Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (541 entries)

en: Too many bookmarks: cannot create any more.
gl_ES: Demasiados marcadores: non podes crear ningún máis.

en: The block types which can use this pattern.
gl_ES: Os tipos de bloque que poden usar este padrón.

note: translators: %d is the post ID.
en: Untitled post %d
gl_ES: Entrada sen título %d

note: Description of the plugin
en: Printing since 1440. This is the development plugin for the block editor, site editor, and other future WordPress core functionality.
gl_ES: Imprimindo desde 1440. Este é o plugin de desenvolvemento do editor de bloques, o editor do sitio e outras futuras funcionalidades do núcleo de WordPress.

en: Font family not defined in the variation or "slug".
gl_ES: A familia de fontes non está definida na variación ou «slug».

en: An array of template types where the pattern fits.
gl_ES: Unha lista dos tipos de modelo nos que o padrón encaixa.

note: translators: 1: theme.json, 2: Value name, 3: Value path, 4: Another value name.
en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
gl_ES: O teu arquivo %1$s usa un valor dinámico (%2$s) para o valor %3$s. Porén, o valor %3$s tamén é dinámico (apunta a %4$s) e referenciar valores dinámicos non está soportado. Por favor, actualiza %3$s para referenciar directamente a %4$s.

en: Block inspector tab display overrides.
gl_ES: A pestana do inspector de bloques mostra as novas configuracións.

en: Markup is not allowed in CSS.
gl_ES: Non se permite marcado dentro de CSS.

en: Different layouts containing video or audio.
gl_ES: Distintos deseños que conteñen vídeos ou audios.

[ctx: Block pattern category]
en: Media
gl_ES: Medios

en: Different layouts for displaying images.
gl_ES: Distintos deseños para mostrar imaxes.

en: Showcase your latest work.
gl_ES: Mostra o teu traballo máis recente.

[ctx: Block pattern category]
en: Portfolio
gl_ES: Carteira

en: Introduce yourself.
gl_ES: Preséntate.

[ctx: Block pattern category]
en: About
gl_ES: Acerca de

en: Display your contact information.
gl_ES: Mostra a túa información de contacto.

[ctx: Block pattern category]
en: Contact
gl_ES: Contacto

en: Briefly describe what your business does and how you can help.
gl_ES: Describe brevemente en que consiste o teu negocio e como podes axudar.

[ctx: Block pattern category]
en: Services
gl_ES: Servizos

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
gl_ES: Comparte valoracións sobre a túa marca/negocio.

en: A variety of designs to display your team members.
gl_ES: Un conxunto de deseños para mostrar os membros do teu equipo.

[ctx: Block pattern category]
en: Team
gl_ES: Equipo

en: Sections whose purpose is to trigger a specific action.
gl_ES: Seccións para desencadear unha acción específica.

[ctx: Block pattern category]
en: Call to Action
gl_ES: Chamada á acción

[ctx: block keyword]
en: page
gl_ES: páxina

[ctx: block description]
en: Displays a page inside a list of all pages.
gl_ES: Visualiza unha páxina dentro dunha lista de páxinas.

[ctx: block title]
en: Page List Item
gl_ES: Elemento da lista de páxinas

en: A set of high quality curated patterns.
gl_ES: Unha selección de padróns de alta calidade.

en: Display your latest posts in lists, grids or other layouts.
gl_ES: Mostrar as túas últimas entradas en listas, cuadrículas, ou outras disposicións.

en: Patterns containing mostly text.
gl_ES: Padróns que conteñen principalmente texto.

en: A variety of header designs displaying your site title and navigation.
gl_ES: Unha variedade de deseños de cabeceiras con título do sitio e navegación.

en: A variety of footer designs displaying information and site navigation.
gl_ES: Unha variedade de deseños de pés de páxina con información e navegación do sitio.

en: Multi-column patterns with more complex layouts.
gl_ES: Padróns de múltiples columnas con estruturas complexas.

en: Patterns that contain buttons and call to actions.
gl_ES: Padróns que conteñen botóns e chamadas á acción.

en: Test the Global Styles color randomizer; a utility that lets you mix the current color palette pseudo-randomly.
gl_ES: Proba o modo aleatorio de cor dos estilos globais. É unha utilidade que mestura de xeito case-aleatorio a paleta de cor actual.

en: Color randomizer
gl_ES: Aleatorizador de cores

en: Indicates whether the current theme supports block-based templates.
gl_ES: Indica si o tema actual ten soporte para modelos baseados en bloques.

en: Offset the result set by a specific number of items.
gl_ES: Despraza os resultados un número específico de elementos.

en: Maximum number of items to be returned in result set.
gl_ES: Número máximo de elementos que se devolverán.

en: Current page of the collection.
gl_ES: Páxina actual da colección.

note: translators: %s is post ID to describe the link for screen readers.
en: untitled post %s
gl_ES: entrada sen título

[ctx: Block pattern category]
en: Headers
gl_ES: Cabeceiras

[ctx: Block pattern category]
en: Footers
gl_ES: Pés de páxina

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
gl_ES: Columnas

en: The category description, in human readable format.
gl_ES: A descrición da categoría, en formato lexíbel para humanos.

note: translators: Custom template description in the Site Editor. %s: Post title. translators: Custom template description in the Site Editor. %s: Term title.
en: Template for %s
gl_ES: Modelo para %s

en: Raw size value must be a string, integer or a float.
gl_ES: O valor de tamaño sen formato debe ser unha cadea, un número enteiro ou un número decimal.

en: There&#8217;s no content to show here yet.
gl_ES: Aínda non hai contido para mostrar.

[ctx: block title]
en: Comments Previous Page
gl_ES: Páxina de comentarios anterior

[ctx: block title]
en: Comments Next Page
gl_ES: Páxina de comentarios seguinte

note: translators: Represents the title of a user's custom template in the Site Editor referencing a deleted author, where %s is the author's nicename, e.g. "Deleted author: jane-doe".
en: Deleted author: %s
gl_ES: Autor borrado: %s

note: translators: Custom template title in the Site Editor referencing a post that was not found. 1: Post type singular name, 2: Post type slug. translators: Custom template title in the Site Editor, referencing a taxonomy term that was not found. 1: Taxonomy singular name, 2: Term slug.
en: Not found: %1$s (%2$s)
gl_ES: Non encontrado: %1$s (%2$s)

en: Test a new zoomed out view on the site editor (Warning: The new feature is not ready. You may experience UX issues that are being addressed)
gl_ES: Proba unha nova vista ampliada no editor do sitio (advertencia: esta funcionalidade no está terminada, podes experimentar problemas de usabilidade que se están a correxir)

en: Zoomed out view
gl_ES: Vista ampliada

en: Whether a theme uses block-based template parts.
gl_ES: Se un tema usa partes de modelo baseadas en bloques.

en: The theme you are currently using doesn't block-based template parts.
gl_ES: O tema que estás a usar non utiliza partes de modelo baseadas en bloques.

en: If the value is a string, the value will be used as the archive slug. If the value is false the post type has no archive.
gl_ES: Se o valor é unha cadea, usarase como slug do arquivo. Se o valor é falso, o tipo de contido non ten arquivo.

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg
gl_ES: $store debe ser unha instancia de WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg

en: Disables custom spacing sizes.
gl_ES: Desactiva os espazados personalizados.

note: translators: Represents the title of a user's custom template in the Site Editor, where %s is the author's name, e.g. "Author: Jane Doe".
en: Author: %s
gl_ES: Autor: %s

en: Disables output of layout styles.
gl_ES: Desactiva a saída de estilos de deseño.

en: Whether the theme disables generated layout styles.
gl_ES: Se o tema desactiva os estilos de deseño xerados.

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type ex. in `taxonomy-books` we extract the `taxonomy`
gl_ES: O prefixo do modelo creado. Úsase para extraer o tipo de modelo principal, por exemplo. no caso de `taxonomy-books` o modelo principal é `taxonomy`

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
gl_ES:  Indica se o modelo é personalizado ou forma parte da xerarquía de modelos

en: The slug of the template to get the fallback for
gl_ES: O slug do modelo para conseguir unha alternativa

note: translators: %s is the search term.
en: Search results for: "%s"
gl_ES: Resultados de busca de: «%s»

en: Whether the V2 of the list block that uses inner blocks should be enabled.
gl_ES: Se a V2 do bloque de lista, que usa bloques internos, debe activarse.

en: Active theme spacing scale.
gl_ES: Escala de espazado do tema activo.

en: Active theme spacing sizes.
gl_ES: Tamaños de espazado do tema activo.

note: translators: %s: Digit to indicate multiple of sizing, eg. 2X-Large.
en: %sX-Large
gl_ES: %sX-Grande

note: translators: %s: Digit to indicate multiple of sizing, eg. 2X-Small.
en: %sX-Small
gl_ES: %sX-Pequeno

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
gl_ES: Algúns dos valores da variable «settings.spacing.spacingScale» no theme.json non son válidos

note: translators: Represents the description of a user's custom template in the Site Editor, e.g. "Template for Author: Jane Doe".
en: Template for %1$s
gl_ES: Modelo para %1$s

en: An array of post types that the pattern is restricted to be used with.
gl_ES:  Unha lista de tipos de entradas nos que se pode usar o padrón.

[ctx: block title]
en: Categories List
gl_ES: Lista de categorías

note: translators: %s: taxonomy's label
en: Display the assigned taxonomy: %s
gl_ES: Mostrar a taxonomía asignada: %s

note: translators: %s: Number of comments.
en: %s response | %s responses
gl_ES[0]: %s resposta
gl_ES[1]: %s respostas

note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
gl_ES[0]: %1$s resposta a %2$s
gl_ES[1]: %1$s resposta a %2$s

[ctx: block title]
en: Comments
gl_ES: Comentarios

note: translators: %s: Post title.
en: Response to %s
gl_ES: Resposta a %s

en: The date and time the preferences were updated.
gl_ES: As preferencias de data e hora foron actualizadas.

en: Response
gl_ES: Resposta

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
gl_ES: O teu comentario agarda a ser moderado. Isto é unha vista previa; o teu comentario será visible despois de que sexa aprobado.

en: Your comment is awaiting moderation.
gl_ES: O teu comentario agarda a ser moderado.

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of comments
gl_ES: Amosa un título co número de comentarios

[ctx: block title]
en: Comments Title
gl_ES: Título dos comentarios

note: translators: %s: Post title.
en: Responses to %s
gl_ES: Respostas a %s

note: translators: %s: Post title.
en: One response to %s
gl_ES: Unha reposta a %s

en: Determines whether the pattern is visible in inserter.
gl_ES: Determina se o padrón é visible no panel de inserción.

en: Responses
gl_ES: Respostas

en: One response
gl_ES: Unha resposta

[ctx: block description]
en: Gather blocks in a layout container.
gl_ES: Reúne bloques nun contedor de estrutura.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post comments using different visual configurations.
gl_ES: Un bloque avanzado que permite amosar os comentarios das entradas usando diferentes configuracións visuais.

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the comment was posted.
gl_ES: Amosa a data na que foi publicado o comentario.

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the comment.
gl_ES: Amosa o nome do autor ou autora do comentario

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block instead.
gl_ES: Este bloque está obsoleto. Por favor, utiliza o bloque de avatares non seu lugar.

[ctx: block title]
en: Comment Author Avatar (deprecated)
gl_ES: Avatar do autor ou autora do comentario (obsoleto)

en: Whether the V2 of the quote block that uses inner blocks should be enabled.
gl_ES: Se a V2 do bloque de cita, que usa bloques internos, debe activarse.

en: The pattern keywords.
gl_ES: Palabras clave do padrón.

en: Block types that the pattern is intended to be used with.
gl_ES: Tipos de bloques destinados a usarse co padrón.

en: The pattern viewport width for inserter preview.
gl_ES: O ancho da pantalla do padrón para a vista previa do panel de inserción.

en: The pattern detailed description.
gl_ES: A descrición detallada do padrón.

en: The pattern name.
gl_ES: O nome do padrón.

en: The category label, in human readable format.
gl_ES: A etiqueta da categoría, en formato lexible para persoas humanas.

en: The category name.
gl_ES: O nome da categoría.

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
gl_ES: Non se pode engadir un RSS feed á páxina de inicio deste sitio, xa que podería provocar un bucle que ralentice o teu sitio. Proba a usar outro bloque, como o de <strong>«Últimas entradas»</strong>, para amosar unha lista de entradas do sitio.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render content when no query results are found.
gl_ES: Contén os elementos do bloque que amosan o contido cando non se encontra ningún resultado na consulta.

[ctx: block title]
en: No results
gl_ES: Sen resultados

[ctx: block description]
en: Create a list item.
gl_ES: Crea un elemento de lista.

[ctx: block title]
en: List item
gl_ES: Elemento de lista

[ctx: block description]
en: Add a user’s avatar.
gl_ES: Engade un avatar de usuario.

note: translators: %1s: file name; %2s: slug value found.
en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
gl_ES: Non se puido rexistrar o arquivo «%s» como padrón de bloques (falta o campo «Título»)

note: translators: %1s: file name; %2s: slug value found.
en: Could not register file "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
gl_ES: Non se puido rexistrar o arquivo «%1$s» como padrón de bloques (o slug «%2$s» non é válido)

note: translators: %s: file name.
en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
gl_ES: Non se puido rexistrar o arquivo «%s» como padrón de bloques (falta o campo «slug»)

note: translators: %s is the Comment Author name.
en: (%s website link, opens in a new tab)
gl_ES: (ligazón á web de %s, ábrese nunha nova pestana)

note: translators: %s is the Author name.
en: (%s author archive, opens in a new tab)
gl_ES: (arquivo do autor %s, ábrese nunha nova pestana)

[ctx: block description]
en: Displays the link of a post, page, or any other content-type.
gl_ES: Mostra a ligazón dunha entrada, unha páxina ou de calquera outro tipo de contido.

[ctx: block title]
en: Read More
gl_ES: Ler máis

[ctx: block description]
en: The author biography.
gl_ES: A biografía do autor.

[ctx: block title]
en: Post Author Biography
gl_ES: Biografía do autor da entrada

en: Older Comments
gl_ES: Comentarios anteriores

en: Newer Comments
gl_ES: Comentarios seguintes

[ctx: block description]
en: Display post author details such as name, avatar, and bio.
gl_ES: Mostra detalles do autor da entrada, tales como o nome, avatar e biografía.

[ctx: block description]
en: The author name.
gl_ES: O nome do autor.

[ctx: block title]
en: Post Author Name
gl_ES: Nome do autor da entrada

[ctx: block description]
en: Displays the previous comment's page link.
gl_ES: Mostra a ligazón á páxina dos comentarios anteriores.

[ctx: block description]
en: Displays the next comment's page link.
gl_ES: Mostra a ligazón á páxina de comentarios seguintes.

en: Site icon.
gl_ES: Icona do sitio.

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
gl_ES: Extra grande

[ctx: block title]
en: Pagination
gl_ES: Paxinación

[ctx: block title]
en: Previous Page
gl_ES: Páxina anterior

[ctx: block title]
en: Page Numbers
gl_ES: Números de páxina

[ctx: block title]
en: Next Page
gl_ES: Páxina seguinte

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for comments pagination.
gl_ES: Mostra unha lista de números de páxina para a paxinación de comentarios.

note: translators: Accessibility text. %s: Parent page title.
en: %s submenu
gl_ES: Submenú de %s

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of comments, when applicable.
gl_ES: Cando sexa aplicable, mostra unha navegación paxinada ao seguinte/anterior conxunto de comentarios.

[ctx: block title]
en: Comments Pagination
gl_ES: Paxinación dos comentarios

en: Invalid author ID.
gl_ES: ID de autor non válido.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Comments block instead.
gl_ES: Este bloque está obsoleto. Por favor, utiliza o bloque de Comentarios no seu lugar.

[ctx: block title]
en: Post Comment (deprecated)
gl_ES: Comentario da entrada (obsoleto)

[ctx: block description]
en: Show a block pattern.
gl_ES: Mostra un padrón de bloques.

[ctx: block title]
en: Pattern
gl_ES: Padrón

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display a comment, like the title, date, author, avatar and more.
gl_ES: Contén os elementos do bloque usados para amosar un comentario, como o título, data, autor, avatar e máis.

[ctx: block title]
en: Comment Template
gl_ES: Modelo de comentario

[ctx: block description]
en: Displays a link to reply to a comment.
gl_ES: Mostra a ligazón para responder a un comentario.

[ctx: block title]
en: Comment Reply Link
gl_ES: Ligazón para responder a comentario

[ctx: block description]
en: Displays a link to edit the comment in the WordPress Dashboard. This link is only visible to users with the edit comment capability.
gl_ES: Mostra unha ligazón para editar o comentario no escritorio de WordPress. Esta ligazón só é visible para os usuarios coa capacidade de editar comentarios.

[ctx: block title]
en: Comment Edit Link
gl_ES: Ligazón para editar comentario

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a comment.
gl_ES: Mostra o contido dun comentario.

[ctx: block title]
en: Comment Author Name
gl_ES: Nome do author do comentario

en: Theme not found.
gl_ES: Tema non encontrado.

note: translators: %s is the Author name. translators: %s is the Comment Author name
en: %s Avatar
gl_ES: Avatar de %s

[ctx: block style label]
en: Plain
gl_ES: Simple

[ctx: block description]
en: Displays the name of this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This will also appear in the browser title bar and in search results.
gl_ES: Mostra o nome deste sitio. Actualiza o bloque e os cambios aplícanse en todas partes onde se use. Isto tamén aparecerá no título da barra do navegador e nos resultados de busca.

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
gl_ES: Anterior:

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
gl_ES: Seguinte:

[ctx: block description]
en: Add a submenu to your navigation.
gl_ES: Engade un submenú á túa navegación.

[ctx: block title]
en: Submenu
gl_ES: Submenú

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
gl_ES: Mostra contido en múltiples columnas, e engade bloques a cada unha delas.

[ctx: block description]
en: Create structured content in rows and columns to display information.
gl_ES: Crea contido estruturado en filas e columnas para mostrar información.

[ctx: Duotone name]
en: Blue and orange
gl_ES: Azul e laranxa

[ctx: Duotone name]
en: Purple and green
gl_ES: Morado e verde

[ctx: Duotone name]
en: Magenta and yellow
gl_ES: Maxenta e amarelo

[ctx: Duotone name]
en: Midnight
gl_ES: Medianoite

[ctx: Duotone name]
en: Blue and red
gl_ES: Azul e vermello

[ctx: Duotone name]
en: Purple and yellow
gl_ES: Morado e amarelo

[ctx: Duotone name]
en: Grayscale
gl_ES: Escala de grises

[ctx: Duotone name]
en: Dark grayscale
gl_ES: Escala de grises escura

[ctx: Gradient name]
en: Midnight
gl_ES: Medianoite

[ctx: Gradient name]
en: Electric grass
gl_ES: Herba eléctrica

[ctx: Gradient name]
en: Pale ocean
gl_ES: Océano pálido

[ctx: Gradient name]
en: Luminous dusk
gl_ES: Solpor luminoso

[ctx: Gradient name]
en: Blush bordeaux
gl_ES: Rubor burdeos

[ctx: Gradient name]
en: Blush light purple
gl_ES: Rubor morado claro

[ctx: Gradient name]
en: Cool to warm spectrum
gl_ES: Espectro frío a quente

[ctx: Gradient name]
en: Very light gray to cyan bluish gray
gl_ES: Gris moi claro a gris azulado ciano

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid orange to vivid red
gl_ES: Laranxa vivo luminoso a vermello vivo

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid amber to luminous vivid orange
gl_ES: Ámbar vivo luminoso a laranxa vivo luminoso

[ctx: Gradient name]
en: Light green cyan to vivid green cyan
gl_ES: Verde ciano claro a verde ciano vivo

[ctx: Gradient name]
en: Vivid cyan blue to vivid purple
gl_ES: Ciano azul vivo a morado vivo

[ctx: Color name]
en: Vivid purple
gl_ES: Morado vivo

[ctx: Color name]
en: Vivid cyan blue
gl_ES: Azul ciano vivo

[ctx: Color name]
en: Pale cyan blue
gl_ES: Azul ciano pálido

[ctx: Color name]
en: Vivid green cyan
gl_ES: Ciano verde vivo

[ctx: Color name]
en: Light green cyan
gl_ES: Ciano verde claro

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid amber
gl_ES: Ambar vivo luminoso

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid orange
gl_ES: Laranxa vivo luminoso

[ctx: Color name]
en: Vivid red
gl_ES: Vermello vivo

[ctx: Color name]
en: Pale pink
gl_ES: Rosa pálido

[ctx: Color name]
en: White
gl_ES: Branco

[ctx: Color name]
en: Cyan bluish gray
gl_ES: Gris azulado cian

[ctx: Color name]
en: Black
gl_ES: Negro

[ctx: Font size name]
en: Large
gl_ES: Grande

[ctx: Font size name]
en: Medium
gl_ES: Mediana

[ctx: Font size name]
en: Small
gl_ES: Pequena

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post types based on different query parameters and visual configurations.
gl_ES: Un bloque avanzado que permite amosar tipos de contido baseado en distintos parámetros de consulta e configuracións visuais.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a post, like the title, date, featured image, content or excerpt, and more.
gl_ES: Contén os elementos do bloque utilizados para amosar unha entrada, como o título, data, imaxe destacada, contido ou extracto, e máis.

[ctx: block title]
en: Post Template
gl_ES: Modelo de entrada

[ctx: block keyword]
en: link
gl_ES: ligazón

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
gl_ES: O bloque de calendario está oculto porque non hai ningunha entrada publicada.

[ctx: block keyword]
en: movie
gl_ES: filme

[ctx: block description]
en: Embed a video from your media library or upload a new one.
gl_ES: Incrusta un vídeo dende a túa biblioteca de medios ou sube un novo.

[ctx: block keyword]
en: poem
gl_ES: poema

[ctx: block keyword]
en: poetry
gl_ES: poesía

[ctx: block description]
en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
gl_ES: Inserta poesía. Utiliza formatos de espazado especiais. Ou cita letras de cancións.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
gl_ES: Este bloque está obsoleto. Por favor, utiliza o bloque de Columnas no seu lugar.

[ctx: block description]
en: A cloud of your most used tags.
gl_ES: Unha nube das túas etiquetas máis utilizadas.

[ctx: block style label]
en: Stripes
gl_ES: Franxas

[ctx: block keyword]
en: summary
gl_ES: resumo

[ctx: block keyword]
en: document outline
gl_ES: esquema do documento

[ctx: block description]
en: Summarize your post with a list of headings. Add HTML anchors to Heading blocks to link them here.
gl_ES: Resume a túa entrada cunha lista de títulos. Engade áncoras HTML aos bloques de título para vinculalos aquí.

[ctx: block title]
en: Table of Contents
gl_ES: Táboa de contidos

[ctx: block description]
en: Add white space between blocks and customize its height.
gl_ES: Engade espazo en branco entre bloques e personaliza a súa altura.

[ctx: block style label]
en: Pill Shape
gl_ES: Forma de pastilla

[ctx: block style label]
en: Logos Only
gl_ES: Só logotipos

[ctx: block description]
en: Display icons linking to your social media profiles or sites.
gl_ES: Mostra iconas que enlazan cos teus perfís de medios sociais ou sitios.

[ctx: block description]
en: Display an icon linking to a social media profile or site.
gl_ES: Mostra unha icona que enlaza a un perfil de medios sociais ou a un sitio.

[ctx: block keyword]
en: description
gl_ES: descrición

[ctx: block description]
en: Describe in a few words what the site is about. The tagline can be used in search results or when sharing on social networks even if it’s not displayed in the theme design.
gl_ES: Describe en poucas palabras de que trata o sitio. O lema pódese usar nos resultados de busca ou ao compartir en redes sociais aínda que non se mostre no deseño do tema.

[ctx: block description]
en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
gl_ES: Engade elementos adicionais personalizados cun shortcode de WordPress.

[ctx: block style label]
en: Dots
gl_ES: Puntos

[ctx: block style label]
en: Wide Line
gl_ES: Liña ancha

[ctx: block keyword]
en: divider
gl_ES: separador

[ctx: block keyword]
en: horizontal-line
gl_ES: liña horizontal

[ctx: block description]
en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
gl_ES: Crea unha ruptura entre ideas ou seccións cun separador horizontal.

[ctx: block keyword]
en: find
gl_ES: encontrar

[ctx: block description]
en: Help visitors find your content.
gl_ES: Axuda aos visitantes a descubrir o teu contido.

[ctx: block description]
en: Display entries from any RSS or Atom feed.
gl_ES: Mostra entradas de calquera feed RSS ou Atom.

[ctx: block keyword]
en: cite
gl_ES: cita

[ctx: block keyword]
en: blockquote
gl_ES: cita

[ctx: block description]
en: Display the query title.
gl_ES: Mostra o título da consulta.

[ctx: block title]
en: Query Title
gl_ES: Título da consulta

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of posts, when applicable.
gl_ES: Cando sexa aplicable, mostra unha navegación paxinada ao seguinte/anterior conxunto de entradas.

[ctx: block description]
en: Displays the previous posts page link.
gl_ES: Mostra a ligazón á páxina dos comentarios anteriores.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for pagination
gl_ES: Mostra unha lista de números de páxina para a paxinación

[ctx: block description]
en: Displays the next posts page link.
gl_ES: Mostra a ligazón á páxina de comentarios seguintes.

[ctx: block description]
en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
gl_ES: Dá un énfase visual especial a unha cita do teu texto.

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
gl_ES: Engade texto que respecte os teus espazos e tabulados e que tamén permite estilos.

[ctx: block description]
en: Displays the title of a post, page, or any other content-type.
gl_ES: Mostra o título dunha entrada, unha páxina ou calquera outro tipo de contido.

[ctx: block description]
en: Post terms.
gl_ES: Termos da entrada.

[ctx: block description]
en: Displays the next or previous post link that is adjacent to the current post.
gl_ES: Mostra a ligazón á entrada anterior ou seguinte adxacentes á entrada actual.

[ctx: block title]
en: Post Navigation Link
gl_ES: Ligazón de navegación de entradas

[ctx: block description]
en: Display a post's featured image.
gl_ES: Mostra a imaxe destacada dunha entrada.

[ctx: block description]
en: Display a post's excerpt.
gl_ES: Mostra un extracto da entrada.

[ctx: block description]
en: Add the date of this post.
gl_ES: Engade a data desta entrada.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a post or page.
gl_ES: Mostra o contido dunha entrada ou páxina.

[ctx: block description]
en: Displays the link to the current post comments.
gl_ES: Mostra a ligazón aos comentarios actuais da entrada.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments form.
gl_ES: Mostra o formulario de comentarios dunha entrada.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments count.
gl_ES: Mostra o número de comentarios dunha entrada.

[ctx: block keyword]
en: text
gl_ES: texto

[ctx: block description]
en: Start with the basic building block of all narrative.
gl_ES: Empeza co bloque que cimenta toda a narrativa.

[ctx: block description]
en: Display a list of all pages.
gl_ES: Mostra unha lista de tódalas páxinas.

[ctx: block keyword]
en: pagination
gl_ES: paxinación

[ctx: block keyword]
en: next page
gl_ES: páxina seguinte

[ctx: block description]
en: Separate your content into a multi-page experience.
gl_ES: Separa o teu contido nunha experiencia multi-páxina.

[ctx: block keyword]
en: navigation
gl_ES: navegación

[ctx: block keyword]
en: menu
gl_ES: menú

[ctx: block description]
en: A collection of blocks that allow visitors to get around your site.
gl_ES: Unha colección de bloques que permite aos visitantes moverse polo teu sitio.

[ctx: block description]
en: Add a page, link, or another item to your navigation.
gl_ES: Engade unha páxina, ligazón ou outro elemento á túa navegación.

[ctx: block keyword]
en: read more
gl_ES: ler máis

[ctx: block description]
en: Content before this block will be shown in the excerpt on your archives page.
gl_ES: O contido anterior a este bloque mostrarase no extracto da túa páxina de arquivo.

[ctx: block description]
en: Your site doesn’t include support for this block.
gl_ES: O teu sitio non inclúe soporte para este bloque.

[ctx: block keyword]
en: video
gl_ES: vídeo

[ctx: block keyword]
en: image
gl_ES: imaxe

[ctx: block description]
en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
gl_ES: Coloca as palabras e os contidos multimedia un á beira do outro para ter un deseño máis rico.

[ctx: block keyword]
en: form
gl_ES: formulario

[ctx: block keyword]
en: logout
gl_ES: saír

[ctx: block keyword]
en: login
gl_ES: acceder

[ctx: block description]
en: Show login & logout links.
gl_ES: Amosar ligazóns de inicio e fin de sesión.

[ctx: block keyword]
en: numbered list
gl_ES: lista numerada

[ctx: block keyword]
en: ordered list
gl_ES: lista ordenada

[ctx: block keyword]
en: bullet list
gl_ES: lista de viñetas

[ctx: block description]
en: Create a bulleted or numbered list.
gl_ES: Crea unha lista de viñetas ou numerada.

[ctx: block description]
en: Display a legacy widget.
gl_ES: Mostra un widget herdado.

[ctx: block title]
en: Legacy Widget
gl_ES: Widget herdado

[ctx: block keyword]
en: recent posts
gl_ES: entradas recentes

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent posts.
gl_ES: Mostra unha lista das túas entradas máis recentes.

[ctx: block keyword]
en: recent comments
gl_ES: comentarios recentes

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent comments.
gl_ES: Mostra unha lista dos teus comentarios máis recentes.

[ctx: block style label]
en: Rounded
gl_ES: Redondeado

[ctx: block style label]
en: Default
gl_ES: Predeterminado

[ctx: block keyword]
en: picture
gl_ES: imaxe

[ctx: block keyword]
en: photo
gl_ES: foto

[ctx: block description]
en: Insert an image to make a visual statement.
gl_ES: Inserta unha imaxe para xerar un impacto visual.

[ctx: block keyword]
en: embed
gl_ES: incrustar

[ctx: block description]
en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
gl_ES: Engade código personalizado HTML e  previsualízao mentres o editas.

[ctx: block description]
en: Create a link that always points to the homepage of the site. Usually not necessary if there is already a site title link present in the header.
gl_ES: Crea unha ligazón que sempre apunte á páxina de inicio do sitio. Normalmente non é necesario se xa hai unha ligazón ao título do sitio presente na cabeceira.

[ctx: block title]
en: Home Link
gl_ES: Ligazón ao inicio

[ctx: block keyword]
en: subtitle
gl_ES: subtítulo

[ctx: block keyword]
en: title
gl_ES: título

[ctx: block keyword]
en: section
gl_ES: sección

[ctx: block keyword]
en: row
gl_ES: fila

[ctx: block keyword]
en: wrapper
gl_ES: envoltura

[ctx: block keyword]
en: container
gl_ES: contedor

[ctx: block keyword]
en: photos
gl_ES: fotos

[ctx: block keyword]
en: images
gl_ES: imaxes

[ctx: block description]
en: Display multiple images in a rich gallery.
gl_ES: Mostra múltiples imaxes nunha galería enriquecida.

[ctx: block description]
en: Use the classic WordPress editor.
gl_ES: Usar o editor clásico de WordPress.

[ctx: block keyword]
en: download
gl_ES: descarga

[ctx: block keyword]
en: document
gl_ES: documento

[ctx: block description]
en: Add a link to a downloadable file.
gl_ES: Engade unha ligazón a un arquivo descargable.

[ctx: block description]
en: Add an image or video with a text overlay — great for headers.
gl_ES: Engade unha imaxe ou un video cun texto superposto — xenial para cabeceiras.

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
gl_ES: Unha columna simple dentro dun bloque de columnas.

[ctx: block description]
en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
gl_ES: Mostra fragmentos de código que respetan os teus espazos e tabuladores.

[ctx: block description]
en: Display a list of all categories.
gl_ES: Mostra unha lista de todas as categorías.

[ctx: block keyword]
en: archive
gl_ES: arquivo

[ctx: block keyword]
en: posts
gl_ES: entradas

[ctx: block description]
en: A calendar of your site’s posts.
gl_ES: Un calendario das entradas do teu sitio.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a group of button-style links.
gl_ES: Anima aos visitantes a que realicen algunha acción cun grupo de ligazóns estilo botón.

[ctx: block style label]
en: Outline
gl_ES: Contorno

[ctx: block style label]
en: Fill
gl_ES: Recheo

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a button-style link.
gl_ES: Anima aos visitantes a que fagan algunha acción cunha ligazón estilo botón.

[ctx: block keyword]
en: recording
gl_ES: gravación

[ctx: block keyword]
en: sound
gl_ES: son

[ctx: block keyword]
en: music
gl_ES: música

[ctx: block description]
en: Embed a simple audio player.
gl_ES: Incrusta un reprodutor sinxelo de audio.

[ctx: block description]
en: Display a date archive of your posts.
gl_ES: Mostra un arquivo por datas das túas entradas.

en: (Home link, opens in a new tab)
gl_ES: (ligazón a «Inicio», ábrese nunha nova pestana)

en: Close menu
gl_ES: Cerrar o menú

en: Open menu
gl_ES: Abrir o menú

en: Styles consolidated from core, theme, and user origins.
gl_ES: Estilos consolidados das orixes do núcleo, do tema e do usuario.

en: Settings consolidated from core, theme, and user origins.
gl_ES: Axustes consolidados das orixes do núcleo, do tema e do usuario.

en: Active theme gradients.
gl_ES: Degradados do tema activo.

en: Active theme font sizes.
gl_ES: Tamaños de fonte do tema activo.

en: Active theme color palette.
gl_ES: Paleta de cores do tema activo.

en: Maximum upload size in bytes allowed for the site.
gl_ES: Tamaño máximo de subida en bytes permitido no sitio.

en: Available image sizes.
gl_ES: Tamaños de imaxe dispoñibles.

en: Determines whether the image editing feature is enabled.
gl_ES: Determina se as ferramentas de edición da imaxe están activadas.

en: Available image dimensions.
gl_ES: Dimensións dispoñibles da imaxe.

en: Default size for images.
gl_ES: Tamaño por defecto para as imaxes.

en: Determines whether the current locale is right-to-left (RTL).
gl_ES: Determina se o idioma local actual é de dereita a esquerda (RTL).

en: Enables custom units.
gl_ES: Activa as unidades personalizadas.

en: Enables custom spacing.
gl_ES: Activa o espazado personalizado.

en: Enables custom line height.
gl_ES: Activa a altura de liña personalizada.

en: Disables custom font size.
gl_ES: Desactiva o tamaño de fonte personalizado.

en: Disables custom colors.
gl_ES: Desactiva as cores personalizadas.

en: Returns all the categories for block types that will be shown in the block editor.
gl_ES: Devolve todas as categorías para os tipos de bloque que se mostrarán no editor de bloques.

en: List of allowed mime types and file extensions.
gl_ES: Lista de tipos mime e extensións de arquivo permitidas.

en: List of allowed block types.
gl_ES: Lista de tipos de bloque permitidos.

en: Enable/Disable Wide/Full Alignments.
gl_ES: Activar/desactivar aliñación ampla/completa.

en: Widget types to hide from Legacy Widget block.
gl_ES: Tipos de widget a ocultar no bloque de widget herdado.

en: Enable/disable layouts support in container blocks.
gl_ES: Activar/desactivar compatibilidade coa maquetación en bloques de contedor.

en: Editor styles
gl_ES: Estilos do editor

en: Enables experimental Site Editor blocks
gl_ES: Activa os bloques experimentais do editor do sitio

en: Sorry, you are not allowed to read the block editor settings.
gl_ES: Síntoo, non tes permisos para ler os axustes do editor de bloques.

[ctx: block description]
en: Display the description of categories, tags and custom taxonomies when viewing an archive.
gl_ES: Mostra a descrición de categorías, etiquetas e taxonomías personalizadas ao ver un arquivo.

[ctx: block title]
en: Term Description
gl_ES: Descrición do termo

[ctx: block title]
en: Post Comments Link
gl_ES: Ligazón dos comentarios da entrada

[ctx: block title]
en: Login/out
gl_ES: Acceder/saír

[ctx: block title]
en: Custom Link
gl_ES: Ligazón personalizada

note: translators: %s: filename.
en: Embed of %s.
gl_ES: Incrustado de %s.

en: PDF embed
gl_ES: PDF incrustado

en: A link to a post format
gl_ES: Unha ligazón a un formato de entrada

en: Post Format Link
gl_ES: Ligazón a formato de entrada

en: This content is password protected.
gl_ES: Este contido está protexido por contrasinal.

note: translators: 1: Number of comments, 2: post title
en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
gl_ES[0]: %1$s comentario<span class="screen-reader-text"> en %2$s</span>
gl_ES[1]: %1$s comentarios<span class="screen-reader-text"> en %2$s</span>

note: translators: %s post title
en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
gl_ES: Non hai comentarios<span class="screen-reader-text"> en %s</span>

[ctx: Template name]
en: Search
gl_ES: Buscar

[ctx: Template name]
en: Tag
gl_ES: Etiqueta

[ctx: Template name]
en: Date
gl_ES: Data

[ctx: Template name]
en: Category
gl_ES: Categoría

[ctx: Template name]
en: Author
gl_ES: Autor

[ctx: block description]
en: Edit the different global regions of your site, like the header, footer, sidebar, or create your own.
gl_ES: Edita as distintas rexións globais do teu sitio, como a cabeceira, pé de páxina, barra lateral, ou crea as túas propias.

[ctx: block title]
en: Page List
gl_ES: Lista de páxinas

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
gl_ES: Anterior

[ctx: label for next post link]
en: Next
gl_ES: Seguinte

en: Previous Page
gl_ES: Páxina anterior

[ctx: block title]
en: Comments Page Numbers
gl_ES: Números das páxinas de comentarios

en: Next Page
gl_ES: Páxina seguinte

note: translators: %s: Template part slug. translators: %s: Template part slug
en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
gl_ES: A parte da modelo borrouse ou non está dispoñible: %s

en: The pattern category slugs.
gl_ES: Os slugs da categoría do padrón.

en: The pattern content.
gl_ES: O contido do padrón.

en: https://wordpress.org/support/forums/
gl_ES: https://es.wordpress.org/support/forums/

note: translators: %s: Support forums URL.
en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
gl_ES: Ocorreu un erro inesperado. Pode que algo vaia mal con WordPress.org ou coa configuración deste servidor. Se continuares a ter problemas, por favor, proba nos <a href="%s">foros de soporte</a>.

note: translators: Visible only in the front end, this warning takes the place of a faulty block.
en: [block rendering halted]
gl_ES: [o procesado do bloque está detido]

[ctx: block title]
en: Post Terms
gl_ES: Termos da entrada

[ctx: block title]
en: Post Featured Image
gl_ES: Imaxe destacada da entrada

[ctx: block title]
en: Post Excerpt
gl_ES: Extracto da entrada

[ctx: block title]
en: Post Date
gl_ES: Data da entrada

[ctx: block title]
en: Post Comments Form
gl_ES: Formulario de comentarios da entrada

[ctx: block title]
en: Post Comments Count
gl_ES: Reconto de comentarios da entrada

[ctx: block title]
en: Comment Date
gl_ES: Data do comentario

[ctx: block title]
en: Comment Content
gl_ES: Contido do comentario

[ctx: block title]
en: Post Author
gl_ES: Autor da entrada

[ctx: block title]
en: Post Content
gl_ES: Contido da entrada

[ctx: block title]
en: Post Title
gl_ES: Título da entrada

[ctx: block title]
en: Query Loop
gl_ES: Bucle de consulta

[ctx: block title]
en: Template Part
gl_ES: Parte do modelo

[ctx: block title]
en: Site Title
gl_ES: Título do sitio

[ctx: block title]
en: Site Tagline
gl_ES: Descrición curta do sitio

[ctx: block title]
en: Site Logo
gl_ES: Logo do sitio

[ctx: block title]
en: Social Icon
gl_ES: Icona social

[ctx: block title]
en: Social Icons
gl_ES: Iconas sociais

[ctx: block title]
en: Tag Cloud
gl_ES: Nube de etiquetas

[ctx: block title]
en: Video
gl_ES: Vídeo

[ctx: block title]
en: Verse
gl_ES: Verso

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
gl_ES: Columnas de texto (obsoleto)

[ctx: block title]
en: Table
gl_ES: Táboa

[ctx: block title]
en: Spacer
gl_ES: Espazador

[ctx: block title]
en: Separator
gl_ES: Separador

[ctx: block title]
en: Group
gl_ES: Grupo

[ctx: block title]
en: Search
gl_ES: Buscar

[ctx: block title]
en: Reusable block
gl_ES: Bloque reutilizable

[ctx: block title]
en: Pullquote
gl_ES: Parágrafo de cita

[ctx: block title]
en: Preformatted
gl_ES: Preformatado

[ctx: block title]
en: Page Break
gl_ES: Salto de páxina

[ctx: block title]
en: More
gl_ES: Máis

[ctx: block title]
en: Unsupported
gl_ES: Non compatible

[ctx: block title]
en: List
gl_ES: Lista

[ctx: block title]
en: Latest Posts
gl_ES: Últimas entradas

[ctx: block title]
en: Latest Comments
gl_ES: Últimos comentarios

[ctx: block title]
en: Navigation
gl_ES: Navegación

[ctx: block title]
en: Media & Text
gl_ES: Multimedia e texto

[ctx: block title]
en: Custom HTML
gl_ES: HTML personalizado

[ctx: block title]
en: File
gl_ES: Arquivo

[ctx: block title]
en: Cover
gl_ES: Portada

[ctx: block title]
en: Column
gl_ES: Columna

[ctx: block title]
en: Columns
gl_ES: Columnas

[ctx: block title]
en: Code
gl_ES: Código

[ctx: block title]
en: Calendar
gl_ES: Calendario

[ctx: block title]
en: Buttons
gl_ES: Botóns

[ctx: block title]
en: Button
gl_ES: Botón

[ctx: block title]
en: Archives
gl_ES: Arquivos

[ctx: block title]
en: Gallery
gl_ES: Galería

[ctx: block title]
en: Quote
gl_ES: Cita

[ctx: block title]
en: Heading
gl_ES: Título

[ctx: block title]
en: Image
gl_ES: Imaxe

[ctx: block title]
en: Paragraph
gl_ES: Parágrafo

en: No theme is defined for this template.
gl_ES: Non se definiu ningún tema para este modelo.

en: No templates exist with that id.
gl_ES: Non existe ningún modelo con ese id.

[ctx: Template name]
en: Singular
gl_ES: Individual

[ctx: Template name]
en: Page
gl_ES: Páxina

[ctx: Template name]
en: Home
gl_ES: Inicio

[ctx: Template name]
en: Media
gl_ES: Medios

[ctx: Template name]
en: Single
gl_ES: Individual

[ctx: Template name]
en: Archive
gl_ES: Arquivo

[ctx: Template name]
en: Front Page
gl_ES: Páxina de inicio

en: Site logo.
gl_ES: Logotipo do sitio.

en: The pattern title, in human readable format.
gl_ES: O título do padrón, nun formato lexible para humanos.

note: translators: byline. %s: current author. translators: %s: the author.
en: by %s
gl_ES: por %s

[ctx: Block pattern category]
en: Testimonials
gl_ES: Testimonios

[ctx: Block pattern category]
en: Featured
gl_ES: Destacado

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
gl_ES: Galería

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
gl_ES: Botóns

[ctx: Block pattern category]
en: Posts
gl_ES: Entradas

[ctx: Block pattern category]
en: Text
gl_ES: Texto

en: Search results
gl_ES: Resultados da busca

note: translators: accessibility text for the content landmark region.
en: Content
gl_ES: Contido

en: Menu
gl_ES: Menú

en: Sort collection by post attribute.
gl_ES: Ordenar a colección polo atributo da entrada.

en: Order sort attribute ascending or descending.
gl_ES: Ordenar a clasificación dos atributos como ascendente ou descendente.

en: Invalid post type.
gl_ES: Tipo de contido non válido.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
gl_ES: Síntoo, non tes permisos para editar publicacións neste tipo de contido.

[ctx: block keyword]
en: links
gl_ES: ligazóns

en: The block editor includes experimental features that are useable while they're in development. Select the ones you'd like to enable. These features are likely to change, so avoid using them in production.
gl_ES: O editor de bloques inclúe características experimentais que se poden usar mentres están en desenvolvemento. Selecciona as que desexas activar. É probable que estas características cambien, así que evita usalas en produción.

en: Template Parts
gl_ES: Partes do modelo

en: Experiments Settings
gl_ES: Axustes experimentais

en: Experimental settings
gl_ES: Axustes experimentais

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
gl_ES: Houbo un erro, que seguramente fará que o feed non funcione. Proba de novo máis tarde.

en: RSS Error:
gl_ES: Erro de RSS:

en: Search
gl_ES: Buscar

[ctx: Word count type. Do not translate!]
note: translators: If your word count is based on single characters (e.g. East Asian characters), enter 'characters_excluding_spaces' or 'characters_including_spaces'. Otherwise, enter 'words'. Do not translate into your own language.
en: words
gl_ES: palabras

en: Sorry, you are not allowed to view revisions for this global style.
gl_ES: Síntoo, non tes permisos para ver as revisións deste estilo global.

[ctx: block title]
en: Embed
gl_ES: Incrustado

[ctx: block title]
en: Classic
gl_ES: Clásico

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
gl_ES: Dá unha énfase visual ao texto citado. «Ao citar a outros, citámonos a nós mesmos» — Julio Cortázar

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
gl_ES: Introduce novas seccións e organiza o contido para axudar aos visitantes (e aos motores de busca) a comprender a estrutura do teu contido.

note: translators: Abbreviated date/time format, see https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: M j, Y g:i a
gl_ES: j \d\e M, Y H:i

en: Medium
gl_ES: Medio

en: No archives to show.
gl_ES: Non hai arquivos para mostrar.

en: Beautiful landscape
gl_ES: Preciosa paisaxe

[ctx: block description]
en: Create and save content to reuse across your site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used.
gl_ES: Crea contido e gárdao para volver a utilizalo no teu sitio. Actualiza o bloque e os cambios aplícanse onde se estean usando.

en: Thanks for testing Gutenberg!
gl_ES: Grazas por probar Gutenberg!

en: Help build Gutenberg
gl_ES: Axuda a construir Gutenberg

note: translators: %s: Gutenberg GitHub repository URL
en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
gl_ES: Se quieres aprender máis sobre cómo crear bloques adicionais, ou se estás interesado en axudar co proxecto, pásate polo <a href="%s">repositorio en GitHub</a>.

en: The WordPress community
gl_ES: A comunidade de WordPress

en: Code is Poetry
gl_ES: O código é poesía

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
gl_ES: Podes crear calquera bloque que queras, estático e dinámico, decorativo ou plano. Aquí tes un bloque de cita:

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
gl_ES: Calquera bloque pode estar nalgunha destas alineacións. O bloque de incrustar tamén as ten, i é adaptable dende a base:

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
gl_ES: O de enrriba é unha galería con só dúas imaxes. É un modo sinxelo de crear visualmente atractivos deseños, sin ter que lidiar con floats. Tamén podes convertir fácilmente a galería de novo a imaxes individuais, usando o cambiador de bloques.

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
gl_ES: Por suposto, a imaxe a ancho completo pode ser realmente grande. Pero a veces a imaxe é o importante.

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
gl_ES: A accesibilidade é importante. Non te esquzas do atributo de imaxe alt.

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
gl_ES: Se combinas as novas alineacións de galería <strong>ancha</strong> e <strong>ancho completo</strong> podes crear deseños ricos en medios moi rápidamente:

en: Media Rich
gl_ES: Medios enriquecidos

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
gl_ES: Podes cambiar a cantidade de columnas das túas galerías arrastrando un control deslizante no inspector de bloques da barra lateral.

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
gl_ES: Os bloques poden ser o que necesitas. Por exemplo, pode que queras engadir unha cita suave como parte da composición do teu texto, ou pode que prefiras mostrar unha estilizada e xigante. Todas estás opcións están no insertador.

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
gl_ES: A información correspondente á orixe da cita está nun campo de texto separado, parecido ás lendas baixo as imaxes, para que a estrutura da cita esté protexida ainda que a selecciones, modifiques ou quites da orixe. É sempre sinxelo engadila de novo.

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
gl_ES: O editor tratará de crear unha nova experiencia de creación de páxinas e entradas que axuden a escribir publicacións enriquecidas sen esforzo, e ten “bloques” para facelo sinxelo o que levaría hoxe a usar shortcodes, HTML persoalizado ou esotéricos descubrimentos de incrustacións.

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
gl_ES: Un gran beneficio dos bloques é que podes editalos onde estén e manipular directamente o teu contido. En vez de ter campos para editar cousas como o código ou unha cita, ou o texto dun botón, podes cambiar directamente o contido. Proba a modificar a seguinte cita:

en: Visual Editing
gl_ES: Edición visual

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
gl_ES: E <em>listas</em> coma esta por suposto :)

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
gl_ES: Bloques de deseño, coma botóns, imaxes principais, separadores, etc.

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
gl_ES: Incrustados, como YouTube, tuits ou entradas de outro WordPress.

en: Galleries
gl_ES: Galerías

en: Images &amp; Videos
gl_ES: Imaxes e videos

en: Text &amp; Headings
gl_ES: Texto &amp; Títulos

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
gl_ES: Anímate a probalo, podes descubrir cousas que WordPress xa pode engadir nas túas entradas das que no tiñas nin idea. Aquí tes unha breve lista do que a día de hoxe podes atopar ahí:

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
gl_ES: Imaxina que todo o que WordPress pode facer esté dispoñible para ti rápidamente e no mesmo sitio da interfaz. Non tes que descubrir etiquetas HTML, clases ou recordar sintaxis complicadas de shortcodes. Ese é o espíritu tra-lo inxertador — o botón <code>(+)</code> que hai no editor — que che permite navegar por todolos bloques de contido dispoñibles e engadilos a túa entrada. Os plugins e temas poden rexistrar os seus propios, abrindo unha gran  cantidade de posibilidades para a edición e a publicación enriquecida.

en: The <em>Inserter</em> Tool
gl_ES: A ferramenta <em>Insertador</em>

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
gl_ES: Proba a seleccionar ou quitar ou editar a lenda, agora xa non tes porque ser coidadoso á hora de seleccionar a imaxe ou textos por error e arruinar a presentación.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
gl_ES: Se o teu tema é compatible verás o botón "ancho" na barra de ferramentas da imaxe. Próbao.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
gl_ES: Xestionar imáxes e medios co máximo coidado é un enfoque principal do novo editor. Afortunadamente atoparás posibilidades para engadir lendas ou facer de ancho completo as túas fotos dun modo moito máis fácil e robusto que antes.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
gl_ES: Unha imaxe vale máis que mil verbas

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
gl_ES: Os títulos tamén son bloques separados, o que axuda á estrutura e organización do teu contido.

en: ... like this one, which is right aligned.
gl_ES: ... coma esta, que está alineada á dereita.

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
gl_ES: O que estás lendo agora é un <strong>bloque de texto</strong>, o bloque máis básico de todos. O bloque de texto ten os seus propios controles para movelo libremente por tódala publicación…

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
gl_ES: O obxectivo deste novo editor é facer que engadir contido enriquecido a WordPress sexa algo sinxelo e agradable. Toda esta entrada está creada con <em>pezas de contido</em> —algo parecido ós ladrillos LEGO — que podes mover e cos que podes interactuar. Move o teu cursor e verás que aparecen os distintos bloques con líñas e frechas. Pulsa nas frechas para recolocar rápidamente os bloques, sen medo a perder cousas sen o proceso de copiar e pegar.

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
gl_ES: Falando de montañas e imprentas

en: Welcome to the Gutenberg Editor
gl_ES: Benvido ao editor Gutenberg

note: translators: %s: Digit to indicate multiple of sizing, eg. 2X-Small.
en: Small
gl_ES: Pequeno

en: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg/
gl_ES: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg

en: Support
gl_ES: Soporte

en: No comments to show.
gl_ES: Non hai comentarios para mostrar.

note: translators: 1: author name (inside <a> or <span> tag, based on if they have a URL), 2: post title related to this comment
en: %1$s on %2$s
gl_ES: %1$s en %2$s

en: Select Post
gl_ES: Seleccionar entrada

en: Select Week
gl_ES: Seleccionar semana

en: Select Day
gl_ES: Seleccionar día

en: Select Month
gl_ES: Seleccionar mes

en: Select Year
gl_ES: Seleccionar ano

en: Archives
gl_ES: Histórico

note: translators: %s: Digit to indicate multiple of sizing, eg. 2X-Large.
en: Large
gl_ES: Grande

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
gl_ES: Engade un bloque que mostra o contido extraído doutros sitios, como Twitter ou YouTube.

en: Pagination
gl_ES: Paxinación

note: translators: ARIA label for the Block Settings Sidebar tab, not selected. translators: Text label for the Block Settings Sidebar tab. translators: Data label for the Block Settings Sidebar tab.
en: Block
gl_ES: Bloque

note: translators: displayed when a page has an empty title.
en: (no title)
gl_ES: (sen título)

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Read more
gl_ES: Ler máis

en: Experiments
gl_ES: Experimentos

en: Categories
gl_ES: Categorías

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Unique identifier for the revision.
gl_ES: Identificador único para a revisión.

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> file for more information.
gl_ES: O modo de desenvolvemento de Gutenberg necesita a creación dos arquivos. Executa <code>npm install</code> para instalar as dependencias, <code>npm run build</code> para crear os arquivos ou <code>npm run dev</code> para crear os arquivos e ver os cambios. Para máis información, le o archivo sobre como <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">colaborar</a>.

note: Author of the plugin
en: Gutenberg Team
gl_ES: O equipo de Gutenberg

note: translators: Date/Time format, see https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: F j, Y g:i a
gl_ES: j F, Y g:i a

note: translators: Date format, see https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: F j, Y
gl_ES: j F, Y

note: translators: %s: Duration. translators: %s: Human-readable time difference.
en: %s ago
gl_ES: hai %s

note: translators: %s: Duration.
en: %s from now
gl_ES: %s desde agora

note: translators: %s: Minimum required version
en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
gl_ES: Gutenberg necesita WordPress %s ou posterior para funcionar correctamente. Por favor, actualiza WordPress antes de activar Gutenberg.

en: Documentation
gl_ES: Documentación

en: Select Category
gl_ES: Seleccionar categoría
