Plugins - Gutenberg - Development (trunk) - en to ka_GE translation catalogue (640 entries)

[ctx: Word count type. Do not translate!]
en: words
ka_GE: სიტყვები

[ctx: content placeholder]
en: Content…
ka_GE: შიგთავსი…

[ctx: button label]
en: Convert to link
ka_GE: ბმულად გარდაქმნა

[ctx: button label]
en: Try again
ka_GE: ცადეთ კიდევ

en: Editor tips
ka_GE: რედაქტორის ტიპები

en: Block (selected)
ka_GE: ბლოკი (არჩეული)

en: Document (selected)
ka_GE: დოკუმენტი (არჩეული)

en: %d word | %d words
ka_GE[0]: %d სიტყვა

en: Link Rel
ka_GE: ურთიერთმდგომარეობა

en: Link CSS Class
ka_GE: ბმულის CSS-კლასი

en: To edit the featured image, you need permission to upload media.
ka_GE: ჩანაწერის სურათის ჩასწორებისათვის თქვენ გჭირდებათ ამ მედიაფაილის ჩატვირთვის ნებართვა.

en: To edit this block, you need permission to upload media.
ka_GE: ამ ბლოკის ჩასწორებისას თქვენ გესაჭიროებათ ნებართვა მედიაფაილის ატვირთვაზე.

en: (selected block)
ka_GE: (არჩეული ბლოკი)

en: Block tools
ka_GE: ბლოკების ხელსაწყოები

en: Permalink
ka_GE: მუდმივი ბმული

en: This image has an empty alt attribute
ka_GE: ამ სურათს აქვს ცარიელი alt ატრიბუტი

en: This image has an empty alt attribute; its file name is %s
ka_GE: ამ სურათს აქვს ცარიელი alt ატრიბუტი; ფაილის სახელი: %s

[ctx: Block]
en: Add New
ka_GE: ახლის დამატება

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
ka_GE: ყურადღება: ბმული დამატებულია, მაგრამ შესაძლოა შეიცავდეს შეცდომებს. გთხოვთ გადაამოწმოთ.

en: %s block selected. | %s blocks selected.
ka_GE[0]: %s ბლოკი არჩეულია.

en: Thumbnail
ka_GE: ესკიზი

en: Full Size
ka_GE: სრული ზომა

en: Start writing with text or HTML
ka_GE: დაწყეთ ტექსტის, ან HTML-კოდის წერა

en: Type text or HTML
ka_GE: ტექსტის, ან HTML-კოდის წერა

en: Block icon
ka_GE: ბლოკის ხატულა

en: Start writing or type / to choose a block
ka_GE: დაიწყეთ წერა, ან დააჭირეთ კლავიშზე (/) ბლოკის ასარჩევად

en: Empty block; start writing or type forward slash to choose a block
ka_GE: ცარიელი ბლოკი; დაიწყეთ წერა, ან დააჭირეთ კლავიშზე (/) ბლოკის არჩევისათვის

en: Paragraph block
ka_GE: პარაგრაფის ბლოკი

en: Page Break
ka_GE: გვერდის გაწყვეტა

en: Stack on mobile
ka_GE: დაჯგუფება მობილურ რეჟიმში

en: Annotation
ka_GE: ანოტაცია

en: Drag images, upload new ones or select files from your library.
ka_GE: გადაათრიეთ სურათი, ატვირთეთ ახალი, ან აირჩიეთ სასურველი ბიბლიოთეკიდან.

[ctx: font size name]
en: Large
ka_GE: დიდი

[ctx: font size name]
en: Medium
ka_GE: საშუალო

[ctx: font size name]
en: Normal
ka_GE: ჩვეულებრივი

[ctx: keyboard button]
en: Enter
ka_GE: შეტანა

[ctx: button label]
en: Import
ka_GE: იმპორტი

[ctx: button label]
en: Download
ka_GE: ჩამოტვირთვა

[ctx: button label]
en: Embed
ka_GE: ჩაშენებული

[ctx: block title]
en: Embed
ka_GE: ჩაშენებული

[ctx: block style]
en: Large
ka_GE: დიდი

[ctx: block style]
en: Rounded
ka_GE: მომრგვალებული

en: Link edited.
ka_GE: ბმული ჩასწორებულია.

en: Link removed.
ka_GE: ბმული წაშილია.

en: media
ka_GE: მედია

en: Media
ka_GE: მედია

en: Embed a video from your media library or upload a new one.
ka_GE: ჩასვით ვიდეო თქვენი მედია-ბიბლიოთეკიდან, ან ატვირთეთ ახალი.

[ctx: imperative verb]
en: Resolve
ka_GE: გასწორება

[ctx: font size name]
en: Huge
ka_GE: უზარმაზარი

[ctx: font size name]
en: Small
ka_GE: პატარა

[ctx: block title]
en: Classic
ka_GE: კლასიკური

en: Double-check your settings before publishing.
ka_GE: ორჯერ გადაამოწმეთ პარამეტრები, სანამ გამოაქვეყნებთ.

en: Generating preview…
ka_GE: გადახედვის გენერირება…

en: Edit or update the image
ka_GE: სურათის განახლება, ან ჩასწორება

en: Navigate to the nearest toolbar.
ka_GE: გადასვლა ხელსაწყოთა უახლოეს პანელზე.

en: Document tools
ka_GE: დოკუმენტის ხელსაწყოები

en: Document and block tools
ka_GE: დოკუმენტის და ბლოკის ინსტრუმენტები

en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
ka_GE: ლექსის სტროფების ჩასმა. შესაძლებელია ინტერვალების სპეციალური ფორმატის გამოყენება, ანდა სიმღერის ტექსტის ციტირება.

en: Add white space between blocks and customize its height.
ka_GE: დაამატეთ დაშორება ბლოკებს შორის და მოარგეთ მისი სიმაღლე.

en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
ka_GE: დამატებითი სამომხმარებლო ელემენტების ჩასმა მალსახმობის საშუალებით.

en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
ka_GE: შექმენით შუალედი იდეებსა და სექციებს შორის ჰორიზონტალური გამყოფის მეშვეობით.

en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
ka_GE: გამოყავით ვიზუალურად ციტატა. „სხვისი ციტირებით, ჩვენ საკუთარ თავს ვციტირებთ.“ — Julio Cortázar

en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
ka_GE: გამოყავით ვიზუალურად ციტატა თქვენი ტექსტიდან.

en: Start with the building block of all narrative.
ka_GE: დაიწყეთ თხრობითი ბლოკის შექმნით.

en: Separate your content into a multi-page experience.
ka_GE: დაყავით შიგთავსი რამდენიმე გვერდათ.

en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
ka_GE: დააყენეთ მულტიმედია ელემენტი და შემოსაზღვრეთ ის ტექსტით ლამაზი მაკეტისათვის.

en: Create a bulleted or numbered list.
ka_GE: ბურთულებიანი, ან დამონრილი სიის შექმნა.

en: Display a list of your most recent comments.
ka_GE: საიტის ბოლო კომენტარები.

en: Insert an image to make a visual statement.
ka_GE: დაამატეთ სურათი ვიზუალური განაცხადისათვის.

en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
ka_GE: დაამატეთ მორგებული HTML კოდი და ნახეთ შედეგი ჩასწორების პროცესში.

en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
ka_GE: გამოაცხადეთ ახალი სექციები და მოარგეთ შიგთავსი მომხმაერებელთა დასახმარებლად (აგრეთვე, საძიებო სისტემებისათვის) გაიგონ მისი სტრუქტურა.

en: Display multiple images in a rich gallery.
ka_GE: რამოდენიმე სურათის გაერთიანება გალაერეაში.

en: Add a link to a downloadable file.
ka_GE: ბმულის დამატება ჩამოსატვირთ ფაილზე.

en: Embed videos, images, tweets, audio, and other content from external sources.
ka_GE: ვიდეოს, სურათების, ტვიტების, აუდიოს და სხვა შიგთავსის ჩაშენება გარე წყაროებიდან.

en: Resize for smaller devices
ka_GE: ზომის შეცვლა პატარა მოწყობილობებისათვის

en: This embed may not preserve its aspect ratio when the browser is resized.
ka_GE: ამ ჩაშენებულმა ობიექტმა შესაძლოა ვერ შეინარჩუნოს მხარეთა თანაფარდობა ბრაუზერის ფანჯრის ცვლილებისას.

en: This embed will preserve its aspect ratio when the browser is resized.
ka_GE: ეს ჩაშენებული ობიექტი შეინარჩუნებს მხარეთა თანაფარდობას ბრაუზერის ფანჯრის ცვლილებისას.

en: Embed a WordPress post.
ka_GE: WordPress-ის ჩანაწერის ჩასმა.

en: Embed an Animoto video.
ka_GE: Animoto ვიდეოს ჩაშენება.

en: Embed a Vimeo video.
ka_GE: Vimeo ვიდეოს ჩაშენება.

en: Embed Flickr content.
ka_GE: Flickr შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Spotify content.
ka_GE: Spotify შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed SoundCloud content.
ka_GE: SoundCloud შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed an Instagram post.
ka_GE: Instagram ჩანაწერის ჩაშენება.

en: Embed a Facebook post.
ka_GE: Facebook ჩანაწერის ჩაშენება.

en: Embed a WordPress.tv video.
ka_GE: WordPress.tv ვიდეოს ჩაშენება.

en: Embed a VideoPress video.
ka_GE: VideoPress ვიდეოს ჩაშენება.

en: Embed a Tumblr post.
ka_GE: Tumblr სტატიის ჩაშენება.

en: Embed a TED video.
ka_GE: TED ვიდეოს ჩაშენება.

en: Embed Speaker Deck content.
ka_GE: Speaker Deck შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed a YouTube video.
ka_GE: YouTube ვიდეოს ჩაშენება.

en: Embed SmugMug content.
ka_GE: SmugMug შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Slideshare content.
ka_GE: Slideshare შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Scribd content.
ka_GE: Scribd შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Screencast content.
ka_GE: Screencast შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed ReverbNation content.
ka_GE: ReverbNation შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed a Reddit thread.
ka_GE: Reddit შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Polldaddy content.
ka_GE: Polldaddy შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Mixcloud content.
ka_GE: Mixcloud შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed a tweet.
ka_GE: ტვიტის ჩაშენება.

en: Embed Meetup.com content.
ka_GE: Meetup.com შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Kickstarter content.
ka_GE: Kickstarter შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Issuu content.
ka_GE: Issuu შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Imgur content.
ka_GE: Imgur შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Hulu content.
ka_GE: Hulu შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed a Dailymotion video.
ka_GE: Dailymotion ვიდეოს ჩაშენება.

en: Embed CollegeHumor content.
ka_GE: CollegeHumor შიგთავსის ჩაშენება.

en: Embed Cloudup content.
ka_GE: Cloudup შიგთავსის ჩაშენება.

en: Add an image or video with a text overlay — great for headers.
ka_GE: დაამატეთ სურათი ან ვიდეო ტექსტის გადაფარვით — არაჩვეულებრივია სათაურებისათვის.

en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
ka_GE: აჩვენეთ კოდის ფრაგმენტი დაშორებებით და ტაბულაციით.

en: Use the classic WordPress editor.
ka_GE: WordPress-ის კლასიკური რედაქტორის გამოყენება.

en: Display a list of all categories.
ka_GE: ყველა კატეგორიის სიის ჩვენება.

en: Embed a simple audio player.
ka_GE: მარტივი აუდიო დამკვრელის ჩაშენება.

[ctx: noun]
en: View
ka_GE: ხედი

[ctx: editor button]
en: Left to right
ka_GE: მარცხნიდან მარჯვნივ

en: Save as Pending
ka_GE: შენახვა დასამტკიცებლად

en: Insert from URL
ka_GE: საიტიდან ჩასმა

en: General
ka_GE: საერთო

en: Options
ka_GE: პარამეტრები

en: %s address
ka_GE: %s მისამართი

en: Paste or type URL
ka_GE: ჩასვით, ან შეიტანეთ URL

en: Styles
ka_GE: სტილები

en: Open the block navigation menu.
ka_GE: ბლოკებში გადასვლის მენიუს გახსნა.

en: Work without distraction
ka_GE: მუშაობა ყურადღების გაფანტვის გარეშე

en: Focus on one block at a time
ka_GE: ყურადᲦᲔᲑᲐ ერთ კონკრეტულ ბლოკზე

en: Access all block and document tools in a single place
ka_GE: წვდომა ყველა ბლოკზე და ხელსაწყოზე ერთ ადგილას

en: (opens in a new tab)
ka_GE: (ხსნის ახალი ჩანართში)

en: Minutes
ka_GE: წუთი

en: Hours
ka_GE: საათი

en: Time
ka_GE: დრო

en: Year
ka_GE: წელი

en: Day
ka_GE: დღე

en: December
ka_GE: დეკემბერი

en: November
ka_GE: ნოემბერი

en: October
ka_GE: ოქტომბერი

en: September
ka_GE: სექტემბერი

en: August
ka_GE: აგვისტო

en: July
ka_GE: ივლისი

en: June
ka_GE: ივნისი

en: May
ka_GE: მაი

en: April
ka_GE: აპრ

en: March
ka_GE: მარტი

en: February
ka_GE: თებერვალი

en: January
ka_GE: იანვარი

en: Month
ka_GE: თვე

en: Date
ka_GE: თარიღი

en: Cover
ka_GE: გარეკანი

en: Go to the first (home) or last (end) day of a week.
ka_GE: გადადით კვირის პირველ (home), ან ბოლო (end) დღეზე.

en: Home and End
ka_GE: Home და End

en: Move backward (PgUp) or forward (PgDn) by one month.
ka_GE: უკან (PgUp), ან წინ (PgDn) გადასვლა ერთი თვით.

en: Page Up and Page Down
ka_GE: Page Up და Page Down

en: Move backward (up) or forward (down) by one week.
ka_GE: უკან (PgUp), ან წინ (PgDn) გადასვლა ერთი კვირით.

en: Up and Down Arrows
ka_GE: ისრები ზემოთ და ქვემოთ

en: Move backward (left) or forward (right) by one day.
ka_GE: უკან (PgUp), ან წინ (PgDn) გადასვლა ერთი დღით.

en: Left and Right Arrows
ka_GE: ისრები მარცხნივ და მარჯვნივ

en: Select the date in focus.
ka_GE: აირჩიეთ თარიღი.

en: Navigating with a keyboard
ka_GE: გადაადგილება კლავიატურით

en: Click the desired day to select it.
ka_GE: დააწკაპუნეთ საჭირო დრეზე მის მოსანიშნად.

en: Click the right or left arrows to select other months in the past or the future.
ka_GE: გამოიყენეთ მარცხენა, ან მარჯვენა ისარი სხვა თვეების მოსანიშნად წარსულში, ან მომავალში.

en: Click to Select
ka_GE: დააწკაპუნეთ მოსანიშნად

en: Calendar Help
ka_GE: კალენდრის დახმარება

en: Choose a shade
ka_GE: აირჩიეთ შეფერილობა

en: Change color format
ka_GE: ფერის ფორმატის შეცვლა

en: Color value in HSL
ka_GE: ფერის მნიშვნელობა HSL-ფორმატში

en: Color value in RGB
ka_GE: ფერის მნიშვნელობა RGB-ფორმატში

en: Color value in hexadecimal
ka_GE: ფერის მნიშვნელობა HEX-ფორმატში

en: RGB mode active
ka_GE: RGB რეჟიმი აქტიურია

en: Hex color mode active
ka_GE: Hex რეჟიმი აქტიურია

en: Hue/saturation/lightness mode active
ka_GE: HSL რეჟიმი აქტიურია

en: Move the arrow left or right to change hue.
ka_GE: გადაადგილეთ ისარი მარცხნივ, ან მარჯვნივ შეფერილობის შესაცვლელად.

en: Hue value in degrees, from 0 to 359.
ka_GE: შეფერილობის მნიშვნელობა გრადუსებში, 0-დან 359-მდე.

en: Alpha value, from 0 (transparent) to 1 (fully opaque).
ka_GE: ალფას მნიშვნელობა, 0-დან (გამჭვირვალე) 1-მდე (გაუმჭვირვალე).

en: Stripes
ka_GE: ზოლები

en: Your site doesn’t include support for this block.
ka_GE: თქვენი საიტი მხარს არ უჭერს ამ ბლოკს.

en: Your site doesn’t include support for the "%s" block. You can leave this block intact or remove it entirely.
ka_GE: თქვენი საიტი მხარს არ უჭერს "%s" ბლოკს. შეგიძლიათ ხელუხლებლად დატოვოთ ეს ბლოკი, ან წაშალოთ.

en: Your site doesn’t include support for the "%s" block. You can leave this block intact, convert its content to a Custom HTML block, or remove it entirely.
ka_GE: თქვენი საიტი მხარს არ უჭერს “%s” ბლოკს. შეგიძლიათ ხელუხლებლად დატოვოთ ეს ბლოკი, გარდაქმნათ HTML-კოდად, ან წაშალოთ.

en: Media area
ka_GE: მულტიმედიას არე

en: Media & Text
ka_GE: მედია და ტექსტი

en: Show media on right
ka_GE: მედიის ჩვენება მარჯვნივ

en: Show media on left
ka_GE: მედიის ჩვენება მარცხნივ

en: Medium
ka_GE: საშუალო

en: Paste URL or type to search
ka_GE: ჩასვით მისამართი, ან აკრიფეთ ძებნისათვის

en: Terms
ka_GE: პირობები

en: Avatar
ka_GE: ავატარი

en: Insert Media
ka_GE: მედიას ჩასმა

en: Your work will be published at the specified date and time.
ka_GE: თქვენი შრომა გამოქვეყნდება მითითებულ თარიღსა და დროს.

en: Are you ready to schedule?
ka_GE: მზად ხართ დაგეგმოთ გამოქვეყნება?

en: Always show pre-publish checks.
ka_GE: ყოველთვის გამოჩნდეს შემოწმება გამოქვეყნებამდე.

en: Take Over
ka_GE: კონტროლის აღება

en: Another user is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
ka_GE: სხვა მომხმარებელი უკვე მუშაობს ამ ჩანაწერზე, რაც ნიშნავს, რომ ვერ შეიტანთ ცვლილებებს, სანამ კონტროლს არ აიღებთ.

en: %s is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
ka_GE: %s ამჟამად მუშაობს ამ ჩანაწერზე, რაც იმას ნიშნავს, რომ ცვლილებების შეტანა ვერ ხერხდება, თუ კონტროლის არ აიღებთ.

en: Another user now has editing control of this post. Don’t worry, your changes up to this moment have been saved.
ka_GE: სხვა მომხმარებელი ამჟამად მუშაობს ამ ჩანაწერზე. არ იდარდოთ, თქვენი ცვლილებები ამ ეტაპზე შენახულია.

en: %s now has editing control of this post. Don’t worry, your changes up to this moment have been saved.
ka_GE: %s ამჟამად მუშაობს ამ ჩანაწერზე. არ იდარდოთ, თქვენი ცვლილებები ამ ეტაპზე შენახულია.

en: This post is already being edited.
ka_GE: ჩანაწერი უკვე რედაქტირდება.

en: Someone else has taken over this post.
ka_GE: ვიღაცამ კონტროლი აიღო ამ ჩანაწერზე.

en: This block contains unexpected or invalid content.
ka_GE: ბლოკი შეიცავს მოულოდნელ, ან არასწორ შიგთავსს.

en: Resolve Block
ka_GE: ბლოკის გასწორება

en: Convert to HTML
ka_GE: HTML-ად გარდაქმნა

en: This block can only be used once.
ka_GE: ამ ბლოკის გამოყენება მხოლოდ ერთხელ შეიძლება.

en: Write HTML…
ka_GE: დაწერეთ HTML…

en: Overlay
ka_GE: გადაფარვა

en: Backtick
ka_GE: ბრჭყალი

en: Period
ka_GE: წერტილი

en: Comma
ka_GE: მძიმე

en: Reusable block imported successfully!
ka_GE: კვლავგამოყენებადი წარმატებით დაიმპორტდა!

en: Invalid Reusable Block JSON file
ka_GE: არასწორი JSON ფაილი კვლავგამოყენებადი ბლოკისათვის

en: Invalid JSON file
ka_GE: არასწორი JSON ფაილი

en: Import from JSON
ka_GE: იმპორტი JSON ფაილიდან

en: Change type of %d block | Change type of %d blocks
ka_GE[0]: %d ბლოკის ტიპის შეცვლა

en: Current
ka_GE: მიმდინარე

en: After Conversion
ka_GE: გარდაქმნის შემდეგ

en: %d block | %d blocks
ka_GE[0]: %d ბლოკი

en: Forward-slash
ka_GE: უკუ დახრილი ხაზი

en: Title
ka_GE: სათაური

en: No archives to show.
ka_GE: არ არის არქივი, რომ გაჩვენოთ.

en: This file is empty.
ka_GE: ფაილი ცარიელია.

en: Sorry, this file type is not supported here.
ka_GE: უკაცრავად, ამ ტიპის ფაილი არ არის მხარდაჭერილი.

en: Beautiful landscape
ka_GE: შესანიშნავი პეიზაჟი

en: Create
ka_GE: შექმნა

en: Close panel
ka_GE: პანელის დახურვა

en: Convert to Classic Block
ka_GE: კლასიკურ ბლოკად გარდაქმნა

en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
ka_GE: ეს ბლოკი მოძველდა. მის ნაცვლად გამოიყენეთ ბლოკი „სვეტები“.

en: Text Columns (deprecated)
ka_GE: ტექსტური სვეტები (მოძველებული)

en: Row Count
ka_GE: სტრიქონების რაოდენობა

en: Column Count
ka_GE: სვეტების რაოდენობა

en: This block is deprecated. Please use the Paragraph block instead.
ka_GE: ეს ბლოკი მოძველდა. მის ნაცვლად გამოიყენეთ ბლოკი „აბზაცი“.

en: Subheading (deprecated)
ka_GE: ქვესათაური (მოძველებული)

en: blockquote
ka_GE: ციტატა

en: Change the block type after adding a new paragraph.
ka_GE: ბლოკის ტიპის შეცვლა ახალი აბზაცის დამატების შემდეგ.

en: movie
ka_GE: ფილმი

en: Tags help users and search engines navigate your site and find your content. Add a few keywords to describe your post.
ka_GE: ჭდეები მომხმარებელსა და საძიებო სისტემას ეხმარება გადაადგილდნენ თქვენს საიტზე და მოიძიონ შიგთავსი. დაამატეთ რამდენიმე საკვანძო სიტყვა თქვენს ჩანაწერს.

en: Add tags
ka_GE: ჭდეების დამატება

en: Apply the "%1$s" format.
ka_GE: "%1$s" ფორმატის მისადაგება.

en: Your theme uses post formats to highlight different kinds of content, like images or videos. Apply a post format to see this special styling.
ka_GE: თქვენს თემაში გამოიყენება ჩანაწერის ფორმატი, შიგთავსის სხვადასხვა ტიპის საჩვენებლად. გამოიყენეთ ჩანაწერის ფორმატი, ამ განსაკუთრებული სტილის სანახავად.

en: Use a post format
ka_GE: ჩანაწერის ფორმატის გამოყენება

en: Insert After
ka_GE: ჩასმა ქვემოთ

en: Insert Before
ka_GE: ჩასმა ზემოთ

en: Move %1$d block from position %2$d down by one place | Move %1$d blocks from position %2$d down by one place
ka_GE[0]: %1$d ბლოკის გადაადგილება %2$d პოზიციიდან ქვევით ერთი პოზიციით

en: Move %1$d block from position %2$d up by one place | Move %1$d blocks from position %2$d up by one place
ka_GE[0]: %1$d ბლოკის გადაადგილება %2$d პოზიციიდან ზევით ერთი პოზიციით

en: Insert a new block before the selected block(s).
ka_GE: ახალი ბლოკის ჩასმა მონიშნულ ბლოკ(ებ)ამდე.

en: Remove the selected block(s).
ka_GE: მონიშნული ბლოკ(ებ)ის ამოღება.

en: Duplicate the selected block(s).
ka_GE: მონიშნული ბლოკ(ებ)ის დუბლირება.

en: Block shortcuts
ka_GE: ბლოკის მალსახმობი კლავიშები

en: Clear selection.
ka_GE: არჩეულის გასუფთავება.

en: Select all text when typing. Press again to select all blocks.
ka_GE: ყველაფრის მონიშვნა. დააჭირეთ კიდევ ერთხელ, ყველა ბლოკის მონიშვნისათვის.

en: Selection shortcuts
ka_GE: არჩევის მალსახმობი კლავშები

en: Navigate to the previous part of the editor.
ka_GE: გადასვლა რედაქტორის წინა სექციაში.

en: Navigate to the next part of the editor.
ka_GE: გადასვლა რედაქტორის შემდეგ სექციაში.

en: Show or hide the settings sidebar.
ka_GE: პარამეტრების გვერდითა ზოლის ჩვენება, ან დამალვა.

en: Redo your last undo.
ka_GE: ბოლო გაუქმების გამეორება.

en: Undo your last changes.
ka_GE: ბოლო ცვლილებების გაუქმება.

en: Save your changes.
ka_GE: ცვლილებების შენახვა.

en: Global shortcuts
ka_GE: გლობალური მალსახმობები

en: Remove a link.
ka_GE: ბმულის ამოღება.

en: Convert the selected text into a link.
ka_GE: მონიშნული ტექსტის ბმულად გარდაქმნა.

en: Underline the selected text.
ka_GE: მონიშნული ტექსტის ხაზგასმა.

en: Make the selected text italic.
ka_GE: მონიშნული ტექსტის დახრა.

en: Make the selected text bold.
ka_GE: მონიშნული ტექსტის გამუქება.

en: Text formatting
ka_GE: ტექსტის დაფორმატება

en: Insert a new block after the selected block(s).
ka_GE: ახალი ბლოკის ჩასმა მონიშნული ბლოკ(ებ)ის შემდეგ.

en: Galleries
ka_GE: გალერეა

en: Thanks for testing Gutenberg!
ka_GE: გმადლობთ, რომ გამოსცადეთ Gutenberg!

en: Help build Gutenberg
ka_GE: დაგვეხმარეთ შევქმნათ Gutenberg

note: translators: %s: Gutenberg GitHub repository URL
en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
ka_GE: თუ გსურთ გაიგოთ მეტი, თუ როგორ შექმნათ დამატებითი ბლოკები, ან თუ გსურთ დაეხმაროთ პროექტს, გადადით <a href="%s">GitHub რეპოში</a>.

en: The WordPress community
ka_GE: WordPress-ის გუნდი

en: Code is Poetry
ka_GE: კოდი პოეზიაა

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
ka_GE: შეგიძლიათ შექმნათ ნებისმიერი ბლოკი, სტატიკური, ან დინამიური, დეკორატიული, ან უბრალო. აი ციტირების ბლოკი:

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
ka_GE: შესაძლებელია ნებისმიერი ბლოკის გასწორება. ჩაშენებული ბლოკი ასევე სწორდება და ნაგულისხმევად ადაპტიურია:

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
ka_GE: რასაკვირველია, სრულმაშტაბიანი სურათი შესაძლოა საკმაოდ დიდი იყოს. მაგრამ ხანდახან ეს ამათ ღირს.

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
ka_GE: ხელმისაწვდომობა მნიშვნელოვანია &mdash; არ დაგავიწყდეთ ატრიბუტი alt

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
ka_GE: თუ გააერთიანებთ <strong>შიგთავსისი მიხედვით</strong> და <strong>სრული სიგანის</strong> სწორებებს გალერეებთან, თქვენ შეძლებთ ფრიად მდიდარი მედია-მაკეტის შექმნას:

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
ka_GE: ზემოთ მოცემულია გალერეა ორი სურათით. ეს ხერხი უფრო მარტივია ვიზუალურად სასიამოვნო მაკეტების შესაქმნელად. თქვენ ასევე შეგიძლიათ ადვილად გარდაქმნათ გალერეა ცალკეულ სურათად, ბლოკის გადამრთველის საშუალებით.

en: Media Rich
ka_GE: მედია

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
ka_GE: შეგიძლიათ შეცვალოთ სვეტების რაოდენობა გალერეებში, გვერდითა ზოლში ბლოკების ინსპექტორში ცოციას გადაცოცებით.

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
ka_GE: ბლოკი შეიძლება იყოს ნებისმიერი. მაგალითად, შეგიძლიათ დაამატოთ ციტატა, როგორც თქვენი ტექსტის კომპოზიციის ნაწილი, ან შეგიძლიათ აჩვენოთ გიგანტური სტილიზებული ტექსტი. ეს ყველაფერი ხელმისაწვდომია პარამეტრებში.

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
ka_GE: ინფორმაცია ციტატის წყაროს შესახებ წარმოადგენს ცალკეულ ტექსტურ ველს, რომელიც სურათის წარწერის მსგავსია. ამიტომ ციტატის სტრუქტურა უცვლელია, მაშინაც კი, როდესაც ირჩევთ, ცვლით, ან შლით წყაროს. წყაროს ხელახლა დამატება ნებისმიერ დროს შეიძლება.

en: Matt Mullenweg, 2017
ka_GE: მეთ მულენვეგი, 2017

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
ka_GE: რედაქტორი ცდილობს გაგაცნოთ სტატიებისა და გვერდების შექმნის ახალი გამოცდილება, რაც საშუალებას მოგცემთ შექმნათ მდიდარი სტატიები ბლოკების საშუალებით — ახლანდელი მალსახმობების, html, ან კოდის ჩასმის სხვადასხვანაირი მაქინაციების მაგივრად.

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
ka_GE: ბლოკების უდიდესი უპირატესობა იმაში მდგომარეობს, რომ თქვენ შეგიძლიათ ერთდოულად ჩაასწოროთ ისინი და ამავდროულად მართოთ შიგთავსი. იმის ნაცვლად, რომ შეცვალოთ ციტატების წყაროების, ან ღილაკის წარწერის ველები, თქვენ შეგიძლიათ პირდაპირ შეცვალოთ შიგთავსი. სცადეთ ჩაასწოროთ შემდეგი ციტატა:

en: Visual Editing
ka_GE: ვიზუალური ჩასწორება

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
ka_GE: და <em>სიები</em>, როგორც ესენი, რასაკვირველია :)

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
ka_GE: შაბლონის, ღილაკების, სურათების, გამყოფების და ა.შ. ბლოკები.

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
ka_GE: YouTube-ის ვიდეოები, ტვიტები, ან WordPress სტატიების ჩაშენებები.

en: Images &amp; Videos
ka_GE: სურათები და ვიდეო

en: Text &amp; Headings
ka_GE: ტექსტი და სათაურები

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
ka_GE: სცადეთ, WordPress-ს უკვე შეუძლია დაამატოთ თქვენს ჩანაწერებში ბლოკები, რომლებიც თქვენ არ იცოდით. აი მოკლე სია იმისა, თუ რისი ნახვა შეგიძლიათ ამჟამად:

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
ka_GE: წარმოიდგინეთ, რომ ყველაფერი, რისი გაკეთებაც შეუძლია WordPress-ს, ხელმისაწვდომია სწრაფად და ერთიანი ადგილიდან. არ არის აუცილებელი HTML-ტეგების გაწერა, ან მალსახმობების რთული სინტაქსის დამახსოვრება, რომლებსაც დაინახავთ რედაქტორის სარკმელში. ღილაკი <code>(+)</code>, რომელსაც დაინახავთ რედაქტორში, საშუალებას მოგცემთ ნახოთ შიგთავსის ხელმისაწვდომი ბლოკები და დაამატოთ ისინი თქვენს სტატიაში. პლაგინებს და თემებს შეუძლიათ დაარეგისტრირონ საკუთარი ბლოკები.

en: The <em>Inserter</em> Tool
ka_GE: <em>ჩასმის</em> ხელსაწყო

en: A Picture is Worth a Thousand Words
ka_GE: ერთი სურათი ათასი სიტყვის ნაცვლად

en: ... like this one, which is right aligned.
ka_GE: ... ისივე როგორც ეს, რომელიც გასწორებულია მარჯვენა კიდეზე.

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
ka_GE: მთისა და ზღვის წიგნი

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
ka_GE: შეეცადეთ აირჩიოთ, წაშალოთ, ან ჩაასწოროთ სათაური. ახლა აღარ მოგიწევთ სიფრთხილე სურათის, ან სხვა ტექსტის არჩევისას, რათა არ დაუშვათ შეცდომა.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
ka_GE: თუ თქვენი თემა მხარს უჭერს „სრულ ეკრანზე“ რეჟიმს, თქვენ დაინახავთ ღილაკს „სრულ ეკრანზე“ ხელსაწყოთა ზოლზე. სცადეთ.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
ka_GE: სათაურები ასევე ცალკე ბლოკებია, რაც გეხმარებათ სტატიის შიგთავსის მოწესრიგებაში.

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
ka_GE: ის, რასაც ახლა კითხულობთ, წარმოადგენს <strong>აბზაცს</strong>. ის ყველაზე მთავარი ბლოკია. აბზაცს აქვს მართვის საკუთარი ელემენტები, რომელთა გადაადგილება თავისუფლად შეიძლება…

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
ka_GE: ძირითადი ყურადღება ახალ რედაქტორში დათმობილი აქვს სურათების და მულტიმედიას დამუშავებას, მაქსიმალური სიფრთხილით. იმედს ვიტოვებთ, რომ გამონახავთ დროს სურათზე წარწერის გასაკეთებლად, ან სრულ ეკრანზე გადასვლაზე.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
ka_GE: ახალი რედაქტორის მიზანია — გახადოს შიგთავსის დამატება WordPress-ში მარტივი და სასიამოვნო. ეს ჩანაწერი შედგება <em>შიგთავსის ფრაგმენტებისგან</em>, რაც ძალიან ჰგავს LEGO-ს აგურებს, რომლებიც შეგიძლიათ რაგინდარად გამოიყენოთ. გადაადგილეთ მაუსის მიმთითებელი და თქვენ შეამჩნევთ, რომ სხვადასხვა ბლოკები აინთება კონტურებით და ისრებით. დააჭირეთ ისრებზე, რათა სწრაფად გადაადგილოთ ბლოკები და ნუ იფიქრებთ იმაზე, რომ შესაძლოა დაკარგოთ შიგთავსი კოპირებისა და ჩასმის პროცესში.

[ctx: block name]
en: More
ka_GE: მეტი

[ctx: button to expand options]
en: More
ka_GE: მეტი

en: Are you sure you want to unschedule this post?
ka_GE: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ამ ჩანაწერის გამოქვეყნების განრიგის წაშლა?

en: Reusable Block
ka_GE: კვლავგამოყენებადი ბლოკი

en: Welcome to the Gutenberg Editor
ka_GE: მოგესალმებით Gutenberg-ის რედაქტორში

en: The title for the object.
ka_GE: ობიეტის სათაური.

en: Unique identifier for the object.
ka_GE: ობიექტის უნიკალური იდენტიფიკატორი.

en: Untitled Reusable Block
ka_GE: ბლოკი დასახელების გარეშე

en: Reusable
ka_GE: კვლავგამოყენებადი

en: Keep as HTML
ka_GE: HTML კოდის შენახვა

en: Edit URL
ka_GE: URL-ს ჩასწორება

en: The response is not a valid JSON response.
ka_GE: პასუხი არ არის დასაშვები JSON გამოხმაურება.

en: Muted
ka_GE: დადუმებული

en: Latest Comments
ka_GE: ბოლო კომენტარები

en: Auto
ka_GE: ავტო

en: Preload
ka_GE: წინასწარი ჩატვირთვა

en: Support
ka_GE: მხარდაჭერა

note: translators: 1: author name (inside <a> or <span> tag, based on if they have a URL), 2: post title related to this comment
en: %1$s on %2$s
ka_GE: %1$s კომენტარი %2$s ჩანაწერზე

en: Select Post
ka_GE: აირჩიეთ ჩანაწერი

en: Select Week
ka_GE: აირჩიეთ კვირა

en: Select Day
ka_GE: აირჩიეთ დღე

en: Select Month
ka_GE: აირჩიეთ თვე

en: Select Year
ka_GE: აირჩიეთ წელი

en: Archives
ka_GE: არქივები

en: recent comments
ka_GE: ბოლო კომენტარები

en: Display a monthly archive of your posts.
ka_GE: საიტის ჩანაწერების ყოველთვიური არქივის ჩვენება.

en: No comments to show.
ka_GE: არ არის კომენტარი, რომ გაჩვენოთ.

en: Large
ka_GE: დიდი

en: File
ka_GE: ფაილი

en: Column
ka_GE: სვეტი

en: Loop
ka_GE: გამეორება

en: Autoplay
ka_GE: ავტო-დაკვრა

en: Close dialog
ka_GE: დიალოგური სარკმელის დახურვა

en: Cyan bluish gray
ka_GE: მოციფრო-ნაცრისფერი

en: Vivid cyan blue
ka_GE: კაშკაშა ლურჯი

en: Pale cyan blue
ka_GE: ფერკმთალი ლურჯი

en: Vivid green cyan
ka_GE: კაშკაშა მწვანე

en: Light green cyan
ka_GE: ღია მწვანე

en: Luminous vivid amber
ka_GE: ქარვისფერი

en: Luminous vivid orange
ka_GE: ფორთოხლისფერი

en: Vivid red
ka_GE: კაშკაშა წითელი

en: Pale pink
ka_GE: ფერკმთალი ვარდისფერი

en: Available block types
ka_GE: ხელმისაწვდომი ბლოკის ტიპები

en: Remove Block | Remove Blocks
ka_GE[0]: ბლოკის ამოღება

en: Open publish panel
ka_GE: გამოქვეყნების პანელის გახსნა

en: Dots
ka_GE: წერტილები

en: Wide Line
ka_GE: ფართო ხაზი

en: document
ka_GE: დოკუმენტი

en: Copy URL
ka_GE: URL-ს კოპირება

en: Write file name…
ka_GE: დაწერეთ ფაილის სახელი…

en: A single column within a columns block.
ka_GE: ერთი სვეტი სვეტების ბლოკში.

en: Outline
ka_GE: კონტური

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
ka_GE: უკაცრავად, ამ ტიპის ფაილი არ არის ნებადართული უსაფრთხოების მიზნით.

en: Disable tips
ka_GE: რჩევების გამორთვა

en: Got it
ka_GE: გასაგებია

en: See next tip
ka_GE: შემდეგი რჩევა

en: Remove image
ka_GE: სურათის ამოღება

en: When you’re ready, submit your work for review, and an Editor will be able to approve it for you.
ka_GE: როდესაც მზად იქნებით, უბრალოდ გადააგზავნეთ სამუშაო დასამტკიცებლად და რედაქტორი შეძლებს მის მოწონებას.

en: Are you ready to submit for review?
ka_GE: მზად ხართ გადააგზავნოთ დასამტკიცებლად?

en: The ID for the parent of the object.
ka_GE: ობიექტის მშობელის ID.

en: This file exceeds the maximum upload size for this site.
ka_GE: ფაილის ზომა აღემატება ამ საიტზე მაქსიმალურად დაშვებულ ზომას.

en: Error while uploading file %s to the media library.
ka_GE: შეცდომა ფაილის %s ატვირთვისას მედია ბიბლიოთეკაში.

en: View the autosave
ka_GE: ავტოშენახვის ნახვა

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below.
ka_GE: ამ ჩანაწერისათვის არსებობს უფრო გვიანდელი ვერსია, ვიდრე ქვემოთ მოცემული.

en: Autosaving
ka_GE: ავტოშენახვა

en: No results found.
ka_GE: შედეგები არ არის.

en: Pin to toolbar
ka_GE: ხელსაწყოთა ზოლზე მიმაგრება

en: Unpin from toolbar
ka_GE: ხელსაწყოთა ზოლიდან მოხსნა

en: Insert a table — perfect for sharing charts and data.
ka_GE: ცხრილის ჩასმა — იდეალურია გრაფიკებისა და მონაცემებისათვის.

en: Fixed width table cells
ka_GE: ცხრილის უჯრედები ფიქსირებული სიგანით

en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
ka_GE: დაამატეთ ტექსტი, რომელიც შეესაბამება თქვენს დაშორებასა და ჩანართებს, ასევე ანიჭებს სტილს.

en: Display a list of your most recent posts.
ka_GE: საიტის ბოლო ჩანაწერები.

en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter, Instagram or YouTube.
ka_GE: ბლოკის დამატება, რომელიც აჩვენებს სხვა საიტებს, როგორიცაა Twitter, Instagram ან YouTube.

en: Add a block that displays content in multiple columns, then add whatever content blocks you’d like.
ka_GE: დაამატეთ ბლოკი, რომელიც აჩვენებს შიგთავსს რამოდენიმე სვეტში, ხოლო შემდეგ ამ ბლოკში დაამატეთ სხვა ბლოკები შიგთავსით, რომლებიც თქვენ გსურთ.

en: Error loading block: %s
ka_GE: ბლოკის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: Unknown error
ka_GE: უცნობი შეცდომა

en: Name:
ka_GE: სახელი:

en: Remove item
ka_GE: ელემენტის წაშლა

[ctx: term]
en: Remove %s
ka_GE: ამოღება: %s

en: Height in pixels
ka_GE: სიმაღლე პიქსელებში

en: Spacer
ka_GE: დაშორება

en: Toggle to show a large initial letter.
ka_GE: გახადეთ საწყისი ასო-ნიშანი დიდი.

en: Showing large initial letter.
ka_GE: საწყისი დიდი ასო-ნიშანის ჩვენება.

en: %1$s (%2$s of %3$s)
ka_GE: %1$s (%2$s — %3$s)

en: Color code: %s
ka_GE: ფერის კოდი: %s

en: Embed Handler
ka_GE: დამმუშავებელი ჩაშენება

en: Schedule…
ka_GE: დაგეგმილი…

en: Unlink
ka_GE: ბმულის გაუქმება

en: Page break
ka_GE: გვერდის გაყოფა

en: Height
ka_GE: სიმაღლე

en: Width
ka_GE: სიგანე

en: Media Library
ka_GE: მედია ბიბლიოთეკა

en: Skip to the selected block
ka_GE: გადასვლა არჩეულ ბლოკზე

en: Show Block Settings
ka_GE: ბლოკის პარამეტრების ჩვენება

en: Hide Block Settings
ka_GE: ბლოკის პარამეტრების დამალვა

en: Block settings closed
ka_GE: ბლოკის პარამეტრები დახურულია

en: Close plugin
ka_GE: პლაგინის დახურვა

en: pagination
ka_GE: გვერდებად დანომვრა

en: next page
ka_GE: შემდეგი გვერდი

en: Thumbnails are not cropped.
ka_GE: ესკიზები არ მოიჭრება.

en: Thumbnails are cropped to align.
ka_GE: ესკიზები მოიჭრება გასწორებისათვის.

en: Advanced
ka_GE: დამატებით

en: Add item
ka_GE: ელემენტის დამატება

en: Scheduled
ka_GE: დაგეგმილი

en: Plugins
ka_GE: დანამატები

en: Custom Size
ka_GE: სტანდარტული ზომა

en: Reset the template
ka_GE: შაბლონის ჩამოყრა

en: Keep it as is
ka_GE: ცვლილების გარეშე დატოვება

en: The content of your post doesn’t match the template assigned to your post type.
ka_GE: შიგთავსი არ შეესაბამება შაბლონს, რომელიც მინიჭებული აქვს ამ ტიპის ჩანაწერს.

en: Resetting the template may result in loss of content, do you want to continue?
ka_GE: შაბლონის ჩამოყრამ შესაძლოა გამოიწვიოს შიგთავსის დაკარგვა, განვაგრძოთ?

en: Document Statistics
ka_GE: დოკუმენტის სტატისტიკა

en: is now scheduled. It will go live on
ka_GE: დაგეგმილია და გამოქვეყნდება

en: Scheduling…
ka_GE: დაგეგმვა…

en: Code editor selected
ka_GE: არჩეულია კოდის რედაქტორი

en: Visual editor selected
ka_GE: არჩეულია ვიზუალური რედაქტორი

[ctx: imperative verb]
en: Preview
ka_GE: გადახედვა

en: Headings
ka_GE: თავსართები

en: Public
ka_GE: საჯარო

en: Private
ka_GE: პირადი

en: Parent Category
ka_GE: მშობელი კატეგორია

en: Tag
ka_GE: ტეგი

en: Save Draft
ka_GE: ესკიზის შენახვა

en: Visibility:
ka_GE: ხილვადობა:

en: Published
ka_GE: გამოქვეყნებული

en: Schedule
ka_GE: განრიგში

en: Update
ka_GE: განახლება

en: Submit for Review
ka_GE: დასამტკიცებლად გაგზავნა

en: Suggestion:
ka_GE: შემოთავაზებები:

en: Post Format
ka_GE: ჩანაწერის ფორმატი

en: Chat
ka_GE: ჩეტი

en: Status
ka_GE: სტატუსი

en: Standard
ka_GE: სტანდარტული

en: Aside
ka_GE: შენიშვნა

en: Order
ka_GE: დალაგება

en: Saved
ka_GE: შენახულია

en: Embeds
ka_GE: ჩადგმები

en: Blocks
ka_GE: ბლოკი

en: Undo
ka_GE: გაუქმება

en: Redo
ka_GE: აღდგენა

en: Duplicate
ka_GE: დუბლირება

en: Move down
ka_GE: ქვემოთ ჩამოტანა

en: Move up
ka_GE: ზემოთ ამოტანა

en: Remove
ka_GE: წაშლა

en: Copied!
ka_GE: დაკოპირდა!

en: Visibility
ka_GE: ხილვადობა

en: Block
ka_GE: ბლოკი

en: Document
ka_GE: დოკუმენტი

en: Tools
ka_GE: ხელსაწყოები

en: Editor
ka_GE: რედაქტორი

en: Settings
ka_GE: პარამეტრები

en: Dismiss this notice
ka_GE: გაფრთხილების გაქრობა

en: Item added.
ka_GE: ელემენტი დამატებულია.

en: Drop files to upload
ka_GE: გადაათრიეთ ფაილები აქ

en: An unknown error occurred.
ka_GE: მოხდა უცნობი შეცდომა.

en: (no title)
ka_GE: (უსათაურო)

en: URL
ka_GE: URL-მისამართი

en: Submit
ka_GE: გაგზავნა

en: Close
ka_GE: დახურვა

en: Link
ka_GE: ბმული

en: Strikethrough
ka_GE: ხაზგადასმული

en: Italic
ka_GE: დახრილი

en: Bold
ka_GE: მუქი

en: All
ka_GE: ყველა

en: Category
ka_GE: კატეგორია

en: Order by
ka_GE: დახარისხება

en: Select
ka_GE: მონიშვნა

en: Video
ka_GE: ვიდეო

en: Table
ka_GE: ცხრილი

en: Shortcode
ka_GE: მალსახმობი

en: Quote
ka_GE: ციტატა

en: Preformatted
ka_GE: დაფორმატებული

en: Paragraph
ka_GE: პარაგრაფი

en: Read more
ka_GE: დაწვრილებით

en: ordered list
ka_GE: დანომრილი სია

en: List
ka_GE: სია

en: No posts found.
ka_GE: ჩანაწერები ვერ მოიძებნა.

en: Image
ka_GE: სურათი

en: Preview
ka_GE: გადახედვა

en: Custom HTML
ka_GE: მორგებული HTML

en: Heading
ka_GE: სათაური

en: photos
ka_GE: ფოტოები

en: None
ka_GE: არც ერთი

en: Media File
ka_GE: მედია-ფაილი

en: Attachment Page
ka_GE: დანართის გვერდი

en: Gallery
ka_GE: გალერეა

en: video
ka_GE: ვიდეო

en: Columns
ka_GE: სვეტები

en: Code
ka_GE: კოდი

en: Categories
ka_GE: კატეგორიები

en: Apply
ka_GE: მისადაგება

en: Text Color
ka_GE: ტექსტის ფერი

en: Background Color
ka_GE: ფონის ფერი

en: Edit
ka_GE: რედაქტირება

en: Audio
ka_GE: აუდიო

en: Upload
ka_GE: ატვირთვა

en: Clear
ka_GE: გასუფთავება

en: Widgets
ka_GE: ვიჯეტები

[ctx: term]
en: %s removed
ka_GE: %s ამოღებულია

[ctx: term]
en: %s added
ka_GE: %s დამატებულია

en: Block deleted.
ka_GE: ბლოკი წაშლილია.

en: Block updated.
ka_GE: ბლოკი განახლდა.

en: Block created.
ka_GE: ბლოკი შეიქმნა.

en: Trashing failed
ka_GE: სანაგვეში გადატანა ჩაიშალა

en: You have unsaved changes. If you proceed, they will be lost.
ka_GE: თქვენ გაქვთ ცვლილებები, რომლებიც ჯერ არ არის შენახული. თუ განაგრძობთ, ისინი დაიკარგება.

en: Document Outline
ka_GE: დოკუმენტის სტრუქურა

en: Paragraphs
ka_GE: აბზაცები

en: Words
ka_GE: სიტყვა

en: Content structure
ka_GE: შიგთავსის სტრუქტურა

en: Protected with a password you choose. Only those with the password can view this post.
ka_GE: ᲓᲐᲪᲣᲚᲘᲐ ᲞᲐᲠᲝᲚᲘᲗ, ᲠᲝᲛᲔᲚᲡᲐᲪ ᲗᲥᲕᲔᲜ ᲐᲘᲠᲩᲔᲕᲗ. ᲩᲐᲜᲐᲬᲔᲠᲘᲡ ᲜᲐᲮᲕᲐ ᲛᲮᲝᲚᲝᲓ ᲛᲐᲗ ᲨᲔᲣᲫᲚᲘᲐᲗ, ᲕᲘᲡᲐᲪ ᲐᲥᲕს პაროლი.

en: Only visible to site admins and editors.
ka_GE: ჩანს მხოლოდ სატის ადმინისტრატორისათვის და რედაქტორისათვის.

en: Visible to everyone.
ka_GE: ჩანს ყველასათვის.

en: Post Visibility
ka_GE: ჩანაწერის ხილვადობა

en: Would you like to privately publish this post now?
ka_GE: გსურთ ამ ჩანაწერის პირადად გამოქვეყნება?

en: Use a secure password
ka_GE: გამოიყენეთ საიმედო პაროლი

en: Create password
ka_GE: პაროლის შექმნა

en: Parent Term
ka_GE: მშობელი ტერმინი

en: Add new term
ka_GE: ახალი ტერმინის დამატება

en: Add new category
ka_GE: ახალი კატეგორიის დამატება

en: Term
ka_GE: ტერმინი

en: Are you sure you want to unpublish this post?
ka_GE: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ამ ჩანაწერის გამოქვეყნების გაუქმება?

en: Immediately
ka_GE: დაუყოვნებლივ

en: Saving
ka_GE: შენახვა

en: Publish:
ka_GE: გამოქვეყნებულია:

en: Are you ready to publish?
ka_GE: მზად ხართ გამოქვეყნებისათვის?

en: Copy Link
ka_GE: ბმულის კოპირება

en: What’s next?
ka_GE: შემდეგ რა ხდება?

en: is now live.
ka_GE: გამოქვეყნებულია.

en: Updating…
ka_GE: განახლება…

en: Publishing…
ka_GE: გამოქვეყნება…

en: %d Revision | %d Revisions
ka_GE[0]: %d რევიზია

en: Learn more about manual excerpts
ka_GE: გაიგეთ მეტი ნაწყვეტების შესახებ

en: Write an excerpt (optional)
ka_GE: ნაწყვეტის დაწერა (არასავალდებულო)

en: Template:
ka_GE: შაბლონი:

en: no parent
ka_GE: მშობლის გარეშე

en: no title
ka_GE: სათაურის გარეშე

en: No blocks found.
ka_GE: ბლოკი ვერ მოიძებნა.

en: %d result found. | %d results found.
ka_GE[0]: %d შედეგია ნაპოვნი.

en: Search for a block
ka_GE: ბლოკის ძებნა

en: Add block
ka_GE: ბლოკის დამატება

en: Copy Error
ka_GE: შეცდომის ტექსტის კოპირება

en: Copy Post Text
ka_GE: ჩანაწერის ტექსტის კოპირება

en: Attempt Recovery
ka_GE: აღდგენის მცდელობა

en: The editor has encountered an unexpected error.
ka_GE: მოხდა მოულოდნელი შეცდომა.

en: (Multiple H1 headings are not recommended)
ka_GE: (არ არის რეკომედებული ერთზე მეტი H1 ტეგის გამოყენება)

en: (Your theme may already use a H1 for the post title)
ka_GE: (თქვენს თემას უკვე შეუძლია H1 ტეგის გამოყენება ჩანაწერის სათაურისათვის)

en: (Incorrect heading level)
ka_GE: (სათაურის არასწორი დონე)

en: (Empty heading)
ka_GE: (სათაურის გარეშე)

en: Convert to Regular Block
ka_GE: ჩვეულებრივ ბლოკად გარდაქმნა

en: More options
ka_GE: დამატებითი პარამეტრები

en: Edit visually
ka_GE: ვიზუალაურად ჩასწორება

en: Blocks cannot be moved down as they are already at the bottom
ka_GE: ბლოკები ვერ გადაადგილდება ქვემოთ, ვინაიდან ისინი უკვე სულ ბოლოშია

en: Blocks cannot be moved up as they are already at the top
ka_GE: ბლოკები ვერ გადაადგილდება ზემოთ, ვინაიდან ისინი უკვე სულ თავშია

en: Block %s is the only block, and cannot be moved
ka_GE: %s ბლოკი ერთადერთი ბლოკია, შესაბამისად ის ვერ გადაადგილდება

en: Edit as HTML
ka_GE: HTML-ში ჩასწორება

en: Convert to Blocks
ka_GE: ბლოკებად გარდაქმნა

en: Block: %s
ka_GE: ბლოკი: %s

en: This block has encountered an error and cannot be previewed.
ka_GE: ეს ბლოკი შეიცავს შეცდომას და შეუძლებელია მისი ნახვა.

en: No block selected.
ka_GE: ბლოკი არ არის არჩეული.

en: Transform into:
ka_GE: გარდაქმნა:

en: Find original
ka_GE: საწყისის მოძებნა

en: Additional settings are now available in the Editor block settings sidebar
ka_GE: დამატებითი პარამეტრები ხელმისაწვდომია პარამტერების გვერდითა ზოლში

en: Close settings
ka_GE: პარამეტრების დახურვა

en: Reset
ka_GE: ჩამოყრა

en: Item removed.
ka_GE: ელემენტი წაშლილია.

en: No results.
ka_GE: შედეგის გარეშე.

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
ka_GE[0]: ნაპოვნია %d შედეგი. გადასაადგილებლად გამოიყენეთ ისარი ზემოთ, ან ქვემოთ.

en: Number of items
ka_GE: ელემენტების რაოდენობა

en: Z → A
ka_GE: ჰ 	 ა

en: A → Z
ka_GE: ა 	 ჰ

en: Select or Upload Media
ka_GE: მედიის არჩევა, ან ატვირთვა

en: Write…
ka_GE: დაწერეთ…

en: poetry
ka_GE: პოეზია

en: Verse
ka_GE: ლექსი

en: New Column
ka_GE: ახალი სვეტი

en: Delete Column
ka_GE: სვეტის წაშლა

en: Add Column After
ka_GE: სვეტის ჩასმა მარჯვნივ

en: Add Column Before
ka_GE: სვეტის ჩასმა მარცხნივ

en: Delete Row
ka_GE: სტრქონის წაშლა

en: Add Row After
ka_GE: სტრიქონის ჩასმა ქვემოთ

en: Add Row Before
ka_GE: სტრიქონის ჩასმა ზემოთ

en: Write subheading…
ka_GE: დაწერეთ ქვესათაური…

en: Write shortcode here…
ka_GE: დაწერეთ მალსახმობი აქ…

en: divider
ka_GE: გამყოფი

en: horizontal-line
ka_GE: ჰორიზონტალური-ხაზი

en: Separator
ka_GE: გამყოფი

en: Write citation…
ka_GE: დაწერეთ ციტატა…

en: Write quote…
ka_GE: დაწერეთ ციტატა…

en: Pullquote
ka_GE: ამონარიდი

en: Write preformatted text…
ka_GE: დაწერეთ დაფორმატებული ტექსტი…

en: text
ka_GE: ტექსტი

en: Write list…
ka_GE: სიის შედგენა…

en: numbered list
ka_GE: დანომრილი სია

en: bullet list
ka_GE: ბურთულებიანი სია

en: Indent list item
ka_GE: სიის ელემენტებზე დაშორების დამატება

en: Outdent list item
ka_GE: სიის ელემენტებზე უკუსააბზაცო შეწევის დამატება

en: Convert to ordered list
ka_GE: დანომრილ სიად გარდაქმნა

en: Convert to unordered list
ka_GE: ბურთულებიან სიად გარდაქმნა

en: recent posts
ka_GE: ბოლო ჩანაწერები

en: Latest Posts
ka_GE: უახლესი ჩანაწერები

en: Display post date
ka_GE: ჩანაწერის თარიღის ჩვენება

en: photo
ka_GE: ფოტო

en: embed
ka_GE: ჩაშენებული

en: subtitle
ka_GE: ქვესათაური

en: title
ka_GE: სათაური

en: Write heading…
ka_GE: დაწერეთ სათაური…

en: Heading %d
ka_GE: სათაური %d

en: images
ka_GE: სურათები

en: Classic
ka_GE: კლასიკური

en: audio
ka_GE: აუდიო

en: music
ka_GE: მუსიკა

en: image
ka_GE: სურათი

en: blog
ka_GE: ბლოგი

en: post | posts
ka_GE[0]: ჩანაწერი

en: Embedded content from %s
ka_GE: ჩაშენებული შიგთავსი, წყარო: %s

en: Enter URL to embed here…
ka_GE: მიუთითეთ URL ჩასაშენებლად…

en: Embedding…
ka_GE: ჩაშენება…

en: Write title…
ka_GE: დაწერეთ სათაური…

en: Edit image
ka_GE: სურათის ჩასწორება

en: Write code…
ka_GE: დაწერეთ კოდი…

en: Add text…
ka_GE: დაამატე ტექსტი…

en: Button
ka_GE: ღილაკი

en: Block has been deleted or is unavailable.
ka_GE: ბლოკი წაშლილია, ან მიუწვდომელია.

en: Write caption…
ka_GE: დაწერეთ მინაწერი…

en: This color combination may be hard for people to read. Try using a brighter background color and/or a darker text color.
ka_GE: ამ ფერთა შეხამებამ შესაძლოა ძნელად წასაკითხი გახადოს ტექსტი. სცადეთ უფრო კაშკაშა ფერი ფონისათვის ან/და ტექსტის უფრო მუქი ფერი.

en: This color combination may be hard for people to read. Try using a darker background color and/or a brighter text color.
ka_GE: ამ ფერთა შეხამებამ შესაძლოა ძნელად წასაკითხი გახადოს ტექსტი. სცადეთ უფრო კაშკაშა ფერი ტექსტისათვის ან/და ფონის უფრო მუქი ფერი.

en: Custom color picker
ka_GE: მორგებული ფერის არჩევა

en: Color: %s
ka_GE: ფერი: %s

en: Password Protected
ka_GE: პაროლით დაცული

en: Are you sure you want to delete this Reusable Block?
    
    It will be permanently removed from all posts and pages that use it.
ka_GE: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ კვლავგამოყენებადი ბლოკის წაშლა?
    
    თქვენი ქმედება გამოიწვევს მის წაშლას ყველა ჩანაწერიდან.

note: Description of the plugin
en: Printing since 1440. This is the development plugin for the new block editor in core.
ka_GE: ვბეჭდავთ 1440 წლიდან. ეს არის ბირთვში ბლოკების რედაქტორის პლაგინის შექმნის პროცესი.

en: Add title
ka_GE: სათაურის დამატება

en: Author
ka_GE: ავტორი

en: Slug
ka_GE: იარლიყი

en: Discussion
ka_GE: დისკუსია

en: Excerpt
ka_GE: ციტატა

en: Publish
ka_GE: გამოქვეყნება

en: Metadata
ka_GE: მეტა-მონაცემები

en: Save
ka_GE: დამახსოვრება

en: Documentation
ka_GE: დოკუმენტაცია

en: Select Category
ka_GE: კატეგორიის არჩევა

en: (Untitled)
ka_GE: (უსათაურო)

en: Demo
ka_GE: დემო

note: translators: %s: Human-readable time difference.
en: %s ago
ka_GE: %s-ის წინ
