Plugins - Page Builder by SiteOrigin - Stable (latest release) - en to he_IL translation catalogue (321 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: A drag and drop, responsive page builder that simplifies building your website.
he_IL: בנאי דפים רספונסיבי בגרירה ושחרור שמפשט את בניית האתר שלך

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Page Builder by SiteOrigin
he_IL: בנאי הדפים של SiteOrigin

en: Auto Play Video
he_IL: הפעלה אוטומטית של הסרטון

en: An image that displays before the video starts playing.
he_IL: התמונה המוצגת לפני ניגון הסרטון

en: Poster URL
he_IL: כתובת הפוסטר

en: Video URL
he_IL: כתובת הסרטון

en: A self hosted video player.
he_IL: נגן סרטונים לסרטונים בשרת שלך

en: Self Hosted Video (PB)
he_IL: סרטו בשרת

en: Video
he_IL: ווידאו

en: Embeds a video.
he_IL: הטמעת סרטון

en: Embedded Video (PB)
he_IL: סרטון מוטמע

en: Displays a simple image.
he_IL: הצגת תמונה פשוטה

en: Image (PB)
he_IL: תמונה

en: File
he_IL: קובץ

en: Attachment Page
he_IL: עמוד הקובץ

en: Link To
he_IL: קישור ל

en: Columns
he_IL: עמודות

en: Gallery Type
he_IL: סוג הגלריה

en: Full
he_IL: רוחב מלא

en: Thumbnail
he_IL: תמונוה ממוזערת

en: Medium
he_IL: בינוני

en: Large
he_IL: גדול

en: Image Size
he_IL: גודל התמונה

en: Comma separated attachment IDs. Defaults to all current page's attachments.
he_IL: מזהי תמונה מופרדים בפסיק. ברירת המחדל היא לכל התמונות המשויכות לעמוד:

en: edit gallery
he_IL: עריכת הגלריה

en: Gallery Images
he_IL: תמונות הגלריה

en: Displays a gallery.
he_IL: הצגת גלריה

en: Gallery (PB)
he_IL: גלריה

en: Additional Arguments
he_IL: טיעונים נוספים

en: %s Style
he_IL: עיצוב %s

en: Style
he_IL: עיצוב

note: TRANSLATORS: Uniform Resource Locator
en: URL
he_IL: כתובת URL

en: Image
he_IL: תמונה

en: Location
he_IL: מיקום

en: Displays a bullet list of points
he_IL: הצגת רשימת רכיבים עם כדורים

en: Testimonial (PB)
he_IL: משוב

en: Feature List
he_IL: רשימת מאפיינים

en: Features Text
he_IL: טקסט מאפיינים

en: Information Text
he_IL: טקסט מידע

en: Per
he_IL: ל

en: Price
he_IL: מחיר

en: Price Box (PB)
he_IL: תיבת מחיר

en: Start each new point with an asterisk (*)
he_IL: התחלת כל נקודה חדשה עם כוכבית (*)

en: Displays a bullet list of elements
he_IL: הצגת רשימת רכיבים עם כדורים

en: List (PB)
he_IL: רשימה

en: Button
he_IL: כפתור

en: Button URL
he_IL: כתובת הכפתור

en: Button Text
he_IL: טקסט הכפתור

en: Sub Title
he_IL: כותרת משנה

en: A Call to Action block
he_IL: תיבת קריאה לפעולה

en: Call To Action (PB)
he_IL: קריאה לפעולה

en: Justify
he_IL: יישור לשני הצדדים

en: Center
he_IL: מרכז

en: Right
he_IL: ימין

en: Left
he_IL: שמאל

en: Button Alignment
he_IL: יישור הכפתור

en: Open In New Window
he_IL: פתיחת הקישור בחלון חדש

en: Destination URL
he_IL: כתובת יעד

en: Text
he_IL: טקסט

en: Button (PB)
he_IL: כפתור

en: Slide Right
he_IL: החלקה ימינה

en: Slide Left
he_IL: החלקה שמאלה

en: Slide Down
he_IL: החלקה למטה

en: Slide Up
he_IL: החלקה למעלה

en: Fade In
he_IL: עמעום פנימה

en: Animation
he_IL: הנפשה

en: Image URL
he_IL: כתובת התמונה

en: An image that animates in when it enters the screen.
he_IL: תמונה הנכנסת למסך בהנפשה

en: Animated Image (PB)
he_IL: תמונת אנימציה

en: Additional query arguments. See 1{query_posts}.
he_IL: טיעוני שאילתא נוספים. ראה 1 {query_posts}.

en: Additional
he_IL: עוד

en: Only Sticky
he_IL: רק דביק

en: Exclude Sticky
he_IL: חוץ מדביק

en: Ignore Sticky
he_IL: להתעלם מדביק

en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Sticky Posts
he_IL: פוסטים דביקים

en: Ascending
he_IL: סדר עולה

en: Descending
he_IL: סדר יורד

en: Order
he_IL: סדר

en: Post In Order
he_IL: לפרסם בסדר

en: Menu Order
he_IL: סדר התפריט

en: Comment Count
he_IL: מונה תגובות

en: Random
he_IL: אקראי

en: Parent
he_IL: אב

en: Modified
he_IL: השתנה

en: Date
he_IL: תאריך

en: Name
he_IL: שם

en: Author
he_IL: מחבר

en: Post ID
he_IL: מזהה הפוסט

en: Order By
he_IL: סדר על ידי

en: Posts Per Page
he_IL: פוסטים לעמוד

en: Post Type
he_IL: סוג פוסט

en: If the template supports it, cut posts and display the more link.
he_IL: אם התבנית תומכת בכך, הפוסט ייחתך ויוצג קישור למידע נוסף.

en: More Link
he_IL: קישורים נוספים

en: Template
he_IL: תבנית

en: Your theme doesn't have any post loops.
he_IL: לתבנית שלך אין לופ פוסטים

en: Displays a post loop.
he_IL: מציג לופ פוסטים

en: Post Loop
he_IL: לופ פוסטים

en: Display Content
he_IL: הצגת תוכן

en: Featured Image
he_IL: תמונה ראשית

en: Title
he_IL: כותרת

en: None
he_IL: ללא

en: Displays content from the current post.
he_IL: הצגת תוכן מפוסט זה

en: Post Content
he_IL: תוכן הפוסט

en: Open Builder
he_IL: פתיחת הבנאי

en: A complete SiteOrigin Page Builder layout as a widget.
he_IL: בנאי דפים כוידג'ט

note: TRANSLATORS: This is the name of a widget
en: Layout Builder
he_IL: בנאי פריסות

en: Inline CSS
he_IL: קוד עיצוב CSS בשורה

en: Cell Side Margins
he_IL: שוליים צדדיים של תא

en: Should the layout collapse for mobile devices.
he_IL: האם לקפל את התצוגה במכשירים ניידים

en: Display
he_IL: תצוגה

en: Include the bundled widgets.
he_IL: לכלול את אוסף הוידג'טים

en: Bundled Widgets
he_IL: אוסף וידג'טים

en: Disable animations for improved performance.
he_IL: ביטול הנפשות למיטוב

en: Animations
he_IL: הנפשות

en: Copy content from Page Builder into the standard content editor.
he_IL: העתקת התוכן מעורך הדפים לעורך התוכן הרגיל

en: No Results
he_IL: אין תוצאות

en: Close Live Editor
he_IL: סגירת העורך החזותי

en: Restore Version
he_IL: שחזור גרסה

en: Page Builder Change History
he_IL: הסטורית השינויים שלי בנאי הדפים

en: Download Layout
he_IL: הורדת פריסה

en: Select Import File
he_IL: לבחור קובץ ליבוא

en: Or
he_IL: או

en: Drop import file here
he_IL: נא לגרור לכאן את הקובץ ליבוא

en: Next
he_IL: הבא

en: Previous
he_IL: הקודם

en: Your search didn't return any results
he_IL: החיפוש שלך לא החזיר שום תוצאות

en: Newest Layouts
he_IL: הפריסות החדשות ביותר

en: Enable
he_IL: הפעלה

en: Do you want to browse the Prebuilt Layouts directory?
he_IL: האם לפרוש את תיקיית הפריסות שנבנו מראש?

en: Clone: %s
he_IL: שכפול: %s

en: Import/Export
he_IL: יבוא / יצוא

en: Layouts Directory
he_IL: תיקיית פריסות

en: Theme Defined
he_IL: מוגדר בתבנית

en: Search
he_IL: חיפוש

en: Prebuilt Layouts
he_IL: פריסות בנויות מראש

en: Save
he_IL: שמירה

en: Insert
he_IL: הוספה

en: Set
he_IL: הגדרה

en: 1{Set row layout}: %1$s columns with a ratio of %2$s going from %3$s
he_IL: 1 (קביעת פריסת השורה): %1$s עמודות ביחס של %2$s ל %3$s

en: Right to Left
he_IL: מימין לשמאל

en: Left to Right
he_IL: משמאל לימין

en: Add New Row
he_IL: הוספת שורה חדשה

en: Close
he_IL: סגור

en: Add New Widget %s
he_IL: הוספת וידג'ט %s חדש

en: Done
he_IL: בוצע

en: Delete
he_IL: מחיקה

en: Duplicate
he_IL: שכפול

en: Edit
he_IL: עריכה

en: Delete Row
he_IL: מחיקת השורה

en: Duplicate Row
he_IL: שכפול השורה

en: Edit Row
he_IL: עריכת השורה

note: TRANSLATORS: This message gives suggestions of next steps for the user x{...} is used to insert links
en: Add a 1{widget}, 2{row} or 3{prebuilt layout} to get started. Read our 4{documentation} if you need help.
he_IL: הוספת 1 (וידג'ט), 2 (שורה) או 3 (פריסות מוכנות מראש) כדי להתחיל. נא לקרוא את 4 (התיעוד) שלנו אם יש צורך בעזרה.

en: Switch to Editor
he_IL: החלפה לעורך

en: Live Editor
he_IL: עורך חזותי

en: History
he_IL: הסטוריה

en: Prebuilt
he_IL: בנוי מראש

en: Add Widget
he_IL: הוספת וידג'ט

en: Read the 1{full documentation} on SiteOrigin. Ask a question on our 2{support forum} if you need help and sign up to 3{our newsletter} to stay up to date with future developments.
he_IL: נא לקרוא את 1{full documentation} ב SiteOrigin. שאלו שאלה ב2{support forum} אם צריך עזרה והירשמו ל3{our newsletter} שלנו כדי להישאר מעודכנים בפיתוח.

en: The page layouts are responsive and fully customizable.
he_IL: פריסת העמודים רספונסיבית וניתנת לעיצוב והתאמה.

en: You can use SiteOrigin Page Builder to create home and sub pages, filled your own widgets.
he_IL: ניתן להשתמש בבנאי הדפים כדי ליצור עמוד בית ועמודי משנה, מלאים בוידג'טים לבחירתך.

en: This interface requires Javascript
he_IL: ממשק זה דורש Javascript

en: Save Home Page
he_IL: שמירת עמוד הבית

en: Home page updated. 1{View page}.
he_IL: העמוד עודכן. 1 (הצגת העמוד).

en: Custom Home Page
he_IL: עמוד בית מותאם אישית

en: Off
he_IL: כיבוי

en: On
he_IL: הפעלה

en: Newsletter
he_IL: ניוזלטר

en: Support Forum
he_IL: תמיכה

en: The widget 1{%1$s} is not available. Please try locate and install the missing plugin. Post on the 2{support forums} if you need help.
he_IL: הוידג'ט 1{%1$s} אינו זמין. נא לנסות לאתר ולהתקין את התוסף החסר. אם יש צורך בעזרה, נא לפרסם בפורום התמיכה.

en: Save and reload this page to start using the widget after you've installed it.
he_IL: נא לשמור ולרענן את העמוד כדי להתחיל להשתמש בוידג'ט אחרי שהתקנת אותו.

en: You need to install 1{%1$s} to use the widget 2{%2$s}.
he_IL: צריך להתקין 1{%1$s} כדי להשתמש בוידג'ט 2{%2$s}.

en: Edit Home Page
he_IL: עריכת עמוד הבית

en: Read More
he_IL: המשך קריאה

en: Untitled Widget
he_IL: וידג'ט ללא כותרת

en: Error uploading or importing file.
he_IL: שגיאה בהעלאת או יבוא הקובץ.

en: Page Builder layouts
he_IL: פריסות בנאי הדפים

en: Column
he_IL: עמודה

en: Add Row
he_IL: הוספת שורה

en: Search Widgets
he_IL: חיפוש וידג'טים

en: Add Widget to Cell
he_IL: הוספת וידג'ט לתא

en: Add Widget Below
he_IL: הוספת וידג'ט מתחת

en: Search Results For:
he_IL: תוצאות חיפוש עבור

note: TRANSLATORS: A standard confirmation message
en: Are you sure?
he_IL: בטוח?

note: TRANSLATORS: This is the title for a widget called "Layout Builder"
en: Layout Builder Widget
he_IL: וידג'ט בנאי פריסה

en: Would you like to clear your Page Builder content and revert to using the standard visual editor?
he_IL: האם לנקות את תוכן בנאי הדפים ולחזור להשתמש בעורך הרגיל?

en: Would you like to copy this editor's existing content to Page Builder?
he_IL: האם להעתיק אאת התוכן לבנאי הדפים?

en: Loading prebuilt layout
he_IL: טוען פריסה מוכנה מראש

en: Are you sure you want to overwrite your current content? This can be undone in the builder history.
he_IL: בטוח שרוצה לדרוס את התוכן הנוכחי? ניתן לשנות את זה בהסטוריית העריכה של הבנאי.

en: Prebuilt layout loaded
he_IL: פריסה מוכנה מראש נטענה

en: Cell resized
he_IL: גודל התא השתנה

note: TRANSLATORS: Message displayed in the history when a row is duplicated
en: Row duplicated
he_IL: השורה שוכפלה

note: TRANSLATORS: Message displayed in the history when a row position is changed
en: Row moved
he_IL: השורה הועברה

note: TRANSLATORS: Message displayed in the history when a row is edited
en: Row edited
he_IL: השורה נערכה

note: TRANSLATORS: Message displayed in the history when a row is added
en: Row added
he_IL: השורה נוספה

note: TRANSLATORS: Message displayed in the history when a row is deleted
en: Row deleted
he_IL: השורה נמחקה

note: TRANSLATORS: Message displayed in the history when a widget position is changed
en: Widget moved
he_IL: הוידג'ט הועבר

note: TRANSLATORS: Message displayed in the history when a widget is duplicated
en: Widget duplicated
he_IL: הוידג'ט שוכפל

note: TRANSLATORS: Message displayed in the history when a widget is edited
en: Widget edited
he_IL: הוידג'ט נערך

note: TRANSLATORS: Message displayed in the history when a widget is added
en: Widget added
he_IL: הוידג'ט נוסף

note: TRANSLATORS: Message displayed in the history when a widget is deleted
en: Widget deleted
he_IL: הוידג'ט נמחק

en: Converted to editor
he_IL: מומר לעורך

en: Version restored
he_IL: הגרסה שוחזרה

en: Original
he_IL: מקורי

en: Current
he_IL: נוכחי

en: Now
he_IL: כעת

note: TRANSLATORS: Time ago - eg. "1 minute before".
en: %s before
he_IL: לפני %s

note: TRANSLATORS: A single hour since
en: %d hour
he_IL: %d שעה

note: TRANSLATORS: A single minute since
en: %d minute
he_IL: %d דקה

note: TRANSLATORS: A single second since
en: %d second
he_IL: %d שניה

note: TRANSLATORS: Number of hours since
en: %d hours
he_IL: %d שעות

note: TRANSLATORS: Number of minutes since
en: %d minutes
he_IL: %d דקות

note: TRANSLATORS: Number of seconds since
en: %d seconds
he_IL: %d שניות

en: Page Builder doesn't know about this widget.
he_IL: בנאי הדפים לא מכיר את הוידג'ט הזה

en: Missing Widget
he_IL: וידג'ט חסר

en: All Widgets
he_IL: כל הוידג'טים

note: TRANSLATORS: This is the default name given to a user's home page
en: Home Page
he_IL: עמוד הבית

en: Custom Home Page Builder
he_IL: בנאי עמוד בית בהתאמה אישית

en: Save Settings
he_IL: שמירת ההגדרות

en: Settings Saved
he_IL: ההגדרות נשמרו

en: Search Settings
he_IL: הגדרות חיפוש

en: Please read the 1{settings guide} of the Page Builder documentation for help.
he_IL: נא לקרוא את מדריך ההגדרות של תיעוד בנאי הדפים לקבלת עזרה.

en: Copy content from Page Builder to post content.
he_IL: העתקת התוכן מעורך הדפים לתוכן הפוסט

en: Copy Content
he_IL: העתקת תוכן

en: Content
he_IL: תוכן

en: The container used for the full width layout.
he_IL: המיכל המשמש לפריסת רוחב מלא

en: Full Width Container
he_IL: מיכל ברוחב מלא

en: Default spacing between columns in each row.
he_IL: ברירת המחדל למרווח בין העמודות בכל שורה

en: Row Gutter
he_IL: גאטר שורה

en: Default margin below rows.
he_IL: ברירת המחדל לשוליים מתחת לשורות.

en: Row Bottom Margin
he_IL: שוליים תחתונים של שורה

en: Device width, in pixels, to collapse into a mobile view .
he_IL: רוחב ההתקן בפיקסלים, לקיפול לתצוגת טלפון נייד

en: Mobile Width
he_IL: רוחב טלפון נייד

en: Collapse widgets, rows and columns on mobile devices.
he_IL: קיפול וידג'טים, שורות ועמודות בהתקני טלפון נייד

en: Responsive Layout
he_IL: פריסה רספונסיבית

en: Display recommend widgets in Page Builder add widget dialog.
he_IL: הצגת וידג'טים מומלצים בהוספת הוידגטים של בנאי הדפים

en: Load legacy widgets from Page Builder 1.
he_IL: טעינת וידג'טים ישנים מבנאי הדפים

en: Legacy Bundled Widgets
he_IL: חבילת הוידג'טים הישנה

en: The HTML used for widget titles. {{title}} is replaced with the widget title.
he_IL: קוד ה HTML המשמש ךכותרות הוידג'טים.{{title}} מוחלף בכותרת הוידג'ט

en: Widget Title HTML
he_IL: כותרת הוידג'ט HTML

en: Widgets
he_IL: וידג'טים

en: The post types to use Page Builder on.
he_IL: סוגי הפוסט בהם ניתן להשתמש בבנאי הדפים

en: Post Types
he_IL: סוגי פוסט

en: General
he_IL: כללי

en: Page Builder Settings
he_IL: הגדרות בנאי הדפים

en: Page Builder
he_IL: בנאי הדפים

en: SiteOrigin Page Builder
he_IL: בנאי הדפים

en: Recommended Widgets
he_IL: וידג'טים מומלצים

note: TRANSLATORS: The name of WordPress plugin
en: Jetpack
he_IL: ג'טפק

note: TRANSLATORS: The name of WordPress plugin
en: WooCommerce
he_IL: ווקומרס

en: WordPress Widgets
he_IL: ווידג'טים של וורדפרס

en: You can enable the legacy (PB) widgets in the 1{Page Builder settings}.
he_IL: באפשרותך להפעיל את הוידג'טים הישנים בהגדרות בנאי הדפים.

en: Page Builder Widgets
he_IL: ווידג'טים של בנאי הדפים

en: Install the 1{Widgets Bundle} to get extra widgets.
he_IL: נא להתקין את חבילת הוידג'טים כדי לקבל וידג'טים נוספים

en: Enable more widgets in the 1{Widgets Bundle settings}.
he_IL: ניתן להפעיל עוד וידג'טים בהגדרות חבילת הוידג'טים

en: Widgets Bundle
he_IL: חבילת ווידג'טים

en: Display your posts as a carousel.
he_IL: הצגת הפוסטים שלך בקרוסלה

en: SiteOrigin Post Carousel
he_IL: קרוסלת פוסטים של SiteOrigin

en: Display site features as a collection of icons.
he_IL: הצגת המאפיינים כאוסף של צלמיות

en: SiteOrigin Features
he_IL: מאפיינים של SiteOrigin

en: A basic slider widget.
he_IL: וידג'ט סליידר בסיסי

en: SiteOrigin Slider
he_IL: סליידר של SiteOrigin

en: Choose images from your media library.
he_IL: בחירת תמונות מספריית המדיה שלך

en: SiteOrigin Image
he_IL: תמונה של SiteOrigin

en: A simple button
he_IL: כפתור פשוט

en: SiteOrigin Button
he_IL: כפתור של SiteOrigin

en: SiteOrigin Widgets Bundle
he_IL: מקבץ וידג'טים של SiteOrigin

en: A rich text editor
he_IL: עורך טקסט עשיר

en: SiteOrigin Editor
he_IL: עורך SiteOrigin

en: Enabled
he_IL: פעיל

en: Remove
he_IL: הסרה

en: Select Image
he_IL: בחירת תמונה

en: Theme
he_IL: תבנית

en: Design
he_IL: עיצוב

en: Layout
he_IL: פריסה

en: Attributes
he_IL: תכונות

en: Widget Styles
he_IL: עיצובי וידג'ט

en: Row Styles
he_IL: עיצובי שורה

en: Page Builder Content
he_IL: תוכן בנאי הדפים

en: Installing %s
he_IL: מתקין את %s

en: Install Page Builder Plugin
he_IL: נא להתקין את בנאי הדפים

en: Color of text inside this widget.
he_IL: צבע הטקסט שבתוך הוידג'ט

en: Font Color
he_IL: צבע גופן

en: Border color of the widget.
he_IL: צבע המסגרת של הוידג'ט

en: Background image of the widget.
he_IL: תמונת הרקע של הוידג'ט

en: Background color of the widget.
he_IL: צבע הרקע של הוידג'ט

en: Padding around the entire widget.
he_IL: המרווח סביה הוידג'ט כולו

en: Widget Class
he_IL: מחלקת וידג'ט

en: Border color of the row.
he_IL: צבע המסגרת של השורה

en: Border Color
he_IL: צבע מסגרת

en: How the background image is displayed.
he_IL: איך תוצג תמונת הרקע

en: Parallax
he_IL: פאראלקס

en: Centered, with original size
he_IL: ממורכזת בגודל מקורי

en: Cover
he_IL: כיסוי

en: Tiled Image
he_IL: תמונת אריחים

en: Background Image Display
he_IL: תצוגת תמונת רקע

en: Background image of the row.
he_IL: תמונת הרקע של השורה.

en: Background Image
he_IL: תמונת רקע

en: Background color of the row.
he_IL: צבע הרקע של השורה

en: Background Color
he_IL: צבע רקע

en: Full Width Stretched
he_IL: רוחב מלא מתוח

en: Full Width
he_IL: רוחב מלא

en: Standard
he_IL: רגיל

en: Row Layout
he_IL: פריסת השורה

en: Padding around the entire row.
he_IL: המרווח סביה השורה כולה

en: Padding
he_IL: מרווח

en: Amount of space between columns.
he_IL: המרווח בין העמודות

en: Gutter
he_IL: גאטר

en: Space below the row.
he_IL: המרווח מתחת לשורה

en: Bottom Margin
he_IL: שוליים תחתונים

en: CSS Styles, given as one per row.
he_IL: עיצובי CSS, אחד בשורה

en: CSS Styles
he_IL: עיצובי CSS

en: Class added to all cells in this row.
he_IL: מחלקה עבור כל התאים בשורה זו

en: Cell Class
he_IL: מחלקת תא

en: A CSS class
he_IL: מחלקת עיצוב CSS

en: Row Class
he_IL: מחלקת שורה

note: TRANSLATORS: Indicate if there are items to clone. %s will be pages, posts, etc.
en: There are no %s with Page Builder content to clone.
he_IL: אין %s לשכפול בבנאי הדפים

en: Clone
he_IL: שיכפול

en: You can still clone existing pages though.
he_IL: אפשר לשכפל עמודים קיימים

en: Your theme doesn't have any prebuilt layouts.
he_IL: התבנית שלך לא תומכת בפריסות בנויות מראש

en: No description
he_IL: ללא תיאור
