Plugins - Duplicate Page - Development (trunk) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Classic Editor
de: Klassischer Editor

en: Choose Editor
de: Editor wählen

en: Please select which editor your are using. <strong>Default:</strong> Classic Editor
de: Bitte wählen, welchen Editor du benutzt. <strong>Standard:</strong> Klassischer Editor

en: Duplicate This as
de: Dies duplizieren als

en: Pending
de: Ausstehend

en: Private
de: Privat

en: Publish
de: Veröffentlichen

en: Draft
de: Entwurf

en: Settings
de: Einstellungen

en: Contribute some donation, to make plugin more stable. You can pay amount of your choice.
de: Spende etwas, um das Plugin stabiler zu machen. Du kannst den Betrag deiner Wahl spenden.

en: Add a suffix for duplicate or clone post as Copy, Clone etc. It will show after title.
de: Füge eine Nachsilbe für Duplikate oder Klone als Kopie, Klon usw. hinzu.

en: Donate
de: Spende

note: Description of the plugin
en: Duplicate Posts, Pages and Custom Posts using single click.
de: Dupliziere Beiträge, Seiten und individuelle Beiträge mit einem Klick.

en: Duplicate Post Suffix
de: Suffix des duplizierten Beitrags

en: Duplicate This
de: Duplizieren

en: <strong>Saving Please wait...</strong>
de: <strong>Speichert. Bitte warten...</strong>

en: Buy PRO
de: Kaufe PRO

en: <div class="error settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
    <p><strong>Settings not saved.</strong></p><button class="notice-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">Dismiss this notice.</span></button></div>
de: <div class="error settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
     <p><strong>Einstellungen nicht gespeichert.</strong></p><button class="notice-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">Ignoriere diese Nachricht.</span></button></div>

en: <div class="updated settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
    <p><strong>Settings saved.</strong></p><button class="notice-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">Dismiss this notice.</span></button></div>
de: <div class="updated settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
    <p><strong>Einstellungen gespeichert.</strong></p><button class="notice-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">Ignoriere diese Nachricht.</span></button></div>

en: Duplicate Post Status
de: Status des duplizierten Beitrags

en: Duplicate Page Settings
de: Duplicate-Page-Einstellungen

en: To All Posts List
de: Zur Liste aller Beiträge

en: To Duplicate Edit Screen
de: Zur Bearbeitungsansicht des Duplikats

en: Please select any post status you want to assign for duplicate post. <strong>Default:</strong> Draft.
de: Bitte einen Beitragsstatus auswählen, den du dem duplizierten Beitrag zuordnen willst. <strong>Standard:</strong> Entwurf.

en: Please select any post redirection, redirect you to selected after click on duplicate this link. <strong>Default:</strong> To current list.
de: Bitte wähle, wohin du nach einem Klick auf Duplizieren umgeleitet werden willst. <strong>Standard:</strong> Zur aktuellen Liste.

en: Redirect to after click on <strong>Duplicate This Link</strong>
de: Umleitung nach Klick auf <strong>Duplizieren</strong>
