Plugins - Gutenberg - Development (trunk) - en to sr_RS translation catalogue (658 entries)

en: Footer
sr_RS: Подножје

en: Add a block
sr_RS: Додај блок

en: Display a legacy widget.
sr_RS: Прикажите застарели виџет.

en: Legacy Widget (Experimental)
sr_RS: Застарели виџет (експерименталнo)

en: There are no widgets available.
sr_RS: Нема расположивих виџета.

en: Change block type or style
sr_RS: Промени врсту или стил блока

[ctx: keyboard key]
en: Space
sr_RS: Размак

en: Exit the Editor
sr_RS: Изађи из уређивача

en: Block Manager
sr_RS: Управљач блокова

en: Change widget
sr_RS: Промени виџет

en: Legacy Widget
sr_RS: Застарели виџет

en: You don't have permissions to use widgets on this site.
sr_RS: Немате дозволе за коришћење виџета на овом веб месту.

en: Select a legacy widget to display:
sr_RS: Одаберите застарели виџет за приказ:

en: Embedded content from %s can't be previewed in the editor.
sr_RS: Угнежђен садржај са %s не може бити прегледан у уређивачу.

en: Stick to the top of the blog
sr_RS: Залепи на врх блога

en: Read about permalinks
sr_RS: Прочитајте више сталним везама

en: URL Slug
sr_RS: Подложак URL-а

en: A cloud of your most used tags.
sr_RS: Облак ваших најкоришћенијих ознака.

en: Tag Cloud
sr_RS: Облак ознака

en: Taxonomy
sr_RS: Таксономија

en: - Select -
sr_RS: - Изабери -

en: Help visitors find your content.
sr_RS: Помозите посетиоцима да пронађу ваш садржај.

en: Add button text…
sr_RS: Додајте текст дугмета…

en: Button text
sr_RS: Текст дугмета

en: Optional placeholder…
sr_RS: Необавезни држач места…

en: Optional placeholder text
sr_RS: Текст необавезног држача места

en: Add label…
sr_RS: Додајте натпис…

en: Label text
sr_RS: Текст натписа

en: image %1$d of %2$d in gallery
sr_RS: слика %1$d од %2$d у галерији

en: archive
sr_RS: архива

en: Block (selected)
sr_RS: Блок (изабрано)

en: Document (selected)
sr_RS: Документ (изабрано)

en: %d word | %d words
sr_RS[0]: %d реч
sr_RS[1]: %d речи
sr_RS[2]: %d речи

en: Link CSS Class
sr_RS: CSS класа везе

en: Link Rel
sr_RS: Rel везе

en: (selected block)
sr_RS: (изабрани блок)

en: Block tools
sr_RS: Алатке блока

en: Permalink
sr_RS: Стална веза

en: To edit the featured image, you need permission to upload media.
sr_RS: Да бисте уредили изабрану слику, морате имати дозволу да отпремите садржај.

en: To edit this block, you need permission to upload media.
sr_RS: Да бисте уредили овај блок, морате имати дозволу да отпремите садржај.

en: This image has an empty alt attribute
sr_RS: Ова слика има празан alt атрибут

en: This image has an empty alt attribute; its file name is %s
sr_RS: Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је %s

en: %s block selected. | %s blocks selected.
sr_RS[0]: %s блок је одабран.
sr_RS[1]: %s блока су одабрана.
sr_RS[2]: %s блокова је одабрано.

[ctx: Block]
en: Add New
sr_RS: Додај нови

en: Block icon
sr_RS: Иконица блока

en: Empty block; start writing or type forward slash to choose a block
sr_RS: Празан блок; започните са писањем или откуцајте косу црту да бисте одабрали блок

en: Full Size
sr_RS: Пуна величина

en: Page Break
sr_RS: Прелом странице

en: Paragraph block
sr_RS: Блок Пасус

en: Stack on mobile
sr_RS: Наслагање на преносивом

en: Start writing or type / to choose a block
sr_RS: Започните са писањем или откуцајте / да бисте одабрали блок

en: Start writing with text or HTML
sr_RS: Започните писање са текстом или HTML-ом

en: Thumbnail
sr_RS: Умањена слика

en: Type text or HTML
sr_RS: Откуцајте текст или HTML

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
sr_RS: Упозорење: веза је уметнута али можда има грешке. Молимо вас да је испробате.

en: Drag images, upload new ones or select files from your library.
sr_RS: Превуците слике, отпремите нове или изаберите датотеке из своје библиотеке.

en: Document and block tools
sr_RS: Алатке документа и блока

en: Document tools
sr_RS: Алатке документа

en: Double-check your settings before publishing.
sr_RS: Два пута проверите своја подешавања пре објављивања.

en: Edit or update the image
sr_RS: Уреди или ажурирај слику

en: Embed a video from your media library or upload a new one.
sr_RS: Угнездите видео запис из своје библиотеке садржаја или отпремите нов.

en: Generating preview…
sr_RS: Прављење прегледа…

en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
sr_RS: Уметните додатне прилагођене елементе са Вордпресовим кратким кôдом.

en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
sr_RS: Уметните поезију. Користите посебно обликовање прореда. Или цитирате текст песме.

en: Link edited.
sr_RS: Веза је уређена.

en: Link removed.
sr_RS: Веза је уклоњена.

[ctx: block style]
en: Large
sr_RS: Велики

[ctx: block style]
en: Rounded
sr_RS: Заобљени

[ctx: block title]
en: Classic
sr_RS: Класични

[ctx: block title]
en: Embed
sr_RS: Угнежђивање

[ctx: button label]
en: Download
sr_RS: Преузми

[ctx: button label]
en: Embed
sr_RS: Угнезди

[ctx: button label]
en: Import
sr_RS: Увези

[ctx: font size name]
en: Huge
sr_RS: Огромна

[ctx: font size name]
en: Large
sr_RS: Велика

[ctx: font size name]
en: Medium
sr_RS: Средња

[ctx: font size name]
en: Normal
sr_RS: Нормална

[ctx: font size name]
en: Small
sr_RS: Мала

en: Media
sr_RS: Садржај

[ctx: imperative verb]
en: Resolve
sr_RS: Реши

en: media
sr_RS: садржај

en: Add white space between blocks and customize its height.
sr_RS: Додајте празни простор између блокова и прилагодите његову висину.

en: Navigate to the nearest toolbar.
sr_RS: Крећи се на најближу траку са алаткама.

en: Add a link to a downloadable file.
sr_RS: Додајте везу ка датотеци за преузимање.

en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
sr_RS: Додајте прилагођени HTML и прегледајте га док га уређујете.

en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
sr_RS: Направите прекид између замисли или одељака са водоравним растављачем.

en: Create a bulleted or numbered list.
sr_RS: Направите неуређен или нумерисан списак.

en: Display a list of your most recent comments.
sr_RS: Прикажите списак својих скорашњих коментара.

en: Display multiple images in a rich gallery.
sr_RS: Прикажите више слика у богатој галерији.

en: Embed videos, images, tweets, audio, and other content from external sources.
sr_RS: Угнездите видео записе, слике, аудио записе, твитове и други садржај из спољашњих извора.

en: Insert an image to make a visual statement.
sr_RS: Уметните слику да бисте направили видљив исказ.

en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
sr_RS: Представите нове одељке и организујте садржај да помогнете посетиоцима (и претраживачима веба) да разумеју структуру вашег садржаја.

en: Separate your content into a multi-page experience.
sr_RS: Поделите свој садржај у више страница.

en: Start with the building block of all narrative.
sr_RS: Почните са блоком за прављење приче.

en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
sr_RS: Поставите садржај и речи раме уз раме за богатији распоред.

en: Resize for smaller devices
sr_RS: Промени величину за мање уређаје

en: This embed may not preserve its aspect ratio when the browser is resized.
sr_RS: Ово угнежђивање можда неће сачувати пропорције када прегледач веба промени величину.

en: This embed will preserve its aspect ratio when the browser is resized.
sr_RS: Ово угнежђивање ће сачувати пропорције када прегледач веба промени величину.

en: Add an image or video with a text overlay — great for headers.
sr_RS: Додајте слику или видео запис са слојем текста преко ње — одлично за заглавља.

en: Display a list of all categories.
sr_RS: Прикажите списак свих категорија.

en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
sr_RS: Додајте исечке кôда који поштују ваше прореде и табулаторе.

en: Embed a simple audio player.
sr_RS: Угнездите једноставан прегледач звучног записа.

en: Use the classic WordPress editor.
sr_RS: Користите класични Вордпресов уређивач.

en: Embed Cloudup content.
sr_RS: Угнездите садржај са Cloudup-а.

en: Embed CollegeHumor content.
sr_RS: Угнездите садржај са CollegeHumor-а.

en: Embed Flickr content.
sr_RS: Угнездите садржај са Flickr-а.

en: Embed Hulu content.
sr_RS: Угнездите садржај са Hulu-а.

en: Embed Imgur content.
sr_RS: Угнездите садржај са Imgur-а.

en: Embed Issuu content.
sr_RS: Угнездите садржај са Issuu-а.

en: Embed Kickstarter content.
sr_RS: Угнездите садржај са Kickstarter-а.

en: Embed Meetup.com content.
sr_RS: Угнездите садржај са Meetup.com-а.

en: Embed Mixcloud content.
sr_RS: Угнездите садржај са Mixcloud-а.

en: Embed Polldaddy content.
sr_RS: Угнездите садржај са Polldaddy-а.

en: Embed ReverbNation content.
sr_RS: Угнездите садржај са ReverbNation-а.

en: Embed Screencast content.
sr_RS: Угнездите садржај са Screencast-а.

en: Embed Scribd content.
sr_RS: Угнездите садржај са Scribd-а.

en: Embed Slideshare content.
sr_RS: Угнездите садржај са Slideshare-а.

en: Embed SmugMug content.
sr_RS: Угнездите садржај са SmugMug-а.

en: Embed SoundCloud content.
sr_RS: Угнездите садржај са SoundCloud-а.

en: Embed Speaker Deck content.
sr_RS: Угнездите садржај са Speaker Deck-а.

en: Embed Spotify content.
sr_RS: Угнездите садржај са Spotify-а.

en: Embed a Dailymotion video.
sr_RS: Угнездите Dailymotion видео запис.

en: Embed a Facebook post.
sr_RS: Угнездите Фејсбуков чланак.

en: Embed a Reddit thread.
sr_RS: Угнездите Редитову нит.

en: Embed a TED video.
sr_RS: Угнездите TED видео запис.

en: Embed a Tumblr post.
sr_RS: Угнездите Tumblr-ов чланак.

en: Embed a VideoPress video.
sr_RS: Угнездите VideoPress видео запис.

en: Embed a Vimeo video.
sr_RS: Угнездите Vimeo видео запис.

en: Embed a WordPress post.
sr_RS: Угнездите Вордпресов чланак.

en: Embed a WordPress.tv video.
sr_RS: Угнездите WordPress.tv видео запис.

en: Embed a YouTube video.
sr_RS: Угнездите Јутјубов видео запис.

en: Embed a tweet.
sr_RS: Угнездите твит.

en: Embed an Animoto video.
sr_RS: Угнездите Animoto видео запис.

en: Embed an Instagram post.
sr_RS: Угнездите Инстаграмов чланак.

en: Access all block and document tools in a single place
sr_RS: Приступите свим алаткама блокова и документа са једног места

en: Focus on one block at a time
sr_RS: Усредсредите се на један блок истовремено

en: General
sr_RS: Опште

en: Insert from URL
sr_RS: Уметни са URL-а

en: Open the block navigation menu.
sr_RS: Отвори изборник кретања блока.

en: Options
sr_RS: Могућности

en: Paste or type URL
sr_RS: Налепите URL или куцајте

en: Styles
sr_RS: Стилови

en: Work without distraction
sr_RS: Радите без ометања

[ctx: noun]
en: View
sr_RS: Поглед

en: Save as Pending
sr_RS: Сачувај као „На чекању“

[ctx: editor button]
en: Left to right
sr_RS: Лево ка десно

en: (opens in a new tab)
sr_RS: (отвара се у новом језичку)

en: April
sr_RS: април

en: August
sr_RS: август

en: Calendar Help
sr_RS: Помоћ за календар

en: Click the desired day to select it.
sr_RS: Притисните жељени дан да бисте га изабрали.

en: Click the right or left arrows to select other months in the past or the future.
sr_RS: Притисните леву или десну стрелицу да бисте изабрали друге месеце у прошлости или будућности.

en: Click to Select
sr_RS: Притисните за избор

en: Cover
sr_RS: Прекривач

en: Date
sr_RS: Датум

en: Day
sr_RS: Дан

en: December
sr_RS: децембар

en: February
sr_RS: фебруар

en: Go to the first (home) or last (end) day of a week.
sr_RS: Идите на први (home) или последњи (end) дан седмице.

en: Home and End
sr_RS: Home и End

en: Hours
sr_RS: Сати

en: January
sr_RS: јануар

en: July
sr_RS: јул

en: June
sr_RS: јун

en: Left and Right Arrows
sr_RS: Лево и десно стрелице

en: March
sr_RS: март

en: May
sr_RS: мај

en: Media & Text
sr_RS: Садржај и текст

en: Media area
sr_RS: Простор садржаја

en: Minutes
sr_RS: Минути

en: Month
sr_RS: Месец

en: Move backward (PgUp) or forward (PgDn) by one month.
sr_RS: Померите се уназад (PgUp) или напред (PgDn) за један месец.

en: Move backward (left) or forward (right) by one day.
sr_RS: Померите се уназад (лево) или напред (десно) за један дан.

en: Move backward (up) or forward (down) by one week.
sr_RS: Померите се уназад (горе) или напред (доле) за једну седмицу.

en: Navigating with a keyboard
sr_RS: Кретање са тастатуром

en: November
sr_RS: новембар

en: October
sr_RS: октобар

en: Page Up and Page Down
sr_RS: Page Up и Page Down

en: Select the date in focus.
sr_RS: Ставите датум у фокус.

en: September
sr_RS: септембар

en: Show media on left
sr_RS: Прикажи садржај лево

en: Show media on right
sr_RS: Прикажи садржај десно

en: Stripes
sr_RS: Штрафте

en: Time
sr_RS: Време

en: Up and Down Arrows
sr_RS: Горе и доле стрелице

en: Year
sr_RS: Година

en: Alpha value, from 0 (transparent) to 1 (fully opaque).
sr_RS: Алфа вредност, од 0 (провидно) до 1 (потпуно непровидно).

en: Change color format
sr_RS: Промени облик боја

en: Choose a shade
sr_RS: Одабери сенку

en: Color value in HSL
sr_RS: Вредност боје у HSL-у

en: Color value in RGB
sr_RS: Вредност боје у RGB-у

en: Color value in hexadecimal
sr_RS: Вредност боје у хексадецималама

en: Hex color mode active
sr_RS: Hex режим боје је укључен

en: Hue value in degrees, from 0 to 359.
sr_RS: Вредност нијансе у степенима, од 0 до 359.

en: Hue/saturation/lightness mode active
sr_RS: Режим нијансе/засићење/светлине је укључен

en: Move the arrow left or right to change hue.
sr_RS: Померите стрелицу лево или десно да промените нијансу.

en: RGB mode active
sr_RS: RGB режим је укључен

en: Your site doesn’t include support for the "%s" block. You can leave this block intact or remove it entirely.
sr_RS: Ваше веб место не укључује подршку за блок „%s“. Можете оставити овај блок нетакнутим или га у целости уклонити.

en: Your site doesn’t include support for the "%s" block. You can leave this block intact, convert its content to a Custom HTML block, or remove it entirely.
sr_RS: Ваше веб место не укључује подршку за блок „%s“. Можете оставити овај блок нетакнутим, претворити га у блок Прилагођени HTML или га у целости уклонити.

en: Your site doesn’t include support for this block.
sr_RS: Ваше веб место не укључује подршку за овај блок.

en: %s is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
sr_RS: %s тренутно ради на овом чланку, што значи да ви не можете да правите измене осим ако не преузмете.

en: All Posts
sr_RS: Сви чланци

en: Always show pre-publish checks.
sr_RS: Увек прикажи провере пре објављивања.

en: Another user is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
sr_RS: Други корисник тренутно ради на овом чланку, што значи да ви не можете да правите измене осим ако не преузмете.

en: Are you ready to schedule?
sr_RS: Да ли сте спремни за заказивање?

en: Avatar
sr_RS: Аватар

en: Convert to HTML
sr_RS: Претвори у HTML

en: Paste URL or type to search
sr_RS: Налепите URL или куцајте за претрагу

en: Someone else has taken over this post.
sr_RS: Неко други је преузео овај чланак.

en: Take Over
sr_RS: Преузми

en: This block can only be used once.
sr_RS: Овај блок може да се користи само једном.

en: This block contains unexpected or invalid content.
sr_RS: Овај блок садржи неочекивани или неважећи садржај.

en: Your work will be published at the specified date and time.
sr_RS: Ваш рад ће бити објављен у наведени датум и време.

en: Insert Media
sr_RS: Уметни садржај

en: Resolve Block
sr_RS: Реши блок

en: Write HTML…
sr_RS: Напишите HTML…

en: %s now has editing control of this post. Don’t worry, your changes up to this moment have been saved.
sr_RS: %s сада има контролу над уређивањем овог чланка. Не брините, ваше измене до овог тренутка су сачуване.

en: Another user now has editing control of this post. Don’t worry, your changes up to this moment have been saved.
sr_RS: Други корисник сада има контролу над уређивањем овог чланка. Не брините, ваше измене до овог тренутка су сачуване.

en: Medium
sr_RS: Средња

en: Overlay
sr_RS: Прекривач

en: This post is already being edited.
sr_RS: Овај чланак се већ уређује.

en: After Conversion
sr_RS: Након претварања

en: Backtick
sr_RS: Обрнути полунаводник

en: Change type of %d block | Change type of %d blocks
sr_RS[0]: Промени врсту %d блока
sr_RS[1]: Промени врсту %d блока
sr_RS[2]: Промени врсту %d блокова

en: Comma
sr_RS: Запета

en: Current
sr_RS: Тренутно

en: Forward-slash
sr_RS: Коса црта

en: Import from JSON
sr_RS: Увези из JSON-а

en: Invalid JSON file
sr_RS: Неисправна JSON датотека

en: Invalid Reusable Block JSON file
sr_RS: Неисправна JSON датотека блока за вишекратну употребу

en: Period
sr_RS: Тачка

en: Reusable block imported successfully!
sr_RS: Блок за вишекратну употребу је успешно увезен!

en: %d block | %d blocks
sr_RS[0]: %d блок
sr_RS[1]: %d блока
sr_RS[2]: %d блокова

en: No archives to show.
sr_RS: Нема архива за приказ.

en: Sorry, this file type is not supported here.
sr_RS: Жао нам је, ова врста датотека овде није подржана.

en: This file is empty.
sr_RS: Ова датотека је празна.

en: Title
sr_RS: Наслов

en: Beautiful landscape
sr_RS: Предиван пејзаж

en: Close panel
sr_RS: Затвори таблу

en: Column Count
sr_RS: Број ступаца

en: Convert to Classic Block
sr_RS: Претвори у класични блок

en: Create
sr_RS: Направи

en: Row Count
sr_RS: Број редова

en: Subheading (deprecated)
sr_RS: Поднаслов (застарело)

en: Text Columns (deprecated)
sr_RS: Текстуални ступци (застарело)

en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
sr_RS: Овај блок је застарео. Молимо вас да уместо тога користите блок Ступци.

en: This block is deprecated. Please use the Paragraph block instead.
sr_RS: Овај блок је застарео. Молимо вас да уместо тога користите блок Пасус.

en: Change the block type after adding a new paragraph.
sr_RS: Промени врсту блока након додавања новог пасуса.

en: Add tags
sr_RS: Додај ознаке

en: Apply the "%1$s" format.
sr_RS: Примени облик „%1$s“.

en: Block shortcuts
sr_RS: Пречице блока

en: Clear selection.
sr_RS: Очисти избор.

en: Convert the selected text into a link.
sr_RS: Претвори изабрани текст у везу.

en: Duplicate the selected block(s).
sr_RS: Дуплирај изабрани блок.

en: Global shortcuts
sr_RS: Опште пречице

en: Insert After
sr_RS: Уметни после

en: Insert Before
sr_RS: Уметни пре

en: Insert a new block before the selected block(s).
sr_RS: Уметни нови блок пре изабраног блока.

en: Make the selected text italic.
sr_RS: Направи изабрани текст искошеним.

en: Move %1$d block from position %2$d down by one place | Move %1$d blocks from position %2$d down by one place
sr_RS[0]: Померите %1$d блок са места %2$d надоле за једно место
sr_RS[1]: Померите %1$d блока са места %2$d надоле за једно место
sr_RS[2]: Померите %1$d блокова са места %2$d надоле за једно место

en: Move %1$d block from position %2$d up by one place | Move %1$d blocks from position %2$d up by one place
sr_RS[0]: Померите %1$d блок са места %2$d нагоре за једно место
sr_RS[1]: Померите %1$d блока са места %2$d нагоре за једно место
sr_RS[2]: Померите %1$d блокова са места %2$d нагоре за једно место

en: Navigate to the previous part of the editor.
sr_RS: Крећи се на претходни део уређивача.

en: Redo your last undo.
sr_RS: Понови своје последње враћање.

en: Remove a link.
sr_RS: Уклони везу.

en: Remove the selected block(s).
sr_RS: Уклони изабрани блок.

en: Save your changes.
sr_RS: Сачувај своје измене.

en: Select all text when typing. Press again to select all blocks.
sr_RS: Изабери сав текст за време куцања. Притисни поново за одабир свих блокова.

en: Selection shortcuts
sr_RS: Пречице одабира

en: Show or hide the settings sidebar.
sr_RS: Прикажи или сакриј бочну траку подешавања.

en: Tags help users and search engines navigate your site and find your content. Add a few keywords to describe your post.
sr_RS: Ознаке помажу корисницима и претраживачима веба да се крећу кроз ваше веб место и пронађу садржај. Додајте пар речи да опишете свој чланак.

en: Underline the selected text.
sr_RS: Подвуци изабрани текст.

en: Undo your last changes.
sr_RS: Врати своје последње измене.

en: Use a post format
sr_RS: Користи облик чланка

en: movie
sr_RS: филм

en: Navigate to the next part of the editor.
sr_RS: Крећи се на следећи део уређивача.

en: Your theme uses post formats to highlight different kinds of content, like images or videos. Apply a post format to see this special styling.
sr_RS: Ваша тема користи облике чланака да истакне различите врсте садржаја, попут слика и видео записа. Примените облик чланка да видите ово посебно стилизовање.

en: Insert a new block after the selected block(s).
sr_RS: Уметни нови блок после изабраног блока.

en: Make the selected text bold.
sr_RS: Направи изабрани текст подебљаним.

en: Text formatting
sr_RS: Обликовање текста

en: ... like this one, which is right aligned.
sr_RS: ... као овај који је поравнат десно.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
sr_RS: Слика вреди хиљаду речи

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
sr_RS: И <em>спискови</em> као овај, наравно :)

en: Code is Poetry
sr_RS: Кôд је поезија

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
sr_RS: Угнежђивања, као што је Јутјуб, Твитер или други Вордпресови чланци.

en: Galleries
sr_RS: Галерије

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
sr_RS: Ношење са сликама и садржајем са највећом пажњом је примарни фокус новог уређивача. Надамо се да ћете додавање натписа или мењање у пуну величину слика пронаћи много лакшим и робустнијим него пре.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
sr_RS: Заглавља су такође посебни блокови, што помаже са обрисом и организацијом вашег садржаја.

en: Help build Gutenberg
sr_RS: Помози градњу Гутенберга

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
sr_RS: Уколико ваша тема то подржава, видећете дугме „Широко“ на траци са алаткама слике. Пробајте.

en: Images &amp; Videos
sr_RS: Слике и видео записи

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
sr_RS: Блокови распореда, као што су Дугмад, Прекривне слике, Растављачи и сл.

en: Matt Mullenweg, 2017
sr_RS: Мет Муленвег, 2017.

en: Media Rich
sr_RS: Богат садржајем

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
sr_RS: Од планина и штампарских преса

en: Text &amp; Headings
sr_RS: Текстови и заглавља

en: Thanks for testing Gutenberg!
sr_RS: Хвала вам за испробавање Гутенберга!

en: The WordPress community
sr_RS: Вордпресова заједница

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
sr_RS: Циљ новог уређивача је једноставно и пријатно додавање богатог садржаја у Вордпресу. Цео овај чланак је састављен од <em>делова садржаја</em>—донекле сличним Лего коцкицама—које можете да померите около и да узајамно делујете са њима. Померите свој курсор около и примећићете да се различити блокови осветљавају са обрисима и стрелицама. Притисните стрелице да брзо промените место блокова, без страха од губљења ствари током поступка умножавања и лепљења.

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
sr_RS: Пробајте одабир и уклањање или уређивање натписа, сада не морате да будете пажљиви са одабиром слике или друго текста због грешке или упропашћавања презентације.

en: Visual Editing
sr_RS: Видљиво уређивање

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
sr_RS: Оно што тренутно читате је <strong>текстуални блок</strong>, најједноставнији блок од свих. Текстуални блок има сопствене контроле за померање унутар чланка…

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
sr_RS: Сваки блок може да користи ова поравнања. Блок угнежђивања их такође има, и одмах је одговарајући:

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
sr_RS: Велика предност блокова је да их можете уредити у месту и директно руковати својим садржајем. Уместо поља за уређивање ствари као што је извор цитата или текст дугмета, можете директно променити садржај. Пробајте уређивање цитата:

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
sr_RS: Дајте му прилику, можда ћете открити ствари које Вордпрес већ може да дода у ваше чланке за које нисте знали. Ево кратког списка шта ту тренутно можете пронаћи:

note: translators: %s: Gutenberg GitHub repository URL
en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
sr_RS: Уколико желите да сазнате више о прављењу додатних блокова или сте заинтересовани у помагању пројекту, идите на <a href="%s">GitHub складиште</a>.

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
sr_RS: Замислите да све што Вордпрес може да уради за вас је доступно брзо и на истом месту у сучељу. Нема потребе да схватите HTML ознаке, класе или запамтите компликовану синтаксу кратких кôдова. То је дух иза уметача—дугмета <code>(+)</code> које ћете видети у уређивачу—које вам дозвољава да прегледате све доступне блокове садржаја и да их додајете у свој чланак. Додаци и теме могу да региструју сопствене, отварајући много могућности за богато уређивање и објављивање.

en: The <em>Inserter</em> Tool
sr_RS: Алатка <em>Уметач</em>

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
sr_RS: Можете направити било какве блокове које желите, непокретне или динамичне, украсне или просте:

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
sr_RS: Можете променити број ступаца у својим галеријама превлачећи клизач у инспектору блока у бочној траци.

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
sr_RS: Приступачност је важна &mdash; немојте заборавити alt атрибут

en: Are you sure you want to unschedule this post?
sr_RS: Да ли сигурно желите да овај чланак више не буде заказан?

en: Reusable Block
sr_RS: Блок за вишекратну употребу

en: Welcome to the Gutenberg Editor
sr_RS: Добро дошли у уређивач Гутенберг

[ctx: block name]
en: More
sr_RS: Више

[ctx: button to expand options]
en: More
sr_RS: Више

en: The title for the object.
sr_RS: Наслов предмета.

en: Unique identifier for the object.
sr_RS: Јединствени идентификатор предмета.

en: Keep as HTML
sr_RS: Остави као HTML

en: Reusable
sr_RS: За вишекратну употребу

en: Untitled Reusable Block
sr_RS: Неименован блок за вишекратну употребу

en: Edit URL
sr_RS: Уреди URL

en: The response is not a valid JSON response.
sr_RS: Одговор није исправан JSON одговор.

en: Archives
sr_RS: Архиве

en: Support
sr_RS: Подршка

en: Auto
sr_RS: Аутоматски

en: Latest Comments
sr_RS: Последњи коментари

en: Muted
sr_RS: Утишано

en: Preload
sr_RS: Учитај унапред

en: Select Day
sr_RS: Изабери дан

en: Select Month
sr_RS: Изабери месец

en: Select Post
sr_RS: Изабери чланак

en: Select Week
sr_RS: Изабери седмицу

en: Select Year
sr_RS: Изабери годину

en: No comments to show.
sr_RS: Нема коментара за приказ.

note: translators: 1: author name (inside <a> or <span> tag, based on if they have a URL), 2: post title related to this comment
en: %1$s on %2$s
sr_RS: %1$s на %2$s

en: recent comments
sr_RS: скорашњи коментари

en: Display a monthly archive of your posts.
sr_RS: Прикажите месечну архиву својих чланака.

en: Remove Block | Remove Blocks
sr_RS[0]: Уклони блок

en: Copy URL
sr_RS: Умножи URL

en: File
sr_RS: Датотека

en: Autoplay
sr_RS: Самопуштање

en: Dots
sr_RS: Тачке

en: Loop
sr_RS: Петља

en: Wide Line
sr_RS: Широки ред

en: A single column within a columns block.
sr_RS: Један ступац унутар блока ступаца.

en: Available block types
sr_RS: Доступне врсте блока

en: Close dialog
sr_RS: Затвори дијалог

en: Column
sr_RS: Ступац

en: Open publish panel
sr_RS: Отвори таблу објаве

en: Write file name…
sr_RS: Напишите име датотеке…

en: Outline
sr_RS: Обрис

en: document
sr_RS: документ

en: Cyan bluish gray
sr_RS: Плавичасто сиви цијан

en: Light green cyan
sr_RS: Светло зелени цијан

en: Luminous vivid amber
sr_RS: Блиставо јарки ћилибар

en: Luminous vivid orange
sr_RS: Блиставо јарко наранџаста

en: Pale cyan blue
sr_RS: Бледо плави цијан

en: Pale pink
sr_RS: Бледо роза

en: Vivid cyan blue
sr_RS: Јарко плави цијан

en: Vivid green cyan
sr_RS: Јарко зелени цијан

en: Vivid red
sr_RS: Јарко црвена

en: Large
sr_RS: Велика

en: Disable tips
sr_RS: Онемогући савете

en: Got it
sr_RS: Разумем

en: See next tip
sr_RS: Види следећи савет

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
sr_RS: Жао нам је, ова врста датотека није дозвољена из безбедоносних разлога.

en: When you’re ready, submit your work for review, and an Editor will be able to approve it for you.
sr_RS: Када сте спремни, предајте свој рад на преглед и уредник ће моћи да га одобри за вас.

en: Are you ready to submit for review?
sr_RS: Да ли сте спремни за предавање на преглед?

en: Remove image
sr_RS: Уклони слику

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below.
sr_RS: Постоји аутоматски снимљено издање овог чланка које је новије него издање испод.

en: View the autosave
sr_RS: Види аутоматски снимљено издање

en: Enter URL here…
sr_RS: Овде унесите URL…

en: The ID for the parent of the object.
sr_RS: ID родитеља предмета.

en: Autosaving
sr_RS: Аутоматско снимање

en: This file exceeds the maximum upload size for this site.
sr_RS: Ова датотека превазилази највећу дозвољену величину за отпремање овог веб места.

en: Error while uploading file %s to the media library.
sr_RS: Грешка приликом отпремања датотеке %s у библиотеку садржаја.

en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
sr_RS: Додајте текст који поштује ваше прореде и табулаторе и такође омогућава стилизовање.

en: Fixed width table cells
sr_RS: Непромењива ширина ћелија табеле

en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter, Instagram or YouTube.
sr_RS: Додајте блок који приказује садржај повучен са других веб места као што су Твитер, Инстаграм или Јутјуб.

en: Display a list of your most recent posts.
sr_RS: Прикажите списак својих скорашњих чланака.

en: Add a block that displays content in multiple columns, then add whatever content blocks you’d like.
sr_RS: Додајте блок који приказује садржај у више ступаца, затим додајте који год блок садржаја желите.

en: Error loading block: %s
sr_RS: Грешка приликом учитавања блока: %s

en: No results found.
sr_RS: Нема пронађених резултата.

en: Unknown error
sr_RS: Непозната грешка

en: Pin to toolbar
sr_RS: Закачи на траку са алаткама

en: Unpin from toolbar
sr_RS: Откачи са траке са алаткама

en: Insert a table — perfect for sharing charts and data.
sr_RS: Уметните табелу — савршено за дељење графикона и података.

en: Height in pixels
sr_RS: Висина у пикселима

en: Name:
sr_RS: Име:

en: Spacer
sr_RS: Размакница

en: Color code: %s
sr_RS: Кôд боје: %s

en: Embed Handler
sr_RS: Држач угнежђивања

en: Remove item
sr_RS: Уклони ставку

en: %1$s (%2$s of %3$s)
sr_RS: %1$s (%2$s од %3$s)

en: Showing large initial letter.
sr_RS: Приказује се велико почетно слово.

en: Toggle to show a large initial letter.
sr_RS: Изокрени приказ великог почетног слова.

[ctx: term]
en: Remove %s
sr_RS: Уклони %s

en: Block settings closed
sr_RS: Подешавања блока су затворена

en: Close plugin
sr_RS: Затвори додатак

en: Height
sr_RS: Висина

en: Hide Block Settings
sr_RS: Сакриј подешавања блока

en: Media Library
sr_RS: Библиотека садржаја

en: Page break
sr_RS: Прелом странице

en: Schedule…
sr_RS: Закажи…

en: Show Block Settings
sr_RS: Прикажи подешавања блока

en: Skip to the selected block
sr_RS: Скочи на изабрани блок

en: Thumbnails are cropped to align.
sr_RS: Умањене слике су опсечене за поравнање.

en: Thumbnails are not cropped.
sr_RS: Умањене слике нису опсечене.

en: Unlink
sr_RS: Уклони везу

en: Width
sr_RS: Ширина

en: next page
sr_RS: следећа страница

en: pagination
sr_RS: обележавање страница

en: Advanced
sr_RS: Напредно

en: Add item
sr_RS: Додај ставку

en: Custom Size
sr_RS: Прилагођена величина

en: Keep it as is
sr_RS: Остави га какав јесте

en: Plugins
sr_RS: Додаци

en: Reset the template
sr_RS: Ресетуј шаблон

en: Scheduled
sr_RS: Заказано

en: Resetting the template may result in loss of content, do you want to continue?
sr_RS: Ресетовање шаблона може да произведе губитак садржаја. Да ли желите да наставите?

en: The content of your post doesn’t match the template assigned to your post type.
sr_RS: Садржај вашег чланка се не поклапа са шаблоном додељеном вашој врсти чланака.

en: Code editor selected
sr_RS: Уређивач кôда је изабран

en: Document Statistics
sr_RS: Статистике документа

en: Scheduling…
sr_RS: Заказивање…

en: Visual editor selected
sr_RS: Видљиви уређивач је изабран

en: is now scheduled. It will go live on
sr_RS: је сада заказан. Ићи ће уживо

en: (no title)
sr_RS: (нема наслова)

en: All
sr_RS: Сви

en: Apply
sr_RS: Примени

en: Aside
sr_RS: Са стране

en: Attachment Page
sr_RS: Страници прилога

en: Audio
sr_RS: Звучни запис

en: Background Color
sr_RS: Боја позадине

en: Blocks
sr_RS: Блокови

en: Bold
sr_RS: Подебљано

en: Cancel
sr_RS: Одустани

en: Categories
sr_RS: Категорије

en: Category
sr_RS: Категорија

en: Chat
sr_RS: Ћаскање

en: Clear
sr_RS: Очисти

en: Close
sr_RS: Затвори

en: Code
sr_RS: Кôд

en: Columns
sr_RS: Ступци

en: Copy
sr_RS: Умножи

en: Custom HTML
sr_RS: Прилагођени HTML

en: Display as dropdown
sr_RS: Покажи као падајуће

en: Drop files to upload
sr_RS: Превуци датотеке за отпремање

en: Edit
sr_RS: Уреди

en: Embeds
sr_RS: Угнежђивања

en: Gallery
sr_RS: Галерија

en: Heading
sr_RS: Заглавље

en: Headings
sr_RS: Заглавља

en: Image
sr_RS: Слика

en: Italic
sr_RS: Искошено

en: Item added.
sr_RS: Ставка је додата.

en: Latest Posts
sr_RS: Последњи чланци

en: Link
sr_RS: Веза

en: List
sr_RS: Списак

en: Media File
sr_RS: Датотеци садржаја

en: No posts found.
sr_RS: Нема нађених чланака.

en: None
sr_RS: Нема

en: Order
sr_RS: Поредак

en: Paragraph
sr_RS: Пасус

en: Post Format
sr_RS: Облик чланка

en: Preformatted
sr_RS: Обликовано унапред

en: Preview
sr_RS: Преглед

en: Quote
sr_RS: Цитат

en: Read more
sr_RS: Прочитај више

en: Redo
sr_RS: Понови

en: Remove
sr_RS: Уклони

en: Reset
sr_RS: Ресетуј

en: Save Draft
sr_RS: Сачувај нацрт

en: Saved
sr_RS: Сачувано

en: Saving
sr_RS: Снимање

en: Schedule
sr_RS: Закажи

en: Select
sr_RS: Изабери

en: Settings
sr_RS: Подешавања

en: Show post counts
sr_RS: Покажи број чланака

en: Standard
sr_RS: Уобичајен

en: Status
sr_RS: Стање

en: Strikethrough
sr_RS: Прецртано

en: Table
sr_RS: Табела

en: Tag
sr_RS: Ознака

en: Tools
sr_RS: Алатке

en: Undo
sr_RS: Врати

en: Update
sr_RS: Ажурирај

en: Upload
sr_RS: Отпреми

en: Video
sr_RS: Видео запис

en: Widgets
sr_RS: Виџети

en: post | posts
sr_RS[0]: чланак

en: An unknown error occurred.
sr_RS: Догодила се непозната грешка.

en: Button
sr_RS: Дугме

en: Close settings
sr_RS: Затвори подешавања

en: Copied!
sr_RS: Умножено!

en: Dismiss this notice
sr_RS: Занемари ову напомену

en: Editor
sr_RS: Уређивач

en: Featured image
sr_RS: Издвојена слика

en: Number of items
sr_RS: Број ставки

en: Post Visibility
sr_RS: Видљивост чланка

en: Published
sr_RS: Објављен

en: Submit
sr_RS: Предај

en: Submit for Review
sr_RS: Предај на преглед

en: Template:
sr_RS: Шаблон:

en: Text Color
sr_RS: Боја текста

en: Visibility
sr_RS: Видљивост

en: Visible to everyone.
sr_RS: Видљив свима.

en: Words
sr_RS: Речи

[ctx: imperative verb]
en: Preview
sr_RS: Прегледај

en: Add block
sr_RS: Додај блок

en: Add new category
sr_RS: Додај нову категорију

en: Add new term
sr_RS: Додај новог члана

en: Are you ready to publish?
sr_RS: Да ли сте спремни за објављивање?

en: Document
sr_RS: Документ

en: Duplicate
sr_RS: Дуплирај

en: Edit as HTML
sr_RS: Уреди као HTML

en: Edit image
sr_RS: Уреди слику

en: Heading %d
sr_RS: Заглавље %d

en: Learn more about manual excerpts
sr_RS: Сазнајте више о ручним одломцима

en: Move down
sr_RS: Помери надоле

en: Move up
sr_RS: Помери нагоре

en: No block selected.
sr_RS: Нема одабраног блока.

en: No blocks found.
sr_RS: Нема пронађених блокова.

en: Only visible to site admins and editors.
sr_RS: Видљив само управницима веб места и уредницима.

en: Paragraphs
sr_RS: Пасуси

en: Parent Category
sr_RS: Надређена категорија

en: Parent Term
sr_RS: Надређени члан

en: Protected with a password you choose. Only those with the password can view this post.
sr_RS: Заштићен лозинком коју одаберете. Само они са лозинком могу да виде чланак.

en: Search for a block
sr_RS: Тражи блок

en: Select or Upload Media
sr_RS: Одаберите или отпремите садржај

en: Term
sr_RS: Члан

en: Use a secure password
sr_RS: Користите сигурну лозинку

en: Would you like to privately publish this post now?
sr_RS: Да ли желите да одмах приватно објавите овај чланак?

en: Write an excerpt (optional)
sr_RS: Напишите одломак (необавезно)

en: Add Column After
sr_RS: Додај ступац после

en: Add Column Before
sr_RS: Додај ступац пре

en: Add Row After
sr_RS: Додај ред после

en: Add Row Before
sr_RS: Додај ред пре

en: Attempt Recovery
sr_RS: Покушај опоравак

en: Copy Error
sr_RS: Умножи грешку

en: Copy Post Text
sr_RS: Умножи текст чланка

en: Delete Column
sr_RS: Обриши ступац

en: Delete Row
sr_RS: Обриши ред

en: New Column
sr_RS: Нови ступац

en: Shortcode
sr_RS: Кратки кôд

en: The editor has encountered an unexpected error.
sr_RS: Догодила се неочекивана грешка са уређивачем.

en: Write code…
sr_RS: Напишите кôд…

en: Write preformatted text…
sr_RS: Напишите текст обликован унапред…

en: Block created.
sr_RS: Блок је направљен.

en: Block deleted.
sr_RS: Блок је обрисан.

en: Block updated.
sr_RS: Блок је ажуриран.

en: Convert to ordered list
sr_RS: Претвори у нумерисани списак

en: Convert to unordered list
sr_RS: Претвори у неуређени списак

en: Display post date
sr_RS: Прикажи датум чланка

en: Enter URL to embed here…
sr_RS: Овде унесите URL за угнежђивање…

en: Indent list item
sr_RS: Увуци ставку списка

en: Order by
sr_RS: Поређај по

en: Outdent list item
sr_RS: Извуци ставку списка

en: Separator
sr_RS: Растављач

en: Use URL
sr_RS: Користи URL

en: Write caption…
sr_RS: Напишите натпис…

en: Write list…
sr_RS: Напишите списак…

en: Write shortcode here…
sr_RS: Овде напишите кратки кôд…

en: You have unsaved changes. If you proceed, they will be lost.
sr_RS: Имате несачуване измене. Уколико наставите, оне ће бити изгубљене.

en: %d Revision | %d Revisions
sr_RS[0]: %d ревизија
sr_RS[1]: %d ревизије
sr_RS[2]: %d ревизија

en: Add text…
sr_RS: Додајте текст…

en: Additional settings are now available in the Editor block settings sidebar
sr_RS: Додатна подешавања су сада доступна у бочној траци подешавања уређивача блока

en: Are you sure you want to delete this Reusable Block?
    
    It will be permanently removed from all posts and pages that use it.
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да обришете овај блок за вишекратну употребу?
    
    Биће трајно уклоњен са свих чланака и страна које га користе.

en: Color: %s
sr_RS: Боја: %s

en: Convert to Blocks
sr_RS: Претвори у блокове

en: Convert to Regular Block
sr_RS: Претвори у редован блок

en: Custom color picker
sr_RS: Бирач прилагођене боје

en: Embedded content from %s
sr_RS: Угнежђени садржај са %s

en: Embedding…
sr_RS: Угнежђивање…

en: Find original
sr_RS: Пронађи изворни

en: Item removed.
sr_RS: Ставка је уклоњена.

en: Suggestion:
sr_RS: Предлог:

en: This block has encountered an error and cannot be previewed.
sr_RS: Догодила се грешка са овим блоком и не може бити прегледан.

en: Transform into:
sr_RS: Претвори у:

en: blog
sr_RS: блог

en: (Empty heading)
sr_RS: (Празно заглавље)

en: (Incorrect heading level)
sr_RS: (Неправилни ниво заглавља)

en: (Multiple H1 headings are not recommended)
sr_RS: (Више H1 заглавља нису препоручена)

en: (Your theme may already use a H1 for the post title)
sr_RS: (Ваша тема можда већ користи H1 за наслов чланка)

en: Block has been deleted or is unavailable.
sr_RS: Блок је обрисан обрисан или је недоступан.

en: Copy Link
sr_RS: Умножи везу

en: Verse
sr_RS: Стих

en: Write heading…
sr_RS: Напишите заглавље…

en: Write subheading…
sr_RS: Напишите поднаслов…

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
sr_RS[0]: %d резултат је пронађен, користите стрелице за горе и доле за кретање.
sr_RS[1]: %d резултата су пронађена, користите стрелице за горе и доле за кретање.
sr_RS[2]: %d резултата су пронађена, користите стрелице за горе и доле за кретање.

en: Are you sure you want to unpublish this post?
sr_RS: Да ли сигурно желите да овај чланак више не буде објављен?

en: Create password
sr_RS: Направи лозинку

en: Document Outline
sr_RS: Обрис документа

en: Immediately
sr_RS: Одмах

en: No results.
sr_RS: Нема резултата.

en: Password Protected
sr_RS: Заштићено лозинком

en: Private
sr_RS: Приватно

en: Public
sr_RS: Јавно

en: Publish:
sr_RS: Објављује се:

en: Publishing…
sr_RS: Објављивање…

en: This color combination may be hard for people to read. Try using a brighter background color and/or a darker text color.
sr_RS: Ова комбинација боја је можда тешка за читање. Пробајте да користите светлију боју позадине и/или тамнију боју текста.

en: This color combination may be hard for people to read. Try using a darker background color and/or a brighter text color.
sr_RS: Ова комбинација боја је можда тешка за читање. Пробајте да користите тамнију боју позадине и/или светлију боју текста.

en: Trashing failed
sr_RS: Померање на отпад није успело

en: Updating…
sr_RS: Ажурирање…

en: Visibility:
sr_RS: Видљивост:

en: What’s next?
sr_RS: Шта је следеће?

en: Write title…
sr_RS: Напишите наслов…

en: Write…
sr_RS: Пишите…

en: is now live.
sr_RS: сада иде уживо.

en: no parent
sr_RS: нема родитеља

en: no title
sr_RS: нема наслова

en: Block: %s
sr_RS: Блок: %s

en: Classic
sr_RS: Класични

en: poetry
sr_RS: поезија

en: horizontal-line
sr_RS: водоравни-ред

en: text
sr_RS: текст

en: recent posts
sr_RS: скорашњи чланци

en: photo
sr_RS: фотографија

en: embed
sr_RS: угнежђивање

en: subtitle
sr_RS: поднапис

en: title
sr_RS: наслов

en: photos
sr_RS: фотографије

en: images
sr_RS: слике

en: video
sr_RS: видео запис

en: audio
sr_RS: звучни запис

en: music
sr_RS: музика

en: image
sr_RS: слика

en: divider
sr_RS: делилац

en: numbered list
sr_RS: нумерисан списак

en: ordered list
sr_RS: уређен списак

en: bullet list
sr_RS: тачкасти списак

[ctx: term]
en: %s removed
sr_RS: %s је уклоњено

[ctx: term]
en: %s added
sr_RS: %s је додато

en: Edit visually
sr_RS: Уреди видљиво

en: A → Z
sr_RS: А 	 Ш

en: Block %s is the only block, and cannot be moved
sr_RS: Блок %s је једини блок и не може бити померен

en: Blocks cannot be moved down as they are already at the bottom
sr_RS: Блокови не могу бити померени надоле зато што су већ на дну

en: Blocks cannot be moved up as they are already at the top
sr_RS: Блокови не могу бити померени нагоре зато што су већ на врху

en: Z → A
sr_RS: Ш 	 А

en: Block
sr_RS: Блок

en: Content structure
sr_RS: Структура садржаја

en: More options
sr_RS: Више могућности

en: %d result found. | %d results found.
sr_RS[0]: %d резултат је пронађен.
sr_RS[1]: %d резултата су пронађена.
sr_RS[2]: %d резултата је пронађено.

note: Description of the plugin
en: Printing since 1440. This is the development plugin for the new block editor in core.
sr_RS: Штампање од 1440. Ово је додатак у изградњи за нови уређивач блокова у основи.

en: Add title
sr_RS: Додај наслов

en: Author
sr_RS: Аутор

en: Discussion
sr_RS: Дискусија

en: Slug
sr_RS: Подложак

en: Publish
sr_RS: Објави

en: Save
sr_RS: Сачувај

en: Documentation
sr_RS: Документација

en: Excerpt
sr_RS: Одломак

en: Metadata
sr_RS: Метаподаци

en: Select Category
sr_RS: Изабери категорију

en: (Untitled)
sr_RS: (Без наслова)

note: Author of the plugin
en: Gutenberg Team
sr_RS: Тим Гутенберг

note: Plugin Name of the plugin
en: Gutenberg
sr_RS: Гутенберг

note: translators: %s: Human-readable time difference.
en: %s ago
sr_RS: %s раније

en: Demo
sr_RS: Показивање
