Plugins - Page Links To - Stable (latest release) - en to ja_JP translation catalogue (22 entries)

en: You should customize this short URL to make it shorter and more memorable!
ja_JP: この短縮 URL をカスタマイズして、短くて覚えやすいものにしましょう。

en: Short URL
ja_JP: 短縮 URL

en: Page Title
ja_JP: ページタイトル

en: Title
ja_JP: タイトル

en: Sorry, your browser does not support copying.
ja_JP: お使いのブラウザーはコピーに対応していません。

en: Copied to Clipboard!
ja_JP: クリップボードにコピーしました。

en: Linked URL
ja_JP: リンク先 URL

en: Links to:
ja_JP: リンク先:

en: Page link draft saved!
ja_JP: ページリンクの下書きを保存しました。

en: New page link published!
ja_JP: 新しいページリンクを公開しました。

en: Add Page Link
ja_JP: ページリンクを追加

en: Copy Short URL
ja_JP: 短縮 URL をコピー

en: Page Link
ja_JP: ページリンク

en: No thanks
ja_JP: いいえ、結構です

en: Give Me Updates
ja_JP: 更新を希望

note: Description of the plugin
en: Allows you to point WordPress pages or posts to a URL of your choosing.  Good for setting up navigational links to non-WP sections of your site or to off-site resources.
ja_JP: WordPress の固定ページや投稿を任意の URL に向けます。WP 以外のセクションやサイト外のリソースにナビゲーションリンクを設定するのに便利です。

en: <strong>Note</strong>: This content is pointing to a custom URL. Use the &#8220;%s&#8221; box to change this behavior.
ja_JP: <strong>注</strong>: このコンテンツはカスタム URL を指しています。この動作を変更するには「%s」ボックスを使ってください。

en: Open this link in a new tab
ja_JP: リンクを新しいタブで開く

en: A custom URL
ja_JP: カスタム URL

en: Its normal WordPress URL
ja_JP: 通常の WordPress URL

en: Point this content to:
ja_JP: このコンテンツのリダイレクト先:

[ctx: Meta box title]
en: Page Links To
ja_JP: リンク先のページ:
