Plugins - Elementor Website Builder - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (1168 entries)

en: Improvement
ca: Millora

en: Performance
ca: Rendiment

en: This Post
ca: Aquesta entrada

en: Vertical Position
ca: Posició vertical

en: All Posts
ca: Totes les entrades

[ctx: Flex Container Control]
en: Column - vertical
ca: Columna - vertical

en: Gap between elements
ca: Separació entre elements

[ctx: Flex Container Control]
en: Gap between elements
ca: Espai entre elements

en: Horizontal Position
ca: Posició horitzontal

[ctx: Flex Container Control]
en: Row - horizontal
ca: Fila - horitzontal

[ctx: Flex Container Control]
en: Row - reversed
ca: Fila - invertida

en: Reorder
ca: Reordena

en: System Fonts
ca: Tipus de lletra del sistema

en: System Colors
ca: Colors del sistema

en: Invalid kit library nonce
ca: El nonce de la biblioteca de conjunts és invàlid

en: Add New Container
ca: Afegeix un nou contenidor

[ctx: Flex Item Control]
en: Center
ca: Centre

[ctx: Flex Container Control]
en: Center
ca: Centre

en: Container
ca: Contenidor

en: Convert
ca: Converteix

en: Difference
ca: Diferència

[ctx: Flex Container Control]
en: Direction
ca: Direcció

en: Exclusion
ca: Exclusió

[ctx: Flex Item Control]
en: None
ca: Cap

[ctx: Flex Item Control]
en: Size
ca: Mida

[ctx: Flex Item Control]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: Flex Item Control]
en: Custom Order
ca: Ordre personalitzat

[ctx: Flex Item Control]
en: Custom Width
ca: Amplada personalitzada

[ctx: Flex Item Control]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: Flex Container Control]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: Flex Item Control]
en: Order
ca: Ordre

en: Pagination
ca: Paginació

en: To achieve full height Container use %s.
ca: Per aconseguir un contenidor d'alçada completa, utilitzeu %s.

[ctx: Flex Item Control]
en: End
ca: Final

en: Add New Page Template
ca: Afegeix una nova plantilla de pàgina

en: Connect & Activate
ca: Connecta i activa

en: Skew Y
ca: Inclinació Y

en: Skew X
ca: Inclinació X

en: Skew
ca: Inclinació

en: Scale Y
ca: Escala Y

en: Stroke Color
ca: Color del traç

en: Text Stroke
ca: Traç del text

en: Terms of Service
ca: Condicions de Servei

en: Log
ca: Registre

en: Ongoing Experiments
ca: Experiments en curs

en: Stable Features
ca: Característiques estables

en: Scale X
ca: Escala X

en: Perspective
ca: Perspectiva

en: Custom Code
ca: Codi personalitzat

en: Elements Usage
ca: Ús dels elements

en: Favorite Widgets
ca: Ginys preferits

en: For easy access, favorite the widgets you use most often by right clicking > Add to Favorites.
ca: Per a facilitar-ne l'accés, marqueu com a preferits els ginys que utilitzeu més sovint fent clic amb el botó dret > Afegeix a preferits.

en: WordPress widgets will not be shown when searching in the editor panel. Instead, these widgets can be found in the “WordPress” dropdown at the bottom of the panel.
ca: Els ginys del WordPress no es mostraran en buscar-los des del quadre de l'editor. Els trobareu a la secció «WordPress» del desplegable que hi ha a la part inferior del quadre.

en: Y Anchor Point
ca: Punt d’ancoratge Y

en: X Anchor Point
ca: Punt d’ancoratge X

en: Flip Vertical
ca: Inverteix verticalment

en: Flip Horizontal
ca: Inverteix horitzontalment

note: translators: 1. "Terms of service" link, 2. "Privacy policy" link
en: By clicking Sign Up, you agree to Elementor's %1$s and %2$s
ca: En fer clic per registrar-vos, acceptareu els %1$s i %2$s de l’ Elementor

en: Keep Proportions
ca: Mantén les proporcions

en: Offset Y
ca: Desplaçament Y

en: Offset X
ca: Desplaçament X

en: Rotate Y
ca: Gira Y

en: Privacy Policy
ca: Política de privadesa

en: Rotate X
ca: Gira X

en: 3D Rotate
ca: Gir 3D

en: Transform
ca: Transformació

en: Add Your Custom Code
ca: Afegiu codi personalitzat

[ctx: Typography Control]
en: Word Spacing
ca: Espaiat entre paraules

[ctx: Text Stroke Control]
en: Text Stroke
ca: Traç del text

en: Mark widgets as favorites by right clicking them. Favorite widgets will always appear at the top of the editor panel for easy access.
ca: Marqueu com a preferits els ginys fent-hi clic amb el botó dret. Els ginys preferits apareixeran sempre a la part superior del quadre de l'editor per a facilitar-ne l'accés.

note: translators: 1: Integration settings link open tag, 2: Create API key link open tag, 3: Link close tag.
en: Set your Google Maps API Key in Elementor's %1$sIntegrations Settings%3$s page. Create your key %2$shere.%3$s
ca: Establiu la clau de l'API de Google Maps a la pàgina de %1$sparàmetres de les integracions.%3$s Creeu una clau %2$saquí.%3$s

en: Hide native WordPress widgets from search results
ca: Amaga els ginys natius del WordPress dels resultats de cerca

en: Invalid title
ca: Títol no vàlid

en: Elementor Experiments
ca: Experiments d'Elementor

en: The default page template as defined in Elementor Panel → Hamburger Menu → Site Settings.
ca: La plantilla per defecte, tal com està definida al quadre d’Elementor → Menú d’hamburguesa → Paràmetres del lloc

en: Saturation
ca: Saturació

en: Screen
ca: Pantalla

en: Page Transitions
ca: Transicions de pàgina

en: Additional Custom Breakpoints
ca: Punts de ruptura addicionals personalitzats

en: Luminosity
ca: Lluminositat

en: Darken
ca: Enfosqueix

en: Multiply
ca: Multiplica

note: translators: %s: Device name.
en: Hide On %s
ca: Amaga a %s

en: Meet Page Transitions
ca: Coneix les transicions de pàgina

en: Lighten
ca: Aclareix

en: Widescreen breakpoint settings will apply from the selected value and up.
ca: Els paràmetres dels punts de ruptura de la pantalla panoràmica s'aplicaran a partir del valor seleccionat i superiors.

note: translators: %1$s Link open tag, %2$s: Link close tag.
en: Your feedback is important - %1$shelp us%2$s improve these features by sharing your thoughts and inputs.
ca: La vostra opinió és important. %1$sAjudeu-nos%2$s a millorar aquestes característiques compartint els vostres comentaris i suggeriments.

en: Get pixel-perfect design for every screen size. You can now add up to 6 customizable breakpoints beyond the default desktop setting: mobile, mobile extra, tablet, tablet extra, laptop, and widescreen.
ca: Aconsegueix un disseny de píxel perfecte per a cada mida de pantalla. Ara podeu afegir fins a 6 punts de ruptura personalitzables més enllà del paràmetre d'escriptori per defecte: mòbil, mòbil extra, tauleta, tauleta extra, portàtil i pantalla panoràmica.

en: Overlay
ca: Superposició

note: translators: %1$s Span open tag, %2$s: Span close tag.
en: Templates Help You %1$sWork Efficiently%2$s
ca: Les plantilles us ajuden a %1$streballar eficientment%2$s

en: Color Dodge
ca: Esvaïment de color

en: Invalid URL
ca: URL no vàlid

note: translators: 1: Link open tag, 2: Link close tag.
en: Explore additional Premium Shape packs and use them in your site. %1$sLearn More%2$s
ca: Exploreu altres paquets de disseny Prèmium i feu-los servir al lloc. %1$sMés informació%2$s

note: translators: %1$s Link open tag, %2$s: Link close tag.
en: Learn more about %1$sWordPress revisions%2$s
ca: Més informació sobre les %1$srevisions de WordPress%2$s

note: translators: 1: Link open tag, 2: Link close tag.
en: Want to create custom text paths with SVG? %1$sLearn More%2$s
ca: Voleu crear camins personalitzats de text en format SVG? %1$sMés informació%2$s

en: Favorites
ca: Preferits

en: Submissions
ca: Enviaments

en: Admin Top Bar
ca: Barra superior d'administració

en: Adds a top bar to elementors pages in admin area.
ca: Afegeix una barra superior a les pàgines d'Elementor a l'àrea d'administració.

en: Sections
ca: Seccions

en: Hidden Elements
ca: Elements ocults

en: Responsive Preview
ca: Vista prèvia responsiva

en: Please Note! The “Improved CSS Loading” mode reduces the amount of CSS code that is loaded on the page by default. When activated, the CSS code will be loaded, rather inline or in a dedicated file, only when needed. Activating this experiment may cause conflicts with incompatible plugins.
ca: Tingueu en compte! El mode «Càrrega de CSS millorada» redueix la quantitat de codi CSS que es carrega a la pàgina de forma predeterminada. Quan s'activa, el codi CSS es carregarà, ja sigui en línia o en un fitxer dedicat, només quan sigui necessari. L'activació d'aquesta opció pot provocar conflictes amb extensions incompatibles.

en: Color Sampler
ca: Mostrador de colors

en: Adds a new color picker functionality that allows choose a color from other elements settings.
ca: Afegeix una funcionalitat nova del selector de colors que permet triar un color d'altres configuracions d'elements.

en: Default Device View
ca: Vista del dispositiu predeterminada

en: Regenerate CSS & Data
ca: Regenera CSS i dades

en: It seems like your site doesn't have any active Kit. The active Kit includes all of your Site Settings. By recreating your Kit you will able to start edit your Site Settings again.
ca: Sembla que el lloc no té cap conjunt actiu. El conjunt actiu inclou tots els paràmetres del lloc. En tornar-lo a crear, podreu tornar a editar el paràmetres del lloc.

en: Recreate Kit
ca: Torna a crear el conjunt

en: New kit have been created successfully
ca: S'ha creat un nou conjunt correctament

en: An error occurred while trying to create a kit.
ca: S'ha produït un error en intentar crear un conjunt.

en: There's already an active kit.
ca: Ja hi ha un conjunt actiu.

en: Regenerate Files & Data
ca: Regenera fitxers i dades

en: Improved CSS Loading
ca: Càrrega de CSS millorada

en: Kit not found
ca: No s'ha trobat el conjunt

en: Kit not exists.
ca: El conjunt no existeix.

en: Kit Library
ca: Biblioteca de conjunts

en: API Key
ca: Clau API

en: Compatibility unknown
ca: Compatibilitat desconeguda

en: Compatibility not specified
ca: Compatibilitat no especificada

note: translators: 1: Link open tag, 2: Link close tag
en: Google Maps Embed API is a free service by Google that allows embedding Google Maps in your site. For more details, visit Google Maps' %1$sUsing API Keys%2$s page.
ca: La API d'incrustació de Google Maps és un servei gratuït de Google que permet incrustar Google Maps en el lloc. Per a més detalls, visiteu la pàgina de Google Maps sobre el %1$sús de les claus de la API%2$s.

en: Optional
ca: Opcional

en: Fit
ca: Ajusta

en: Scale
ca: Escala

en: X Position
ca: Posició X

en: Y Position
ca: Posició Y

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Top Left
ca: Dalt a l'esquerra

en: Top Center
ca: Dalt al centre

en: Top Right
ca: Dalt a la dreta

en: Center Left
ca: Centre a l'esquerra

en: Center Center
ca: Centre centre

en: Center Right
ca: Centre a la dreta

en: Bottom Left
ca: A baix a l'esquerra

en: Bottom Center
ca: A baix al centre

en: Sketch
ca: Esbós

en: Google Fonts Load
ca: Càrrega de Google Fonts

en: Need More Shapes?
ca: Necessites més formes?

en: Mask
ca: Màscara

en: Hexagon
ca: Hexàgon

en: Flower
ca: Flor

en: Blocking
ca: Bloqueja

en: Widescreen
ca: Pantalla ampla

en: Font-display property defines how font files are loaded and displayed by the browser.
ca: La propietat font-display defineix com es carreguen i mostren els fitxers de fonts en el navegador.

en: Set the way Google Fonts are being loaded by selecting the font-display property (Default: Auto).
ca: Establiu la forma en què es carreguen les fonts de Google seleccionant la propietat font-display (per defecte: automàtic).

en: You can import a kit and apply it to your site, or export the elements from this site to be used anywhere else.
ca: Podeu importar un conjunt i aplicar-lo al lloc, o exportar els elements d'aquest lloc per utilitzar-los a qualsevol altre lloc.

en: Round
ca: Arrodonit

en: Swap
ca: Intercanvia

en: Database update process is running in the background. Taking a while?
ca: El procés d'actualització de la base de dades s'està executant en segon pla. Està trigant una estona?

en: Use Elementor Pro and enjoy unlimited integrations, visual design, templates and more.
ca: Utilitzeu l’Elementor Pro i gaudiu d’integracions il·limitades, un disseny visual, plantilles i més.

en: Managing a multi-user site?
ca: Gestioneu un lloc web multiusuari?

en: Want to design better MailChimp forms?
ca: Voleu dissenyar millors formularis de MailChimp?

en: Start Export
ca: Comença l'exportació

en: Start Import
ca: Comença la importació

en: Apply the design and settings of another site to this one.
ca: Apliqueu el disseny i la configuració d'un altre lloc a aquest.

note: translators: 1: New line break, 2: Learn More link.
en: Design sites faster with a template kit that contains some or all components of a complete site, like templates, content & site settings.%1$sYou can import a kit and apply it to your site, or export the elements from this site to be used anywhere else. %2$s
ca: Dissenyeu llocs més ràpidament amb un conjunt de plantilles que conté alguns o tots els components d'un lloc complet, com ara plantilles, continguts i paràmetres del lloc. %1$sPodeu importar un kit i aplicar-lo al lloc o exportar els elements d'aquest lloc per fer-los servir a una altra banda. %2$s

en: Template Kits
ca: Conjunts de plantilles

en: Import / Export Kit
ca: Importa/exporta conjunt

en: Import a Template Kit
ca: Importa un conjunt de plantilles

en: Export a Template Kit
ca: Exporta un conjunt de plantilles

en: Love using Elementor?
ca: Us agrada fer servir l'Elementor?

en: Using Elementor & Contact Form 7?
ca: Feu servir Elementor i Contact Form 7?

en: Using WooCommerce?
ca: Feu servir el WooCommerce?

en: Text Direction
ca: Direcció del text

en: Path
ca: Camí

en: Wave
ca: Ona

en: Invalid file type
ca: Tipus de fitxer invàlid

en: Could not create temporary file.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal.

note: translators: 1: WordPress error message, 2: WordPress error code.
en: Request failed due to an error: %1$s (%2$s)
ca: La petició ha fallat degut a un error: %1$s (%2$s)

note: translators: 1: HTTP error message, 2: HTTP error code.
en: Remote server returned the following unexpected result: %1$s (%2$s)
ca: El servidor remot ha retornat un resultat inesperat: %1$s (%2$s)

en: Downloaded file has incorrect size
ca: El fitxer baixat té una mida incorrecta

note: translators: %s: Max file size.
en: Remote file is too large, limit is %s
ca: El fitxer remot és massa gran, el límit és %s

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
ca: Disculpeu, aquest tipus de fitxer no està permès per raons de seguretat.

en: The uploaded file could not be moved
ca: No s'ha pogut moure el fitxer penjat

en: Spiral
ca: Espiral

en: Stroke
ca: Traç

en: Starting Point
ca: Punt d'inici

en: Zero size file downloaded
ca: S'ha descarregat un arxiu buit

en: Word Spacing
ca: Espaiat entre paraules

en: The file does not exist, please try again.
ca: El fitxer no existeix. Torneu-ho a provar.

en: Learn more
ca: Més informació

en: Show Path
ca: Mostra el camí

en: Text Path
ca: Camí del text

en: Path Type
ca: Tipus de camí

en: There was an error when reading this WXR file
ca: S'ha produït un error en llegir aquest fitxer WXR

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Status: %s
ca: Estat: %s

en: Stable
ca: Estable

en: Inactive by default
ca: Inactiu per defecte

en: Active by default
ca: Actiu per defecte

en: Accessibility Improvements
ca: Millores d'accessibilitat

en: To use an experiment on your site, simply click on the dropdown next to it and switch to Active. You can always deactivate them at any time.
ca: Per a utilitzar una versió experiment al lloc, simplement feu clic a la llista desplegable que hi ha al seu costat i canvieu a «Activa». Sempre la podeu desactivar en qualsevol moment.

en: An array of accessibility enhancements in Elementor pages.
ca: Una sèrie de millores d'accessibilitat a les pàgines de l'Elementor.

en: These enhancements may include some markup changes to existing elementor widgets
ca: Aquestes millores poden incloure alguns canvis de marcatge als ginys de l'Elementor existents

en: Please Note! The "Improved Asset Loading" mode reduces the amount of code that is loaded on the page by default. When activated, parts of the infrastructure code will be loaded dynamically, only when needed. Keep in mind that activating this experiment may cause conflicts with incompatible plugins.
ca: Tingueu en compte! El mode de càrrega d'actius millorada redueix per defecte la quantitat de codi que es carrega a la pàgina. Quan s'activa, parts del codi d'infraestructura es carregaran dinàmicament, només quan sigui necessari. Tingueu present que en activar aquest mode de càrrega podeu provocar conflictes amb extensions incompatibles.

en: Install & Activate
ca: Instal·la i activa

en: No available experiments
ca: No hi ha experiments disponibles

note: translators: %1$s Link open tag, %2$s: Link close tag.
en: Access new and experimental features from Elementor before they're officially released. As these features are still in development, they are likely to change, evolve or even be removed  altogether. %1$sLearn More.%2$s
ca: Accediu a característiques noves i experimentals de l'Elementor abans de ser publicades oficialment. Com que aquestes característiques encara estan en desenvolupament, és probable que canviïn, evolucionin o fins i tot siguin eliminades del tot. %1$sMés informació.%2$s

en: Release Candidate
ca: Candidat per al llançament

en: Improved Asset Loading
ca: Càrrega d'actius millorada

en: Developers, Please Note! This experiment includes some markup changes. If you've used custom code in Elementor, you might have experienced a snippet of code not running. Turning this experiment off allows you to keep prior Elementor markup output settings, and have that lovely code running again.
ca: Nota per a desenvolupadors! Aquest experiment inclou alguns canvis de marcatge. Si heu utilitzat un codi personalitzat a l'Elementor, podríeu haver experimentat que no s'executés un fragment de codi. Si desactiveu aquest experiment podreu mantenir la configuració prèvia de la sortida de marcatge de l'Elementor i tenir aquest codi en funcionament de nou.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Plugin
ca: Extensió

en: Landing Pages
ca: Pàgines de destinació

en: No landing pages found
ca: No s'han trobat pàgines de destinació

en: Adds a new Elementor content type that allows creating beautiful landing pages instantly in a streamlined workflow.
ca: Afegeix un tipus de contingut d'Elementor nou que permet crear pàgines de destinació a l'instant en un flux de treball simplificat.

en: Search Landing Pages
ca: Cerca pàgines de destí

en: New Landing Page
ca: Nova pàgina de destí

en: Add New Landing Page
ca: Afegeix una nova pàgina de destí

en: Landing Page
ca: Pàgina de destí

note: translators: %s: Elementor plugin name.
en: Tested up to %s version
ca: Provat fins a la versió %s

en: Compatibility Alert
ca: Alerta de compatibilitat

en: Edit Landing Page
ca: Edita la pàgina de destí

en: No landing pages found in trash
ca: No s'ha trobat cap pàgina de destí a la paperera.

en: By removing this template you will delete your entire Site Settings. If this template is deleted, all associated settings: Global Colors & Fonts, Theme Style, Layout, Background, and Lightbox settings will be removed from your existing site. This action can not be undone.
ca: En eliminar aquesta plantilla esborrareu tots els paràmetres del lloc. Si s'esborra aquesta plantilla, totes els paràmetres associats (tipus de lletra i colors globals, estils del tema, disseny, fons i caixa de llum) s'esborraran del lloc. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Are you sure you want to delete your Site Settings?
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els paràmetres del lloc?

[ctx: Page Template]
en: Theme
ca: Tema

en: The Global value you are trying to use is not available.
ca: El valor global que esteu intentant utilitzar no està disponible.

en: Choose SVG
ca: Tria SVG

note: Description of the plugin
en: The Elementor Website Builder has it all: drag and drop page builder, pixel perfect design, mobile responsive editing, and more. Get started now!
ca: El maquetador de pàgines Elementor ho té tot: constructor de pàgines arrossega i deixa anar, disseny píxel perfecte, edició mòbil responsiu, i més. Comença ara!

en: Warning: This will reset your current Global Fonts and Colors, and will migrate your previous settings from v2.x versions.
ca: Avís: Això restablirà les fonts i colors globals actuals, i migrarà els paràmetres anteriors des de versions v2.x

en: Rerun Update Script
ca: Torna a executar l'script d'actualització

en: Migrate to v3.0
ca: Migra a v3.0

en: Global Colors
ca: Colors globals

en: Breakpoint
ca: Punt de ruptura

en: Rows Gap
ca: Espai de les files

en: Saved Color
ca: Color desat

en: Layout Settings
ca: Paràmetres del format

en: Theme
ca: Tema

en: Site Settings
ca: Paràmetres del lloc

en: User Preferences
ca: Preferències de l'usuari

en: Site Identity
ca: Identitat del lloc web

en: Site Logo
ca: Logotip del lloc web

en: Become a super contributor by opting in to share non-sensitive plugin data and to receive periodic email updates from us.
ca: Convertiu-vos en un súper col·laborador en acceptar compartir dades no sensibles de l'extensió i i rebre notificacions periòdiques per correu electrònic.

en: Site Description
ca: Descripció del lloc

en: Site Name
ca: Nom del lloc

en: Optimized DOM Output
ca: Sortida del DOM optimitzada

en: Items
ca: Elements

en: Fill
ca: Emplena

en: Site Favicon
ca: Favicon del lloc

en: Breakpoints
ca: Punts de ruptura

en: Default Page Layout
ca: Disseny per defecte de la pàgina

en: The `theme-color` meta tag will only be available in supported browsers and devices.
ca: L'etiqueta meta `theme-color` només estarà disponible en els navegadors i dispositius compatibles.

en: Mobile Browser Background
ca: Fons del navegador mòbil

en: Suggested favicon dimensions: 512 × 512 pixels.
ca: Mida suggerida del favicon: 512×512 píxels.

en: Choose description
ca: Descriviu el lloc

en: Choose name
ca: Trieu un nom

en: Not working? You can set a different selector for the title in Site Settings > Layout
ca: No funciona? Podeu establir un selector diferent pel títol des de Paràmetres del lloc > Disseny

en: Heads up, Please backup before upgrade!
ca: Atenció! Feu una còpia de seguretat abans d'actualitzar.

en: Changes will be reflected in the preview only after the page reloads.
ca: Els canvis es veuran reflectits en la previsualització només després de refrescar la pàgina.

note: translators: %1$s Link open tag, %2$s: Link close tag.
en: The latest update includes some substantial changes across different areas of the plugin. We highly recommend you %1$sbackup your site before upgrading%2$s, and make sure you first update in a staging environment
ca: L'última actualització inclou alguns canvis substancials en diferents àrees de l’extensió. Us recomanem que %1$sfeu una còpia de seguretat abans d'actualitzar%2$s i que primer feu l’actualització en un entorn de proves.

en: Apply Link On
ca: Aplica l’enllaç a

en: Object Fit
ca: Ajustament de l’objecte

en: Panel Width
ca: Amplada del quadre

en: Download
ca: Baixa

en: Reset Data
ca: Reinicialitza les dades

en: Enable Unfiltered File Uploads
ca: Activa la pujada de fitxers sense filtre

en: Watch the Full Guide
ca: Vegeu la guia completa

en: Click the media icon to upload file
ca: Feu clic a la icona de multimèdia per pujar el fitxer

en: Get introduced to Elementor by watching our "Getting Started" video series. It will guide you through the steps needed to create your website. Then click to create your first page.
ca: Conegueu l’Elementor veient la nostra sèrie de vídeos «Primers passos», on veureu els passos necessaris per a crear el lloc web. Després, feu clic per crear la primera pàgina.

en: If you are experiencing a loading issue, contact your site administrator to troubleshoot the problem using Safe Mode.
ca: Si teniu un problema de càrrega, poseu-vos en contacte amb l'administrador del lloc per diagnosticar el problema utilitzant el mode a prova d'errors.

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Share
ca: Comparteix

en: Attributes
ca: Atributs

en: Share on Twitter
ca: Comparteix al Twitter

en: Label
ca: Etiqueta

en: Focus
ca: Enfocament

en: Field
ca: Camp

en: Form Fields
ca: Camps del formulari

en: Paragraph Spacing
ca: Espaiat de paràgrafs

en: Body
ca: Cos

en: Buttons
ca: Botons

en: Draft
ca: Esborrany

en: Share on Facebook
ca: Comparteix al Facebook

en: Custom Attributes
ca: Atributs personalitzats

en: Dynamic Tags
ca: Etiquetes dinàmiques

en: Navigation Icons Size
ca: Mida de les icones de navegació

en: The upgrade process includes a database update
ca: El procés d'actualització inclou una actualització de la base de dades

en: Toolbar Icons Size
ca: Mida de les icones de la barra d'eines

en: Back
ca: Enrere

en: Set custom attributes for the link element. Separate attribute keys from values using the | (pipe) character. Separate key-value pairs with a comma.
ca: Configureu atributs personalitzats per a l’element de l’enllaç. Separeu les claus dels atributs dels valors utilitzant el caràcter | (barra vertical). Separeu els parells clau-clau amb una coma.

en: With Elementor Pro’s WooCommerce Builder, you’ll be able to design your store without coding!
ca: Amb WooCommerce Builder d’Elementor Pro podreu dissenyar la botiga sense haver de programar!

en: Get more dynamic capabilities by incorporating dozens of Elementor's native dynamic tags.
ca: Aconseguiu més capacitats dinàmiques incorporant dotzenes d'etiquetes dinàmiques natives d'Elementor.

en: We highly recommend backing up your database before performing this upgrade.
ca: Us recomanem que feu una còpia de seguretat de la base de dades abans de fer aquesta actualització.

note: translators: %s: Widget title.
en: Use %s widget and dozens more pro features to extend your toolbox and build sites faster and better.
ca: Utilitzeu el giny %s i dotzenes més de característiques pro per ampliar la caixa d'eines i crear llocs més ràpid i millor.

en: Download image
ca: Baixa la imatge

en: Pin it
ca: Fixa-ho

en: You’re missing out!
ca: Us ho esteu perdent!

en: Elementor Dynamic Content
ca: Contingut dinàmic d’Elementor

en: Attributes lets you add custom HTML attributes to any element.
ca: Els atributs us permeten afegir atributs HTML personalitzats a qualsevol element.

en: Meet Our Attributes
ca: Conegueu els nostres atributs

en: Click here to run it now
ca: Feu clic aquí per a executar-ho ara

note: translators: %s: Widget title.
en: %s Widget
ca: Giny %s

en: Kit
ca: Conjunt

en: Default Kit
ca: Conjunt per defecte

en: Already connected.
ca: Ja connectat.

en: Connecting to the Library failed. Please try reloading the page and try again
ca: La connexió a la biblioteca a fallat. Intenteu tornar a carregar la pàgina i proveu-ho de nou

en: Pause on Interaction
ca: Pausa en interactuar

note: translators: %s: Video provider
en: %s Video Player
ca: Reproductor de vídeo %s

en: Background Position
ca: Posició del fons

en: Usage Data Sharing
ca: Compartició de les dades d'ús

en: Light
ca: Clar

en: Dark
ca: Fosc

en: Background Size
ca: Mida del fons

en: Auto
ca: Automàtic

note: translators: %s: Remote user.
en: Connected as %s
ca: Connectat com a %s

en: Preferences
ca: Preferències

en: Set light or dark mode, or use Auto Detect to sync it with your OS setting.
ca: Establiu el mode clar o fosc, o useu la detecció automàtica per a sincronitzar-lo amb el paràmetre del sistema operatiu.

en: Cover
ca: Coberta

en: Auto Detect
ca: Detecta automàticament

en: Enable Lightbox In Editor
ca: Activa la finestra emergent modal a l'editor

en: Contain
ca: Conté

en: UI Theme
ca: Interfície d'usuari del tema

en: Custom Icons
ca: Icones personalitzades

en: Add Your Custom Icons
ca: Afegeix les icones personalitzades

en: Don't rely solely on the FontAwesome icons everyone else is using! Differentiate your website and your style with custom icons you can upload from your favorite icons source.
ca: No confieu només en les icones de la Font Awesome que fa servir tothom! Diferencieu el vostre lloc web i l'estil amb icones personalitzades que podeu pujar des de la vostra font d'icones preferida.

en: Transition
ca: Transició

en: Duration
ca: Durada

[ctx: Background Control]
en: Slideshow
ca: Presentació de diapositives

[ctx: Background Control]
en: Images
ca: Imatges

[ctx: Background Control]
en: Video
ca: Vídeo

en: Clear Log
ca: Esborra el registre

en: Next
ca: Següent

en: Previous
ca: Anterior

en: Add Element
ca: Afegeix un element

en: Amount
ca: Quantitat

en: Line
ca: Línia

[ctx: shapes]
en: Trees
ca: Arbres

[ctx: shapes]
en: Squares
ca: Quadres

[ctx: shapes]
en: Stripes
ca: Ratlles

[ctx: shapes]
en: Leaves
ca: Fulles

[ctx: shapes]
en: Half Rounds
ca: Mig cercle

[ctx: shapes]
en: Fir Tree
ca: Avet

[ctx: shapes]
en: Dots
ca: Punts

[ctx: shapes]
en: Rhombus
ca: Rombe

[ctx: shapes]
en: Pluses
ca: Signes «més»

[ctx: shapes]
en: Arrows
ca: Fletxes

[ctx: shapes]
en: Zigzag
ca: Ziga-zaga

[ctx: shapes]
en: Wavy
ca: Ones

[ctx: shapes]
en: Squared
ca: Quadrat

[ctx: shapes]
en: Slashes
ca: Barra inclinada

[ctx: shapes]
en: Multiple
ca: Múltiple

[ctx: shapes]
en: Curly
ca: Arrissat

en: Basic Gallery
ca: Galeria bàsica

en: Out
ca: Fora

en: In
ca: Dins

en: Ken Burns Effect
ca: Efecte Ken Burns

en: This cover image will replace the background video in case that the video could not be loaded.
ca: Aquesta imatge de portada substituirà el vídeo de fons en el cas que aquest vídeo no pugui ser carregat.

en: Post
ca: Entrada

[ctx: shapes]
en: Parallelogram
ca: Paral·lelogram

[ctx: shapes]
en: Curved
ca: Corbat

en: Play On Mobile
ca: Reprodueix al mòbil

en: YouTube/Vimeo link, or link to video file (mp4 is recommended).
ca: Enllaç de YouTube/Vimeo o enllaç al fitxer de vídeo (es recomana mp4).

en: Reinstall
ca: Reinstal·la

en: Error occurred, The version selected is invalid. Try selecting different version.
ca: S'ha produït un error. La versió seleccionada no és vàlida. Prova a seleccionar una versió diferent.

en: Transition Duration (ms)
ca: Duració de la transició (mil·lisegons)

note: translators: %s: Path to .htaccess file.
en: File Path: %s
ca: Ruta del fitxer: %s

en: Need Help
ca: Necessites ajuda

en: Play Once
ca: Executa un cop

en: Deprecated
ca: Obsolet

en: This action is not reversible and cannot be undone by rolling back to previous versions.
ca: Aquesta acció no és reversible i no es pot anul·lar tornant a la versió anterior.

en: Load Font Awesome 4 Support
ca: Carrega el suport de Font Awesome 4

en: All Icons
ca: Totes les icones

en: Font Awesome - Brands
ca: Font Awesome - Marques

en: Font Awesome - Solid
ca: Font Awesome - Sòlid

en: Sign Up
ca: Registra't

en: Upload
ca: Càrrega

en: Upload SVG
ca: Penja un SVG

en: Choose Video
ca: Tria un vídeo

en: Your Email
ca: El correu electrònic

en: As a beta tester, you’ll receive an update that includes a testing version of Elementor and its content directly to your Email
ca: Com a provadors de beta, rebreu actualitzacions que inclouen una versió de proves d'Elementor i el seu contingut directament al correu electrònic.

en: Get Beta Updates
ca: Aconsegueix les actualitzacions beta

en: We recommend you only enable this feature if you understand the security risks involved.
ca: Recomanem que només activeu aquesta funció si sou conscients dels riscs de seguretat que pot causar.

en: Template not exist.
ca: La plantilla no existeix.

en: Upgrade To Font Awesome 5
ca: Actualitza a la font awesome 5

en: Your site's .htaccess file appears to be missing.
ca: Sembla que el fitxer .htaccess no hi és.

en: Some of your theme files are missing.
ca: Algun dels fitxers del tema no hi és.

en: Icon Library
ca: Biblioteca d'icones

en: Document not found.
ca: No s'ha trobat el document.

en: Access 1,500+ amazing Font Awesome 5 icons and enjoy faster performance and design flexibility.
ca: Accediu a més de 1.500 icones increïbles de la Font Awesome 5 i gaudiu d'un rendiment i d’una flexibilitat de disseny més elevats.

en: Hurray! The upgrade process to Font Awesome 5 was completed successfully.
ca: Visca! El procés d'actualització a la Font Awesome 5 s'ha completat amb èxit.

en: Responsive visibility will take effect only on preview or live page, and not while editing in Elementor.
ca: La previsualització responsiva tindrà efecte només a la vista prèvia o a la pàgina en viu, i no durant l’edició a Elementor.

en: Please note that the upgrade process may cause some of the previously used Font Awesome 4 icons to look a bit different due to minor design changes made by Font Awesome.
ca: Tingueu en compte que el procés d’actualització pot fer que algunes de les icones de la Font Awesome 4 usades anteriorment es vegin una mica diferents a causa dels canvis menors de disseny realitzats per Font Awesome.

en: By upgrading, whenever you edit a page containing a Font Awesome 4 icon, Elementor will convert it to the new Font Awesome 5 icon.
ca: En actualitzar, cada vegada que editeu una pàgina que conté una icona de la Font Awesome 4, l'Elementor la convertirà a la icona nova de la Font Awesome 5.

en: Font Awesome Upgrade
ca: Actualització de la Font Awesome

en: Font Awesome 4 support script (shim.js) is a script that makes sure all previously selected Font Awesome 4 icons are displayed correctly while using Font Awesome 5 library.
ca: L'script de suport de la Font Awesome 4 (shim.js), és un script que assegura que totes les icones de la Font Awesome 4 seleccionades anteriorment es mostren correctament mentre s'utilitza la biblioteca de la Font Awesome 5.

en: Elementor will try to sanitize the unfiltered files, removing potential malicious code and scripts.
ca: L'Elementor intentarà sanejar els fitxers sense filtrar, eliminant possibles codis i scripts maliciosos.

en: Please note! Allowing uploads of any files (SVG & JSON included) is a potential security risk.
ca: Nota: permetre la càrrega de qualsevol tipus de fitxers (SVG i JSON inclosos) és un risc potencial per a la seguretat.

en: This file is not allowed for security reasons.
ca: El fitxer no està permès per raons de seguretat.

en: Space Around
ca: Espai al voltant

en: Vertical Align
ca: Alineació vertical

en: Absolute
ca: Absolut

en: Motion Effects
ca: Efectes de moviment

en: Overflow
ca: Desbordament

en: Get Help
ca: Obtingueu ajuda

en: Please note!
ca: Tingueu en compte

en: Custom positioning is not considered best practice for responsive web design and should not be used too frequently.
ca: El posicionament personalitzat no es considera una bona pràctica per al disseny de llocs web responsius, i no hauria de fer-se servir amb molta freqüència.

en: Horizontal Align
ca: Alineació horitzontal

en: Vertical Orientation
ca: Orientació Vertical

en: Fixed
ca: Fixe

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Space Evenly
ca: Espai uniforme

en: Horizontal Orientation
ca: Orientació horitzontal

en: Hidden
ca: Ocult

en: Super Admin
ca: Superadministrador

note: translators: %s: Accepted chars.
en: Note: The ID link ONLY accepts these chars: %s
ca: Observació: l’enllaç de l'identificador només accepta aquests caràcters: %s

en: Having problems loading Elementor? Please enable Safe Mode to troubleshoot.
ca: Teniu problemes per carregar Elementor? Activeu el mode segur per resoldre problemes.

en: The issue was probably caused by one of your plugins or theme.
ca: El problema probablement està causat per una de les vostres extensions o temes.

en: Still experiencing issues?
ca: Encara teniu problemes?

[ctx: Template Library]
en: Filter by category
ca: Filtra per categoria

[ctx: Template Library]
en: All Categories
ca: Totes les categories

[ctx: Template Library]
en: Saved Templates
ca: Plantilles desades

note: translators: %s: Current post name.
en: Continue reading %s
ca: Continua llegint %s

en: (more&hellip;)
ca: (més&hellip;)

[ctx: Background Control]
en: Y Position
ca: Posició Y

[ctx: Background Control]
en: X Position
ca: Posició X

[ctx: Template Library]
en: Category
ca: Categoria

en: Theme Builder
ca: Constructor de temes

en: Editor successfully loaded?
ca: Se us ha carregat l'editor correctament?

en: Choose File
ca: Escolliu el fitxer

[ctx: Template Library]
en: Templates
ca: Plantilles

en: Location
ca: Ubicació

en: Popups
ca: Finestra

en: Read More
ca: Més informació

[ctx: Background Control]
en: Custom
ca: Personalitzat

en: External URL
ca: URL extern

note: translators: %s: The `the_content` function.
en: Note: This widget only affects themes that use `%s` in archive pages.
ca: Observació: Aquest giny només afecta temes que utilitzen '%s' a pàgines d'arxiu.

en: Read More Text
ca: Llegeix més text

en: Continue reading
ca: Continua llegint

note: translators: %d: Interval in minutes.
en: Every %d minutes
ca: Cada %d minuts

en: Get Popup Builder
ca: Obté el constructor de finestres emergents

en: Elementor Data Updater
ca: Actualitzador de les dades d'Elementor

en: Enable Safe Mode
ca: Habilita el mode segur

en: Disable Safe Mode
ca: Deshabilita el mode segur

en: Safe Mode ON
ca: Mode segur activat

en: Cannot enable Safe Mode
ca: No s'ha pogut habilitar el mode segur

en: Safe Mode
ca: Mode segur

en: Safe Mode allows you to troubleshoot issues by only loading the editor, without loading the theme or any other plugin.
ca: El mode segur us permet solucionar problemes carregant només l'editor, sense carregar el tema ni cap altre extensió.

en: Can't Edit?
ca: No podeu editar?

en: The database update process is now complete. Thank you for updating to the latest version!
ca: El procés d'actualització de la base de dades està complet! Gràcies per actualitzar a l'última versió!

en: Your site database needs to be updated to the latest version.
ca: La base de dades del lloc necessita actualitzar-se a l'última versió.

en: Order By
ca: Ordena per

en: Not Supported
ca: No compatible

en: Plugins
ca: Extensions

en: Users
ca: Usuaris

en: Any Video
ca: Cap vídeo

en: Current Video Channel
ca: Canal de vídeo actual

en: Rating Scale
ca: Escala de valoracions

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Connected successfully.
ca: Connectat correctament.

en: Connect
ca: Connecta

en: Custom Caption
ca: Captura personalitzada

en: Attachment Caption
ca: Títol de l'adjunt

en: Future
ca: Futur

en: Unmarked Color
ca: Color sense marcar

en: Stars
ca: Estrelles

en: Outline
ca: Contorn

en: Unmarked Style
ca: Estil desmarcat

en: Star Rating
ca: Valoració amb estrelles

en: Rating
ca: Valoració

en: Quit
ca: Surt

en: Keyboard Shortcuts
ca: Original

en: Go To
ca: Anar a

en: Redo
ca: Refés

en: Undo
ca: Desfés

en: Type to find anything in Elementor
ca: Tecleja per trovar alguna cosa a Elementor

en: Finder
ca: Cercador

en: Customizer
ca: Personalitzar

en: Menus
ca: Menús

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Create
ca: Crea

en: Show / Hide Panel
ca: Mostra / Amaga el tauler

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Poster
ca: Pòster

en: Congrats!
ca: Enhorabona

en: Hide Notification
ca: Amagueu la notificació

en: Once you fill your page with content, this window will give you an overview display of all the page elements. This way, you can easily move around any section, column, or widget.
ca: Un cop ompliu la pàgina amb contingut, aquesta finestra us mostrarà els elements de la pàgina. D'aquesta manera podreu moure-us per qualsevol secció, columna o giny.

en: Welcome to Elementor
ca: Us donem la benvinguda a Elementor

en: Create Your First Post
ca: Creeu la vostra primera entrada

en: Create Your First Page
ca: Creeu la vostra primera pàgina

en: Getting Started
ca: Com començar

en: Enter your URL
ca: Introduïu el vostre URL

en: Empty
ca: Buit

en: Skip
ca: Salta

en: Paste URL or type
ca: Enganxeu l'URL o teclejeu

[ctx: Filter Control]
en: Hue
ca: Tonalitat

en: Navigator
ca: Navegador

en: Debug Bar
ca: Barra de depuració

en: Lazy Load
ca: Càrrega lenta

en: Inner Section
ca: Secció interior

en: Easy Navigation is Here!
ca: Ja és aquí la navegació senzilla!

en: Editing Handles
ca: Controladors d'edició

en: Happy To Help
ca: Feliç d'ajudar

en: Show editing handles when hovering over the element edit button.
ca: Mostra els controls d'edició quan es passa per sobre del botó editar.

en: You created over 10 pages with Elementor. Great job! If you can spare a minute,
    				please help us by leaving a five star review on WordPress.org.
ca: Heu creat més de 10 pàgines amb Elementor. Bon treball! Si poguéssiu dedicar un minut,
    				ajudeu-nos si us plau deixant una valoració de cinc estrelles a WordPress.org.

en: Zoom
ca: Escalada

en: Debug Bar adds an admin bar menu that lists all the templates that are used on a page that is being displayed.
ca: La barra de depuració afegeix un menú de barra d'administració que llista totes les plantilles que s’utilitzen en una pàgina que s'està mostrant.

en: Single
ca: Individual

en: Video Info
ca: Informació del vídeo

en: Logo
ca: Logotip

en: Modest Branding
ca: Marca modesta

en: Site
ca: Lloc web

[ctx: Filter Control]
en: Brightness
ca: Brillantor

[ctx: Filter Control]
en: Blur
ca: Difuminat

en: Specify an end time (in seconds)
ca: Especifiqueu una hora de finalització (en segons)

en: End Time
ca: Hora d'acabament

en: Specify a start time (in seconds)
ca: Especifiqueu una hora d'inici (en segons)

en: Start Time
ca: Hora d'inici

en: Wait! Don't deactivate Elementor. You have to activate both Elementor and Elementor Pro in order for the plugin to work.
ca: Precaució! No desactiveu Elementor. Perque l'extensió funcioni correctament heu d'activar tant Elementor com Elementor Pro.

en: I have Elementor Pro
ca: Tinc Elementor Pro

en: Elementor Debugger
ca: Depurador Elementor

en: Source
ca: Font

en: Copy
ca: Copia

en: Drag widget here
ca: Arrossegueu el giny aquí

[ctx: Filter Control]
en: CSS Filters
ca: Filtres CSS

[ctx: Filter Control]
en: Saturation
ca: Saturació

en: Blend Mode
ca: Mode degradat

en: Self Hosted
ca: Allotjament propi

en: Button ID
ca: ID del botó

en: Artwork
ca: Il·lustració

en: Back to WordPress Editor
ca: Tornar a l'editor de WordPress

note: translators: %s: Document title.
en: Elementor %s
ca: %s Elementor

note: translators: %s: Template type label.
en: Add New %s
ca: Afegeix %s

note: translators: %d: Number of rows.
en: %d row affected. | %d rows affected.
ca[0]: %d fila afectada.
ca[1]: %d files afectades.

[ctx: Page Template]
en: Elementor Full Width
ca: Amplària completa Elementor

[ctx: Page Template]
en: Elementor Canvas
ca: Llenç Elementor

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Something went wrong.
ca: Alguna cosa no ha funcionat correctament.

en: Max Width
ca: Amplada màxima

en: Position
ca: Posició

note: translators: 1: Elementor, 2: Link to plugin review
en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
ca: Heu gaudit %1$s? Deixeu-nos una valoració de %2$s. De debò que agraïm el vostre suport!

en: Knowledge Base
ca: Base de coneixement

en: No header, no footer, just Elementor
ca: Sense capçalera ni peu de pàgina, només Elementor

en: Page Layout
ca: Estructura de pàgina

en: Current
ca: Actual

en: This template includes the header, full-width content and footer
ca: Aquesta plantilla inclou la capçalera, el contingut a amplada completa i el peu de pàgina

en: Default Page Template from your theme.
ca: Plantilla de la pàgina per defecte del tema.

en: Separator
ca: Separador

en: Add New
ca: Afegeix

en: All
ca: Tot

[ctx: Template Library]
en: My Templates
ca: Les meves plantilles

en: Enter template name (optional)
ca: Introdueix el nom la plantilla (opcional)

en: Choose Template Type
ca: Tria el tipus de plantilla

en: Custom Fonts
ca: Fonts personalitzades

en: More actions
ca: Més accions

en: Pages
ca: Pàgines

en: No access to editor
ca: Sense accés a l'editor

en: Role Excluded
ca: Rol exclòs

en: Role Manager
ca: Gestor de rols

en: Fallback
ca: De reserva

en: Featured Image
ca: Imatge destacada

en: Body Style
ca: Estil del cos

en: Play Video
ca: Reprodueix vídeo

en: Inline
ca: En línia

note: translators: %s: Template type label.
en: Create Your First %s
ca: Crea la primera %s

en: Create Template
ca: Crea una plantilla

en: Name your template
ca: Nom de la plantilla

en: Select the type of template you want to work on
ca: Trieu el tipus de plantilla en el qual voleu treballar

en: Use templates to create the different pieces of your site, and reuse them with one click whenever needed.
ca: Utilitzeu plantilles per crear diferents parts de la web, i reutilitzeu-les amb un clic quan sigui necessari.

en: Custom Fonts allows you to add your self-hosted fonts and use them on your Elementor projects to create a unique brand language.
ca: Les fonts personalitzades et permeten afegir les fonts allotjades i usar-les en els projectes Elementor per crear un llenguatge de marca única.

en: Add Your Custom Fonts
ca: Afegeix les fonts personalitzades

en: This tag has no settings.
ca: Aquesta etiqueta no té paràmetres.

[ctx: Border Control]
en: Groove
ca: Solc

note: translators: %s: Document title.
en: %s Settings
ca: Paràmetres de %s

en: Want to give access only to content?
ca: Voleu donar accés només al contingut?

en: Manage What Your Users Can Edit In Elementor
ca: Gestioneu el que els usuaris poden editar en Elementor

en: Action not found.
ca: No s'ha trobat l'acció.

en: Post not found.
ca: No s'ha trobat l'entrada.

en: Token Expired.
ca: Testimoni d'autenticació caducat.

en: Search Templates:
ca: Cerca plantilles:

en: Add templates and reuse them across your website. Easily export and import them to any other project, for an optimized workflow.
ca: Afegiu plantilles i reutilitzeu-les en tota la web. Exporteu-les i importeu-les fàcilment a qualsevol altre projecte, per a un flux de treball òptim.

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
ca: Estableix quantes diapositives es mostren per passada.

en: Note: Attachment Fixed works only on desktop.
ca: Nota: L'adjunt fix només funciona a escriptori.

en: Create New Post
ca: Crea una entrada nova

en: Current Version
ca: Versió actual

en: Privacy Mode
ca: Mode privat

en: Enter your shortcode
ca: Introdueix el codi curt

en: Enter your image caption
ca: Introdueix el títol de la imatge

en: Enter your code
ca: Introdueix el codi

en: Add Your Heading Text Here
ca: Afegeix aquí el text de capçalera

en: Dismiss alert
ca: Descarta l'alerta

en: Enter your description
ca: Introdueix la descripció

en: This is an Alert
ca: Açò és una alerta

en: Active Icon
ca: Icona activa

en: Dismiss
ca: Descarta

en: Published
ca: Publicades

en: No Results Found
ca: No s'han trobat resultats

en: Select File
ca: Selecciona el fitxer

en: or
ca: o

en: Import Template to Your Library
ca: Importa la plantilla a la lliberia

en: Click here
ca: Feu clic aquí

en: Favorite
ca: Preferit

en: Creation Date
ca: Data de creació

en: Created By
ca: Creat per

en: Search
ca: Cerca

en: My Favorites
ca: Els meus favorits

en: Popular
ca: Populars

en: New
ca: Nou

en: Import Template
ca: Importa la plantilla

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Drag & Drop
ca: Arrossega i deixa anar

en: Save as Template
ca: Desa com a plantilla

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Save Options
ca: Desa les opcions

en: Publish
ca: Publica

en: Preview Changes
ca: Previsualitza els canvis

en: Search Widget:
ca: Cerca un giny:

[ctx: Typography Control]
en: Overline
ca: Sobreratllat

[ctx: Typography Control]
en: Underline
ca: Subratllat

[ctx: Typography Control]
en: Decoration
ca: Decoració

en: (opens in a new window)
ca: (s'obre en una finestra nova)

en: News & Updates
ca: Novetats i actualitzacions

en: Recently Edited
ca: Editat recentment

en: Create New Page
ca: Crea una pàgina nova

en: Update Elementor Now
ca: Actualitza l'Elementor ara

en: Excerpt
ca: Extracte

note: translators: 1: Editing date, 2: Author display name.
en: Last edited on %1$s by %2$s
ca: Darrera modificació el %1$s per %2$s

note: translators: 1: Saving date, 2: Author display name.
en: Draft saved on %1$s by %2$s
ca: S'ha creat l'esborrany el %1$s per %2$s

note: translators: %s: Document title.
en: Hurray! Your %s is live.
ca: Bé! El %s està en línia.

en: Drag & drop your .JSON or .zip template file
ca: Arrossegueu i deixeu anar el fitxer de plantilla amb extensió .JSON o .zip

en: Trend
ca: Tendència

en: Back to default
ca: Torna al predeterminat

[ctx: Typography Control]
en: Line Through
ca: Línia barrada

en: Unlinked values
ca: Valors sense relacionar

en: Elementor Overview
ca: Vista general de l'Elementor

en: Hide Panel
ca: Amaga el tauler

en: Want to learn more about the Elementor library?
ca: Voleu més informació sobre la llibreria de l'Elementor?

en: Access denied.
ca: S'ha denegat l'accés.

en: Disable Default Fonts
ca: Desactiva les fonts predeterminades

en: End
ca: Final

en: Start
ca: Inici

en: The preview could not be loaded
ca: No s'ha pogut carregar la previsualització

en: We're sorry, but something went wrong. Click on 'Learn more' and follow each of the steps to quickly solve it.
ca: Ho sentim, però alguna cosa ha anat malament. Feu clic a «Més informació» i seguiu cadascun dels passos per solucionar-ho ràpidament.

en: Update Notification
ca: Notificació actualitzada

en: No History Yet
ca: Sense historial encara

en: Switch to Revisions tab for older versions
ca: Canvieu a la pestanya de revisions per a versions més antigues

en: Actions
ca: Accions

en: History
ca: Historial

en: UI Color
ca: Color UI

en: Once you start working, you'll be able to redo / undo any action you make in the editor.
ca: Una vegada comenceu a treballar, podreu fer o desfer qualsevol acció que feu amb l'editor.

en: UI Hover Color
ca: Color UI amb el ratolí a sobre

en: Mute
ca: Desactiva el so

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
ca: Ombra

[ctx: Text Shadow Control]
en: Text Shadow
ca: Ombra del text

en: Image Lightbox
ca: Imatge ligtbox

en: Choose an Elementor template JSON file or a .zip archive of Elementor templates, and add them to the list of templates available in your library.
ca: Trieu un fitxer de plantilla JSON o .zip de les plantilles de l'Elementor, i afegiu-les a la llista de plantilles disponibles a la llibreria.

en: Open all image links in a lightbox popup window. The lightbox will automatically work on any link that leads to an image file.
ca: Obreu tots els enllaços d'imatges en una finestra emergent amb transparències. Les transparències funcionaran automàticament en qualsevol enllaç que apunti a un fitxer d'imatge.

en: Beta Tester
ca: Verificadors de beta

en: Become a Beta Tester
ca: Converteix-te en un verificador de beta

en: Rollback Version
ca: Torna enrere en la versió

en: Version Control
ca: Control de versió

en: Integrations
ca: Integracions

en: Rollback to Previous Version
ca: Tornat a la versió anterior

en: Animation Delay
ca: Retard de l'animació

en: Widgets Space
ca: Espai entre els ginys

en: Transition Duration
ca: Durada de la transició

en: Add nofollow
ca: Afegeix nofollow

en: Open in new window
ca: Obre a una finestra nova

en: Link Options
ca: Opcions d'enllaç

[ctx: Box Shadow Control]
en: Outline
ca: Contorn

[ctx: Box Shadow Control]
en: Position
ca: Posició

en: Please Note: We do not recommend updating to a beta version on production sites.
ca: Nota: no recomanem actualitzar a versions betes en llocs web en producció.

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
ca: Avís: feu una còpia de seguretat de la base de dades abans de tornar enrere.

note: translators: %s: Elementor version.
en: Experiencing an issue with Elementor version %s? Rollback to a previous version before the issue appeared.
ca: Heu experimentat un problema amb la versió %s de l'Elementor? Torneu a una versió anterior abans que aparegui el problema.

en: Switch Editor Loader Method
ca: Canvia el mètode de carregador de l'editor

en: Sets the default space between widgets (Default: 20)
ca: Defineix l'amplada entre ginys (predeterminat:20)

note: translators: %s: WordPress version.
en: Elementor requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
ca: L'Elementor necessita una versió %s o superior del WordPress. Com esteu fent servir una versió anterior, l'extensió no està activa actualment.

en: Turn-on Beta Tester, to get notified when a new beta version of Elementor or Elementor Pro is available. The Beta version will not install automatically. You always have the option to ignore it.
ca: Convertiu-vos en provador de betes, per ser notificats quan una versió beta nova de l'Elementor o de l'Elementor Pro estigui disponible. La versió beta no s'instal·larà automàticament. Teniu sempre l'opció d'ignorar-ho.

en: External File
ca: Fitxer extern

en: Internal Embedding
ca: Incrustació interna

en: CSS Print Method
ca: Mètode d'impressió CSS

en: Use internal CSS that is embedded in the head of the page. For troubleshooting server configuration conflicts and managing development environments.
ca: Useu CSS internament que s'incrusta a la capçalera de la pàgina. Per conflictes de configuració del servidor i gestió d'entorns de desenvolupament.

en: Use external CSS files for all generated stylesheets. Choose this setting for better performance (recommended).
ca: Useu fitxers CSS externs per a tots els fulls d'estil. Trieu aquest paràmetre per a un millor funcionament.

en: Status
ca: Estat

en: For troubleshooting server configuration conflicts.
ca: Per solucionar conflictes de configuració del servidor.

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Space
ca: Espai

en: Roles
ca: Rols

en: Logged In
ca: Connectat

en: Who Can Access
ca: Qui pot accedir

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Maintenance Mode
ca: Mode de manteniment

en: Maintenance Mode ON
ca: Mode manteniment activat

en: Page Title Selector
ca: Selector de títol de pàgina

en: Coming Soon
ca: Properament

en: Hide Title
ca: Amaga el títol

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Edit Template
ca: Edita el tema

en: Choose Template
ca: Tria el tema

en: Select
ca: Selecciona

en: Elementor lets you hide the page title. This works for themes that have "h1.entry-title" selector. If your theme's selector is different, please enter it above.
ca: Elementor us permet ocultar el títol de la pàgina. Això funciona en temes que tenen el selector "h1.entry-title" activat. Si el selector de la plantilla és diferent, escriu-lo més amunt.

en: Drop Cap
ca: Inicial majúscula

en: To enable maintenance mode you have to set a template for the maintenance mode page.
ca: Per habilitar el mode de manteniment, heu d'establir una plantilla per a la pàgina de mode de manteniment.

en: Maintenance Mode returns HTTP 503 code, so search engines know to come back a short time later. It is not recommended to use this mode for more than a couple of days.
ca: El mode de manteniment retorna el codi HTTP 503, per això els motors de cerca entenen que es dona l'opció de tornar després d'un curt període de temps. No es recomana utilitzar aquest codi per més d'un parell de dies.

en: Choose Mode
ca: Tria el mode

en: Set your entire website as MAINTENANCE MODE, meaning the site is offline temporarily for maintenance, or set it as COMING SOON mode, meaning the site is offline until it is ready to be launched.
ca: Posar el lloc web en MODE MANTENIMENT vol dir que el lloc estarà fora de servei temporalment per manteniment. Posar el lloc en mode PROPERAMENT vol dir que estarà fora de servei fins que estigui llest per ser publicat.

en: Template
ca: Plantilla

en: Choose between Coming Soon mode (returning HTTP 200 code) or Maintenance Mode (returning HTTP 503 code).
ca: Tria entre el mode torna aviat (retorna el codi HTTP 200) o mode de manteniment (retorna el codi HTTP 503).

en: Coming Soon returns HTTP 200 code, meaning the site is ready to be indexed.
ca: Pròximament retorna el codi HTTP 200 i vol dir que el lloc és a punt per ser indexat.

en: Paste Style
ca: Enganxa l'estil

en: Bring to Front
ca: Porta al davant

en: Space Between
ca: Espai entre

[ctx: Shapes]
en: Curve
ca: Corba

en: List
ca: Llista

[ctx: Shapes]
en: Book
ca: Llibre

[ctx: Shapes]
en: Arrow
ca: Fletxa

[ctx: Shapes]
en: Split
ca: Divisió

[ctx: Shapes]
en: Tilt
ca: Inclinació

[ctx: Shapes]
en: Waves
ca: Ones

[ctx: Shapes]
en: Curve Asymmetrical
ca: Corba asimètrica

[ctx: Shapes]
en: Zigzag
ca: Ziga-zaga

[ctx: Shapes]
en: Pyramids
ca: Piràmides

[ctx: Shapes]
en: Drops
ca: Gotes

[ctx: Shapes]
en: Mountains
ca: Muntanyes

en: Shape Divider
ca: Divisor de forma

[ctx: Shapes]
en: Triangle Asymmetrical
ca: Triangle asimètric

[ctx: Shapes]
en: Clouds
ca: Núvols

[ctx: Shapes]
en: Fan Opacity
ca: Ventall amb opacitats

[ctx: Shapes]
en: Tilt Opacity
ca: Inclinació amb opacitats

[ctx: Shapes]
en: Waves Pattern
ca: Ondulat

[ctx: Shapes]
en: Waves Brush
ca: Ones pinzellades

en: Invert
ca: Inverteix

en: Flip
ca: Volteja

en: CSS ID
ca: Identificador de CSS

en: Navigation Width
ca: Ample de la barra de navegació

en: Hover
ca: En passar per sobre

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
ca: Afegiu el vostre  identificador personalitzat SENSE el símbol del coixinet (#). Ex.: el meu-identificador

[ctx: Background Control]
en: Linear
ca: Lineal

[ctx: Background Control]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: Background Control]
en: Second Color
ca: Segon color

[ctx: Background Control]
en: Location
ca: Ubicació

[ctx: Background Control]
en: Gradient
ca: Degradat

en: Docs & FAQs
ca: Documents i preguntes freqüents

en: Video Tutorials
ca: Vídeo tutorials

en: Checking this box will disable Elementor's Default Fonts, and make Elementor inherit the fonts from your theme.
ca: En marcar aquesta casella deshabilitareu les tipografies predeterminades d'Elementor, i això farà que s'hereten els tipus de lletra del tema.

en: Checking this box will disable Elementor's Default Colors, and make Elementor inherit the colors from your theme.
ca: En marcar aquesta casella deshabilitareu els colors predeterminats de l'Elementor, i fareu que l'Elementor hereti els colors del tema.

en: View Elementor Video Tutorials
ca: Mostra els vídeo tutorials de l'Elementor

en: View Elementor Documentation
ca: Mostra la documentació de l'Elementor

en: Revision
ca: Revisió

en: By
ca: Per

en: Autosave
ca: Desa automàticament

en: The `from` and `to` URL's must be different
ca: Els URL `De` i `A` han de ser diferents

en: The `from` and `to` URL's must be valid URL's
ca: Els URL `De` i `A` han de ser vàlids

en: Update Site Address (URL)
ca: Actualitza l'adreça del lloc (URL)

en: Replace URL
ca: Reemplaça l'URL

note: translators: 1: Human readable time difference, 2: Date.
en: %1$s ago (%2$s)
ca: fa %1$s (%2$s)

en: It looks like the post revision feature is unavailable in your website.
ca: Sembla que la funcionalitat de revisió d'entrades no està disponible.

en: No Revisions Saved Yet
ca: Encara no hi ha revisions guardades

en: Enter your old and new URLs for your WordPress installation, to update all Elementor data (Relevant for domain transfers or move to 'HTTPS').
ca: Introdueix els URLs antics i nous de la instal·lació del WordPress, per actualitzar totes les dades de l'Elementor (rellevant per a la transferència de dominis o per moure a 'HTTPS').

note: translators: %s: WordPress backups documentation.
en: <strong>Important:</strong> It is strongly recommended that you <a target="_blank" href="%s">backup your database</a> before using Replace URL.
ca: <strong>Important:</strong> és molt recomanable que feu <a target="_blank" href="%s">una còpia de la base de dades</a> abans de fer servir la substitució d'URL.

en: Start designing your page and you will be able to see the entire revision history here.
ca: Comenceu a dissenyar la pàgina i podreu veure l'historial sencer de revisions aquí mateix.

en: Revision history lets you save your previous versions of your work, and restore them any time.
ca: L'historial de revisions us permet desar les versions prèvies del vostre treball, i restaurar-les en qualsevol moment.

en: Thousand Separator
ca: Separador de milers

[ctx: Background Control]
en: Default
ca: Per defecte

en: Custom CSS
ca: CSS personalitzat

en: Off
ca: Desactivat

en: On
ca: Activat

en: Custom CSS lets you add CSS code to any widget, and see it render live right in the editor.
ca: El CSS personalitzat us permet afegir codi CSS a qualsevol giny, i veure el seu resultat en viu a la dreta en l'editor.

en: Meet Our Custom CSS
ca: Coneixeu el nostre CSS personalitzat

en: With this feature, you can save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
ca: Amb aquesta funcionalitat, podeu guardar un giny a nivell global, i després afegir-l'ho a múltiples àrees. Totes les àrees seran editables des d'un únic lloc.

en: Meet Our Global Widget
ca: Coneixeu el nostre giny global

en: Get more with Elementor Pro
ca: Aconsegueix més amb Elementor Pro

en: Skin
ca: Aparença

en: Extra Small
ca: Extra petit

en: Extra Large
ca: Extra gran

en: Improve Elementor
ca: Millora l'Elementor

en: Invalid Data: The Template ID cannot be the same as the currently edited template. Please choose a different one.
ca: Dades incorrectes: l'identificador de la plantilla no pot ser el mateix que el de la plantilla editada actualment. Trieu un de diferent.

en: Update changes to page
ca: Actualitza els canvis a la pàgina

en: %s are disabled
ca: %s estan desactivats

en: No thanks
ca: No, gràcies

en: Stretch Section
ca: Estira la secció

en: Stretched Section Fit To
ca: Ajust de la secció ampliada

en: Sets the default width of the content area (Default: 1140)
ca: Defineix l'amplada predeterminada de l'àrea de contingut (predeterminat: 1140)

en: Stretch the section to the full width of the page using JS.
ca: Amplieu la secció a l'amplada completa de la pàgina fent servir JS.

en: Enter parent element selector to which stretched sections will fit to (e.g. #primary / .wrapper / main etc). Leave blank to fit to page width.
ca: Introduïu el selector d’element pare al qual s’adaptaran les seccions estirades (per exemple, #Primary / .wrapper / main etc). Deixeu en blanc per ajustar-se a l'amplada de la pàgina.

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Reverse Columns
ca: Inverteix les columnes

en: Learn more.
ca: Més informació.

en: Link values together
ca: Enllaça els valors junts

en: Shortcode
ca: Codi de substitució

en: Template Library
ca: Biblioteca de plantilles

[ctx: Template Library]
en: Template
ca: Plantilla

en: Tools
ca: Eines

en: Page
ca: Pàgina

en: Remote
ca: Remot

en: (no title)
ca: (sense títol)

[ctx: Template Library]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: Template Library]
en: No Templates found in Trash
ca: No s'han trobat plantilles a la paperera

[ctx: Template Library]
en: No Templates found
ca: No s'han trobat plantilles

en: Close
ca: Tanca

en: Library
ca: Mediateca

en: Export
ca: Exporta

en: Import Now
ca: Importa

en: Import Templates
ca: Importa les plantilles

en: Export Template
ca: Exporta la plantilla

[ctx: Template Library]
en: Search Template
ca: Cerca una plantilla

[ctx: Template Library]
en: View Template
ca: Mostra la plantilla

[ctx: Template Library]
en: All Templates
ca: Totes les plantilles

[ctx: Template Library]
en: New Template
ca: Plantilla nova

[ctx: Template Library]
en: Edit Template
ca: Edita la plantilla

[ctx: Template Library]
en: Add New Template
ca: Afegeix

[ctx: Template Library]
en: Add New
ca: Afegeix

en: Sync Library
ca: Sincronitza la llibreria

en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

en: Enter Template Name
ca: Introdueix el nom de la plantilla

en: Back to Library
ca: Torna a la llibreria

en: Insert
ca: Insereix

en: Select your Structure
ca: Seleccioneu l'estructura

en: Add Template
ca: Afegeix

en: Stay tuned! More awesome templates coming real soon.
ca: Esteu al lloro! Més plantilles meravelloses es faran realitat aviat.

en: Saved Templates
ca: Plantilles desades

en: Elementor Library automatically updates on a daily basis. You can also manually update it by clicking on the sync button.
ca: La biblioteca Elementor s'actualitza automàticament cada dia. També podeu actualitzar-lo manualment fent clic al botó de sincronització.

[ctx: System Info]
note: translators: %s: WordPress child themes documentation.
en: If you want to modify the source code of your theme, we recommend using a <a href="%s">child theme</a>.
ca: Si voleu modificar el codi font del tema, recomanem fer servir un <a href="%s">tema fill</a>.

en: Global Fonts
ca: Fonts globals

en: Learn More
ca: Més informació

en: Hover Animation
ca: Animació en passar el ratolí

[ctx: Background Control]
en: Contain
ca: Contén

en: Fast
ca: Ràpid

en: Slow
ca: Lent

en: Color Palettes
ca: Paletes de color

en: Entrance Animation
ca: Animació d'entrada

en: Horizontal
ca: Horitzontal

[ctx: Box Shadow Control]
en: Box Shadow
ca: Ombra de la caixa

[ctx: Box Shadow Control]
en: Inset
ca: Inserció

en: Spread
ca: Escampament

en: Default Fonts
ca: Fonts predeterminades

en: Blur
ca: Difuminació

en: Disable Default Colors
ca: Desactiva els colors predeterminats

en: Official Color
ca: Color oficial

en: Rounded
ca: Arrodonit

en: Social Icons
ca: Icones socials

en: Testimonial
ca: Testimoni

en: Aside
ca: Anotació

en: My Skill
ca: El meu perfil

en: Custom Colors
ca: Colors personalitzats

en: Extended
ca: Estès

en: It's a temporary deactivation
ca: Aquesta és una desactivació temporal

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Comments
ca: Comentaris

en: Download Button
ca: Botó de descàrrega

en: Visual Player
ca: Reproductor visual

en: Background Overlay
ca: Capa de fons

en: Play Counts
ca: Comptador

en: Quick Feedback
ca: Resposta ràpida

en: Update Now
ca: Actualitza ara

en: Share Button
ca: Botó per compartir

en: Like Button
ca: Botó de m'agrada

en: Buy Button
ca: Botó de compra

en: Please share the reason
ca: Comparteix la raó

en: I couldn't get the plugin to work
ca: No he pogut fer que l'extensió funcioni

en: Please share which plugin
ca: Comparteix quina extensió

en: I found a better plugin
ca: He trobat una extensió millor

en: I no longer need the plugin
ca: No necessito aquesta extensió

en: If you have a moment, please share why you are deactivating Elementor:
ca: Si teniu un moment, compartiu per què esteu desactivant l'Elementor:

note: translators: %s: Elementor version.
en: View Elementor version %s details
ca: Mostra els detall de la versió %s de l'Elementor

note: translators: 1: Details URL, 2: Accessibility text, 3: Version number, 4: Update URL, 5: Accessibility text.
en: There is a new version of Elementor Page Builder available. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">update now</a>.
ca: Hi ha una versió nova disponible del constructor de pàgines Elementor. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">Mostra els detalls de la versió %3$s</a> o <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">actualitza ara</a>.

en: Other
ca: Altres

en: Background
ca: Fons

en: Custom URL
ca: URL personalitzat

en: Wider
ca: Més ample

en: Paste
ca: Enganxa

en: Direction
ca: Direcció

en: Additional Options
ca: Opcions adicionals

en: Arrows and Dots
ca: Fletxes i punts

en: Animation Duration
ca: Durada de l'animació

en: Animation Speed
ca: Velocitat de l'animació

en: Intro Byline
ca: Text d'introducció

en: Outside
ca: Fora

en: Inside
ca: Dins

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Left Border Width
ca: Amplada de la vora esquerra

en: Image Stretch
ca: Estirament d'imatge

en: Image Carousel
ca: Carrusel d'imatges

en: You can crop the original image size to any custom size. You can also set a single value for height or width in order to keep the original size ratio.
ca: Podeu escapçar la mida de la imatge original a qualsevol altra. Podeu també definir un valor en particular de l'alçada o amplada per mantenir la ràtio de la mida original.

[ctx: Border Control]
en: Double
ca: Doble

[ctx: Border Control]
en: Solid
ca: Sòlid

en: Video Options
ca: Opcions de vídeo

en: Video
ca: Vídeo

[ctx: Image Size Control]
en: Image Dimension
ca: Dimensió de la imatge

en: Controls Color
ca: Controls de color

en: Intro Title
ca: Títol de la introducció

en: Display
ca: Visualització

en: Loop
ca: Llaç (Loop)

[ctx: Image Size Control]
en: Custom
ca: Personalitzat

en: Intro Portrait
ca: Imatge de la introducció

[ctx: Border Control]
en: Dashed
ca: Línia discontínua

[ctx: Border Control]
en: Dotted
ca: Puntejat

en: The server does not have ImageMagick or GD installed and/or enabled! Any of these libraries are required for WordPress to be able to resize images. Please contact your server administrator to enable this before continuing.
ca: El servidor no té instal·lat i/o activat ImageMagick o GD. Qualsevol d'aquestes biblioteques és necessària perquè WordPress pugui canviar la mida de les imatges. Poseu-vos en contacte amb l’administrador del vostre servidor per activar-lo abans de continuar.

en: Fade
ca: Esvaït

en: Effect
ca: Efecte

[ctx: Image Size Control]
en: Full
ca: Complet

en: Vertical Alignment
ca: Alineació vertical

en: Infinite Loop
ca: Bucle infinit

en: Dots
ca: Punts

[ctx: Image Size Control]
en: Image Size
ca: Mida de la imatge

[ctx: Typography Control]
en: None
ca: Cap

en: This is the heading
ca: Aquest és l'encapçalament

en: Title HTML Tag
ca: Etiqueta HTML del título

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
ca: Afegiu la classe personalitzada SENSE el punt, per exemple: ma-classe

en: The list of fonts used if the chosen font is not available.
ca: Llistat de fonts utilitzades si la font seleccionada no està disponible.

en: Pojo Themes
ca: Plantilles Pojo

en: Form
ca: Formulari

en: Settings
ca: Opcions

[ctx: Typography Control]
en: Lowercase
ca: Minúscules

[ctx: Typography Control]
en: Uppercase
ca: Majúscules

[ctx: Typography Control]
en: Oblique
ca: Obliqua

[ctx: Typography Control]
en: Capitalize
ca: Escriu en majúscules

[ctx: Typography Control]
en: Italic
ca: Cursiva

en: System
ca: Sistema

en: Link
ca: Enllaç

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

[ctx: Background Control]
en: Background Image
ca: Imatge de fons

[ctx: Background Control]
en: Image
ca: Imatge

[ctx: Background Control]
en: Background Color
ca: Color de fons

[ctx: Background Control]
en: Background Type
ca: Tipus de fons

en: None
ca: Cap

[ctx: Border Control]
en: Border Type
ca: Tipus de vora

[ctx: Background Control]
en: Size
ca: Mida

[ctx: Background Control]
en: Fixed
ca: Fix

[ctx: Background Control]
en: Attachment
ca: Adjunt

[ctx: Background Control]
en: Background Fallback
ca: Fons alternatiu

[ctx: Background Control]
en: Scroll
ca: Desplaçament

[ctx: Typography Control]
en: Typography
ca: Tipografia

[ctx: Typography Control]
en: Style
ca: Estil

[ctx: Typography Control]
en: Family
ca: Família

[ctx: Typography Control]
en: Size
ca: Mida

en: Double
ca: Doble

en: Solid
ca: Sòlid

en: Dotted
ca: Puntejat

[ctx: Typography Control]
en: Line-Height
ca: Alçada de la línia

[ctx: Typography Control]
en: Letter Spacing
ca: Espaiat entre lletres

en: Menu
ca: Menú

en: Color Palette
ca: Paleta de color

en: Help
ca: Ajuda

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Content
ca: Contingut

en: Columns
ca: Columnes

en: Typography
ca: Tipografia

en: Column
ca: Columna

en: Section
ca: Secció

en: Structure
ca: Estructura

en: Advanced
ca: Avançat

en: Style
ca: Estil

en: Full Width
ca: Ample total

en: Column Width
ca: Ample de la columna

en: Margin
ca: Marge

en: Link Color
ca: Color de l'enllaç

en: Heading Color
ca: Color de la capçalera

en: Link Hover Color
ca: Color de l'enllaç amb el ratolí a sobre

en: Basic
ca: Bàsic

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Content Position
ca: Posició del contingut

en: Column Position
ca: Posició de la columna

en: Minimum Height
ca: Alçada mínima

en: Height
ca: Alçada

en: Min Height
ca: Alçada mínima

en: Wide
ca: Ample

en: Narrow
ca: Estret

en: Navigation
ca: Navegació

en: Post Types
ca: Tipus d'entrades

en: General Settings
ca: Configuració general

en: Secondary
ca: Secundari

en: Accordion Items
ca: Elements de l'acordió

en: Accordion
ca: Acordió

en: System Info
ca: Informació del sistema

en: Name
ca: Nom

en: Title & Description
ca: Títol i descripció

en: Danger
ca: Perill

en: Info
ca: Informació

en: Type
ca: Tipus

en: Active Color
ca: Color actiu

en: Border Color
ca: Color de la vora

en: Accordion Title
ca: Títol de l'acordió

en: Border Radius
ca: Radi de la vora

en: Description
ca: Descripció

en: Title
ca: Títol

en: After
ca: Després

en: Before
ca: Abans

en: Size
ca: Mida

en: Justified
ca: Justificat

en: Icon
ca: Icona

en: Small
ca: Petit

en: Button
ca: Botó

en: Number
ca: Número

en: Counter
ca: Comptador

en: Image
ca: Imatge

en: Spacer
ca: Espaiador

en: Map
ca: Mapa

en: Caption
ca: Llegenda

en: Random
ca: Aleatori

en: Image Gallery
ca: Galeria d'imatges

en: Divider
ca: Separador

en: HTML Tag
ca: Etiqueta HTML

en: HTML Code
ca: Codi HTML

en: Border Width
ca: Ample de la vora

en: Secondary Color
ca: Color secundari

en: Primary Color
ca: Color principal

en: Square
ca: Quadrat

en: Circle
ca: Cercle

en: Shape
ca: Forma

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Progress Bar
ca: Barra de progrés

en: Image Size
ca: Mida de la imatge

en: Image Spacing
ca: Espai de la imatge

en: e.g. Web Designer
ca: exemple: Dissenyador web

en: Web Designer
ca: Dissenyador web

en: Tab Content
ca: Contingut de la pestanya

en: Tab Title
ca: Títol de la pestanya

en: Arrows
ca: Fletxes

en: Slide
ca: Diapositiva

en: No sidebars were found
ca: No s'han trobat barres laterals

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Title Style
ca: Estil del títol

en: Player Controls
ca: Control del reproductor

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: Play Icon
ca: Icona de reproducció

[ctx: Background Control]
en: Bottom Right
ca: Part inferior dreta

[ctx: Background Control]
en: Bottom Left
ca: Part inferior esquerra

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Padding
ca: Separació

en: Layout
ca: Format

en: Icon Box
ca: Caixa de la icona

en: Image Box
ca: Caixa de la imatge

en: Icon Hover
ca: Icona amb el ratolí a sobre

en: Boxed
ca: Encaixonat

en: Dashed
ca: Línia discontínua

en: Icon Position
ca: Posició de l’icona

en: Weight
ca: Pes

en: Text Align
ca: Alineació del text

en: Content Width
ca: Ample del contingut

en: No Gap
ca: Sense espai

en: Columns Gap
ca: Espai entre columnes

en: Tablet
ca: Tauleta

en: Image Position
ca: Posició de la imatge

en: CSS Classes
ca: Classes CSS

en: Choose Image
ca: Tria una imatge

en: Autoplay
ca: Reprodueix automàticament

en: Large
ca: Gran

en: Media File
ca: Mèdia

en: Hide
ca: Amaga

en: Show
ca: Mostra

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Bottom
ca: A baix

en: Middle
ca: Al mig

en: Top
ca: A dalt

en: Border
ca: Contorn

en: Yes
ca: Sí

en: Width
ca: Amplada

en: Default
ca: Predeterminada

en: Images
ca: Imatges

en: Alignment
ca: Alineació

en: Medium
ca: Mitjana

en: Center
ca: Centrat

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Apply
ca: Aplica

en: Delete
ca: Suprimeix

en: View
ca: Visualitza

en: Text Color
ca: Color del text

en: Edit
ca: Edita

en: Image Overlay
ca: Superposició de la imatge

en: Toggle
ca: Botó de commutació

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Anchor
ca: Àncora

en: Rotate
ca: Gira

en: Stacked
ca: Apilat

en: List Item
ca: Element de llista

en: Heading
ca: Capçalera

en: Add Images
ca: Afegeix imatges

en: Plus
ca: Més

en: Alert
ca: Alerta

en: Stretch
ca: Estira

en: Discard
ca: Descarta

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Loading
ca: S'està carregant

en: Add Item
ca: Afegeix un element

[ctx: Typography Control]
en: Transform
ca: Transformació

[ctx: Typography Control]
en: Weight
ca: Pes

[ctx: Background Control]
en: Cover
ca: Coberta

[ctx: Background Control]
en: Repeat
ca: Repetició

[ctx: Background Control]
en: Top Right
ca: Superior dret

[ctx: Background Control]
en: Classic
ca: Clàssic

en: Suggested Videos
ca: Vídeos suggerits

en: Toggle Content
ca: Commuta el contingut

en: Toggle Title
ca: Commuta el títol

en: Toggle #2
ca: Commutador núm. 2

en: Toggle #1
ca: Commutador núm. 1

en: Toggle Items
ca: Elements del commutador

en: Tab #2
ca: Pestanya núm. 2

en: Tab #1
ca: Pestanya núm. 1

en: Tabs Items
ca: Elements de les pestanyes

en: Pause on Hover
ca: Pausa en passar per sobre

en: Autoplay Speed
ca: Velocitat de reproducció automàtica

en: Choose Sidebar
ca: Tria la barra lateral

en: Inner Text
ca: Text interior

en: Display Percentage
ca: Mostra el percentage

en: For Example: About
ca: Per exemple: Quant a

en: The ID of Menu Anchor.
ca: L'identificador de l'àncora del menú.

en: This ID will be the CSS ID you will have to use in your own page, Without #.
ca: Aquest identificador serà l'identificador CSS que haure de fer servir a la pàgina, sense #.

en: Menu Anchor
ca: Àncora del menú

en: Framed
ca: Tramat

en: Text Indent
ca: Sagnat del text

en: List Item #3
ca: Element núm. 3 de la llista

en: List Item #2
ca: Element núm. 2 de la llista

en: List Item #1
ca: Element núm. 1 de la llista

en: Icon List
ca: Llista de icones

en: Icon Spacing
ca: Espaiat entre icones

en: Enter your title
ca: Escriu el títol

en: London Eye, London, United Kingdom
ca: L'ull de Londres, Londres, el Regne Unit

en: Attachment Page
ca: Pàgina de les adjuncions

en: Gap
ca: Espai

en: Cool Number
ca: Número genial

en: Number Suffix
ca: Sufix del número

en: Number Prefix
ca: Prefixe del número

en: Ending Number
ca: Número de terminació

en: Starting Number
ca: Número inicial

en: Slides to Scroll
ca: Diapositives a desplaçar

en: Slides to Show
ca: Diapositives a mostrar

en: I am a description. Click the edit button to change this text.
ca: Sóc una descripció. Feu clic al botó d'edició per canviar aquest text.

en: Accordion Content
ca: Contingut de l'acordií

en: Accordion #2
ca: Acordió núm. 2

en: Accordion #1
ca: Acordió núm. 1

en: Download System Info
ca: Informació de sistema de descàrrega

en: You can copy the below info as simple text with Ctrl+C / Ctrl+V:
ca: Podeu copiar la informació següent com un text simple amb Ctrl+C / Ctrl+V:

en: Copy & Paste Info
ca: Informació per copiar i enganxar

en: Exclude Roles
ca: Exclou els rols

en: Accent Text
ca: Text destacat

en: Body Text
ca: Cos del text

en: Secondary Headline
ca: Titular secundari

en: Primary Headline
ca: Titular principal

en: Fit To Screen
ca: Ajusta a la pantalla

en: Responsive
ca: Responsiu

en: More Palettes
ca: Més paletes

en: Responsive Mode
ca: Mode responsiu

en: Search Widget...
ca: Cerca un giny...

en: Add New Section
ca: Afegeix

en: Select Icon
ca: Selecciona icona

[ctx: Background Control]
en: Video Link
ca: Enllaç de vídeo

[ctx: Background Control]
en: Repeat-y
ca: Repeteix y

[ctx: Background Control]
en: Repeat-x
ca: Repeteix x

[ctx: Background Control]
en: No-repeat
ca: Sense repetir

[ctx: Background Control]
en: Bottom Center
ca: Centrat part inferior

[ctx: Background Control]
en: Center Right
ca: Centrat a la dreta

[ctx: Background Control]
en: Center Center
ca: Centrat

[ctx: Background Control]
en: Center Left
ca: Centrat a l'esquerra

[ctx: Background Control]
en: Top Center
ca: Centrat dalt

[ctx: Background Control]
en: Top Left
ca: A dalt a l'esquerra

[ctx: Background Control]
en: Position
ca: Posició

en: Edit with Elementor
ca: Edita amb l'Elementor

en: &#8592; Back to WordPress Editor
ca: &#8592; torna a l'editor del WordPress

note: translators: %s: PHP version.
en: Elementor requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
ca: L'Elementor necessita una versió %s o superior del PHP, l'extensió no està activa actualment.

en: Sure! I'd love to help
ca: Segur! M'agradaria ajudar

en: You don't have permissions to download this file
ca: No teniu permisos per baixaraquest fitxer

en: Themes
ca: Temes

en: Active
ca: Actiu

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Posts
ca: Entrades

en: Widgets Panel
ca: Tauler de ginys

en: Laptop
ca: Portàtil

en: Primary
ca: Principal

en: Warning
ca: Avís

[ctx: Background Control]
en: Width
ca: Amplada

[ctx: Border Control]
en: Width
ca: Amplada

en: Success
ca: Correcte

en: Aspect Ratio
ca: Relació d'aspecte
