Plugins - TinyMCE Advanced - Stable (latest release) - en to eo translation catalogue (59 entries)

en: Replace the size setting available for fonts with: %s.
eo: Anstataŭigi la agordon de haveblaj grandoj de tiparoj per: %s.

en: To use this option, add editor-style.css to your theme or a child theme. Enabling this option will also load that stylesheet in the editor.
eo: Por uzi tiun opcion, aldonu la dosieron editor-style.css al via etoso aŭ ida etoso. Ebligo de la opcio ŝargos tiun stilfolion en la redaktilon.

en: A stylesheet file named editor-style.css was not added by your theme.
eo: Stilfolio nomita editor-style.css ne estis aldonita al via etoso.

en: Your theme does not support editor-style.css.
eo: Via etoso ne subtenas editor-style.css.

en: ERROR:
eo: ERARO:

en: Settings
eo: Agordoj

en: Editors on the front end of the site
eo: Redaktistoj ĉe la fasado de la retejo

en: Other editors in wp-admin
eo: Aliaj redaktistoj en wp-admin

en: The main editor (Add New and Edit posts and pages)
eo: La ĉefa redaktisto (aldonas novajn kaj redaktas afiŝojn kaj paĝojn)

en: Enable the editor enhancements for:
eo: Ebligi la redaktilajn etendaĵojn por:

en: Settings import and export
eo: Importo kaj eksporto de agordoj

en: Keep paragraph tags
eo: Teno de alineaj etikedoj

en: Create CSS classes menu
eo: Kreo de menuo por CSS-klasoj

en: Font sizes
eo: Tiparaj grandecoj

en: Open the TinyMCE link dialog when using the link button on the toolbar or the link menu item.
eo: Malfermas la dialogujon por ligilo de TinyMCE dum uzo de ligilo-butono sur ilobreto aŭ ligilo-menuero.

en: Alternative link dialog
eo: Alternativa ligila dialogujo

en: Replace the browser context (right-click) menu.
eo: Anstataŭigas la dekstraklakan menuon de la retumilo.

en: Enable more list options: upper or lower case letters for ordered lists, disk or square for unordered lists, etc.
eo: Ebligo de pliaj opcioj por listoj: uskleco de literoj en ordigitaj listoj, rondo aŭ kvadrato por senordigitaj listoj, ktp.

en: Options
eo: Opcioj

note: Description of the plugin/theme
en: Enables advanced features and plugins in TinyMCE, the visual editor in WordPress.
eo: Ebligas altnivelajn eblojn kaj kromprogramojn en TinyMCE, la pervida redaktilo en WordPress.

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: TinyMCE Advanced
eo: TinyMCE Altnivele

en: Please upgrade your WordPress installation or download an <a href="%s">older version of the plugin</a>.
eo: Bonvole ĝisdatigu vian instalon de WordPress aŭ elŝutu <a href="%s">pli malnovan version de la kromprogramo</a>.

en: TinyMCE Advanced requires WordPress version %1$s or newer. It appears that you are running %2$s. This can make the editor unstable.
eo: TinyMCE Altnivele postulas WordPressan version %1$s aŭ pli novan. Ŝajnas ke vi uzas %2$s. Tio eble malstabiligos la redaktilon.

en: The [Toolbar toggle] button shows or hides the second, third, and forth button rows. It will only work when it is in the first row and there are buttons in the second row.
eo: La butono [baskuligo de ilobreto] montras aŭ kaŝas la duan, trian kaj kvaran buton-vicojn. Ĝi funkcias nur kiam ĝi staras en la unua vico kaj ekzistas butonoj en la dua vico.

en: Restore Default Settings
eo: Restarigi defaŭltajn agordojn

en: Import Settings
eo: Importi agordojn

en: Export Settings
eo: Eksporti agordojn

en: Administration
eo: Administrado

en: These images will not be available in the Media Library.
eo: Tiuj bildoj ne estos haveblaj en la aŭdvida biblioteko.

en: This is not acceptable for larger images like photos or graphics, but may be useful in some cases for very small images like icons, not larger than 2-3KB.
eo: Tio ne estas akceptebla por pli grandaj bildoj kiel fotoj aŭ grafikaĵoj, sed povas esti utila kelkfoje por etaj bildoj kiel piktogramoj, ne pli grandaj ol 2-3KB.

en: Works only in Firefox and Safari. These browsers support pasting of images directly in the editor and convert them to base64 encoded text.
eo: Funkcias nur en Firefox kaj Safari. Tiuj retumiloj subtenas algluon de bildoj rekte en la redaktilon kaj konvertas ilin al kodo-teksto base64.

en: Enable pasting of image source
eo: Ebligas algluon de fonto de bildo

en: Line breaks in the Text editor would still affect the output, in particular do not use empty lines, line breaks inside HTML tags or multiple &lt;br /&gt; tags.
eo: Linirompoj en la tekstoredaktilo ankoraŭ efikus la tekston, atentu ne uzi malplenajn liniojn, linirompojn ene de HTML-etikedoj aŭ multopajn etikedojn &lt;br /&gt;.

en: However it may behave unexpectedly in rare cases, so test it thoroughly before enabling it permanently.
eo: Tamen, malofte povas okazi neatendita konduto, do pro tio, plene testu ĝin antaŭ porĉiama ebligo de ĝi.

en: This will make it possible to use more advanced coding in the Text editor without the back-end filtering affecting it much.
eo: Tio ebligos pli altnivelan kodumadon en la tekstoredaktilo sen multa influo de la interna filtrado.

en: Stop removing the &lt;p&gt; and &lt;br /&gt; tags when saving and show them in the Text editor.
eo: Haltigas forviŝon de la etikedoj &lt;p&gt; kaj &lt;br /&gt; dum konservo kaj montras ilin en la tekstoredaktilo.

en: Load the CSS classes used in editor-style.css and replace the Formats menu.
eo: Ŝargas la CSS-klasojn uzitajn en editor-style.css kaj anstataŭigas la aranĝan menuon.

en: Advanced Options
eo: Altnivelaj opcioj

en: Context Menu
eo: Kunteksta menuo

en: List Style Options
eo: Opcioj de listoj

en: Unused Buttons
eo: Neuzitaj butonoj

en: Drag buttons from the unused buttons below and drop them in the toolbars above, or drag the buttons in the toolbars to rearrange them.
eo: Trenu butonojn el la subaj neuzitaj butonoj kaj faligu ilin en la suprajn ilobretojn, aŭ trenu la butonojn ene de la ilobretoj por aliordigi ilin.

en: Enable the editor menu.
eo: Ebligi la redaktan menuon.

en: Save Changes
eo: Konservi ŝanĝojn

en: Settings saved.
eo: Agordoj konservitaj.

en: Editor Settings
eo: Redaktaj agordoj

en: ERROR: All toolbars are empty. Default settings loaded.
eo: ERARO: ĉiuj ilobretoj estas malplenaj. Defaŭltaj agordoj ŝargitaj.

en: Importing of settings failed.
eo: Malsukcesis importo de agordoj.

en: Import
eo: Importo

en: Verify
eo: Konfirmi

en: The settings are imported from a JSON encoded string. Please paste the exported string in the text area below.
eo: La agordoj estas importitaj el JSON-koda linio. Bonvole algluu la eksportitan linion al la suba tekstoloko.

en: TinyMCE Advanced Settings Import
eo: Importo de agordoj de TinyMCE Altnivele

en: Back to Editor Settings
eo: Reen al redaktaj agordoj

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: It is important that the export is not changed in any way, no spaces, line breaks, etc.
eo: Gravas, ke la eksporto ne estu ŝanĝita eĉ iomete, neniuj spacetoj, linirompoj, ktp.

en: Please copy the content and save it in a <b>text</b> (.txt) file, using a plain text editor like Notepad.
eo: Bonvole kopiu la enhavon kaj konservu ĝin en dosiero <b>teksta</b> (.txt), per simpla tekstoredaktilo kiel Notepad.

en: The settings are exported as a JSON encoded string.
eo: La agordoj estas eksportitaj kiel JSON-koda linio.

en: TinyMCE Advanced Settings Export
eo: Eksporto de agordoj de TinyMCE Altnivele

en: Default settings restored.
eo: Restarigis defaŭltajn agordojn.
