Plugins - WordPress Shortcodes Plugin — Shortcodes Ultimate - Stable (latest rel - en to pl translation catalogue (638 entries)

en: About
pl: Informacje

en: Custom formatting
pl: Własne formatowanie

en: Shortcodes prefix
pl: Przedrostek shortcode

en: Examples
pl: Przykłady

en: Tab title
pl: Tytuł zakładki

en: This is box title
pl: To jest tytuł pola

en: please specify correct source
pl: proszę, wprowadź właściwe źródło

en: please specify correct url
pl: proszę, podaj poprawny url

en: This menu doesn't exists, or has no elements
pl: To menu, nie istnieje albo nie zawiera żadnych elementów

en: images not found
pl: obrazów nie znaleziono

en: post ID is incorrect
pl: ID wpisu jest niepoprawy

en: please specify meta key name
pl: proszę, wprowadź nazwę meta key

en: password field is not allowed
pl: pole hasła, jest niedozwolone

en: please specify template name
pl: proszę, określ nazwę szablonu

en: please specify the data
pl: proszę, zdefiniuj dane

en: Slide link
pl: Link slajdu

en: Use this field to add custom links to slides used with Slider, Carousel and Custom Gallery shortcodes
pl: Skorzystaj z tego pola, aby dodać własne linki do slajdów w shortcode Slider'a, Karuzeli oraz Konfigurowalnej Galerii

en: Title:
pl: Tytuł:

en: 0 comments
pl: 0 komentarzy

en: Posts not found
pl: Wpisów nie znaleziono

en: %n comments
pl: %n komentarzy

en: Custom audio player
pl: Własny odtwarzacz audio

en: Url to mp4/flv video-file
pl: Url do filmu w formacie mp4, albo flv

en: Url to poster image, that will be shown before playback
pl: Url do obrazu z posterem, który zostanie wyświetlony przed odtworzeniem filmu

en: Player title
pl: Tytuł odtwarzacza

en: Show player controls (play/pause etc.) or not
pl: Pokaż, bądź ukryj przyciski sterowania (odtwarzanie/pauza itp.)

en: Custom video player
pl: Własny odtwarzacz wideo

en: Table
pl: Tabela

en: <table>
    <tr>
    	<td>Table</td>
    	<td>Table</td>
    </tr>
    <tr>
    	<td>Table</td>
    	<td>Table</td>
    </tr>
    </table>
pl: <table>
    <tr>
    	<td>Tabela</td>
    	<td>Tabela</td>
    </tr>
    <tr>
    	<td>Tabela</td>
    	<td>Tabela</td>
    </tr>
    </table>

en: Post or page ID
pl: ID wpisu albo strony

en: Permalink to specified post/page
pl: Permalink (skrócony odnośnik) do konkretnego wpisu/strony

en: Members
pl: Użytkownicy

en: This content is for registered users only. Please %login%.
pl: Treść dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Prosimy o zalogowanie się.

en: Message
pl: Wiadomość

en: Message for not logged users
pl: Wiadomość dla niezalogowanych użytkowników

en: Box color
pl: Kolor pola

en: This color will applied only to box for not logged users
pl: Kolor ten zostanie użyty w polu, wyłącznie dla niezalogowanych użytkowników

en: Login link text
pl: Tekst linku logowania

en: Text for the login link
pl: Treść tekstowego linku do strony logowania

en: Login link url
pl: Link do strony logowania

en: Content for logged members
pl: Wpisz treść dostępną - jedynie, dla zalogowanych użytkowników

en: Content for logged in members only
pl: Treść dla zalogowanych użytkowników

en: Content for guests only
pl: Treść jedynie dla gościa

en: Number of items to show
pl: Liczba elementów do pokazania

en: Feed grabber
pl: Przechwytywanie RSS'a

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Custom menu name. Ex: Main menu
pl: Własna nazwa menu, np. Menu główne

en: Custom menu by name
pl: Nazwa dla własnego menu

en: Sub pages
pl: Podstrony

en: Depth
pl: Głębokosć

en: Max depth level of children pages
pl: Maksymalna głębokość stron-dzieci

en: ID of the parent page. Leave blank to use current page
pl: ID strony rodzica. Pozostaw puste, aby użyć do aktualnej strony

en: List of sub pages
pl: Lista podstron

en: Siblings
pl: Rodzeństwo

en: Max depth level
pl: Maksymalna głębokość

en: List of cureent page siblings
pl: Lista rodzeństwa aktualnej strony

en: Document
pl: Dokument

en: Url to uploaded document. Supported formats: doc, xls, pdf etc.
pl: Url do przesłanego dokumentu. Obsługiwane formaty: doc, xls, pdf itp.

en: Viewer width
pl: Szerokość przeglądarki

en: Viewer height
pl: Wysokość przeglądarki

en: Ignore width and height parameters and make viewer responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby przeglądarka była responsywna

en: Document viewer by Google
pl: Przeglądarka dokumentów od Google

en: Map width
pl: Szerokość mapy

en: Map height
pl: Wysokość mapy

en: Ignore width and height parameters and make map responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby mapa była responsywna

en: Marker
pl: Znacznik

en: Address for the marker. You can type it in any language
pl: Adres umieszczenia znacznika. Możesz podać adres w dowolnym języku

en: Maps by Google
pl: Mapy od Google

en: Source
pl: Źródło

en: Choose images source. You can use images from Media library or retrieve it from posts (thumbnails) posted under specified blog category. You can also pick any custom taxonomy
pl: Wybierz źródło obrazów. Możesz skorzystać z Biblioteki mediów, albo pobrać je z wpisów (miniaturki) zamieszczonych pod określoną kategorią na blogu. Możesz, także określić dowolną taksonomię.

en: Maximum number of image source posts (for recent posts, category and custom taxonomy)
pl: Maksymalna liczba wpisów źródłowych dla obrazów (dla ostatnich wpisów, kategorii i własnych taksonomii)

en: Full-size image
pl: Obraz pełnowymiarowy

en: Slide link (added in media editor)
pl: Link slajdu (dodany w edytorze mediów)

en: Attachment page
pl: Strona załącznika

en: Post permalink
pl: Permalink wpisu

en: Select which links will be used for images in this gallery
pl: Wybierz, jakiego rodzaju linki będą używane do obrazów w tej galerii

en: Links target
pl: Cel linków (target)

en: Open links in
pl: Otwórz linki w

en: Slider width (in pixels)
pl: Szerokość lidera (w pikselach)

en: Slider height (in pixels)
pl: Wysokość slidera (w pikselach)

en: Ignore width and height parameters and make slider responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby slider był responsywny

en: Show titles
pl: Pokaż tytuły

en: Display slide titles
pl: Wyświetla tytuły slajdów

en: Is slider centered on the page
pl: Czy slider, ma być wyśrodkowany na stronie?

en: Arrows
pl: Strzałki

en: Show left and right arrows
pl: Pokaż strzałki: lewą i prawą

en: Show pagination
pl: Wyświetl paginację

en: Mouse wheel control
pl: Kontrola kółkiem myszki

en: Allow to change slides with mouse wheel
pl: Pozwól na zmianę slajdów, za pomocą kółka myszki

en: Choose interval between slide animations. Set to 0 to disable autoplay
pl: Ustal czas pomiędzy animacjami zmiany slajdów. Wybranie 0 powoduje wyłączenie auto-odtwarzania

en: Speed
pl: Szybkość

en: Specify animation speed
pl: Ustal szybkość animacji

en: Customizable image slider
pl: Konfigurowalny slider obrazów

en: Carousel width (in pixels)
pl: Szerokość karuzeli (w pikselach)

en: Carousel height (in pixels)
pl: Wysokość karuzeli (w pikselach)

en: Ignore width and height parameters and make carousel responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby karuzela była responsywna

en: Items to show
pl: Elementów do wyświetlenia

en: How much carousel items is visible
pl: Określ ile elementów karuzeli będzie widoczne

en: Scroll number
pl: Wartość przewinięcia

en: How much items are scrolled in one transition
pl: Ile elementów jednocześnie, jest przewijanych w jednej animacji

en: Display titles for each item
pl: Wyświetlaj tytuł każdego elementu

en: Is carousel centered on the page
pl: Czy karuzela, ma być wyśrodkowana na stronie?

en: Allow to rotate carousel with mouse wheel
pl: Pozwól na obracanie karuzelą, za pomocą kółka myszki

en: Choose interval between auto animations. Set to 0 to disable autoplay
pl: Ustal czas pomiędzy animacjami zmiany slajdów. Wybranie 0 powoduje wyłączenie auto-odtwarzania

en: Customizable image carousel
pl: Konfigurowalna karuzela obrazów

en: Single item width (in pixels)
pl: Szerokość pojedynczego elementu (w pikselach)

en: Single item height (in pixels)
pl: Wysokość pojedynczego elementu (w pikselach)

en: Never
pl: Nigdy

en: On mouse over
pl: Przy najechaniu myszą

en: Always
pl: Zawsze

en: Title display mode
pl: Sposób wyświetlania tytułu

en: Customizable image gallery
pl: Konfigurowalna galeria obrazów

en: Posts
pl: Wpisy

en: Template
pl: Szablon

en: Post ID's
pl: ID-ki wpisów

en: Enter comma separated ID's of the posts that you want to show
pl: Wprowadź, oddzielone przecinkami ID-ki wpisów, które chce wyświetlić

en: Posts per page
pl: Wpisów na stronę

en: Specify number of posts that you want to show. Enter -1 to get all posts
pl: Określ ilość wpisów, które chcesz wyświetlić. Wprowadź -1 aby wyświetlić wszystkie wpisy

en: Select post types. Hold Ctrl key to select multiple post types
pl: Wybierz rodzaj wpisów. Przytrzymaj klawisz Ctrl, aby wybrać wiele rodzajów wpisów

en: Taxonomy
pl: Taksonomia

en: Select taxonomy to show posts from
pl: Wybierz taksonomie, z której mają zostać wyświetlone wpisy

en: Select terms to show posts from
pl: Wybierz określenia odnoszące się do wpisów, które mają zostać wyświetlone

en: Taxonomy term operator
pl: Operator logiczny taksonomii

en: Authors
pl: Autorzy

en: Enter here comma-separated list of author's IDs. Example: 1,7,18
pl: Wprowadź, oddzielone przecinkami, listę z ID-kami autorów. Przykładowo: 1,7,18

en: Enter meta key name to show posts that have this key
pl: Wprowadź nazwę klucza metadanych (meta_key) aby wyświetlić wszystkie wpisy, które zawierają dany klucz

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Specify offset to start posts loop not from first post
pl: Określ przesunięcie, od którego rozpocznie działanie pętla pobierająca wpisy - nie będzie to pierwszy wpis

en: Descending
pl: Malejąco

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Order
pl: Kolejność

en: Posts order
pl: Kolejność wpisów

en: Post slug
pl: Slug'a wpisu

en: Post parent
pl: Rodzic wpisu

en: Random
pl: Losowo

en: Comments number
pl: Liczby komentarzy

en: Meta key values
pl: Wartości meta key

en: Order posts by
pl: Porządkuj wpisy według

en: Show childrens of entered post (enter post ID)
pl: Pokaż dzieci podanego wpisu (wprowadź ID wpisu rodzica)

en: Draft
pl: Szkic

en: Auto-draft
pl: Automatycznie zapisany szkic

en: Future post
pl: Zaplanowany wpis

en: Private post
pl: Prywatny wpis

en: Post status
pl: Stan wpisu

en: Show only posts with selected status
pl: Pokaż jedynie wpisy w określonych stanach

en: Ignore sticky
pl: Ignoruj przypięte wpisy

en: Custom posts query with customizable template
pl: Filtrowanie wpisów przez konfigurowalny szablon

en: Dummy text
pl: Generator tekstu

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Words
pl: Słowa

en: Bytes
pl: Bajty

en: What
pl: Co

en: What to generate
pl: Co ma być generowane

en: How many items (paragraphs or words) to generate. Minimum words amount is 5
pl: Ile elementów (akapitów, czy słów) na zostać wygenerowane? Minimalna ilość słów wynosi 5

en: Generated text will be cached. Be careful with this option. If you disable it and insert many dummy_text shortcodes the page load time will be highly increased
pl: Wygenerowany tekst zostanie umieszczony w cache. Używaj rozważnie tej opcji. Jeśli ją wyłączysz, i jednocześnie użyjesz na stronie wielokrotnie generatora tekstu, czas jej ładowania może bardzo wzrosnąć.

en: Text placeholder
pl: Zastępstwo dla tekstu

en: Dummy image
pl: Generator obrazów

en: Abstract
pl: Abstrakcja

en: Animals
pl: Zwierzęta

en: Cats
pl: Koty

en: Food
pl: Jedzenie

en: Night life
pl: Życie nocne

en: Fashion
pl: Moda

en: People
pl: Ludzie

en: Nature
pl: Natura

en: Sports
pl: Sport

en: Technics
pl: Technologie

en: Select the theme for this image
pl: Wybierz motyw dla tego obrazu

en: Image placeholder with random image
pl: Losowo generowane obrazy w miejscu przyszłej grafiki

en: Animation
pl: Animacja

en: Select animation type
pl: Wybierz rodzaj animacji

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Animation duration (seconds)
pl: Czas trwania (sekundy)

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Animation delay (seconds)
pl: Opóźnienie rozpoczęcia animacji (sekundy)

en: This parameter determines what HTML tag will be used for animation wrapper. Turn this option to YES and animated element will be wrapped in SPAN instead of DIV. Useful for inline animations, like buttons
pl: Parametr ten określa, jaki znacznik HTML będzie użyty do obudowania animacji. Włączenie Tak powoduje obudowanie animacji w znacznik SPAN, zamiast DIV. Jest to przydatne do animacji inline, jak np. przyciski.

en: Animated content
pl: Animowana treść

en: Wrapper for animation. Any nested element will be animated
pl: Obudowa do animacji. Animowany, może być dowolny zagnieżdżony element

en: Meta key name
pl: Nazwa klucza metadanych

en: This text will be shown if data is not found
pl: Tekst ten zostanie wyświetlony, przy braku danych

en: Before
pl: Przed

en: This content will be shown before the value
pl: Treść do wyświetlenia przed danymi

en: This content will be shown after the value
pl: Treść do wyświetlenia za danymi

en: You can specify custom post ID. Leave this field empty to use an ID of the current post. Current post ID may not work in Live Preview mode
pl: Możesz podać dowolny nr ID wpisu. Jeśli chcesz użyć ID aktualnego wpisu, pozostaw to pole puste. ID aktualnego wpisu, może nie działać w polu podglądu na żywo.

en: Filter
pl: Filtr

en: Post meta
pl: Wpis w oparciu o metadane

en: Nice name
pl: Pseudonim

en: Email
pl: E-mail

en: Activation key
pl: Klucz aktywacji

en: Field
pl: Pole

en: You can specify custom user ID. Leave this field empty to use an ID of the current user
pl: Wpisz dowolne ID użytkownika. Jeśli pozostawisz to puste, zostanie użyte ID aktualnego użytkownika

en: User data
pl: Dane o użytkowniku

en: Post date
pl: Data wpisu

en: Ping status
pl: Status pingowania

en: Post name
pl: Nazwa wpisu

en: Post modified
pl: Wpis zmodyfikowano

en: Post mime type
pl: Rodzaj mime wpisu

en: Comment count
pl: Licznik komentarzy

en: Post data field name
pl: Nazwa pola danych wpisu

en: Post data
pl: Dane z wpisu

en: Template name
pl: Nazwa szablonu

en: Theme template
pl: Szablon motywu

en: QR code
pl: Kod QR

en: Enter here short description. This text will be used in alt attribute of QR code
pl: Wprowadź krótki opis. Będzie on wykorzystany w atrybucie alt (alternatywny tekst) kodu QR

en: Image width and height (in pixels)
pl: Wysokość i szerokość obrazu (w pikselach)

en: Thickness of a margin (in pixels)
pl: Szerokość marginesów (w pikselach)

en: Choose image alignment
pl: Wybierz rodzaj wyrównania obrazu

en: You can make this QR code clickable. Enter here the URL
pl: Możesz zamienić, ten kod QR w przycisk. Wprowadź tu URL

en: Select link target
pl: Wybierz cel (target) linku

en: Pick a primary color
pl: Wybierz kolor pierwszoplanowy

en: Advanced QR code generator
pl: Zaawansowany generator kodów QR

en: Scheduler
pl: Terminarz

en: Time
pl: Czas

en: Examples (click to set)
pl: Przykłady (kliknij, aby je zastosować)

en: Days of the week
pl: Dni tygodnia

en: Days of the month
pl: Dni miesiąca

en: Months
pl: Miesiące

en: Years
pl: Lata

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: In this field you can type the text which will be shown if content is not visible at the current moment
pl: W to pole wpisz tekst, który będzie widoczny, gdy treść będzie niedostępna

en: Scheduled content
pl: Terminarz treści

en: Allows to show the content only at the specified time period
pl: Pozwala wyświetlać treść, wyłącznie w określonym przedziale czasu

en: This shortcode allows you to show content only at the specified time.
pl: Ten shortcode pozwala wyświetlać treść, wyłącznie w określonym przedziale czasu

en: Please pay special attention to the descriptions, which are located below each text field. It will save you a lot of time
pl: Zwróć szczególną uwagę na opisy, znajdujące się pod każdym z pól tekstowych. Pozwoli Ci to oszczędzić dużo czasu

en: By default, the content of this shortcode will be visible all the time. By using fields below, you can add some limitations. For example, if you type 1-5 in the Days of the week field, content will be only shown from Monday to Friday. Using the same principles, you can limit content visibility from years to seconds.
pl: Domyślnie treść tego shortcode będzie widoczna cały czas. Używając poniższych pól, wprowadzisz pewne ograniczenia. Przykładowo, jeśli wpiszesz 1-5 w pole dni tygodnia - treść będzie widoczna jedynie od poniedziałku, do piątku. Stosując te same zasady, możesz ograniczyć wyświetlanie treści do konkretnych lat, bądź sekund.

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Media manager
pl: Dodaj medium

en: Icon picker
pl: Wybierz ikonę

en: Filter icons
pl: Filtruj ikony

en: Horizontal offset
pl: Przesunięcie w poziomie

en: Vertical offset
pl: Przesunięcie w pionie

en: Blur
pl: Rozmycie

en: Border style
pl: Styl obramowania

en: Border color
pl: Kolor obramowania

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: Recent posts
pl: Ostatnie wpisy

en: Select images source
pl: Wybierz źródło obrazów

en: Select taxonomy
pl: Wybierz taksonomię

en: Click the button above and select images.<br>You can select multimple images with Ctrl (Cmd) key
pl: W celu wybrania obrazów, kliknij przycisk powyżej.<br>Aby wybrać wiele grafik jednocześnie, użyj przycisku Ctrl (Cmd)

en: Select categories to retrieve posts from.<br>You can select multiple categories with Ctrl (Cmd) key
pl: Wybierz kategorie z których będą pobierane wpisy.<br>Aby wybrać wiele kategorii jednocześnie, użyj przycisku Ctrl (Cmd)

en: Select taxonomy and it's terms.<br>You can select multiple terms with Ctrl (Cmd) key
pl: Wybierz taksonomię i określenia.<br>Aby wybrać wiele określeń jednocześnie, użyj przycisku Ctrl (Cmd)

en: Insert shortcode
pl: Wstaw shortcode

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Plugin homepage
pl: Strona domowa wtyczki

en: Search for shortcodes
pl: Wyszukaj shortcode

en: Shortcode not specified
pl: Shortcode nie został określony

en: Live preview
pl: Podgląd na żywo

en: Click to set this value
pl: Kliknij, aby ustawić tę wartość

en: Save current settings as preset
pl: Zachowaj aktualne ustawienia, jako domyśle

en: Presets not found
pl: Nie znaleziono ustawień domyślnych

en: Tab name
pl: Nazwa zakładki

en: Title
pl: Tytuł

en: Is this tab disabled
pl: Czy zakładka ma być nieaktywna?

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Choose how to open the custom tab link
pl: Wybierz w jaki sposób ma być otwierany link twojej zakładki

en: Tab content
pl: Treść zakładki

en: Single tab
pl: Pojedyncza zakładka

en: Did you know that you need to wrap single tabs with [tabs] shortcode?
pl: Wiesz, że musisz obudować pojedynczą zakładkę shortcode [tabs]?

en: Spoiler
pl: Spojler

en: Spoiler title
pl: Tytuł spojlera

en: Text in spoiler title
pl: Tekst w tytule spojlera

en: Is spoiler content visible by default
pl: Czy treść spojlera ma być domyślnie widoczna?

en: Fancy
pl: Fantazyjny

en: Choose style for this spoiler
pl: Wybierz styl tego spojlera

en: Plus circle
pl: Plus w kole

en: Plus square 1
pl: Plus w kwadracie 1

en: Plus square 2
pl: Plus w kwadracie 2

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Arrow circle 1
pl: Strzałka w kole 1

en: Arrow circle 2
pl: Strzałka w kole 2

en: Chevron
pl: Szewron

en: Chevron circle
pl: Szewron w kole

en: Caret
pl: Daszek (^)

en: Caret square
pl: Daszek (^) w kwadracie

en: Icons for spoiler
pl: Ikona przy spojlerze

en: Hidden content
pl: Schowana treść

en: Spoiler with hidden content
pl: Spojler ze schowaną treścią

en: Did you know that you can wrap multiple spoilers with [accordion] shortcode to create accordion effect?
pl: Czy wiesz, że możesz obudować wiele spojlerów w shortcode [accordion] aby stworzyć efekt akordeonu?

en: Accordion
pl: Akordeon

en: Accordion with spoilers
pl: Akordeon ze spojlerami

en: Show TOP link
pl: Wyświetl link DO GÓRY

en: Show link to top of the page or not
pl: Czy wyświetlać link przejścia na górę strony?

en: Text for the GO TOP link
pl: Tekst linku DO GÓRY

en: Choose style for this divider
pl: Wybierz styl dla tego separatora

en: Divider color
pl: Kolor separatora

en: Pick the color for divider
pl: Wybierz kolor separatora

en: Pick the color for TOP link
pl: Wybierz kolor linku DO GÓRY

en: Height of the divider (in pixels)
pl: Wysokość separatora (w pikselach)

en: Adjust the top and bottom margins of this divider (in pixels)
pl: Dostosuj górny oraz dolny margines separatora (w pikselach)

en: Content divider with optional TOP link
pl: Separator treści z opcjonalnym linkiem DO GÓRY

en: Height
pl: Wysokość

en: Height of the spacer in pixels
pl: Wysokość rozpórki w pikselach

en: Empty space with adjustable height
pl: Pusta przestrzeń, dowolnej wysokości

en: Background
pl: Tło

en: Highlighted text background color
pl: Kolor tła podświetlonego tekstu

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Highlighted text color
pl: Kolor podświetlonego tekstu

en: Highlighted text
pl: Tekst do podświetlenia

en: Label
pl: Etykieta

en: Success
pl: Sukces

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Important
pl: Ważne

en: Style of the label
pl: Styl etykiety

en: Styled label
pl: Wygląd etykiety

en: Quote
pl: Cytat

en: Choose style for this quote
pl: Wybierz styl dla tego cytatu

en: Cite
pl: Cytowany

en: Quote author name
pl: Autor cytatu

en: Cite url
pl: Adres URL cytowania

en: Url of the quote author. Leave empty to disable link
pl: Url autora cytatu. Pozostawienie pustego pola, wyłączy linkowanie

en: Blockquote alternative
pl: Alternatywa dla blockquote

en: Pullquote alignment (float)
pl: Wyrównanie ustępu (float)

en: Dropcap
pl: Inicjał

en: Light
pl: Jasny

en: Dropcap style preset
pl: Ustawienie stylu inicjału

en: Choose dropcap size
pl: Wybierz rozmiar inicjału

en: D
pl: Ł

en: Frame
pl: Ramka

en: Frame alignment
pl: Wyrównanie ramki

en: Styled image frame
pl: Wygląd ramki

en: Row for flexible columns
pl: Rząd na konfigurowalne kolumny

en: Column
pl: Kolumna

en: One half
pl: Połowa

en: One third
pl: Jedna trzecia

en: Two third
pl: Dwie trzecie

en: One fourth
pl: Jedna czwarta

en: Three fourth
pl: Trzy czwarte

en: One fifth
pl: Jedna piąta

en: Two fifth
pl: Dwie piąte

en: Three fifth
pl: Trzy piąte

en: Four fifth
pl: Cztery piąte

en: One sixth
pl: Jedna szósta

en: Five sixth
pl: Pięć szóstych

en: Select column width. This width will be calculated depend page width
pl: Wybierz szerokość kolumny. Będzie ona obliczana na podstawie szerokości całej strony

en: Centered
pl: Wyśrodkowanie

en: Is this column centered on the page
pl: Czy, ta kolumna ma zostać wyśrodkowana na stronie?

en: Column content
pl: Treść kolumny

en: Flexible and responsive columns
pl: Konfigurowalne i responsywne kolumny

en: Did you know that you need to wrap columns with [row] shortcode?
pl: Czy wiesz, że musisz obudować kolumny shortcode [row]?

en: List
pl: Lista

en: You can upload custom icon for this list or pick a built-in icon
pl: Możesz załadować własną ikonę dla tej listy, albo wybrać ją spośród ikon wbudowanych

en: Icon color
pl: Kolor ikony

en: This color will be applied to the selected icon. Does not works with uploaded icons
pl: Ten kolor zostanie zastosowany do ikony z przybornika. Opcja nie działa na ikony załadowane samodzielnie

en: <ul>
    <li>List item</li>
    <li>List item</li>
    <li>List item</li>
    </ul>
pl: <ul>
    <li>Element listy</li>
    <li>Element listy</li>
    <li>Element listy</li>
    </ul>

en: Styled unordered list
pl: Wygląd listy nieuporządkowanej

en: Button
pl: Przycisk

en: Target
pl: Cel

en: Button link target
pl: Miejsce otwarcia linka, tego przycisku

en: Soft
pl: Delikatny

en: Glass
pl: Szkło

en: Bubbles
pl: Bąble

en: Noise
pl: Szum

en: Stroked
pl: Kreskowany

en: Button background style preset
pl: Ustawienie wyglądu tła przycisku

en: Button background color
pl: Kolor tła przycisku

en: Button text color
pl: Kolor tekstu przycisku

en: Button size
pl: Rozmiar przycisku

en: Fluid
pl: Rozlany

en: Fluid buttons has 100% width
pl: Rozlane przyciski zajmują 100% szerokości

en: Is button centered on the page
pl: Czy przycisk, ma być na stronie wyśrodkowany?

en: Round
pl: Zaokrąglenie

en: Square
pl: Kwadrat

en: Radius
pl: Promień

en: Radius of button corners. Auto-radius calculation based on button size
pl: Promień narożników przycisku. Automatyczne obliczanie promienia, na podstawie rozmiaru przycisku

en: You can upload custom icon for this button or pick a built-in icon
pl: Możesz załadować własną ikonę dla tego przycisku, albo wybrać ją spośród ikon wbudowanych

en: Text shadow
pl: Cień tekstu

en: Button text shadow
pl: Cień tekstu przycisku

en: Description
pl: Opis

en: Small description under button text. This option is incompatible with icon.
pl: Mały opis pod tekstem przycisku. Po wybraniu ikony, ta opcja nie działa poprawnie

en: Advanced JavaScript code for onClick action
pl: Zaawansowane: kod JavaScript do wykonania, przy zdarzeniu onClick

en: Rel attribute
pl: Atrybut rel

en: Here you can add value for the rel attribute.<br>Example values: <b%value>nofollow</b>, <b%value>lightbox</b>
pl: Możesz tu podać wartość/ci atrybutu rel.<br>Przykładowe wartości: <b%value>nofollow</b>, <b%value>lightbox</b>

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Styled button
pl: Wygląd przycisku

en: Service
pl: Usługa

en: Service title
pl: Tytuł usługi

en: Service name
pl: Nazwa usługi

en: You can upload custom icon for this box
pl: Możesz dodać własną ikonę do tego pola

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Size of the uploaded icon in pixels
pl: Rozmiar przesłanej ikony w pikselach

en: Service description
pl: Opis usługi

en: Service box with title
pl: Pole usługi z tytułem

en: Box title
pl: Tytuł pola

en: Text for the box title
pl: Treść tytułu pola

en: Box style preset
pl: Ustawienia wyglądu pola

en: Color
pl: Kolor

en: Color for the box title and borders
pl: Kolor tytułu i obramowania pola

en: Title text color
pl: Kolor tekstu tytułowego

en: Color for the box title text
pl: Kolor tekstu w tytule tego pola

en: Box corners radius
pl: Promień narożników pola

en: Box content
pl: Zawartość pola

en: Colored box with caption
pl: Kolorowe pole z nagłówkiem

en: Note
pl: Notatka

en: Note background color
pl: Kolor tła notatki

en: Note text color
pl: Kolor tekstu notatki

en: Note corners radius
pl: Promień narożników notatki

en: Note text
pl: Tekst notatki

en: Colored box
pl: Kolorowe pole

en: Expand
pl: Rozszerz

en: Show more
pl: Pokaż więcej

en: More text
pl: Tekst "Więcej"

en: Enter the text for more link
pl: Wprowadź tekst linku, pokazującego resztę treści

en: Show less
pl: Pokaż mniej

en: Less text
pl: Tekst "Mniej"

en: Enter the text for less link
pl: Wprowadź tekst linku, pokazującego tylko fragment treści

en: Height for collapsed state (in pixels)
pl: Wysokość zamkniętego tekstu (w pikselach)

en: Hide less link
pl: Ukryj link "Mniej"

en: This option allows you to hide less link, when the text block has been expanded
pl: Opcja ta, umożliwia Ci ukrycie linku "Mniej", po rozszerzeniu bloku tekstu na całą treść

en: Pick the text color
pl: Wybierz kolor tekstu

en: Pick the link color
pl: Wybierz kolor linku

en: Underlined
pl: Podkreślenie

en: Link style
pl: Styl linku

en: Select the style for more/less link
pl: Wybierz styl dla linku więcej/mniej

en: Link align
pl: Wyrównanie linku

en: Select link alignment
pl: Wybierz wyrównanie linku

en: More icon
pl: Ikona "Więcej"

en: Add an icon to the more link
pl: Dodaj ikonę do linku "Więcej"

en: Less icon
pl: Ikona "Mniej"

en: Add an icon to the less link
pl: Dodaj ikonę do linku "Mniej"

en: This text block can be expanded
pl: Ten blok tekstowy, może być rozszerzony

en: Expandable text block
pl: Rozszerzalny blok tekstowy

en: Image
pl: Obraz

en: Inline (html content)
pl: Inline (treść html)

en: Select type of the lightbox window content
pl: Wybierz rodzaj zawartości wyskakującego okienka

en: Content source
pl: Źródło treści

en: Lightbox window with custom content
pl: Wyskakujące okienko - typu lightbox, z dowolną zawartością

en: Lightbox content
pl: Zawartość wyskakującego okienka

en: Width
pl: Szerokość

en: Insert here URL or CSS selector. Use URL for Iframe and Image content types. Use CSS selector for Inline content type.<br />Example values:<br /><b%value>http://www.youtube.com/watch?v=XXXXXXXXX</b> - YouTube video (iframe)<br /><b%value>http://example.com/wp-content/uploads/image.jpg</b> - uploaded image (image)<br /><b%value>http://example.com/</b> - any web page (iframe)<br /><b%value>#my-custom-popup</b> - any HTML content (inline)
pl: Wstaw tu URL albo selektor CSS-owy. Jeśli zawartością jest Iframe albo Obraz wprowadź jego URL. Jeśli zawartością jest Inline wprowadź selektor CSS-owy.<br />Przykładowe wartości:<br /><b%value>http://www.youtube.com/watch?v=XXXXXXXXX</b> - Wideo z YouTube'a (iframe)<br /><b%value>http://example.com/wp-content/uploads/image.jpg</b> - przesłany obraz (obraz)<br /><b%value>http://example.com/</b> - dowolna strona (iframe)<br /><b%value>#my-custom-popup</b> - dowolna treść HTML (inline)

en: Text alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: Select the text alignment
pl: Wybierz wyrównanie tekstu

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Pick a background color
pl: Wybierz kolor tła

en: Pick a text color
pl: Wybierz kolor tekstu

en: Shadow
pl: Cień

en: Adjust the shadow for content box
pl: Dostosuj cień, dla zawartości pola

en: Inline content
pl: Zawartość inline

en: Inline content for lightbox
pl: Zawartość inline dla wyskakującego okienka

en: Tooltip
pl: Podpowiedź

en: Tooltip position
pl: Położenie podpowiedzi

en: Tooltip title
pl: Tytuł podpowiedzi

en: Tooltip content
pl: Treści podpowiedzi

en: Always visible
pl: Zawsze widoczne

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Tooltip window with custom content
pl: Okienko podpowiedzi z własną treścią

en: Private
pl: Prywatne

en: Private note text
pl: Treść prywatnej notatki

en: Url of YouTube page with video. Ex: http://youtube.com/watch?v=XXXXXX
pl: Url strony na YouTube z filmem. Np: http://youtube.com/watch?v=XXXXXX

en: Player width
pl: Szerokość odtwarzacza

en: Player height
pl: Wysokość odtwarzacza

en: Responsive
pl: Responsywne

en: Ignore width and height parameters and make player responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby odtwarzacz był responsywny

en: YouTube video
pl: Filmy z YouTube'a

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Value is a comma-separated list of video IDs to play. If you specify a value, the first video that plays will be the VIDEO_ID specified in the URL path, and the videos specified in the playlist parameter will play thereafter
pl: Wartością powinny być oddzielone przecinkami ID-ki filmów. Podanie wartości spowoduje, że najpierw będzie odtwarzany film z VIDEO_ID określonym w adresie URL, a później nagrania wymienione w polu "Lista odtwarzania".

en: 0 - Hide controls
pl: 0 - Ukryj przyciski sterowania

en: 1 - Show controls
pl: 1 - Pokaż przyciski sterowania

en: 2 - Show controls when playback is started
pl: 2 - Pokaż przyciski sterowania, gdy rozpocznie się odtwarzanie

en: Controls
pl: Sterowanie

en: This parameter indicates whether the video player controls will display
pl: Ten parametr określa, czy odtwarzacz wideo będzie wyświetlał przyciski sterowania

en: 0 - Do not hide controls
pl: 0 - Nie ukrywaj przycisków sterowania

en: 1 - Hide all controls on mouse out
pl: 1 - Ukryj wszystkie przyciski po wyjechaniu myszą poza odtwarzacz

en: 2 - Hide progress bar on mouse out
pl: 2 - Ukryj pasek postępu po wyjechaniu myszą poza odtwarzacz

en: Autohide
pl: Autoukrywanie

en: This parameter indicates whether the video controls will automatically hide after a video begins playing
pl: Ten parametr określa, czy przyciski sterowania będą automatycznie ukrywane, po rozpoczęciu odtwarzania

en: Loop
pl: Pętla

en: Setting of YES will cause the player to play the initial video again and again
pl: Ustawienie na Tak, spowoduje nieskończone zapętlenie odtwarzania pierwszego wideo

en: Show full-screen button
pl: Pokaż przycisk odtwarzania pełnoekranowego

en: Setting this parameter to NO prevents the fullscreen button from displaying
pl: Ustawienie tego parametru na Nie, zapobiega wyświetlaniu przycisku odtwarzania pełnoekranowego

en: Dark theme
pl: Ciemny motyw

en: Light theme
pl: Jasny motyw

en: Theme
pl: Motyw

en: This parameter indicates whether the embedded player will display player controls (like a play button or volume control) within a dark or light control bar
pl: Parametr ten określa, czy wbudowany odtwarzacz będzie wyświetlał przyciski sterowania (np: odtwarzanie, czy głośność) na ciemnym, bądź jasnym motywie paska.

en: YouTube video player with advanced settings
pl: Odtwarzacz filmów YouTube z zaawansowanymi ustawieniami

en: Url of Vimeo page with video
pl: Url do strony Vimeo z filmem

en: Vimeo video
pl: Film z Vimeo

en: This parameter lets you use a YouTube player that does not show a YouTube logo. Set the parameter value to YES to prevent the YouTube logo from displaying in the control bar. Note that a small YouTube text label will still display in the upper-right corner of a paused video when the user's mouse pointer hovers over the player
pl: Parametr ten pozwala na wykorzystanie odtwarzacza YouTube'a, bez ich loga. Ustaw parametr na Tak, aby powstrzymać wyświetlanie loga YouTube'a w pasku sterowania. Zauważ jednak, że w prawym górnym rogu nadal będzie wyświetlana mała etykieta z napisem YouTube - w momencie gdy film będzie miał włączoną pauzę, a oglądający przesunie myszką nad odtwarzaczem.

en: Url of Dailymotion page with video
pl: Url do strony Dailymotion z filmem

en: Start the playback of the video automatically after the player load. May not work on some mobile OS versions
pl: Odtwarzaj automatycznie wideo z chwilą załadowania strony. Może nie działać na niektórych urządzeniach mobilnych.

en: HTML color of the background of controls elements
pl: Kolor HTML tła, pod elementami sterującymi

en: HTML color of the foreground of controls elements
pl: Kolor HTML pierwszego planu, elementów sterujących

en: Highlight color
pl: Kolor podświetlenia

en: HTML color of the controls elements' highlights
pl: Kolor HTML podświetlenia elementów sterujących

en: Show logo
pl: Pokaż logo

en: Allows to hide or show the Dailymotion logo
pl: Pozwala ukryć, albo wyświetlić logo Dailymotion

en: Quality
pl: Jakość

en: Determines the quality that must be played by default if available
pl: Określa w jakiej jakości ma być odtwarzane nagranie, jeśli będzie ona dostępna

en: Show related videos
pl: Pokaż powiązane filmy

en: Show related videos at the end of the video
pl: Pokaż powiązane filmy po zakończeniu filmu

en: Show video info
pl: Pokaż informacje o filmie

en: Show videos info (title/author) on the start screen
pl: Pokaż informacje o filmie (tytuł/autor) na ekranie początkowym

en: Dailymotion video
pl: Film z Dailymotion

en: File
pl: Plik

en: Audio file url. Supported formats: mp3, ogg
pl: Url pliku audio. Obsługiwane formaty: mp3, ogg

en: Player width. You can specify width in percents and player will be responsive. Example values: <b%value>200px</b>, <b%value>100&#37;</b>
pl: Szerokość odtwarzacza. Możesz określić szerokość w procentach, a wtedy odtwarzacz będzie responsywny. Przykładowe wartości:  <b%value>200px</b>, <b%value>100&#37;</b>

en: Play file automatically when page is loaded
pl: Odtwarzaj automatycznie nagranie, z chwilą załadowania strony

en: Repeat when playback is ended
pl: Powtarzaj po zakończeniu odtwarzania.

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Close (Esc)
pl: Zamknij (Esc)

en: Previous (Left arrow key)
pl: Poprzedni (Przycisk strzałki w lewo)

en: Next (Right arrow key)
pl: Kolejny (Przycisk strzałki w prawo)

en: Choose file
pl: Wybierz plik

en: Add selected images
pl: Dodaj zaznaczone obrazy

en: Please enter a name for new preset
pl: Proszę, wprowadź nazwę dla nowych ustawień

en: New preset
pl: Nowe ustawienia

en: Last used settings
pl: Ostatnio używane ustawienia

en: This shortcode doesn't work in live preview. Please insert it into editor and preview on the site.
pl: Ten shortcode nie działa w podglądzie na żywo. Proszę, wpisz go w edytor i obejrzyj wynik na stronie.

en: All
pl: Wszystko

en: Content
pl: Treść

en: Box
pl: Pole

en: Gallery
pl: Galeria

en: Data
pl: Dane

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Double
pl: Podwójne

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Style
pl: Styl

en: Choose style for this heading
pl: Wybierz styl dla tego nagłówka

en: Size
pl: Rozmiar

en: Select heading size (pixels)
pl: Wybierz rozmiar nagłówka (w pikselach)

en: Align
pl: Wyrównanie

en: Heading text alignment
pl: Wyrównanie tekstu nagłówka

en: Margin
pl: Margines

en: Bottom margin (pixels)
pl: Margines dolny (w pikselach)

en: Class
pl: Klasa

en: Styled heading
pl: Wygląd nagłówka

en: Choose style for this tabs
pl: Wybierz styl dla zakładek

en: Active tab
pl: Aktywna zakładka

en: Select which tab is open by default
pl: Wybierz, która zakładka ma być domyślnie otwarta

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Extra CSS class
pl: Dodatkowa klasa CSS

en: Tabs container
pl: Kontener z zakładkami

en: Post type
pl: Typ treści

en: Post types
pl: Typy treści

en: Pending
pl: Oczekujące

en: Disabled
pl: Wyłączono

en: Loading...
pl: Wczytywanie…

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Type
pl: Typ

note: translators: do not translate the <b>onclick</b> part, the <b>Unsafe features</b> must be translated translators: do not translate the <b>url</b> part, the <b>Unsafe
en: Learn more
pl: Dowiedz się więcej

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: Left
pl: Do lewej

en: Black
pl: Czarny

en: Go to top
pl: Przejdź na początek strony

en: Parent ID
pl: Identyfikator rodzica

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: URL
pl: Adres URL

en: Simple
pl: Proste

en: Video
pl: Film

en: Post title
pl: Tytuł wpisu

en: Right
pl: Do prawej

en: Shortcodes
pl: Shortcody

en: Order by
pl: Kolejność sortowania

en: Solid
pl: Jednolite

en: Trashed
pl: W koszu

en: Permalink
pl: Bezpośredni odnośnik

en: Autoplay
pl: Automatyczne odtwarzanie

en: Access denied
pl: Brak dostępu

en: Full width
pl: Pełna szerokość

en: Select images
pl: Wybierz obrazki

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Menu order
pl: Kolejność w menu

en: Bottom
pl: Na dole

en: None
pl: Brak

en: Poster
pl: Plakat

en: Audio
pl: Plik dźwiękowy

en: Image width
pl: Szerokość obrazka

en: Post excerpt
pl: Zajawka wpisu

en: Info
pl: Informacja

en: Heading text
pl: Tekst nagłówka

en: Other
pl: Inne

en: Registered
pl: Zarejestrowano

en: Guests
pl: Goście

en: Login
pl: Logowanie

en: Insert
pl: Wstaw

en: Display name
pl: Wyświetlana nazwa

en: login
pl: logowanie

en: Any
pl: Dowolne

en: Inline
pl: W treści

en: Divider
pl: Rozdzielacz

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Amount
pl: Kwota

en: Terms
pl: Terminy

en: Post ID
pl: Identyfikator wpisu

en: Url
pl: Adres URL

en: Link target
pl: Miejsce otwarcia odnośnika

en: Primary color
pl: Kolor podstawowy

en: Flat
pl: Płaskie

en: Groove
pl: Wgłębione

en: Ridge
pl: Grzbiet

en: Open
pl: Otwarte

en: Posted
pl: Opublikowano

en: Content type
pl: Typ treści

en: Date
pl: Data

en: After
pl: Po

en: Filter by type
pl: Filtruj według typu

en: Link color
pl: Kolor odnośnika

en: Inherit
pl: Dziedziczone

en: Top
pl: Na górze

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Pullquote
pl: Cytat wyróżniony

en: Post author
pl: Autor wpisu

en: Links
pl: Odnośniki

en: Border width
pl: Grubość obramowania

en: Font size
pl: Wielkość liter

en: Last modified date
pl: Data ostatniej modyfikacji

en: Business
pl: Biznes

en: Presets
pl: Ustawienia wstępne

en: Foreground color
pl: Kolor pierwszego planu

en: Default
pl: Domyślne

en: Button link
pl: Odnośnik przycisku

en: Position
pl: Pozycja

en: Meta key
pl: Klucz meta

en: Tab
pl: Karta

en: Comment status
pl: Status komentarza

en: Spacer
pl: Odstęp

en: Tabs
pl: Karty

en: Add images
pl: Dodaj obrazki

en: Link
pl: Odnośnik

en: Key
pl: Klucz

en: Icon
pl: Ikonka

en: 1 comment
pl: Jeden komentarz

en: Highlight
pl: Podświetlenie

en: Published
pl: Opublikowano

en: City
pl: Miejscowość

en: Ghost
pl: Duch

en: Image height
pl: Wysokość obrazka

en: Rate plugin
pl: Oceń wtyczkę

en: Add-ons
pl: Dodatki

en: Click to return to the shortcodes list
pl: Kliknij, aby wrócić do listy shortcode

en: All shortcodes
pl: Wszystkie shortcode

en: Preview
pl: Podgląd

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Remind me later
pl: Przypomnij później

en: Enabled
pl: Włączono
