Themes - Patus - en to el_GR translation catalogue (163 entries)

en:  - Theme: %1$s by %2$s.
el_GR:  - Θέμα:%1$s από%2$s.

en:  in %1$s
el_GR:  στο %1$s

en: % Comments
el_GR: % Σχόλια

en: %1$s installed and activated successfully.
el_GR: %1$s εγκαταστάθηκε και ενεργοποιήθηκε επιτυχώς.

en: %1$s installed successfully.
el_GR: %1$s εγκαταστάθηκε σωστά.

en: %s Dashboard
el_GR: Ρυθμίσεις %s

en: %s Theme Dashboard
el_GR: %s Πίνακας ελέγχου θέματος

en: %s supports the Theme Customizer for all theme settings. Click "Customize" to start customize your site.
el_GR: Το %s υποστηρίζει τον Προσαρμογέα θέματος για όλες τις ρυθμίσεις του. Κάντε κλικ στην επιλογή "Προσαρμογή" για να ξεκινήσετε την προσαρμογή του ιστότοπού σας.

en: &larr; Older Comments
el_GR: &larr; παλαιότερα σχόλια

en: &larr; Previous
el_GR: ← Προηγούμενη

en: (Edit)
el_GR: (Επεξεργασία)

en: 0 Comment
el_GR: 0 σχόλια

en: 1 Comment
el_GR: 1 Σχόλιο

en: Activate
el_GR: Ενεργοποιήση

en: Activate %2$s
el_GR: Ενεργοποίηση %2$s

en: Active
el_GR: Ενεργά

en: Active Now
el_GR: Ενεργό

en: All installations and activations have been completed.
el_GR: Όλες οι εγκαταστάσεις και ενεργοποιήσεις ολοκληρώθηκαν.

en: All installations have been completed.
el_GR: Όλες οι εγκαταστάσεις έχουν ολοκληρωθεί.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
el_GR: Όλα τα Plugins εγκαταστάθηκαν και ενεργοποιήθηκαν με επιτυχία. %1$s

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εγκατάσταση %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Archives
el_GR: Αρχείο

en: Archives Template
el_GR: Πρότυπο αρχείων

en: Archives by Subject
el_GR: Ιστορικό ανά θέμα

en: Asides
el_GR: Άτιτλο

en: Audios
el_GR: Ηχητικά

en: Author: %s
el_GR: Συντάκτης: %s

en: Available version:
el_GR: Διαθέσιμη έκδοση:

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
el_GR[0]: Ξεκινήστε την ενεργοποίηση του πρόσθετου
el_GR[1]: Ξεκινήστε την ενεργοποίηση των πρόσθετων

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
el_GR[0]: Έναρξη εγκατάστασης πρόσθετου
el_GR[1]: Έναρξη εγκατάστασης πρόσθετων

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
el_GR[0]: Ξεκινήστε την ενημέρωση του πρόσθετου
el_GR[1]: Ξεκινήστε την ενημέρωση των πρόσθετων

en: Chats
el_GR: Συνομιλίες

en: Comment navigation
el_GR: Πλοήγηση σχολίων

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Συνέχεια ανάγνωσης %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Day: %s
el_GR: Ημέρα: %s

en: Dismiss this notice
el_GR: Απόρριψη σημειώματος

[ctx: Dosis font: on or off]
en: on
el_GR: off

en: Edit
el_GR: Διόρθωση

en: Email Address:
el_GR: Διεύθυνση Email:

en: External Source
el_GR: Εξωτερική πηγή

en: Facebook Link:
el_GR: Σύνδεσμος Facebook:

en: FameThemes Demo Importer
el_GR: Εισαγωγέας επίδειξης FameThemes

en: Fullwidth Template
el_GR: Πρότυπο πλήρους πλάτους

en: Galleries
el_GR: Συλλογές

en: General Settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις

en: Hey, you will need to install and activate the %1$s plugin first.
el_GR: Γεια, θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσετε και να ενεργοποιήσετε το πρόσθετο %1$s.

en: Hide Details
el_GR: Απόκρυψη λεπτομερειών

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Install
el_GR: Εγκατάσταση

en: Install %2$s
el_GR: Εγκατάσταση %2$s

en: Install Now
el_GR: Εγκατάσταση τώρα

en: Install Plugins
el_GR: Εγκατάσταση προσθέτων

en: Install Required Plugins
el_GR: Εγκαταστήστε τα απαιτούμενα Plugins

en: Installed But Not Activated
el_GR: Εγκαταστάθηκε, αλλά δεν ενεργοποιήθηκε

en: Installed version:
el_GR: Εγκατεστημένη έκδοση:

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
el_GR: Εγκατάσταση Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
el_GR: Εγκατάσταση προσθέτου: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
el_GR: Εγκαθιστώντας και ενεργοποιώντας το Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
el_GR: Δε βρέθηκε κάτι σε αυτή την τοποθεσία. Ίσως να δοκιμάζατε κάποιον από τους παρακάτω συνδέσμους ή να κάνατε μία αναζήτηση;

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δε βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Last 30 Posts
el_GR: Τελευταία 30 Άρθρα

en: Leave a comment
el_GR: Γράψτε ένα σχόλιο

en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερή πλευρική στήλη

en: Links
el_GR: Σύνδεσμοι

en: Minimum required version:
el_GR: Ελάχιστη απαιτούμενη έκδοση:

en: Month: %s
el_GR: Μήνας: %s

en: Monthly Archives
el_GR: Μηνιαία αρχεία

en: Most Used Categories
el_GR: Κοινότερες κατηγορίες

en: Need any help to setup and configure %s? Please have a look at our documentations instructions.
el_GR: Χρειάζεστε βοήθεια για να ρυθμίσετε και να διαμορφώσετε το%s; Παρακαλώ ρίξτε μια ματιά στις οδηγίες τεκμηρίωσης μας.

en: Newer Comments &rarr;
el_GR: Νεότερα σχόλια &rarr;

en: Next &rarr;
el_GR: Επόμενο &rarr;

[ctx: Next post link]
en: %title&nbsp;<span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: % Τίτλος <span class="meta-nav">&arr;</span>

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
el_GR: Δεν εκτελέστηκε καμία ενέργεια. Το πρόσθετο %1$s ήταν ήδη ενεργό.

en: No plugins are available to be activated at this time.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν είναι διαθέσιμο προς ενεργοποίηση αυτή τη στιγμή.

en: No plugins are available to be installed at this time.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν είναι διαθέσιμο προς εγκατάσταση αυτή τη στιγμή.

en: No plugins are available to be updated at this time.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν είναι διαθέσιμο προς ενημέρωση αυτή τη στιγμή.

en: No plugins to install, update or activate.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν εγκαταστάθηκε, αναβαθμίστηκε ή ενεργοποιήθηκε.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν επιλέχθηκε προς ενεργοποίηση. Καμία ενέργεια δεν έγινε.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν επιλέχθηκε προς εγκατάσταση. Καμία ενέργεια δεν έγινε.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
el_GR: Κανένα πρόσθετο δεν επιλέχθηκε προς ενημέρωση. Καμία ενέργεια δεν έγινε.

en: Not Installed
el_GR: Μη εγκατεστημένο

en: Nothing Found
el_GR: Δε βρέθηκε τίποτα

en: One Click Demo Import
el_GR: Εισαγωγή One Click Demo

en: Online Documentation
el_GR: Online Τεκμηρίωση

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el_GR: Ωπα! Αυτή η σελίδα δε βρέθηκε.

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: Patus is a Personal Blogging Theme for WordPress and an effortlessly tool for publishers of all kind, cherished for its flexibility, clean layouts and speed. It's totally responsive so it adapts to your style as well as the device it's viewed on.
el_GR: Το Patus είναι ένα Θέμα για προσωπικά ιστολόγια WordPress και ένα εύκολο εργαλείο για εκδότες όλων των ειδών, που χαίρονται για την ευελιξία, την καθαρή διάταξη και την ταχύτητα του. Είναι απόλυτα responsive ώστε να προσαρμόζεται στο στυλ σας καθώς και στη συσκευή με την οποία το βλέπετε.

en: Pingback:
el_GR: Παράθεση:

en: Please contact the administrator of this site for help.
el_GR: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή του ιστοτόπου για βοήθεια.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
el_GR: Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον πάροχο του πρόσθετου και ζητήστε του να πακετάρει το πρόσθετο σύμφωνα με τις οδηγίες του WordPress.

en: Plugin
el_GR: Πρόσθετο

en: Plugin activated successfully.
el_GR: Το Plugin ενεργοποιήθηκε σωστά.

en: Plugin activation failed.
el_GR: Η ενεργοποίηση του Plugin απέτυχε.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
el_GR: Το πρόσθετο δεν ενεργοποιήθηκε. Απαιτείται νεότερη έκδοση του %s για αυτό το θέμα. Παρακαλώ ενημερώστε το πρόσθετο.

en: Post author
el_GR: Συντάκτης άρθρου

en: Post navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρου

en: Posted in %1$s
el_GR: Κατηγορία: %1$s

en: Posts navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρων

en: Pre-Packaged
el_GR: Προσυσκευασμένα

[ctx: Previous post link]
en: <span class="meta-nav">&larr;</span>&nbsp;%title
el_GR: <span class="meta-nav">&larr;</span> % τίτλος

en: Primary Color
el_GR: Κύριο χρώμα

en: Primary Menu
el_GR: Κύριο μενού

en: Quotes
el_GR: Παραθέσεις

en: RSS Feed:
el_GR: Ροή RSS:

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
el_GR: Έτοιμοι να δημοσιεύσετε το πρώτο σας άρθρο; <a href="%1$s">Ξεκινήστε εδώ</a>.

en: Recommended
el_GR: Προτείνεται

en: Reply
el_GR: Σχολιάστε

en: Required
el_GR: Απαιτείται

en: Required Update not Available
el_GR: Η Απαιτούμενη ενημέρωση δεν είναι διαθέσιμη

en: Requires Update
el_GR: Απαιτεί ενημέρωση

en: Return to Required Plugins Installer
el_GR: Επέστρεψε στα απαραίτητα για εγκατάσταση  Plugins

en: Return to the Dashboard
el_GR: Επιστρέψτε στον πίνακα ελέγχου.

en: Right Footer Text:
el_GR: Κείμενο δεξίου υποσέλιδου:

en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά πλευρική στήλη

en: Search Results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για : %s

en: Secondary Color
el_GR: Δευτερεύον χρώμα

en: Show Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Sidebar
el_GR: Πλευρική στήλη

en: Sidebar Position:
el_GR: Θέση πλευρικής στήλης:

en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση στο περιεχόμενο

en: Social Settings
el_GR: Κοινωνικές Ρυθμίσεις

en: Something went wrong with the plugin API.
el_GR: Κάτι πήγε λάθος με το Plugin API.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά τίποτα δε βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

en: Source
el_GR: Πηγή

en: Start Customize
el_GR: Ξεκινήστε την Προσαρμογή

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Statuses
el_GR: Καταστάσεις

en: Support for %s WordPress theme is conducted through the WordPress free theme support forum.
el_GR: Η υποστήριξη για το θέμα %s WordPress γίνεται μέσω του δωρεάν φόρουμ υποστήριξης θεμάτων WordPress.

en: Tagged %1$s
el_GR: Ετικέτα: %1$s

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
el_GR[0]: Το παρακάτω Plugin ενεργοποιήθηκε σωστά:

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
el_GR: Η εγκατάσταση και η ενεργοποίηση ξεκίνησε. Αυτή η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει αρκετή ώρα σε ορισμένους κεντρικούς υπολογιστές, γι 'αυτό παρακαλώ να περιμένετε.

en: The installation of %1$s failed.
el_GR: Η εγκατάσταση από %1$s απέτυχε.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
el_GR: Η εγκατάσταση ξεκίνησε. Αυτή η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει αρκετή ώρα σε ορισμένους κεντρικούς υπολογιστές, γι' αυτό παρακαλώ περιμένετε.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
el_GR: Το απομακρυσμένο πακέτο πρόσθετων αποτελείται από περισσότερα από ένα αρχεία, αλλά τα αρχεία δεν εμπεριέχονται σε φάκελο.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
el_GR: Το απομακρυσμένο πακέτο πρόσθετων δεν περιέχει φάκελο με το επιθυμητό σύντομο όνομα και η μετονομασία δεν επετεύχθη.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
el_GR: Υπάρχουν ένα ή περισσότερα απαιτούμενα ή προτεινόμενα Πρόσθετα προς εγκατάσταση, ενημέρωση ή ενεργοποίηση.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο πρέπει να ενημερωθεί ώστε να είναι συμβατό με το θέμα σας.

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Για ενεργοποίηση <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Για ενεργοποίηση <span class="count">(%s)</span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Για εγκατάσταση <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Για εγκατάσταση <span class="count">(%s)</span>

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
el_GR: Δοκιμάστε να αναζητήσετε τα μηνιαία αρχεία. %1$s

en: Twitter Link:
el_GR: Σύνδεσμος Twitter:

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Update
el_GR: Ανανέωση

en: Update %2$s
el_GR: Ενημέρωση %2$s

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Διαθέσιμη αναβάθμιση <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Διαθέσιμη αναβάθμιση <span class="count">(%s)</span>

en: Update Required
el_GR: Απαιτείται ενημέρωση

en: Update recommended
el_GR: Προτείνεται ενημέρωση

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
el_GR: Αναβάθμιση προσθέτου %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Plugin: %s
el_GR: Ενημέρωση πρόσθετου: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
el_GR: Μήνυμα αναβάθμισης από το δημιουργό του πρόσθετου:

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Videos
el_GR: Βίντεο

en: Welcome to %1s - Version %2s
el_GR: Καλώς ορίσατε στο% 1s - Έκδοση% 2s

en: WordPress Repository
el_GR: WordPress αποθήκευση

en: Year: %s
el_GR: Έτος: %s

en: Your comment is awaiting moderation.
el_GR: Το σχόλιό σας περιμένει έγκριση.

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
el_GR: άγνωστο

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: Μια σκέψη σχετικά με το &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[1]: %1$s σκέψεις σχετικά με το &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
el_GR: και

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Όλα <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Όλα <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post author]
en: Posted by %s
el_GR: Δημοσιεύθηκε από %s

[ctx: post date]
en:  on %s
el_GR: στις %s
