Plugins - SiteOrigin Widgets Bundle - Stable (latest release) - en to nl translation catalogue (975 entries)

en:  Border style
nl:  Randstijl

en: % Comments
nl: % reacties

en: %s by %s
nl: %s door %s

en: %s does not exist
nl: %s bestaat niet

en: %s is not a SiteOrigin Widget
nl: %s is geen SiteOrigin widget

en: %s on %s
nl: %s op %s

en: %s to install recommended SiteOrigin plugins and a SiteOrigin theme to get your site going.
nl: %s om aanbevolen siteOrigin plugins en een SiteOrigin thema te installeren om je site te laten werken.

en: %sSiteOrigin Premium%s adds depth to the Author Box Widget with placement options, author bios, recent post visibility, social buttons, and design customizations. Enjoy centralized global control of author boxes
nl: %sSiteOrigin Premium%s voegt diepte toe aan de auteur box widget met plaatsingsopties, auteurbiografieën, zichtbaarheid van recente berichten, sociale knoppen en ontwerpaanpassingen. Geniet van centrale wereldwijde controle over auteur boxen

en: (No Title)
nl: (Geen titel)

en: 1 Comment
nl: 1 reactie

en: A highly customizable collection of widgets, ready to be used anywhere, neatly bundled into a single plugin.
nl: Een zeer aanpasbare verzameling widgets, klaar om overal gebruikt te worden, netjes gebundeld in een enkele plugin.

en: A valid email is required
nl: Een geldige e-mail is vereist

en: A value from 0 (the world) to 21 (street level).
nl: Geef een waarde van 0 (wereld) tot 21 (straatniveau).

en: A value from 0 (the world) to 21 (street level). This zoom is specific to mobile devices.
nl: Een waarde van 0 (de wereld) tot 21 (straatniveau). Deze zoom is specifiek voor mobiele apparaten.

en: AND
nl: EN

en: API key
nl: API-sleutel

en: Above
nl: Boven

en: Above Image
nl: Boven afbeelding

en: Actions
nl: Acties

en: Activate
nl: Activeren

en: Activated
nl: Geactiveerd

en: Active
nl: Actief

en: Adaptive Height
nl: Adaptieve hoogte

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add All Posts by Author Link
nl: Voeg alle berichten toe per auteur link

en: Add Hero frame content animation effects with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg Hero frame inhoud animatie effecten toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add Media
nl: Media toevoegen

en: Add Really Simple CAPTCHA
nl: Really Simple CAPTCHA toevoegen

en: Add [buttons] shortcode to the content to insert these buttons.
nl: Voeg [knoppen] shortcode toe aan de inhoud om deze knoppen in te voegen.

en: Add a Lightbox to your images with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg een lightbox toe aan je afbeeldingen met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add a Price Table feature tooltip with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg een tooltip voor een prijstabel functie toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add a beautiful and customizable text overlay with animations to your images with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg een mooie en aanpasbare tekst-overlay met animaties toe aan je afbeeldingen met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add a beautiful tooltip to the Button Widget with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg een mooie tooltip toe aan de knop widget met %sSiteOrigin premium%s

en: Add a contact form with custom fields, design options, spam protection, and email notifications.
nl: Voeg een contactformulier toe met aangepaste velden, ontwerpopties, spambeveiliging en e-mailmeldingen.

en: Add a form autoresponder and additional fields, including a date and time picker with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg een formulier autoresponder toe en extra velden, waaronder een datum- en tijdkiezer met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add a responsive image with custom dimensions, positioning, caption, link, and styling options.
nl: Voeg een responsive afbeelding toe met aangepaste afmetingen, positionering, bijschrift, link en lay-outopties.

en: Add an feature icon title tooltip with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg een titel tooltip van een feature pictogram toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add an icon title tooltip with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg een pictogram titel tooltip toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add an image title tooltip with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg een tooltip voor de afbeelding titel toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add custom social networks with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Aangepaste sociale netwerken toevoegen met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add multiple Hero frames in one go with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg in één keer meerdere Hero frames toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add multiple Image Grid frames in one go with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg in één keer meerdere afbeelding raster frames toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add multiple Layout Slider frames in one go with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg in één keer meerdere lay-out slider frames toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add multiple Simple Masonry frames in one go with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg in één keer meerdere eenvoudige masonry frames toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add multiple Slider frames in one go with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg in één keer meerdere slider frames toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add multiple buttons in one go, customize individually, and present them in a neat grid layout.
nl: Meerdere knoppen in één keer toevoegen, pas ze individueel aan en presenteer ze in een net raster lay-out.

en: Add parallax and fixed background images with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg parallax en vaste achtergrondafbeeldingen toe met %sSiteOrigin Premium%s

en: Add social media buttons to your site with personalized icons, colors, and design settings.
nl: Voeg sociale media knoppen toe aan je site met gepersonaliseerde pictogrammen, kleuren en ontwerpinstellingen.

en: Add widgets and layouts to your carousel items with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Voeg widgets en lay-outs toe aan je carrousel items met %sSiteOrigin Premium%s

en: Additional
nl: Extra

en: Additional CSS classes added to the button link.
nl: Extra CSS klassen toegevoegd aan de knop link.

en: Additional padding added to the top of the slider
nl: Extra padding toegevoegd aan de bovenkant van de slider

en: Additional query arguments. See <a href="https://developer.wordpress.org/reference/functions/query_posts/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">query_posts</a>.
nl: Aanvullende query argumenten. Zie <a href="https://developer.wordpress.org/reference/functions/query_posts/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">query_posts</a>.

en: Addons
nl: Add-ons

en: Adds a hidden form field that only bots can see. The form will reject the submission if the hidden field is populated.
nl: Voegt een verborgen formulierveld toe dat alleen bots kunnen zien. Het formulier weigert de indiening als het verborgen veld is ingevuld.

en: Adds a rel attribute to the button link.
nl: Hiermee voeg je een attribuut rel toe aan de knop link.

en: Adds a title attribute to the button link.
nl: Voegt een titel attribuut toe aan de knop link.

en: Adjust the post Read More link text and choose a custom post date format with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Pas de bericht Lees meer link text aan en kies een aangepast format voor de datum van het bericht met %sSiteOrigin Premium%s

en: After submission, scroll the user to the top of the contact form.
nl: Na indiening scrolt de gebruiker naar de bovenkant van het contactformulier.

en: Akismet Filtering
nl: Akismet filteren

en: Align
nl: Uitlijnen

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: All
nl: Alles

en: Allow multiple selections
nl: Meerdere selecties toestaan

en: Allow multiple simultaneous Info Windows?
nl: Meerdere gelijktijdige Info Windows toestaan?

en: Allow slide background videos to appear on mobile devices that support autoplay.
nl: Laat slide achtergrondvideo's weergegeven worden op mobiele apparaten die automatisch afspelen ondersteunen.

en: Allow the Google Maps service to reorder waypoints for the shortest travelling distance.
nl: Laat de Google Maps dienst waypoints opnieuw ordenen voor de kortste reisafstand.

en: Allow users to swipe through frames on mobile devices.
nl: Gebruikers toestaan om door frames op mobiele apparaten te vegen.

en: Allows you to add any active SiteOrigin Widgets Bundle widgets.
nl: Maakt het mogelijk een geactiveerde SiteOrigin Widgets Bundle widget toe te voegen.

en: Alt text
nl: Alternatieve tekst

en: Always
nl: Altijd

en: Always show navigation on desktop
nl: Toon altijd navigatie op desktop

en: Always show navigation on mobile
nl: Altijd navigatie weergeven op mobiel

en: Always use the embedded video rather than the MediaElement player.
nl: Gebruik altijd de ingesloten video in plaats van de MediaElement speler.

en: An ID attribute allows you to target this button in JavaScript.
nl: Met een ID attribuut kun je deze knop aanspreken in JavaScript.

en: An external URL of the video. Overrides video file.
nl: Een externe URL van de video. Overschrijft videobestand.

en: Animation
nl: Animatie

en: Animation Speed
nl: Animatie snelheid

en: Animation speed
nl: Animatie-snelheid

en: Animation speed in milliseconds.
nl: Animatiesnelheid in milliseconden.

en: Applied if image heights differ.
nl: Toegepast als de afbeelding hoogtes verschillen.

en: Apply custom colors to map features, or hide them completely.
nl: Pas aangepaste kleuren toe op kaartfuncties of verberg ze volledig.

en: Are you sure?
nl: Weet je het zeker?

en: Arrow Color
nl: Pijlkleur

en: Arrow Hover Color
nl: Pijl hoveren kleur

en: Arrows Color
nl: Pijlen kleur

en: Arrows Hover Color
nl: Pijlen hoveren kleur

en: Arrows Margin
nl: Pijlen marge

en: Arterial roads
nl: Uitvalswegen

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Attachment error
nl: Bijlage fout

en: Author | Authors
nl[0]: Auteur
nl[1]: Auteurs

en: Author All Posts Link
nl: Auteur alle berichten link

en: Author Avatar
nl: Auteur avatar

en: Author Bio
nl: Auteur bio

en: Author Name
nl: Auteursnaam

en: Automatically add paragraphs
nl: Voeg automatisch paragrafen toe

en: Automatically display the taxonomies of the current post with customizable labels, colors, and link settings.
nl: Automatisch de taxonomieën van het huidige bericht weergeven met aanpasbare labels, kleuren en linkinstellingen.

en: Automatically return to the first item after the last item.
nl: Keer automatisch terug naar het eerste item na het laatste item.

en: Automatically return to the first post after the last post.
nl: Keer automatisch terug naar het eerste bericht na de laatste post.

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Autoplay Continuous Scroll
nl: Automatisch afspelen continu scrollen

en: Autoplay Pause on Hover
nl: Automatisch afspelen pauzeren bij hoveren

en: Autoplay can only be disabled for YouTube videos.
nl: Automatisch afspelen kan alleen worden uitgeschakeld voor YouTube video's.

en: Autoplay pause on hover
nl: Automatisch afspelen pauze op hoveren

en: Avoid highways
nl: Vermijd snelwegen

en: Avoid tolls
nl: Vermijd tolheffing

en: Background
nl: Achtergrond

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Background hover color
nl: Achtergrond hoveren kleur

en: Background image
nl: Achtergrond afbeelding

en: Background image opacity
nl: Achtergrond afbeelding doorzichtigheid

en: Background image type
nl: Achtergrond afbeeldingstype

en: Background video opacity
nl: Achtergrond video doorzichtigheid

en: Background videos
nl: Achtergrond video's

en: Below
nl: Onder

en: Below Image
nl: Onder afbeelding

en: Bicycling
nl: Fietsend

en: Bold
nl: Vet

en: Border Color
nl: Randkleur

en: Border Hover Color
nl: Randkleur hoveren

en: Border Radius
nl: Randradius

en: Border Style
nl: Randstijl

en: Border Thickness
nl: Randdikte

en: Border color
nl: Randkleur

en: Border hover color
nl: Rand hoveren kleur

en: Border hover width
nl: Breedte van de rand aanwijzer

en: Border rounding
nl: Rand afronding

en: Border style
nl: Randstijl

en: Border width
nl: Randbreedte

en: Bottom
nl: Onder

en: Bottom Margin
nl: Marge onderkant

en: Bottom align More link text
nl: Onderaan uitlijnen meer link tekst

en: Bottom left
nl: Linksonder

en: Bottom margin
nl: Margin onderkant

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Bound
nl: Gebonden

en: Brands
nl: Merken

en: Bring your content to life using interactive Lottie animations with personalized settings and links.
nl: Breng je inhoud tot leven met interactieve Lottie animaties met gepersonaliseerde instellingen en links.

en: Browser Check
nl: Browsercontrole

en: Build an impressive hero image section with custom content, buttons, background image, color, and video.
nl: Bouw een indrukwekkende hero afbeelding sectie met aangepaste inhoud, knoppen, achtergrondafbeelding, kleur en video.

en: Button
nl: Knop

en: Button Alignment
nl: Knop uitlijning

en: Button Classes
nl: Knop klassen

en: Button Color
nl: Knopkleur

en: Button Text
nl: Knoptekst

en: Button Theme
nl: Knop thema

en: Button URL
nl: Knop URL

en: Button text
nl: Knop tekst

en: Button theme
nl: Knoppen thema

en: Buttons
nl: Knoppen

en: Buttons Per Line
nl: Knoppen per regel

en: By include order
nl: Door bestelling op te nemen

en: By loading, you agree to Google's privacy policy.
    
    				<a href='https://policies.google.com/privacy?hl=en&amp;gl=en' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Read more</a>
nl: Door het laden, ga je akkoord met de Google's privacy policy.
    
    				<a href='https://policies.google.com/privacy?hl=en&amp;gl=en' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Read more</a>

en: By meta value
nl: Door meta waarde

en: By numeric meta value
nl: Door numerieke meta waarde

en: By parent
nl: Door hoofd

en: Capitalize Categories
nl: Geef categorieën een hoofdletter

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Center Bottom
nl: Midden onder

en: Center Top
nl: Midden boven

en: Center items
nl: Centreer items

en: Challenge type
nl: Soort uitdaging

en: Change slides automatically without user interaction.
nl: Wijzig slides automatisch zonder gebruiker interactie.

en: Checkboxes
nl: Selectievakjes

en: Choose Icon
nl: Kies pictogram

en: Choose Media
nl: Kies media

en: Choose Shape
nl: Kies vorm

en: Choose Thumbnail
nl: Kies thumbnail

en: Choose how to display your post content. Select Full Post Content if using the "more" quicktag.
nl: Kies hoe je je berichtinhoud wil weergeven. Selecteer Volledige berichtinhoud als je de "more" quicktag gebruikt.

en: Choose where to open each carousel item.
nl: Kies waar je elk carrousel item wil openen.

en: Circle
nl: Cirkel

en: Click
nl: Klik

en: Click here
nl: Hier klikken

en: Clicking %s will replace the current widget contents. You can revert by refreshing the page before updating.
nl: Als je op %s klikt, wordt de huidige widget inhoud vervangen. Je kunt terugkeren door de pagina te vernieuwen voordat je deze update.

en: Close
nl: Sluiten

en: Closed
nl: Gesloten

en: Color
nl: Kleur

en: Color Hover
nl: Hoveren kleur

en: Colors
nl: Kleuren

en: Column
nl: Kolom

en: Column Count
nl: Kolom aantal

en: Column span
nl: Kolom overspanning

en: Columns
nl: Kolommen

en: Comment count
nl: Aantal reacties

en: Comments
nl: Reacties

en: Completely rounded
nl: Volledig afgerond

en: Consent button text
nl: Tekst toestemmingsknop

en: Consent is required for the Google Maps widget to comply with regulations like DSGVO, or GDPR.
nl: Toestemming is vereist voor de Google Maps widget om te voldoen aan regelgeving zoals DSGVO of AVG/GDPR.

en: Consent prompt button background color
nl: Instemmingsvraag knop achtergrondkleur

en: Consent prompt button background hover color
nl: Toestemming prompt knop achtergrond hoveren kleur

en: Consent prompt button text color
nl: Toestemming prompt knop tekstkleur

en: Consent prompt button text hover color
nl: Toestemming prompt knoptekst hoveren kleur

en: Consent prompt design
nl: Ontwerp instemmingsvraag

en: Consent prompt text
nl: Tekst toestemmingsvraag

en: Contact Form
nl: Contactformulier

en: Contact Us
nl: Neem contact met ons op

en: Container background color
nl: Container achtergrondkleur

en: Content
nl: Inhoud

en: Continue reading
nl: Verder lezen

en: Controls the horizontal flow of the layout. Items can either start positioned on the left or right.
nl: Bepaalt de horizontale flow van de lay-out. Items kunnen links of rechts worden gepositioneerd.

en: Cooperative
nl: Coöperatieve

en: Copy and paste predefined styles here from <a href="http://snazzymaps.com/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Snazzy Maps</a>.
nl: Kopieer en plak vooraf gedefinieerde stijlen hier van <a href="http://snazzymaps.com/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Snazzy Maps</a>.

en: Cover
nl: Bedekking

en: Create a custom button with flexible styling, icon support, and click tracking functionality.
nl: Maak een aangepaste knop met flexibele lay-out, pictogramondersteuning en functionaliteit voor het bijhouden van klikken.

en: Create a responsive slider with customizable image and video frames, navigation, and appearance settings.
nl: Maak een responsive slider met aanpasbare afbeelding- en videoframes, navigatie en weergave-instellingen.

en: Create tabbed content panels with customizable titles, content, initial tab, and design settings.
nl: Maak tab inhoudspanelen met aanpasbare titels, inhoud, initiële tab en ontwerpinstellingen.

en: Custom
nl: Aangepast

en: Custom Map
nl: Eigen plattegrond

en: Custom Marker icon
nl: Pictogram aangepaste markering

en: Custom Size
nl: Aangepaste afmeting

en: Custom map styles
nl: Aangepaste map stijlen

en: Custom marker icon size
nl: Aangepaste grootte markeer pictogram

en: Customize and enhance your Lottie Player with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Pas je Lottie speler aan en verbeter hem met %sSiteOrigin Premium%s

en: Dark
nl: Donker

en: Dashed
nl: Gestreept

en: Date Selection Type
nl: Datumselectie type

en: Dates
nl: Datums

en: Deactivate
nl: Deactiveren

en: Deactivated
nl: Gedeactiveerd

en: Default
nl: Standaard

en: Default (%s)
nl: Standaard (%s)

en: Default Thumbnail
nl: Standaard thumbnail

en: Default subject
nl: Standaard onderwerp

en: Descending
nl: Aflopend

en: Description
nl: Beschrijving

en: Design
nl: Ontwerp

en: Design and Layout
nl: Ontwerp en lay-out

en: Design responsive slider frames with unique layouts, backgrounds, and content built with Page Builder.
nl: Ontwerp responsive sliderframes met unieke lay-outs, achtergronden en inhoud gebouwd met Page Builder.

en: Desktop Button Align
nl: Desktop knop uitlijnen

en: Destination
nl: Bestemming

en: Destination URL
nl: Bestemmings URL

en: Developers - create your own widgets for the Widgets Bundle.
nl: Developers - maak je eigen widgets voor de Widgets Bundel.

en: Device width, in pixels, at which to collapse into a mobile view.
nl: Apparaat breedte, in pixels, waarbij je moet samenvouwen in een mobiele weergave.

en: Device width, in pixels, at which to collapse into a tablet view.
nl: Apparaat breedte, in pixels, waarbij je moet samenvouwen in een tablet weergave.

en: Device width, in pixels, to collapse into a mobile view.
nl: Apparaat breedte, in pixels, om in te vouwen in een mobiele weergave.

en: Diamond
nl: Diamant

en: Directions
nl: Routebeschrijving

en: Disable default UI
nl: Standaard gebruikers interface uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Disc
nl: Schijf

en: Discord
nl: Onenigheid

en: Dismiss
nl: Negeren

en: Display Image Title
nl: Toon titel van afbeelding

en: Display a customizable icon with color, size, alignment, and optional link settings.
nl: Toon een aanpasbaar pictogram met kleur, grootte, uitlijning en optionele link instellingen.

en: Display a route on your map, with waypoints between your starting point and destination. Please ensure you have enabled the %sDirections API%s in the %sGoogle APIs Dashboard%s.
nl: Geef een route weer op je kaart, met waypoints tussen je startpunt en bestemming. Controleer of je de API%s %sDirections in het %sGoogle API's Dashboard%s hebt ingeschakeld.

en: Display as
nl: Weergeven als

en: Display author information, including avatar, name, bio, and post links in a customizable box.
nl: Toon auteursinformatie, inclusief avatar, naam, bio en berichtlinks in een aanpasbare box.

en: Display blog posts or custom post types in a responsive, customizable carousel layout.
nl: Toon blogberichten of extra berichttypes in een responsive, aanpasbaar carrousel lay-out.

en: Display images in an attractive masonry grid with adjustable columns, gutters, and optional captions.
nl: Toon afbeeldingen in een aantrekkelijk masonry raster met aanpasbare kolommen, goten en optionele bijschriften.

en: Display images, text, or any content in a highly customizable and responsive carousel slider.
nl: Toon afbeeldingen, tekst of inhoud in een zeer aanpasbare en responsive carrousel slider.

en: Display pricing plans in a professional table format with custom columns, features, and design.
nl: Toon prijs abonnementen in een professioneel tabel format met aangepaste kolommen, functies en ontwerp.

en: Display the Read More link below the post excerpt.
nl: Toon de link Lees meer onder de bericht samenvatting.

en: Display title
nl: Toon titel

en: Divider
nl: Scheidingslijn

en: Divider Border Color
nl: Kleur scheidingsrand

en: Divider Border Margin
nl: Scheidingsrand marge

en: Divider Border Thickness
nl: Dikte scheidingsrand

en: Divider Width
nl: Divider Breedte

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Dots Color
nl: Stippen kleur

en: Dots Selected and Hover Color
nl: Geselecteerde punten en kleur hoveren

en: Dotted
nl: Gestippeld

en: Double
nl: Dubbel

en: Downloading Image - Please Wait
nl: Afbeeldingen downloaden - Even wachten

en: Draggable markers
nl: Sleepbare markeringen

en: Drive traffic to your latest content with a visually appealing, fully customizable recent posts showcase.
nl: Laat je nieuwste inhoud zien met een visueel aantrekkelijke, volledig aanpasbare showcase met recente berichten.

en: Driving
nl: Auto

en: Dropdown Select
nl: Selecteer Dropdown

en: Dynamically adjust your heading font size based on screen size.
nl: Pas de grootte van het lettertype van je koptekst dynamisch aan op basis van de schermgrootte.

en: Ease
nl: Rustig

en: Efficiently display content in expandable sections, maximizing space for improved organization.
nl: Efficiënt inhoud weergeven in uitvouwbare secties, waardoor de ruimte wordt gemaximaliseerd voor verbeterde organisatie.

en: Element Order
nl: Element volgorde

en: Email
nl: E-mail

en: Embed a customizable Google Map with markers, directions, styling options, and interactive elements.
nl: Insluiten van een aanpasbare Google Map met markers, routebeschrijvingen, stijlopties en interactieve elementen.

en: Embed self-hosted or externally hosted videos with a customizable player, controls, and responsive sizing.
nl: Insluiten zelf gehoste of extern gehoste video's met een aanpasbare speler, bedieningselementen en responsive afmetingen.

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enable SiteOrigin Installer:
nl: SiteOrigin Installer inschakelen:

en: Enable preloader
nl: Schakel preloader in

en: Enable the "Automatically add paragraphs" setting by default.
nl: Standaard activering van de "Automatisch paragrafen toevoegen" instelling.

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Enforce Dimensions
nl: Afmetingen afdwingen

en: Engage visitors with a prominent, stylish headline and optional divider and sub-headline to convey key messages.
nl: Betrek bezoekers met een opvallende, stijlvolle kopregel en optionele scheider en subkop om belangrijke berichten over te brengen.

en: Enter the h1 font size. h2 - h6 will be proportionally sized based on this value.
nl: Voer de grootte van het lettertype h1 in. h2 - h6 worden proportioneel vergroot op basis van deze waarde.

en: Enter your %sAPI key%s. Your map won't function correctly without one.
nl: Voer je %sAPI-sleutel%s in. Je kaart werkt niet goed zonder.

en: Equalize row heights
nl: Rij hoogten gelijkmaken

en: Equalize testimonial height
nl: Gelijkmaken van Aanbeveling hoogte

en: Error background color
nl: Foutmelding achtergrondkleur

en: Error border color
nl: Fout randkleur

en: Error margin
nl: Fout marge

en: Error message to display if this field is missing.
nl: Fout bericht om weer te geven als dit veld ontbreekt.

en: Error messages
nl: Fout berichten

en: Error padding
nl: Fout padding

en: Error sending email, please try again later.
nl: Fout bij verzenden van e-mail, probeer het later opnieuw.

en: Error text color
nl: Fout tekstkleur

en: Error validating your Captcha response.
nl: Fout bij het valideren van je reCaptcha reactie.

en: Error validating your Captcha response. Please try again.
nl: Fout bij het valideren van je Captcha reactie. Probeer het opnieuw.

en: Error validating your Captcha response. Really Simple CAPTCHA missing.
nl: Fout bij het valideren van je Captcha reactie. Really Simple CAPTCHA ontbreekt.

en: Excerpt
nl: Samenvatting

en: Excerpt Length
nl: Lengte samenvatting

en: Exclude sticky
nl: Uitsluiten Sticky

en: External URL
nl: Externe URL

en: External image size
nl: Externe afbeeldingsgrootte

en: Externally hosted
nl: Extern gehost

en: Extra large
nl: Extra groot

en: Extra top padding
nl: Extra boven padding

en: Fallback Image
nl: Fallback afbeelding

en: Fallback Image Size
nl: Afbeeldingsgrootte van fallback

en: Feature
nl: Eigenschap

en: Feature testimonials from satisfied customers with tailored layouts, images, text, colors, and mobile compatibility.
nl: Toon aanbevelingen van tevreden klanten met op maat gemaakte lay-outs, afbeeldingen, tekst, kleuren en mobiele compatibiliteit.

en: Featured
nl: Uitgelicht

en: Featured Image
nl: Uitgelichte afbeelding

en: Featured Image Size
nl: Grootte uitgelichte afbeelding

en: Featured background color
nl: Kleur van uitgelichte achtergrond

en: Featured color
nl: Uitgelichte kleur

en: Features
nl: Functies

en: Features per row
nl: Functies per rij

en: Field
nl: Veld

en: Field Type
nl: Veldtype

en: Field descriptions
nl: Veldomschrijvingen

en: Field labels
nl: Veldlabels

en: Fields
nl: Velden

en: Fields marked with * are required
nl: Met een * gemarkeerde velden zijn verplicht

en: Filter Categories
nl: Filter categorieën

en: Filter Categories
nl: Filter categorieën

en: Filter Widgets
nl: Filter widgets

en: FitText Compressor Strength
nl: FitText compressor sterkte

en: FitText compressor strength
nl: FitText compressor sterkte

en: FitVids will scale background videos to fill the width of the slide while maintaining aspect ratio.
nl: FitVids schaalt achtergrondvideo's om de breedte van de slide te vullen en behoudt daarbij de beeldverhouding.

en: FitVids will scale the video to fill the width of the widget area while maintaining aspect ratio.
nl: FitVids zal de video schalen om de breedte van het widget gebied te vullen met behoud van de afbeeldingverhouding.

en: Flat
nl: Plat

en: Font
nl: Lettertype

en: Font Design
nl: Lettertype ontwerp

en: Font Size
nl: Lettertype grootte

en: Font color
nl: Lettertype kleur

en: Font size
nl: Lettertype grootte

en: Font weight
nl: Lettertype gewicht

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: For information on what these settings do, %sclick here%s.
nl: Voor informatie over wat deze instellingen doen, %sclick here%s.

en: For perfect centering, consider setting the Extra top padding setting to 0 when enabling this setting.
nl: Voor een perfecte centrering kun je overwegen de instelling Extra top padding in te stellen op 0 wanneer je deze instelling inschakelt.

en: Foreground image
nl: Afbeelding op voorgrond

en: From
nl: Van

en: From email address
nl: Van e-mailadres

[ctx: From this date]
en: From
nl: Van

en: Full
nl: Volledig

en: Full Post Content
nl: Volledige berichtinhoud

en: Full Width
nl: Volle breedte

en: Full width
nl: Volledige breedte

en: Gap
nl: Ruimte

en: General Widget Bundle Settings
nl: Algemene widget bundel instellingen

en: Geometry
nl: Geometrie

en: Gesture Handling
nl: Gebaar handeling

en: Get SiteOrigin Premium
nl: Verkrijg SiteOrigin Premium

en: Get a curated list of predefined map styles with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Ontvang een samengestelde lijst met vooraf gedefinieerde kaartstijlen met %sSiteOrigin Premium%s

en: Get access to additional carousel themes with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Krijg toegang tot extra carrousel thema's met %sSiteOrigin Premium%s

en: Get additional map consent design settings with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Krijg aanvullende kaart toestemming ontwerp instellingen met %sSiteOrigin Premium%s

en: Get more customization options and the ability to use widgets and layouts as your accordion content with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Krijg meer aanpassing opties en de mogelijkheid om widgets en lay-outs te gebruiken als je accordeon inhoud met %sSiteOrigin Premium%s

en: Get more customization options and the ability to use widgets and layouts as your tabs content with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Meer aanpassing opties en de mogelijkheid om widgets en lay-outs te gebruiken als inhoud voor tabs met %sSiteOrigin Premium%s

en: Get more font customization options with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Meer opties voor het aanpassen van lettertypen met %sSiteOrigin Premium%s

en: Get more pagination themes and Ajax reloading with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Krijg meer paginatie thema's en Ajax herladen met %sSiteOrigin Premium%s

en: Get more testimonial font customization options with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Krijg meer aanbeveling lettertypen aanpassingsmogelijkheden met %sSiteOrigin Premium%s

en: Github
nl: GitHub

en: Go to Google Maps Widget settings
nl: Ga naar instellingen voor Google Maps widget

en: Goodreads
nl: GoodReads

en: Google Material Icons / Symbols
nl: Google materiaal pictogrammen/symbolen

en: Gradient intensity
nl: Gradiënt intensiteit

en: Greedy
nl: Hebzuchtig

en: Grid horizontal alignment
nl: Horizontale uitlijning raster

en: Groove
nl: Groef

en: Gutter
nl: Rand

en: Heading color
nl: Koptekst kleur

en: Heading font
nl: Koptekst lettertype

en: Heading shadow intensity
nl: Koptekst schaduw intensiteit

en: Heading size
nl: Grootte koptekst

en: Headings
nl: Kopteksten

en: Headline
nl: Kopregel

en: Height
nl: Hoogte

en: Hexagon
nl: Zeshoek

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Hide Player Controls
nl: Spelerbediening verbergen

en: Hides the default Google Maps controls.
nl: Hiermee verberg je de standaard besturingselementen van Google Maps.

en: High
nl: Hoog

en: Highways
nl: Snelwegen

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Hover Background
nl: Hoveren achtergrond

en: Hover Background Color
nl: Achtergrondkleur bij hoveren

en: Hover Color
nl: Hoveren kleur

en: Hover Overlay Color
nl: Hoveren overlay kleur

en: Hover Text Color
nl: Tekstkleur bij hoveren

en: Hover color
nl: Hoveren kleur

en: Hover text
nl: Hoveren tekst

en: How long each frame is displayed for in milliseconds.
nl: Hoe lang elk frame in milliseconden wordt weergegeven.

en: How to handle submissions that are identified as spam.
nl: Hoe inzendingen, die worden aangemerkt als spam, te verwerken.

en: Icomoon Free
nl: Icomoon gratis

en: Icon
nl: Icoon

en: Icon Color
nl: Pictogram kleur

en: Icon Placement
nl: Pictogram plaatsing

en: Icon Size
nl: Pictogram grootte

en: Icon color
nl: Pictogram kleur

en: Icon container color
nl: Pictogram container kleur

en: Icon container position
nl: De containerpositie van het pictogram

en: Icon container shape
nl: Vorm van pictogram container

en: Icon container size
nl: Grootte van pictogram container

en: Icon hover color
nl: Pictogram hoveren kleur

en: Icon image
nl: Afbeeldingspictogram

en: Icon image size
nl: Afbeeldingsgrootte van pictogram

en: Icon size
nl: Pictogram grootte

en: Icon title
nl: Pictogram titel

en: If fewer features are on a line than the maximum, center the items.
nl: Als er minder uitlichtingen op een regel staan dan het maximum, centreer de items dan.

en: Ignore sticky
nl: Negeer Sticky

en: Image
nl: Afbeelding

en: Image Icon
nl: Afbeelding pictogram

en: Image Search
nl: Afbeelding zoeken

en: Image Shape
nl: Afbeelding vorm

en: Image Size
nl: Grootte van de afbeelding

en: Image Title
nl: Afbeelding titel

en: Image alignment
nl: Afbeeldingsuitlijning

en: Image alt text
nl: Alt tekst afbeelding

en: Image file
nl: Afbeelding bestand

en: Image padding
nl: Afbeelding padding

en: Image shape
nl: Afbeelding vorm

en: Image size
nl: Afbeeldingsgrootte

en: Image title
nl: Afbeelding titel

en: Image vertical alignment
nl: Verticale uitlijning afbeelding

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Indent
nl: Inspringen

en: Indicate required fields with asterisk (*)
nl: Markeer verplichte velden met een ster (*)

en: Info Window Content
nl: Inhoud van het info venster

en: Info Window max width
nl: Breedte van het info venster

en: Initial state
nl: Initiële status

en: Initially selected tab
nl: Aanvankelijk geselecteerde tab

en: Input focus
nl: Invoer focus

en: Insert and customize content with a rich text editor offering extensive formatting options.
nl: Voeg inhoud in en pas deze aan met een teksteditor met uitgebreide lay-outopties.

en: Inset
nl: Naar binnen

en: Inset highlight
nl: Inset markering

en: Inside
nl: Binnenin

en: Install
nl: Installeer

en: Installer
nl: Installateur

en: Insufficient permissions.
nl: Onvoldoende rechten.

en: Interactive
nl: Interactieve

en: Invalid Widgets Bundle data
nl: Ongeldige Widgets bundel gegevens

en: Invalid email address.
nl: Ongeldig e-mailadres.

en: Invalid number.
nl: Ongeldig nummer.

en: Invalid phone number. It should contain at least three digits.
nl: Ongeldig telefoonnummer. Het moet ten minste drie cijfers bevatten.

en: Invalid post.
nl: Ongeldige invoer.

en: Invalid request.
nl: Ongeldig aanvraag.

en: Invalid widget class %s. Please make sure the widget has been activated in %sSiteOrigin Widgets%s.
nl: Ongeldige widget klasse %s. Controleer of de widget is geactiveerd in %sSiteOrigin Widgets%s.

en: Invalid widget.
nl: Ongeldige widget.

en: Is this field required?
nl: Is dit veld verplicht?

en: It will appear as if emails are sent from this address. Ideally, this should be in the same domain as this server to avoid spam filters.
nl: Het zal lijken alsof e-mails worden verzonden vanaf dit adres. Idealiter moet dit in hetzelfde domein als deze server om spamfilters te voorkomen.

en: Italic
nl: Cursief

en: Item
nl: Artikel

en: Item title
nl: Item titel

en: Justify
nl: Uitvullen

en: Large
nl: Groot

en: Last updated on:
nl: Laatste update:

en: Layout
nl: Lay-out

en: Leave a comment
nl: Laat een reactie achter

en: Leave blank to let the button resize according to content.
nl: Laat leeg om de knop het formaat te laten wijzigen op basis van de inhoud.

en: Leave blank to match calculated column width.
nl: Laat leeg om de berekende kolombreedte overeen te komen.

en: Left
nl: Links

en: Light
nl: Eenvoudig

en: Line Height
nl: Regelhoogte

en: Linear
nl: Lineair

en: Link Author Avatar
nl: Link auteur Avatar

en: Link Author Name
nl: Link auteur naam

en: Link Color
nl: Link kleur

en: Link Color Hover
nl: Link kleur hoveren

en: Link Font Size
nl: Link lettertype grootte

en: Link Hover Color
nl: Link hoveren kleur

en: Link Margin
nl: Link marge

en: Link Target
nl: Link doel

en: Link color
nl: Link kleur

en: Link feature column to more URL
nl: Functiekolom koppelen aan meer URL

en: Link feature title to more URL
nl: Functietitel koppelen aan meer URL

en: Link hover color
nl: Link hoveren kleur

en: Link icon to more URL
nl: Link pictogram naar meer URL

en: Link image
nl: Afbeelding weblink

en: Link name
nl: Naam weblink

en: Link title to URL
nl: Link titel aan URL

en: List Style
nl: Lijst stijl

en: List in contact emails, the IP address of the form sender.
nl: Lijst in e-mails met contactpersonen, het IP-adres van de afzender van het formulier.

en: Load More
nl: Meer laden

en: Load map
nl: Laad kaart

en: Loading Images
nl: Afbeeldingen laden

en: Local roads
nl: Lokale wegen

en: Location
nl: Locatie

en: Log IP addresses
nl: Log IP-adressen

en: Loop Items
nl: Loop items

en: Loop slide background videos
nl: Achtergrondvideo's van loop slides

en: Lottie File
nl: Lottie bestand

en: Low
nl: Laag

en: Make sure the image doesn't extend beyond its container.
nl: Zorg ervoor dat de afbeelding niet groter is dan zijn container.

en: Man-made landscape
nl: Door de mens gemaakt landschap

en: Manage Widgets
nl: Beheer widgets

en: Map center
nl: Centrum van de kaart

en: Map styles
nl: Map stijlen

en: Marker
nl: Symbool

en: Marker icon
nl: Marker pictogram

en: Marker icon size
nl: Markeer pictogram grootte

en: Marker positions
nl: Markeringsposities

en: Max Icon Size
nl: Maximale pictogram grootte

en: Max Image Size
nl: Maximale afbeeldingsgrootte

en: Max width
nl: Max. breedte

en: Maximum container width
nl: Maximale containerbreedte

en: Maximum image height
nl: Maximale afbeeldingshoogte

en: Maximum image width
nl: Maximale breedte van de afbeelding

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Menu order
nl: Menuvolgorde

en: Message
nl: Bericht

en: Message to display after message successfully sent.
nl: Bericht wordt weergegeven nadat het bericht is verzonden.

en: Middle
nl: Midden

en: Missing message
nl: Bericht mist

en: Missing subject
nl: Ontbrekend onderwerp

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Mobile Align
nl: Mobiele uitlijning

en: Mobile Button Align
nl: Mobiele knop uitlijnen

en: Mobile Phone
nl: Mobiele Telefoon

en: Mobile alignment
nl: Mobiele uitlijning

en: Mobile zoom level
nl: Mobiel zoomniveau

en: Modified date
nl: Gewijzigde datum

en: More Link
nl: Lees meer link

en: More link URL
nl: Meer link URL

en: More link text
nl: Meer link tekst

en: Mouse over
nl: Muis over

en: Mute slide
nl: Slide dempen

en: Name
nl: Naam

en: Natural landscape landcover
nl: Natuurlijke landschap landdekking

en: Natural landscape terrain
nl: Natuurlijk landschapsterrein

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Navigation Arrows
nl: Navigatie pijlen

en: Navigation Dots
nl: Navigatiestippen

en: Navigation color
nl: Navigatie kleur

en: Navigation size
nl: Navigatie grootte

en: Navigation style
nl: Navigatiestijl

en: Network
nl: Netwerk

en: Networks
nl: Netwerken

en: New window
nl: Nieuw venster

en: Next
nl: Volgende

en: Next Posts
nl: Volgende berichten

en: No Repeat
nl: Niet herhalen

en: No order
nl: Geen volgorde

en: Nonce error
nl: Nonce fout

en: None
nl: Geen

en: Normal
nl: Normaal

en: Number
nl: Nummer

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Number of columns this item should span. (Limited to number of columns selected in Layout section below.)
nl: Aantal kolommen dat dit item moet overspannen. (Beperkt tot het aantal kolommen dat is geselecteerd in de lay-out sectie hieronder.)

en: Number of rows this item should span. (Limited to number of columns selected in Layout section below.)
nl: Aantal rijen dat dit item moet overspannen. (Beperkt tot het aantal kolommen dat is geselecteerd in de lay-out sectie hieronder.)

en: OR
nl: OF

en: Offset Post Meta
nl: Offset bericht meta

en: One Comment
nl: Eén reactie

en: Only sticky
nl: Alleen sticky

en: Open Builder
nl: Open builder

en: Open Button URL in a new window
nl: Open knop URL in een nieuw venster

en: Open Post in New Tab
nl: Open berichten in nieuwe tab

en: Open URL in a new window
nl: Open URL in een nieuw venster

en: Open in a new window
nl: Open in nieuw venster

en: Open in new window
nl: Openen in een nieuw venster

en: Open more URL in a new window
nl: Meer URL openen in een nieuw venster

en: Optimize waypoints
nl: Waypoints optimaliseren

en: Option
nl: Optie

en: Optional
nl: Optioneel

en: Options
nl: Opties

en: Order By
nl: Sorteer op

en: Order Direction
nl: Sorteer richting

en: Origin
nl: Oorsprong

en: Other Attributes and SEO
nl: Andere attributen en SEO

en: Outset
nl: Naar buiten

en: Oval
nl: Ovaal

en: Overlay Post Category
nl: Overlay berichtcategorie

en: Pagination
nl: Paginering

en: Pagination alignment
nl: Pagina uitlijning

en: Panels
nl: Panelen

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Parallelogram
nl: Parallellogram

en: Phone
nl: Telefoon

en: Phone Number
nl: Telefoonnummer

en: Place
nl: Plaats

en: Placement
nl: Plaatsing

en: Please ensure you have enabled the %sJavaScript API%s for Interactive maps or %sStatic API%s for Static maps in the %sGoogle APIs Dashboard%s.
nl: Controleer of je de %sJavaScript API%s voor Interactieve kaarten of %sStatic API%s voor Statische kaarten hebt ingeschakeld in het %sGoogle API Dashboard%s.

en: Please enter a subject
nl: Voer een onderwerp in

en: Please enter a valid email address
nl: Voer een geldig e-mailadres in

en: Please enter your name
nl: Voer je naam in

en: Please make sure you register a new reCAPTCHA key %shere%s.
nl: Zorg ervoor dat je een nieuwe reCAPTCHA sleutel %shier%s registreert.

en: Please write something
nl: Schrijf iets

en: Point of interest - Attractions
nl: Punt van belang- Attracties

en: Point of interest - Business
nl: Punt van belang - Bedrijven

en: Point of interest - Government
nl: Punt van belang - Overheid

en: Point of interest - Medical
nl: Punt van belang - Medisch

en: Point of interest - Parks
nl: Punt van belang - Parken

en: Point of interest - Places of worship
nl: Punt van belang - Plaatsen van verering

en: Point of interest - Schools
nl: Punt van belang - Scholen

en: Point of interest - Sports complexes
nl: Punt van belang - Sportcomplexen

en: Portrait
nl: Portret

en: Position
nl: Positie

en: Post
nl: Bericht

en: Post Author
nl: Berichtauteur

en: Post Categories
nl: Bericht categorieën

en: Post Comment Count
nl: Bericht reactie telling

en: Post Content
nl: Bericht inhoud

en: Post Content
nl: Berichtinhoud

en: Post Date
nl: Berichtdatum

en: Post Date Format
nl: Bericht datum format

en: Post Excerpt
nl: Bericht samenvatting

en: Post Excerpt Read More Link
nl: Bericht samenvatting Lees meer link

en: Post Excerpt Trim Indicator
nl: Bericht samenvatting trim indicator

en: Post ID
nl: Bericht ID

en: Post In
nl: Geplaatst in

en: Post Meta
nl: Bericht meta

en: Post Meta Color
nl: Bericht meta kleur

en: Post Meta Font
nl: Bericht meta lettertype

en: Post Meta Font Size
nl: Bericht meta lettertype grootte

en: Post Tags
nl: Bericht tags

en: Post Thumbnail
nl: Bericht thumbnail

en: Post Title
nl: Berichttitel

en: Post Title Color
nl: Berichttitel kleur

en: Post Title Font
nl: Bericht titel lettertype

en: Post Title Font Size
nl: Berichttitel lettertype grootte

en: Post Title HTML Tag
nl: Berichttitel HTML tag

en: Post Type
nl: Berichttype

en: Post a comment
nl: Plaats een reactie

en: Posted in
nl: Geplaatst in

en: Posts Per Load
nl: Berichten per lading

en: Posts Per Page
nl: Berichten per pagina

en: Posts Query
nl: Berichten query

en: Predefined Styles
nl: Vooraf gedefinieerde stijlen

en: Prefix added to all incoming email subjects.
nl: Voorvoegsel toegevoegd aan alle binnenkomende e-mailonderwerpen.

en: Preloader height
nl: Preloader hoogte

en: Preloader icon color
nl: Preloader pictogram kleur

en: Preserve viewport
nl: Viewport behouden

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Previous
nl: Vorige

en: Previous Posts
nl: Vorige berichten

en: Price
nl: Prijs

en: Price table theme
nl: Prijstabel thema

en: Prompt visitors to take action with a customizable title, subtitle, button, and design settings.
nl: Stimuleer bezoekers om actie te ondernemen met aanpasbare titel, subtitel, knop en ontwerpinstellingen.

en: Published date
nl: Publicatiedatum

en: Published on:
nl: Gepubliceerd op:

en: Random order
nl: Willekeurige volgorde

en: Raw JSON styles
nl: Raw JSON stijlen

en: Read More
nl: Lees meer

en: Read More Link
nl: Lees meer link

en: Read More Text
nl: Lees meer tekst

en: Regular
nl: Standaard

en: Rel Attribute
nl: Rel attribuut

en: Related Searches:
nl: Gerelateerde zoekopdrachten:

en: Relative
nl: Gerelateerd

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Repeat (No Clipping)
nl: Herhaal (Geen clipping)

en: Repeat Horizontally
nl: Herhaal horizontaal

en: Repeat Vertically
nl: Herhaal verticaal

en: Replace the default map marker with your own image for each marker.
nl: Vervang de standaard kaart markering door je eigen afbeelding voor elke markering.

en: Replaces the default map marker with your own image.
nl: Hiermee vervang je de standaard kaart markering door je eigen afbeelding.

en: Replaces the icon with your own image icon.
nl: Hiermee vervang je het pictogram door je eigen afbeeldingspictogram.

en: Require consent before loading Maps API
nl: Vereis toestemming voor het laden van Maps API

en: Required %s
nl: Vereist %s

en: Required Field
nl: Verplicht veld

en: Required field
nl: Verplicht veld

en: Required field indicator message
nl: Te tonen bericht bij een vereist veld

en: Resize image to fit its container.
nl: Formaat aanpassen zodat de afbeelding in de container past.

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Responsive Breakpoint
nl: Responsive breakpoint

en: Responsive Height
nl: Responsive hoogte

en: Responsive breakpoint
nl: Responsive breekpunt

en: Responsive layout
nl: Responsive lay-out

en: Restore
nl: Herstellen

en: Ridge
nl: Ribbel

en: Right
nl: Rechts

en: Round
nl: Rond

en: Rounded medium
nl: Afgerond medium

en: Rounded thick
nl: Afgerond dik

en: Rounded thin
nl: Afgerond dun

en: Rounded ultra thin
nl: Afgerond ultradun

en: Rounding
nl: Afronding

en: Row
nl: Rij

en: Row height
nl: Rij hoogte

en: Row span
nl: Rij reeks

en: Run this JavaScript when the button is clicked. Ideal for tracking.
nl: Voer dit JavaScript uit wanneer op de knop wordt geklikt. Ideaal voor tracking.

en: Runs a check on submission that confirms the submission came from a browser. Requires the user to have JavaScript enabled.
nl: Voert een controle uit bij indiening die bevestigt dat de indiening afkomstig is van een browser. De gebruiker moet JavaScript ingeschakeld hebben.

en: Sale price
nl: Uitverkoopprijs

en: Same window
nl: Zelfde venster

en: Save
nl: Opslaan

en: Scroll Top
nl: Naar boven scrollen

en: Scroll the user to the top of the Blog Widget after pagination links are clicked.
nl: Scrol de gebruiker naar de bovenkant van de blog widget nadat op paginering links is geklikt.

en: Scroll top
nl: Scroll naar boven

en: Search
nl: Zoeken

en: Search Content
nl: Zoek inhoud

en: Search For Images
nl: Zoek naar afbeeldingen

en: Search Icons
nl: Zoek pictogrammen

en: Search Shapes
nl: Vormen zoeken

en: Select Content
nl: Selecteer inhoud

en: Select Field Type
nl: Selecteer veld type

en: Select a range between specific dates or relative to the current date.
nl: Selecteer een specifieke begin- en einddatum of maak een keuze gerelateerd aan de huidige datum.

en: Select cover image
nl: Selecteer omslagafbeelding

en: Select element type to style
nl: Elementtype selecteren om te styleren

en: Select map feature to style
nl: Selecteer map eigenschap om te styleren

en: Select network
nl: Netwerk selecteren

en: Select video
nl: Selecteer video

en: Selected Border Color
nl: Geselecteerde randkleur

en: Selected Border Thickness
nl: Geselecteerde randdikte

en: Selecting a different widget will revert any changes. Continue?
nl: Als je een andere widget selecteert, worden eventuele wijzigingen teruggedraaid. Blijven?

en: Self hosted
nl: Zelf gehost

en: Semi-bold
nl: Semi-vet

en: Set Media
nl: Media instellen

en: Set Thumbnail
nl: Thumbnail instellen

en: Set map display options.
nl: Map weergave opties instellen.

en: Set the number of posts preloaded in the background when clicking next. The default is 10.
nl: Stel het aantal berichten in dat vooraf op de achtergrond wordt geladen wanneer je op Volgende klikt. De standaardwaarde is 10.

en: Set the number of slides to scroll per navigation click or swipe on %s
nl: Stel het aantal slides in dat je per navigatie klik of veeg op %s wilt scrollen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Sharp
nl: Scherp

en: Show error message
nl: Toon foutbericht

en: Show marker at map center
nl: Toon markering midden op de kaart

en: Show slide %d
nl: Slide tonen %d

en: Show slide background videos on mobile
nl: Toon slide achtergrond video's op mobiel

en: Showcase blog content in personalized list or grid layouts with flexible design and display settings.
nl: Toon bloginhoud in gepersonaliseerde lijst- of rasterlay-outs met flexibele ontwerp- en weergave-instellingen.

en: Showcase features with icons, titles, text, and links in a customizable grid layout.
nl: Toon functies met pictogrammen, titels, tekst en links in een aanpasbare rasterlay-out.

en: Showcase images in a responsive grid layout with custom size, spacing, alignment, and captions.
nl: Toon afbeeldingen in een responsive rasterlay-out met aangepaste grootte, ruimte, uitlijning en bijschriften.

en: Side by side
nl: Naast elkaar

en: Side padding
nl: Zij padding

en: Signature error
nl: Waarmerk fout

en: SiteOrigin Author Box
nl: SiteOrigin auteur box

en: SiteOrigin Blog
nl: SiteOrigin blog

en: SiteOrigin Button
nl: Knop SiteOrigin

en: SiteOrigin Button Grid
nl: SiteOrigin knop raster

en: SiteOrigin Contact Form
nl: Contactformulier SiteOrigin

en: SiteOrigin Editor
nl: SiteOrigin editor

en: SiteOrigin Headline
nl: SiteOrigin koptekst

en: SiteOrigin Icon
nl: Pictogram SiteOrigin

en: SiteOrigin Image
nl: Afbeelding siteorigin

en: SiteOrigin Image Grid
nl: SiteOrigin afbeelding raster

en: SiteOrigin Installer
nl: SiteOrigin installateur

en: SiteOrigin Layout Slider
nl: SiteOrigin lay-out slider

en: SiteOrigin Lottie Player
nl: SiteOrigin Lottie speler

en: SiteOrigin Post Carousel
nl: SiteOrigin bericht carrousel

en: SiteOrigin Price Table
nl: Prijstabel

en: SiteOrigin Recent Posts
nl: SiteOrigin recente berichten

en: SiteOrigin Simple Masonry
nl: SiteOrigin eenvoudige masonry

en: SiteOrigin Slider
nl: SiteOrigin slider

en: SiteOrigin Social Media Buttons
nl: SiteOrigin sociale media knoppen

en: SiteOrigin Tabs
nl: SiteOrigin tabs

en: SiteOrigin Taxonomy
nl: SiteOrigin Taxonomie

en: SiteOrigin Testimonials
nl: SiteOrigin aanbevelingen

en: SiteOrigin Video Player
nl: SiteOrigin videospeler

en: SiteOrigin Widget
nl: SiteOrigin widget

en: SiteOrigin Widgets
nl: SiteOrigin widgets

en: Size
nl: Formaat

en: Skip Post if No Featured Image
nl: Bericht overslaan als er geen uitgelichte afbeelding is

en: Slide background videos are muted. Enable to display an unmute/mute icon.
nl: Achtergrondvideo's van slides worden gedempt. Inschakelen om een pictogram voor dempen/uitschakelen weer te geven.

en: Slide control shortcode error: invalid slide value.
nl: Slide controle shortcode fout: ongeldige slide waarde.

en: Slider Controls
nl: Slider controls

en: Slides to Scroll
nl: Slides om te scrollen

en: Slides to Show
nl: Slides weergeven

en: Slightly rounded
nl: Iets afgerond

en: Snapchat (Square Version)
nl: Snapchat (Square versie)

en: Solid
nl: Solide

en: Sources
nl: Bronnen

en: Space between each feature
nl: Ruimte tussen elke functie

en: Space between each feature on mobile
nl: Ruimte tussen elke functie op mobiel

en: Space between masonry items.
nl: Ruimte tussen masonry items.

en: Spam Protection
nl: Spam beveiliging

en: Spam action
nl: Spam actie

en: Specific
nl: Specifiek

en: Sponsored
nl: Gesponsord

en: Square
nl: Vierkant

en: Stack Exchange
nl: Stack uitwisseling

en: Starting point
nl: Startpunt

en: Static image
nl: Statische afbeelding

en: Steam
nl: Stoom

en: Sticky Posts
nl: Sticky berichten

en: Stopover
nl: Tussenstop

en: Style
nl: Stijl

en: Style submit button
nl: Stijl verzendknop

en: Style the button or leave it with default theme styling.
nl: Stijl de knop of laat het bij het standaard thema.

en: Styled map name
nl: Gestylde mapnaam

en: Styles
nl: Stijlen

en: Sub Headline
nl: Subkop

en: Sub headline
nl: Subkop

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Subject prefix
nl: Prefix voor onderwerp

en: Subject to use when there isn't one supplied by the user. If you make use of this option it won't be possible to set the Subject field as required because the default subject will be used as a fallback.
nl: Onder voorbehoud van gebruik wanneer er niet een geleverd door de gebruiker. Als je van deze optie gebruik maakt, is het niet mogelijk om het veld Onderwerp zo nodig in te stellen, omdat het standaardonderwerp wordt gebruikt als een terugval.

en: Submit button
nl: Verzendknop

en: Submit button text
nl: Tekst verzendknop

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Subtitle Color
nl: Subtitel kleur

en: Subtitle Font Family
nl: Subtitel lettertype familie

en: Subtitle Font Size
nl: Subtitel lettertype grootte

en: Subtitle HTML Tag
nl: Subtitel HTML tag

en: Success message
nl: Succes bericht

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Swipe control
nl: Veeg besturingselement

en: Table Header
nl: Tabel header

en: Tag as spam in subject
nl: Tag als spam in onderwerp

en: Taxonomies
nl: Taxonomieën

en: Taxonomies Relationship
nl: Taxonomieën relatie

en: Taxonomies are groups such as categories, tags, posts and products.
nl: Taxonomieën zijn groepen zoals categorieën, tags, berichten en producten.

en: Testimonial
nl: Aanbeveling

en: Testimonial layout
nl: Aanbeveling lay-out

en: Testimonials
nl: Aanbevelingen

en: Testimonials per row
nl: Aanbevelingen per rij

en: Text
nl: Tekst

en: Text Area
nl: Tekstgebied

en: Text Color
nl: Tekst kleur

en: Text above user
nl: Tekst boven gebruiker

en: Text area height
nl: Hoogte van tekstgebied

en: Text background
nl: Tekst achtergrond

en: Text background radius
nl: Straal tekst achtergrond

en: Text below user
nl: Tekst onder gebruiker

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Text font
nl: Tekst lettertype

en: Text shadow intensity
nl: Tekst schaduwintensiteit

en: Text size
nl: Tekst grootte

en: Thanks for contacting us. We'll get back to you shortly.
nl: Bedankt dat je contact met ons opneemt. We zullen binnenkort contact met je opnemen.

en: The %sReally Simple CAPTCHA%s plugin is DSGVO compliant.
nl: De %sReally Simple CAPTCHA%s plugin is DSGVO compliant.

en: The Destination URL will be downloaded when a user clicks on the button.
nl: De knop bestemmings URL wordt gedownload als een gebruiker klikt op de knop.

en: The Google Maps API key appears to be invalid. Please ensure you have set the correct key in Google Maps Widget settings.
nl: De API-sleutel van Google Maps lijkt ongeldig te zijn. Zorg ervoor dat je de juiste toets hebt ingesteld in de instellingen van de Google Maps widget.

en: The Google Maps API key appears to be valid, but the required APIs are either disabled or restricted. Please %scheck the API key configuration%s.
nl: De Google Maps API-sleutel lijkt geldig te zijn, maar de vereiste API's zijn uitgeschakeld of beperkt. Controleer %s de configuratie van de API-sleutel%s.

en: The author of the testimonial
nl: De auteur van de aanbeveling

en: The email address is invalid
nl: Het e-mailadres is ongeldig

en: The higher the value, the more your headings will be scaled down. Values above 1 are allowed.
nl: Hoe hoger de waarde, hoe meer je koppen worden verkleind. Waarden boven 1 zijn toegestaan.

en: The name of a place, town, city, or even a country. Can be an exact address too. Please ensure you have enabled the %sPlaces API%s and the %sGeocoding API%s in the %sGoogle APIs Dashboard%s.
nl: De naam van een plaats, stad, stad, of zelfs een land. Kan ook een exact adres zijn. Controleer of je de %sPlaces API%s en de %sGeocoding API%s hebt ingeschakeld in het %sGoogle API's dashboard%s.

[ctx: The name of who sent this email]
en: From
nl: Van

en: The number of slides to show on %s.
nl: Het aantal slides dat op %s getoond moet worden.

en: The pixel resolution when the mobile alignment settings will be applied.
nl: De pixelresolutie wanneer de mobiele uitlijningsinstellingen worden toegepast.

en: The position of the tab to be selected when the page first loads.
nl: De positie van de tab die moet worden geselecteerd wanneer de pagina voor het eerst wordt geladen.

en: The relationship between taxonomies. OR requires posts to have at least one of the specified taxonomies. AND requires posts to have all of the specified taxonomies.
nl: De relatie tussen taxonomieën. OF vereist dat berichten ten minste één van de opgegeven taxonomieën hebben. EN vereist dat berichten alle opgegeven taxonomieën hebben.

en: The resolution to treat as a mobile resolution.
nl: De resolutie om te behandelen als een mobiele resolutie.

en: The resolution to treat as a tablet resolution.
nl: De resolutie om te behandelen als een tablet resolutie.

en: The size of the preloader prior to the Masonry images showing.
nl: De grootte van de voorlader voordat de masonry afbeeldingen worden getoond.

en: The space between the navigation arrows and items.
nl: De ruimte tussen de navigatiepijlen en de items.

en: The white highlight at the bottom of the button
nl: Het witte hoogtepunt onderaan de knop

en: Their location or company name
nl: Hun locatie of bedrijfsnaam

en: Theme
nl: Thema

en: Themes
nl: Thema's

en: There is a newer version of this widget's content available.
nl: Er is een nieuwere versie van de inhoud van deze widget beschikbaar.

en: There were no results for the place you entered. Please try another.
nl: Er zijn geen resultaten voor de plaats die je hebt opgegeven. Probeer een andere.

en: Thick
nl: Dik

en: Thickness
nl: Dikte

en: Thin
nl: Dun

en: This field does not have a type. Please specify a type for it to be rendered correctly.
nl: Dit veld heeft geen type. Geef een type op om correct te worden weergegeven.

en: This field requires:
nl: Dit veld vereist:

en: This image will be displayed if there are any problems with displaying the specified map.
nl: Deze afbeelding wordt weergegeven als er problemen zijn met het weergeven van de opgegeven kaart.

en: This is text is displayed when a user is prompted to consent to load the Google Maps API.
nl: Deze tekst wordt weergegeven als een gebruiker wordt gevraagd om in te stemmen met het laden van de Google Maps API.

en: This setting controls when the Mobile Align setting will be used. The default value is 780px
nl: Met deze instelling bepaal je wanneer de instelling Mobiel uitlijnen wordt gebruikt. De standaardwaarde is 780px

en: This setting controls when the Mobile Align setting will be used. The default value is 780px.
nl: Deze instelling bepaalt wanneer de instelling Mobiel uitlijnen wordt gebruikt. De standaardwaarde is 780px.

en: This setting controls when the Slider will switch to the responsive mode. This breakpoint will only be used if always show navigation on mobile is enabled. The default value is 780px.
nl: Met deze instelling bepaal je wanneer de slider overschakelt naar de responsive modus. Dit breekpunt wordt alleen gebruikt als altijd de navigatie op mobiel is ingeschakeld. De standaardwaarde is 780px.

en: This setting controls when the features widget will collapse for mobile devices. The default value is 780px
nl: Met deze instelling bepaal je wanneer de functies widget wordt samengevouwen voor mobiele apparaten. De standaardwaarde is 780px

en: This setting controls when the field max width will be disabled. The default value is 780px
nl: Deze instelling bepaalt wanneer de maximale veldbreedte wordt uitgeschakeld. De standaardwaarde is 780px

en: This setting controls when the map will use the mobile zoom. This breakpoint will only be used if a mobile zoom is set in the SiteOrigin Google Maps settings. The default value is 780px
nl: Deze instelling bepaalt wanneer de kaart de mobiele zoom gebruikt. Dit breekpunt wordt alleen gebruikt als een mobiele zoom is ingesteld in de Instellingen van SiteOrigin Google Maps. De standaardwaarde is 780px

en: This setting controls when the mobile alignment will be used. The default value is 780px.
nl: Deze instelling bepaalt wanneer de mobiele uitlijning wordt gebruikt. De standaardwaarde is 780px.

en: This setting is ignored when Info Windows are set to always display.
nl: Deze instelling wordt buiten beschouwing gelaten wanneer Info Windows altijd wordt getoond.

en: This text will appear small beneath the input field.
nl: Deze tekst verschijnt in het klein onder het invoerveld.

en: This widget has scripts and styles that need to be loaded before you can use it. Please save and reload your current page.
nl: Deze widget heeft scripts en stijlen die moeten worden geladen voordat je het kunt gebruiken. Sla je huidige pagina op en herlaad deze opnieuw.

en: This widget requires Page Builder.
nl: Deze widget vereist Page Builder.

en: This widget requires a Google Maps API key. Please ensure you have set yours in Google Maps Widget settings.
nl: Deze widget vereist een Google Maps API-sleutel. Zorg ervoor dat je de jouwe hebt ingesteld in de instellingen van de Google Maps widget.

en: This widget requires:
nl: Dit widget vereist:

en: This will prevent the map from centering and zooming around the directions. Use this when you have other markers or features on your map.
nl: Dit voorkomt dat de kaart centreert en zoomt rond de richtingen. Gebruik dit wanneer je andere markeringen of functies op je kaart hebt staan.

en: Thumbnail (Theme-defined)
nl: Thumbnail (Thema-afhankelijk)

en: Thumbnail Overlay Hover Color
nl: Thumbnail overlay hoveren kleur

en: Thumbnail Overlay Hover Opacity
nl: Thumbnail overlay hoveren ondoorzichtigheid

en: Tile
nl: Tegel

en: Timeout
nl: Time-out

en: Title
nl: Titel

en: Title Alignment
nl: Titel uitlijning

en: Title Attribute
nl: Titel attribuut

en: Title Color
nl: Titelkleur

en: Title Font
nl: Titel lettertype

en: Title Font Family
nl: Titel lettertype familie

en: Title Font Size
nl: Titel lettertype grootte

en: Title HTML Tag
nl: Titel HTML tag

en: Title Padding
nl: Titel padding

en: Title Position
nl: Titelpositie

en: Title alignment
nl: Titel uitlijning

en: Title color
nl: Titel kleur

en: Title hover color
nl: Titel hoveren kleur

en: Title position
nl: Positie titel

en: Title text
nl: Titeltekst

en: To email address
nl: E-mailadres ontvanger

en: Tooltip text to be shown when hovering over the icon.
nl: Tooltip tekst om te tonen wanneer er over het pictogram wordt gehoverd.

en: Top
nl: Boven

en: Top Margin
nl: Bovenmarge

en: Top and Bottom Margin
nl: Boven- en ondermarge

en: Top and bottom padding
nl: Top en bottom padding

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Transit
nl: Vervoer

en: Transit lines
nl: Transit lijnen

en: Travel mode
nl: Reis modus

en: Triangle
nl: Driehoek

en: Trim Manual Excerpt
nl: Samenvatting trim handleiding

en: Trim the excerpt length even if a manual excerpt has been added to the post.
nl: Snijd de samenvatting lengte bij, zelfs als er handmatig een samenvatting aan het bericht is toegevoegd.

en: Twitter (Classic Logo)
nl: Twitter (Klassiek logo)

en: Ultra thin
nl: Ultra dun

en: Unable to detect Really Simple CAPTCHA plugin.
nl: Kan Really Simple CAPTCHA plugin niet detecteren.

en: Unable to display Lottie Player.
nl: Kan Lottie player niet tonen.

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Unfortunately our system identified your message as spam.
nl: Helaas is je bericht als spam geïdentificeerd door ons systeem.

en: Unfortunately, our system identified your message as spam.
nl: Helaas heeft ons systeem je bericht als spam aangemerkt.

en: Unmute icon
nl: Ontdempen pictogram

en: Unmute icon position
nl: Ontdempen pictogram positie

en: Unmute slide
nl: Slide ontdempen

en: Use FitText
nl: Gebruik FitText

en: Use FitVids
nl: Gebruik FitVids

en: Use Google Fonts right inside the Accordion Widget with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Gebruik Google Fonts direct in de Accordion widget met %sSiteOrigin Premium%s

en: Use Google Fonts right inside the Contact Form Widget with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Gebruik Google Fonts direct in de Contact Form widget met %sSiteOrigin Premium%s

en: Use Google Fonts right inside the Editor Widget with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Gebruik Google Fonts direct in de Editor widget met %sSiteOrigin Premium%s

en: Use Google Fonts right inside the Features Widget with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Gebruik Google Fonts direct in de Eigenschappen widget met %sSiteOrigin Premium%s

en: Use Google Fonts right inside the Google Maps Widget with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Gebruik Google Fonts direct in de Google Maps widget met %sSiteOrigin Premium%s

en: Use Google Fonts right inside the Hero Widget with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Gebruik Google Fonts direct in de Hero widget met %sSiteOrigin Premium%s

en: Use Google Fonts right inside the Tabs Widget with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Gebruik Google Fonts direct in de Tabs widget met %sSiteOrigin Premium%s

en: Use Google Fonts right inside the Testimonials Widget with %sSiteOrigin Premium%s
nl: Gebruik Google lettertypes direct in de Aanbevelingen widget met %sSiteOrigin Premium%s

en: Use hover effects
nl: Gebruik hoveren effecten

en: Use icon size for custom icon
nl: Pictogram grootte gebruiken voor aangepast pictogram

en: Use markers to identify points of interest on the map.
nl: Gebruik markeringen om bezienswaardigheden op de kaart te identificeren.

en: Use oEmbed
nl: Gebruik oEmbed

en: Use the %sAkismet%s plugin to filter spam submissions.
nl: Gebruik de %sAkismet%s plugin om spam inzendingen te filteren.

en: Use theme font
nl: Gebruik thema lettertype

en: Use your own icon image.
nl: Gebruik je eigen pictogram afbeelding.

en: User position
nl: Gebruikers positie

en: Value
nl: Waarde

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Vertically center align slide contents
nl: Inhoud van de slide verticaal uitlijnen

en: Very high
nl: Heel hoog

en: Very rounded
nl: Zeer afgerond

en: Video File
nl: Video bestand

en: Video Playback
nl: Video afspelen

en: Video file
nl: Video bestand

en: Video location
nl: Video locatie

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Walking
nl: Lopend

en: Warning! This will override some or all of the current form values.
nl: Waarschuwing! Hiermee worden enkele of alle huidige formulier waarden overschreven.

en: Waypoint
nl: Tussenstop

en: Waypoints
nl: Tussenstops

en: What your customer had to say
nl: Wat je klant te zeggen had

en: When opening a tab, scroll the user to the top of the tab.
nl: Bij het openen van een tab, scroll de gebruiker naar de bovenkant van de tab.

en: When opening the panel, scroll the user to the top of the panel.
nl: Bij het openen van het paneel, scroll de gebruiker naar de bovenkant van het paneel.

en: When should Info Windows be displayed?
nl: Wanneer moet Windows info worden weergegeven?

en: Where contact emails will be delivered to. You can send to multiple emails by separating the emails with a comma (,)
nl: Waar contact e-mails moten worden afgeleverd. Je kunt meerdere e-mails verzenden door de e-mails te scheiden met een komma (,)

en: Whether or not this is a stop on the route or just a route preference.
nl: Of dit nu een stop op de route is of gewoon een routevoorkeur.

en: Whether this panel should be open or closed when the page first loads.
nl: Of dit paneel moet worden geopend of gesloten wanneer de pagina voor het eerst wordt geladen.

en: Widget Preview
nl: Widget voorbeeld

en: Widget Settings
nl: Widget instellingen

en: Widget background
nl: Achtergrond widget

en: Widgets Bundle Post Meta Data
nl: Widgets Bundel Post Meta Data

en: Width
nl: Breedte

en: Wire
nl: Draad

en: Would you like to import this image into your media library?
nl: Wil je deze afbeelding importeren in je mediabibliotheek?

en: Written by
nl: Geschreven door

en: You have empty required fields. Are you sure you wish to continue?
nl: Je hebt lege vereiste velden. Weet je zeker dat je wilt doorgaan?

en: You need to <a href="%s">upgrade</a> to WordPress 3.5 to use media fields
nl: <a href="%s">Upgrade</a> naar WordPress 3.5 om media velden te gebruiken

en: You need to select a widget type before you'll see anything here. :)
nl: Je moet een widgettype selecteren voordat je hier iets ziet. :)

en: You will only need to do this once.
nl: Deze handelingen hoef je slechts éénmalig uit te voeren.

en: Your Email
nl: Je e-mail

en: Your Name
nl: Je naam

en: Zoom level
nl: Zoomniveau

en: ago
nl: geleden

en: days
nl: dagen

en: dd/mm/yyyy (%s)
nl: dd/mm/jjjj (%s)

en: display slide %s
nl: toon slide %s

en: mm/dd/yyyy (%s)
nl: mm/dd/jjjj (%s)

en: months
nl: maanden

en: next slide
nl: volgende slide

[ctx: post date]
en: Posted on %s
nl: Geplaatst op %s

en: previous slide
nl: vorige slide

en: reCAPTCHA v2 Secret Key
nl: reCAPTCHA v2 geheime sleutel

en: reCAPTCHA v2 Site Key
nl: reCAPTCHA v2 sitesleutel

en: reCAPTCHA v3 Secret Key
nl: reCAPTCHA v3 geheime sleutel

en: reCAPTCHA v3 Site Key
nl: reCAPTCHA v3 site sleutel

en: to
nl: naar

en: weeks
nl: weken

en: years
nl: jaren

en: yyyy-mm-dd (%s)
nl: jjjj-mm-dd (%s)
