Plugins - SiteOrigin CSS - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (124 entries)

en: Border Radius
da_DK: Kantradius

en: No revisions yet.
da_DK: Ingen ændringer endnu.

en: Revert to this revision
da_DK: Vend tilbage til denne ændring.

en: Save %s CSS
da_DK: Gem %s CSS

en: Changes apply to the %s %s when the current theme is %s or its child themes
da_DK: Ændringerne gælder for %s %s når det nuværende tema er %s eller dens undertemaer

en: Editing CSS for: %s
da_DK: Rediger CSS for: %s

en: Editing revision dated %s. Click %sRevert to this revision%s to keep using it.
da_DK: Dato for redigerings ændring %s. Klik %sVend tilbage til denne ændring%s for at fortsætte med denne.

en: Get a %sGoogle Font%s selector.
da_DK: Få en %sGoogle Font%s vælger.

en: Latest
da_DK: Seneste

en: Invalid nonce.
da_DK: Ugyldigt input

en: The supplied nonce is invalid.
da_DK: Det angivende input er ugyldigt.

en: %sSiteOrigin Premium%s adds a <strong>Google Web Font</strong> selector to SiteOrigin CSS so you can easily change any font.
da_DK: %sSiteOrigin Premium%s tilføjer mulighed for at vælge <strong>Google Web Fonts</strong> til SiteOrigin CSS så du nemt, kan ændre enhver font.

en: Get The Full Experience
da_DK: Få den fulde fornøjelse

en: Invalid URI. Please make sure you're using a URL from the same site.
da_DK: Ugyldig URI. Kontroller, at du bruger en URL-adresse fra samme website.

note: Description of the plugin
en: An advanced CSS editor from SiteOrigin.
da_DK: En avanceret CSS editor fra SiteOrigin.

en: Save CSS
da_DK: Gem CSS

en: %d chars
da_DK: %d tegn

en: Are you sure you want to load this revision?
da_DK: Er du sikker på du ønsker at indlæse denne revision?

en: CSS Revisions
da_DK: CSS revisioner

en: Dismiss
da_DK: Afvis

en: Getting Started Video
da_DK: Kom godt i gang video

en: Site design updated.
da_DK: Webstedets design er opdateret.

en: Insert Snippet
da_DK: Indsæt kodestykket

en: Search Snippets
da_DK: Søg kodestykker

en: CSS Snippets
da_DK: CSS kodestykker

en: Navigate To:
da_DK: Naviger til:

en: Changes apply to %s and its child themes
da_DK: Ændringer gælder for %s og dens undertemaer

en: Are you sure you want to leave without saving?
da_DK: Er du sikker på du ønsker at forlade uden at gemme?

en: Select Image
da_DK: Vælg billede

en: Select
da_DK: Vælg

en: Unchanged
da_DK: Uændret

en: These changes will persist across updates so it's best to make all your changes here.
da_DK: Disse ændringer bevares på tværs af opdateringer, så det er bedst at gøre alle dine ændringer her.

en: SiteOrigin CSS adds any custom CSS you enter here into your site's header.
da_DK: SiteOrigin CSS tilføjer den CSS du indtaster her, til dit websteds sidehoved.

en: Custom CSS
da_DK: Tilpasset CSS

en: Overflow Y
da_DK: Overløb Y

en: Overflow X
da_DK: Overløb X

en: Auto
da_DK: Automatisk

en: Scroll
da_DK: Rul

en: Overflow
da_DK: Overløb

en: Collapse
da_DK: Fold sammen

en: Hidden
da_DK: Skjul

en: Visible
da_DK: Synlig

en: Visibility
da_DK: Synlighed

en: Both
da_DK: Begge

en: Clear
da_DK: Ryd

en: Float
da_DK: Flydende

en: Table Row
da_DK: Tabel række

en: Table Column
da_DK: Tabel kolonne

en: Table Cell
da_DK: Tabel celle

en: Table Row Group
da_DK: Tabel række gruppe

en: Table Footer Group
da_DK: Tabel sidefod gruppe

en: Table Header Group
da_DK: Tabel sidehoved gruppe

en: Table Column Group
da_DK: Tabel kolonne gruppe

en: Table Caption
da_DK: Tabel tekst

en: Table
da_DK: Tabel

en: Run In
da_DK: Sammenflet (Run In)

en: List Item
da_DK: List poster

en: Inline Table
da_DK: Indlejret tabel

en: Inline Flex
da_DK: Indlejret flex

en: Inline Block
da_DK: Indlejret blok

en: Block
da_DK: Blok

en: Inline
da_DK: Indlejret

en: Display
da_DK: Visning

en: Height
da_DK: Højde

en: Width
da_DK: Bredde

en: Absolute Position
da_DK: Absolut position

en: Inherit
da_DK: Nedarve

en: Static
da_DK: Statisk

en: Fixed
da_DK: Fastgjort

en: Absolute
da_DK: Absolut

en: Padding
da_DK: Indvendig afstand

en: Borders
da_DK: Kanter

en: Opacity
da_DK: Synlighed

en: Box Shadow
da_DK: Boks skygge

en: contain
da_DK: indhold

en: cover
da_DK: overdække

en: percentage
da_DK: procentdel

en: length
da_DK: længde

en: auto
da_DK: automatisk

en: Background Size
da_DK: Baggrunds størrelse

en: no-repeat
da_DK: ingen gentagelse

en: repeat-y
da_DK: gentag-y

en: repeat-x
da_DK: gentag-x

en: repeat
da_DK: gentag

en: Background Repeat
da_DK: Gentag baggrund

en: Background Position
da_DK: Baggrunds position

en: Background Image
da_DK: Baggrundsbillede

en: Background Color
da_DK: Baggrund farve

en: Decoration
da_DK: Dekoration

en: Text Shadow
da_DK: Tekst skygge

en: Pre Wrap
da_DK: Præ Wrap

en: Pre Line
da_DK: Præ linje

en: Pre
da_DK: Præ

en: Encountered
da_DK: Stødt på

en: White Space
da_DK: Blank mellemrum

en: Word Spacing
da_DK: Ord mellemrum

en: Letter Spacing
da_DK: Bogstav mellemrum

en: Text Indent
da_DK: Tekst indrykning

en: Justify
da_DK: Lige margener

en: Right
da_DK: Højre

en: Left
da_DK: Venstre

en: Text Align
da_DK: Tekst justering

en: Font Family
da_DK: Skrifttype familie

en: Lowercase
da_DK: Små bogstaver

en: Uppercase
da_DK: Store bogstaver

en: Capitalize
da_DK: Stort bogstav

en: Text Transform
da_DK: Tekst tranformering

en: Small Caps
da_DK: Kapitæler

en: Font Variant
da_DK: Skrifttype variant

en: Line Through
da_DK: Gennemstreget

en: Overline
da_DK: Overstreget

en: Underline
da_DK: Understreg

en: Text Decoration
da_DK: Tekst dekoration

en: Italic
da_DK: Kursiv

en: None
da_DK: Ingen

en: Font Style
da_DK: Skrifttype Stil

en: Lighter
da_DK: Lysere

en: Bolder
da_DK: Federe

en: Bold
da_DK: Fed

en: Font Weight
da_DK: Skrifttype tykkelse

en: Line Height
da_DK: Linje højde

en: Font Size
da_DK: Skrift størrelse

en: Text Color
da_DK: Tekst farve

en: Text
da_DK: Tekst
