în comentarii

en: Comments are closed.
ro: Comentariile sunt închise.

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Continuă lectura %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Day: %s
ro: Zi: %s

en: Dismiss this notice
ro: Respinge această notificare

en: Edit
ro: Editează

en: Email Address:
ro: Adresă email:

en: External Source
ro: Sursă externă

en: Facebook Link:
ro: Legătură Facebook:

en: FameThemes Demo Importer
ro: Importator demonstrație FameThemes

en: Fullwidth Template
ro: Șablon în lățime completă

en: Galleries
ro: Galerii

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Hey, you will need to install and activate the %1$s plugin first.
ro: Hei, mai întâi va trebui să instalezi și să activezi modulul %1$s.

en: Hide Details
ro: Ascunde detalii

en: Images
ro: Imagini

en: Install
ro: Instalează

en: Install %2$s
ro: Instalează %2$s

en: Install Now
ro: Instalează acum

en: Install Plugins
ro: Instalează module

en: Install Required Plugins
ro: Instalează modulele necesare

en: Installed But Not Activated
ro: Instalat, dar neactivat

en: Installed version:
ro: Versiune instalată:

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro: Instalez modulul %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
ro: Instalez modulul: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro: Instalez și activez modulul %1$s (%2$d/%3$d)

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
ro: Se pare că nu este nimic la această locație. Poate încerci una din legăturile de mai jos sau o căutare?

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ro: Se pare că nu putem să găsim ceea ce cauți. Probabil o căutare te poate ajuta.

en: Last 30 Posts
ro: Ultimele 30 de articole

en: Leave a comment
ro: Lasă un comentariu

en: Left Sidebar
ro: Bară laterală stânga

en: Links
ro: Legături

en: Minimum required version:
ro: Versiune minimă necesară:

en: Month: %s
ro: Lună: %s

en: Monthly Archives
ro: Arhive lunare

en: Most Used Categories
ro: Categorii folosite frecvent

en: Need any help to setup and configure %s? Please have a look at our documentations instructions.
ro: Ai nevoie de ajutor pentru a inițializa și configura %s? Te rog consultă instrucțiunile noastre pentru documentații.

en: Newer Comments &rarr;
ro: Comentarii mai noi &rarr;

en: Next &rarr;
ro: Următor &rarr;

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
ro: Nu am preluat nicio acțiune. Modulul %1$s era deja activ.

en: No plugins are available to be activated at this time.
ro: Momentan nu este disponibil niciun modul pentru a fi activat.

en: No plugins are available to be installed at this time.
ro: Momentan nu este disponibil niciun modul pentru a fi instalat.

en: No plugins are available to be updated at this time.
ro: Momentan nu este disponibil niciun modul pentru a fi actualizat.

en: No plugins to install, update or activate.
ro: Niciun modul de instalat, actualizat sau activat.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
ro: Nu ai selectat niciun modul pentru a fi activat. Nu am preluat nicio acțiune.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
ro: Nu ai selectat niciun modul pentru a fi instalat. Nu am preluat nicio acțiune.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
ro: Nu ai selectat niciun modul pentru a fi actualizat. Nu am preluat nicio acțiune.

en: Not Installed
ro: Neinstalat

en: Nothing Found
ro: Nu am găsit nimic

en: One Click Demo Import
ro: Import demonstrație cu un singur clic

en: Online Documentation
ro: Documentație online

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ro: Hopa! Acea pagină nu poate fi găsită.

en: Pages:
ro: Pagini:

en: Patus is a Personal Blogging Theme for WordPress and an effortlessly tool for publishers of all kind, cherished for its flexibility, clean layouts and speed. It's totally responsive so it adapts to your style as well as the device it's viewed on.
ro: Patus este o temă personală de blogging pentru WordPress și un instrument ușor pentru editori de orice fel, îndrăgită pentru flexibilitatea sa, aranjamentele curate și viteză. Este în totalitate responsivă, deci se adaptează la stilul tău dar și la dispozitivul pe care este vizualizată.

en: Please contact the administrator of this site for help.
ro: Te rog contactează administratorul acestui site pentru ajutor.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
ro: Te rog contactează furnizorul modulului și cere-i să împacheteze modulul în conformitate cu specificațiile WordPress.

en: Plugin
ro: Modul

en: Plugin activated successfully.
ro: Am activat cu succes modulul.

en: Plugin activation failed.
ro: Activarea modulului a eșuat.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
ro: Modulul nu este activat. Pentru această temă, este necesară o versiune mai nouă a %s. Te rog actualizează modulul.

en: Post author
ro: Autor articol

en: Post navigation
ro: Navigare în articole

en: Posted in %1$s
ro: Publicat în %1$s

en: Posts navigation
ro: Navigare în articole

en: Pre-Packaged
ro: Pre-împachetat

en: Primary Color
ro: Culoare principală

en: Primary Menu
ro: Meniu principal

en: Quotes
ro: Citate

en: RSS Feed:
ro: Flux RSS:

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ro: Ești gata să-ți publici primul articol? <a href="%1$s">Începe de aici</a>.

en: Recommended
ro: Recomandat

en: Reply
ro: Răspunde

en: Required
ro: Necesar

en: Required Update not Available
ro: Actualizarea cerută nu este disponibilă

en: Requires Update
ro: Necesită actualizare

en: Return to Required Plugins Installer
ro: Înapoi la instalatorul modulelor necesare

en: Return to the Dashboard
ro: Înapoi la Panou control

en: Right Footer Text:
ro: Text în dreapta subsolului:

en: Right Sidebar
ro: Bară laterală dreapta

en: Search Results for: %s
ro: Rezultate căutare pentru: %s

en: Secondary Color
ro: Culoare secundară

en: Show Details
ro: Arată detalii

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Sidebar Position:
ro: Poziție bară laterală:

en: Skip to content
ro: Sari la conținut

en: Social Settings
ro: Setări sociale

en: Something went wrong with the plugin API.
ro: Ceva nu a mers bine cu API-ul modulului.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ro: Regret, dar nu s-a potrivit nimic cu termenii tăi de căutare. Te rog încearcă din nou cu alte cuvinte cheie.

en: Source
ro: Sursă

en: Start Customize
ro: Începe personalizarea

en: Status
ro: Stare

en: Statuses
ro: Stări

en: Support for %s WordPress theme is conducted through the WordPress free theme support forum.
ro: Suportul pentru tema WordPress %s este dirijat prin forumul pentru suport al temei gratuite WordPress.

en: Tagged %1$s
ro: Etichetat %1$s

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
ro[0]: Modulul următor trebuie să fie actualizat la ultima lui versiune pentru a asigura compatibilitatea maximă cu această temă: %1$s.
ro[1]: Modulele următoare trebuie să fie actualizate la ultima lor versiune pentru a asigura compatibilitatea maximă cu această temă: %1$s.
ro[2]: Modulele următoare trebuie să fie actualizate la ultima lor versiune pentru a asigura compatibilitatea maximă cu această temă: %1$s.

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
ro[0]: Modulul următor a fost activat cu succes:

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
ro[0]: Următorul modul recomandat este în prezent inactiv: %1$s.
ro[1]: Următoarele module recomandate sunt în prezent inactive: %1$s.
ro[2]: Următoarele module recomandate sunt în prezent inactive: %1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
ro[0]: Următorul modul necesar este în prezent inactiv: %1$s.
ro[1]: Următoarele module necesare sunt în prezent inactive: %1$s.
ro[2]: Următoarele module necesare sunt în prezent inactive: %1$s.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro: Procesul de instalare și activare a început. Acest proces poate dura ceva timp pe unele servere de găzduire, așa că te rog să ai răbdare.

en: The installation of %1$s failed.
ro: Instalarea %1$s a eșuat.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro: Procesul de instalare începe. Acest proces poate dura ceva timp pe unele gazde, așa că te rog să ai răbdare.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
ro: Pachetul modulului de la distanță are mai multe fișiere, dar acestea nu sunt împachetate într-un dosar.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
ro: Pachetul modulului de la distanță nu conține un dosar cu descriptorul dorit și redenumirea nu a funcționat.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
ro: Există unul sau mai multe module necesare sau recomandate de instalat, actualizat sau activat.

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
ro[0]: Este disponibilă o actualizare pentru: %1$s.
ro[1]: Sunt disponibile actualizări pentru următoarele module: %1$s.
ro[2]: Sunt disponibile actualizări pentru următoarele module: %1$s.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
ro: Acest modul trebuie să fie actualizat pentru a fi compatibil cu tema ta.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
ro[0]: Această temă recomandă următorul modul: %1$s.
ro[1]: Această temă recomandă următoarele module: %1$s.
ro[2]: Această temă recomandă următoarele module: %1$s.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
ro[0]: Această temă are nevoie de următorul modul: %1$s.
ro[1]: Această temă are nevoie de următoarele module: %1$s.
ro[2]: Această temă are nevoie de următoarele module: %1$s.

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Pentru activare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Pentru activare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Pentru activare <span class="count">(%s)</span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Pentru instalare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Pentru instalare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Pentru instalare <span class="count">(%s)</span>

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
ro: Încearcă să cauți în arhivele lunare. %1$s

en: Twitter Link:
ro: Legătură Twitter:

en: Type
ro: Tip

en: Update
ro: Actualizează

en: Update %2$s
ro: Actualizează %2$s

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Actualizare disponibilă <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Actualizări disponibile <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Actualizări disponibile <span class="count">(%s)</span>

en: Update Required
ro: Actualizarea este necesară

en: Update recommended
ro: Actualizare recomandată

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro: Actualizez modulul %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Plugin: %s
ro: Actualizez modulul: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
ro: Mesaj de actualizare de la autorul modulului:

en: Version
ro: Versiune

en: Videos
ro: Videouri

en: Welcome to %1s - Version %2s
ro: Bine ai venit la %1s - versiunea %2s

en: WordPress Repository
ro: Depozitar WordPress

en: Year: %s
ro: An: %s

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul tău așteaptă moderare.

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
ro: necunoscută

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[0]: Un gând despre &bdquo;%2$s&rdquo;
ro[1]:  %1$s gânduri despre &bdquo;%2$s&rdquo;
ro[2]:  %1$s de gânduri despre &bdquo;%2$s&rdquo;

en: n.j.y
ro: j n y

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
ro: și

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: În total <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: În total <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: În total <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post author]
en: Posted by %s
ro: Publicat de %s

[ctx: post date]
en:  on %s
ro:  pe %s
