Plugins - UpdraftPlus WordPress Backup Plugin - Stable (latest release) - en to hr translation catalogue (984 entries)

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then now press Restore again to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
hr: Arhive sigurnosne kopije su obrađene, ali uz neka upozorenja. Ako je sve dobro, onda možete kliknuti Restauriraj ponovno kako bi nastavili. Inače, otkažite i ispravite sve probleme prije ponovnog pokušaja.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore again to proceed.
hr: Arhive sigurnosne kopije su uspješno obrađene. Sad kliknite Restauriraj ponovno kako bi nastavili.

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
hr: PHP kobna greška (%s) se dogodila: %s

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
hr: PHP iznimka (exception) (%s) se dogodila: %s

en: Error: The chosen file is corrupt. Please choose a valid UpdraftPlus export file.
hr: Greška: Odabrana datoteka je koruptirana. Odaberite ispravnu UpdraftPlus izvoznu datoteku.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
hr: Kako bi uklonili autorizaciju za UpdraftPlus (sve web-stranice) za pristup vašem Google Drive, kliknite ovu poveznicu do postavki Google računa.

en: Follow this link to remove these settings for %s.
hr: Kliknite na ovu poveznicu kako bi uklonili postavke za %s.

en: Your settings failed to save. Please refresh the settings page and try again
hr: Vaše postavke nisu uspješno spremljene. Osvježite stranicu postavki i pokušajte ponovno.

en: UpdraftPlus seems to have been updated to version (%s), which is different to the version running when this settings page was loaded. Please reload the settings page before trying to save settings.
hr: Izgleda da je UpdraftPlus ažuriran na inačicu (%s) različitu od inačice koja je bila kad je ova stranica učitana. Ponovno učitajte stranicu postavki prije pokušaja spremanja postavki.

en: archive
hr: arhiva

en: WordPress Core
hr: WordPress jezgra

en: Extra database
hr: Ekstra baza podataka

en: Press here to download or browse
hr: Kliknite ovdje za preuzimanje ili pregled

en: Error: invalid path
hr: Greška: neispravna putanja

en: An error occurred when fetching storage module options:
hr: Dogodila se greška pri dohvaćanju opcija modula pohrane:

en: Loading log file
hr: Učitavanje datoteke zapisnika

en: Unable to download file. This could be caused by a timeout. It would be best to download the zip to your computer.
hr: Nije moguće preuzeti datoteku. Ovo je možda prouzrokovano istekom vremena. Bilo bi najbolje da preuzmete zip na svoje računalo.

en: Search
hr: Pretraga

en: Select a file to view information about it
hr: Odaberite datoteku za pregled informacija o njoj

en: Browsing zip file
hr: Pregledavanje zip datoteke

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
hr: S UpdraftPlus Premium možete direktno preuzeti individualne datoteke odavde.

en: Browse contents
hr: Pregled sadržaja

en: Skipped tables:
hr: Preskočene tablice:

en: This database backup has the following WordPress tables excluded: %s
hr: Za ovu sigurnosnu kopiju baze podataka izuzeli ste sljedeće WordPress tablice: %s

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
hr: S UpdraftPlus Premium možete odabrati i uključiti u sigurnosnu kopiju i tablice koje nisu od WordPressa, samo određene tablice, i napraviti sigurnosnu kopiju drugih baza podataka.

en: All WordPress tables will be backed up.
hr: Sigurnosna kopija će sadržavati sve WordPress tablice.

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
hr: Daljnje informacije možete pronaći u JavaScript konzoli web preglednika, i zapisniku o greška PHP poslužitelja.

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
hr: Pokušavate prenijeti zip datoteku koju je prethodno kreirao UpdraftPlus.

en: The available memory on the server.
hr: Dostupna memorija na poslužitelju.

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
hr: Bilo koje postavke u vašoj .htaccess ili web.config datoteci, utječu na maksimalnu veličinu prijenosa ili veličinu objave.

en: The file failed to upload. Please check the following:
hr: Neuspio pokušaj prenošenja datoteke. Provjerite sljedeće:

en: HTTP code:
hr: HTTP kod:

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
hr: Odabrali ste napraviti sigurnosnu kopiju baze podataka, ali niste odabrali tablice.

en: Find out more
hr: Saznajte više

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
hr: UpdraftPlus ima svoju ugrađenu opciju za pohranu, pružajući vam jednostavan način za preuzimanje, pohranjivanje i upravljanje svih vaši sigurnosnih kopija s jednog mjesta.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
hr: Neki dodaci za sigurnosne kopije ne mogu vratiti sigurnosnu kopiju, stoga vam Premium omogućuje vraćanje sigurnosnih kopija od ostalih dodataka.

en: Importer
hr: Uvoznik

en: No ads
hr: Bez oglasa

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
hr: Sofisticirano izvještavanje i opcije e-pošte.

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
hr: Enkriptirajte vaše povjerljive baze podataka (npr. informacije o klijetima i lozinke); Napravite sigurnosne kopije i vanjskih baza podataka.

en: More database options
hr: Više opcija za baze podataka

en: Set exact times to create or delete backups.
hr: Postavite točna vremena za kreiranje ili brisanje sigurnosnih kopija.

en: Backup time and scheduling
hr: Vremensko planiranje sigurnosnih kopija

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
hr: Pouzdano napravite sigurnosnu kopiju WordPress multisitea (točnije, mreža).

en: Network / multisite
hr: Mreža / multisite

en: Network and multisite
hr: Mreža i multisite

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
hr: Napravite sigurnosnu kopiju WordPress jezgre i svih datoteka te baze podataka.

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
hr: Očistite sve za klijenta i uklonite sve oglase za naše druge proizvode.

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
hr: Zatvorite pristup za UpdraftPlus s lozinkom, tako možete odabrati koji admin korisnici mogu pristupiti sigurnosnim kopijama.

en: Pre-update backups
hr: Sigurnosne kopije prije ažuriranja

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
hr: Programeri pružaju stručnu pomoć i podršku kad god ju trebate.

en: Fast, personal support
hr: Brza, osobna podrška

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
hr: UpdraftPlus Migrator klonira vašu WordPress web-stranicu i premjesti ju na novu domenu direktno i jednostavno.

en: Cloning and migration
hr: Kloniranje i migracija

en: Additional storage
hr: Dodatni prostor za pohranu

en: To avoid server-wide risks, always backup to remote cloud storage. UpdraftPlus free includes Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace and more.
hr: Kako bi izbjegli rizik s poslužiteljem, uvijek pohranjujte sigurnosne kopije na udaljene lokacije za pohranu. Besplatni UpdraftPlus uključuje podršku za Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace i još puno drugih.

en: Remote storage
hr: Udaljena lokacija za pohranu

en: Upgrade now
hr: Nadogradi odmah

en: Installed
hr: Instalirano

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
hr: Preporučeno: optimizirajte bazu podataka s WP-Optimize.

en: Read more
hr: Saznaj više

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
hr: Kada ste napravili sigurnosnu kopiju baze podataka, preporučujemo da instalirate naš dodatak WP-Optimize kako bi ju optimizirali za bolje performanse.

en: Backup to remote storage locations
hr: Napravite sigurnosnu kopiju na udaljenoj lokaciji za pohranu

en: Additional and enhanced remote storage locations
hr: Dodatne i poboljšane lokacije udaljenog prostora za pohranu

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
hr: Automatski napravite sigurnosnu kopiju svoje web-stranice prije bilo kojeg ažuriranja dodataka, tema i WordPress jezgre.

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV and more with UpdraftPlus Premium.
hr: Nabavite poboljšanu inačicu besplatnog udaljenog prostora za pohranu (Dropbox, Google Drive & S3) i još više opcija udaljenog prostora za pohranu, kao što su OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV i još puno drugih s UpdraftPlus Premium.

en: UpdraftPlus Tour
hr: UpdraftPlus vodič

en: Trash
hr: Smeće

en: Hold or Unapprove
hr: Zadrži ili Neodobri

en: Approve
hr: Odobri

en: Pings
hr: Pingovi

en: Comments
hr: Komentari

en: notice image
hr: slika obavijesti

en: Go there
hr: Idi tamo

en: Sign up
hr: Registracija

en: Get Premium
hr: Nabavi Premium

en: Review UpdraftPlus
hr: Recenziraj UpdraftPlus

en: Get UpdraftCentral
hr: Nabavi UpdraftCentral

en: Summer sale - 20% off UpdraftPlus Premium until July 31st
hr: Ljetna rasprodaja - 20% popusta na UpdraftPlus Premium do 31. srpnja

en: To benefit, use this discount code:
hr: Kako bi profitirali, iskoristite ovaj kod za popust:

en: Black Friday - 20% off UpdraftPlus Premium until November 30th
hr: Crni petak - 20% popusta na UpdraftPlus Premium do 30. studenog

en: UpdraftPlus Blog - get up-to-date news and offers
hr: UpdraftPlus Blog - saznajte novosti i ponude

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
hr: Kontrolirajte sve vaše WordPress instalacije s jedne lokacije koristeći UpdraftCentral udaljeno upravljanje web-stranicama!

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
hr: Koristite li UpdraftPlus na više web-stranica?

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
hr: UpdraftCentral je efikasan način za upravljanje, ažuriranje i kreiranje sigurnosnih kopija za više web-stranica s jedne lokacije.

en: Introducing UpdraftCentral
hr: Predstavljamo UpdraftCentral

en: Copy your site to another domain directly. Includes find-and-replace tool for database references.
hr: Kopirajte vašu web-stranicu na drugu domenu direktno. Uključuje i pronađi-i-zamjeni alat za reference u bazi podataka.

en: easily migrate or clone your site in minutes
hr: jednostavno migrirajte ili klonirajte vašu web-stranicu u par minuta

en: Add SFTP to send your data securely, lock settings and encrypt your database backups for extra security.
hr: Dodajte SFTP kako bi poslali sigurno vaše podatke, zaključajte postavke i enkriptirajte sigurnosne kopije baze podataka za dodatnu sigurnost.

en: secure your backups
hr: osigurajte vaše sigurnosne kopije

en: Secure multisite installation, advanced reporting and much more.
hr: Osigurajte multisite instalaciju, napredni izvještaji i još puno toga.

en: advanced options
hr: napredne opcije

en: Enhanced storage options for Dropbox, Google Drive and S3. Plus many more options.
hr: Poboljšane opcije pohrane za Dropbox, Google Drive i S3. Plus još puno drugih opcija.

en: enhanced remote storage options
hr: poboljšane opcije udaljene pohrane

en: The ultimately secure and convenient place to store your backups.
hr: Ultimativno sigurna i prigodna lokacija za pohranu vaših sigurnosnih kopija.

en: UpdraftVault storage
hr: UpdraftVault pohrana

en: Then, try out our "Migrator" add-on which can perform a direct site-to-site migration. After using it once, you'll have saved the purchase price compared to the time needed to copy a site by hand.
hr: Zatim, isprobajte "Migrator" dodatak koji može obaviti direktnu web-stranica na web-stranicu migraciju. Nakon što isprobate, uštedjeti ćete kupovnu cijenu usporedivu s vremenom potrebnim za kopiranje web-stranice manualno.

en: Enjoy professional, fast, and friendly help whenever you need it with Premium.
hr: Uživajte profesionalnu, brzu i prijateljsku pomoć kad god ju trebate sa Premium.

en: Spring sale - 20% off UpdraftPlus Premium until April 30th
hr: Proljetna rasprodaja - 20% popusta na UpdraftPlus Premium do 30. travnja

en: Happy New Year - 20% off UpdraftPlus Premium until January 14th
hr: Sretna Nova godina - 20% popusta na UpdraftPlus Premium do 14. siječnja

en: Apache modules
hr: Apache moduli

en: Backup of: %s
hr: Sigurnosna kopija od: %s

en: Your database user does not have permission to drop tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as you are restoring from a WordPress version with the same database structure (%s)
hr: Vaša baza podataka nema dozvole za izbacivanje tablica (drop tables). Pokušati ćemo vratiti jednostavno prazneći tablice; ovo bi trebalo uspjeti uz uvjet da vraćate iz WordPress inačice s istom strukturom baze podataka (%s)

en: Your database user does not have permission to create tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as a) you are restoring from a WordPress version with the same database structure, and b) Your imported database does not contain any tables which are not already present on the importing site.
hr: Korisnik baze podataka nema dozvole za kreiranje tablica. Pokušati ćemo vratiti jednostavno prazneći tablice; ovo bi trebalo uspjeti uz uvjet da a) vraćate iz WordPress inačice s istom strukturom baze podataka, i b) baza podataka koju ste uvezli ne sadrži tablice koje već nisu prisutne na uvezenoj web-stranici.

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
hr: Ili ćete morati ukloniti podatke iz ove tablice, ili kontaktirati vašu hosting kompaniju i zatražiti više resursa.

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
hr: Odabrali ste udaljenu lokaciju za pohranu koja traži autorizaciju:

en: Remote storage authentication
hr: Ukloni provjeru autentičnosti udaljene pohrane

en: Remote files deleted:
hr: Obrisane udaljene datoteke:

en: Local files deleted:
hr: Obrisane lokalne datoteke:

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
hr: Pratite ovu poveznicu kako bi autorizirali pristup vašem %s računu (nećete moći napraviti sigurnosne kopije na %s bez toga).

en: remote files deleted
hr: udaljene datoteke obrisane

en: template not found
hr: predložak nije pronađen

en: Processing table (%s)
hr: Procesiranje tablice (%s)

en: %s de-authentication
hr: uklanjanje %s autentifikacije

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
hr: Trebate dodati sljedeće kao ovlašteni preusmjereni URI u vašoj Dropbox konzoli (u "API Settings") kad budete upitani

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites (including management of backups and updates) from a central dashboard.
hr: UpdraftCentral omogućuje vam kontrolu nad WordPress web-stranicama (uključujući upravljanje sigurnosnim kopijama i ažuriranjima) iz centralne nadzorne ploče.

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
hr: Zaključaj pristup za UpdraftPlus stranicu postavki

en: For the ability to migrate websites, upgrade to UpdraftPlus Premium.
hr: Za opciju migriranja web-stranica, nadogradite na UpdraftPlus Premium.

en: Site size
hr: Postavite veličinu

en: Search / replace database
hr: Pretraga / zamjena baze podataka

en: Lock settings
hr: Postavke zaključavanja

en: Site information
hr: Informacije o web-stranici

en: Complete
hr: Završeno

en: The client has been deleted from the Google Drive API console. Please create a new Google Drive project and reconnect with UpdraftPlus.
hr: Klijent je obrisan iz Google Drive API konzole. Kreirajte novi Google Drive projekt i ponovno spojite s UpdraftPlus.

en: %s add-on not found
hr: %s dodatak nije pronađen

en: You can also import previously-exported settings. This tool will replace all your saved settings.
hr: Također možete uvesti prethodno izvezene postavke. Ovaj alata će zamijeniti sve spremljene postavke.

en: including any passwords
hr: uključujući sve lozinke

en: Here, you can export your UpdraftPlus settings (%s), either for using on another site, or to keep as a backup. This tool will export what is currently in the settings tab.
hr: Ovdje možete izvesti vaše UpdraftPlus postavke (%s), za korištenje na drugoj web-stranici, ili da vam bude sigurnosna kopija. Ovaj alat će izvesti sve što se trenutno nalazi u kartici postavki.

en: or to restore manually
hr: ili vratiti manualno

en: This makes time-outs much more likely. You are recommended to turn safe_mode off, or to restore only one entity at a time
hr: Ovo će najvjerojatnije prouzročiti istek vremena (time-outs). Preporučujemo isključivanje safe_mode, ili vraćanje samo jednog po jednog entiteta

en: To fix this problem go here.
hr: Za popravak ovog problema, pođite ovdje.

en: Do you want to carry out the import?
hr: Želite li nastaviti uvoz?

en: Which was exported on:
hr: Koji je izvezen dana:

en: This will import data from:
hr: Ovo će uvesti podatke iz:

en: Importing...
hr: Uvoz&hellip;

en: You have not yet selected a file to import.
hr: Još niste odabrali datoteku za uvoz.

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
hr: Vaša izvozna datoteka sadržavati će prikazane postavke, ne spremljene.

en: your PHP install lacks the openssl module; as a result, this can take minutes; if nothing has happened by then, then you should either try a smaller key size, or ask your web hosting company how to enable this PHP module on your setup.
hr: vašoj PHP instalaciji nedostaje openssl modul; rezultat toga je da će ovo potrajati više minuta; ako se ništa nije dogodilo, onda bi ili trebali upotrijebiti manju veličinu ključa, ili pitati vaš web host kako uključiti ovaj PHP modul na vašoj instalaciji.

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
hr: OptimizePress 2.0 kodira svoj sadržaj, stoga traži/zamjeni ne funkcionira.

en: Export / import settings
hr: Izvoz / uvoz postavki

en: Export settings
hr: Izvezi postavke

en: Import settings
hr: Uvezi postavke

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
hr: AWS pristupni ključ nije ispravan (ispravni %s pristupni ključ počinje s "AK")

en: Backup using %s?
hr: Pravite sigurnosnu kopiju koristeći %s?

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
hr: Postavke nisu pronađene - otvorite karticu Postavke i provjerite vaše postavke

en: FAQs
hr: ČPP

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
hr: Ovo je korisno ako se ne možete kontaktirati webserver nadzorne ploče s doalznim prometom ove web-stranice (npr. to je slučaj ako je ova web-stranica hostana na javnom internetu, ali UpdraftCentral nadzorna ploča je na localhostu, ili na Intranetu, ili ako ova web-stranica ima odlazni vatorzid), ili ako web-stranica nadzorne ploče nema SSL certifikat.

en: More information...
hr: Više informacija &hellip;

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
hr: Upotrijebite alternativnu metodu za kreiranje konekcije s nadzornom pločom.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
hr: Neuspjelo otvaranje direktorija (provjerite dozvole datoteka i vlasništvo): %s

en: recommended
hr: preporučeno

en: slower, strongest
hr: sporije, jače

en: %s bytes
hr: %s bajtova

en: faster (possibility for slow PHP installs)
hr: brže (moguće spore PHP instalacije)

en: easy to break, fastest
hr: lakše za pokidat, brže

en: %s bits
hr: %s bitova

en: Encryption key size:
hr: Veličina enkriptiranog ključa:

en: Key size: %d bits
hr: Veličina ključa: %d bitova

en: Public key was sent to:
hr: Javni ključa je poslan na:

en: login
hr: prijava

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
hr: Ovo je nekad prouzrokovano od strane vatrozida - pokušajte isključiti SSL u naprednim postavkama, i testirajte ponovno.

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
hr: Imajte na umu da poslužitelji e-pošte imaju limite veličine; tipično oko %s MB; sigurnosne kopije veće od bilo kojeg limita vjerojatno neće stići na odredište.

en: UpdraftCentral (Remote Control)
hr: UpdraftCentral (Udaljena kontrola)

en: View recent UpdraftCentral log events
hr: Pregledaj nedavne događaje UpdraftCentral zapisnika

en: Enter any description
hr: Unesite opis

en: Delete...
hr: Obriši&hellip;

en: Created:
hr: Kreirano:

en: Access this site as user:
hr: Pristupi ovoj web-stranici kao korisnik:

en: Description
hr: Opis

en: Details
hr: Detalji:

en: Key description
hr: Opis ključa

en: An invalid URL was entered
hr: Unesen je neispravan URL

en: Close...
hr: Zatvori&hellip;

en: This connection appears to already have been made.
hr: Izgleda da je ova konekcija već napravljena.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
hr: Trebate posjetiti ovu poveznicu u istom web pregledniku i istom razdoblju prijave u kojem ste kreirali ključ.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
hr: Trebate posjetiti ovaj URL u istom web pregledniku i istom razdoblju prijave u kojem ste kreirali ključ.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
hr: Niste prijavljeni na ovu WordPress web-stranicu u vašem web pregledniku.

en: The key referred to was unknown.
hr: Ključ koji je referiran je nepoznat.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
hr: Nova UpdraftCentral  konekcija nije napravljena.

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
hr: UpdraftCentral konekcija je uspješno napravljena.

en: UpdraftCentral Connection
hr: UpdraftCentral konekcija

en: Cloud Files
hr: Cloud datoteke

en: (tap on an icon to select or unselect)
hr: (kliknite na ikonu za odabir)

en: The given file was not found, or could not be read.
hr: Tražena datoteka nije pronađena, ili ju nije moguće učitati.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
hr: Trebali bi spremiti vaše promjene kako bi se pobrinuli da su upotrijebljene za kreiranje sigurnosnih kopija.

en: Please enter a valid URL
hr: Unesite valjani URL

en: Fetching...
hr: Dohvaćanje&hellip;

en: Your settings have been saved.
hr: Vaše postavke su spremljene.

en: Total backup size:
hr: Ukupna veličina sigurnosne kopije:

en: these backup sets
hr: ove sigurnosne kopije

en: this backup set
hr: ova sigurnosna kopija

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
hr: Zatraženo je brisanje datoteke, ali nije moguće razumjet odgovor poslužitelja

en: Saving...
hr: Spremam&hellip;

en: stop
hr: zaustaviti

en: %s per year
hr: %s po godini

en: or (annual discount)
hr: ili (godišnji popust)

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
hr: Nije pronađena konekcija za Vault na ovoj web-stranici (jeli premještena?); otspojite i ponovno spojite.

en: A key was created, but the attempt to register it with %s was unsuccessful - please try again later.
hr: Ključ je generiran, ali pokušaj registracije s %s nije uspio - pokušajte kasnije.

en: The backup was aborted by the user
hr: Sigurnosnu kopiju je otkazao korisnik

en: The backup has finished running
hr: Kreiranje sigurnosne kopije je završeno

en: reset
hr: vrati izvorno

en: calculate
hr: računanje

en: Uploads URL:
hr: URL prijenosa:

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
hr: Uvoz obične WordPress web-stranice u multisite instalaciju zahtjeva %s.

en: Please read this link for important information on this process.
hr: Pročitajte sadržaj na ovoj poveznici za važne informacije o ovom procesu.

en: It will be imported as a new site.
hr: Biti će uvezena kao nova web-stranica.

en: Call WordPress action:
hr: Poziv WordPress akcije:

en: Dismiss
hr: Odbaci

en: Please fill in the required information.
hr: Popunite tražene informacije.

en: (when decrypted)
hr: (kada nije enkriptirano)

en: %s checksum: %s
hr: %s (provjerni zbroj) checksum: %s

en: Size: %s MB
hr: Veličina: %s MB

en: External database (%s)
hr: Vanjska baza podataka (%s)

en: files: %s
hr: datoteka: %s

en: Skipping: this archive was already restored.
hr: Izostavljanje: ova arhiva je već vraćena.

en: Uploaded to:
hr: Preneseno na:

en: File Options
hr: Opcije datoteka

en: Database backup schedule
hr: Raspored kreiranja sigurnosnih kopija baze podataka

en: Files backup schedule
hr: Raspored kreiranja sigurnosnih kopija datoteka

en: You will then need to enter all your settings again. You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
hr: Zatim ćete morati ponovno unijeti sve vaše postavke. Ovo možete također napraviti prije deaktivacije/deinstalacije UpdraftPlus, ako želite.

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
hr: Ovo dugme obrisati će sve UpdraftPlus postavke i informacije o tijeku za sigurnosne kopije koje se trenutno odvijaju (ali ne za postojeće sigurnosne kopije iz vaše cloud pohrane).

en: Check out UpdraftPlus Vault.
hr: Provjerite UpdraftPlus Vault.

en: Not got any remote storage?
hr: Nemate udaljenu pohranu?

en: settings
hr: postavke

en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
hr: Sigurnosne kopije neće biti poslane na udaljenu pohranu - nijedna nije postavljena u %s

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
hr: Vaše spremljene postavke također utječu na što sadrže sigurnosne kopije - npr. izuzete su datoteke.

en: Include your files in the backup
hr: Uključi sve datoteke u sigurnosnu kopiju

en: Continue restoration
hr: Nastavi vraćanje

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
hr: Imate nezavršenu operaciju vraćanja, započetu prije %s.

en: Unfinished restoration
hr: Nezavršena operacija vraćanja

en: %s minutes, %s seconds
hr: %s minuta, %s sekundi

en: Backup Contents And Schedule
hr: Sadržaj sigurnosnih kopija i raspored

en: Premium / Extensions
hr: Premium / Ekstenzije

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
hr: Nije moguće pronaći dovoljno informacija o vraćanju podataka koje je u tijeku.

[ctx: (verb)]
en: Download
hr: Preuzmi

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
hr: Odabrali ste uključiti datoteke u sigurnosne kopije, ali nisu datoteke nisu odabrane

en: Advanced Tools
hr: Napredni alati

en: Extensions
hr: Ekstenzije

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
hr: Za završavanje migriranja/kloniranja, sada se trebate prijaviti na udaljenu web-stranicu i povratiti set sigurnosne kopije.

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
hr: Sada trebate kopirati i zalijepiti ovaj ključ - ne može biti prikazan ponovno.

en: Key created successfully.
hr: Ključ kreiran uspješno.

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
hr: Direktorij sigurnosnih kopija nije upisiv (ili je prostor za pohranu pun) - očekujte da će izrada sigurnosnih kopija uskoro zakazati.

en: required for some remote storage providers
hr: potrebno za neke udaljene pružatelje pohrane

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Processing...
hr: Obrada...

en: the options table was not found
hr: Tablica options nije pronađena

en: no options or sitemeta table was found
hr: nisu pronađene tablice options ili sitemeta

en: The database backup appears to have failed
hr: Izgleda da izrada sigurnosne kopije baze podataka nije uspjela

en: or to configure more complex schedules
hr: ili za konfiguraciju kompleksnijih rasporeda

en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti %s iz UpdraftPlus?

en: Deselect
hr: Deselktiraj

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Actions upon selected backups
hr: Akcije nad odabranim sigurnosnim kopijama

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
hr: Kliknite ovdje za uvid u vaše metode udaljenih pohrana za bilo koje postojeće setove sigurnosnih kopija (sa bilo koje web-stranice, ako su pohranjene u istoj mapi).

en: Backup sets removed:
hr: Uklonjeni setovi sigurnosnih kopija:

en: For backups older than
hr: Za sigurnosne kopije starije od

en: week(s)
hr: tjedan(a)

en: hour(s)
hr: sat(i)

en: day(s)
hr: dan(a)

en: in the month
hr: u mjesecu

en: day
hr: dan

note: Description of the plugin
en: Backup and restore: take backups locally, or backup to Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, on automatic schedules.
hr: Izrada sigurnosnih kopija i vraćanje: spremite sigurnosne kopije lokalno, ili na Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & e-poštu, s automatskim rasporedima.

en: You do not have UpdraftPlus completely installed - please de-install and install it again. Most likely, WordPress malfunctioned when copying the plugin files.
hr: UpdraftPlus nije kompletno instaliran - deinstalirajte i instalirajte ponovno. Najvjerojatnije se dogodila nepravilnost u radu WordPressa pri kopiranju datoteka dodatka.

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
hr: Prefiks tablice je promijenjen: mijenjanje %s polja tablice na odgovarajući način:

en: Too many database errors have occurred - aborting
hr: Pojavilo se previše grešaka baze podataka - proces će biti prekinut

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
hr: Kako bi upotrijebili ovu sigurnosnu kopiju, poslužitelj vaše baze podataka treba podržavati %s kodnu tablicu/stranicu.

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
hr: Ovu bazu podataka treba se postaviti na MySQL inačicu %s ili noviju.

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
hr: Problem je prouzrokovan pokušajem vraćanja baze podataka na vrlo staru MySQL inačicu koja nije kompatibilna s izvorišnom bazom podataka.

en: the database query being run was:
hr: upit baze podataka koji je pokrenut je:

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
hr: Pojavila se greška (%s):

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
hr: Pronađen je SQL red koji je veći od maksimalne veličine paketa i ne može biti raspolovljen; ovaj red neće biti procesiran, ali će biti uklonjen: %s

en: will restore as:
hr: biti će vraćeno kao:

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
hr: Traženi mehanizam tablice (%s) nije prisutan - mijenjam u MySQL.

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
hr: Pojavila se greška u prvoj %s naredbi - prekidam proces

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
hr: Podijelite red kako bi izbjegli prekoračenje maksimalne veličine paketa

en: Old table prefix:
hr: Stari prefiks tablice:

en: Content URL:
hr: URL sadržaja:

en: Site home:
hr: Početna stranica:

en: Backup created by:
hr: Sigurnosnu kopiju kreirao:

en: Failed to open database file
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke baze podataka

en: Failed to find database file
hr: Neuspjeli pronalazak datoteke baze podataka

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server. Timeouts are much more likely. If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
hr: Upozorenje: PHP safe_mode je aktiviran na vašem poslužitelju: Vjerojatnost za pojavu isteka vremena je puno veća. Ako se to dogodi, morati ćete manualno vratiti datoteku putem phpMyAdmin ili drugom metodom.

en: Please supply the requested information, and then continue.
hr: Navedite potrebne informacije, i zatim nastavite.

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
hr: Trebali bi uključiti %s kako bi bilo koje lijepe poveznice (npr. %s) radile

en: Password
hr: Lozinka

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
hr: Koristite %s web poslužitelj, ali izgleda da nemate učitan %s modul.

en: Files found:
hr: Pronađene datoteke:

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
hr: WordPress content direktorij (wp-content) nije pronađen u ovom zip paketu.

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
hr: Ova UpdraftPlus inačica ne zna kako upravljati ovom vrstom strane sigurnosne kopije

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete Old Directories" button to delete them before trying again): %s
hr: Pronašli smo postojeće neobrisane mape is prethodnog vraćanja (upotrijebite dugme "Obriši stare direktorije" kako bi ih obrisali prije ponovnog pokušaja): %s

en: file
hr: datoteka

en: folder
hr: mapa

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
hr: UpdraftPlus treba kreirati %s u vašem content direktoriju, ali nije uspio - provjerite vaše dozvole za pisanje i omogućite pristup (%s)

en: The directory does not exist
hr: Direktorij ne postoji

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
hr: Neuspjelo pisanje dekriptirane baze podataka u datotečni sistem.

en: Failed to create a temporary directory
hr: Nesupjelo kreiranje privremenog direktorija

en: Failed to unpack the archive
hr: Neuspjelo odpakiravanje arhive

en: Failed to delete working directory after restoring.
hr: Neuspjelo brisanje radnog direktorija nakon vraćanja.

en: Could not move the files into place. Check your file permissions.
hr: Nije moguće premjestiti datoteke na odgovarajuće mjesto. Provjerite dozvole za upis datoteka.

en: Could not move new files into place. Check your wp-content/upgrade folder.
hr: Nije moguće premjestiti datoteke na odgovarajuće mjesto. Provjerite vašu wp-content/upgrade mapu.

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
hr: Trebali bi provjeriti vlasništvo i dozvole za datoteke u vašoj WordPress instalaciji.

en: Could not move old files out of the way.
hr: Nije moguće ukloniti stare datoteke.

en: Cleaning up rubbish...
hr: Čišćenje smeća&hellip;

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
hr: Vraćanje baze podataka (na većim web-stranicama ovo može potrajati - ako vrijeme istekne (što se može dogoditi ako je vaš pružatelj hosting usluga konfigurirao vaš hosting na ograničene resurse) onda bi trebali upotrijebiti drugu metodu, kao što je phpMyAdmin)&hellip;

en: Moving unpacked backup into place...
hr: Premještanje otpakirane sigurnosne kopije na mjesto&hellip;

en: Moving old data out of the way...
hr: Premještanje starih podataka&hellip;

en: Database successfully decrypted.
hr: Baza podataka uspješno dekriptirana.

en: Decrypting database (can take a while)...
hr: Dekriptiranje baze podataka (može potrajati)&hellip;

en: Unpacking backup...
hr: Raspakiravanje sigurnosne kopije&hellip;

en: Copying this entity failed.
hr: Kopiranje ovog entiteta nije uspjelo.

en: Backup file not available.
hr: Datoteke sigurnosne kopije nisu dostupne.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity. It must be restored manually.
hr: UpdraftPlus ne može direktno vratiti ovu vrstu entiteta. Treba se vratiti manualno.

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
hr: (Ovo se odnosi na sve WordPress dodatke za sigurnosne kopije osim ako su izričito kodirani za multisite kompatibilnost).

en: WordPress Multisite is supported, with extra features, by UpdraftPlus Premium, or the Multisite add-on.
hr: UpdraftPlus Premium ili Multisite dodatak podržavaju WordPress Multisite, s ekstra mogućnostima.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
hr: Ovo je WordPress multi-site (odnosno mrežna) instalacija.

en: UpdraftPlus warning:
hr: UpdraftPlus upozorenje:

en: follow this link to get it
hr: Pratite ovu poveznicu kako bi dobili

en: %s support is available as an add-on
hr: %s podrška je dostupna kao dodatak

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
hr: Ako nemate UpdraftPlus %s dodatak instaliran - nabavite ga od %s

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
hr: UpdraftPlus.Com je prepoznao vašu adresu e-pošte i lozinku

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
hr: Unijeli ste adresu e-pošte i lozinku koje UpdraftPlus.Com nije prepoznao

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
hr: Ako ste zaboravili vašu lozinku, pođite ovdje kako bi promijenili svoju lozinku na updraftplus.com.

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
hr: Vaša adresa e-pošte je ispravna, ali lozinku nije prepoznao UpdraftPlus.Com.

en: You do not currently have any UpdraftPlus Vault quota
hr: trenutno nemate nikakvu UpdraftPlus Vault kvotu

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
hr: UpdraftPlus.Com je vratio odgovor, ali nije ga moguće razumjeti (podaci: %s)

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
hr: UpdraftPlus.Com je vratio odgovor, ali nije ga moguće razumjeti

en: To remove the block, please go here.
hr: Kako bi ukloniti blokadu, pođite ovdje.

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
hr: To najvjerojatnije znači da dijeli web poslužitelj s hakiranom web-stranicom koje je iskorištena u prethodnim napadima.

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
hr: Izgleda da je IP adresa vašeg poslužitelja (%s) blokirana.

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
hr: UpdraftPlus.com je odgovorio s 'Zabranjen pristup'.

en: You need to supply both an email address and a password
hr: Trebate navesti adresu e-pošte i lozinku

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
hr: Pojavila se nepoznata greška prilikom pokušaja spajanja s UpdraftPlus.Com

en: Refresh current status
hr: Osvježi trenutni status

en: Get more quota
hr: Nabavi više prostora

en: Current use:
hr: Trenutna upotrijebljeno:

en: You can get more quota here
hr: Ovdje možete dobiti više prostora

en: Quota:
hr: Prostor:

en: Vault owner
hr: Vault vlasnik

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
hr: Dobro napravljeno - nema ništa više za postaviti.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
hr: Ova web-stranica je <strong>spojena</strong> na UpdraftPlus Vault.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
hr: <strong>Niste spojeni</strong> na UpdraftPlus Vault.

en: Go here for help
hr: Ovdje možete dobiti pomoć

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
hr: Ne znate svoju adresu e-pošte, ili ste zaboravili lozinku?

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
hr: Ovdje unesite UpdraftPlus.Com adresu e-pošte / lozinku za spajanje:

en: Back...
hr: Povratak&hellip;

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
hr: Pretplate mogu biti otkazane u bilo kojem trenutku.

en: Payments can be made in US dollars, euros or GB pounds sterling, via card or PayPal.
hr: Plaćanje se može obaviti u američkim dolarima, eurima ili britanskim funtama, putem kartice ili PayPala.

en: %s per quarter
hr: %s po kvartalu

en: Read more about it here.
hr: Više o tome pročitajte ovdje.

en: UpdraftPlus Vault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
hr: UpdraftPlus Vault je izgrađen na vodećim svjetski Amazonovim podatkovnim centrima, s redundantnom pohranom podataka kako bi se postigla 99.999999999% pouzdanost.

en: Show the options
hr: Prikaži opcije

en: Press a button to get started.
hr: Kliknite na dugme za početak.

en: UpdraftPlus Vault brings you storage that is <strong>reliable, easy to use and a great price</strong>.
hr: UpdraftPlus Vault donosi vam pohranu koja je <strong>pouzdana, jednostavna za upotrebu i odlične cijene</strong>.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired. In a few days' time, your stored data will be permanently removed. If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
hr: Imate UpdraftPlus Vault pretplatu koja nije obnovljena, i besplatni period je istekao. Za nekoliko dana vaši pohranjeni podaci biti će trajno uklonjeni. Ako ne želite da se ovo dogodi, trebali bi obnoviti pretplatu što prije.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment. You are within the few days of grace period before it will be suspended, and you will lose your quota and access to data stored within it. Please renew as soon as possible!
hr: Imate UpdraftPlus Vault s neplaćenim računom. Za nekoliko dana račun će biti suspendiran i izgubiti ćete prostor i pristup pohranjenim podacima. Obnovite što prije!

en: Your UpdraftPlus Premium purchase is over a year ago. You should renew immediately to avoid losing the 12 months of free storage allowance that you get for being a current UpdraftPlus Premium customer.
hr: Kupili ste UpdraftPlus Premium  prije godine dana. Trebali bi obnoviti što prije kako bi izbjegli gubitak 12 mjeseci besplatne pohrane koju dobijete kao trenutni UpdraftPlus Premium korisnik.

en: S3 (Compatible)
hr: S3 (Kompatibilno)

en: Delete failed:
hr: Brisanje nije uspjelo:

en: Please check your access credentials.
hr: Provjerite podatke za pristup.

en: The communication with %s was not encrypted.
hr: Komunikacija s %s nije enkriptirana.

en: The communication with %s was encrypted.
hr: Komunikacija s %s je enkriptirana.

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
hr: Uspješno pristupljeno bucketu i kreirane su datoteke unutar njega.

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
hr: Uspješno pristupljeno bucketu ali nisu uspješno kreirane datoteke unutar njega.

en: Failure
hr: Neuspjelo

en: The error reported by %s was:
hr: Greška koju je %s prijavio:

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket. Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another %s user may already have taken your name).
hr: Neuspjelo: Nije moguće pristupiti ili kreirati takav bucket. Provjerite podatke za pristup, i ako su točni pokušajte drugo bucket ime (drugi %s korisnik je možda već zauzeo to ime).

en: Failure: No bucket details were given.
hr: Neuspjelo: Nisu navedeni detalji o bucketu.

en: API secret
hr: API tajna

en: Enter only a bucket name or a bucket and path. Examples: mybucket, mybucket/mypath
hr: Unesite samo ime bucketa ili bucket i putanju. Primjer: mybucket, mybucket/mypath

en: %s location
hr: %s lokacija

en: %s secret key
hr: %s tajni ključ

en: %s access key
hr: %s pristupni ključ

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, use this add-on.
hr: Za kreiranje novog IAM pod-korisnika i pristupni ključ koji ima pristup samo ovom bucketu, upotrijebite ovaj dodatak.

en: %s end-point
hr: %s krajnja točka

en: Other %s FAQs.
hr: ČPP drugih %s.

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
hr: Ako vidite greške o SSL certifikatima, pošite ovdje za pomoć.

en: Get your access key and secret key from your <a href="%s">%s console</a>, then pick a (globally unique - all %s users) bucket name (letters and numbers) (and optionally a path) to use for storage. This bucket will be created for you if it does not already exist.
hr: Nabavite svoj pristupni ključ i tajni ključ <a href="%s">iz vaše %s konzole</a>, zatim odaberite (globalno jedinstven - svi %s korisnici) ime bucketa (slova i brojke) (i opcinalno putanju) za pohranu. Ovaj bucket biti će kreiran za vas ako već ne postoji.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
hr: PHP instalacija na vašem web poslužitelju ne sadrži potrebni modul (%s). Kontaktirajte pružatelja hosting usluga i zatražite ih da to omoguće.

en: ... and many more!
hr: ... i još puno toga!

en: Examples of S3-compatible storage providers:
hr: Primjer S3-kompatibilnih pružatelja pohrane:

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
hr: %s greška ponovnog sastavljanja (%s): (pogledajte datoteku zapisnika za više informacija)

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
hr: %s prijenos: neuspjelo dobivanje uploadID za višedjelni prijenos - pogledajte datoteku zapisnika za više informacija

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
hr: Potrebni %s PHP modul nije instaliran - zatražite pružatelj hosting usluga da ga omoguće.

en: %s Error: Failed to initialise
hr: %s greška: Neuspjelo pokretanje

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
hr: projekt (tenant)

en: password
hr: lozinka

en: username
hr: korisničkoime

en: Container
hr: Kontejner

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
hr: Ostavite prazno i koristiti će se izvorna postavka.

en: Region
hr: Regija

en: Tenant
hr: Projekt (tenant)

en: Follow this link for more information
hr: Pratite ovu poveznicu za više informacija

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
hr: Ovo treba biti v2 (Keystone) autentifikacijski URI; v1 (Swauth) nije podržan.

en: authentication URI
hr: autentifikacijski URI

en: Get your access credentials from your OpenStack Swift provider, and then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
hr: Nabavite pristupne podatke od vašeg pružatelja OpenStack Swift usluga, zatim odaberite ime kontejner za pohranu. Ovaj kontejner biti će kreiran za vas, ako već ne postoji.

en: Region: %s
hr: Regija: %s

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
hr: %s greška - pristupili smo kontejneru, ali nismo uspjeli kreirati datoteke unutar njega

en: The %s object was not found
hr: %s objekt nije pronađen

en: Could not access %s container
hr: Nije moguće pristupiti kontejneru %s

en: %s error - failed to access the container
hr: %s greška - neuspjeli pristup kontejneru

en: Your %s version: %s.
hr: Vaša %s inačica: %s.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
hr: Trebati ćete zamoliti vašeg pružatelj hosting usluga da nadograde.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
hr: Ova metoda udaljene pohrane (%s) zahtjeva PHP %s ili noviji.

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
hr: <strong>(Izgleda da ste već napravili autentifikaciju,</strong> ali možete to napraviti opet, kako bi osvježili pristup ako imate problema).

en: Authenticate with Google
hr: Autentifikacija s Googleom

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
hr: Kako bi mogli postaviti prilagođeno ime mape, upotrijebite UpdraftPlus Premium.

en: It is an ID number internal to Google Drive
hr: To je interni ID broj na Google Drive

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
hr: <strong>Ovo NIJE ime mape</strong>.

en: Folder
hr: Mapa

en: Client Secret
hr: Tajna klijenta

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
hr: Ako vam kasnije Google prikaže poruku "invalid_client", onda ovdje niste upisali ispravan ID klijenta.

en: Client ID
hr: ID klijenta

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
hr: Pažnja: Ako instalirate UpdraftPlus na nekoliko WordPress web-stranica, onda ne možete ponovno koristit projekt; morate kreirati novi u vašoj Google API konzoli za svaku web-stranicu.

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
hr: Trebate dodati sljedeće kao autirizirani preusmjeravajući URI (u "Više opcija") kad ste upitani

en: Select 'Web Application' as the application type.
hr: Odaberite "Web Application" kao vrstu aplikacije.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
hr: Pratite ovu poveznicu do vaše Google API konzole, i tamo aktivirajte Drive API i kreirajte ID klijenta u sekciji API Access.

en: For longer help, including screenshots, follow this link. The description below is sufficient for more expert users.
hr: Za detaljniju pomoć, uključujući snimke zaslona, pratite ovu poveznicu. Opis ispod je dostatan za iskusnije korisnike.

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
hr: %s ne dopušta autorizaciju web-stranica hostanih na izravnoj IP adresi. Trebate promijeniti adresu vaše web-stranice (%s) prije nego što možete upotrijebiti %s za pohranu.

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
hr: Još nije nabavljen pristupni token od Googlea - trebate dopustiti ili ponovno dopustiti vašu vezu s Google Drive.

en: Account is not authorized.
hr: Račun nije autoriziran.

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
hr: Prijenos neće uspjeti: limit %s za bilo koju datoteku je %s, dok je vaša datoteka %s GB (%d bajtova)

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
hr: Račun je pun: vaš %s ima slobodno samo %d bajtova, ali vaša datoteka je %d bajtova

en: failed to access parent folder
hr: neuspjeli pristup matičnoj mapi

en: Failed to upload to %s
hr: Neuspjeli prijenos %s

en: Name: %s.
hr: Ime: %s.

en: you have authenticated your %s account.
hr: autentificirali ste svoj %s račun.

en: However, subsequent access attempts failed:
hr: Naknadni pristup nije uspio:

en: Authorization failed
hr: Autorizacija nije uspjela

en: No refresh token was received from Google. This often means that you entered your client secret wrongly, or that you have not yet re-authenticated (below) since correcting it. Re-check it, then follow the link to authenticate again. Finally, if that does not work, then use expert mode to wipe all your settings, create a new Google client ID/secret, and start again.
hr: Token za osvježavanje nije primljen od Googlea. Ovo često znači da ste pogrešno upisali tajnu klijenta, ili da još niste ponovili autentifikaciju (ispod) nakon promjene. Provjerite, zatim pratite ovu poveznicu kako bi ponovili autentifikaciju. Ako ni to ne uspije, upotrijebite ekspertni režim kako bi obrisali svoje postavke, kreirali novi Google klijent ID/tajnu i počeli iz početka.

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
hr: Google Drive lista datoteka: pristup matičnoj mapi nije uspio

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
hr: Neuspjelo: prijava uspješna, ali nije moguće kreirati datoteku u navedenoj mapi.

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
hr: Uspješno: prijava uspješna, i potvrđeno da je moguće kreirati datoteke u navedenoj mapi (vrsta prijave:

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
hr: Neuspjelo: prijava nije uspjela s tim pristupnim podacima.

en: Failure: No server details were given.
hr: Neuspjelo: Nisu navedeni podaci poslužitelja.

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
hr: Skoro svi FTP poslužitelji žele pasivan režim; ali ako trebate aktivan režim, onda odznačite ovo.

en: Passive mode
hr: Pasivan režim

en: Needs to already exist
hr: Već treba postojati

en: Remote path
hr: Udaljena putanja

en: FTP password
hr: FTP lozinka

en: FTP login
hr: FTP prijava

en: FTP server
hr: FTP poslužitelj

en: If you want encryption (e.g. you are storing sensitive business data), then an add-on is available.
hr: Ako želite nekripciju (npr. pohranjujete osjetljive poslovne podatke), onda je dostupan dodatak.

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
hr: Obični UpdraftPlus podržava samo FTP koji nije enkriptiran.

en: encrypted FTP (explicit encryption)
hr: enkriptirani FTP (eksplicitna enkripcija)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
hr: enkriptirani FTP (implicitna enkripcija)

en: regular non-encrypted FTP
hr: običan FTP koji nije enkriptiran

en: Testing %s Settings...
hr: Testiranje %s postavki&hellip;

en: %s login failure
hr: %s prijava nije uspjela

en: No %s settings were found
hr: Nisu pronađene %s postavke

en: For more options, use the "%s" add-on.
hr: Za više opcija upotrijebite "%s" dodatak.

en: configure it here
hr: ovdje konfigurirajte

en: Your site's admin email address (%s) will be used.
hr: Biti će upotrijebljena adresa e-pošte (%s) administratora vaše web-stranice.

en: Note:
hr: Napomena:

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
hr: Pokušaj slanja sigurnosne kopije putem e-pošte nije uspio (vjerojatno je sigurnosna kopija prevelika za ovu metodu)

en: Backup is of: %s.
hr: Sigurnosna kopija za: %s.

en: WordPress Backup
hr: WordPress sigurnosna kopija

en: UpdraftPlus Backups
hr: UpdraftPlus sigurnosne kopije

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
hr: Bez nadogradnje, UpdraftPlus omogućuje <strong>svakom</strong> blog adminu koji može modificirati postavke dodatka da napravi sigurnosnu kopiju (i pristupi podacima, uključujući lozinke) i vrati (uključujući i korisničkih prilagodbi npr. promijenjene lozinke) <strong>cijelu mrežu</strong>.

en: Error: you have insufficient storage quota available (%s) to upload this archive (%s).
hr: Greška: nemate dovoljno prostora za pohranu (%s) za prijenos ove arhive (%s).

en: Error: Failed to download %s. Check your permissions and credentials.
hr: Greška: Preuzimanje %s nije uspjelo. Provjerite svoj dozvole i vjerodajnice.

en: Error: Failed to access bucket %s. Check your permissions and credentials.
hr: Greška: Neuspjeli pristup %s bucketu. Provjerite svoj dozvole i vjerodajnice.

en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
hr: greška prijenosa (%s) neuspjelo ponovno sastavljanje (pogledajte datoteku zapisnika za više informacija)

en: chunk %s: upload failed
hr: blok %s: neuspjeli prijenos

en: error: file %s was shortened unexpectedly
hr: greška: datoteka %s je neočekivano skraćena

en: download: failed: file not found
hr: preuzimanje: neuspjelo: datoteka nije pronađena

en: Read the %s FAQs here.
hr: ČPP %s pročitajte ovdje.

en: Themes
hr: Teme

en: %s Error
hr: %s greška

en: Others
hr: Ostalo

en: Plugins
hr: Dodaci

en: Username
hr: Korisničko ime

en: This backup archive is %s MB in size - the attempt to send this via email is likely to fail (few email servers allow attachments of this size). If so, you should switch to using a different remote storage method.
hr: Ova arhiva sigurnosne kopije je veličine %s MB - pokušaj slanja putem e-pošte vjerojatno neće uspjeti (malo poslužitelja e-pošte dopušta privitke ove veličine). Trebali bi koristiti drugačiju metodu udaljene pohrane.

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
hr: Vaša %s kvota upotrebe: %s %% upotrijebljeno, %s dostupno

en: Your %s account name: %s
hr: Vaše %s ime računa: %s

en: though part of the returned information was not as expected - your mileage may vary
hr: dio povratne informacije nije kakav je očekivan - različito od slučaja do slučaja

en: you have authenticated your %s account
hr: autentificirali ste vaš %s račun

en: Success:
hr: Uspjeh:

en: %s authentication
hr: %s autentifikacija

en: Account holder's name: %s.
hr: Ime vlasnika računa: %s.

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and follow this link to complete authentication with %s.
hr: <strong>Nakon</strong> što ste spremili postavke (klikom na "Spremi postavke" ispod), vratite se ovdje i kliknite na ovu poveznicu kako bi završili autentifikaciju s %s.

en: (You appear to be already authenticated).
hr: (Izgleda da ste već napravili autentifikaciju).

en: Authenticate with %s
hr: Autentifikacija s %s

en: there's an add-on for that.
hr: postoji dodatak i za to.

en: If you backup several sites into the same Dropbox and want to organize with sub-folders, then
hr: Ako napravite sigurnosne kopije više web-stranica u isti Dropbox i želite ih organizirati s podmapama, onda

en: Backups are saved in
hr: Sigurnosne kopije se spremaju

en: Need to use sub-folders?
hr: Želite koristiti podmape?

en: You do not appear to be authenticated with %s
hr: Izgleda da niste autietificirani s  %s

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
hr: Neuspjeli pristup %s prilikom brisanja (pogledajte zapisnik za više informacija)

en: You do not appear to be authenticated with %s (whilst deleting)
hr: Izgleda da niste autietificirani s %s (prilikom brisanja)

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
hr: %s je vratio neočekivani HTTP odgovor: %s

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
hr: greška: prijenos datoteke %s nije uspio (pogledajte zapisnik za više informacija)

en: You do not appear to be authenticated with Dropbox
hr: Izgleda da niste autentificirani s Dropbox

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
hr: Pristupili smo kontejneru, i moguće je kreirati datoteke unutra njega.

en: Success
hr: Uspjeh

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
hr: Greška datoteka u oblaku - pristupili smo kontejneru, ali nije moguće kreirati datoteke unutar njega

en: Cloud Files authentication failed
hr: Neuspjela autentifikacija datoteka u oblaku

en: Failure: No container details were given.
hr: Neuspjeh: Nisu navedeni detalji o kontejneru.

en: Cloud Files username
hr: Korisničko ime datoteka u oblaku

en: US or UK Cloud
hr: US ili UK oblak

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s. Please do not file any support requests; there is no alternative.
hr: %s modul UpdraftPlus <strong>zahtjeva</strong> %s. Ne šaljite zahtjeve za podršku: nema alternative.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support.
hr: PHP instalacija vašeg web poslužitelja ne sadržava potrebni modul (%s). Kontaktirajte korisničku podršku svog pružatelja hosting usluga.

en: %s settings test result:
hr: Test rezultat %s postavki:

en: Test %s Settings
hr: Test %s postavki

en: Error downloading remote file: Failed to download
hr: Greška pri preuzimanju udaljene datoteke: neuspjelo preuzimanje

en: No settings were found
hr: Postavke nisu pronađene

en: %s error - failed to upload file
hr: %s greška - neuspjeli prijenos datoteke

en: %s Error: Failed to upload
hr: %s greška: neuspjeli prijenos

en: %s authentication failed
hr: Neuspjela autentifikacija %s

en: API key
hr: API ključ

en: Cloud Files Container
hr: Kontejner datoteka u oblaku

en: Cloud Files API Key
hr: API ključ datoteka u oblaku

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use this add-on.
hr: Kako bi kreirali novog Rackspace API pod-korisnika i API ključ koji ima pristup samo ovom Rackspace kontejneru, upotrijebite ovaj dodatak.

en: Cloud Files Username
hr: Korisničko ime Datoteka u oblaku

en: Northern Virginia (IAD)
hr: Sjeverna Virginia (IAD)

en: Cloud Files Storage Region
hr: Regija pohrane datoteka u oblaku

en: US (default)
hr: US (izvorno)

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
hr: Računi kreirani na rackspacecloud.com su US računi; računi kreirani na rackspace.co.uk su UK računi

en: US or UK-based Rackspace Account
hr: US ili UK Rackspace račun

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
hr: Računi kreirani na rackspacecloud.com su US računi; računi kreirani na rackspace.co.uk su UK računi.

en: Also, you should read this important FAQ.
hr: Također, trebali bi pročitati ovaj važna ČPP.

en: Authorisation failed (check your credentials)
hr: Autorizacija nije uspjela (provjerite svoje pristupne informacije)

en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
hr: %s konekciji je isteklo vrijeme; ako ste ispravno upisali poslužitelj, onda ovo obično prouzroči vatrozid blokirajući konekciju - trebali bi riješii ovaj problem s vašim pružateljem hosting usluga.

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
hr: Trebate ponovno autentificirati s %s, jer vaše postojeći podaci za prijavu ne funkcioniraju.

en: The %s authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it. Try disabling your other plugins and switching to a default theme. (Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins. Turning off any debugging settings may also help).
hr: %s autentifikacija nije se mogla provesti jer nešto drugo na vašoj web-stranici ometa proces. Pokušajte isključiti durge dodatke i prebaciti se na izvornu temu. (Točnije, tražite komponentu koja šalje podatke (najčešće PHP greške/upozorenja) prije nego što stranica počne. Isključivanje svih postavki za ispravljanje grešaka također može pomoći).

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
hr: Pokušaj vraćanja duplog kompresiranja je uspješan.

en: The attempt to undo the double-compression failed.
hr: Pokušaj vraćanja duplog kompresiranja nije uspješan.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
hr: Izgleda da je datoteka baze podataka dva puta kompresirana - vjerojatno je web-stranica s koje ste ju skinuli imala pogrešno konfiguriran web poslužitelj.

en: restoration
hr: vraćanje

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
hr: Vaš pružatelj hosting usluga treba uključiti ove funkcije prije nego što %s može funkcionirati.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
hr: PHP instalacija vašeg web poslužitelja ima isključene ove funkcije: %s.

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
hr: UpdraftPlus ne može pronaći prefiks tablica tijekom skeniranja sigurnosne kopije baze podataka.

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
hr: U sigurnosnoj kopiji baze podataka nedostaju WordPress tablice: %s

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
hr: Trebate nadograditi MySQL kako bi mogli koristiti ovu bazu podataka.

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
hr: Sigurnosna kopija baze podataka koristi MySQL opcije koje nisu dostupne u staroj MySQL inačici (%s) koju koristi ova web-stranica.

en: Site information:
hr: Informacije o web-stranici:

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
hr: Ako želite vratiti multisite sigurnosnu kopiju, prvo bi trebali postaviti vašu WordPress instalaciju kao multisite.

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not. Only the first site of the network will be accessible.
hr: Vaša sigurnosna kopija je od WordPress multisite instalacije; ali ova web-stranica nije multisite. Biti će dostupan samo prva web-stranica iz multisitea.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
hr: Koristite WordPress multisite- ali vaša sigurnosna kopija ne sadrži multisite instalaciju.

en: Backup label:
hr: Naslov sigurnosne kopije:

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
hr: Svi zahtjevi za korisničku podršku koji imaju veze s %s trebaju se podnijeti vašem pružatelju hosting usluga.

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
hr: Trebali bi nastaviti samo ako ne možete ažurirati trenutni poslužitelj i sigurni ste (ili spremni riskirati) da vaši dodaci/teme/itd. su kompatibilne s straijom %s inčicom.

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
hr: Ovo je značajno novije nego poslužitelj na kojem trenutno vraćate (inačica %s).

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
hr: Web-stranica u sigurnosnoj kopiji radila je na web poslužitelju s inačicom %s od %s.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s). There are no guarantees that WordPress can handle this.
hr: Uvozite s novije inačice WordPressa (%s) na stariju inačicu (%s). Nema garancije da WordPress može to podnijeti.

en: (version: %s)
hr: (inačica: %s)

en: Failed to open database file.
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke baze podataka.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
hr: Baza podataka je premala da bi bila ispravna WordPress baza podataka (veličina: %s Kb).

en: Decryption failed. The database file is encrypted.
hr: Neuspjela dekripcija. Datoteka baze podataka je ekriptirana.

en: RSS link
hr: RSS poveznica

en: Blog link
hr: Blog poveznica

en: Follow this link to sign up for the UpdraftPlus newsletter.
hr: Pratite ovu poveznicu kako bi se pretplatili na UpdraftPlus e-novosti.

en: UpdraftPlus is on social media - check us out!
hr: UpdraftPlus je na društvenim mrežama - provjerite nas!

en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: The decryption key used:
hr: Upotrijebljen ključ za dekripciju:

en: Decryption failed. The most likely cause is that you used the wrong key.
hr: Neuspjela dekripcija. Najvjerojatnije ste upotrijebili krivi ključ.

en: Decryption failed. The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
hr: Neuspjela dekripcija. Datoteka baze podataka je ekriptirana, ali niste upisali dekripcijski ključ.

en: Could not save backup history because we have no backup array. Backup probably failed.
hr: Nije moguće spremiti povijest sigurnosnih kopija jer nema sigurnosnih kopija. Sigurnosna kopija vjerojatno nije uspjela.

en: Could not read the directory
hr: Nije moguće pročitati direktorij

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
hr: Kreiranje sigurnosne kopije nije završeno; nastavak je zakazan

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
hr: Kreiranje sigurnosne kopije je završeno, ali ne uspješno

en: The backup apparently succeeded (with warnings) and is now complete
hr: Kreiranje sigurnosne kopije je uspješno završeno (s upozorenjima)

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
hr: Jedna ili više sigurnosnih kopija je dodano iz skeniranja udaljene pohrane; imajte na umu da ove kopije neće biti automatski obrisane kroz "zadržati" postavke; ako/kad odlučite obrisati ih trebati ćete to učiniti manualno.

en: Could not create files in the backup directory. Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
hr: Nije moguće kreirati datoteke u direktoriju za sigurnosne kopije. Kreiranje sigurnosne kopije je prekinuto - provjerite vaše UpdraftPlus postavke.

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
hr: Vaša web-stranica se posjećuje neredovito i UpdraftPlus ne dobiva resurse koje treba; zato pročitajte sljedeću stranicu:

en: Uploads
hr: Prijenosi

en: Error - failed to download the file
hr: Greška - neuspio pokušaj preuzimanja datoteke

en: Error opening local file: Failed to download
hr: Greška pri otvaranju lokalne datoteke: neuspio pokušaj preuzimanja datoteke

en: %s error - failed to re-assemble chunks
hr: %s greška - neuspio pokušaj sastavljanja dijelova

en: %s Error: Failed to open local file
hr: %s greška: Greška pri otvaranju lokalne datoteke

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
hr: Vaš slobodni prostor na diku je pri kraju - preostalo je samo %s Mb

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
hr: Količina memorije (RAM) dopuštene za PHP je vrlo mala (%s Mb) - trebali bi je povećati kako bi izbjegli probleme zbog nedovoljne količine memorije (savjetujte se s hosting kompanijom za više pomoći)

en: No log files were found.
hr: Nisu pronađene datoteke zapisnika.

en: %s error: %s
hr: %s greška: %s

en: check your log for more details.
hr: provjerite zapisnik za više detalja.

en: your web hosting account appears to be full; please see: %s
hr: izgleda da je vaš web hosting račun pun; pogledajte: %s

en: A zip error occurred
hr: Pojavila se zip greška

en: The zip engine returned the message: %s.
hr: zip modul je vratio poruku: %s.

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
hr: Slobodni diskovni prostor na vašem hosting računu je pri kraju - preostalo je samo %s Mb

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
hr: Pronađena je vrlo velika datoteka: %s (veličina: %s Mb)

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
hr: Neuspio pokušaj otvaranja zip datoteke (%s) - %s

en: %s: unreadable file - could not be backed up
hr: %s: nečitljiva datoteka - nije moguće napraviti sigurnosnu kopiju

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
hr: %s: nečitljiva datoteka - nije moguće napraviti sigurnosnu kopiju (provjerite dozvole i vlasništvo datoteka)

en: Infinite recursion: consult your log for more information
hr: Beskonačna rekurzija: pročitajte zapisnik za više informacija

en: Could not open the backup file for writing
hr: Nije moguće otvoriti sigurnosnu kopiju za upisanje

en: An error occurred whilst closing the final database file
hr: Pojavila se greška tijekom zatvaranja konačne datoteke baze podataka

en: Failed to open database file for reading:
hr: Neuspio pokušaj otvaranja datoteke baze podataka za čitanje:

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup
hr: Tablica %s sadrži puno različitih redova (%s) - nadamo se da vam vaša hosting kompanija daje dovoljno resursa za izvoz te tablice u sigurnosnu kopiju

en: No database tables found
hr: Nisu pronađene tablice baze podataka

en: please wait for the rescheduled attempt
hr: pričekajte zakazani pokušaj

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
hr: Neuspjela konekcija: provjerite pristupne podatke, da poslužitelj baze podataka radi, i da mrežnu vezu ne blokira vatrozid.

en: database connection attempt failed.
hr: neuspjeli pokušaj konekcije baze podataka.

en: Latest status:
hr: Najnoviji status:

en: This backup set is from a different site (%s) - this is not a restoration, but a migration. You need the Migrator add-on in order to make this work.
hr: Ovaj set sigurnosnih kopija je sa druge web-stranice (%s) - ovo nije vraćanje već migracija. Trebate Migrator dodatak ako bi napravili ovu operaciju.

en: did not return the expected response - check your log file for more details
hr: nije vraćen očekivani odgovor - provjerite vaš zapisnik za više detalja

en: Get your API key <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">from your Rackspace Cloud console</a> (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">read instructions here</a>), then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
hr: Nabavite API ključ, <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">sa vaše Rackspace Cloud konzole</a> (pročitajte upute <a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">ovdje</a>), zatim odaberite ime kontejnera za koji želite koristiti. Ovaj kontejner će biti kreiran ako već ne postoji.

en: Error - no such file exists.
hr: Greška - takva datoteka ne postoji.

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: None
hr: Nijedno

en: Email
hr: E-pošta

en: Site
hr: Web-stranica

en: Backup contains:
hr: Sigurnosna kopija sadrži:

en: WordPress backup is complete
hr: WordPress sigurnosna kopija je završena

en: Backup of:
hr: Sigurnosna kopija od:

en: read more at %s
hr: pročitajte više na %s

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
hr: Izvještaji e-pošte kreirani od strane UpdraftPlus (besplatna inačica) donose vam najnovije UpdraftPlus.com vijesti

en: Backed up: %s
hr: Kreirana sigurnosna kopija: %s

en: The log file has been attached to this email.
hr: Datoteka zapisnika je dodana ovoj poruci e-pošte.

en: Warnings encountered:
hr: Uočena upozorenja:

en: Errors encountered:
hr: Uočene greške:

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
hr: Nepoznata/neočekivana greška - podnesite zahtjev za podršku

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
hr: Samo baza podataka (datoteke nisu dio ovog zakazanog postupka)

en: Database (files backup has not completed)
hr: Baza podataka (datoteka sigurnosne kopije nije završena)

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
hr: Samo datoteke (baza podataka nije bila dio ovog rasporeda)

en: Files (database backup has not completed)
hr: Datoteke (sigurnosna kopija baze podataka nije završena)

en: Files and database
hr: Datoteke i baza podataka

en: Incremental
hr: Inkrementalno

en: Full backup
hr: Potpuna sigurnosna kopija

en: Could not create %s zip. Consult the log file for more information.
hr: Nije moguće kreirati %s zip. Pogledajte datoteku zapisnika za više informacija.

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
hr: %s - nije moguće kreirati sigurnosnu kopiju ovog entiteta; prateći direktorij ne postoji (%s)

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Could not find one of the files for restoration
hr: Nije moguće pronaći jednu od datoteka za vraćanje

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
hr: Zapisi sigurnosne kopije ne sadrže informacije o ispravnoj veličini ove datoteke.

en: file is size:
hr: veličina datoteke:

en: Archive is expected to be size:
hr: Očekivana veličina datoteke:

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
hr: Datoteka nije prisutna lokalno - potrebno ju je dohvatiti s udaljene pohrane

en: Looking for %s archive: file name: %s
hr: Traženje %s arhive: ime datoteke: %s

en: Skipping restoration of WordPress core when importing a single site into a multisite installation. If you had anything necessary in your WordPress directory then you will need to re-add it manually from the zip file.
hr: Preskakanje restauriranja WordPress jezgre kada se uvozi samo jedna web-stranica u multisite instalaciju. Ako ste imali išta važno u WordPress direktoriju, morati ćete to manualno dodati iz zip datoteke.

en: Final checks
hr: Završne provjere

en: If making a request for support, please include this information:
hr: Ako pravite zahtjev za podršku, uključite ove informacije:

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
hr: PREKID: Nije moguće pronaći informacije koje entitete treba oporaviti.

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
hr: Pratite ovu poveznicu za preuzimanje datoteke zapisnika za ovu restauraciju (potrebno za bilo koji zahtjev za podršku).

en: Why am I seeing this?
hr: Zašto vidim ovo?

en: Backup does not exist in the backup history
hr: Sigurnosna kopija ne postoji povijesti sigurnosnih kopija

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted. Timestamp:
hr: Ova sigurnosna kopija ne postoji povijesti sigurnosnih kopija - restauracija prekinuta.
    Vremenska oznaka:

en: View Log
hr: Pogledajte zapisnik

en: Delete this backup set
hr: Obriši ovaj set sigurnosne kopije

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
hr: Nakon što kliknete na ovo dugme, dobiti ćete izbor koje komponente želite oporaviti.

en: (backup set imported from remote location)
hr: (set sigurnosne kopije uvezen s udaljene lokacije)

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
hr: Ako vidite više sigurnosnih kopija nego što ste očekivali, to je vjerojatno zato jer se brisanje starih setova sigurnosnih kopija ne događa prije nego što se nova sigurnosna kopija dovrši.

en: (Not finished)
hr: (Nije gotovo)

en: You appear to be missing one or more archives from this multi-archive set.
hr: Izgleda da nedostaje jedna ili više arhiva iz ovog višedijelnog seta arhiva.

en: Files backup (created by %s)
hr: Sigurnosne kopije datoteka (kreirao %s)

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
hr: Sigurnosna kopija WordPress datoteka i baze podataka (kreirao %s)

en: Backup created by: %s.
hr: Sigurnosnu kopiju kreirao: %s.

en: External database
hr: Vanjska baza podataka

en: Database (created by %s)
hr: Baza podataka (kreirao %s)

en: unknown source
hr: nepoznati izvor

en: Backup sent to remote site - not available for download.
hr: Sigurnosna kopija je poslana na udaljenu web-stranicu - nije dostupno za preuzimanje.

en: Backup data (click to download)
hr: Podaci sigurnosne kopije (kliknite za preuzimanje)

en: Backup date
hr: Datum sigurnosne kopije

en: You have not yet made any backups.
hr: Još niste napravili nikakvu sigurnosnu kopiju.

en: Any other directories found inside wp-content
hr: Bilo koje druge direktorije pronađene unutar wp-content

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted. If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
hr: Dobre vijesti: Komunikacija vaše web-stranice s %s mogu biti enkriptirane. Ako vidite bilo koje greške povezane s enkripcijom, pogledajte 'Ekspertne postavke' za više pomoći.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. We cannot access %s without this support. Please contact your web hosting provider's support. %s <strong>requires</strong> Curl+https. Please do not file any support requests; there is no alternative.
hr: PHP/Curl instalacija vašeg poslužitelja ne podržava https pristup. Ne možemo pristupiti %s bez podrške za ovu značajku. Kontaktirajte korisničku podršku svoje hosting kopmanije. %s <strong>zahtjeva</strong> Curl+https. Ne šaljite zahtjeve za podršku: nema alternative.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. Communications with %s will be unencrypted. Ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
hr: PHP/Curl instalacija vašeg poslužitelja ne podržava https pristup. Komunikacija s %s neće biti enkriptirana. Pitajte svoju hosting kompaniju da instalira Curl/SSL kako bi mogli koristiti enkripciju (koristeći dodatka).

en: Your web server's PHP installation does not included a <strong>required</strong> (for %s) module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
hr: PHP instalacija vašeg poslužitelja nema <strong>potrebni</strong> (za %s) modul (%s). Kontaktirajte korisničku službu vaše hosting kompanije i tražite ih da uključe.

en: If entering multiple files/directories, then separate them with commas. For entities at the top level, you can use a * at the start or end of the entry as a wildcard.
hr: Ako unosite više datoteka/direktorija, odvojite ih zarezom. Za entitete na vrhu možete  upotrijebiti * na početku ili kraju svakog unosa.

en: Your wp-content directory server path: %s
hr: Putanja wp-content direktorija na poslužitelju: %s

en: See this FAQ also.
hr: Također pogledajte ČPP.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible. Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
hr: Odabir ove opcije smanjuje sigurnost blokirajući UpdraftPlus korištenje SSL-a za autentifikaciju i enkripciju prometa, gdje je moguće. Imajte na umu da neki pružatelji usluga pohrane u oblaku ne dopuštaju ovo (npr. Dropbox), tako da s tim pružateljima usluga ove postavke neće raditi.

en: Disable SSL entirely where possible
hr: Onemogući SSL u potpunosti gdje je moguće

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
hr: Imajte na umu da sve metode cloud sigurnosnih kopija ne zahtijevaju korištenje SSL autentifikacije.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive). It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
hr: Odabir ove opcije smanjuje sigurnost blokirajući UpdraftPlus u provjeri identiteta ekriptiranih web-stranica na koje se spaja (npr. Dropbox, Google Drive). To znači da će UpdraftPlus koristiti SLL samo za enkripciju prometa, ali ne i za autentifikaciju.

en: Do not verify SSL certificates
hr: Ne provjeravaj SSL certifikate

en: Use the server's SSL certificates
hr: Koristi SSL certifikate poslužitelja

en: <b>Do not</b> place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
hr: <b>Nemojte</b> smještati unutar uploads mape ili direktorija dodataka, jer može prouzrokovati rekurzije (kopiju kopije koja je kopija kopije...).

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.  This directory must be writable by your web server. It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
hr: Ovo je lokacija gdje UpdraftPlus  zapisuje zip datoteke koje inicijalno kreira. Ovaj direktorij treba biti upisiv od strane web poslužitelja. Relativan je vašem direktoriju sadržaja (koji se po izvornoj postavci zove wp-content).

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
hr: Ako je to neuspješno, provjerite dozvole na vašem poslužitelju ili odaberite drugi direktorij koji je upisiv od strane procesa web poslužitelja.

en: or, to reset this option
hr: ili za vraćanje postavki ove opcije

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
hr: Pratite ovu poveznicu kako bi pokušali kreirati direktorij i postavili dozvole

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
hr: Navedeni direktorij za sigurnosne kopije postoji, ali <b>nije</b> upisiv.

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker). We keep these up to date. However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
hr: Po izvornim postavkama UpdraftPlus koristi svoju pohranu SSL certifikata za provjeru identiteta udaljenih web-stranica (kako bi se uvjerio da razgovara s pravim Dropbox, Amazon S3, itd., a ne napadačem). Certifikate držimo ažuriranima. Ako dobijete SSL grešku, onda odabir ove opcije (što rezultira da UpdraftPlus koristi kolekciju vašeg web poslužitelja) možda može pomoći.

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
hr: Navedeni direktorij za sigurnosne kopije <b>ne</b> postoji.

en: Backup directory specified is writable, which is good.
hr: Navedeni direktorij za sigurnosne kopije je upisiv ,što je dobro.

en: Backup directory
hr: Direktorij za sigurnosne kopije

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. if you uncheck, then any files despatched remotely will also remain locally, and any files being kept locally will not be subject to the retention limits).
hr: Odaberite ovo kako bi obrisali sve suvišne datoteke sigurnosne kopije s vašeg poslužitelja nakon što se završi kreiranje sigurnosne kopije (ako odznačite, onda će sve datoteke poslane na udaljenu lokaciju ostati i lokalno, a sve datoteke koje zadržite lokalno neće biti predmetom limita zadržavanja).

en: Delete local backup
hr: Obriši lokalnu sigurnosnu kopiju

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size. The default value is %s megabytes. Be careful to leave some margin if your web-server has a hard size limit (e.g. the 2 GB / 2048 MB limit on some 32-bit servers/file systems).
hr: UpdraftPlus će podijeliti arhivu sigurnosne kopije kada premaše ovu veličinu datoteke. Izvorna vrijednost je %s megabajta. Budite oprezni i ostavite marginu ako vaš web poslužitelj ima čvrsto postavljeni limit (npr. 2 GB / 2048 MB limit na nekim 32-bitnim poslužiteljima/datotečnim sistemima).

en: Split archives every:
hr: Podjeli arhive svakih:

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
hr: Ovo će prouzrokovati podatke o ispravljanju grešaka od svih dodataka prikazanih na ovom zaslonu - pripremite se na suočavanje s ovim.

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
hr: Označite ovo kako bi dobili više informacija i poruka e-pošte o procesu izrade sigurnosnih kopija - korisno ako nešto pođe krivo.

en: Debug mode
hr: Režim ispravljanja grešaka

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
hr: kliknite ovo kako bi prikazali daljnje opcije; nemojte se zamarati s ovim, osim ako imate problem ili ste znatiželjni.

en: Show expert settings
hr: Prikaži ekspertne postavke

en: Expert settings
hr: Ekspertne postavke

en: Advanced / Debugging Settings
hr: Napredne / Postavke ispravljanje grešaka

en: You can send a backup to more than one destination with an add-on.
hr: Možete poslati sigurnosne kopije na više odredišta s dodatkom.

en: Choose your remote storage
hr: Odaberite udaljenu pohranu

en: Sending Your Backup To Remote Storage
hr: Slanje vaše sigurnosne kopije na udaljenu pohranu

en: For more reporting features, use the Reporting add-on.
hr: Za više opcija izvještavanja, upotrijebite Reporting dodatak.

en: your site's admin address
hr: adresa administratora vaše web-stranice

en: Check this box to have a basic report sent to
hr: Označite ovaj okvir kako bi dobili osnovni izvještaj

en: Reporting
hr: Izvještavanje

en: Backup more databases
hr: Kreiraj sigurnosne kopije više baza podataka

en: First, enter the decryption key
hr: Prvo, upišite dekripcijski ključ

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
hr: ili

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
hr: Izvezite enkriptiranu datoteku baze podataka (db.gz.crypt datoteke) ovdje ili ih prenesite za dekripciju.

en: Manually decrypt a database backup file
hr: Manualno dekriptiraj datoteku sigurnosne kopije baze podataka

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
hr: Ovdje možete manualno dekriptirati ili enkriptirati bazu podataka.

en: It can also backup external databases.
hr: Također može napraviti sigurnosnu kopiju vanjskih baza podataka.

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
hr: Ne želite da vas se špijunira? UpdraftPlus Premium može enkriptirati vašu sigurnosnu kopiju baze podataka.

en: Database encryption phrase
hr: Fraza enkripcije baze podataka

en: Database Options
hr: Opcije baze podataka

en: See also the "More Files" add-on from our shop.
hr: Također pogledajte "More Files" dodatak u našoj trgovini.

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
hr: Gore navedeni direktoriji su svi, osim WordPress jezgre koju možete preuzeti svježu s WordPress.org.

en: Include in files backup
hr: Uvrsti u sigurnosnu kopiju datoteka

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
hr: npr. ako vaš poslužitelj vrlo zauzet tijekom dana i želite to napraviti tijekom noći

en: To fix the time at which a backup should take place,
hr: Za ispravak vremena kad bi se sigurnosna kopija trebala napraviti.

en: and retain this many scheduled backups
hr: i zadrži ovoliko tempiranih sigurnosnih kopija

en: Fortnightly
hr: Dvotjedno

en: Every %s hours
hr: Svakih %s sati

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
hr: Manualno

en: No backup has been completed
hr: Ni jedna sigurnosna kopija nije dovršena

en: incremental backup; base backup: %s
hr: Dodavajuća sigurnosna kopija; baza podataka: %s

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
hr: Trebate se savjetovati s vašom hosting kompanijom kako bi saznali kako postaviti dozvole za WordPress dodatak kako bi mogao upisivati u direktorij.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
hr: Mapa postoji, ali vaš web poslužitelj nema dozvole za upisivanje.

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it. You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
hr: Ova mapa je kreirana, ali dozvole datoteka su morale biti promijenjene na 777 (upisivo od svakoga) kako bi mogli upisivati. Trebali bi provjeriti kod vaše hosting kompanije hoće li ovo prouzrokovati probleme

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
hr: Neuspjeli zahtjev poslan datotečnom sistemu da kreira direktorij.

en: Failed
hr: Nije uspjelo

en: Old directory removal failed for some reason. You may want to do this manually.
hr: Zbog nekog razloga uklanjanje starog direktorija nije uspjelo. Možda bi bilo bolje da to napravite manualno.

en: Old directories successfully removed.
hr: Uspješno uklonjeni stari direktoriji.

en: Remove old directories
hr: Ukloni stare direktorije

en: Warning: %s
hr: Upozorenje: %s

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time. Do not stop the backup simply because it seems to have remained in the same place for a while - that is normal.
hr: Napomena: grafički indikator koji se nalazi ispod temelji se na etapama, NE na vremenu. Nemojte zaustavljati kreiranje sigurnosne kopije samo zato jer se čini da stoji na istom mjestu neko vrijeme - to je normalno.

en: show log
hr: prikaži zapisnik

en: Job ID: %s
hr: ID posla: %s

en: last activity: %ss ago
hr: posljednja aktivnost: prije %s

en: next resumption: %d (after %ss)
hr: nastavlja se sljedeće: %d (nakon %s)

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: use UpdraftPlus Premium
hr: upotrijebite UpdraftPlus Premium

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server. This is not recommended (unless you plan to manually copy them to your computer), as losing the web-server would mean losing both your website and the backups in one event.
hr: Ako ne odaberete udaljenu pohranu onda će sigurnosne kopije ostati na web poslužitelju. Ovo se ne preporuča (osim ako ih ne planirate manualno kopirati na svoje računalo), jer bi gubitak web poslužitelja značio gubitak vaše web-stranice i sigurnosnih kopija u jednom potezu.

en: Save Changes
hr: Spremi izmjene

en: No
hr: Ne

en: Version
hr: Inačica

en: Support
hr: Podrška

en: Yes
hr: Da

en: Encrypted database
hr: Enkriptirana baza podataka

en: Encrypting database
hr: Enkriptiranje baze podataka

en: table: %s
hr: tablica: %s

en: Creating database backup
hr: Kreiranje sigurnosne kopije baze podataka

en: Created database backup
hr: Kreirana sigurnosna kopija baze podataka

en: Backup finished
hr: Sigurnosna kopija završena

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
hr: Na čekanju do početka tempiranog vremena za ponovno pokušaj, zbog grešaka

en: Pruning old backup sets
hr: Čišćenje starih setova sigurnosnih kopija

en: (%s%%, file %s of %s)
hr: (%s%%, datoteka %s od %s)

en: Uploading files to remote storage
hr: Prijenos datoteka na udaljenu pohranu

en: Created file backup zips
hr: Kreiran zip sigurnosne kopije datoteka

en: Creating file backup zips
hr: Kreiranje zip-a sigurnosne kopije datoteka

en: Backup begun
hr: Kreiranje sigurnosne kopije je započelo

en: The backup apparently succeeded and is now complete
hr: Izgleda da je kreiranje sigurnosne kopije uspjelo i završeno

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old). You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
hr: Vaša WordPress instalacija sadrži stare direktorije iz prijašnjeg stanja nego što ste restaurirali/migrirali (tehničke informacije: označene su sufiksom -old). Kliknite ovo dugme kako bi ih obrisali, nakon što provjerite da je restauracija uspjela.

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
hr: Ovo će obrisati sve vaše UpdraftPlus postavke - jeli sigurno želite ovo napraviti?

en: count
hr: broj

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
hr: Napomena: Ovaj broj se temelji na što je, ili nije izuzeto zadnji put kad ste spremili opcije.

en: Total (uncompressed) on-disk data:
hr: Ukupno (nekompresirano) podataka na disku:

en: For the ability to lock access to UpdraftPlus settings with a password, upgrade to UpdraftPlus Premium.
hr: Za mogućnost zaključavanja UpdraftPlus postavki lozinkom, nadogradite na UpdraftPlus Premium.

en: Call
hr: Poziv

en: Fetch
hr: Dohvati

en: Plugins for debugging:
hr: Dodaci za ispravljanje grešaka:

en: %s (%s used)
hr: %s (%s iskorišteno)

en: Free disk space in account:
hr: Slobodni diskovni prostor na računu:

en: zip executable found:
hr: pronađena zip izvršna datoteka:

en: show PHP information (phpinfo)
hr: prikaži PHP informacije (phpinfo)

en: %s version:
hr: %s inačica:

en: Memory limit
hr: Memorijski limit:

en: Current memory usage
hr: Trenutna upotreba memorije

en: Peak memory usage
hr: Vrhunac korištenja memorije

en: Web server:
hr: Web poslužitelj:

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
hr: Osima ako imate problema, možete u potpunosti ignorirati sve ovdje.

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
hr: Pročitajte ovaj koristan članak s puno korisnih savjeta rije nego što pokrenete restauraciju.

en: %s restoration options:
hr: %s opcije restauracije:

en: You will need to restore it manually.
hr: Morati ćete restaurirati manualno.

en: You can search and replace your database (for migrating a website to a new location/URL) with the Migrator add-on - follow this link for more information
hr: Možete tražiti i zamijeniti u vašoj bazi podataka (za migraciju web-stranice na novu lokaciju/URL) s Migration dodatkom - pratite ovu poveznicu za više informacija

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
hr: Navedeni entitet se ne može automatski restaurirati: "%s".

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
hr: PHP na vašem web poslužitelju ima aktivan safe_mode.

en: Choose the components to restore
hr: Odaberite komponente za restauraciju

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
hr: Restauracija će zamijeniti teme, dodatke, prenesene datoteke, bazu podataka ove web-stranice i/ili druge direktorije s sadržajem (odnosno što se nalazi u setu sigurnosne kopije, i vašem odabiru).

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
hr: Dohvaćanje (ako je potrebo) i pripremanje datoteka sigurnosne kopije&hellip;

en: Restore backup
hr: Restauriraj sigurnosnu kopiju

en: Also delete from remote storage
hr: Također obriši s udaljene pohrane

en: Delete backup set
hr: Obriši set sigurnosne kopije

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
hr: ili

en: Select Files
hr: Odaberite datoteke

en: Drop backup files here
hr: Ovdje ispustite datoteke sigurnosne kopije

en: This feature requires %s version %s or later
hr: Ova značajka zahtjeva %s inačicu %s ili noviju

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
hr: Ili, ih možete smjestiti manualno u vaš UpdraftPlus direktorij (obično wp-content/updraft), npr. putem FTP-a, i zatim upotrijebiti gore navedenu povaznicu "ponovno skeniranje".

en: Upload files into UpdraftPlus.
hr: Prenesi datoteke u UpdraftPlus.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
hr: UpdraftPlus - Prenesi datoteke sigurnosne kopije

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
hr: Ako koristite ovo, onda isključite Turbo/Road režim.

en: Opera web browser
hr: Opera web preglednig

en: Rescan remote storage
hr: Ponovno skeniranje udaljene pohrane

en: Rescan local folder for new backup sets
hr: Ponovno skeniranje lokalne mape za nove setove sigurnosnih kopija

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
hr: Lokacija ovog direktorija je postavljena u Ekspertnim postavkama, u kartici Postavke.

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
hr: Kliknite ovdje kako bi vidjeli sadržaj UpdraftPlus direktorija (na vašem web hostu) za bilo koje nove setove sigurnosnih kopija koje ste prenijeli.

en: Upload backup files
hr: Prenesite datoteke sigurnosne kopije

en: More tasks:
hr: Više zadataka:

en: refresh
hr: osvježi

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
hr: Prostor na disku web poslužitelja koji koristi UpdraftPlus

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
hr: Ovo je broj sadržaja vašeg Updraft direktorija

en: Your WordPress installation has a problem with outputting extra whitespace. This can corrupt backups that you download from here.
hr: Vaša WordPress instalacija ima problema s izlaznim dodatnim bijelim oznakama (outputting extra whitespace). Ovo može pokvariti sigurnosnu kopiju koje preuzmete odavde.

en: Latest UpdraftPlus.com news:
hr: Najnovije UpdraftPlus.com vijesti:

en: Download most recently modified log file
hr: Preuzmite najnovije datoteke zapisnika

en: (Nothing yet logged)
hr: (Još ništa nije zabilježeno)

en: Last log message
hr: Posljednja poruka u zapisniku

en: Send this backup to remote storage
hr: Pošalji ovu sigurnosnu kopiju na udaljenu pohranu

en: Include your database in the backup
hr: Uvrsti bazu podataka u sigurnosnu kopiju

en: Backup non-WordPress files and databases
hr: Sigurnosna kopija datoteka i baza podataka koje nisu od WordPressa

en: Ask a pre-sales question
hr: Pitajte pitanje prije kupnje

en: Pre-sales FAQs
hr: ČPP prije kupnje

en: Full feature list
hr: Puni popis mogućnosti

en: Please check out UpdraftPlus Premium, or the stand-alone Multisite add-on.
hr: Provjerite  UpdraftPlus Premium, ili samostalni dodatak Multisite.

en: Do you need WordPress Multisite support?
hr: Trebate li podršku za WordPress Multisite?

en: Do you want to migrate or clone/duplicate a site?
hr: Želite li migrirati ili klonirati/duplicirati web-stranicu?

en: Files
hr: Datoteke

en: Next scheduled backups
hr: Sljedeća tempirana izrada sigurnosne kopije

en: At the same time as the files backup
hr: U isto vrijeme kao i sigurnosnu kopiju datoteka

en: Nothing currently scheduled
hr: Trenutno nije ništa zakazno

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
hr: Ovo dugme je onemogućeno jer vaš direktorij za sigurnosne kopije nije upisiv (pogledajte postavke).

en: This admin interface uses JavaScript heavily. You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
hr: Ovo administratorsko sučelje intezivno koristi JavaScript . Ili ga trebate aktivirati u vašem web pregledniku, ili upotrijebit web preglednik koji može koristiti JavaScript.

en: JavaScript warning
hr: JavaScript upozorenje

en: Current limit is:
hr: Trenutni limit je:

en: Your PHP memory limit (set by your web hosting company) is very low. UpdraftPlus attempted to raise it but was unsuccessful. This plugin may struggle with a memory limit of less than 64 Mb  - especially if you have very large files uploaded (though on the other hand, many sites will be successful with a 32Mb limit - your experience may vary).
hr: PHP memorijski limit (postavljen od strane vaše web hosting kompanije) je vrlo nizak. UpdraftPlus je neuspješno pokušao povisiti taj limit. Ovaj dodatak mučiti će se s memorijskim limitom manjim od 64 Mb  - pogotovo ako ste prenijeli vrlo velike datoteke (iako mnoge web-stranice uspješno funkcioniraju s limitom od 32Mb - iskustva variraju).

en: Your backup has been restored.
hr: Vaša sigurnosna kopija je oporavljena.

en: For even more features and personal support, check out
hr: Za više mogućnosti i osobne podrške, provjerite

en: The UpdraftPlus directory in wp-content/plugins has white-space in it; WordPress does not like this. You should rename the directory to wp-content/plugins/updraftplus to fix this problem.
hr: UpdraftPlus direktorij u wp-content/plugins sadrži prazno mjesto (white-space); WordPres ima problema s time. Trebali bi preimenovati direktorij u wp-content/plugins/updraftplus kako bi riješili ovaj problem.

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
hr: Ako još možete pročitati ovo nakon što stranica završi s učitavanjem, onda imate problema s JavaScript ili jQuery na web-stranici.

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: Your settings have been wiped.
hr: Vaše postavke su obrisane.

en: Backup directory successfully created.
hr: Direktorij za sigurnosne kopije je uspješno kreiran.

en: Backup directory could not be created
hr: Direktorij za sigurnosne kopije nije moguće kreirati

en: Return to UpdraftPlus configuration
hr: Povratak na UpdraftPlus Konfiguraciju

en: Actions
hr: Akcije

en: More plugins
hr: Više dodataka

en: Lead developer's homepage
hr: Web-stranica glavnog programera

en: Newsletter sign-up
hr: Pretplata na e-novosti

en: News
hr: Vijesti

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
hr: Loš format imena datoteke - ovo ne izgleda kao enkriptirana datoteka baze podataka koju je kreirao UpdraftPlus

en: This looks like a file created by UpdraftPlus, but this install does not know about this type of object: %s. Perhaps you need to install an add-on?
hr: Ovo izgleda kao datoteka koju je kreirao UpdraftPlus, ali ova instalacija ne prepoznaje ovu vrstu objekta: %s. Možda trebate instalirati dodatak?

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
hr: Loš format imena datoteke - ovo ne izgleda kao datoteka koju je kreirao UpdraftPlus

en: This backup was created by %s, and can be imported.
hr: Ovu sigurnosnu kopiju je kreirao %s, i može se uvesti.

en: This file could not be uploaded
hr: Nije moguće prenijeti ovu datoteku

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: You will find more information about this in the Settings section.
hr: Više informacija o ovome možete pronaći u sekciji Postavke.

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
hr: Direktorij za sigurnosne kopije (%s) nije upisiv, ili ne postoji.

en: No local copy present.
hr: Nije prisutna lokalna kopija.

en: Download in progress
hr: Preuzimanje u tijeku

en: Download failed
hr: Neuspjelo preuzimanje

en: The log file could not be read.
hr: Datoteku zapisnika nije moguće pročitati.

en: Error: unexpected file read fail
hr: Greška: neočekivana greška pri čitanju datoteke

en: Messages:
hr: Poruke:

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
hr: Nije moguće pronaći taj posao - možda je već završen?

en: Show raw backup and file list
hr: Prikaži neobrađenu sigurnosnu kopiju i listu datoteka

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
hr: Dugme 'Napravi sigurnosnu kopiju' je onemogućeno jer vaš direktorij za sigurnosne kopije nije upisiv (pogledajte karticu 'Postavke' i pronađite relevantne opcije).

en: Wipe settings
hr: Brisanje postavki

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
hr: Omogućite malo vremena da se završi komunikacija s udaljenom pohranom.

en: Notice
hr: Obavijest

en: Cancel
hr: Prekini

en: Error
hr: Greška

en: Close
hr: Zatvori

en: Error:
hr: Greška:

en: Delete
hr: Izbriši

en: Restore
hr: Vrati

en: Settings
hr: Postavke

en: Disconnect
hr: Odspoji

en: Job deleted
hr: Posao obrisan

en: OK. You should soon see activity in the "Last log message" field below.
hr: OK. Uskoro ćete vidjeti aktivnosti ispod u polju "Posljednja poruka u zapisniku".

en: Start backup
hr: Započni kreiranje sigurnosne kopije

en: Constants
hr: Konstante

en: Backup set not found
hr: Sigurnosne kopije nisu pronađene

en: The backup archive files have been processed, but with some errors. You will need to cancel and correct any problems before retrying.
hr: Arhive sigurnosne kopije su obrađene, ali uz neke greške. Trebate otkazati i ispraviti sve probleme prije ponovnog pokušaja.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then press Restore to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
hr: Arhive sigurnosne kopije su obrađene, ali uz neka upozorenja. Ako je sve dobro, onda možete kliknuti Restauriraj ponovno kako bi nastavili. Inače, otkažite i ispravite sve probleme prije ponovnog pokušaja.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore to proceed.
hr: Arhive sigurnosne kopije su uspješno obrađene. Sad kliknite Restauriraj ponovno kako bi nastavili.

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
hr: Izgleda da ovom setu višedjelne sigurnosne kopije nedostaje: %s

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
hr: Datoteka (%s)  je pronađena ali ima drugačiju veličinu (%s) od očekivane (%s)  - možda je koruptirana.

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
hr: Datoteka je pronađena, ali njena veličina je nula (trebate ponovno prenijeti): %s

en: File not found (you need to upload it): %s
hr: Datoteka nije pronađena (trebate ju ponovno prenijeti): %s

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
hr: Nepoznati izvor je kreirao sigurnosnu kopiju (%s) - nije moguće restaurirati.

en: Database
hr: Baza podataka

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
hr: Samo se WordPress baze podataka mogu restaurirati: za vanjske baze podataka morati ćete se pobrinuti manualno.

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
hr: Trebali bi provjeriti jeli ovo zbilja set sigurnosne kopije namijenjen za ovu upotrebu na ovoj web-stranici, prije restauracije (umjesto seta sigurnosne kopije od neke nevezane web-stranice).

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
hr: UpdraftPlus nije prepoznao ovaj set sigurnosne kopije da je kreiran od strane trenutne WordPress instalacije, ali je pronađen na udaljenoj pohrani ili je poslan s udaljene lokacije.

en: The PHP setup on this webserver allows only %s seconds for PHP to run, and does not allow this limit to be raised. If you have a lot of data to import, and if the restore operation times out, then you will need to ask your web hosting company for ways to raise this limit (or attempt the restoration piece-by-piece).
hr: PHP instalacija ovog web poslužitelja dopušta samo %s sekundi za izvođenje PHP-a, i ne dopušta podizanje ovog limita. Ako imate puno podataka za uvoz, i ako vrijeme istekne tijekom restauracije, onda ćete morati pitati hosting kompaniju kako povećati ovaj limit (ili pokušati restauraciju komad po komad).

en: No such backup set exists
hr: Ne postoji takav set sigurnosne kopije

en: Nothing yet logged
hr: Još ništa nije zabilježeno

en: The backup archive for this file could not be found. The remote storage method in use (%s) does not allow us to retrieve files. To perform any restoration using UpdraftPlus, you will need to obtain a copy of this file and place it inside UpdraftPlus's working folder
hr: Nije moguće pronaći arhiva sigurnosne kopije za ovu datoteku. Upotrijebljena metoda udaljena pohrana (%s) ne dopušta dohvaćanje datoteka. Za izvođenje bilo koje restauracije koristeći UpdraftPlus, trebate nabaviti kopiju ove datoteke i smjestiti ju u unutar UpdraftPlus radne mape

en: Go to the remote storage settings in order to connect.
hr: Otvorite postavke udaljene pohrane kako bi se spojili.

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
hr: %s je odabran za udaljenu pohranu, ali trenutno niste spojeni.

en: UpdraftPlus notice:
hr: UpdraftPlus obavijest:

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
hr: Pročitajte vodič na ovoj stranici mogućih uzroka i riješenja.

en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue. Unless this is a development site, this probably means that the scheduler in your WordPress install is not working.
hr: WordPress ima brojne (%d) zakazane zadatke koji nisu izvršeni. Ako ovo nije razvojna web-stranica, onda ovo vjerojatno znači da planer u vašoj WordPress instalaciji ne funkcionira.

en: UpdraftPlus's debug mode is on. You may see debugging notices on this page not just from UpdraftPlus, but from any other plugin installed. Please try to make sure that the notice you are seeing is from UpdraftPlus before you raise a support request.
hr: Uključen je režim ispravljanja grešaka UpdraftPlus. Možete vidjeti obavijesti o ispravljanju grešaka na ovoj stranici, ne samo od UpdraftPlus, nego i od drugih instaliranih dodataka.Svakako provjerite da je obavijest koju vidite od UpdraftPlus, prije nego što pošalje zahtjeva za podršku.

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
hr: Konzultirajte se s ovim ČPP ako ima problema s kreiranjem sigurnosnih kopija.

en: Your website is hosted using the %s web server.
hr: Vaša web-stranica je smještena koristeći %s web poslužitelj.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s. It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
hr: UpdraftPlus službeno ne podržava inačice WordPressa prije %s. Možda će funkcionirati za vas, ali ako ne bude funkcioniralo imajte na umu da nemate korisničku podršku sva dok ne nadogradite WordPress.

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups. UpdraftPlus could well run out of space. Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
hr: Imate manje od %s slobodnog prostora na disku, za koji je UpdraftPlus konfiguriran da koristi za kreiranje sigurnosnih kopija. UpdraftPlus bi uskoro mogao ostati bez dovoljno mjesta za pohranu. Kontaktirajte svoju hosting kompaniju kako bi riješili ovaj problem.

en: Go here for more information.
hr: Pođite ovdje za više informacija.

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
hr: Količina dopuštenog vremena za rad WordPress dodataka je vrlo mala (%s sekundi) - trebali bi povećati to vrijeme kako bi izbjegli neuspjele sigurnosne kopije zbog isteka vremena (savjetujte se s vašom hosting kompanijom za više pomoći - radi s o max_execution_time PHP postavci: preporučena vrijednost je %s sekundi ili više)

en: Warning
hr: Upozorenje

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
hr: Kako bi promijenili izvorne postavke što je sve uključeno u sigurnosnu kopiju, konfigurirali zakazne sigurnosne kopije, poslali sigurnosne kopije na udaljenu pohranu (preporučeno) i sve ostalo, otvorite karticu Postavke.

en: Welcome to UpdraftPlus!
hr: Dobro došli u UpdraftPlus!

en: Update Theme
hr: Ažurirajte temu

en: Update Plugin
hr: Ažurirajte dodatak

en: Add-Ons / Pro Support
hr: Dodaci / Pro podrška

en: Allowed Files
hr: Dopuštene datoteke

en: Send
hr: Pošalji

en: Testing connection...
hr: Testiranje veze&hellip;

en: Deleting...
hr: Brisanje&hellip;

en: key name
hr: ime ključa

en: Failure: No %s was given.
hr: Neuspjeh: Nije naveden %s.

en: Key
hr: Ključ

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
hr: Imenujte ovaj ključ (npr. navedite za koju je web-stranicu):

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
hr: Trebali bi provjeriti jeli udaljena web-stranica online, nije blokirana vatrozidom, nema sigurnosne module koji možda blokiraju pristup, ima aktivnu UpdraftPlus inačicu %s ili noviju i da su ključevi ispravno upisani.

en: Send to site:
hr: Pošalji na web-stranicu:

en: Creating...
hr: Kreiranje&hellip;

en: Add site
hr: Dodaj web-stranicu

en: Adding...
hr: Dodavanje&hellip;

en: Update quota count
hr: Ažuriraj brojač kvote

en: Counting...
hr: Brojanje&hellip;

en: Disconnecting...
hr: Odspajanje&hellip;

en: Connecting...
hr: Spajanje&hellip;

en: Connect
hr: Spoji

en: You have made changes to your settings, and not saved.
hr: Napravili ste promjene u postavkama i niste ih spremili.

en: Automatic backup before update
hr: Automatsko kreiranje sigurnosne kopije prije ažuriranja

en: Download log file
hr: Preuzmi datoteku zapisnika

en: Proceed with update
hr: Nastavi s ažuriranjem

en: You did not select any components to restore. Please select at least one, and then try again.
hr: Niste odabrali niti jednu komponentu za restauriranje. Odaberite barem jednu, i zatim ponovno pokušajte.

en: Create
hr: Kreiraj

en: The file was uploaded.
hr: Datoteka je prenesena.

en: Unknown server response status:
hr: Nepoznati status odgovora poslužitelja:

en: Unknown server response:
hr: Nepoznati odgovor poslužitelja:

en: This decryption key will be attempted:
hr: Pokušati će se s ovim dekripcijskim ključem:

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
hr: Pratite ovu poveznicu kako bi pokušali dekriptirati i preuzeti datoteku baze podataka na svoje računalo.

en: Upload error
hr: Greška u prijenosu

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
hr: Izgleda da ova datoteka nije UpdraftPlus enkriptirana arhiva baze podataka (takve datoteke su .gz.crypt datoteke koje sadrže ime poput: backup_(vrijeme)_(ime web-stranice)_(kod)_db.crypt.gz).

en: Upload error:
hr: Greška u prijenosu:

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
hr: (provjerite da prenosite zip datoteku koju je kreirao UpdraftPlus)

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
hr: Ako je ovu sigurnosnu kopiju kreirao drugi dodatak, onda vam UpdraftPlus Premium može pomoći.

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
hr: Međutim, UpdraftPlus arhive su standardne zip/SQL datoteke - stoga ako ste sigurni da vaša datoteka ima ispravan format, onda ju možete preimenovati kako bi odgovarala tom obrascu.

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
hr: Izgleda da ova datoteka nije UpdraftPlus arhiva sigurnosne kopije (takve datoteke su .zip ili .gz datoteke koje sadrže ime poput: backup_(vrijeme)_(ime web-stranice)_(kod)_(vrsta).(zip|gz)).

en: Delete Old Directories
hr: Obriši stare direktorije

en: PHP information
hr: PHP informacije

en: Requesting start of backup...
hr: Zatražen početak kreiranja sigurnosne kopije&hellip;

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
hr: Greška u preuzimanju: poslužitelj je poslao odgovor koji nismo razumjeli.

en: Download to your computer
hr: Preuzmite na svoje računalo

en: Delete from your web server
hr: Obrišite s vašeg web poslužitelja

en: File ready.
hr: Datoteka spremna:

en: Error data:
hr: Podaci o grešci:

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
hr: Greška: poslužitelj je poslao odgovor koji nismo razumjeli.

en: Errors:
hr: Greške:

en: Warnings:
hr: Upozorenja:

en: Error: the server sent an empty response.
hr: Greška: poslužitelj je poslao prazan odgovor.

en: Processing files - please wait...
hr: Obrada datoteka - pričekajte&hellip;

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
hr: Neke datoteke se još uvijek preuzimaju ili obrađuju - pričekajte.

en: Begun looking for this entity
hr: Započeto traženje ovog entiteta

en: calculating...
hr: računanje&hellip;

en: Trying...
hr: Pokušavanje&hellip;

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
hr: Nova lozinka korisnika RackSpace konzole je (ovo neće biti ponovno prikazano):

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
hr: Web poslužitelj je poslao kod greške (pokušajte ponovno, ili provjerite zapisnike vašeg web poslužitelja)

en: Unexpected response:
hr: Neočekivani odgovor:

en: The restore operation has begun. Do not close your browser until it reports itself as having finished.
hr: Započela je operacija restauriranja. Nemojte kliknuti Stop ili zatvoriti web preglednik sve dok vas ne izvijesti da je završeno.

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
hr: Ako izuzmete bazu podataka i datoteke, time ste izuzeli sve!

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
hr: Kako bi poslali na više adresa, odvojite svaku adresu zarezom.

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
hr: Ponovno skeniranje lokalne pohrane za setovima sigurnosnih kopija&hellip;

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
hr: Ponovno skeniranje (potraga za sigurnosnim kopijama koje ste manualno prenijeli na internu pohranu sigurnosnih kopija)&hellip;

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
hr: Imajte na umu da poslužitelji e-pošte imaju limite veličine; tipično oko %s Mb; sigurnosne kopije veće od bilo koje limita vjerojatno neće stići na odredište.

en: When the Email storage method is enabled, also send the backup
hr: Kada je omogućena metoda E-pošta pohrana, također pošalji cjelokupnu sigurnosnu kopiju

en: Send a report only when there are warnings/errors
hr: Pošalji izvještaj samo kada se pojave upozorenja/greške

en: Premium WooCommerce plugins
hr: Premium WooCommerce dodaci

en: Free two-factor security plugin
hr: Besplatni dvo faktorni sigurnosni dodatak

en: More quality plugins
hr: Više kvalitetnih dodataka

en: Go to the shop.
hr: Pođite u trgovinu.

en: Compare with the free version
hr: Usporedite s besplatnom inačicom

en: Free Newsletter
hr: Besplatne e-novosti

en: Dismiss (for %s months)
hr: Zanemari (na %s mjeseci)

en: For personal support, the ability to copy sites, more storage destinations, encrypted backups for security, multiple backup destinations, better reporting, no adverts and plenty more, take a look at the premium version of UpdraftPlus - the world's most popular backup plugin.
hr: Za osobnu podršku, mogućnost kopiranja web-stranica, više lokacija za pohranu, enkriptirane sigurnosne kopije, višestruke lokacije sigurnosne kopije, bolje izvještaje, bez oglasa i još puno toga, pogledajte UpdraftPlus premium inačicu - najpopularniji dodatak za sigurnosne kopije na svijetu.

en: UpdraftPlus news, high-quality training materials for WordPress developers and site-owners, and general WordPress news. You can de-subscribe at any time.
hr: UpdraftPlus vijesti, visoko kvalitetni trening materijali za WordPress programere i vlasnike web-stranice, i WordPress vijesti. Možete te se odjaviti bilo kad.

en: Options (raw)
hr: Opcije (neobrađeno)

en: Known backups (raw)
hr: Poznate sigurnosne kopije (neobrađeno)

en: Raw backup history
hr: Neobrađena povijest sigurnosnih kopija

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting. No backups can run (even &quot;Backup Now&quot;) unless either you have set up a facility to call the scheduler manually, or until it is enabled.
hr: U vašoj WordPress instalaciji onemogućen je planer zadataka koristeći DISABLE_WP_CRON postavku. Ne mogu se izvršiti kreiranja sigurnosnih kopija (čak ni &quot;Napravi sigurnosnu kopiju&quot;) sve dok ne postavite postavke za manulano pozivanje planera ili omogućite ovu postavku.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
hr: Kako bi kreirali sigurnosnu kopiju, samo kliknite na dugme Napravi sigurnosnu kopiju.

en: Backup Now
hr: Napravi sigurnosnu kopiju
