Plugins - Yoast SEO - Stable (latest release) - en to sk translation catalogue (703 entries)

en: Read reviews from real users
sk: Čítajte recenzie skutočných používateľov

en: No items found.
sk: Nenašli sa žiadne položky.

en: Old URL
sk: Stará URL

en: Postname permalink
sk: Perma-odkaz mena článku

en: Page comments
sk: Komentáre na stránke

en: Links table
sk: Tabuľka odkazov

en: If you already have saved AIOSEO 'Search Appearance' settings and the issue persists, please contact our support team so we can take a closer look.
sk: Ak ste už uložili nastavenia AIOSEO „Vzhľad vyhľadávania“ a problém pretrváva, kontaktujte náš tím podpory, aby sme sa na to mohli bližšie pozrieť.

en: If you have never saved any AIOSEO 'Search Appearance' settings, please do that first and run the import again.
sk: Ak ste neuložili žiadne nastavenia AIOSEO „Vzhľad vyhľadávania“, najskôr to urobte a potom spustite znova import.

en: The AIOSEO import was cancelled because some AIOSEO data is missing. Please try and take the following steps to fix this:
sk: Import AIOSEO bol zrušený, pretože chýbajú niektoré AIOSEO údaje. Pokúste sa to vyriešiť pomocou nasledujúcimch krokov:

en: The validation of the AIOSEO data structure has failed.
sk: Overenie AIOSEO dátovej štruktúry zlyhalo.

en: The WordProof Timestamp plugin needs to be disabled before you can activate this integration.
sk: Pred aktiváciou tejto integrácie je potrebné deaktivovať doplnok WordProof Timestamp.

note: translators: %s expands to Wincher translators: %s expands to WordProof
en: Currently, the %s integration is not available for multisites.
sk: V súčasnosti nie je integrácia %s dostupná pre viaceré lokality.

note: translators: %s expands to WordProof
en: %1$s can be used to timestamp your privacy page.
sk: %1$s možno použiť na označenie vašej stránky ochrany osobných údajov časovou značkou.

en: Open settings
sk: Otvoriť nastavenia

en: Open authentication
sk: Otvorená autentifikácia

note: translators: %s expands to WordProof.
en: The timestamp is not created because you need to authenticate with %s first.
sk: Časová značka nie je vytvorená, pretože sa musíte najskôr overiť pomocou %s.

note: translators: %s expands to WordProof.
en: The timestamp is not retrieved by your site. Please try again or contact %1$s support.
sk: Vaša stránka nezískala časovú značku. Skúste to znova alebo kontaktujte podporu %1$s.

note: translators: %s expands to WordProof.
en: %1$s failed to timestamp this page. Please check if you're correctly authenticated with %1$s and try to save this page again.
sk: %1$s sa nepodarilo označiť túto stránku časovou značkou. Skontrolujte, či ste správne overení pomocou %1$s, a skúste túto stránku znova uložiť.

note: translators: %s expands to WordProof.
en: %s has successfully timestamped this page.
sk: %s úspešne označil túto stránku časovou značkou.

note: translators: %s expands to WordProof.
en: You are out of timestamps. Please upgrade your account by opening the %s settings.
sk: Došli vám časové značky. Inovujte svoj účet otvorením nastavení %s.

en: Use WordProof to timestamp this page to comply with legal regulations and join the fight for a more transparant and accountable internet.
sk: Pomocou WordProof označte túto stránku časovou značkou, aby ste splnili právne predpisy a zapojili sa do boja za transparentnejší a zodpovednejší internet.

en: Timestamp this post
sk: Časová značka tohto %s

en: Cleanup failed with the following error:
sk: Čistenie zlyhalo s nasledujúcou chybou:

en: Note: These settings will overwrite the default settings of Yoast SEO.
sk: Poznámka: Tieto nastavenia prepíšu predvolené nastavenia Yoast SEO.

en: Note: This metadata will only be imported if there is no existing Yoast SEO metadata yet.
sk: Poznámka: Tieto metadáta budú importované iba vtedy, ak ešte neexistujú žiadne metadáta Yoast SEO.

en: Post metadata (SEO titles, descriptions, etc.)
sk: Metadáta príspevku (SEO názvy, popisy atď.)

note: translators: %s: expands to the name of the plugin that is selected to be imported
en: The import from %s includes:
sk: Import z %s zahŕňa:

en: Once you're certain that your site is working properly with the imported data from another SEO plugin, you can clean up all the original data from that plugin.
sk: Keď ste si istí, že vaša stránka správne funguje s importovanými údajmi z iného doplnku SEO, môžete z tohto doplnku vyčistiť všetky pôvodné údaje.

en: Please select an SEO plugin below to see what data can be imported.
sk: Nižšie vyberte doplnok SEO, aby ste videli, aké údaje je možné importovať.

en: Clean up
sk: Upratať

en: After you've imported data from another SEO plugin, please make sure to clean up all the original data from that plugin. (step 5)
sk: Po importovaní údajov z iného doplnku SEO sa uistite, že ste z tohto doplnku vyčistili všetky pôvodné údaje. (krok 5)

en: Note:
sk: Poznámka:

en: The cleanup can take a long time depending on your site's size.
sk: Čistenie môže trvať dlho v závislosti od veľkosti vášho webu.

en: Default tagline
sk: Predvolený slogan

en: Import failed with the following error:
sk: Import zlyhal s nasledujúcou chybou:

en: No data found from other SEO plugins.
sk: Nenašli sa žiadne údaje z iných doplnkov SEO.

en: Select SEO plugin
sk: Vyberte doplnok SEO

en: The import can take a long time depending on your site's size.
sk: Import môže trvať dlho v závislosti od veľkosti vašej lokality.

en: Installation Successful
sk: Inštalácia bola úspešná

en: Blog Post
sk: Blogový príspevok

note: translators: %s: 'Wincher'
en: The %s integration offers the option to track specific keyphrases and gain insights in their positions.
sk: Integrácia %s ponúka možnosť sledovať konkrétne kľúčové frázy a získať prehľad o ich pozíciách.

note: translators: %s: expands to 'Yoast SEO Premium'. translators: 1: Yoast WooCommerce SEO
en: Activate %s
sk: Aktivovať %s

note: translators: %s: expands to 'Yoast SEO Premium'.
en: Update %s
sk: Aktualizovať %s

note: translators: %s: expands to 'Yoast SEO Premium'.
en: Renew %s
sk: Obnoviť %s

en: Get help activating your subscription
sk: Získajte pomoc s aktiváciou predplatného

note: translators: 1: expands to 'Yoast SEO Premium', 2: Link start tag to the page to update Premium, 3: Link closing tag.
en: It looks like you’re running an outdated and unactivated version of %1$s, please activate your subscription in %2$sMyYoast%3$s and update to the latest version (at least 17.7) to gain access to our updated workouts section.
sk: Zdá sa, že používate zastaranú a neaktivovanú verziu %1$s. Aktivujte si predplatné v službe %2$sMyYoast%3$s a aktualizujte na najnovšiu verziu (aspoň 17.7), aby ste získali prístup k našej aktualizovanej sekcii cvičení.

note: translators: %s: expands to 'Yoast SEO Premium'.
en: Activate your subscription of %s
sk: Aktivujte si odber služby %s

note: translators: 1: expands to 'Yoast SEO Premium', 2: Link start tag to the page to update Premium, 3: Link closing tag.
en: It looks like you're running an outdated version of %1$s, please %2$supdate to the latest version (at least 17.7)%3$s to gain access to our updated workouts section.
sk: Zdá sa, že používate zastaranú verziu %1$s, %2$saktualizujte na najnovšiu verziu (aspoň 17.7)%3$s, aby ste získali prístup k našej aktualizovanej sekcii cvičení.

note: translators: %s: expands to 'Yoast SEO Premium'.
en: Update to the latest version of %s
sk: Aktualizovať na najnovšiu verziu %s

en: Renew your subscription
sk: Obnovte si predplatné

note: translators: %s: expands to 'Yoast SEO Premium'.
en: Accessing the latest workouts requires an updated version of %s (at least 17.7), but it looks like your subscription has expired. Please renew your subscription to update and gain access to all the latest features.
sk: Prístup k najnovším cvičeniam vyžaduje aktualizovanú verziu %s (aspoň 17.7), ale zdá sa, že platnosť vášho predplatného vypršala. Obnovte si predplatné, aby ste mohli aktualizovať a získať prístup ku všetkým najnovším funkciám.

note: translators: %s: expands to 'Yoast SEO Premium'.
en: Renew your subscription of %s
sk: Obnovte si odber %s

note: translators: 1: Link start tag to the first-time configuration, 2: Yoast SEO, 3: Link closing tag.
en: Get started quickly with the %1$s%2$s First-time configuration%3$s and configure Yoast SEO with the optimal SEO settings for your site!
sk: Začnite rýchlo s %1$s%2$stréningom konfigurácie%3$s a nakonfigurujte Yoast SEO s optimálnymi nastaveniami SEO pre vaše stránky!

en: Current or first category title
sk: Aktuálna alebo prvá kategória

en: Category Title
sk: Názov kategórie

en: Replaced with the post content
sk: Nahradené obsahom príspevku

en: Post Content
sk: Obsah príspevku

en: Replaced with the permalink
sk: Nahradené permalinkom

en: Replaced with the last name of the author
sk: Nahradené priezviskom autora

en: Author last name
sk: Priezvisko autora

en: Replaced with the first name of the author
sk: Nahradené menom autora

en: Author first name
sk: Meno autora

en: Replaced with the day the post was published
sk: Nahradené dňom uverejnenia príspevku

en: Post day
sk: Deň uverejnenia článku

en: Replaced with the month the post was published
sk: Nahradené mesiacom uverejnenia príspevku

en: Post month
sk: Mesiac pridania článku

en: Replaced with the year the post was published
sk: Nahradené rokom publikácie článku

en: Post year
sk: Rok pridania článku

en: Current day
sk: Aktuálny deň

en: Current month
sk: Aktuálny mesiac

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

note: translators: %1$s expands to an opening strong tag, %2$s expands to the dependency name, %3$s expands to a closing strong tag, %4$s expands to an opening anchor tag, %5$s expands to a closing anchor tag.
en: It looks like you aren't using our %1$s%2$s addon%3$s. %4$sUpgrade today%5$s to unlock more tools and SEO features to make your products stand out in search results.
sk: Zdá sa, že nepoužívate náš %1$s%2$sdoplnok%3$s. %4$sInovujte ešte dnes%5$s a odomknite ďalšie nástroje a funkcie SEO, aby vaše produkty vynikli vo výsledkoch vyhľadávania.

note: translators: %1$s expands to an opening anchor tag for a link leading to the Premium installation page, %2$s expands to a closing anchor tag.
en: Below are the technical details for the error. See %1$sthis page%2$s for a more detailed explanation.
sk: Nižšie sú uvedené technické podrobnosti o chybe. Podrobnejšie vysvetlenie nájdete na %1$stejto stránke%2$s.

en: Workouts
sk: Tréningy

en: Improve the quality of your site search! Automatically helps your users find your cornerstone and most important content in your internal search results. It also removes noindexed posts & pages from your site’s search results.
sk: Zlepšite kvalitu vyhľadávania na svojich stránkach! Automaticky pomáha vašim používateľom nájsť váš základný kameň a najdôležitejší obsah vo vašich interných výsledkoch vyhľadávania. Odstraňuje tiež neindexované príspevky a stránky z výsledkov vyhľadávania na vašom webe.

note: translators: %s: Zapier. translators: %s: Algolia.
en: Find out more about our %s integration.
sk: Zistite viac o našej integrácii %s.

note: translators: 1: Yoast SEO, 2: Zapier.
en: Set up automated actions when you publish or update your content. By connecting %1$s with %2$s, you can easily send out your published posts to any of its 2000+ destinations, such as Twitter, Facebook and more.
sk: Nastavte si automatické akcie pri publikovaní alebo aktualizácii obsahu. Spojením služby %1$s so službou %2$s môžete jednoducho odosielať svoje publikované príspevky do ktorejkoľvek z viac ako 2000 destinácií, ako sú Twitter, Facebook a ďalšie.

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
sk: Prečítajte si viac o tom, ako môže interné prepojenie zlepšiť štruktúru vašej lokality.

en: Get relevant internal linking suggestions — while you’re writing! The link suggestions metabox shows a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
sk: Získajte relevantné návrhy interných prepojení – počas písania! Metabox s návrhmi odkazov zobrazuje zoznam príspevkov na vašom blogu s podobným obsahom, na ktorý by mohlo byť zaujímavé odkazovať.

en: Link suggestions
sk: Návrhy odkazov

en: Find out how Insights can help you improve your content.
sk: Zistite, ako vám Štatistiky môžu pomôcť zlepšiť váš obsah.

en: Find relevant data about your content right in the Insights section in the Yoast SEO metabox. You’ll see what words you use most often and if they’re a match with your keywords!
sk: Nájdite relevantné údaje o svojom obsahu priamo v sekcii Insights v metaboxe Yoast SEO. Uvidíte, aké slová používate najčastejšie a či sa zhodujú s vašimi kľúčovými slovami!

en: Insights
sk: Prehľady

note: translators: %1$s expands to an opening anchor tag for a link leading to the Premium installation page, %2$s expands to a closing anchor tag. Translators: %1$s expands to an opening anchor tag for a link leading to the
en: Oops, something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please make sure to activate your subscription in MyYoast by completing %1$sthese steps%2$s.
sk: Ojoj, niečo sa pokazilo a nepodarilo sa nám dokončiť optimalizáciu vašich údajov SEO. Uistite sa, že ste aktivovali svoje predplatné v službe MyYoast vykonaním %1$stýchto krokov%2$s.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The social appearance settings for archives require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
sk: Nastavenia sociálneho vzhľadu pre archívy vyžadujú metadáta Open Graph (ktoré sú momentálne zakázané). Môžete to povoliť v %1$snastaveniach „Sociálne siete“ na karte „Facebook“%2$s.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The social appearance settings for taxonomies require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
sk: Nastavenia sociálneho vzhľadu pre taxonómie vyžadujú metadáta Open Graph (ktoré sú momentálne vypnuté). Môžete to povoliť v %1$snastaveniach „Sociálne siete“ na karte „Facebook“%2$s.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The social appearance settings for content types require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
sk: Nastavenia sociálneho vzhľadu pre typy obsahu vyžadujú metadáta Open Graph (ktoré sú momentálne zakázané). Môžete to povoliť v %1$snastaveniach „Sociálne siete“ na karte „Facebook“%2$s.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The social appearance settings for your homepage require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
sk: Nastavenia sociálneho vzhľadu vašej domovskej stránky vyžadujú metadáta Open Graph (ktoré sú momentálne vypnuté). Môžete to povoliť v %1$snastaveniach „Sociálne siete“ na karte „Facebook“%2$s.

en: Unlock with Premium
sk: Odomknite pomocou Premium

note: translators: %s expands to 'Yoast SEO Premium'.
en: To unlock this feature please update %s to the latest version.
sk: Ak chcete odomknúť túto funkciu, aktualizujte %s na najnovšiu verziu.

en: Social description
sk: Sociálny popis

en: Social title
sk: Sociálny titul

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: No %1$s plugins have been installed. You don't seem to own any active subscriptions.
sk: Neboli nainštalované žiadne doplnky (%1$s). Zdá sa, že nevlastníte žiadne aktívne odbery.

note: Translators: %s expands to the error message.
en: Addon installation failed because of an error: %s.
sk: Inštalácia doplnku zlyhala z dôvodu chyby: %s.

en: You are not allowed to install plugins.
sk: Nemáte povolené inštalovať doplnky.

note: Translators: %s expands to the name of the addon.
en: Addon installed.
sk: Doplnok bol nainštalovaný.

note: Translators:%s expands to the error message.
en: Addon activation failed because of an error: %s.
sk: Aktivácia doplnku zlyhala z dôvodu chyby: %s.

en: You are not allowed to activate plugins.
sk: Nemáte povolené aktivovať pluginy.

note: Translators: %s expands to the name of the addon.
en: Addon activated.
sk: Doplnok bol aktivovaný.

note: translators: %1$s expands to an anchor tag to the admin premium page, %2$s expands to Yoast SEO Premium, %3$s expands to a closing anchor tag
en: %1$s Continue to %2$s%3$s
sk: %1$s Pokračovať na %2$s%3$s

en: Installing and activating addons
sk: Inštalácia a aktivácia doplnkov

note: translators: %s expands to Yoast SEO Premium.
en: Required by %s
sk: Vyžadované %s

note: Translators: %1$s resolves to Yoast SEO.
en: Auto-updates are disabled based on this setting for %1$s.
sk: Automatické aktualizácie sú na základe tohto nastavenia pre %1$s zakázané.

note: Translators: %1$s resolves to Yoast SEO.
en: Auto-updates are enabled based on this setting for %1$s.
sk: Automatické aktualizácie sú povolené na základe tohto nastavenia pre %1$s.

en: New
sk: Nové

en: The post could not be found.
sk: Príspevok sa nepodarilo nájsť.

note: translators: %s is the reason given by WordPress.
en: The term is considered invalid. The following reason was given by WordPress: %s
sk: Termín sa považuje za neplatný. WordPress uviedol nasledujúci dôvod: %s

en: The term could not be found.
sk: Termín sa nepodarilo nájsť.

en: This feature has been disabled since subsites never send tracking data.
sk: Táto funkcia bola zakázaná, pretože podstránky nikdy neposielajú údaje o sledovaní.

note: translators: %1$s expands to an opening anchor tag, %2$s expands to an closing anchor tag.
en: We notice that you have installed WPML. To make sure your canonical URLs are set correctly, %1$sinstall and activate the Yoast SEO Multilingual add-on%2$s as well!
sk: Všimli sme si, že ste nainštalovali WPML. Aby ste sa uistili, že sú vaše kanonické adresy URL správne nastavené, %1$snainštalujte a aktivujte si aj doplnok Yoast SEO Multilingual%2$s!

en: Because of a change in your category base setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
sk: Z dôvodu zmeny základného nastavenia kategórie je potrebné znova spracovať niektoré vaše údaje SEO.

en: Find out how a rich snippet can improve visibility and click-through-rate.
sk: Zistite, ako môže bohatý úryvok zlepšiť viditeľnosť a mieru prekliknutia.

en: This adds an author byline and reading time estimate to the article’s snippet when shared on Slack.
sk: Tým sa do úryvku článku pri zdieľaní na Slacku pridá vedľajší riadok autora a odhad času čítania.

en: Enhanced Slack sharing
sk: Vylepšené Slack zdieľanie

note: translators: 1: Expands to Yoast SEO
en: Wait for a week or so, until %1$s automatically processes most of your content in the background.
sk: Počkajte asi týždeň, kým %1$s automaticky spracuje väčšinu vášho obsahu na pozadí.

note: translators: %s expands to the reading time number, in minutes
en: %s minute | %s minutes
sk[0]: %s minúta
sk[1]: %s minúty
sk[2]: %s minút

note: translators: %s expands to the reading time number, in minutes
en: Est. reading time
sk: Predpokladaný čas čítania

en: Written by
sk: Autor

en: Because of a change in your tag base setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
sk: Z dôvodu zmeny vášho základného nastavenia značiek je potrebné znova spracovať niektoré vaše údaje SEO.

note: translators: %s: 'Semrush'
en: The %s integration offers suggestions and insights for keywords related to the entered focus keyphrase.
sk: Integrácia %s ponúka návrhy a štatistiky pre kľúčové slová súvisiace so zadanou kľúčovou frázou zamerania.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: This tab allows you to selectively disable %1$s integrations with third-party products for all sites in the network. By default all integrations are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle an integration on or off for their site. When you disable an integration here, site admins will not be able to use that integration at all.
sk: Táto karta vám umožňuje selektívne zakázať integráciu %1$s s produktmi tretích strán pre všetky lokality v sieti. V predvolenom nastavení sú všetky integrácie povolené, čo umožňuje správcom stránok, aby si sami vybrali, či chcú integráciu pre svoju stránku zapnúť alebo vypnúť. Keď tu zakážete integráciu, správcovia stránok nebudú môcť túto integráciu vôbec použiť.

en: Activate your subscription
sk: Aktivovať vaše predplatné

en: Oops, something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please click the button again to re-start the process.
sk: Ojoj, niečo sa pokazilo a nepodarilo sa nám dokončiť optimalizáciu vašich údajov SEO. Opätovným kliknutím na tlačidlo znova spustite proces.

en: All permalinks were successfully reset
sk: Všetky trvalé odkazy boli úspešne resetované

en: You can speed up your site and get insight into your internal linking structure by letting us perform a few optimizations to the way SEO data is stored.
sk: Svoju stránku môžete zrýchliť a získať prehľad o svojej internej štruktúre prepojenia tým, že nám dovolíte vykonať niekoľko optimalizácií spôsobu, akým sa ukladajú údaje SEO.

en: Start SEO data optimization
sk: Spustite SEO optimalizáciu dát

en: Learn more about the benefits of optimized SEO data.
sk: Zistite viac o výhodách optimalizovaných údajov SEO.

en: You can speed up your site and get insight into your internal linking structure by letting us perform a few optimizations to the way SEO data is stored. If you have a lot of content it might take a while, but trust us, it's worth it.
sk: Svoju stránku môžete zrýchliť a získať prehľad o svojej internej štruktúre prepojenia tým, že nám dovolíte vykonať niekoľko optimalizácií spôsobu, akým sa ukladajú údaje SEO. Ak máte veľa obsahu, môže to chvíľu trvať, ale verte nám, stojí to za to.

en: Optimize SEO Data
sk: Optimalizujte údaje SEO

en: If the problem persists, please contact support.
sk: Ak problém pretrváva, kontaktujte podporu.

note: Translators: %1$s expands to an opening anchor tag for a link leading to the Yoast SEO tools page, %2$s expands to a closing anchor tag.
en: Something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please %1$sre-start the process%2$s.
sk: Niečo sa pokazilo a nepodarilo sa nám dokončiť optimalizáciu vašich údajov SEO. %1$sZnova spustite proces%2$s.

note: translators: %s expands to a mailto support link.
en: If you still need support and have an active subscription for this product, please email %s.
sk: Ak stále potrebujete podporu a máte aktívne predplatné tohto produktu, pošlite nám e-mail na adresu %s.

note: translators: 1: expands to <a> that refers to the help page, 2: </a> closing tag.
en: You can probably find an answer to your question in our %1$shelp center%2$s.
sk: Odpoveď na svoju otázku pravdepodobne nájdete v našom %1$sCentre pomoci%2$s.

en: Need support?
sk: Potrebujete podporu?

note: translators: %1$s: expands to an opening anchor tag, %2$s: expands to a closing anchor tag
en: Disabling Yoast SEO's XML sitemaps will not disable WordPress' core sitemaps. In some cases, this %1$s may result in SEO errors on your site%2$s. These may be reported in Google Search Console and other tools.
sk: Zakázanie máp XML stránok Yoast SEO nezakáže základné mapy stránok WordPress. V niektorých prípadoch to %1$s môže viesť k chybám SEO na vašej stránke%2$s. Tieto môžu byť nahlásené v Google Search Console a ďalších nástrojoch.

note: translators: 1: Yoast SEO, 2: translated version of "Off"
en: The advanced section of the %1$s meta box allows a user to remove posts from the search results or change the canonical. The settings in the schema tab allows a user to change schema meta data for a post. These are things you might not want any author to do. That's why, by default, only editors and administrators can do this. Setting to "%2$s" allows all users to change these settings.
sk: Rozšírená časť meta poľa %1$s umožňuje používateľovi odstrániť príspevky z výsledkov vyhľadávania alebo zmeniť kanonické. Nastavenia na karte schémy umožňujú používateľovi zmeniť metadáta schémy pre príspevok. Toto sú veci, ktoré možno nebudete chcieť od žiadneho autora. To je dôvod, prečo to štandardne môžu robiť iba editori a správcovia. Nastavenie na „%2$s“ umožňuje všetkým používateľom zmeniť tieto nastavenia.

en: Security: no advanced or schema settings for authors
sk: Zabezpečenie: žiadne pokročilé nastavenia alebo nastavenia schémy pre autorov

en: Report
sk: Správa o stave

en: Tech Article
sk: Technický článok

en: Scholarly Article
sk: Odborný článok

en: Satirical Article
sk: Satirický článok

en: Advertiser Content Article
sk: Článok o obsahu inzerenta

en: News Article
sk: Spravodajský článok

en: Social Media Posting
sk: Uverejňovanie na sociálnych sieťach

en: Article
sk: Článok

en: Search Results Page
sk: Stránka výsledkov vyhľadávania

en: Real Estate Listing
sk: Zoznam nehnuteľností

en: Checkout Page
sk: Stránka pokladne

en: Collection Page
sk: Stránka zbierky

en: Medical Web Page
sk: Lekárska webová stránka

en: Contact Page
sk: Kontaktná stránka

en: Profile Page
sk: Stránka profilu

en: QA Page
sk: Stránka QA

en: FAQ Page
sk: Stránka často kladených otázok

en: About Page
sk: O stránke

en: Item Page
sk: Stránka položky

en: Web Page
sk: webstránka

note: translators: 1: Yoast SEO
en: Allow us to track some data about your site to improve our plugin.
sk: Povoľte nám sledovať niektoré údaje o vašom webe pre vylepšenie nášho pluginu.

en: Usage tracking
sk: Sledovanie použitia

en: Because of a change in your permalink structure, some of your SEO data needs to be reprocessed.
sk: Kvôli zmene vo vašej štruktúre permalinkov je potrebné znova spracovať niektoré vaše údaje SEO.

en: Because of a change in your home URL setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
sk: Z dôvodu zmeny v nastavení vašej domovskej adresy URL je potrebné znova spracovať niektoré vaše údaje SEO.

note: translators: %1$s expands to Yoast.
en: %1$s Internal Linking Blocks
sk: %1$s blokov vnútorných odkazov

note: translators: 1: Link to the Yoast help center, 2: Link closing tag.
en: %1$sFind out how to solve this problem on our help center%2$s.
sk: %1$sZistite, ako vyriešiť tento problém v našom Centre pomoci%2$s.

en: The text link counter feature is not working as expected
sk: Funkcia počítadla textových odkazov nefunguje podľa očakávania

note: translators: 1: Link to the Yoast SEO blog, 2: Link closing tag.
en: The text link counter helps you improve your site structure. %1$sFind out how the text link counter can enhance your SEO%2$s.
sk: Počítadlo textových odkazov vám pomôže zlepšiť štruktúru vašej stránky. %1$sZistite, ako môže počítadlo textových odkazov zlepšiť SEO%2$s.

en: The text link counter is working as expected
sk: Počítadlo textových odkazov funguje správne

note: translators: %1$s: Link to article about text links, %2$s: Anchor closing tag, %3$s: Emphasis open tag, %4$s: Emphasis close tag
en: The links columns show the number of articles on this site linking %3$sto%4$s this article and the number of URLs linked %3$sfrom%4$s this article. Learn more about %1$show to use these features to improve your internal linking%2$s, which greatly enhances your SEO.
sk: Stĺpec s odkazmi ukazuje počet príspevkov na vašich stránkach odkazujúcich %3$sna%4$s tento príspevok a počet adries URL odkazujúcich %3$sz%4$s tohto príspevku. Zistite viac o tom, %1$s ako používať tieto funkcie a vylepšiť tak interné prepojenie %2$s, čo výrazne vylepší vaše SEO.

note: translators: %1$s: Link to article about content analysis, %2$s: Anchor closing
en: We've written an article about %1$show to use the SEO score and Readability score%2$s.
sk: Napísali sme článok o tom, %1$s ako používať skóre SEO a skóre čitateľnosti %2$s.

note: translators: %1$s: Yoast SEO
en: %1$s adds several columns to this page.
sk: %1$s pridá niekoľko stĺpcov na túto webovú stránku.

en: I don't want this site to show in the search results.
sk: Nechcem, aby sa táto webová stránka zobrazovala vo výsledkoch vyhľadávania.

note: translators: 1: Link start tag to the WordPress Reading Settings page, 2: Link closing tag.
en: If you want search engines to show this site in their results, you must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
sk: Ak chcete, aby vyhľadávacie nástroje zobrazovali túto stránku vo svojich výsledkoch, musíte %1$s prejsť do Nastavení čítania %2$s a zrušte začiarknutie políčka Viditeľnosť pre vyhľadávače.

en: Show debug information
sk: Ukázať informácie o ladení

note: translators: %s: Yoast SEO.
en: Your site will continue to work normally, but won't take full advantage of %s.
sk: Vaša webová stránka bude naďalej normálne fungovať, ale nevyužije všetky výhody %s.

note: translators: %s: Yoast SEO.
en: %s had problems creating the database tables needed to speed up your site.
sk: %s mal problém pri vytváraní databázových tabuliek potrebných ku zrýchleniu vašej stránky.

en: We estimate this will take less than a minute.
sk: Odhadujeme, že tento proces potrvá menej ako minútu.

en: We estimate this will take a couple of minutes.
sk: Odhadujeme, že tento proces potrvá niekoľko minút.

note: translators: 1: Link to article about indexation command, 2: Anchor closing tag, 3: Link to WP CLI.
en: %1$sRun the indexation process on your server%2$s using %3$sWP CLI%2$s.
sk: %1$sSpustí indexovanie príspevku na serveri%2$s použitím %3$sWP CLI%2$s.

en: We estimate this could take a long time, due to the size of your site. As an alternative to waiting, you could:
sk: Odhadujeme, že tento proces potrvá dlhší čas kvôli veľkosti Vašej stránky. Počas čakania môžete:

note: translators: %1$s: link to help article about solving table issue. %2$s: is anchor closing.
en: Please read %1$sthis help article%2$s to find out how to resolve this problem.
sk: Prečítajte si %1$stento článok%2$s a zistite, ako vyriešiť tento problém.

en: Replaced with the term ancestors hierarchy
sk: Nahradený výrazom hierarchia predkov

en: Term hierarchy
sk: Hierarchia termínov

note: translators: 1: Yoast SEO
en: This %1$s REST API endpoint gives you all the metadata you need for a specific URL. This will make it very easy for headless WordPress sites to use %1$s for all their SEO meta output.
sk: Tento koncový bod %1$s REST API vám dáva všetky meta údaje, ktoré potrebujete pre danú adresu URL. Bezhlavičkové stránky WordPress tak budú môcť ľahšie využívať %1$s pre celý ich meta výstup SEO.

en: REST API: Head endpoint
sk: REST API: Hlavný koncový bod

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: %1$sYou can change the tagline in the customizer%2$s.
sk: %1$sSlogan môžete zmeniť na stránke prispôsobenia%2$s.

en: You still have the default WordPress tagline. Even an empty one is probably better.
sk: Stále máte predvolený slogan WordPress. Dokonca aj prázdny je pravdepodobne lepší.

en: You should change the default WordPress tagline
sk: Mali by ste zmeniť váš predvolený slogan WordPress

en: You are using a custom tagline or an empty one.
sk: Používate vlastný alebo prázdny slogan.

en: You changed the default WordPress tagline
sk: Zmenili ste predvolený slogan WordPress

en: Comments on your posts are displayed on a single page. This is just like we'd suggest it. You're doing well!
sk: Komentáre k vašim príspevkom sa zobrazujú na jednej stránke. Presne tak, ako to odporúčame. Dobrá práca!

note: translators: %s expands to '/%postname%/'
en: It's highly recommended to have your postname in the URL of your posts and pages. Consider setting your permalink structure to %s.
sk: Dôrazne sa odporúča, aby váš názov príspevku bol uvedený v adrese URL vašich príspevkov a stránok. Zvážte nastavenie štruktúry trvalého odkazu na %s.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages
sk: V adrese URL vašich príspevkov a stránok nemáte uvedený názov príspevku

en: You do have your postname in the URL of your posts and pages.
sk: V adrese URL vašich príspevkov a stránok máte uvedený názov príspevku.

en: Your permalink structure includes the post name
sk: Štruktúra trvalého odkazu obsahuje názov príspevku

en: Comments on your posts break into multiple pages. As this is not needed in 999 out of 1000 cases, we recommend you disable it. To fix this, uncheck "Break comments into pages..." on the Discussion Settings page.
sk: Komentáre k vašim príspevkom sa zobrazujú na viacerých stránkach. Keďže v 999 z 1000 prípadov to nie je potrebné, odporúčame to deaktivovať. Ak chcete tento problém vyriešiť, zrušte na stránke Nastavenia diskusie začiarknutie „Zobraziť komentáre na viacerých stránkach...“.

en: Comments break into multiple pages
sk: Komentáre sa zobrazujú na viacerých stránkach

en: Comments are displayed on a single page
sk: Komentáre sa zobrazujú na samostatnej stránke

en: No title
sk: Bez názvu

note: translators: 1: Start of a paragraph beginning with the Yoast icon, 2: Expands to 'Yoast SEO', 3: Paragraph closing tag.
en: %1$sThis was reported by the %2$s plugin%3$s
sk: %1$sToto bolo nahlásené %2$s doplnkom%3$s

note: translators: 1: Opening tag of the link to the discussion settings page, 2: Link closing tag.
en: %1$sGo to the Discussion Settings page%2$s
sk: %1$sÍsť na stránku Nastavenia diskusie%2$s

en: If you want to apply advanced <code>meta</code> robots settings for this page, please define them in the following field.
sk: Ak chcete pre túto webovú stránku použiť pokročilé nastavenia <code>meta</code> robotov, definujte ich v nasledujúcom poli.

note: translators: 1: Link start tag to the Firefox website, 2: Link start tag to the Chrome website, 3: Link start tag to the Edge website, 4: Link closing tag.
en: The browser you are currently using is unfortunately rather dated. Since we strive to give you the best experience possible, we no longer support this browser. Instead, please use %1$sFirefox%4$s, %2$sChrome%4$s or %3$sMicrosoft Edge%4$s.
sk: Váš prehliadač je žiaľ zastaralý. Nakoľko sa snažíme o čo najlepšiu používateľskú skúsenosť, tento prehliadač už nepodporujeme. Namiesto neho použite %1$sFirefox%4$s, %2$sChrome%4$s alebo %3$sMicrosoft Edge%4$s.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO academy translators: %1$s expands to "Yoast SEO" academy
en: Check out %1$s
sk: Pozrite si aj %1$s

en: We have both free and premium online courses to learn everything you need to know about SEO.
sk: Ponúkame bezplatné aj prémiové online kurzy, v ktorých sa naučíte všetko o SEO.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO academy, which is a clickable link. translators: %1$s expands to "Yoast SEO" academy, which is a clickable link.
en: Want to learn SEO from Team Yoast? Check out our %1$s!
sk: Chcete sa naučiť SEO od Yoast tímu? Pozrite si našu %1$s!

en: Learn SEO
sk: Naučte sa SEO

note: translators: %s expands to Yoast SEO
en: %s settings to import:
sk: %s nastavenia na importovanie:

note: translators: 1: expands to Yoast SEO, 2: expands to Import settings.
en: Import settings from another %1$s installation by pasting them here and clicking "%2$s".
sk: Importujte nastavenia z inej %1$s inštalácie ich vložením sem a kliknutím "%2$s".

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Your %1$s settings:
sk: Vaše %1$s nastavenia:

en: Settings saved.
sk: Nastavenia boli uložené.

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the YouTube URL you entered. %s
sk: Skontrolujte formát adresy URL stránky Youtube, ktorú ste zadali. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the Wikipedia URL you entered. %s
sk: Skontrolujte formát adresy URL stránky Wikipedia, ktorú ste zadali. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the Pinterest URL you entered. %s
sk: Skontrolujte formát adresy URL stránky Pinterest, ktorú ste zadali. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the MySpace URL you entered. %s
sk: Skontrolujte formát adresy URL stránky MySpace, ktorú ste zadali. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the LinkedIn URL you entered. %s
sk: Skontrolujte formát adresy URL stránky Linkedin, ktorú ste zadali. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the Instagram URL you entered. %s
sk: Skontrolujte formát adresy URL stránky Instagram, ktorú ste zadali. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the Facebook Page URL you entered. %s
sk: Skontrolujte formát adresy URL stránky Facebook, ktorú ste zadali. %s

note: translators: %s: form value as submitted.
en: The submitted value was: %s
sk: Zadaná hodnota bola: %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Yandex confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
sk: Overovacie kódy Yandex môžu obsahovať iba písmená A až F, čísla, pomlčky a podčiarkovníky. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Twitter usernames can only contain letters, numbers, and underscores. %s
sk: Používateľské meno na Twitter môže obsahovať iba písmená, čísla a podčiarkovníky. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Pinterest confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
sk: Overovacie kódy Pinterest môžu obsahovať iba písmená A až F, čísla, pomlčky a podčiarkovníky. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Bing confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
sk: Overovacie kódy Bing môžu obsahovať iba písmená A až F, čísla, pomlčky a podčiarkovníky. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Google verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
sk: Overovacie kódy Google môžu obsahovať iba písmená, čísla, pomlčky a podčiarkovníky. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Baidu verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
sk: Overovacie kódy Baidu môžu obsahovať iba písmená, čísla, pomlčky a podčiarkovníky. %s

en: Show this item.
sk: Zobraziť túto položku.

en: Hide this item.
sk: Skryť túto položku.

note: translators: %d expands the amount of hidden problems.
en: You have %d hidden problem: | You have %d hidden problems:
sk[0]: Máte %d skrytý problém:
sk[1]: Máte %d skryté problémy:
sk[2]: Máte %d skrytých problémov:

note: translators: %d expands the amount of hidden notifications.
en: You have %d hidden notification: | You have %d hidden notifications:
sk[0]: Máte %d skryté upozornenie:
sk[1]: Máte %d skryté upozornenia:
sk[2]: Máte %d skrytých upozornení:

en: Focus keyphrase not set
sk: Kľúčové slovo nie je nastavené

note: translators: %1$s: amount of errors, %2$s: the admin page title
en: The form contains %1$s error. %2$s | The form contains %1$s errors. %2$s
sk[0]: Formulár obsahuje %1$s chybu.%2$s
sk[1]: Formulár obsahuje %1$s chyby.%2$s
sk[2]: Formulár obsahuje %1$s chýb.%2$s

note: translators: %s expands to the extension title
en: Activate %s for your site on MyYoast
sk: Aktivujte %s pre vašu webovú stránku na MyYoast

en: Show blog page in breadcrumbs
sk: Zobraziť stránku blogu v navigácii breadcrumbs

note: translators: %1$s expands to the opening anchor tag, %2$s to the closing anchor tag, %3$s to the readability score.
en: %1$sReadability%2$s: %3$s
sk: %1$sČitateľnosť%2$s: %3$s

note: translators: %s expands to the score
en: Posts with the SEO score: %s
sk: Príspevky so skóre SEO: %s

note: translators: %s: expends to Yoast SEO
en: %s video tutorial
sk: %s video návod

en: Post Noindexed
sk: Neindexovaný príspevok

en: No Focus Keyphrase
sk: Žiadna kľúčová fráza

note: Translators: %1$s: expands to opening anchor tag, %2$s expands to closing anchor tag.
en: To view your current crawl errors, %1$splease visit Google Search Console%2$s.
sk: Ak chcete zobraziť aktuálne chyby indexového prehľadávania, %1$snavštívte prosím Google Search Console%2$s.

note: Translators: %1$s: expands to opening anchor tag, %2$s expands to closing anchor tag.
en: Google has discontinued its Crawl Errors API. Therefore, any possible crawl errors you might have cannot be displayed here anymore. %1$sRead our statement on this for further information%2$s.
sk: Google ukončil prevádzku Crawl Errors API. Preto tu nie je možné zobraziť žiadne prípadné chyby indexového prehľadávania. %1$sĎalšie informácie nájdete v našom vyhlásení k tejto téme%2$s.

en: Organization
sk: Organizácia

note: translators: %1$s is a link start tag to the Search Appearance settings, %2$s is the link closing tag.
en: You have previously set your site to represent a person. We’ve improved our functionality around Schema and the Knowledge Graph, so you should go in and %1$scomplete those settings%2$s.
sk: V minulosti ste zadali, že vaša webová stránka predstavuje osobu. Zlepšili sme naše funkcie súvisiace s Schema a Knowledge Graph, takže by ste ich mali prezrieť a %1$sdoplniť tieto nastavenia%2$s.

en: (if one exists)
sk: (ak existuje)

en: Wikipedia page about you
sk: Stránka Wikipedia o Vás

en: YouTube profile URL
sk: Adresa URL profilu YouTube

en: Tumblr profile URL
sk: Adresa URL profilu Tumblr

en: SoundCloud profile URL
sk: Adresa URL profilu SoundCloud

en: MySpace profile URL
sk: Adresa URL profilu MySpace

en: Uncategorized
sk: Nezaradené

en: Pinterest profile URL
sk: Adresa URL profilu Pinterest

en: LinkedIn profile URL
sk: Adresa URL profilu LinkedIn

en: Instagram profile URL
sk: Adresa URL profilu Instagram

en: No JSON object was returned.
sk: Nevrátil sa žiaden objekt JSON.

en: Received internal links
sk: Prijaté vnútorné odkazy

en: Outgoing internal links
sk: Odchádzajúce vnútorné odkazy

en: Keyphrase
sk: Kľúčové slovo

note: translators: 1: Yoast SEO.
en: For this feature to work, %1$s needs to create a table in your database. We were unable to create this table automatically.
sk: Aby táto funkcia fungovala, %1$s potrebuje vytvoriť tabuľku vo vašej databáze. Túto tabuľku sme nedokázali vytvoriť automaticky.

note: translators: %1$s expands to the requested url
en: Cannot get the size of %1$s because of unknown reasons.
sk: Z neznámych dôvodov nie je možné získať veľkosť %1$s.

note: translators: %1$s expands to the requested url
en: Cannot get the size of %1$s because it is hosted externally.
sk: Nie je možné získať veľkosť %1$s pretože je hostovaný externe.

note: translators: %s expands to the current page number
en: Page %s
sk: Stránka %s

note: translators: %1$s expands to the method name. %2$s expands to the class name
en: Method %1$s() does not exist in class %2$s
sk: Metóda %1$s() neexistuje v triede %2$s

note: translators: %s expands to Yoast SEO Premium
en: With %s, you can easily create such redirects.
sk: Pomocou %s môžeš jednoducho vytvoriť také presmerovania.

en: Import of settings is only supported on servers that run PHP 5.3 or higher.
sk: Import nastavení je podporovaný iba na serveroch s PHP 5.3 a vyšším.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Export your %1$s settings here, to copy them on another site.
sk: Exportujte vaše %1$s nastavenie tu a skopírujte ich na inú stránku.

en: No settings found.
sk: Neboli nájdené žiadne nastavenia.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s expands to Yoast.com
en: These are settings for the %1$s plugin by %2$s
sk: Tu sú nastavenia pre doplnok %1$s od %2$s

note: translators: %1$s expands to Import settings
en: Copy all these settings to another site's %1$s tab and click "%1$s" there.
sk: Kopírujte všetky tieto nastavenia do %1$s okna ďalšej webovej stránky a tam kliknite na ‚%1$s‘.

en: You do not have the required rights to export settings.
sk: Nemáte vyžadované oprávnenia na export nastavení.

note: translators: %s expands to Yoast SEO Premium translators: %s expands to "Yoast SEO" Premium
en: Upgrade to %s
sk: Inovovať na %s

en: Learn about why permalinks are important for SEO.
sk: Zistite, prečo sú trvalé odkazy dôležité pre SEO.

note: translators: %1$s and %2$s expand to <em> items to emphasize the word in the middle.
en: Changing your permalinks settings can seriously impact your search engine visibility. It should almost %1$s never %2$s be done on a live website.
sk: Zmena nastavení trvalých odkazov môže mať vážny dopad na viditeľnosť vašej stránky vo vyhľadávačoch. Takmer %1$s nikdy %2$s by ste zmenu nemali prevádzať na zverejnenej webovej stránke.

en: WARNING:
sk: VAROVANIE:

en: Disable
sk: Zakázať

en: Allow Control
sk: Povoliť kontrolu

note: translators: %s expands to Yoast SEO
en: This tab allows you to selectively disable %s features for all sites in the network. By default all features are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle a feature on or off for their site. When you disable a feature here, site admins will not be able to use that feature at all.
sk: Táto karta umožňuje selektívne vypnúť %s funkcie pre všetky stránky v sieti. V predvolenom nastavení sú všetky funkcie povolené, čo umožňuje správcom stránky vybrať si, či chcú na svojej stránke funkcie zapnúť alebo vypnúť. Ak tomto mieste funkciu deaktivujete, správca stránky nebude môcť túto funkciu použiť vôbec.

note: translators: %s: argument name
en: %s is a required feature toggle argument.
sk: %s je povinný argument prepínania funkcií.

en: Remove keyphrase
sk: Vymazať kľúčovú frázu

en: Keyphrase:
sk: Kľúčová fráza:

en: This feature has been disabled by the network admin.
sk: Táto funkcia bola zablokovaná správcom siete.

en: Clear Image
sk: Vyčistiť obrázok

en: Multiple keyphrases
sk: Viacero kľúčových fráz

en: Focus keyphrase not set.
sk: Hlavná kľúčová fráza nebola nastavená.

note: translators: %s expands to Yoast SEO Premium translators: %s expands to 'Yoast SEO Premium'. translators: %s expands to "Yoast SEO" Premium
en: Get %s
sk: Získať %s

en: There is a new notification. | There are new notifications.
sk[0]: Máte nové upozornenie.
sk[1]: Máte nové upozornenia.
sk[2]: Máte nové upozornenia.

en: Colon
sk: Dvojbodka

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s: 'SEO' plugin name of possibly conflicting plugin with regard to the creation of duplicate SEO meta.
en: Both %1$s and %2$s manage the SEO of your site. Running two SEO plugins at the same time is detrimental.
sk: %1$s a aj %2$s spravujú SEO vašej stránky. Prevádzkovanie dvoch doplnkov SEO súčasne je škodlivé.

note: translators: %1$s expands to Yoast.
en: %1$s Structured Data Blocks
sk: Štruktúrované dátové bloky %1$s

en: Check links to this URL
sk: Skontrolujte odkaz na túto adresu URL

en: How to
sk: Ako na to

en: Restore Site
sk: Obnoviť stránku

en: Network Settings
sk: Nastavenia siete

en: You are not allowed to perform this action.
sk: Nie ste oprávnený vykonať túto operáciu.

note: translators: %s: error message
en: Error: %s
sk: Chyba: %s

note: translators: %s: success message
en: Success: %s
sk: Úspešne: %s

note: translators: %s expands to the ID of a site within a multisite network.
en: Site with ID %d not found.
sk: Webová stránka s ID %d nebola nájdená.

en: No site has been selected to restore.
sk: Na obnovenie nebola označená nijaká stránka.

en: You are not allowed to modify unregistered network settings.
sk: Nie je povolené meniť neregistrované nastavenia siete.

en: deleted
sk: zmazaný

en: The site's tagline
sk: Slogan stránky

note: translators: %1$s expands to the missing field name.
en: Not all required fields are given. Missing field %1$s
sk: Nie sú uvedené všetky požadované polia. Chýbajúce pole %1$s

en: Current year
sk: Aktuálny rok

en: Tagline
sk: Slogan

en: Page
sk: Stránka

en: description (custom taxonomy)
sk: popis (vlastná taxonómia)

en: (custom taxonomy)
sk: (vlastná taxonómia)

en: (custom field)
sk: (vlastné pole)

en: Caption
sk: Titulok

en: Pagenumber
sk: Číslo strany

en: Pagetotal
sk: Počet strán

en: User description
sk: Popis používateľa

en: Modified
sk: Upravené

en: Post type (plural)
sk: Typ príspevku (plurál)

en: Post type (singular)
sk: Typ príspevku (singulár)

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Search phrase
sk: Vyhľadávaná fráza

en: Term title
sk: Názov termínu

en: Term description
sk: Popis termínu

en: Tag description
sk: Popis značky

en: Category description
sk: Popis kategórie

en: Primary category
sk: Primárna kategória

en: Category
sk: Kategória

en: Tag
sk: Značka

en: Excerpt only
sk: Iba zhrnutie

en: Excerpt
sk: Zhrnutie

en: Site title
sk: Názov stránky

en: Archive title
sk: Názov archívu

en: Parent title
sk: Názov zdroja

en: Date
sk: Dátum

en: Get Yoast SEO Premium
sk: Získaj Yoast SEO Prémium

en: You should create a redirect to ensure your visitors do not get a 404 error when they click on the no longer working URL.
sk: Mali by ste vytvoriť presmerovanie, aby ste sa uistili, že návštevníci nedostanú chybu 404, keď kliknú na nefunkčnú adresu URL.

en: Search engines and other websites can still send traffic to your deleted post.
sk: Vyhľadávače a iné stránky môžu naďalej posielať návštevníkov na váš vymazaný príspevok.

en: Make sure you don't miss out on traffic!
sk: Nezabudnite na návštevnosť!

note: translators: %1$s expands to the translated name of the post type. translators: 1: term label
en: You just deleted a %1$s.
sk: Práve ste vymazali %1$s.

note: translators: %1$s expands to the translated name of the post type.
en: You just trashed a %1$s.
sk: Práve ste zahodili %1$s.

note: translators: %s is replaced with Yoast SEO.
en: The %s importer functionality uses temporary database tables. It seems your WordPress install does not have the capability to do this, please consult your hosting provider.
sk: Funkcia importéra %s používa dočasné databázové tabuľky. Zdá sa, že vaša inštalácia WordPress túto možnosť nemá, obráťte sa na svojho poskytovateľa hostingu.

note: translators: %s is replaced with the plugin's name.
en: Cleanup of %s data failed.
sk: Čistenie %s údajov zlyhalo.

en: Content Type
sk: Typ obsahu

en: Filter by content type
sk: Filtrovať podľa typu obsahu

en: Show All Content Types
sk: Zobraziť všetky typy obsahu

en: Replaced with the normal title for an archive generated by WordPress
sk: Nahradený normálnym názvom pre archív vytvorený službou WordPress

en: Clean
sk: Čistiť

en: Once you're certain your site is OK, you can clean up. This will remove all the original data.
sk: Keď ste si istý, že je vaša stránka v poriadku, môžete vyčistiť. Týmto sa odstránia všetky pôvodné údaje.

en: Step 5: Clean up
sk: Krok 5: Vyčistiť

en: Please check your posts and pages and see if the metadata was successfully imported.
sk: Skontrolujte svoje príspevky a stránky a uistite sa, či boli meta údaje úspešne importované.

en: Step 3: Check your data
sk: Krok 3: Skontrolujte vaše údaje

note: translators: 1: expands to Yoast SEO
en: This will import the post metadata like SEO titles and descriptions into your %1$s metadata. It will only do this when there is no existing %1$s metadata yet. The original data will remain in place.
sk: Týmto sa importujú meta údaje príspevkov, ako napríklad SEO nadpisy a popisy do vašich %1$s meta údajov. Stane sa to iba v prípade, že ešte neexistujú žiadne %1$s meta údaje. Pôvodné údaje zostanú na svojom mieste.

en: Step 2: Import
sk: Krok 2: Importovať

en: Please make a backup of your database before starting this process.
sk: Pred spustením tohto procesu zálohujte vašu databázu.

en: Step 1: Create a backup
sk: Krok 1: Vytvorte zálohu

en: We've detected data from one or more SEO plugins on your site. Please follow the following steps to import that data:
sk: Na vašej stránke sme našli dáta z jedného alebo viacerých SEO pluginov. Na importovanie týchto dát postupujte podľa nasledujúcich krokov:

en: Plugin:
sk: Doplnok:

note: translators: %s expands to Yoast SEO
en: %s did not detect any plugin data from plugins it can import from.
sk: %s nenašiel žiadne doplnkové dáta z pluginov, z ktorých je možné importovať.

en: Posts that should not show up in search results
sk: Príspevky, ktoré by sa nemali zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania

note: translators: %s is replaced with the name of the plugin we've found data from.
en: %s data found.
sk: %s nájdených údajov.

note: translators: %s is replaced with the name of the plugin we're removing data from.
en: %s data successfully removed.
sk: %s údajov bolo úspešne odstránených.

note: translators: %s is replaced with the name of the plugin we're importing data from.
en: %s data successfully imported.
sk: %s údajov bolo úspešne importovaných.

note: translators: %s is replaced with the name of the plugin we're trying to find data from.
en: %s data not found.
sk: %s údajov nebolo nájdených.

en: 24/7 email support
sk: E-mailová podpora 24/7

en: this author's archives
sk: archívy tohto autora

note: translators: %s expands to "this author's archives".
en: Do not allow search engines to show %s in search results.
sk: Nepovoliť vyhľadávačom zobrazovať %s vo výsledkoch vyhľadávania.

en: On
sk: Zapnúť

note: translators: %s expands to a feature's name translators: %s expands to an integration's name
en: Help on: %s
sk: Pomoc pri: %s

en: Off
sk: Vypnúť

en: Read why XML Sitemaps are important for your site.
sk: Prečítajte si prečo sú XML mapy stránok dôležité pre vašu webovú stránku.

note: translators: %s: Yoast SEO
en: Enable the XML sitemaps that %s generates.
sk: Povoliť XML mapy stránok, ktoré %s vytvára.

en: See the XML sitemap.
sk: Zobraziť XML mapu stránok.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: See who contributed to %1$s.
sk: Pozrieť, kto prispel k %1$s.

en: Help on this search results setting
sk: Pomoc s týmto nastavením výsledkov vyhľadávania

note: translators: 1: expands to an indexable object's name, like a post type or taxonomy; 2: expands to <code>noindex</code>; 3: link open tag; 4: link close tag.
en: Not showing the archive for %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
sk: Nezobrazovanie archívu pre %1$s vo výsledkoch vyhľadávania technicky znamená, že tí budú mať %2$smeta robotov a budú vylúčení z XML máp stránok. %3$sViac informácií o nastaveniach výsledkov vyhľadávania%4$s.

note: translators: 1: expands to an indexable object's name, like a post type or taxonomy; 2: expands to <code>noindex</code>; 3: link open tag; 4: link close tag.
en: Not showing %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
sk: Nezobrazovanie %1$s vo výsledkoch vyhľadávania technicky znamená, že tí budú mať %2$smeta robotov a budú vylúčení z XML máp stránok. %3$sViac informácií o nastaveniach výsledkov vyhľadávania%4$s.

note: translators: %1$s expands to the post type name.
en: Should search engines follow links on this %1$s?
sk: Majú vyhľadávače nasledovať odkazy na tejto %1$s?

note: translators: %1$s expands to Yes or No,  %2$s expands to the post type name.
en: Default for %2$s, currently: %1$s
sk: Predvolené nastavenie pre %2$s, momentálne: %1$s

note: translators: %s expands to the post type name. Translators: %s translates to the Post Label in singular form
en: Allow search engines to show this %s in search results?
sk: Povoliť vyhľadávačom zobraziť %s vo výsledkoch vyhľadávania?

note: translators: %s expands to an indexable object's name, like a post type or taxonomy
en: Show %s in search results?
sk: Zobraziť %s vo výsledkoch vyhľadávania?

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO.
en: Toggle %1$s's XML Sitemap
sk: Prepnúť%1$s XML mapu stránok

note: translators: %s expands to WordProof
en: Read more about how %s works.
sk: Prečítajte si viac o tom, ako funguje %s.

note: translators: %s: 'Semrush' translators: %s: Zapier. translators: %s: Algolia. translators: %s: 'Wincher' translators: %s expands to WordProof
en: %s integration
sk: %s integrácia

en: Find out how the text link counter can enhance your SEO.
sk: Zistite, ako vám môže počítadlo textových odkazov vylepšiť vaše SEO.

en: The text link counter helps you improve your site structure.
sk: Počítadlo textových odkazov vám pomôže vylepšiť štruktúru vašej stránky.

en: Find out how cornerstone content can help you improve your site structure.
sk: Zistite, ako vám môže kľúčový obsah pomôcť vylepšiť štruktúru stránky.

en: The cornerstone content feature lets you to mark and filter cornerstone content on your website.
sk: Funkcia kľúčového obsahu vám umožňuje označiť a filtrovať kľúčový obsah vašej webovej stránky.

en: Discover why readability is important for SEO.
sk: Zistite, prečo je pre SEO dôležitá čitateľnosť.

en: The readability analysis offers suggestions to improve the structure and style of your text.
sk: Analýza čitateľnosti ponúka návrhy na zlepšenie štruktúry a štýlu vášho textu.

en: Learn how the SEO analysis can help you rank.
sk: Zistite, ako vám môže SEO analýza pomôcť pri umiestnení.

en: The SEO analysis offers suggestions to improve the SEO of your text.
sk: Analýza SEO ponúka návrhy na vylepšenie SEO vášho textu.

en: SEO analysis
sk: Analýza SEO

en: Good results
sk: Dobré výsledky

note: translators: %1$s resolves to Yoast.com
en: Latest blog posts on %1$s
sk: Najnovšie príspevky na %1$s

en: Remove highlight from the text
sk: Odstrániť zvýraznenie textu

en: First-time SEO configuration
sk: Prvá konfigurácia SEO

en: Highlight this result in the text
sk: Zvýrazni tento výsledok v texte

en: Considerations
sk: Návrhy na zváženie

en: Errors
sk: Chyby

note: translators: %s expands to ".htaccess".
en: %s file
sk: %s súbor

note: translators: %s expands to robots.txt. translators: %s expands to ".htaccess".
en: Save changes to %s
sk: Uložiť zmeny do %s

note: translators: %s expands to robots.txt. translators: %s expands to ".htaccess".
en: Edit the content of your %s:
sk: Upraviť obsah vášho %s:

note: translators: %s expands to robots.txt.
en: Create %s file
sk: Vytvoriť %s súbor

note: translators: %s expands to robots.txt.
en: Updated %s
sk: Aktualizované %s

note: translators: %s expands to robots.txt. translators: %s expands to ".htaccess".
en: You cannot edit the %s file.
sk: Nedá sa upraviť %s súbor.

note: translators: %s expands to robots.txt.
en: You cannot create a %s file.
sk: Nedá sa vytvoriť %s súbor.

note: translators: %1$s expands to the dependency name.
en: More information about %1$s
sk: Viac informácií o %1$s

en: Old Configuration Wizard
sk: Sprievodca konfiguráciou

note: translators: %s expands to the extension title
en: Manage your %s subscription on MyYoast
sk: Spravovať vaše %s predplatné na MyYoast

note: translators: %1$s expands to the posttype label, %2$s expands anchor to blog post about cornerstone content, %3$s expands to </a>
en: Mark the most important %1$s as 'cornerstone content' to improve your site structure. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
sk: Najdôležitejšie položky %1$s označte ako ‚kľúčový obsah‘ a vylepšite štruktúru vašej stránky. %2$sDozvite sa viac o kľúčovom obsahu%3$s.

en: (Opens in a new browser tab)
sk: (Otvára sa na novej karte prehliadača)

note: translators: %1$s expands to an opening strong tag, %2$s expands to a closing strong tag
en: Posts %1$swithout%2$s a focus keyphrase
sk: Príspevky %1$sbez%2$s kľúčového slova

en: Hey, your SEO is doing pretty well! Check out the stats:
sk: Vaše SEO je na tom dosť dobre! Pozri si štatistiky:

en: You don't have any published posts, your SEO scores will appear here once you make your first post!
sk: Zatiaľ ste nepublikovali žiadne príspevky, vaše SEO skóre sa objaví hneď, ako vytvoríte svoj prvý príspevok!

en: Read more like this on our SEO blog
sk: Viac si prečítate na našom blogu SEO

note: translators: %s expands to the readability score
en: Readability: %s
sk: Čitateľnosť: %s

en: Not activated
sk: Neaktivované

en: Activated
sk: Aktivované

note: translators: %1$s expands to Yoast
en: %1$s recommendations for you
sk: %1$s odporúčaní pre vás

en: All Readability Scores
sk: Všetky skóre čitateľnosti

en: Filter by Readability Score
sk: Filtrovať podľa skóre čitateľnosti

note: translators: %1$s expands to the request method
en: Request method %1$s is not valid.
sk: Metóda žiadosti %1$s nie je platná.

en: Text link counter
sk: Počítadlo textových odkazov

en: Number of internal links linking to this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
sk: Počet vnútorných odkazov odkazujúcich na tento príspevok. Viac informácií nájdete v texte ‚Stĺpce Yoast‘ na karte pomocníka.

en: Number of outgoing internal links in this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
sk: Počet odchádzajúcich vnútorných odkazov v tomto príspevku. Viac informácií nájdete v texte ‚Stĺpce Yoast‘ na karte pomocníka.

note: translators: %s expands to Yoast
en: %s Columns
sk: %s Stĺpce

en: Readability score
sk: Skóre čitateľnosti

en: Cornerstone content
sk: Kľúčový obsah

en: Superfast internal linking suggestions
sk: Bleskurýchle vnútorné návrhy prepojení

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: 1 year free support and updates included!
sk: 1 rok bezplatnej podpory a aktualizácií v cene!

note: translators: %2$s expands to 'RS Head Cleaner' plugin name of possibly conflicting plugin with regard to differentiating output between search engines and normal users.
en: The plugin %2$s changes your site's output and in doing that differentiates between search engines and normal users, a process that's called cloaking. We highly recommend that you disable it.
sk: Doplnok %2$s mení výstup vašej stránky a tým rozlišuje medzi vyhľadávačmi a normálnymi používateľmi. Tento proces sa nazýva maskovanie. Dôrazne odporúčame túto funkciu zablokovať.

en: No ads!
sk: Žiadne reklamy!

en: Facebook & Twitter
sk: Facebook a Twitter

en: Social media preview
sk: Náhľad sociálnych medií

en: Easy redirect manager
sk: Jednoduchý správca presmerovania

en: No more dead links
sk: Už žiadne mŕtve odkazy

en: Increase your SEO reach
sk: Zvýšte váš dosah SEO

en: Scroll to see the table content.
sk: Posunúť na zobrazenie obsahu tabuľky.

en: No new notifications.
sk: Žiadne nové upozornenia.

en: Save all
sk: Uložiť všetko

en: Save
sk: Uložiť

note: translators: 1: Author name; 2: Site name.
en: %1$s, Author at %2$s
sk: %1$s, autor na %2$s

en: Marks are disabled in current view
sk: Značky sú zakázané v aktuálnom pohľade

en: Name
sk: Meno

en: Export settings
sk: Nastavenia exportu

en: Please don't show me this notification anymore
sk: Viac toto upozornenie nezobrazovať

note: translators: %1$s is a link start tag to the bugreport guidelines on the Yoast help center, %2$s is the link closing tag.
en: If you are experiencing issues, %1$splease file a bug report%2$s and we'll do our best to help you out.
sk: Ak máte problémy, %1$sodošlite hlásenie o chybe%2$s a urobíme maximum, aby sme vám pomohli.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s is a link start tag to the plugin page on WordPress.org, %3$s is the link closing tag.
en: We've noticed you've been using %1$s for some time now; we hope you love it! We'd be thrilled if you could %2$sgive us a 5 stars rating on WordPress.org%3$s!
sk: Všimli sme si, že už nejaký čas používate %1$s a dúfame, že sa vám páči! Potešilo by nás, ak by ste nám %2$sdali 5 hviezdičkové hodnotenie na WordPress.org%3$s!

note: translators: %1$s: '%%term_title%%' variable used in titles and meta's template that's not compatible with the given template, %2$s: expands to 'HelpScout beacon'
en: Warning: the variable %1$s cannot be used in this template. See the %2$s for more info.
sk: Upozornenie: premennú %1$s nemožno v tejto šablóne použiť. Viac informácií nájdete na %2$s.

note: translators: %1$s expands anchor to premium plugin page, %2$s expands to </a>
en: By the way, did you know we also have a %1$sPremium plugin%2$s? It offers advanced features, like a redirect manager and support for multiple keyphrases. It also comes with 24/7 personal support.
sk: Mimochodom, vedeli ste, že máme tiež %1$sPrémiový doplnok%2$s? Ten ponúka pokročilé funkcie, ako správcu presmerovania a podporu viacerých kľúčových slov. Má tiež nepretržitú osobnú podporu 24/7.

en: (no title)
sk: (bez nadpisu)

note: translators: 1: Yoast SEO
en: The %1$s admin bar menu contains useful links to third-party tools for analyzing pages and makes it easy to see if you have new notifications.
sk: %1$sPonuka správcovskej lišty obsahuje užitočné odkazy na nástroje tretích strán na analýzu stránok a uľahčuje zobrazovanie nových upozornení.

en: Admin bar menu
sk: Ponuka správcovskej lišty

en: Features
sk: Funkcie

en: SEO title
sk: Nadpis SEO

en: Greater than sign
sk: Znak väčšie ako

en: Less than sign
sk: Znak menšie ako

en: Right angle quotation mark
sk: Pravé úvodzovky

en: Left angle quotation mark
sk: Ľavé úvodzovky

en: Small tilde
sk: Malá vlnovka

en: Vertical bar
sk: Vertikálna lišta

en: Low asterisk
sk: Nízka hviezdička

en: Asterisk
sk: Hviezdička

en: Bullet
sk: Odrážka

en: Middle dot
sk: Bodka v strede riadku

en: Em dash
sk: Dlhá pomlčka

en: En dash
sk: Dlhšia pomlčka

en: Dash
sk: Pomlčka

en: No
sk: Nie

en: Yes
sk: Áno

en: Posts list
sk: Zoznam príspevkov

en: Posts list navigation
sk: Navigácia v zozname príspevkov

en: Filter posts list
sk: Filtrovať zoznam príspevkov

note: translators: Text between 1: and 2: will only be shown to screen readers. 3: expands to the product name. expands to the product name, e.g. "News SEO" or "all the Yoast Plugins"
en: More information %1$sabout %3$s%2$s
sk: Viac informácii %1$s o %3$s%2$s

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Premium support
sk: Premium podpora

en: Optimize your site for Google News
sk: Optimalizovať vašu stránku pre Google Správy

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221;
sk: Upraviť &#8220;%s&#8221;

en: Get Premium
sk: Získať Premium

en: Notifications
sk: Upozornenia

en: Removes the focus keyphrase section from the metabox and disables all SEO-related suggestions.
sk: Odstráni sekciu kľúčových slov z meta poľa a zakáže všetky súvisiace návrhy SEO.

en: Disable SEO analysis
sk: Zakázať analýzu SEO

en: Make primary
sk: Urobiť primárnym

note: translators: %s: number of notifications
en: %s notification | %s notifications
sk[0]: %s oznámenie
sk[1]: %s oznámenia
sk[2]: %s oznámení

en: Disable readability analysis
sk: Zakázať analýzu čitateľnosti

en: Removes the readability analysis section from the metabox and disables all readability-related suggestions.
sk: Odstráni sekciu analýzy čitateľnosti z meta poľa a zakáže všetky návrhy súvisiace s čitateľnosťou.

en: Readability analysis
sk: Analýza čitateľnosti

en: Needs improvement
sk: Potrebuje vylepšenie

en: Readability
sk: Čitateľnosť

en: Improvements
sk: Vylepšenia

en: Good job! We could detect no serious SEO problems.
sk: Skvelé! Nenašli sme žiadne vážne problémy so SEO.

en: We have detected the following issues that affect the SEO of your site.
sk: Zistili sme, že tieto problémy majú vplyv na výsledné SEO vašej stránky.

en: Problems
sk: Problémy

en: Analysis
sk: Analýza

en: Not available
sk: Nie je k dispozícii

en: Filter by SEO Score
sk: Filtrovať podľa skóre SEO

en: Meta description not set.
sk: Meta popis nie je nastavený.

en: Dashboard
sk: Nástenka

note: translators: %1$s is a link start tag to the permalink settings page, %2$s is the link closing tag.
en: You can fix this on the %1$sPermalink settings page%2$s.
sk: Tento problém môžete odstrániť na %1$sstránke Nastavenia trvalých odkazov%2$s.

en: Replaced with the primary category of the post/page
sk: Vymenené za hlavnú kategóriu príspevku/stránky

note: translators: $s expands to Yoast SEO Premium translators: %s expands to the product name, e.g. "News SEO" or "all the Yoast Plugins" translators: 1: Yoast WooCommerce SEO
en: Buy %s
sk: Kúpiť %s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: New %1$s Title
sk: Nový %1$s nadpis

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Existing %1$s Title
sk: Existujúci %1$s nadpis

en: Expected an integer as input.
sk: Očakáva sa celočíselná hodnota ako vstup.

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
sk: Skúšame vytvoriť kľúč mapy stránok, ale kombinácia postfix a prefix ponecháva veľmi málo priestoru na jeho vytvorenie. Pravdepodobne požadujete stránku, ktorá je mimo očakávaného rozsahu.

en: Redirects
sk: Presmerovať

en: Remove
sk: Odobrať

en: Keep
sk: Zachovať

note: translators: %s is the taxonomy title. This will be shown to screenreaders
en: Primary %s
sk: Primárny %s

en: Primary
sk: Primárny

note: translators: accessibility text. %1$s expands to the term title, %2$s to the taxonomy title.
en: Make %1$s primary %2$s
sk: Vytvor %1$s primárny %2$s

en: Integrations
sk: Integrácie

en: Term is set to noindex.
sk: Termín je nastavený ako noindex.

en: Enabled
sk: Zapnuté

en: Disabled
sk: Zablokované

note: translators: %s: wp_title() function.
en: The separator defined in your theme's %s tag.
sk: Oddeľovač definovaný v značke vašej témy %s.

en: No index
sk: Noindex

en: Once Weekly
sk: Jedenkrát týždenne

en: SEO score
sk: Skóre SEO

note: Author of the plugin
en: Team Yoast
sk: Tím Yoast

note: Description of the plugin
en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
sk: Prvé SEO riešenie pre WordPress obsahujúce analýzu obsahu stránky, XML mapy stránok a veľa iného.

en: Activation failed:
sk: Aktivácia sa nepodarila:

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
sk: Rozšírenie filtra nie je dostupné. Požiadajte svojho webového dodávateľa, aby ho odblokoval.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s / %3$s: links to the installation manual in the Readme for the Yoast SEO code repository on GitHub
en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
sk: Inštalácia doplnku %1$s nie je kompletná. Prosím pozrite si %2$sinštrukcie k inštalácií%3$s.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
sk: Rozšírenie štandardnej knižnice PHP (SPL) nie je dostupné. Obráťte sa na svojho webového dodávateľa, aby ho sprístupnil.

en: SEO Settings
sk: Nastavenia SEO

en: Mobile-Friendly Test
sk: Test použiteľnosti pre mobily

en: Facebook Debugger
sk: Ladenie chýb Facebook

en: Analyze this page
sk: Analyzovať túto stránku

note: translators: %s expands to an invalid URL.
en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
sk: %s nie je platná adresa URL. Opravte ju prosím.

note: translators: 1: Verification string from user input; 2: Service name.
en: %1$s does not seem to be a valid %2$s verification string. Please correct.
sk: %1$s nevyzerá, ako platný overovací reťazec pre %2$s. Opravte ho prosím.

note: translators: %s expands to the name of a post type (plural).
en: %s Archive
sk: Archív %s

note: translators: %s expands to the search phrase.
en: You searched for %s
sk: Hľadali ste %s

note: translators: %s expands to a twitter user name.
en: %s does not seem to be a valid Twitter Username. Please correct.
sk: %s nie je platné používateľské meno na Twitter . Opravte ho.

en: Summary with large image
sk: Zhrnutie s veľkým obrázkom

note: translators: 1: link to post; 2: link to blog.
en: The post %1$s appeared first on %2$s.
sk: Príspevok %1$s je zobrazený ako prvý na %2$s.

en: No numeric value was received.
sk: Nebola prijatá číselná hodnota.

note: translators: %s is the ID number of a blog.
en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
sk: Musí byť existujúci blog. Blog %s neexistuje, alebo bol označený ako zmazaný.

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
sk: Základné nastavenie blogu, musí obsahovať ID blogu, ktorý chcete použiť ako predvolený.

note: translators: %1$s expands to the option name and %2$sexpands to Yoast SEO
en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
sk: %1$s nie je platná voľba pre tých, ktorí majú prístup k %2$s nastaveniam. Hodnota bola obnovená na predvolenú.

note: translators: %s expands to a taxonomy slug.
en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
sk: Vyberte platný typ príspevku pre taxonómiu ‚%s‘

note: translators: %s expands to a post type.
en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
sk: Vyberte platnú taxonómiu pre typ príspevku ‚%s‘

en: You searched for
sk: Hľadali ste

en: Home
sk: Domovská stránka

en: Archives for
sk: Archívy pre

en: Error 404: Page not found
sk: Chyba 404: Stránka nebola nájdená

en: Good
sk: Dobré

en: Replaced with a custom taxonomies description
sk: Nahradené vlastným popisom taxonómie

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
sk: Nahradené vlastnou taxonómiou príspevku, hodnoty oddelené čiarkou.

en: Replaced with a posts custom field value
sk: Nahradené hodnotou vlastného pola príspevku

en: Replaced with the slug which caused the 404
sk: Nahradené slugom. ktorý spôsobil chybu 404

en: Replaced with the posts focus keyphrase
sk: Nahradené hlavným kľúčovým slovom príspevku

en: Attachment caption
sk: Titulok prílohy

en: Replaced with the current page number
sk: Nahradené aktuálnym číslom stránky

en: Replaced with the current page total
sk: Nahradené aktuálnym súčtom stránok

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
sk: Nahradené aktuálnym číslom stránky s kontextom (napr. stránka 2 z 4)

en: Replaced with the current year
sk: Nahradené aktuálnym rokom

en: Replaced with the current month
sk: Nahradené aktuálnym mesiacom

en: Replaced with the current day
sk: Nahradené aktuálnym dňom

en: Replaced with the current date
sk: Nahradené aktuálnym dátumom

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
sk: Nahradené informáciou o autorovi príspevku/stránky

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
sk: Nahradené používateľským menom autora príspevku/stránky

en: Replaced with the post/page ID
sk: Nahradené ID číslom príspevku/stránky

en: Replaced with the post/page modified time
sk: Nahradené upraveným časom príspevku/stránky

en: Replaced with the content type plural label
sk: Nahradené množným štítkom typu obsahu

en: Replaced with the content type single label
sk: Nahradené jednoduchým štítkom typu obsahu

en: Replaced with the current search phrase
sk: Nahradené súčasnou frázou vyhľadávania

en: Replaced with the term name
sk: Nahradené názvom výrazu

en: Replaced with the term description
sk: Nahradené popisom výrazu

en: Replaced with the tag description
sk: Nahradené popisom značky

en: Replaced with the category description
sk: Nahradené popisom kategórie

en: Replaced with the post categories (comma separated)
sk: Nahradené kategóriami príspevku (oddelenými čiarkami)

en: Replaced with the current tag/tags
sk: Nahradené aktuálnou značkou/značkami

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
sk: Nahradené zhrnutím príspevku/stránky (nebude automaticky vygenerované)

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
sk: Nahradené zhrnutím príspevku/stránky (bude automaticky vygenerované ak neexistuje)

en: The site's name
sk: Názov stránky

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
sk: Nahradené nadpisom aktuálneho príspevku/stránky

en: Replaced with the title of the post/page
sk: Nahradené nadpisom príspevku/stránky

en: Replaced with the date of the post/page
sk: Nahradiť dátumom príspevku/stránky

note: translators: 1: current page number, 2: total number of pages.
en: Page %1$d of %2$d
sk: Stránka %1$d z %2$d

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
sk: Nemôžete prepísať štandard WPSEO pomocou registrácie premennej s rovnakým menom. Použite filter  "wpseo_replacements" a upravte hodnoty.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name unique.
sk: Už bola zaregistrovaná náhradná premenná s rovnakým názvom. Skúste vytvoriť jedinečný názov premennej.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
sk: Náhrada premennej nemôže začínať s "%%cf_" alebo "%%ct_". Tieto sú rezervované pre premenné WPSEO vlastné polia a taxonómie. Použite unikátne meno.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
sk: Náhrada premenných môže obsahovať iba čísla, písmená, podčiarkovníky alebo pomlčky. Skúste premenovať premennú.

note: translators: %1$s resolves to Yoast SEO, %2$s resolves to the Settings submenu item.
en: Admin only notice: this page does not show a meta description because it does not have one, either write it for this page specifically or go into the [%1$s - %2$s] menu and set up a template.
sk: Upozornenie pre správcu: tato stránka nezobrazí meta popis, pretože žiaden neobsahuje, buď ho napíšte pre túto stránku alebo prejdite do ponuky [%1$s - %2$s] a vytvorte šablónu.

en: Page not found
sk: Stránka nebola nájdená

note: translators: %s expands to the variable used for term title.
en: %s Archives
sk: Archívy %s

en: Meta description to use for Author page
sk: Meta popis pre stránku autora

en: Title to use for Author page
sk: Nadpis pre stránku autora

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s settings
sk: %1$s nastavenia

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Export your %1$s settings
sk: Exportujte vaše %1$s nastavenia

en: Import settings
sk: Importovať nastavenia

en: Import from other SEO plugins
sk: Importovať z iných doplnkov SEO

en: Import
sk: Importovať

note: translators: %s expands to robots.txt. translators: %s expands to ".htaccess".
en: If you had a %s file and it was editable, you could edit it from here.
sk: Ak máte súbor %s a je zapisovateľný, môžete ho upraviť tu.

note: translators: %s expands to robots.txt. translators: %s expands to ".htaccess".
en: If your %s were writable, you could edit it from here.
sk: Ak by bol váš %s zapisovateľný, mohli by ste ho tu upraviť.

note: translators: %s expands to robots.txt.
en: You don't have a %s file, create one here:
sk: Ak nemáte súbor %s, tu jeden vytvoríte:

en: Below are your published posts' SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
sk: Nižšie sú skóre SEO pre vami publikované príspevky. Prečo nezačať zlepšovať niektoré z vašich príspevkov!

en: Credits
sk: Titulky

en: &laquo; Back to Tools page
sk: &laquo; Späť na Nástroje

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
sk: %1$s prichádza s veľmi silnými zabudovanými nástrojmi:

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
sk: Tento nástroj vám povolí rýchlo zmeniť dôležité súbory vášho SEO, ako napríklad robots.txt, a ak používate, tak tiež .htaccess súbor.

en: File editor
sk: Editor súborov

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) site.
sk: Importujte nastavenia z iných doplnkov SEO a exportujte svoje nastavenia na opätovné použitie na (inom) webe.

en: Import and Export
sk: Import a Export

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
sk: Tento nástroj vám umožní rýchlo zmeniť nadpisy a podpisy vašich príspevkov a stránok bez toho, aby ste použili editor na každej stránke.

en: Bulk editor
sk: Hromadný editor

en: Default settings
sk: Predvolené nastavenia

en: Description
sk: Popis

en: Restore site to defaults
sk: Obnoviť stránku na predvolenú

en: Site ID
sk: ID stránky

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
sk: Pomocou tohto formulára môžete obnoviť nastavenia SEO na predvolené.

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new sites.
sk: Súkromne citlivé (správcovia FB a podobne), tematicky špecifické (prepísanie názvu) a niektoré stránke špecifické nastavenia nebudú importované na nové stránky.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: Enter the %1$sSite ID%2$s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
sk: Zadajte%1$sID stránky%2$s, ktorej nastavenie chcete použiť ako predvolené na všetky webové stránky pridané do vašej siete. Pole môžete nechať prázdne (budú použité základné nastavenia doplnku).

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
sk: Zvoľte predvolené nastavenia. Štandardne budú použité nastavenia tej stránky, ktorú zvolíte.

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
sk: Nové stránky v sieti zdedia nastavenia SEO tejto stránky

en: Super Admins only
sk: Iba Super správcovia

en: Site Admins (default)
sk: Správcovia stránky (predvolené)

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Who should have access to the %1$s settings
sk: Kto bude mať prístup k %1$s nastaveniam

en: mature
sk: dospelý

en: archived
sk: archivovaný

en: public
sk: verejný

note: translators: %s expands to the name of a site within a multisite network.
en: %s restored to default SEO settings.
sk: %s obnovil nastavenia SEO na predvolené.

en: Settings Updated.
sk: Nastavenia aktualizované.

en: Title
sk: Nadpis

en: Take note:
sk: Poznačiť si:

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO.
en: %1$s Extensions
sk: %1$s rozšírenia

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
sk: Bezproblémovo integrujte WooCommerce s %1$s a získajte extra funkcie!

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
sk: Získajte bez námahy lepšie hodnotenie na Google Mapy!

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
sk: Používate Google Správy? Zvýšte návštevnosť pomocou optimalizácie!

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
sk: Optimalizujte video pre zobrazenie vo vyhľadávaní! Získate viac kliknutí!

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: The premium version of %1$s with more features & support.
sk: Prémiová verzia %1$s s rozšírenými funkciami a podporou.

en: Person
sk: Osoba

en: Permalink
sk: Trvalý odkaz

en: Authenticate
sk: Autentifikovať

note: Translators: %1$s: expands to 'Yoast SEO Premium', %2$s: links to Yoast SEO Premium plugin page.
en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
sk: Aby ste mohli vytvoriť presmerovanie a opraviť tak tento problém, potrebujete %1$s. Doplnok si vrátane ročnej podpory a aktualizácií môžete kúpiť na %2$s.

note: Translators: %s: expands to Yoast SEO Premium
en: Creating redirects is a %s feature
sk: Vytváranie presmerovaní je %s funkcia

en: New URL
sk: Nová URL:

note: translators: %s: 'Facebook' plugin name of possibly conflicting plugin
en: Deactivate %s
sk: Deaktivovať %s

note: translators: %1$s: 'Facebook & Open Graph' plugin name(s) of possibly conflicting plugin(s), %2$s to Yoast SEO
en: The %1$s plugin might cause issues when used in conjunction with %2$s.
sk: Doplnok %1$s môže spôsobiť problémy pri použití s %2$s.

en: Upload Image
sk: Nahrať obrázok

note: translators: %s is the plugin name
en: %s Posts Overview
sk: %s prehľady príspevkov

en: Social settings
sk: Nastavenia sociálnych sietí

en: Close
sk: Zatvoriť

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s: 'Google XML Sitemaps' plugin name of possibly conflicting plugin with regard to the creation of sitemaps.
en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines and might slow down your site.
sk: %1$s aj %2$s vytvoria XML mapu stránok. Ak sa vytvoria dve XML mapy stránok, môže to mať za následok spomalenie stránky, a tiež to nie je užitočné pre vyhľadávače.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO.
en: Configure %1$s's Open Graph settings
sk: Konfigurovať nastavenia Open Graph pre %1$s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s: 'Facebook' plugin name of possibly conflicting plugin with regard to creating OpenGraph output.
en: Both %1$s and %2$s create Open Graph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
sk: Oboje %1$s a %2$s vytvoria výstup pre Open Graph, čo môže mať za následok, že Facebook, Twitter, LInkedIn a ďalšie sociálne siete použijú nesprávne texty a obrázky pri zdieľaní stránok.

en: Meta Desc.
sk: Meta popis.

en: All SEO Scores
sk: Všetky skóre SEO

en: SEO issue: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
sk: SEO problém: Hlavný obrázok by mal mať veľkosť minimálne 200x200 pixelov, aby mohol byť použitý pre Facebook a iné sociálne siete.

en: (no parent)
sk: (bez nadradenej)

en: Post is set to noindex.
sk: Príspevok označený ako noindex.

en: The URL that this page should redirect to.
sk: Adresa URL, na ktorú vás táto stránka presmeruje.

en: 301 Redirect
sk: 301 presmerovanie

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The canonical URL that this page should point to. Leave empty to default to permalink. %1$sCross domain canonical%2$s supported too.
sk: Kanonická adresa URL, na ktorú by táto stránka mala odkazovať, nechajte prázdne pre základné použitie trvalého odkazu. Podporované sú aj %1$skanonické súbory naprieč doménami%2$s.

en: Canonical URL
sk: Kanonická adresa URL

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
sk: Nadpis používaný na tejto stránke v ceste navigácie breadcrumbs

en: Breadcrumbs Title
sk: Nadpis navigácie breadcrumbs

en: No Snippet
sk: Žiadny úryvok

en: No Archive
sk: Žiadny archív

en: No Image Index
sk: Žiadny index obrázka

en: None
sk: Žiadny

en: Meta robots advanced
sk: Pokročilé nastavenia meta robotov

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
sk: Upozornenie: napriek tomu, že tu môžete meniť nastavenie pre vyhľadávacie roboty, nastavenia ochrany osobných údajov sú pre celú stránku nastavené ako noindex, takže toto nastavenie nebude účinné.

en: Meta description
sk: Meta popis

en: SEO Title
sk: Nadpis SEO

en: Focus keyword
sk: Hlavné kľúčové slovo

en: Settings successfully imported.
sk: Nastavenia úspešne importované.

en: Settings could not be imported:
sk: Nastavenia nemohli byť importované:

en: Breadcrumb for 404 pages:
sk: Navigácia breadcrumbs pre 404 stránky:

en: Prefix for search result pages:
sk: Prefix pre stránky výsledkov hľadania:

en: Prefix for archive pages:
sk: Prefix pre stránky archívu:

en: Prefix for breadcrumbs:
sk: Predpona navigácie breadcrumbs:

en: Anchor text for the homepage:
sk: Anchor text pre domovskú stránku:

en: Breadcrumbs separator:
sk: Oddeľovač navigácie breadcrumbs:

note: translators: %s is the name of the plugin
en: %s Breadcrumbs
sk: %s navigácie breadcrumbs

en: Use Image
sk: Použiť obrázok

en: Action
sk: Akcia

en: Page URL/Slug
sk: Adresa URL/slug stránky

en: Publication date
sk: Dátum publikovania

en: Post Status
sk: Stav príspevku

en: WP Page Title
sk: Nadpis WP stránky

en: View
sk: Zobraziť

note: translators: %s: post title
en: View &#8220;%s&#8221;
sk: Zobraziť &#8220;%s&#8221;

en: Preview
sk: Náhľad

note: translators: %s: post title
en: Preview &#8220;%s&#8221;
sk: Náhľad &#8220;%s&#8221;

en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: posts]
note: translators: %s expands to the number of trashed posts in localized format.
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Kôš <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Kôš <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Kôš <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
note: translators: %s expands to the number of posts in localized format.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Všetko <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Všetky <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Všetkých <span class="count">(%s)</span>

en: New Yoast Meta Description
sk: Nový meta popis Yoast

en: Existing Yoast Meta Description
sk: Existujúci meta popis Yoast

en: Facebook profile URL
sk: Adresa URL profilu na Facebooku

en: Twitter username (without @)
sk: Používateľské meno na Twitter (bez @)

en: FAQ
sk: Časté otázky

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
sk: Veľká chyba SEO: Blokujete prístup robotom.

en: Posts
sk: Príspevky

en: Edit Files
sk: Upraviť súbory

en: General
sk: Všeobecné

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: Tools
sk: Nástroje

en: XML sitemaps
sk: XML Mapy stránok

en: Social
sk: Sociálne siete

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s expands to the installed version, %3$s expands to Gutenberg
en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
sk: %1$s zistil, že používate verziu %2$s z %3$s, prosím, aktualizujte na najnovšiu verziu, aby sa zabránilo problémom s kompatibilitou.

en: Just another WordPress site
sk: Len ďalšia WordPress stránka

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
sk: Použili ste HTML vo vašej hodnote, použitie HTML nie je povolené.

note: translators: %s expands to the name of a post type (plural).
en: You can't edit %s that aren't yours.
sk: Nemôžete upravovať %s. Nemáte dostatočné práva.

note: translators: %s expands to post type name.
en: You can't edit %s.
sk: Nemôžete upravovať %s.

note: translators: %s expands to post type.
en: Post has an invalid Content Type: %s.
sk: Príspevok má neplatný typ obsahu: %s.

en: Post doesn't exist.
sk: Príspevok neexistuje.
