Plugins - Duplicate Page - Development (trunk) - en to vi_VN translation catalogue (25 entries)

en: Please select which editor your are using. <strong>Default:</strong> Classic Editor
vi_VN: Hãy chọn loại editor bạn đang sử dụng. <strong>Mặc định:</strong> Classic Editor

en: Choose Editor
vi_VN: Chọn Editor

en: Duplicate This as
vi_VN: Nhân đôi như

en: Pending
vi_VN: Đang chờ

en: Private
vi_VN: Riêng tư

en: Publish
vi_VN: Đăng

en: Draft
vi_VN: Nháp

note: Description of the plugin
en: Duplicate Posts, Pages and Custom Posts using single click.
vi_VN: Nhân đôi bài viết, trang và custom post sử dụng một click.

en: Duplicate This
vi_VN: Nhân đôi

en: Settings
vi_VN: Cài đặt

en: Duplicate Post Suffix
vi_VN: Nhân đôi hậu tố bài viết

en: Donate
vi_VN: Quyên góp

en: Contribute some donation, to make plugin more stable. You can pay amount of your choice.
vi_VN: Đóng góp một số tiền nhỏ, để plugin ổn định hơn. Bạn có thể đóng góp bao nhiêu cũng được.

en: Add a suffix for duplicate or clone post as Copy, Clone etc. It will show after title.
vi_VN: Thêm hậu tố cho bài viết được nhân đôi hoặc clone như Copy, Clone etc. Nó sẽ hiện phía sau tiêu đề.

en: Buy PRO
vi_VN: Mua bản PRO

en: Duplicate Page Settings
vi_VN: Cài đặt Duplicate Page

en: <strong>Saving Please wait...</strong>
vi_VN: <strong>Đang lưu Đợi tí...</strong>

en: Duplicate Post Status
vi_VN: Nhân đôi trạng thái bài viết

en: <div class="error settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
    <p><strong>Settings not saved.</strong></p><button class="notice-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">Dismiss this notice.</span></button></div>
vi_VN: <div class="error settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
    <p><strong>Chưa lưu cài đặt.</strong></p><button class="notice-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">Tắt thông báo này.</span></button></div>

en: <div class="updated settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
    <p><strong>Settings saved.</strong></p><button class="notice-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">Dismiss this notice.</span></button></div>
vi_VN: <div class="updated settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
    <p><strong>Chưa lưu cài đặt.</strong></p><button class="notice-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">Tắt thông báo này.</span></button></div>

en: To All Posts List
vi_VN: Danh sách toàn bộ bài viết

en: Redirect to after click on <strong>Duplicate This Link</strong>
vi_VN: Chuyển hướng đến sau khi bấm <strong>Nhân đôi liên kết này</strong>

en: Please select any post redirection, redirect you to selected after click on duplicate this link. <strong>Default:</strong> To current list.
vi_VN: Hãy chọn loại chuyển hướng, chuyển hướng đến mục được chọn sau khi bấm vào nhân đôi liên kết này. <strong>Mặc định:</strong> Danh sách hiện tại.

en: To Duplicate Edit Screen
vi_VN: Đến màn hình sửa bài được nhân đôi

en: Please select any post status you want to assign for duplicate post. <strong>Default:</strong> Draft.
vi_VN: Hãy chọn trạng thái bài viết bạn muốn chỉ định cho bài được nhân đôi. <strong>Mặc định:</strong> Bản nháp.
