Plugins - Elementor Website Builder - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (1028 entries)

en: Repeat-Y
fi: Toista Y

en: Repeat-X
fi: Toista X

en: No-Repeat
fi: Älä toista

en: Repeat
fi: Toisto

en: Install & Activate
fi: Asenna & aktivoi

en: Get a sneak peek at our in progress development versions, and help us improve Elementor to perfection. Developer Edition releases contain experimental functionality for testing purposes.
fi: Kurkista työn alla olevia kehitysversioitamme, ja auta meitä kehittämään Elementor entistäkin täydellisemmäksi. Kehittäjäversion julkaisut sisältävät kokeellista toiminnallisuutta testaustarkoituksiin.

en: Elementor Developer Edition
fi: Elementorin kehittäjäversio

en: Find an Expert
fi: Löydä asiantuntija

en: Inactive by default
fi: Ei-aktiivinen oletuksena

en: Active by default
fi: Aktiivinen oletuksena

en: Status: %s
fi: Tila: %s

en: Your feedback is important - <a href="%s" target="_blank">help us</a> improve these features by sharing your thoughts and inputs.
fi: Palautteesi on tärkeää -  <a href="%s" target="_blank">auta meitä</a> parantamaan näitä ominaisuuksia jakamalla ajatuksesi ja ehdotuksesi.

en: To use an experiment on your site, simply click on the dropdown next to it and switch to Active. You can always deactivate them at any time.
fi: Käyttääksesi koeominaisuutta sivustollasi, klikkaa vain sen vieressä olevaa listapainiketta ja valitse Aktiivinen. Voit aina deaktivoida testiominaisuudet niin halutessasi.

en: Access new and experimental features from Elementor before they're officially released. As these features are still in development, they are likely to change, evolve or even be removed altogether. <a href="%s" target="_blank">Learn More.</a>
fi: Ota käyttöön uusia ja kokeellisia Elementorin ominaisuuksia jo ennen kuin ne julkaistaan virallisesti. Koska nämä ovat vielä kehitysvaiheessa olevia ominaisuuksia, ne voivat vielä muuttua, kehittyä tai poistua valikoimasta. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää.</a>

en: Experiments
fi: Kokeilut

en: The current version of Elementor doesn't have any experimental features . if you're feeling curious make sure to come back in future versions.
fi: Elementorin nykyisessä versiossa ei ole kokeellisia ominaisuuksia. Jos olet utelias, palaa takaisin kun julkaisemme uusia versioita.

en: No available experiments
fi: Kokeiluja ei ole saatavilla

en: Stable
fi: Vakaa

en: Release Candidate
fi: Ehdokas julkaisuversioksi

en: Development
fi: Kehitys

en: These enhancements may include some markup changes to existing elementor widgets
fi: Nämä parannukset saattavat sisältää merkkikielen muutoksia olemassa oleviin Elementorin vimpaimiin

en: An array of accessibility enhancements in Elementor pages.
fi: Joukko saatavuuden parannuksia Elementor-sivuihin.

en: Accessibility Improvements
fi: Saatavuuden parannukset

en: Please Note! The "Improved Asset Loading" mode reduces the amount of code that is loaded on the page by default. When activated, parts of the infrastructure code will be loaded dynamically, only when needed. Keep in mind that activating this experiment may cause conflicts with incompatible plugins.
fi: Huomaa! "Parannettu resurssien lataus" -tila vähentää oletuksena ladattavan koodin määrää sivulla. Kun tämä aktivoidaan, osa infrastruktuurin koodista ladataan dynaamisesti vain tarvittaessa. Muista, että tämän kokeilun aktivoiminen saattaa aiheuttaa konflikteja ei-yhteensopivien lisäosien kanssa.

en: Improved Asset Loading
fi: Parannettu resurssien lataus

en: Developers, Please Note! This experiment includes some markup changes. If you've used custom code in Elementor, you might have experienced a snippet of code not running. Turning this experiment off allows you to keep prior Elementor markup output settings, and have that lovely code running again.
fi: Kehittäjät huomio! Tämä kokeilu sisältää merkkikielen muutoksia. Jos olet käyttänyt mukautettua koodia Elementorissa, olet saattanut todeta jonkin koodinpätkän toimimattomaksi. Kytkemällä tämän kokeilun pois päältä voit pitää Elementorin aikaisemman merkkikielen tulostusasetukset, ja hieno koodisi toimii jälleen.

en: No landing pages found in trash
fi: Roskakorista ei löytynyt myyntisivuja

en: No landing pages found
fi: Myyntisivuja ei löytynyt

en: Search Landing Pages
fi: Hae myyntisivuja

en: View Landing Page
fi: Katso myyntisivu

en: All Landing Pages
fi: Kaikki myyntisivut

en: New Landing Page
fi: Uusi myyntisivu

en: Edit Landing Page
fi: Muokkaa myyntisivua

en: Add New Landing Page
fi: Lisää uusi myyntisivu

en: Or view <a href="%s">Trashed Items</a>
fi: Tai katso <a href="%s">roskakorissa olevat kohteet</a>

en: Build Effective Landing Pages for your business' marketing campaigns.
fi: Luo tehokkaita myyntisivuja liiketoimintasi markkinointikampanjoita varten.

en: Adds a new Elementor content type that allows creating beautiful landing pages instantly in a streamlined workflow.
fi: Lisää uuden Elementorin sisältötyypin, joka mahdollistaa kauniiden myyntisivujen luomisen välittömästi suoraviivaisena prosessina.

en: Landing Pages
fi: Myyntisivut

en: Landing Page
fi: Myyntisivu

en: Unknown
fi: Tuntematon

note: translators: %s - Elementor plugin name
en: Tested up to %s version
fi: Testattu versioon %s asti

en: Plugin
fi: Lisäosa

en: Some of the plugins you’re using have not been tested with the latest version of %1$s (%2$s). To avoid issues, make sure they are all up to date and compatible before updating %1$s.
fi: Joitakin käyttämistäsi lisäosista ei ole testattu uusimman version %1$s (%2$s) kanssa. Välttääksesi yhteensopivuusongelmat, varmista että ne ovat ajan tasalla ja yhteensopivia, ennen kuin päivität %1$s.

en: Compatibility Alert
fi: Yhteensopivuusvaroitus

note: translators: 1: Function argument, 2: Elementor version number.
en: The %1$s argument is <strong>deprecated</strong> since version %2$s!
fi:  %1$s-argumentti on <strong>poistunut käytöstä</strong> versiosta %2$s! lähtien

note: translators: 1: Function argument, 2: Elementor version number, 3: Replacement argument name.
en: The %1$s argument is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
fi: %1$s argumentti on <strong>poistettu käytöstä</strong> versiosta %2$s! Käytä sen sijaan %3$s.

en: Custom Columns Gap
fi: Mukautettu sarakeväli

en: Keep my settings
fi: Pidä nämä asetukset

en: By removing this template you will delete your entire Site Settings. If this template is deleted, all associated settings: Global Colors & Fonts, Theme Style, Layout, Background, and Lightbox settings will be removed from your existing site. This action can not be undone.
fi: Poistamalla tämän mallin poistat samalla kaikki sivustoasetuksesi. Jos tämä malli poistetaan, kaikki siihen liittyvät asetukset, kuten yleiset värit ja kirjasimet, teeman tyyli, asettelu, tausta ja Lightbox-asetukset poistetaan sivustoltasi. Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you want to delete your Site Settings?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa sivustoasetuksesi?

[ctx: Page Template]
en: Theme
fi: Teema

en: The Global value you are trying to use is not available.
fi: Yleinen arvo, jota yrität käyttää, ei ole saatavilla.

note: Description of the plugin
en: The Elementor Website Builder has it all: drag and drop page builder, pixel perfect design, mobile responsive editing, and more. Get started now!
fi: Elementorissa on kaikki: vedä ja pudota -sivunrakentaja, pikselintarkka suunnittelu, mobiilioptimoitu muokkaus ja enemmän. Aloita nyt!

en: Warning: This will reset your current Global Fonts and Colors, and will migrate your previous settings from v2.x versions.
fi: Varoitus: tämä nollaa nykyiset yleiset kirjasimet ja värit ja ottaa käyttöön versioissa v2.x voimassa olleet aiemmat asetuksesi.

en: Rerun Update Script
fi: Aja uudelleen skriptin päivitys

en: Migrate to v3.0
fi: Siirry versioon 3.0

en: Global Colors
fi: Yleiset värit

en: Breakpoint
fi: Raja-arvo

en: Rows Gap
fi: Rivinväli

en: Apply Link On
fi: Käytä linkkiä

en: Items
fi: Kohteet

en: Fill
fi: Täyttö

en: Object Fit
fi: Kohteen sovitus

en: Download
fi: Lataus

en: Optimized DOM Output
fi: Optimoitu DOM-tulostus

en: The Style settings changed its location and can now be found within Elementor Editor's <b>Panel > Hamburger Menu > Site Settings</b>.<br>You can use the Site Settings to make changes and see them live!
fi: Tyyliasetukset ovat siirtyneet, ja löytyvät nyt Elementor-mukauttimesta: <b>Asetuspaneeli > Hampurilaisvalikko > Sivuston asetukset </b>.<br> Voit tehdä muutoksia sivuston asetuksissa ja nähdä niiden vaikutukset!

en: Looking for the Style settings?
fi: Etsitkö tyyliasetuksia?

en: Become a super contributor by opting in to share non-sensitive plugin data and to receive periodic email updates from us.
fi: Ryhdy superhyväntekijäksi suostumalla ei-henkilökohtaisen tiedon jakamiseen ja saadaksesi silloin tällöin sähköpostia meiltä.

en: Saved Color
fi: Tallennettu väri

en: Not working? You can set a different selector for the title in Site Settings > Layout
fi: Eikö toimi? Voit asettaa toisen valitsijan otsikolle kohdassa Sivuston asetukset > Asettelu

en: Panel Width
fi: Paneelin leveys

en: The latest update includes some substantial changes across different areas of the plugin. We highly recommend you <a href="%s">backup your site before upgrading</a>, and make sure you first update in a staging environment
fi: Viimeisin päivitys sisältää joitakin merkittäviä muutoksia lisäosan eri kohdissa. Suosittelemme, että <a href="%s">varmuuskopioit sivustosi ennen päivittämistä</a>, ja tekemällä päivityksen ensin testisivustolle.

en: Heads up, Please backup before upgrade!
fi: Odotahan, ole hyvä ja ota varmuuskopio sivustosta ennen päivittämistä!

en: User Preferences
fi: Käyttäjän asetukset

en: Site Settings
fi: Sivuston asetukset

en: Fallback Font Family
fi: Varakirjasinperhe

en: The `theme-color` meta tag will only be available in supported browsers and devices.
fi: "theme-color" meta-avainsanaa voidaan käyttää vain tuetuilla selaimilla ja laitteilla.

en: Mobile Browser Background
fi: Mobiiliselaimen tausta

en: Suggested favicon dimensions: 512 × 512 pixels.
fi: Pikkukuvakkeen suositellut mitat: 512 x 512 pikseliä.

en: Site Favicon
fi: Sivuston pikkukuvake

en: Suggested image dimensions: 350 × 100 pixels.
fi: Kuvan suositellut mitat: 350 x 100 pikseliä.

en: Site Logo
fi: Sivuston logo

en: Choose description
fi: Valitse kuvaus

en: Site Description
fi: Sivuston kuvaus

en: Choose name
fi: Valitse nimi

en: Site Name
fi: Sivuston nimi

en: Site Identity
fi: Sivuston identiteetti

en: Breakpoints
fi: Raja-arvot

en: Theme
fi: Teema

en: Default Page Layout
fi: Sivun oletusasettelu

en: Layout Settings
fi: Asettelun asetukset

en: Changes will be reflected in the preview only after the page reloads.
fi: Muutokset näytetään esikatselussa vasta sivun uudelleenlatauksen jälkeen.

en: Reset Data
fi: Nollaa tiedot

en: Click the media icon to upload file
fi: Klikkaa mediakuvaketta ladataksesi tiedoston

en: Watch the Full Guide
fi: Katso koko opas

en: Get introduced to Elementor by watching our "Getting Started" video series. It will guide you through the steps needed to create your website. Then click to create your first page.
fi: Tutustu Elementoriin katsomalla "Getting Started" -videosarjamme. Se opastaa sinut kotisivusi luomisessa tarvittavien askelten läpi. Klikkaa sitten luomaan ensimmäinen sivusi.

en: Enable Unfiltered File Uploads
fi: Salli suodattamaton tiedostojen lataus

en: If you are experiencing a loading issue, contact your site administrator to troubleshoot the problem using Safe Mode.
fi: Jos kohtaat latausongelman, ota yhteys sivuston ylläpitäjään ongelmatilanteen tutkimiseksi Save Mode -tilassa.

en: Download image
fi: Lataa kuva

en: Pin it
fi: Kiinnitä se

en: Share on Twitter
fi: Jaa Twitterissä

en: Share on Facebook
fi: Jaa Facebookissa

en: Custom Attributes
fi: Mukautetut ominaisuudet

en: Set custom attributes for the link element. Separate attribute keys from values using the | (pipe) character. Separate key-value pairs with a comma.
fi: Aseta linkkikohteen mukautetut ominaisuudet. Erottele avaimet arvoista |-merkillä (pystyviiva). Erota avain-arvoparit pilkulla.

en: See it in action
fi: Näe se toiminnassa

en: Get more dynamic capabilities by incorporating dozens of Elementor's native dynamic tags.
fi: Hanki lisää dynaamisia mahdollisuuksia ottamalla käyttöön Elementorin kymmenet dynaamiset tagit.

en: You’re missing out!
fi: Jäät ilman!

en: Elementor Dynamic Content
fi: Elementorin dynaaminen sisältö

en: Dynamic Tags
fi: Dynaamiset tagit

en: We highly recommend backing up your database before performing this upgrade.
fi: Suosittelemme että otat tietokannastasi varmuuskopion ennen tämän päivityksen käyttöönottoa.

en: The upgrade process includes a database update
fi: Päivitysprosessiin sisältyy tietokannan päivitys

en: Attributes lets you add custom HTML attributes to any element.
fi: Attribuuttien avulla voit lisätä mukautettuja HTML-attribuutteja mihin tahansa elementtiin.

en: Meet Our Attributes
fi: Tutustu attribuutteihimme

en: Attributes
fi: Attribuutit

en: Click here to run it now
fi: Klikkaa tästä käynnistääksesi sen nyt

en: Navigation Icons Size
fi: Navigaatiokuvakkeiden koko

en: Toolbar Icons Size
fi: Työkalukuvakkeiden koko

en: Share
fi: Jaa

en: Fullscreen
fi: Koko näyttö

en: Default Kit
fi: Oletussarja

en: Focus
fi: Fokus

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Etiketti

en: Form Fields
fi: Lomakkeen kentät

en: Paragraph Spacing
fi: Kappaleen välistys

en: Body
fi: Leipäteksti

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: In order for Theme Style to affect all relevant Elementor elements, please disable Default Colors and Fonts from the <a href="%s" target="_blank">Settings Page</a>.
fi: Jotta teeman tyyli tulisi käyttöön kaikissa asiaankuuluvissa Elementorin elementeissä, poista oletusvärit ja -fontit käytöstä <a href="%s" target="_blank">Asetukset-sivulla</a>.

en: Draft
fi: Luonnos

en: Kit
fi: Sarja

en: Already connected.
fi: On jo kytkettynä.

en: Pause on Interaction
fi: Pysäytä interaktiossa

en: Positioning
fi: Sijoitus

note: translators: %s: Video provider
en: %s Video Player
fi: %s-videosoitin

en: Background Position
fi: Taustan sijoitus

en: Contain
fi: Sisällytä

en: Cover
fi: Kata

en: Background Size
fi: Taustan koko

en: Usage Data Sharing
fi: Käyttötietojen jakaminen

en: Connecting to the Library failed. Please try reloading the page and try again
fi: Kirjastoon yhdistäminen epäonnistui. Päivitä sivu ja yritä uudelleen, ole hyvä

en: Connected as %s
fi: Yhdistetty: %s

en: Enable Lightbox In Editor
fi: Ota lightbox käyttöön muokkaimessa

en: Dark
fi: Tumma

en: Light
fi: Vaalea

en: Auto Detect
fi: Automaattinen tunnistus

en: Set light or dark mode, or use Auto Detect to sync it with your OS setting.
fi: Aseta vaalea tai tumma ilmiasu, tai käytä automaattista tunnistusta synkronoidaksesi sen OS-asetuksesi kanssa.

en: UI Theme
fi: Käyttöliittymän teema

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Don't rely solely on the FontAwesome icons everyone else is using! Differentiate your website and your style with custom icons you can upload from your favorite icons source.
fi: Älä turvaudu ainoastaan FontAwesome-kuvakkeisiin, joita kaikki käyttävät! Erottaudu muista mukautetuilla kuvakkeilla, jotka voit ladata suosikkikuvakekirjastostasi.

en: Add Your Custom Icons
fi: Lisää mukautetut kuvakkeet

en: Custom Icons
fi: Mukautetut kuvakkeet

en: Transition
fi: Siirtymä

en: Duration
fi: Kesto

[ctx: Background Control]
en: Images
fi: Kuvat

[ctx: Background Control]
en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Clear Log
fi: Tyhjennä loki

en: Next
fi: Seuraava

en: Previous
fi: Edellinen

en: Amount
fi: Määrä

en: Add Element
fi: Lisää elementti

en: Line
fi: Viiva

[ctx: shapes]
en: Tribal
fi: Tribaali

[ctx: shapes]
en: Trees
fi: Puut

[ctx: shapes]
en: Squares
fi: Neliöt

[ctx: shapes]
en: Stripes
fi: Raidat

[ctx: shapes]
en: Leaves
fi: Lehdet

[ctx: shapes]
en: Half Rounds
fi: Puoliympyrät

[ctx: shapes]
en: Fir Tree
fi: Havupuut

[ctx: shapes]
en: Dots
fi: Pisteet

[ctx: shapes]
en: Rectangles
fi: Nelikulmiot

[ctx: shapes]
en: Parallelogram
fi: Suunnikas

[ctx: shapes]
en: Rhombus
fi: Neljäkäs

[ctx: shapes]
en: Pluses
fi: Plussat

[ctx: shapes]
en: Arrows
fi: Nuolet

[ctx: shapes]
en: Zigzag
fi: Siksak

[ctx: shapes]
en: Wavy
fi: Aaltoileva

[ctx: shapes]
en: Squared
fi: Neliöt

[ctx: shapes]
en: Slashes
fi: Kenoviivat

[ctx: shapes]
en: Multiple
fi: Useita

[ctx: shapes]
en: Curved
fi: Kaareva

[ctx: shapes]
en: Curly
fi: Kihara

en: Basic Gallery
fi: Perusgalleria

en: Out
fi: Ulos

en: In
fi: Sisään

en: Ken Burns Effect
fi: Ken Burns -tehoste

en: This cover image will replace the background video in case that the video could not be loaded.
fi: Tämä kansikuva korvaa taustavideon, mikäli videoita ei voida toistaa.

en: Play On Mobile
fi: Toista mobiilissa

en: YouTube/Vimeo link, or link to video file (mp4 is recommended).
fi: YouTube/Vimeo-linkki tai linkki videotiedostoon (suositeltu muoto mp4).

en: Reinstall
fi: Asenna uudelleen

en: Error occurred, The version selected is invalid. Try selecting different version.
fi: Valittu versio on virheellinen. Valitse jokin toinen versio.

en: Post
fi: Artikkeli

en: File Path: %s
fi: Tiedoston polku: %s

en: Need Help
fi: Tarvitsetko apua

en: Play Once
fi: Toista kerran

en: Upload SVG
fi: Lataa SVG

en: Choose Video
fi: Valitse video

en: By clicking Sign Up, you agree to Elementor's <a href="%1$s">Terms of Service</a> and <a href="%2$s">Privacy Policy</a>
fi: Valitsemalla Liity, hyväksyt Elementorin <a href="%1$s">Käyttöehdot</a> ja <a href="%2$s">Tietosuojakäytännön</a>

en: Your Email
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: As a beta tester, you’ll receive an update that includes a testing version of Elementor and its content directly to your Email
fi: Beetatestaajana saat suoraan sähköpostiisi päivityksen, joka sisältää Elementorin testiversion ja sen sisällöt

en: Get Beta Updates
fi: Hanki beetapäivitykset

en: We recommend you only enable this feature if you understand the security risks involved.
fi: Suosittelemme, että käytät tätä toimintoa vain, jos ymmärrät siihen liittyvät tietoturvariskit.

en: Elementor will try to sanitize the unfiltered files, removing potential malicious code and scripts.
fi: Elementor pyrkii puhdistamaan suodattamattomat tiedostot ja poistamaan niissä mahdollisesti olevat haittakoodit ja skriptit.

en: Please note! Allowing uploads of any files (SVG & JSON included) is a potential security risk.
fi: Huomaa! Kaikentyyppisten (myös SVG- ja JSON-) tiedostojen lataamisen salliminen voi olla tietoturvariski.

en: <a id="beta-tester-first-to-know" href="%s">Click here</a> to join our first-to-know email updates.
fi: Napsauta <a id="beta-tester-first-to-know" href="%s">tästä</a> saadaksesi tiedot ensimmäisenä sähköpostiisi

en: Template not exist.
fi: Mallia ei ole olemassa.

en: Responsive visibility will take effect only on preview or live page, and not while editing in Elementor.
fi: Responsiivinen näkyvyys vaikuttaa vasta esikatselussa tai julkaistulla sivulla, ei Elementorin muokkaustilassa.

en: Deprecated
fi: Poistettu käytöstä

en: Hurray! The upgrade process to Font Awesome 5 was completed successfully.
fi: Hurraa! Päivitys Font Awesome 5:een onnistui.

en: Upgrade To Font Awesome 5
fi: Päivitä Font Awesome 5:een

en: This action is not reversible and cannot be undone by rolling back to previous versions.
fi: Tätä toimenpidettä ei voi perua eikä sitä voi kumota palaamalla edelliseen versioon.

en: Please note that the upgrade process may cause some of the previously used Font Awesome 4 icons to look a bit different due to minor design changes made by Font Awesome.
fi: Huomaa, että päivitysprosessi voi aiheuttaa sen, että aikaisemmin käytössä olleet Font Awesome 4 -kuvakkeet näyttävät hieman erilaiselta, koska Font Awesome on tehnyt pieniä muutoksia niiden ulkoasuun.

en: By upgrading, whenever you edit a page containing a Font Awesome 4 icon, Elementor will convert it to the new Font Awesome 5 icon.
fi: Kun muokkaat mitä tahansa sivua Elementorilla päivityksen jälkeen, Elementor muuttaa kaikki löytämänsä Font Awesome 4 -kuvakkeet uusiksi Font Awesome 5 -kuvakkeiksi.

en: Access 1,500+ amazing Font Awesome 5 icons and enjoy faster performance and design flexibility.
fi: Saat käyttöösi yli 1500 upeaa Font Awesome 5 -kuvaketta, jotka latautuvat nopeammin ja tarjoavat enemmän joustavuutta suunnitteluusi.

en: Font Awesome Upgrade
fi: Font Awesome -päivitys

en: Font Awesome 4 support script (shim.js) is a script that makes sure all previously selected Font Awesome 4 icons are displayed correctly while using Font Awesome 5 library.
fi: Font Awesome 4 -tukiskripti (shim.js) on komentosarja, joka varmistaa, että kaikki aikaisemmin valitut Font Awesome 4 -kuvakkeet näkyvät oikein Font Awesome 5 -kirjastoa käytettäessä.

en: Load Font Awesome 4 Support
fi: Lataa Font Awesome 4 -tuki

en: All Icons
fi: Kaikki kuvakkeet

en: Font Awesome - Brands
fi: Font Awesome - Tuotemerkit

en: Font Awesome - Solid
fi: Font Awesome - Yhtenäiset

en: Font Awesome - Regular
fi: Font Awesome - Vakiokuvakkeet

en: Your site's .htaccess file appears to be missing.
fi: Sivustosi .htaccess-tiedosto näyttää puuttuvan.

en: Some of your theme files are missing.
fi: Joitakin teemaasi liittyviä tiedostoja puuttuupalvelimelta.

en: Invalid %1$s Format, file not uploaded for security reasons
fi: Virheellinen %1$s -muoto, tiedostoa ei ladattu tietoturvasyistä.

en: %1$s file is not allowed for security reasons
fi: %1$s-tiedostomuotoa ei sallita tietoturvasyistä.

en: The uploaded %1$s file is not supported. Please upload a valid %2$s file
fi: Ladattua %1$s -tiedostoa ei tueta. Lataa kelvollinen %2$s-tiedosto.

en: Sign Up
fi: Liity

en: Love using Elementor? <a href="%s">Learn how you can build better sites with Elementor Pro.</a>
fi: Pidätkö Elementorista? <a href="%s">Katso, miten voit rakentaa parempia nettisivuja Elementor Pro-versiolla.</a>

en: Upload
fi: Lähetä

en: Icon Library
fi: Kuvakekirjasto

en: Note that %1$s will be completely removed once %2$s %3$s is released.
fi: Huomaa, että %1$s poistetaan kokonaan kun %2$s %3$s julkaistaan.

en: It has been replaced by <strong>%1$s</strong>.
fi: Sen korvaaja on <strong>%1$s</strong>.

en: Document not found.
fi: Asiakirjaa ei löytynyt.

en: Vertical Orientation
fi: Pystysuunta

en: Offset
fi: Välistys

en: Horizontal Orientation
fi: Vaakasuunta

en: Fixed
fi: Kiinnitetty

en: Absolute
fi: Absoluuttinen

en: Custom positioning is not considered best practice for responsive web design and should not be used too frequently.
fi: Mukautettu sijoittelu ei ole paras käytäntö responsiivisissa sivustoissa, eikä sitä pitäisi käyttää kovin usein.

en: Please note!
fi: Huomaa!

en: Custom Width
fi: Mukautettu leveys

en: Get Help
fi: Hanki apua

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Overflow
fi: Ylivuoto

en: Motion Effects
fi: Liiketehosteet

en: Horizontal Align
fi: Tasaus vaakasuunnassa

en: Space Evenly
fi: Jaa tasaisesti

en: Space Around
fi: Ympäröivä tila

en: Vertical Align
fi: Pystysuora tasaus

en: Having problems loading Elementor? Please enable Safe Mode to troubleshoot.
fi: Eikö Elementorin lataaminen onnistu? Ota käyttöön Safe Mode.

en: The issue was probably caused by one of your plugins or theme.
fi: Tämä ongelma johtuu todennäköisimmin teemastasi tai jostain käytössä olevasta lisäosasta.

en: Note: The ID link ONLY accepts these chars: %s
fi: Huomaa: ID-linkki hyväksyy ainoastaan nämä merkit: %s

en: Choose File
fi: Valitse tiedosto

en: External URL
fi: Ulkopuolinen URL

en: Order By
fi: Järjestä

en: Read More Text
fi: Lue lisää -teksti

en: Note: This widget only affects themes that use `%s` in archive pages.
fi: Huomaa: Tämä vimpain vaikuttaa vain teemoihin joiden arkistosivuilla on '%s'.

en: Continue reading
fi: Jatka lukemista

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Location
fi: Sijainti

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
fi: Jatka lukemista: %s

[ctx: Template Library]
en: Filter by category
fi: Suodata kategorian mukaan

[ctx: Template Library]
en: All Categories
fi: Kaikki kategoriat

[ctx: Template Library]
en: Category
fi: Kategoria

[ctx: Template Library]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: Template Library]
en: Templates
fi: Mallit

[ctx: Background Control]
en: Y Position
fi: Y-sijainti

[ctx: Background Control]
en: X Position
fi: X-sijainti

[ctx: Background Control]
en: Custom
fi: Mukautettu

en: Every %d Minutes
fi: Joka %d minuutti

en: Popup Builder lets you take advantage of all the amazing features in Elementor, so you can build beautiful & highly converting popups. Go pro and start designing your popups today.
fi: Popup-rakentaja tuo käyttöösi kaikki Elementorin uskomattomat ominaisuudet, jotta voit luoda kauniita ja toimintaan innostavia popup-ikkunoita. Hanki pro-lisenssi ja aloita popup-lomakkeiden suunnittelu jo tänään.

en: Get Popup Builder
fi: Hanki Popup-rakentaja

en: Popups
fi: Popup-lomakkeet

en: Theme Builder
fi: Teemanrakentaja

en: Enable Safe Mode
fi: Ota käyttöön Safe Mode

en: Can't Edit?
fi: Etkö voi muokata tätä?

en: Please note! We couldn't deactivate all of your plugins on Safe Mode. Please <a href="%s" target="_blank">read more</a> about this issue.
fi: Huomaa! Emme kyenneet poistamaan kaikkia lisäosiasi käytöstä Safe Mode -tilassa. Ole hyvä ja <a href="%s" target="_blank">rlue lisää</a> tästä ongelmasta.

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to troubleshoot
fi: <a href="%s" target="_blank">Klikkaa tästä</a> selvittääksesi ongelman

en: Still experiencing issues?
fi: Onko sinulla vielä ongelmia?

en: Editor successfully loaded?
fi: Onhan muokkain latautunut onnistuneesti?

en: Disable Safe Mode
fi: Poista Safe Mode käytöstä

en: Safe Mode ON
fi: Safe Mode PÄÄLLÄ

en: Cannot enable Safe Mode
fi: Safe Moden käyttöönotto ei onnistu

en: Safe Mode allows you to troubleshoot issues by only loading the editor, without loading the theme or any other plugin.
fi: Safe Mode sallii sinun selvitellä ongelmia vain lataamalla editorin. Sinun ei tarvitse ladata teemaa tai muita lisäosia.

en: Elementor Data Updater
fi: Elementorin tietopäivittäjä

[ctx: Template Library]
en: Saved Templates
fi: Tallennetut mallit

note: translators: %d: interval
en: Every %d minutes
fi: Joka %d minuutti

en: Not Supported
fi: Ei tuettu

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Plugins
fi: Lisäosat

en: Any Video
fi: Mikä tahansa video

en: Current Video Channel
fi: Nykyinen videokanava

en: Unmarked Color
fi: Merkitsemätön väri

en: Stars
fi: Tähdet

en: Outline
fi: Yhteenveto

en: Unmarked Style
fi: Merkitsemätön tyyli

en: Rating Scale
fi: Arviointiasteikko

en: Rating
fi: Arviointi

en: Star Rating
fi: Tähtiarvostelu

en: Custom Caption
fi: Mukautettu kuvateksti

en: Attachment Caption
fi: Liitteen kuvateksti

en: Quit
fi: Lopeta

en: Keyboard Shortcuts
fi: Näppäinoikotiet

en: Show / Hide Panel
fi: Näytä / piilota paneeli

en: Go To
fi: Mene

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Undo
fi: Peruuta

en: Type to find anything in Elementor
fi: Kirjoita löytääksesi Elementorista

en: Finder
fi: Etsijä

en: Customizer
fi: Mukautin

en: Menus
fi: Valikot

en: Dashboard
fi: Hallintapaneeli

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Create
fi: Luo

en: Disconnect
fi: Irrota

en: Disconnected Successfully.
fi: Irrottaminen onnistui.

en: Connected Successfully.
fi: Liittäminen onnistui.

en: Connect
fi: Liitä

en: Future
fi: Tulevaisuus

en: Poster
fi: Juliste

en: Lazy Load
fi: Laiska lataus

en: Enter your URL
fi: Anna URL-osoitteesi

en: Show editing handles when hovering over the element edit button.
fi: Näytä muokkauskahvat kun kohdistin on elementin muokkauspainikkeen kohdalla

en: Editing Handles
fi: Muokkauskahvat

en: Welcome to Elementor
fi: Tervetuloa Elementoriin

en: Create Your First Post
fi: Luo ensimmäinen artikkelisi

en: Create Your First Page
fi: Luo ensimmäinen sivusi

en: Getting Started
fi: Aloittaminen

en: Once you fill your page with content, this window will give you an overview display of all the page elements. This way, you can easily move around any section, column, or widget.
fi: Kun olet lisännyt sivullesi sisältöä, tämä ikkuna näyttää yleiskuvan kaikista sivulla käytetyistä elementeistä. Näin voit helposti siirrellä sisältöalueita, sarakkeita ja vimpaimia.

en: Easy Navigation is Here!
fi: Helppo navigaatio on täällä!

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Navigator
fi: Navigaattori

en: Skip
fi: Ohita

en: Paste URL or type
fi: Liitä tai kirjoita URL-osoite

[ctx: Filter Control]
en: Hue
fi: Värisävy

en: Debug Bar
fi: Virheenkorjauspalkki

en: Hide Notification
fi: Piilota ilmoitus

en: Happy To Help
fi: Tahdomme auttaa

en: Congrats!
fi: Onneksi olkoon!

en: Debug Bar adds an admin bar menu that lists all the templates that are used on a page that is being displayed.
fi: Tarkastaja lisää hallintapaneeliin valikon, joka listaa kaikki näytössä olevalla sivulla käytetyt mallit.

en: Single
fi: Yksittäinen

en: Modest Branding
fi: Hillitty ulkoasu

en: Video Info
fi: Videoinformaatio

en: Self Hosted
fi: Itse ylläpidettävä

en: Source
fi: Lähde

en: Please make sure the ID is unique and not used elsewhere on the page this form is displayed. This field allows <code>A-z 0-9</code> & underscore chars without spaces.
fi: Varmista, että ID on yksilöllinen eikä sitä ole käytetty missään samalla sivulla, jossa lomake näytetään. Kentässä voi käyttää <koodi>A-z 0-9<koodi> -& alleviivausmerkkejä ilman välilyöntejä.

en: Button ID
fi: Painikkeen ID

en: Artwork
fi: Taide

en: Site
fi: Sivusto

en: Blend Mode
fi: Tasojen käsittely

en: Copy
fi: Kopioi

en: Drag widget here
fi: Vedä vimpain tähän

[ctx: Filter Control]
en: CSS Filters
fi: CSS-suodattimet

[ctx: Filter Control]
en: Saturation
fi: Kylläisyys

[ctx: Filter Control]
en: Contrast
fi: Kontrasti

[ctx: Filter Control]
en: Brightness
fi: Kirkkaus

[ctx: Filter Control]
en: Blur
fi: Sumennus

en: Specify an end time (in seconds)
fi: Määrittele päättymisaika (sekunteina)

en: End Time
fi: Päättymisaika

en: Specify a start time (in seconds)
fi: Määrittele aloitusaika (sekunteina)

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: Wait! Don't deactivate Elementor. You have to activate both Elementor and Elementor Pro in order for the plugin to work.
fi: Odota! Älä poista Elementoria käytöstä. Sekä Elementorin että Elementor Pron täytyy olla aktiivisena, jotta lisäosa toimisi.

en: I have Elementor Pro
fi: Minulla on Elementor Pro

en: Elementor Debugger
fi: Elementorin virheenkorjaus

en: Back to WordPress Editor
fi: Palaa WordPressin muokkaimeen

note: translators: %s the title of the post type translators: %s: Template type label.
en: Add New %s
fi: Lisää uusi %s

note: translators: %d: Number of rows
en: %d row affected. | %d rows affected.
fi[0]: Vaikuttaa %d riviin.
fi[1]: Vaikuttaa %d riviin.

[ctx: Page Template]
en: Elementor Full Width
fi: Elementor täysi leveys

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Something went wrong.
fi: Jokin meni nyt vikaan.

en: Max Width
fi: Maksimileveys

en: Position
fi: Asema

en: Templates Help You <span>Work Efficiently</span>
fi: Mallit auttavat sinua <span>työskentelemään tehokkaammin</span>

note: translators: 1: Elementor, 2: Link to plugin review
en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
fi: Piditkö tästä: %1$s? Anna meille %2$s arvio. Arvostamme tukeasi!

en: Knowledge Base
fi: Ohjetietokanta

en: This template includes the header, full-width content and footer
fi: Tämä malli sisältää otsikkopalkin, täysleveän sisältöalueen ja alapalkin

en: No header, no footer, just Elementor
fi: Ei otsikkoa, ei alapalkkia, vain Elementor

en: Default Page Template from your theme
fi: Teemassasi valittu oletussivupohja

en: Page Layout
fi: Sivun asettelu

en: Current
fi: Nykyinen

en: Play Video
fi: Katso video

en: Inline
fi: Samassa tasossa

en: Separator
fi: Erotin

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add templates and reuse them across your website. Easily export and import them to any other project, for an optimized workflow.
fi: Lisää malleja ja käytä niitä missä tahansa sivustollasi. Voit myös optimoida työnkulkuasi siirtämällä malleja projektista toiseen.

note: translators: %s: Template type label.
en: Create Your First %s
fi: Luo ensimmäinen %ssi

en: All
fi: Kaikki

[ctx: Template Library]
en: My Templates
fi: Omat mallit

en: Create Template
fi: Luo malli

en: Enter template name (optional)
fi: Anna mallin nimi (pakollinen)

en: Name your template
fi: Nimeä mallisi

en: Select the type of template you want to work on
fi: Valitse mallin tyyppi, jota haluat käsitellä

en: Choose Template Type
fi: Valitse mallin tyyppi

en: Use templates to create the different pieces of your site, and reuse them with one click whenever needed.
fi: Luo malleja sivustosi osista ja käytä niitä uudelleen napin painalluksella aina kuin tarvitset.

en: Custom Fonts allows you to add your self-hosted fonts and use them on your Elementor projects to create a unique brand language.
fi: Mukautettujen kirjasinten avulla voit lisätä omia kirjasinmallejasi ja käyttää niitä Elementor-projekteissasi luodaksesi yksilöllisen ulkoasun.

en: Add Your Custom Fonts
fi: Lisää mukautettuja kirjasimia

en: Custom Fonts
fi: Mukautetut kirjasimet

en: More actions
fi: Lisää toimintoja

en: Search Templates:
fi: Hae malleista:

en: This tag has no settings.
fi: Tähän tagiin ei liity asetuksia.

[ctx: Border Control]
en: Groove
fi: Syvennys

note: translators: %s: Document title
en: %s Settings
fi: %s - asetukset

en: Want to give access only to content?
fi: Haluatko antaa pääsyn vain sisältöön?

en: No access to editor
fi: Ei pääsyä muokkaimeen

en: Role Excluded
fi: Rooli suljettu pois

en: Manage What Your Users Can Edit In Elementor
fi: Hallinnoi tietoja, joita käyttäjäsi voivat muokata Elementorissa

en: Role Manager
fi: Roolien hallitsija

en: Fallback
fi: Varmistus

en: Featured Image
fi: Kansikuva

en: Body Style
fi: Leipätekstin tyyli

en: Document
fi: Dokumentti

en: Action not found.
fi: Toimintoa ei löytynyt.

en: Post not found.
fi: Artikkelia ei löytynyt.

en: Token Expired.
fi: Vanhentunut

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
fi: Aseta yhdellä pyyhkäisyllä vieritettävien diojen lukumäärä.

en: Note: Attachment Fixed works only on desktop.
fi: Huomaa: kiinteä liite toimii ainoastaan desktop-näytöillä.

en: Create New Post
fi: Luo uusi artikkeli

en: Current Version
fi: Nykyinen versio

en: When you turn on privacy mode, YouTube won't store information about visitors on your website unless they play the video.
fi: Kun vaihdat yksityisyys-tilaan, YouTube ei tallenna tietoa sivustosi vierailijoista elleivät he katso videotasi.

en: Privacy Mode
fi: Yksityisyystila

en: Enter your shortcode
fi: Anna lyhytkoodisi

en: Enter your image caption
fi: Anna kuvateksti

en: Enter your code
fi: Anna koodi

en: Add Your Heading Text Here
fi: Lisää otsikkotekstisi tähän

en: Dismiss alert
fi: Poista varoitus

en: Enter your description
fi: Anna kuvaus

en: This is an Alert
fi: Tämä on varoitus

en: Active Icon
fi: Valittu kuvake

note: translators: 1: Editing date, 2: Author display name
en: Last edited on %1$s by %2$s
fi: Muokattu viimeksi %1$s, muokkaaja %2$s

note: translators: 1: Saving date, 2: Author display name
en: Draft saved on %1$s by %2$s
fi: Luonnos tallennettu  %1$s, tallentaja %2$s

en: Dismiss
fi: Hylkää

note: translators: %s: the document title.
en: Hurray! Your %s is live.
fi: Hurraa! Luomasi %s on julkaistu.

en: Published
fi: Julkaistu

en: No Results Found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: or
fi: tai

en: Drag & drop your .JSON or .zip template file
fi: Vedä & pudota .JSON- tai .zip-mallitiedostosi

en: Import Template to Your Library
fi: Tuo malli kirjastoosi

en: Click here
fi: Klikkaa tästä

en: Want to learn more about the Elementor library?
fi: Haluatko tietää lisää Elementor-kirjastosta?

en: Favorite
fi: Suosikki

en: Creation Date
fi: Luontipäivä

en: Created By
fi: Luonut

en: Search
fi: Haku

en: My Favorites
fi: Suosikit

en: Popular
fi: Suositut

en: Trend
fi: Muoti

en: New
fi: Uusi

en: Import Template
fi: Tuo malli

en: Remove
fi: Poista

en: Duplicate
fi: Monista

en: Drag & Drop
fi: Vedä & pudota

en: Hide Panel
fi: Kätke paneeli

en: Save as Template
fi: Tallenna malliksi

en: Save Draft
fi: Tallenna luonnos

en: Save Options
fi: Tallenna valinnat

en: Publish
fi: Julkaise

en: Preview Changes
fi: Esikatsele muutokset

en: Search Widget:
fi: Hakuvimpain:

en: Back to default
fi: Palaa oletusarvoihin

[ctx: Typography Control]
en: Line Through
fi: Yliviivaus

[ctx: Typography Control]
en: Overline
fi: Viiva yläpuolella

[ctx: Typography Control]
en: Underline
fi: Alleviivaus

[ctx: Typography Control]
en: Decoration
fi: Tehoste

en: Unlinked values
fi: Irralliset arvot

en: Blog
fi: Blogi

en: (opens in a new window)
fi: (avautuu uuteen ikkunaan)

en: News & Updates
fi: Uutiset & päivitykset

en: Recently Edited
fi: Äskettäin muokattu

en: Create New Page
fi: Luo uusi sivu

en: Elementor Overview
fi: Elementorin yleiskatsaus

en: Update Elementor Now
fi: Päivitä Elementor nyt

en: Excerpt
fi: Lyhennelmä

en: Access denied.
fi: Pääsy estetty.

en: Disable Default Fonts
fi: Poista oletusfontit käytöstä

en: End
fi: Loppu

en: Start
fi: Alku

en: We're sorry, but something went wrong. Click on 'Learn more' and follow each of the steps to quickly solve it.
fi: Valitettavasti jotakin meni nyt pieleen. Klikkaa 'Perehdy' ja seuraa ohjeita ratkaistaksesi ongelman.

en: The preview could not be loaded
fi: Esikatselun lataaminen ei onnistunut

en: Update Notification
fi: Päivitysilmoitus

en: Once you start working, you'll be able to redo / undo any action you make in the editor.
fi: Kun olet aloittanut työskentelyn, voit perua ja tehdä uudelleen minkä tahansa muokkaimessa tekemäsi toiminnon.

en: No History Yet
fi: Historiatietoja ei vielä ole

en: Switch to Revisions tab for older versions
fi: Siirry Versiot-välilehdelle nähdäksesi vanhemmat versiot

en: Revisions
fi: Versiot

en: Actions
fi: Toiminnot

en: History
fi: Historia

en: UI Hover Color
fi: UI-väri kun osoitin on päällä

en: UI Color
fi: UI-väri

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
fi: Varjostus

en: Mute
fi: Mykistä

en: Choose an Elementor template JSON file or a .zip archive of Elementor templates, and add them to the list of templates available in your library.
fi: Valitse Elementor-mallin .JSON-tiedosto tai mallien .zip-arkisto ja lisää ne käytettävissä olevien mallien luetteloon kirjastoosi.

[ctx: Text Shadow Control]
en: Text Shadow
fi: Tekstin varjostus

en: Open all image links in a lightbox popup window. The lightbox will automatically work on any link that leads to an image file.
fi: Avaa kaikki kuvalinkit lightbox-popup-ikkunassa. Lightbox toimii automaattisesti kaikissa kuvatiedostoihin johtavissa linkeissä.

en: Image Lightbox
fi: Kuvan lightbox

en: Please Note: We do not recommend updating to a beta version on production sites.
fi: Huomaa: Emme suosittele beta-version käyttöönottoa tuotantokäytössä olevilla sivustoilla.

en: Beta Tester
fi: Beta-testain

en: Turn-on Beta Tester, to get notified when a new beta version of Elementor or Elementor Pro is available. The Beta version will not install automatically. You always have the option to ignore it.
fi: Ota käyttöön beta-testain saadaksesi tiedon kun uusi beta-versio Elementorista tai Elementor Prosta on saatavilla. Beta-versiot eivät asennu automaattisesti. Voit jättää päivitysilmoitukset huomiotta aina niin halutessasi.

en: Become a Beta Tester
fi: Ryhty beta-testaajaksi

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
fi: Varoitus: ota varmuuskopio tietokannastasi ennen version palautusta.

en: Rollback Version
fi: Palautettu versio

note: translators: %s: Elementor version
en: Experiencing an issue with Elementor version %s? Rollback to a previous version before the issue appeared.
fi: Onko sinulla ongelmia Elementorin version %s kanssa? Palaa edelliseen versioon, jossa ongelmaa ei ilmennyt.

en: Version Control
fi: Versionhallinta

en: Switch Editor Loader Method
fi: Vaihda muokkaimen lataustapa

en: Integrations
fi: Liitynnät

en: Sets the default space between widgets (Default: 20)
fi: Asettaa vimpainten välisen oletusetäisyyden (oletus: 20)

en: Rollback to Previous Version
fi: Palaa edelliseen versioon

en: Animation Delay
fi: Animaation viive

en: Z-Index
fi: Z-arvo

en: Transition Duration
fi: Liikkeen kesto

en: Widgets Space
fi: Vimpaintila

en: Add nofollow
fi: Lisää nofollow

en: Open in new window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Link Options
fi: Linkin valinnat

[ctx: Box Shadow Control]
en: Outline
fi: Ääriviiva

[ctx: Box Shadow Control]
en: Position
fi: Sijainti

note: translators: %s: WordPress version
en: Elementor requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
fi: Elementor edellyttää että käytössä on WordPressin versio %s+. Koska käyttämäsi versio on tätä vanhempi, lisäosa EI ole tällä hetkellä AKTIIVINEN.

en: Use internal CSS that is embedded in the head of the page. For troubleshooting server configuration conflicts and managing development environments.
fi: Käytä sivun otsikkokoodiin upotettua sisäistä CSS-koodia. Palvelinkonfiguraation ristiriitatilanteiden ongelmanratkaisuun ja kehittäjäympäristöjen hallintaan.

en: Use external CSS files for all generated stylesheets. Choose this setting for better performance (recommended).
fi: Käytä ulkoisia CSS-tiedostoja kaikissa luoduissa tyylipohjissa. Tämä asetus parantaa suorituskykyä (suositus).

en: Internal Embedding
fi: Sisäinen upotus

en: External File
fi: Ulkoinen tiedosto

en: CSS Print Method
fi: CSS:n tulostustapa

en: For troubleshooting server configuration conflicts.
fi: Palvelimen konfiguraatioristiriitojen selvittelyyn.

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Status
fi: Tila

en: Space
fi: Väli

en: Drop Cap
fi: Anfangi

en: Elementor lets you hide the page title. This works for themes that have "h1.entry-title" selector. If your theme's selector is different, please enter it above.
fi: Elementor sallii sinun piilottaa sivun otsikon. Tämä toimii teemoissa, joissa on 'h1.entry-title"-valitsin. Jos teemasi valitsin on toisenlainen, kirjoita se ylle.

en: Page Title Selector
fi: Sivun otsikon valitsija

en: Select
fi: Valitse

en: Paste Style
fi: Liimaa tyyli

en: Template
fi: Malli

en: Hide Title
fi: Piilota otsikko

en: Maintenance Mode ON
fi: Huoltotila PÄÄLLE

en: Choose Template
fi: Valitse malli

en: Select one or go ahead and <a target="_blank" href="%s">create one</a> now.
fi: Valitse jokin näistä tai <a target="_blank" href="%s">luo uusi</a> nyt.

en: To enable maintenance mode you have to set a template for the maintenance mode page.
fi: Asettaaksesi huoltotilan päälle sinun on valittava huoltotila-sivun malli.

en: Edit Template
fi: Muokkaa mallia

en: Roles
fi: Roolit

en: Logged In
fi: Kirjautunut

en: Who Can Access
fi: Kenellä on pääsy

en: Coming Soon returns HTTP 200 code, meaning the site is ready to be indexed.
fi: Huoltotila palauttaa koodin HTTP 200, mikä merkitsee, että sivustosi on valmis indeksoitavaksi.

en: Maintenance Mode returns HTTP 503 code, so search engines know to come back a short time later. It is not recommended to use this mode for more than a couple of days.
fi: Huoltotila palauttaa koodin HTTP 503, joten hakukoneet tietävät tulla lähiaikoina uudelleen. Tätä tilaa ei ole suositeltavaa käyttää muutamaa päivää kauemmin.

en: Choose between Coming Soon mode (returning HTTP 200 code) or Maintenance Mode (returning HTTP 503 code).
fi: Valitse Tulossa pian (palauttaa koodin HTTP 200) tai Huoltotila (palauttaa koodin HTTP 503).

en: Maintenance
fi: Huoltotila

en: Coming Soon
fi: Tulossa pian

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Choose Mode
fi: Valitse tila

en: Set your entire website as MAINTENANCE MODE, meaning the site is offline temporarily for maintenance, or set it as COMING SOON mode, meaning the site is offline until it is ready to be launched.
fi: Aseta koko sivustosi HUOLTOTILAAN, jolloin sivusto on tilapäisesti poissa linjoilta, tai TULOSSA PIAN -tilaan, mikä merkitsee että se on poissa linjoilta siihen asti kunnes olet valmis julkaisemaan sen.

en: Maintenance Mode
fi: Huoltotila

en: Bring to Front
fi: Tuo eteen

en: Space Between
fi: Välistys

en: List
fi: Luettelo

[ctx: Shapes]
en: Book
fi: Kirja

[ctx: Shapes]
en: Split
fi: Jako

[ctx: Shapes]
en: Arrow
fi: Nuoli

[ctx: Shapes]
en: Waves Pattern
fi: Aallot-kuvio

[ctx: Shapes]
en: Waves Brush
fi: Aallot-sivellin

[ctx: Shapes]
en: Waves
fi: Aallot

[ctx: Shapes]
en: Curve Asymmetrical
fi: Epäsymmetrinen kaari

[ctx: Shapes]
en: Curve
fi: Kaari

[ctx: Shapes]
en: Fan Opacity
fi: Viuhka

[ctx: Shapes]
en: Tilt Opacity
fi: Kalteva viuhka

[ctx: Shapes]
en: Tilt
fi: Kalteva

[ctx: Shapes]
en: Triangle Asymmetrical
fi: Epäsymmetrinen kolmio

[ctx: Shapes]
en: Triangle
fi: Kolmio

[ctx: Shapes]
en: Pyramids
fi: Pyramidit

[ctx: Shapes]
en: Zigzag
fi: Siksak

[ctx: Shapes]
en: Clouds
fi: Pilvet

[ctx: Shapes]
en: Drops
fi: Pisarat

[ctx: Shapes]
en: Mountains
fi: Vuoret

en: Invert
fi: Ylösalainen

en: Flip
fi: Kiepautus

en: Shape Divider
fi: Muodon jakaja

en: Navigation Width
fi: Navigaation leveys

en: Hover
fi: Kun osoitin on päällä

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
fi: Lisää mukautettu id ILMAN punta-merkkiä. Esim. my-id

[ctx: Background Control]
en: Angle
fi: Kulma

[ctx: Background Control]
en: Radial
fi: Säteittäinen

[ctx: Background Control]
en: Linear
fi: Lineaarinen

[ctx: Background Control]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: Background Control]
en: Second Color
fi: Toinen väri

[ctx: Background Control]
en: Location
fi: Sijainti

[ctx: Background Control]
en: Gradient
fi: Liukuväri

en: Checking this box will disable Elementor's Default Fonts, and make Elementor inherit the fonts from your theme.
fi: Tämän asetuksen valinta poistaa käytöstä Elementorin oletuskirjasimet. Käytettävät kirjasimet periytyvät nyt teemastasi.

en: Checking this box will disable Elementor's Default Colors, and make Elementor inherit the colors from your theme.
fi: Tämän asetuksen valinta poistaa käytöstä Elementorin oletusvärit. Käytettävät oletusvärit periytyvät nyt teemastasi.

en: Video Tutorials
fi: Video-opasteet

en: View Elementor Video Tutorials
fi: Katso Elementorin video-opasteita

en: Docs & FAQs
fi: Dokumentit ja kysytyimmät kysymykset

en: View Elementor Documentation
fi: Tutustu Elementorin dokumentaation

en: The `from` and `to` URL's must be different
fi: Lähtö- ja kohdesivustojen URL-osoitteiden on oltava eri

en: The `from` and `to` URL's must be valid URL's
fi: Lähtö- ja kohdesivustojen on oltava todellisia URL-osoitteita

en: Enter your old and new URLs for your WordPress installation, to update all Elementor data (Relevant for domain transfers or move to 'HTTPS').
fi: Anna vanhan ja uuden WordPress-asennuksesi URL-osoitteet päivittääksesi kaikki Elementor-tiedot (käytetään domainien siirrossa tai HTTPS-osoitteeseen siirryttäessä).

en: Update Site Address (URL)
fi: Päivitä sivuston osoite (URL)

note: translators: %s: Codex URL
en: <strong>Important:</strong> It is strongly recommended that you <a target="_blank" href="%s">backup your database</a> before using Replace URL.
fi: <strong>Tärkeää:</strong> Suosittelemme erittäin vahvasti, että otat <a target="_blank" href="%s">varmuuskopion tietokannastasi</a> ennen URL-osoitteen vaihtamista.

en: Replace URL
fi: Korvaa URL-osoite

[ctx: System Info]
note: translators: 1: Minimum recommended_memory, 2: Codex URL
en: We recommend setting memory to at least %1$s. For more information, read about <a href="%2$s">how to Increase memory allocated to PHP</a>.
fi: Suosittelemme muistin asettamista vähintään tasolle  %1$s. Lue täältä <a href="%2$s">miten voit kasvattaa PHP-muistia</a>.

note: translators: 1: Human readable time difference, 2: Date
en: %1$s ago (%2$s)
fi: %1$s sitten (%2$s)

en: Autosave
fi: Automaattitallennus

en: Revision
fi: Versio

en: Learn more about <a target="_blank" href="%s">WordPress revisions</a>
fi: Perehdy <a target="_blank" href="%s">WordPress-versioihin</a>

en: It looks like the post revision feature is unavailable in your website.
fi: Artikkelien versiointiominaisuus näyttää olevan poissa käytöstä sivustollasi.

en: Start designing your page and you will be able to see the entire revision history here.
fi: Aloita sivusi suunnittelu. Täällä näet koko versiohistoriasi.

en: Revision history lets you save your previous versions of your work, and restore them any time.
fi: Versiohistoria sallii sinun tallettaa työsi aikaisempia versioita ja palauttaa niitä tarpeesi mukaan.

en: By
fi: Kirjoittaja

en: No Revisions Saved Yet
fi: Yhtään versiota ei ole vielä tallennettu

en: Thousand Separator
fi: Tuhaterotin

[ctx: Background Control]
en: Default
fi: Oletus

en: Custom CSS lets you add CSS code to any widget, and see it render live right in the editor.
fi: Mukautetun CSS:n avulla voit lisätä CSS-koodia vimpaimiin ja nähdä muutosten vaikutukset heti editorissa.

en: Meet Our Custom CSS
fi: Tutustu mukautettuun CSS-koodiin

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: With this feature, you can save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
fi: Tämä ominaisuus sallii sinun tallentaa vimpaimen yleiseksi ja liittää sen sitten useisiin paikkoihin sivustollasi. Kaikki sijainnit ovat muokattavissa yhdestä ja samasta paikasta.

en: Meet Our Global Widget
fi: Tutustu yleisvimpaimeen

en: Go Pro
fi: Hanki Pro

en: Get more with Elementor Pro
fi: Lisää ominaisuuksia Elementor Prolla

en: Global
fi: Yleinen

en: Off
fi: Pois

en: On
fi: Päällä

en: Styles set in Elementor are saved in CSS files in the uploads folder. Recreate those files, according to the most recent settings.
fi: Elementorissa asetetut tyylit tallennetaan uploads-kansiossa oleviin CSS-tiedostoihin. Luo nämä uudelleen vastaamaan viimeisimpiä asetuksia.

en: Regenerate Files
fi: Luo uudelleen tiedostot

en: Regenerate CSS
fi: Luo uudelleen CSS

en: Improve Elementor
fi: Kehitä Elementoria

en: Invalid Data: The Template ID cannot be the same as the currently edited template. Please choose a different one.
fi: Virheellinen tieto: Mallin ID ei voi olla sama kuin parhaillaan muokattavana oleva malli. Valitse toinen ID.

en: Skin
fi: Pinta

en: %s are disabled
fi: %s: t on poistettu käytöstä

en: Update changes to page
fi: Päivitä muutokset sivulle

en: No thanks
fi: Ei kiitos

en: Enter parent element selector to which stretched sections will fit to (e.g. #primary / .wrapper / main etc). Leave blank to fit to page width.
fi: Anna emoelementin valitsin, johon venytettyjen osien tulee sopia (esimerkiksi (e.g. #primary / .wrapper / main jne). Jätä tyhjäksi sovittaaksesi sivun leveyteen.

en: Stretched Section Fit To
fi: Venytetty osa sovita

en: Sets the default width of the content area (Default: 1140)
fi: Asettaa sisältöalueen oletusleveyden (Oletus: 1140)

en: Stretch the section to the full width of the page using JS.
fi: Venyttää osan koko sivun levyiseksi JS:ää käyttäen.

en: Stretch Section
fi: Venytä osa

en: Learn more.
fi: Perehdy.

en: Reverse Columns
fi: Käänteinen sarakejärjestys

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Link values together
fi: Linkitä arvot

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Remote
fi: Kaukosäädin

en: Import Now
fi: Tuo nyt

en: Import Templates
fi: Tuo mallit

en: Export Template
fi: Vie mallit

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

[ctx: Template Library]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: Template Library]
en: No Templates found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt malleja

[ctx: Template Library]
en: No Templates found
fi: Malleja ei löytynyt

[ctx: Template Library]
en: Search Template
fi: Hae mallia

[ctx: Template Library]
en: View Template
fi: Esikatsele mallia

[ctx: Template Library]
en: All Templates
fi: Kaikki mallit

[ctx: Template Library]
en: New Template
fi: Uusi malli

[ctx: Template Library]
en: Edit Template
fi: Muokkaa mallia

[ctx: Template Library]
en: Add New Template
fi: Lisää uusi malli

[ctx: Template Library]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: Template Library]
en: Template
fi: Malli

en: Local
fi: Paikallinen

en: Elementor Library automatically updates on a daily basis. You can also manually update it by clicking on the sync button.
fi: Elementor-kirjasto päivittyy automaattisesti päivittäin. Voit päivittää sen käsin klikkaamalla Synkronoi-painiketta.

en: Sync Library
fi: Synkronoi kirjasto

en: Tools
fi: Työkalut

en: Page
fi: Sivu

en: An error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: Enter Template Name
fi: Anna mallin nimi

en: Export
fi: Vie

en: Stay tuned! More awesome templates coming real soon.
fi: Pysy kuulolla! Lisää upeita malleja on tulossa piakkoin.

en: Back to Library
fi: Takaisin kirjastoon

en: Insert
fi: Lisää

en: Library
fi: Kirjasto

en: Close
fi: Sulje

en: Saved Templates
fi: Tallennetut mallit

en: Template Library
fi: Mallikirjasto

en: Select your Structure
fi: Valitse rakenne

en: Add Template
fi: Lisää malli

[ctx: System Info]
note: translators: %s: Codex URL
en: If you want to modify the source code of your theme, we recommend using a <a href="%s">child theme</a>.
fi: Jos haluat muokata teemasi lähdekoodia, suosittelemme  <a href="%s">lapsiteeman </a> käyttöä.

en: Learn More
fi: Perehdy

en: Global Fonts
fi: Yleiset kirjasimet

en: Hover Animation
fi: Animaatio osoitettaessa

[ctx: Background Control]
en: Contain
fi: Sisällytä

en: Fast
fi: Nopea

en: Slow
fi: Hidas

en: Disable Default Colors
fi: Poista oletusvärit käytöstä

en: Default Fonts
fi: Oletuskirjasimet

en: Color Palettes
fi: Väripaletit

en: Entrance Animation
fi: Tuloanimaatio

en: You can enable it from the <a href="%s" target="_blank">Elementor settings page</a>.
fi: Voit ottaa sen käyttöön  <a href="%s" target="_blank">Elementorin asetussivulla</a>.

[ctx: Box Shadow Control]
en: Inset
fi: Upotus

[ctx: Box Shadow Control]
en: Box Shadow
fi: Laatikon varjostus

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Spread
fi: Levitys

en: Blur
fi: Sumennus

en: Aside
fi: Sivussa

en: Testimonial
fi: Suositus

en: Official Color
fi: Virallinen väri

en: Rounded
fi: Pyöristetty

en: Social Icons
fi: Some-kuvakkeet

en: My Skill
fi: Osaamiseni

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Play Counts
fi: Soittokerrat

en: Comments
fi: Kommentit

en: Share Button
fi: Jakopainike

en: Download Button
fi: Latauspainike

en: Like Button
fi: Tykkäyspainike

en: Buy Button
fi: Ostopainike

en: Visual Player
fi: Visuaalinen soitin

en: Background Overlay
fi: Taustan peitto

en: Extended
fi: Laajennettu

en: If you have a moment, please share why you are deactivating Elementor:
fi: Jos suinkin ehdit, kerrohan miksi olet poistamassa Elementorin käytöstä:

en: Quick Feedback
fi: Pikapalaute

en: Please share the reason
fi: Kertoisitko miksi

en: Other
fi: Muu syy

en: It's a temporary deactivation
fi: Tämä on vain tilapäinen ratkaisu

en: I couldn't get the plugin to work
fi: En saanut lisäosaa toimimaan

en: Please share which plugin
fi: Kertoisitko, mikä lisäosa

en: I found a better plugin
fi: Löysin paremman lisäosan

en: I no longer need the plugin
fi: En tarvitse lisäosaa enää

en: Update Now
fi: Päivitä nyt

note: translators: %s: Elementor version
en: View Elementor version %s details
fi: Katso Elementor-version %s tiedot

note: translators: 1: Details URL, 2: Accessibility text, 3: Version number, 4: Update URL, 5: Accessibility text
en: There is a new version of Elementor Page Builder available. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">update now</a>.
fi: Elementorista on uusi versio saatavilla. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">Katso version %3$s tiedot</a> tai <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">päivitä nyt</a>.

en: Custom URL
fi: Mukautettu URL

en: Paste
fi: Liimaa

en: Background
fi: Tausta

en: Wider
fi: Leveämpi

en: General
fi: Yleinen

en: Intro Byline
fi: Esittelyrivi

en: Spacing
fi: Välistys

en: Outside
fi: Ulkopuolella

en: Inside
fi: Sisäpuolella

en: Direction
fi: Suunta

en: Animation Speed
fi: Animaation nopeus

en: Additional Options
fi: Lisävalinnat

en: Arrows and Dots
fi: Nuolet ja pisteet

en: Image Stretch
fi: Kuvan venytys

en: Image Carousel
fi: Kuvakaruselli

en: Animation Duration
fi: Animaation kesto

en: Left Border Width
fi: Vasemman reunaviivan leveys

en: You can crop the original image size to any custom size. You can also set a single value for height or width in order to keep the original size ratio.
fi: Voit rajata alkuperäisen kuvan mihin tahansa mukautettuun kokoon. Voit myös asettaa vain leveyden tai korkeuden, jos haluat säilyttää alkuperäiset mittasuhteet.

en: Controls Color
fi: Ohjainten väri

en: Intro Portrait
fi: Kuva esittelyssä

en: Intro Title
fi: Esittelyn otsikko

en: Loop
fi: Silmukka

en: Video Options
fi: Videon valinnat

en: Display
fi: Näytä

en: The server does not have ImageMagick or GD installed and/or enabled! Any of these libraries are required for WordPress to be able to resize images. Please contact your server administrator to enable this before continuing.
fi: Palvelimellesi ei ole asennetu ImageMagick- tai GD-kirjastoja tai ne ovat poissa käytöstä. Jompikumpi näistä tarvitaan, jotta WordPress kykenisi skaalaamaan kuvia. Ota yhteyttä palvelimen tukeen saadaksesi tämän kuntoon.

[ctx: Image Size Control]
en: Image Dimension
fi: Kuvan mitta

[ctx: Image Size Control]
en: Custom
fi: Mukautettu

[ctx: Border Control]
en: Dashed
fi: Katkoviiva

[ctx: Border Control]
en: Dotted
fi: Pisteviiva

[ctx: Border Control]
en: Double
fi: Kaksoisviiva

[ctx: Border Control]
en: Solid
fi: Yhtenäinen viiva

en: Fade
fi: Häivytä

en: Effect
fi: Tehoste

[ctx: Image Size Control]
en: Full
fi: Täysi

en: Vertical Alignment
fi: Pystysuuntainen tasaus

en: Infinite Loop
fi: Päättymätön selaus

en: Dots
fi: Pisteet

[ctx: Image Size Control]
en: Image Size
fi: Kuvan koko

[ctx: Typography Control]
en: None
fi: Ei mitään

en: Title HTML Tag
fi: Otsikon HTML-tagi

en: This is the heading
fi: Tämä on otsikko

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
fi: Lisää mukautettu luokka ILMAN pistettä. Esimerkiksi: my-class

en: The list of fonts used if the chosen font is not available.
fi: Kirjasimet, joita käytetään kun valittu kirjasin ei ole käytettävissä.

en: Form
fi: Lomake

[ctx: System Info]
en: We recommend to use php 5.4 or higher
fi: Suosittelemme PHP-versiota 5.4 tai korkeampi

en: Elements
fi: Elementit

en: Settings
fi: Asetukset

[ctx: Typography Control]
en: Oblique
fi: Kursiivi

[ctx: Typography Control]
en: Italic
fi: Kallistettu

[ctx: Typography Control]
en: Normal
fi: Normaali

[ctx: Typography Control]
en: Capitalize
fi: Isot alkukirjaimet

[ctx: Typography Control]
en: Lowercase
fi: Pienet kirjaimet

[ctx: Typography Control]
en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Play Icon
fi: Soittokuvake

en: Image Overlay
fi: Kuvan peite

en: Player Controls
fi: Soittimen hallinta

en: Suggested Videos
fi: Ehdotetut videot

en: Aspect Ratio
fi: Sivusuhteet

en: Toggle Content
fi: Vaihtele sisältöä

en: Toggle Title
fi: Vaihtele otsikkoa

en: Toggle #2
fi: Vaihtele #2

en: Toggle #1
fi: Vaihtele #1

en: Toggle Items
fi: Vaihtele osia

en: Toggle
fi: Vaihtele

en: Text Editor
fi: Tekstinmuokkain

en: Tab Content
fi: Välilehden sisältö

en: Tab Title
fi: Välilehden otsikko

en: Tab #2
fi: Välilehti #2

en: Tab #1
fi: Välilehti #1

en: Tabs Items
fi: Välilehtiosat

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Pause on Hover
fi: Pysäytä osoitettaessa

en: Autoplay Speed
fi: Autoplay-nopeus

en: Arrows
fi: Nuolet

en: Slide
fi: Dia

en: Choose Sidebar
fi: Valitse sivupalkki

en: No sidebars were found
fi: Sivupalkkeja ei löytynyt

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Title Style
fi: Otsikon tyyli

en: e.g. Web Designer
fi: esimerkiksi Web Designer

en: Inner Text
fi: Sisäpuolinen teksti

en: Display Percentage
fi: Näytä prosentit

en: Percentage
fi: Prosentit

en: Progress Bar
fi: Edistymispalkki

en: For Example: About
fi: Esimerkiksi: Meistä

en: The ID of Menu Anchor.
fi: Valikkoankkurin ID

en: This ID will be the CSS ID you will have to use in your own page, Without #.
fi: Tämä ID on se CSS-ID, jota käytät omalla sivullasi. Ilman #-merkkiä.

en: Anchor
fi: Ankkuri

en: Menu Anchor
fi: Valikkoankkuri

en: Image Position
fi: Kuvan sijainti

en: Image Spacing
fi: Kuvien etäisyys

en: Image Size
fi: Kuvan koko

en: Image Box
fi: Kuvalaatikko

en: Icon Hover
fi: Kuvake osoitettaessa

en: Border Width
fi: Reunaviivan leveys

en: Rotate
fi: Kierrä

en: Secondary Color
fi: Toissijainen väri

en: Primary Color
fi: Ensisijainen väri

en: Square
fi: Neliö

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Shape
fi: Muoto

en: Framed
fi: Kehystetty

en: Stacked
fi: Pinottu

en: Text Indent
fi: Tekstin sisennys

en: List Item
fi: Luettelokohta

en: List Item #3
fi: Luettelokohta #3

en: List Item #2
fi: Luettelokohta #2

en: List Item #1
fi: Luettelokohta #1

en: Icon List
fi: Kuvakeluettelo

en: Icon Spacing
fi: Kuvakkeen välistys

en: Icon Box
fi: Kuvakelaatikko

en: HTML Code
fi: HTML-koodi

en: HTML Tag
fi: HTML-tagi

en: Enter your title
fi: Anna otsikko

en: Heading
fi: Otsake

en: Map
fi: Kartta

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Images
fi: Kuvat

en: Random
fi: Satunnainen

en: Media File
fi: Mediatiedosto

en: Attachment Page
fi: Liitesivu

en: Add Images
fi: Lisää kuvia

en: Image Gallery
fi: Kuvagalleria

en: Gap
fi: Väli

en: Color
fi: Väri

en: Weight
fi: Vahvuus

en: Spacer
fi: Väli

en: Divider
fi: Erotin

en: Number
fi: Numero

en: Cool Number
fi: Nasta numero

en: Number Suffix
fi: Numeron pääte

en: Number Prefix
fi: Numeron etuliite

en: Ending Number
fi: Päättävä numero

en: Starting Number
fi: Aloittava numero

en: Counter
fi: Laskuri

en: Slides to Scroll
fi: Vieritettävät diat

en: Slides to Show
fi: Näytettävät diat

en: Choose Image
fi: Valitse kuva

en: Image
fi: Kuva

en: Border
fi: Reunaviiva

en: After
fi: Jälkeen

en: Before
fi: Ennen

en: Icon Position
fi: Kuvakkeen sijainti

en: Icon
fi: Kuvake

en: Size
fi: Koko

en: Justified
fi: Tasattu

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Button
fi: Painike

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Hide On Mobile
fi: Piilota mobiilissa

en: Hide On Tablet
fi: Piilota tabletilla

en: Hide On Desktop
fi: Piilota desktopilla

en: Border Radius
fi: Reunaviivan säde

en: Description
fi: Kuvaus

en: Title
fi: Otsikko

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Hide
fi: Piilota

en: Show
fi: Näytä

en: Dismiss Button
fi: Hylkää-painike

en: I am a description. Click the edit button to change this text.
fi: Olen kuvaus. Klikkaa muokkaa-näppäintä muuttaaksesi tekstiä.

en: Title & Description
fi: Otsikko & kuvaus

en: Danger
fi: Vaara

en: Warning
fi: Varoitus

en: Success
fi: Onnistui

en: Type
fi: Tyyppi

en: Alert
fi: Varoitus

en: Active Color
fi: Aktiivinen väri

en: Border Color
fi: Reunaviivan väri

en: View
fi: Katso

en: Accordion Content
fi: Haitarin sisältö

en: Accordion Title
fi: Haitarin otsikko

en: Accordion #2
fi: Haitari #2

en: Accordion #1
fi: Haitari #1

en: Accordion Items
fi: Haitarin osat

en: Accordion
fi: Haitari

en: Sure! I'd love to help
fi: Tottakai! Autan mielelläni

en: You don't have permissions to download this file
fi: Sinulla ei ole oikeutta ladata tätä tiedostoa

en: Download System Info
fi: Lataa järjestelmätiedot

en: You can copy the below info as simple text with Ctrl+C / Ctrl+V:
fi: Voit kopioida alla olevat tiedot yksinkertaisesti komennoilla Ctrl+C / Ctrl+V:

en: Copy & Paste Info
fi: Kopioi & liitä tiedot

en: System Info
fi: Järjestelmän tiedot

en: Inactive
fi: Ei-aktiivinen

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Name
fi: Nimi

en: Themes
fi: Teemat

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: Exclude Roles
fi: Sulje pois roolit

en: Post Types
fi: Artikkelityypit

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Accent Text
fi: Korostusteksti

en: Body Text
fi: Leipäteksti

en: Secondary Headline
fi: Toissijainen otsake

en: Primary Headline
fi: Ensisijainen otsake

en: Accent
fi: Korostus

en: Text
fi: Teksti

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Basic
fi: Perus

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Content Position
fi: Sisällön sijainti

en: Middle
fi: Keskellä

en: Stretch
fi: Venytä

en: Column Position
fi: Sarakkeen sijainti

en: Minimum Height
fi: Minimikorkeus

en: Min Height
fi: Min. korkeus

en: Fit To Screen
fi: Sovita näyttöön

en: Height
fi: Korkeus

en: Wide
fi: Leveä

en: Narrow
fi: Kapea

en: No Gap
fi: Ei väliä

en: Columns Gap
fi: Sarakkeiden väli

en: Content Width
fi: Sisällön leveys

en: Full Width
fi: Täysi leveys

en: Boxed
fi: Rajattu

en: Width
fi: Leveys

en: Layout
fi: Asettelu

en: Column Width
fi: Sarakkeen leveys

en: CSS Classes
fi: CSS-luokat

en: Padding
fi: Sisämarginaali

en: Margin
fi: Marginaali

en: Center
fi: Keskitetty

en: Text Align
fi: Tekstin tasaus

en: Link Hover Color
fi: Linkin väri osoitettaessa

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Heading Color
fi: Otsikon väri

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Typography
fi: Typografia

en: Column
fi: Sarake

en: Section
fi: Osa

en: Structure
fi: Rakenne

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Advanced
fi: Edistynyt

en: Style
fi: Tyyli

en: Content
fi: Sisältö

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Colors
fi: Värit

en: More Palettes
fi: Lisää paletteja

en: Color Palette
fi: Väripaletti

en: Apply
fi: Käytä

en: Discard
fi: Hylkää

en: Reset
fi: Palauta

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Apua

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Responsive Mode
fi: Responsiivinen tila

en: Exit
fi: Poistu

en: Widgets Panel
fi: Vimpainpaneeli

en: Menu
fi: Valikko

en: Search Widget...
fi: Hakuvimpain...

en: Add New Section
fi: Lisää uusi osa

en: Loading
fi: Lataa

en: Add Item
fi: Lisää kohde

en: Delete
fi: Poista

en: Select Icon
fi: Valitse kuvake

en: Custom
fi: Mukauta

[ctx: Typography Control]
en: Typography
fi: Typografia

[ctx: Typography Control]
en: Letter Spacing
fi: Kirjainten välistys

[ctx: Typography Control]
en: Line-Height
fi: Rivinväli

en: Normal
fi: Normaali

[ctx: Typography Control]
en: Style
fi: Tyyli

[ctx: Typography Control]
en: Transform
fi: Mukautus

[ctx: Typography Control]
en: Weight
fi: Vahvuus

[ctx: Typography Control]
en: Family
fi: Kirjasinperhe

[ctx: Typography Control]
en: Size
fi: Koko

[ctx: Border Control]
en: Color
fi: Väri

[ctx: Border Control]
en: Width
fi: Leveys

en: Dashed
fi: Katkoviiva

en: Dotted
fi: Pisteviiva

en: Double
fi: Kaksoisviiva

en: Solid
fi: Yhtenäinen viiva

en: None
fi: Ei mitään

[ctx: Border Control]
en: Border Type
fi: Reunaviivan tyyppi

[ctx: Background Control]
en: Background Fallback
fi: Taustan palautus

[ctx: Background Control]
en: Video Link
fi: Videolinkki

[ctx: Background Control]
en: Cover
fi: Kansi

[ctx: Background Control]
en: Size
fi: Koko

[ctx: Background Control]
en: Repeat-y
fi: Toista-y

[ctx: Background Control]
en: Repeat-x
fi: Toista-x

[ctx: Background Control]
en: No-repeat
fi: Ei toistoa

[ctx: Background Control]
en: Repeat
fi: Toista

[ctx: Background Control]
en: Fixed
fi: Kiinteä

[ctx: Background Control]
en: Scroll
fi: Vieritä

[ctx: Background Control]
en: Attachment
fi: Liite

[ctx: Background Control]
en: Bottom Right
fi: Oikea alakulma

[ctx: Background Control]
en: Bottom Center
fi: Alareuna keskitetty

[ctx: Background Control]
en: Bottom Left
fi: Vasen alakulma

[ctx: Background Control]
en: Center Right
fi: Oikea reuna keskitetty

[ctx: Background Control]
en: Center Center
fi: Keskitetty

[ctx: Background Control]
en: Center Left
fi: Vasen reuna keskitetty

[ctx: Background Control]
en: Top Right
fi: Oikea yläkulma

[ctx: Background Control]
en: Top Center
fi: Yläreuna keskitetty

[ctx: Background Control]
en: Top Left
fi: Vasen yläkulma

[ctx: Background Control]
en: Position
fi: Sijoitus

[ctx: Background Control]
en: Background Image
fi: Taustakuva

[ctx: Background Control]
en: Image
fi: Kuva

[ctx: Background Control]
en: Background Color
fi: Taustan väri

[ctx: Background Control]
en: Color
fi: Väri

[ctx: Background Control]
en: Background Type
fi: Taustan tyyppi

[ctx: Background Control]
en: Width
fi: Leveys

[ctx: Background Control]
en: Classic
fi: Klassinen

en: System
fi: Järjestelmä

en: Link
fi: Linkki

en: Left
fi: Vasen

en: Bottom
fi: Alareuna

en: Right
fi: Oikea reuna

en: Top
fi: Yläreuna

en: Default
fi: Oletus

en: Edit with Elementor
fi: Muokkaa Elementorilla

en: &#8592; Back to WordPress Editor
fi: &#8592; Palaa WordPress-muokkaimeen

note: translators: %s: PHP version
en: Elementor requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
fi: Elementor tarvitsee PHP-version %s+. Lisäosa EI OLE tällä hetkellä aktiivinen.
