Plugins - SiteOrigin CSS - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (139 entries)

en: Other Settings
sv_SE: Andra inställningar

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Install
sv_SE: Installera

en: Get SiteOrigin Premium
sv_SE: Skaffa SiteOrigin Premium

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Plugin
sv_SE: Tillägg

en: All
sv_SE: Alla

en: Themes
sv_SE: Teman

en: Plugins
sv_SE: Tillägg

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Click here
sv_SE: Klicka här

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Editor Theme
sv_SE: Tema för redigerare

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Open Visual Mode
sv_SE: Öppna visuellt läge

en: Close Expanded Mode
sv_SE: Stäng expanderat läge

en: Open Expanded Mode
sv_SE: Öppna expanderat läge

en: Addons
sv_SE: Utökningar

en: Border Radius
sv_SE: Ramradie

en: Editing CSS for: %s
sv_SE: Redigerar CSS för: %s

en: Save %s CSS
sv_SE: Spara %s CSS

en: No revisions yet.
sv_SE: Inga versioner än.

en: Revert to this revision
sv_SE: Återgå till denna version

en: Changes apply to the %s %s when the current theme is %s or its child themes
sv_SE: Förändringarna avser %s %s när aktuellt tema är %s eller något av dess barnteman

en: Invalid nonce.
sv_SE: Ogiltig engångskod.

en: Latest
sv_SE: Senaste

en: The supplied nonce is invalid.
sv_SE: Den angivna engångskoden är ogiltig.

en: Editing revision dated %s. Click %sRevert to this revision%s to keep using it.
sv_SE: Redigerar versionen från %s. Klicka på %sÅtergå till denna version%s för att fortsätta använda den.

en: Get a %sGoogle Font%s selector.
sv_SE: Skaffa en %sGoogle font%s-selector.

en: %sSiteOrigin Premium%s adds a <strong>Google Web Font</strong> selector to SiteOrigin CSS so you can easily change any font.
sv_SE: %sSiteOrigin Premium%s lägger till en selector <strong>Google Web Font</strong> i SiteOrigin CSS så att du enkelt kan ändra alla typsnitt.

en: Get The Full Experience
sv_SE: Skaffa den kompletta upplevelsen

en: Invalid URI. Please make sure you're using a URL from the same site.
sv_SE: Ogiltig URI. Se till att du använder en URL från samma webbplats.

en: Save CSS
sv_SE: Spara CSS

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: CSS Editor
sv_SE: CSS-redigerare

en: Select Image
sv_SE: Välj bild

en: Select
sv_SE: Välj

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Collapse
sv_SE: Minimera

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Visible
sv_SE: Synlig

en: Table Row
sv_SE: Tabellrad

en: Table Column
sv_SE: Tabellkolumn

en: Table Cell
sv_SE: Tabellcell

en: Table
sv_SE: Tabell

en: Display
sv_SE: Visa

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Margin
sv_SE: Marginal

en: length
sv_SE: längd

en: Background Size
sv_SE: Bakgrundsstorlek

en: Background Image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Decoration
sv_SE: Dekoration

en: Text Shadow
sv_SE: Textskugga

en: Justify
sv_SE: Justera

en: Center
sv_SE: Centrerat

en: Right
sv_SE: Höger

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Text Align
sv_SE: Textjustering

en: Overline
sv_SE: Överstreck

en: Underline
sv_SE: Understräck

en: Text Decoration
sv_SE: Textdekoration

en: Italic
sv_SE: Kursiv

en: None
sv_SE: Ingen

en: Bolder
sv_SE: Fetare

en: Bold
sv_SE: Fet

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Site design updated.
sv_SE: Webbplatsdesign uppdaterad.

en: Changes apply to %s and its child themes
sv_SE: Ändringar tillämpas till %s och dess barnteman

en: Are you sure you want to leave without saving?
sv_SE: Är du säker på att du vill lämna utan att spara?

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Inherit
sv_SE: Ärv

en: Static
sv_SE: Statisk

en: Relative
sv_SE: Relativ

en: Fixed
sv_SE: Fixerad

en: Absolute
sv_SE: Absolut

en: repeat
sv_SE: repetera

en: percentage
sv_SE: procent

en: Background Repeat
sv_SE: Repetition av bakgrund

en: Background Position
sv_SE: Position för bakgrund

en: CSS Revisions
sv_SE: CSS-versioner

en: Are you sure you want to load this revision?
sv_SE: Är du säker på att du vill ladda denna version?

note: Description of the plugin
en: An advanced CSS editor from SiteOrigin.
sv_SE: En avancerad CSS-redigerare från SiteOrigin.

en: Insert Snippet
sv_SE: Infoga förhandsvisningstext

en: Search Snippets
sv_SE: Sök förhandsvisningstexter

en: Both
sv_SE: Båda

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Float
sv_SE: Flytande

en: Font Family
sv_SE: Typsnittsfamilj

en: Lowercase
sv_SE: Gemener

en: Uppercase
sv_SE: Versaler

en: Font Variant
sv_SE: Typsnittsvariant

en: Line Through
sv_SE: Linje genom

en: Font Style
sv_SE: Typsnittsstil

en: Font Weight
sv_SE: Typsnittsvikt

en: Line Height
sv_SE: Radhöjd

en: Scroll
sv_SE: Rulla

en: Text Transform
sv_SE: Textomvandling

en: Capitalize
sv_SE: Versalisering

en: %d chars
sv_SE: %d tecken

en: Unchanged
sv_SE: Oförändrad

en: Absolute Position
sv_SE: Absolut position

en: contain
sv_SE: inneslut

en: cover
sv_SE: täck

en: Text Indent
sv_SE: Textindrag

en: Small Caps
sv_SE: Små bokstäver

en: Lighter
sv_SE: Lättare

en: CSS Snippets
sv_SE: CSS-kodblock

en: Navigate To:
sv_SE: Navigera till:

en: Z-Index
sv_SE: Z-index

en: Table Row Group
sv_SE: Tabellradgrupp

en: Table Column Group
sv_SE: Tabellkolumngrupp

en: Run In
sv_SE: Kör i

en: List Item
sv_SE: Listobjekt

en: Opacity
sv_SE: Opacitet

en: Word Spacing
sv_SE: Ordmellanrum

en: Letter Spacing
sv_SE: Bokstavsmellanrum

en: Font Size
sv_SE: Textstorlek

en: Borders
sv_SE: Ramar

en: Getting Started Video
sv_SE: Kom-igång-video

en: These changes will persist across updates so it's best to make all your changes here.
sv_SE: Dessa ändringar kommer att finnas kvar även efter uppdateringar, så det bästa är att göra alla ändringar här.

en: SiteOrigin CSS adds any custom CSS you enter here into your site's header.
sv_SE: SiteOrigin CSS inkluderar all anpassad CSS du skriver in här i webbplatsens header-data.

en: Table Footer Group
sv_SE: Tabellfotsgrupp

en: Table Header Group
sv_SE: Tabellhuvudsgrupp

en: Table Caption
sv_SE: Tabellbeskrivning

en: Inline Table
sv_SE: Tabell inlagd i innehållet

en: Inline Flex
sv_SE: Inline-flex

en: Inline Block
sv_SE: Inline-block

en: Box Shadow
sv_SE: Skuggning av ruta

en: no-repeat
sv_SE: repetera inte

en: repeat-y
sv_SE: repetera y-ledd

en: repeat-x
sv_SE: repetera x-ledd

en: Pre Wrap
sv_SE: Pre wrap

en: Pre Line
sv_SE: Pre textrad

en: Encountered
sv_SE: Hittat

en: White Space
sv_SE: Mellanrumstecken
