Plugins - Connect Matomo (WP-Matomo, WP-Piwik) - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (357 entries)

en:  Show a &quot;custom variables&quot; edit box on post edit page.
sq_AL:  Shfaqni një kuti përpunimesh &quot;ndryshoresh të përshtatura&quot; në faqe përpunimi postimesh.

en: %s %s installed.
sq_AL: %s %s i instaluar.

en: %s updated to %s.
sq_AL: %s u përditësua me %s.

en: Actions
sq_AL: Veprime

en: Add &lt;noscript&gt;
sq_AL: Shtoni &lt;noscript&gt;

en: Add a DNS prefetch tag.
sq_AL: Shtoni një etiketë DNS prefetch.

en: Add annotation on new post of type
sq_AL: Shtoni shënim për postim të ri të llojit

en: Add data-cfasync=false
sq_AL: Shtoni data-cfasync=false

en: Add file extensions for download tracking, divided by a vertical bar (&#124;).
sq_AL: Shtoni zgjatime kartelash për gjurmim shkarkimesh, të ndarë nga një vijë vertikale (&#124;).

en: Add new file types for download tracking
sq_AL: Shtoni lloje të rinj kartelash për gjurmim shkarkimesh

en: Add rec parameter to noscript code
sq_AL: Shtoni parametrin rec te kodi noscript

en: Add tracking code
sq_AL: Shtoni kod gjurmimi

en: Adds *.-prefix to cookie domain.
sq_AL: I shton përkatësisë së cookie-t parashtesën *.-.

en: Adds *.-prefix to tracked domain.
sq_AL: I shton *.-prefix përkatësisë së gjurmuar.

en: Adds Matomo statistics to your WordPress dashboard and is also able to add the Matomo Tracking Code to your blog.
sq_AL: Shton statistika Matomo te pulti juaj WordPress dhe është në gjendje edhe të shtojë Kod Gjurmimesh Matomo te blogu juaj.

en: Adds data-cfasync=false to the script tag, e.g., to ask Rocket Loader to ignore the script.
sq_AL: Shton data-cfasync=false te etiketa e programthit, p.sh., për t’i kërkuar Rocket Loader ta shpërfillë programthin.

en: Adds the &lt;noscript&gt; code to your footer.
sq_AL: Shton te fundfaqja juaj kodin &lt;noscript&gt;.

en: An error occured
sq_AL: Ndodhi një gabim

en: Are you sure you want to clear all settings?
sq_AL: Jeni i sigurt se doni të pastrohen krejt rregullimet?

en: Auth token
sq_AL: Token mirëfilltësimi

en: Auto config
sq_AL: Vetëformësim

en: Avg. price
sq_AL: Çmim mesatar

en: Avg. quantity
sq_AL: Sasi mesatare

en: Before you can complete the setup, make sure you have a Matomo instance running. If you don't have one, you can
sq_AL: Para se të plotësoni ujdisjen, sigurohuni se keni një instancë funksionale Matomo. Nëse s’keni një të tillë, mundeni

en: Blog ID
sq_AL: ID Blogu

en: Bounce count
sq_AL: Numër kthimesh

en: Bounced
sq_AL: Të kthyera

en: Browser
sq_AL: Shfletues

en: Browser Details
sq_AL: Hollësi Shfletuesi

en: Browsers
sq_AL: Shfletues

en: CDN URL
sq_AL: URL CDN-je

en: CDN URL (SSL)
sq_AL: URL CDN-je (SSL)

en: Cache API calls, which not contain today's values, for a week.
sq_AL: Thirrjet API që nuk përmbajnë vlera të sotme ruaji në fshehtinë për një javë.

en: Cache cleared.
sq_AL: Fshehtina u pastrua.

en: Changes saved.
sq_AL: Ndryshimet u ruajtën.

en: Cheatin&#8217; uh?
sq_AL: Po bëni me hile, hë?

en: Check this to automatically choose your blog from your Matomo sites by URL. If your blog is not added to Matomo yet, WP-Matomo will add a new site.
sq_AL: I vini shenjë kësaj, që të zgjidhet vetvetiu përmes URL-së blogu juaj prej sajtesh tuajt Matomo. Nëse blogu juaj s’është shtuar ende te Matomo, WP-Matomo do të shtojë një sajt të ri.

en: Choose if you want to explicitly force Matomo to use HTTP or HTTPS. Does not work with a CDN URL.
sq_AL: Zgjidhni nëse doni shprehimisht ta detyroni Matomo-n të përdorë HTTP ose HTTPS. Nuk funksionon me një URL CDN.

en: Choose if you want to get an update notice if WP-Matomo is updated.
sq_AL: Zgjidhni nëse doni apo jo të merrni një njoftim përditësimi kur përditësohet WP-Matomo.

en: Choose this, if your self-hosted Matomo and WordPress are running on the same machine and you know the full server path to your Matomo instance.
sq_AL: Zgjidheni nëse Matomo-ja juaj i vetëstrehuar dhe WordPress xhirojnë në të njëjtën makinë dhe e dini shtegun e plotë për te shërbyesi për instalimin tuaj të Matomo-s.

en: Choose user roles allowed to see the statistics page.
sq_AL: Zgjidhni role përdoruesish të cilëve t’u lejohet të shohin faqen e statistikave.

en: Choose users by user role you do <strong>not</strong> want to track.
sq_AL: Zgjidhni përdorues sipas rolit të përdoruesit të cilin <strong>nuk</strong> doni të gjurmohet.

en: Choose whether WP-Matomo should use POST or GET in HTTP or Cloud mode.
sq_AL: Zgjidhni nëse WP-Matomo duhet të përdorë POST ose GET nën HTTP ose Cloud.

en: Choose whether WP-Matomo should use cURL or fopen to connect to Matomo in HTTP or Cloud mode.
sq_AL: Zgjidhni nëse WP-Matomo duhet të përdorë cURL ose fopen për lidhjen me Matomo-n nën HTTP ose Cloud.

en: Choose whether the JavaScript code is added to the footer or the header.
sq_AL: Zgjidhni se ku vendoset kodi JavaScript, te fundfaqja apo te kryefaqja.

en: Cities
sq_AL: Qytete

en: City
sq_AL: Qytet

en: Class Piwik\API\Request does not exists.
sq_AL: Klasa Piwik\API\Request s&#8217;ekziston.

en: Class Piwik\FrontController does not exists.
sq_AL: Klasa Piwik\FrontController s&#8217;ekziston.

en: Clear cache
sq_AL: Pastro fshehtinën

en: Click here if you are having Trouble with Matomo
sq_AL: Klikoni këtu, nëse keni probleme me Matomo-n

en: Cloud-hosted
sq_AL: Strehuar në re

en: Cloud-hosted (InnoCraft Cloud, *.innocraft.cloud)
sq_AL: Strehuar në re (InnoCraft Cloud, *.innocraft.cloud)

en: Cloud-hosted (Innocraft Cloud, *.matomo.cloud)
sq_AL: Strehuar në re (Innocraft Cloud, *.matomo.cloud)

en: Configure WP-Matomo
sq_AL: Formësoni WP-Matomo

en: Connect to Matomo
sq_AL: Lidheni me Matomo-n

en: Connection timeout
sq_AL: Skadim kohe për lidhje

en: Contact Matomo support here:
sq_AL: Lidhuni me asistencën e Matomo-s këtu:

en: Content tracking allows you to track interaction with the content of a web page or application.
sq_AL: Gjurmimi i lëndës ju lejon të ndiqni ndërveprimet me lëndën e një faqeje apo aplikacioni web.

en: Conversion rate
sq_AL: Nivel shndërrimesh

en: Conversion rate (new visitor)
sq_AL: Nivel shndërrimesh (vizitor i ri)

en: Conversion rate (returning visitor)
sq_AL: Nivel shndërrimesh (vizitor i rikthyer)

en: Conversions
sq_AL: Shndërrime

en: Conversions (new visitor)
sq_AL: Shndërrime (vizitor i ri)

en: Conversions (returning visitor)
sq_AL: Shndërrime (vizitor i rikthyer)

en: Could not resolve
sq_AL: Nuk shquan dot

en: Countries
sq_AL: Vende

en: Country
sq_AL: Vend

en: Credits
sq_AL: Kredite

en: Current month
sq_AL: Muaji i tanishëm

en: Current week
sq_AL: Java e tanishme

en: Currently shown stats:
sq_AL: Statistika të treguara tani:

en: Dashboard SEO
sq_AL: SEO pulti

en: Dashboard e-commerce
sq_AL: Pult e-tregti

en: Dashboard graph
sq_AL: Grafik pulti

en: Dashboard overview
sq_AL: Përmbledhje pulti

en: Date
sq_AL: Datë

en: Debugging
sq_AL: Diagnostikim

en: Default date shown on statistics page.
sq_AL: Datë e parazgjedhur që tregohet te faqja e statistikave.

en: Default tracking
sq_AL: Gjurmim parazgjedhje

en: Define a specific user agent
sq_AL: Përcaktoni një agjent të dhënë përdoruesi

en: Define all file types for download tracking
sq_AL: Shtoni lloje të rinj kartelash për gjurmim shkarkimesh

en: Determined Matomo base URL is
sq_AL: URL-ja bazë e gjetur për Matomo-n është

en: Determined site
sq_AL: Sajt i përcaktuar

en: Disable SSL host verification
sq_AL: Çaktivizoni verifikim SSL për strehën

en: Disable SSL peer verification
sq_AL: Çaktivizoni verifikim ortaku SSL

en: Disable all tracking cookies for a visitor.
sq_AL: Çaktivizoni krejt cookie-t gjurmuese për një vizitor.

en: Disable cookies
sq_AL: Çaktivizo cookie-t

en: Disable time limit
sq_AL: Çaktivizoni kufi kohe

en: Disabled
sq_AL: Çaktivizuar

en: Disabled (WP-Matomo will not connect to Matomo)
sq_AL: E çaktivizuar (WP-Matomo s’do të lidhet te Matomo-ja)

en: Disabled (default)
sq_AL: E çaktivizuar (parazgjedhje)

en: Disabled in proxy mode.
sq_AL: E çaktivizuar nën mënyrën ndërmjetës.

en: Display Name (Not Recommended!)
sq_AL: Emër Në Ekran (Nuk Rekomandohet!)

en: Display SEO ranking data on statistics page.
sq_AL: Shfaq të dhëna renditjeje SEO te faqe statistikash.

en: Display a last 30 days visitor graph on WordPress' toolbar.
sq_AL: Shfaqni te paneli i WordPress-it një grafik mbi vizitorët e 30 ditëve të fundit.

en: Display a shortcut to Matomo itself.
sq_AL: Shfaq një shkurtore për te vetë Matomo-ja.

en: Display e-commerce data on statistics page.
sq_AL: Shfaq të dhëna e-tregtie në faqe statistikash.

en: Display stats to
sq_AL: Shfaq statistika te

en: Do not count subdomains as outlink
sq_AL: Nënpërkatësitë mos i llogarit si lidhje për jashtë

en: Donate
sq_AL: Dhuroni

en: E-Commerce
sq_AL: E-Tregti

en: E-Commerce Item Categories
sq_AL: Kategori Objektesh E-Tregti

en: E-Commerce Items
sq_AL: Objekte E-Tregti

en: Either allow_url_fopen has to be enabled <em>or</em> cURL has to be available:
sq_AL: Ose duhet të jetë e aktivizuar allow_url_fopen, <em>ose</em> të ketë cURL:

en: Email Address
sq_AL: Adresë Email

en: Enable DNS prefetch
sq_AL: Aktivizo DNS prefetch

en: Enable Tracking
sq_AL: Aktivizo Gjurmimet

en: Enable WP-Matomo dashboard widget &quot;E-commerce&quot;.
sq_AL: Aktivizoni te pulti i WP-Matomo-s widget-in &quot;E-tregti&quot;.

en: Enable WP-Matomo dashboard widget &quot;Graph&quot;.
sq_AL: Aktivizoni te pulti i WP-Matomo-s widget-in &quot;Grafikë&quot;.

en: Enable WP-Matomo dashboard widget &quot;Overview&quot;.
sq_AL: Aktivizoni te pulti i WP-Matomo-s widget-in “Përmbledhje”.

en: Enable WP-Matomo dashboard widget &quot;SEO&quot;.
sq_AL: Aktivizoni te pulti i WP-Matomo-s widget-in &quot;SEO&quot;.

en: Enable a heartbeat timer to get more accurate visit lengths by sending periodical HTTP ping requests as long as the site is opened. Enter the time between the pings in seconds (Matomo default: 15) to enable or 0 to disable this feature. <strong>Note:</strong> This will cause a lot of additional HTTP requests on your site.
sq_AL: Aktivizoni një kohëmatës rrahje zemre që të merrni kohë më të sakta zgjatjesh vizitash, përmes dërgimit të kërkesave ping periodike për sa kohë që sajti është i hapur. Jepni kohën mes pingjeve në sekonda (Parazgjedhja Matomo: 15) që ta aktivizoni, ose 0 që të çaktivizohet kjo veçori. <strong>Shënim:</strong> Kjo do të shkaktojë jo pak kërkesa HTTP shtesë te sajti juaj.

en: Enable cache
sq_AL: Aktivizo fshehtinën

en: Enable content tracking
sq_AL: Aktivizo gjurmim lënde

en: Enable cross domain linking
sq_AL: Aktivizo përshoqërim ndërpërkatësor

en: Enable heartbeat timer
sq_AL: Aktivizoni kohëmatësin rrahje zemre

en: Enable shortcodes
sq_AL: Aktivizoni kode të shkurtër

en: Enable shortcodes in post or page content.
sq_AL: Aktivizoni kode të shkurtër në lëndë postimi apo faqeje.

en: Enable support for consent managers.
sq_AL: Aktivizo mbulim për përgjegjës pranimesh.

en: Enable to track posts in feeds via tracking pixel.
sq_AL: Aktivizojeni që të gjurmoni postime në prurje, përmes pikseli gjurmimesh.

en: Enable to track users on admin pages (remember to configure the tracking filter appropriately).
sq_AL: Aktivizojeni që të gjurmohet përdoruesit në faqe përgjegjësish (mos harroni të formësoni si duhet filtrin e gjurmimeve).

en: Enable tracking for visitors without JavaScript (not recommended).
sq_AL: Aktivizo gjurmim për vizitorë pa JavaScript (e pakëshillueshme).

en: Enter manually
sq_AL: Jepeni dorazi

en: Enter the file path to your Matomo instance, e.g. /var/www/matomo/.
sq_AL: Jepni shtegun për te kartela e instancës tuaj Matomo, p.sh. /var/www/matomo/.

en: Enter your InnoCraft Cloud subdomain. It is also part of your URL: https://SUBDOMAIN.innocraft.cloud.
sq_AL: Jepni nënpërkatësinë tuaj InnoCraft Cloud. Ajo është gjithashtu pjesë e URL-së tuaj: https://NËNPËRKATËSI.innocraft.cloud.

en: Enter your Matomo Cloud subdomain. It is also part of your URL: https://SUBDOMAIN.matomo.cloud.
sq_AL: Jepni nënpërkatësinë tuaj Matomo Cloud. Është gjithashtu pjesë e URL-së tuaj: https://NËNPËRKATËSI.matomo.cloud.

en: Enter your Matomo URL. This is the same URL you use to access your Matomo instance, e.g. http://www.example.com/matomo/.
sq_AL: Jepni URL-në e Matomo-s tuaj. Kjo është e njëjta URL që përdorni për të hyrë te instanca juaj Matomo, p.sh., http://www.example.com/matomo/.

en: Enter your Matomo auth token here. It is an alphanumerical code like 0a1b2c34d56e78901fa2bc3d45678efa.
sq_AL: Jepni këtu vargun tuaj për mirëfilltësim me Matomo-n. Bëhet fjalë për një kod alfanumerik, fjala vjen 0a1b2c34d56e78901fa2bc3d45678efa.

en: Enter your own tracking code manually. You can choose one of the prior options, pre-configure your tracking code and switch to manually editing at last.
sq_AL: Jepeni kodin tuaj të gjurmimit dorazi. Mund të zgjidhni një nga mundësi paraprake, ta paraformësoni kodin tuaj të gjurmimit dhe së fundi të kaloni te përpunimi dorazi.

en: Expert Settings
sq_AL: Rregullime Ekspertësh

en: Filter limit
sq_AL: Kufi filtrimi

en: Find support for this plugin here:
sq_AL: Gjeni asistencë për këtë shtojcë këtu:

en: Footer
sq_AL: Fundfaqe

en: Force Matomo to use a specific protocol
sq_AL: Detyroje Matomo-n të përdorë një protokoll të caktuar

en: Forums
sq_AL: Forume

en: General FAQs
sq_AL: PBR të Përgjithshme

en: Get answers to frequently asked questions
sq_AL: Merrni përgjigje për pyetje të bëra rëndom

en: Get help directly from the community of Matomo users
sq_AL: Merrni ndihmë drejt e nga përdoruesit e bashkësisë Matomo

en: Glossary
sq_AL: Fjalorth

en: Graphs powered by <a href="https://www.chartjs.org" target="_BLANK">Chart.js</a> (MIT License).
sq_AL: Grafikët bazohen në <a href="https://www.chartjs.org" target="_BLANK">Chart.js</a> (Licencë MIT).

en: HTTP connection via
sq_AL: Lidhje HTTP përmes

en: HTTP method
sq_AL: Metodë HTTP

en: Header
sq_AL: Kryefaqe

en: Hits
sq_AL: Vizita

en: How can we help?
sq_AL: Si mund të ndihmojmë?

en: If you are using a cloud-hosted Matomo by InnoCraft, you can simply use this option. Be carefull to choose the option which fits to your cloud domain (matomo.cloud or innocraft.cloud).
sq_AL: Nëse përdorni një Matomo të strehuar në re nga InnoCraft, mund të përdorni thjesht këtë mundësi. Hapni sytë të zgjidhni mundësinë që përshtatet me përkatësinë tuaj në re (matomo.cloud ose innocraft.cloud).

en: If you like WP-Matomo, you can support its development by a donation:
sq_AL: Nëse ju pëlqen WP-Matomo, zhvillimin e tij mund ta mbështetni me një dhurim:

en: Important
sq_AL: E rëndësishme

en: Innocraft subdomain
sq_AL: Nënpërkatësi Innocraft

en: JavaScript code position
sq_AL: Pozicion kodi JavaScript

en: Keyword
sq_AL: Fjalëkyç

en: Keyword: post name.
sq_AL: Fjalëkyç: emër postimi.

en: Keywords
sq_AL: Fjalëkyçe

en: Label
sq_AL: Etiketë

en: Last 30 days
sq_AL: 30 ditët e fundit

en: Last 60 days
sq_AL: 60 ditët e fundit

en: Last 90 days
sq_AL: 90 ditët e fundit

en: Last month
sq_AL: Muajin e kaluar

en: Last week
sq_AL: Javën e kaluar

en: Latest support threads on WordPress.org
sq_AL: Rrjedhat më të reja të asistencës te WordPress.org

en: Learn about commonly used terms to make the most of Matomo Analytics
sq_AL: Mësoni më tepër rreth termash të përdorur rëndom, që të përfitoni maksimumin prej Statistikash Matomo

en: Learn how to configure Matomo and how to effectively analyse your data
sq_AL: Mësoni si të formësoni Matomo-n dhe të analizoni me efikasitet të dhënat tuaja

en: Let our experienced team assist you online on how to best utilise Matomo
sq_AL: Lërjani ekipit tonë të sprovuar t’ju asistojnë që nga interneti se si të përdorni në mënyrën më të mirë Matomo-n

en: Limit cookie lifetime
sq_AL: Kufizoni jetëgjatësi cookie-sh

en: Matomo Mode
sq_AL: Mënyrë Matomo

en: Matomo Statistics
sq_AL: Statistika Matomo

en: Matomo URL
sq_AL: URL Matomo

en: Matomo default date
sq_AL: Datë parazgjedhje Matomo

en: Matomo for WordPress FAQs
sq_AL: PBR rreth Matomo-s për WordPress

en: Matomo path
sq_AL: Steg Matomo-je

en: Matomo shortcut
sq_AL: Shkurtore Matomo-je

en: Matomo subdomain
sq_AL: Nënpërkatësi Matomo

en: Max. generation time
sq_AL: Kohë maksimum prodhimi

en: Max. page views in one visit
sq_AL: Maksimum parje faqesh në një vizitë

en: Min. generation time
sq_AL: Kohë minimum prodhimi

en: Models
sq_AL: Modele

en: More information
sq_AL: Më tepër të dhëna

en: My Amazon.de wishlist
sq_AL: Lista ime e dëshirave te Amazon.de

en: Name
sq_AL: Emër

en: Neither cURL nor fopen are available. So WP-Matomo can not use the HTTP API and not connect to InnoCraft Cloud.
sq_AL: S’ka as cURL, as fopen. Ndaj, WP-Matomo s’mund të përdorë API HTTP-je dhe të lidhet te InnoCraft Cloud.

en: Next you should connect to Matomo
sq_AL: Më tej, lypset të lidheni te Matomo

en: No data available.
sq_AL: Pa të dhëna të passhme.

en: No site configured yet.
sq_AL: Ende pa sajt të formësuar.

en: Noscript code
sq_AL: Kod Noscript

en: Operation System
sq_AL: Sistem Operativ

en: Operation System Details
sq_AL: Hollësi Sistemi Operativ

en: Operation Systems
sq_AL: Sisteme Operativë

en: Orders
sq_AL: Porosi

en: Others
sq_AL: Të tjerë

en: Overview
sq_AL: Përmbledhje

en: Page
sq_AL: Faqe

en: Page Views
sq_AL: Parje Faqesh

en: Page views
sq_AL: Parje faqesh

en: Pages
sq_AL: Faqe

en: Percent
sq_AL: Përqindje

en: Piwik Custom Variables
sq_AL: Ndryshore Piwik Vetjake

en: Piwik error
sq_AL: Gabim Piwik-u

en: Please don't forget to vote the compatibility at the
sq_AL: Ju lutemi, mos harroni të votoni mbi përputhshmërinë te

en: Please validate your configuration
sq_AL: Ju lutemi, vleftësoni formësimin tuaj

en: Plugin
sq_AL: Shtojcë

en: Plugin name shown in WordPress.
sq_AL: Emër shtojce i shfaqur në WordPress.

en: Plugins
sq_AL: Shtojca

en: Quantity
sq_AL: Sasi

en: RSS feed campaign
sq_AL: Fushatë prurjesh RSS

en: Referral timeout (seconds)
sq_AL: Mbarim kohe referuesi (sekonda)

en: Referrers
sq_AL: Referues

en: Reload
sq_AL: Ringarkoje

en: Remove type attribute
sq_AL: Heqje e atributit “type”

en: Removes the type attribute from Matomo's tracking code script tag.
sq_AL: Heq atributin “type” nga etiketë programthi Matomo për kod gjurmimi.

en: Replace Matomo's default file extensions for download tracking, divided by a vertical bar (&#124;). Leave blank to keep Matomo's default settings.
sq_AL: Zëvendësoni zgjatime kartelash parazgjedhje të Matomo-s për gjurmim shkarkimesh, ndarë nga një vijë vertikale (&#124;). Lëreni të zbrazët, që të mbani rregullimet parazgjedhje të Matomo-sPiwik-ut.

en: Requests
sq_AL: Kërkesa

en: Require consent
sq_AL: Kërko pranim

en: Require cookie consent
sq_AL: Kërko pranim cookie-sh

en: Reset WP-Matomo
sq_AL: Riktheje WP-Matomo te parazgjedhjet

en: Resolution
sq_AL: Qartësi

en: Resolutions
sq_AL: Qartësi

en: Revenue
sq_AL: Të ardhura

en: Revenue (new visitor)
sq_AL: Të ardhura (vizitor i ri)

en: Revenue (returning visitor)
sq_AL: Të ardhura (vizitor i rikthyer)

en: Run testscript
sq_AL: Xhironi skript testi

en: Save Changes
sq_AL: Ruaji ndryshimet

en: Search on
sq_AL: Kërko në

en: See %sCloudFlare Knowledge Base%s.
sq_AL: Shihni %sBazë Dijesh te CloudFlare%s.

en: See %sMatomo Blog%s.
sq_AL: Shihni %sBlogun e Matomo-s%s.

en: See %sMatomo FAQ%s.
sq_AL: Shihni %sFAQ mbi Matomo-un%s.

en: See %sMatomo JavaScript Tracking Client reference%s.
sq_AL: Shihni %sreferencë Matomo mbi Klient JavaScript Gjurmimi%s.

en: See %sMatomo documentation%s.
sq_AL: Shihni %sdokumentimin e Matomo-s%s.

en: See %sWP-Matomo FAQ%s.
sq_AL: Shihni %sFAQ mbi WP-Matomo%s.

en: See %sreadme file%s.
sq_AL: Shihni %skartelën readme%s.

en: Select site
sq_AL: Përzgjidhni sajt

en: Self-hosted (HTTP API, default)
sq_AL: E vetëstrehuar (API HTTP, parazgjedhje)

en: Self-hosted (PHP API)
sq_AL: E vetëstrehuar (API PHP-je)

en: Session timeout (seconds)
sq_AL: Mbarim kohe për sesionin (sekonda)

en: Set classes to be treated as downloads
sq_AL: Cakton klasa për t’u trajtuar si shkarkime

en: Set classes to be treated as downloads (in addition to piwik_download), divided by a vertical bar (&#124;). Leave blank to keep Matomo's default settings.
sq_AL: Cakton klasa për t’u trajtuar si shkarkime (përtej piwik_download), të ndara nga një vijë vertikale (&#124;). Që të mbahen rregullimet parazgjedhje të Matomo-s, lëreni të zbrazët.

en: Set classes to be treated as outlinks
sq_AL: Cakton klasa për t’u trajtuar si lidhje outlink

en: Set classes to be treated as outlinks (in addition to piwik_link), divided by a vertical bar (&#124;). Leave blank to keep Matomo's default settings.
sq_AL: Cakton klasa për t’u trajtuar si lidhje outlink (përtej piwik_download), të ndara nga një vijë vertikale (&#124;). Që të mbahen rregullimet parazgjedhje të Matomo-s, lëreni të zbrazët.

en: Set custom variables for a page view
sq_AL: Caktoni ndryshore të përshtatura për pamjen faqe

en: Settings
sq_AL: Rregullime

en: Settings cleared (except connection settings).
sq_AL: Rregullimet u pastruan (hiq rregullimet mbi lidhjen).

en: Shortcut
sq_AL: Shkurtore

en: Show SEO data
sq_AL: Shfaqni të dhëna SEO

en: Show Statistics
sq_AL: Shfaqni Statistika

en: Show always if WP-Matomo is updated
sq_AL: Shfaqe përherë kur përditësohet WP-Matomo

en: Show custom variables box
sq_AL: Shfaq kuti ndryshoresh të përshtatura

en: Show e-commerce data
sq_AL: Shfaq të dhëna e-tregtie

en: Show graph on WordPress Toolbar
sq_AL: Shfaqe grafikun te Paneli i WordPress-it

en: Show only if WP-Matomo is updated and settings were changed
sq_AL: Shfaqe vetëm nëse WP-Matomo është përditësuar dhe rregullimet janë ndryshuar

en: Show per post stats
sq_AL: Shfaqni statistika për postim

en: Show stats about single posts at the post edit admin page.
sq_AL: Shfaq te faqja e përgjegjësit për përpunim postimesh statistika mbi postime njëshe.

en: Site ID (Piwik)
sq_AL: ID sajti (Piwik)

en: Site Search
sq_AL: Kërkim Sajti

en: Site not created yet.
sq_AL: Sajt ende i pakrijuar.

en: Sitebrowser
sq_AL: Shfletues sajtesh

en: Slow!
sq_AL: Ngadalë!

en: Specific user agent
sq_AL: Agjent i caktuar përdoruesi

en: Statistics
sq_AL: Statistika

en: Support
sq_AL: Asistencë

en: Support Plans
sq_AL: Plane Asistence

en: Thank <strong>you</strong> for using my plugin. It is the best commendation if my piece of code is really used!
sq_AL: <strong>Ju</strong> faleminderit që përdorni shtojcën time. Është lavdërimi më i mirë kur programi im përdoret vërtet!

en: Thank you very much
sq_AL: Shumë faleminderit

en: Thank you very much, all users who send me mails containing criticism, commendation, feature requests and bug reports! You help me to make WP-Matomo much better.
sq_AL: Shumë faleminderit për krejt përdoruesit që më dërgojnë postë me kritika, lavdërime, kërkesa për veçori të reja dhe njoftime të metash! Ju më ndihmoni ta bëj WP-Matomo-n më të mirë.

en: Thank you very much, everyone who donates to the WP-Matomo project, including the Matomo team!
sq_AL: Shumë faleminderit për këdo që dhuron për projektin WP-Matomo, përfshi ekipin Matomo!

en: Thanks for using WP-Matomo!
sq_AL: Faleminderit që përdorni WP-Matomo-n!

en: This is the default option for a self-hosted Matomo and should work for most configurations. WP-Matomo will connect to Matomo using http(s).
sq_AL: Kjo është mundësia parazgjedhje për një Matomo të vetëstrehuar dhe do të duhej të punonte për shumicën e formësimeve. WP-Matomo do të lidhet te Matomo duke përdorur http(s).

en: This will add Matomo campaign parameters to the RSS feed links.
sq_AL: Kjo do të shtojë parametra fushate Matomo te lidhjet e prurjeve RSS.

en: Time/visit
sq_AL: Kohë/vizitë

en: Title
sq_AL: Titull

en: Today
sq_AL: Sot

en: Tools
sq_AL: Mjete

en: Total time spent
sq_AL: Kohë e harxhuar gjithsej

en: Track 404
sq_AL: Gjedhe 404

en: Track RSS feed links as campaign
sq_AL: Gjurmoji lidhjet e prurjeve RSS si fushatë

en: Track RSS feeds
sq_AL: Gjurmo prurje RSS

en: Track admin pages
sq_AL: Gjurmo faqet e përgjegjësit

en: Track all content blocks
sq_AL: Gjurmo krejt blloqet e lëndës

en: Track only visible content blocks
sq_AL: Gjurmo vetëm blloqe të dukshëm lënde

en: Track search
sq_AL: Gjurmo kërkimet

en: Track subdomains in the same website
sq_AL: Gjurmo nënpërkatësi në të njëjtin sajt

en: Tracking code
sq_AL: Kod gjurmimi

en: Tracking filter
sq_AL: Filtër Gjurmimesh

en: Tracking or cookie consent
sq_AL: Pranim cookie-sh apo gjurmimi

en: Transifex and WordPress translation community for your translation work.
sq_AL: Bashkësia e përkthimeve Transifex dhe WordPress për punët tuaja të përkthimit.

en: Troubleshooting
sq_AL: Diagnostikim

en: Type
sq_AL: Lloj

en: Types
sq_AL: Lloje

en: Unique
sq_AL: Unikë

en: Unique visitors
sq_AL: Vizitorë unikë

en: Update notice
sq_AL: Njoftim përditësimi

en: Use Matomo's advanced Site Search Analytics feature.
sq_AL: Përdorni veçorinë e thelluar Analizë Kërkimesh te Sajti të Matomo-s.

en: Use filter_limit if you need to get more than 100 results per page.
sq_AL: Përdorni filter_limit, nëse ju duhet të merrni më tepër se 100 përfundime për faqe.

en: Use js/index.php
sq_AL: Përdor js/index.php

en: Use proxy script
sq_AL: Përdor programth ndërmjetës

en: Use set_time_limit(0) if stats page causes a time out.
sq_AL: Përdorni set_time_limit(0) nëse faqja e statistikave sjell një mbarim kohe.

en: Use the PHP default user agent
sq_AL: Përdor agjent përdoruesi parazgjedhje të PHP-së

en: Use the placeholder {ID} to add the Matomo site ID.
sq_AL: Përdorni vendmbajtëse {ID} që të shtoni ID sajti Matomo.

en: Use this tracking code to not reveal the Matomo server URL.
sq_AL: Përdoreni këtë kod gjurmimi që të mos zbuloni URL-në e shërbyesit Matomo.

en: User ID Tracking
sq_AL: Gjurmim ID-je Përdoruesi

en: User agent
sq_AL: Agjent përdoruesi

en: User guides
sq_AL: Udhërrëfyes përdoruesi

en: Username
sq_AL: Emër përdoruesi

en: Usually, you do not need to change these settings. If you want to do so, you should know what you do or you got an expert's advice.
sq_AL: Zakonisht, nuk ju duhet t’i ndryshoni këto rregullime. Nëse doni ta bëni këtë, duhet të dini se ç’bëni ose të këshilloheni me një ekspert.

en: Value
sq_AL: Vlerë

en: Visitor timeout (seconds)
sq_AL: Mbarim kohe për vizitorin (sekonda)

en: Visitors
sq_AL: Vizitorë

en: Visits
sq_AL: Vizita

en: Visits converted
sq_AL: Vizita të shndërruara

en: Visits converted (new visitor)
sq_AL: Vizita të shndërruara (vizitor i ri)

en: Visits converted (returning visitor)
sq_AL: Vizita të shndërruara (vizitor i rikthyer)

en: WP User ID
sq_AL: ID Përdoruesi WP-je

en: WP-Matomo %s has to be connected to Matomo first. Check the &raquo;Connect to Matomo&laquo; section below.
sq_AL: WP-Matomo %s së pari duhet të lidhet me Matomo-n. Hidhini një sy ndarjes “Lidheni te Matomo”laquo; më poshtë.

en: WP-Matomo %s is successfully connected to Matomo %s.
sq_AL: WP-Matomo %s u lidh me sukses te Matomo %s.

en: WP-Matomo %s was not able to connect to Matomo using your configuration. Check the &raquo;Connect to Matomo&laquo; section below.
sq_AL: WP-Matomo %s s’qe në gjendje të lidhej te Matomo duke përdorur formësimin tuaj. Hidhini një sy ndarjes “Lidheni me Matomo-n” më poshtë.

en: WP-Matomo %s was not able to connect to Matomo using your configuration. During connection the following error occured: <br /><code>%s</code>
sq_AL: WP-Matomo %s s’qe në gjendje të lidhet me Matomo-n duke përdorur formësimin tuaj. Gjatë lidhjes ndodhi gabimi vijues: <br /><code>%s</code>

en: WP-Matomo %s was not able to get sites with at least view access: <br /><code>%s</code>
sq_AL: WP-Matomo %s s’qe në gjendje të merrte sajte me të paktën hyrje për parje: <br /><code>%s</code>

en: WP-Matomo can automatically add a 404-category to track 404-page-visits.
sq_AL: WP-Matomo mund të shtojë vetvetiu një 404-category për ndjekje vizitash faqesh 404.

en: WP-Matomo display name
sq_AL: Emër WP-Matomo për shfaqje

en: WP-Matomo requires at least PHP 5.3. You are using the deprecated version %s. Please update PHP to use WP-Matomo.
sq_AL: WP-Matomo lyp të paktën PHP 5.3. Po përdorni versionin e vjetruar %s. Ju lutemi, që të përdorni WP-Matomo-n, përditësoni PHP-në.

en: WP-Matomo support forum
sq_AL: Forum asistence për WP-Matomo-un

en: WP-Matomo will not add the tracking code. Use this, if you want to add the tracking code to your template files or you use another plugin to add the tracking code.
sq_AL: WP-Matomo nuk do të shtojë kod gjurmimesh. Këtë përdoreni nëse doni ta shtoni kodin e gjurmimeve te kartelat tuaja gjedhe, ose doni të përdorni një tjetër shtojcë për shtim të kodit të gjurmimeve.

en: WP-Matomo will use Matomo's standard tracking code.
sq_AL: WP-Matomo do të përdorë kod standard gjurmimi Matomo.

en: When a user is logged in to WordPress, track their &quot;User ID&quot;. You can select which field from the User's profile is tracked as the &quot;User ID&quot;. When enabled, Tracking based on Email Address is recommended.
sq_AL: Kur një përdorues është i futur në WordPress, ndiq &quot;ID e tij të Përdoruesit&quot;. Mund të përzgjidhni cila fushë e profilit të përdoruesit ndiqet si &quot;ID Përdoruesi&quot;. Po u aktivizua, këshillohet Ndjekja e bazuar në Adresën Email.

en: When enabled, it will make sure to use the same visitor ID for the same visitor across several domains. This works only when this feature is enabled because the visitor ID is stored in a cookie and cannot be read on the other domain by default. When this feature is enabled, it will append a URL parameter "pk_vid" that contains the visitor ID when a user clicks on a URL that belongs to one of your domains. For this feature to work, you also have to configure which domains should be treated as local in your Matomo website settings. This feature requires Matomo 3.0.2.
sq_AL: Kur aktivizohet, do të garantojë përdorimin e të njëjtës ID vizitori - për të njëjtin vizitor - nëpër disa përkatësi. Si parazgjedhje, kjo funksionon vetëm kur kjo veçori është e aktivizuar, ngaqë ID-ja e vizitorit depozitohet në një cookie dhe s’mund të lexohet në një tjetër përkatësi. Kur kjo veçori aktivizohet, do të shtojë një parametër URL parameter "pk_vid" që përmban ID-në e vizitorit, kur një vizitor klikon mbi një URL që i përket njërës prej përkatësive tuaja. Që kjo veçori të funksionojë, ju duhet edhe të formësoni cilat përkatësi do të duhej të trajtoheshin si vendore, te rregullimet e Matomo-s tuaj për sajtin. Kjo veçori lyp Matomo 3.0.2.

en: Yesterday
sq_AL: Dje

en: You are running WordPress %s.
sq_AL: Po xhironi WordPress %s.

en: You are running a WordPress %s blog network (WPMU). WP-Matomo will handle your sites as different websites.
sq_AL: Xhironi një rrjet blogjesh WordPress %s (WPMU). WP-Matomo do t’i trajtojë sajtet tuaj si sajte të ndryshëm nga njëri-tjetri.

en: You can choose between four tracking code modes:
sq_AL: Mund të zgjidhni një nga katër llojet e kodit për gjurmim:

en: You can choose between three connection methods:
sq_AL: Mund të zgjidhni një nga tre metodat e lidhjes:

en: You can choose this tracking code, to deliver a minified proxy code and to avoid using the files called piwik.js or piwik.php.
sq_AL: Mund të zgjidhni këtë kod gjurmimesh për të dhënë një kod ndërmjetës të minimizuar dhe për të shmangur përdorimin e kartelave të quajtura piwik.js ose piwik.php.

en: You can limit the cookie lifetime to avoid tracking your users over a longer period as necessary.
sq_AL: Jetëgjatësinë e cookie-t mund të kufizoni sipas nevojës, që të shmangni gjurmimin e përdoruesve tuaj tej një periudhe të caktuar.

en: allow_url_fopen is
sq_AL: allow_url_fopen është

en: available
sq_AL: e gatshme

en: cURL is
sq_AL: cURL është

en: create a free account
sq_AL: krijoni një llogari falas

en: current month
sq_AL: muaji i tanishëm

en: current week
sq_AL: java e tanishme

en: empty
sq_AL: e zbrazët

en: enabled
sq_AL: e aktivizuar

en: install the "Matomo for WordPress" plugin
sq_AL: instaloni shtojcën “Matomo për WordPress”

en: instead.
sq_AL: më mirë.

en: is used.
sq_AL: është përdorur.

en: last 12
sq_AL: 12 ditët e fundit

en: last 30 days
sq_AL: 30 ditët e fundit

en: last 60 days
sq_AL: 60 ditët e fundit

en: last 90 days
sq_AL: 90 ditët e fundit

en: last month
sq_AL: muajin e shkuar

en: last week
sq_AL: javën e kaluar

en: not
sq_AL: jo

en: not recommended
sq_AL: jo e këshillueshme

en: or
sq_AL: ose

en: realpath() returns false
sq_AL: realpath() përgjigjet me false

en: site
sq_AL: sajt

en: sites
sq_AL: sajte

en: today
sq_AL: sot

en: week
sq_AL: javë

en: yesterday
sq_AL: dje
