Plugins - Page Links To - Stable (latest release) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: You should customize this short URL to make it shorter and more memorable!
fa: شما باید این آدرس کوتاه را سفارشی کنید تا آن را کوتاه تر و جالب کنید!

en: page-title
fa: صفحه - عنوان

en: Short URL
fa: آدرس کوتاه

en: URL
fa: آدرس

en: Page Title
fa: عنوان صفحه

en: Title
fa: عنوان

en: Sorry, your browser does not support copying.
fa: با عرض پوزش، مرورگر شما کپی را پشتیبانی نمی کند.

en: Copied to Clipboard!
fa: کپی به کیبورد!

en: Linked URL
fa: آدرس مرتبط

en: Links to:
fa: لینک به:

en: Page link draft saved!
fa: لینک صفحه پیشنهادی ذخیره شد!

en: New page link published!
fa: لینک صفحه جدید منتشر شد!

en: Add Page Link
fa: اضافه کردن لینک صفحه

en: Copy Short URL
fa: کپی آدرس کوتاه

en: Page Link
fa: لینک صفحه

en: No thanks
fa: نه ممنون

en: Give Me Updates
fa: به روز رسانی های من

note: Author of the plugin
en: Mark Jaquith
fa: مارک جکیت

note: Description of the plugin
en: Allows you to point WordPress pages or posts to a URL of your choosing.  Good for setting up navigational links to non-WP sections of your site or to off-site resources.
fa: با این افزونه می توانید مطالب یا برگه ها را به آدرس دلخواه لینک کنید یعنی کاربر با ورود به مطلب یا برگه مشخص شده به لینک دلخواه شما هدایت میشود.

note: Plugin Name of the plugin
en: Page Links To
fa: لینک صفحه به

en: <strong>Note</strong>: This content is pointing to a custom URL. Use the &#8220;%s&#8221; box to change this behavior.
fa: <strong>اخطار</strong>: این صفحه یک لینک دلخواه دارد، برای ویرایش تنظیمات لینک دلخواه ار قسمت «لینک دلخواه» استفاده کنید.

en: Open this link in a new tab
fa: باز کردن لینک در پنجره جدید

en: A custom URL
fa: لینک دلخواه

en: Its normal WordPress URL
fa: آدرس معمولی وردپرس

en: Point this content to:
fa: ارسال این صفحه به:

[ctx: Meta box title]
en: Page Links To
fa: لینک صفحه به
