Administration - en to gl translation catalogue (2276 entries)

en: 
    BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
gl: Probas beta? 
    
    ============= 
    
    
    
    Este correo electrónico enviase cando estas usando unha versión de desenvolvemento do WordPress. 
    
    
    Se pensas que eses fallos poden ser debidos a un erro no WordPress reportaos
    
      * Abre unha liña nos foros de soporte: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta 
    
      * Ou, se queres escribir un informe de erro: http://core.trac.wordpress.org/ 
    
    
    
    Grazas! - O Equipo do WordPress

en: "%1$s" by %2$s.
gl: "%1$s" en %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
gl: "%1$s" de %2$s por %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
gl: "%1$s" de %2$s.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
gl: $image debe ser un obxecto WP_Image_Editor

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
gl: %1$s MB (%2$s%%) Espacio Usado

en: %1$s by %2$s.
gl: %1$s por %2$s.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
gl[0]: Valoración de %1$s baseada en %2$s valoración
gl[1]: Valoración de %1$s baseada en %2$s valoracións

en: %1$s updated successfully.
gl: %1$s actualizado correctamente.

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
gl: %1$s. Elemento de menú %2$d de %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
gl: %1$s. Número de subelemento %2$d de %3$s.

en: %s (Invalid)
gl: %s (Non válido)

en: %s (Pending)
gl: %s (Pendente)

en: %s Comment | %s Comments
gl[0]: %s Comentario
gl[1]: %s Comentarios

en: %s MB Space Allowed
gl: %s MB espacio permitido

en: %s Page | %s Pages
gl[0]: %s Paxina
gl[1]: %s Paxinas

en: %s Page Template
gl: Modelo de páxina %s

en: %s Post | %s Posts
gl[0]: %s Artigo
gl[1]: %s Artigos

en: %s ago
gl: Fai %s

en: %s comment approved | %s comments approved
gl[0]: %s comentario aprobado
gl[1]: %s comentarios aprobados

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
gl[0]: %s comentario marcado como spam
gl[1]: %s comentarios marcados como spam

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
gl[0]: %s comentario movido ao lixo.
gl[1]: %s comentarios movidos ao lixo.

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
gl[0]: %s comentario eliminado definitivamente
gl[1]: %s comentarios eliminados definitivamente

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
gl[0]: %s comentario restaurado do lixo
gl[1]: %s comentarios restaurados do lixo

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
gl[0]: %s comentario recuperado de spam
gl[1]: %s comentarios recuperados de spam

en: %s from now
gl: dentro de %s

en: %s has taken over and is currently editing.
gl: %s tomou a posesión e está editando neste intre.

en: %s is currently editing
gl: %s está editando neste intre

en: %s link deleted. | %s links deleted
gl[0]: %s ligazón eliminada.
gl[1]: %s ligazóns eliminadas.

en: %s or higher
gl: %s ou superior

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
gl[0]: %s páxina movida o Lixo.
gl[1]: %s páxinas movidas o Lixo.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
gl[0]: %s páxina non actualizada, alguen a está editando.
gl[1]: %s páxinas non actualizadas, alguen as está editando.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
gl[0]: %s páxina borrada permanentemente.
gl[1]: %s páxinas borradas permanentemente.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
gl[0]: %s páxina restaurada dende o Lixo.
gl[1]: %s páxinas restauradas dende o Lixo.

en: %s page updated. | %s pages updated.
gl[0]: %s páxina actualizada.
gl[1]: %s páxinas actualizadas.

en: %s pending
gl: %s pendentes

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
gl[0]: %s entrada movida o Lixo.
gl[1]: %s entradas movidas o Lixo.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
gl[0]: %s entrada non actualizada, alguen a está editando.
gl[1]: %s entradas non actualizadas, alguen as está editando.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
gl[0]: %s entrada borrada permanentemente.
gl[1]: %s entradas borradas permanentemente.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
gl[0]: %s entrada restaurada dende o Lixo.
gl[1]: %s entradas restauradas dende o Lixo.

en: %s post updated. | %s posts updated.
gl[0]: %s artigo actualizado.
gl[1]: %s artigos actualizados.

en: %s queries
gl: %s consultas

en: %s rating
gl: valoración %s

en: %s seconds
gl: %s segundos

en: %s site | %s sites
gl[0]: %s sitio
gl[1]: %s sitios

en: %s time | %s times
gl[0]: %s vez
gl[1]: %s veces

en: %s user | %s users
gl[0]: %s usuario
gl[1]: %s usuarios

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
gl: Non se puido cargar «%s» debido a un erro

en: &hellip;and your MySQL password.
gl: &hellip;e o teu contrasinal de MySQL.

en: &larr; Back to Users
gl: &larr; Voltar para os usuarios

en: &larr; Return to post editor
gl: &larr; Volver o editor de entradas

en: &mdash; No Change &mdash;
gl: &mdash; Sen cambios &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
gl: &mdash; Non hai ningún rol para este sitio &mdash;

en: (Currently set to: %s)
gl: (Actualmente establecido a: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
gl: (Déixao en 0 se non hai puntuación.)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
gl: (O rexistro foi desactivado. Só os membros deste sitio poden comentar.)

en: (Unattached)
gl: (Sen anexar)

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
gl[0]: (baseado en %s valoración)
gl[1]: (baseado en %s valoracións)

en: (no parent)
gl: (sen nai)

en: + Add New Category
gl: + Engadir categoría nova

en: -- Select --
gl: -- Seleccionar --

en: .htaccess (for rewrite rules )
gl: .htaccess (para regras de reescritura)

en: 1 item | %s items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: %s elementos

en: 404 Template
gl: Modelo 404

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
gl: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Actualiza %2$s</a> ou aprende como <a href="%3$s" class="browse-happy-link">navegar feliz</a>

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
gl: <a href="%1$s">Obtén a versión %2$s</a>

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
gl: <a href="%s">Saiba máis sobre o WordPress %s</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
gl: <a href="%s">Ligazóns</a> / Engadir unha ligazón nova

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
gl: <a href="%s">Ligazóns</a> / Editar a ligazón

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentación sobre os comentarios</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentación sobre os fondos personalizados</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentación sobre os cabezallos personalizados</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentación sobre menús</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentación sobre widgets</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentación sobre o spam nos comentarios</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentación sobre os meus sitios</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentación sobre o panel</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentación sobre como actualizar WordPress</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentación sobre a edición de ficheiros</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentación sobre o formato de data e hora</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentación sobre os atallos de teclado</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Máis información</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentación sobre a creación de ligazóns</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentación sobre as categorías de ligazóns</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentación sobre a xestión de ligazóns</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentación sobre a xestión de plugins</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentación sobre como cargar ficheiros multimedia</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentación sobre a edición de ficheiros multimedia</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentación sobre a biblioteca multimedia</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentación sobre engadir páxinas novas</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentación sobre a xestión de páxinas</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentación sobre a edición de páxinas</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentación sobre a instalación de plugins</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentación sobre a edición de plugins</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentación sobre escribir e editar artigos</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentación sobre categorías</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentación sobre a xestión de artigos</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentación sobre etiquetas</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Xestión de Revisions</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descricións de roles e capacidades</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentación sobre a configuración de discusión</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentación sobre a configuración xeral</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentación acerca da configuración multimedia</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentación sobre a configuración de ligazóns permanentes</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentación sobre a configuración de lectura</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentación sobre a configuración de escritura</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentación sobre etiquetas de modelo</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentación sobre a programación de temas</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentación sobre a exportación</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentación sobre a importación</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentación sobre ferramentas</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentación sobre engadir usuarios novos</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentación sobre a xestión de usuarios</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation sobre perfís de usuario</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentación sobre o uso de ligazóns permanentes</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentación sobre o uso de temas</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentación sobre engadir temas novos</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> está dispoñible! <a href="%2$s">Actualiza agora</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> está dispoñible! Informa ao administrador do sitio.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
gl: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentación sobre a programación de plugins</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
gl: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Foros de soporte</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
gl: <abbr title="Coordinated Universal Time"></abbr> A hora UTC é <code>%s</code>

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
gl: <code>_blank</code> &mdash; xanela ou lapela nova

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
gl: <code>_none</code> &mdash; a mesma xanela ou lapela.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
gl: <code>_top</code> &mdash; a xanela ou lapela actual, sen marcos

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
gl: <strong>%1$s</strong> por <em>%2$s</em>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
gl: <strong>%1$s</strong> por <em>%2$s</em> (tamén <strong>eliminará os seus datos</strong>)

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
gl: <strong>%1$s</strong> actualizado.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
gl: <strong><em>Apunta este contrasinal</em></strong> con atención! É un contrasinal <em>aleatorio</em> creado só para ti.

en: <strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
gl: <strong>Actividade</strong> - Mostra as seguintes entradas programadas, as publicadas recentemente e os comentarios máis recentes as tuas entradas, ademáis de permitirche moderalos.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
gl: <strong>Recomendación:</strong> Pensa moi ben antes de facer modificacións directas sobre o tema en uso. O teu sitio poderá ter problemas de visualización.

en: <strong>At A Glance</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
gl: <strong> Visión xeral </strong> - Amosa un resumo do contido do seu sitio e identifica o tema e versión de WordPress que está a usar.

en: <strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
gl: <strong>Controles de caixa</strong> - Preme na barra de título da caixa para expandila ou contraela. Algunhas caixas engadidas por plugins poden ter contido configurable, e amosarán un enlace na barra de título se pasas o cursor sobre ela para &#8220;Configurar&#8221;.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
gl: <strong>Se fas clic na frecha da dereita de calquera elemento de menú</strong> do editor amosará un grupo estándar de axustes. Axustes adicionais como destino do enlace, clases CSS, relacións do enlace e descricións do enlace podelas activar e desactivar na pestana de Axustes de pantalla.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
gl: <strong>Perdida a conexión.</strong> O gardado automático desactivouse ata que se volva a conectar.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
gl: <strong>Descrición</strong> - A descrición non se amosa de forma predeterminada. Porén, pode que algúns temas si o fagan.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
gl: <strong>Discusión</strong> - Podes activar ou desactivar os comentarios e pings e se hai comentarios no artigo, poderás velos e moderalos.

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
gl: <strong>Arrastrar e soltar</strong> - Para reorganizar as caixas, arrastra e solta premendo na barra do título da caixa seleccionada e deixa de premer cando vexas aparecer un rectángulo con liña de puntos gris na zona onde desexas colocar a caixa.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
gl: <strong>Arrastrar e soltar</strong> os teus ficheiros na área inferior. Varios ficheiros son permitidos.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
gl: <strong>ERRO:</strong> Ocorreu un erro a conectarse ao servidor. por favor, comproba se as configuracións son correctas.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
gl: <strong>ERRO</strong>: Os contrasinais non poden levar o carácter "\".

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
gl: <strong>ERRO</strong>: Introduce un enderezo de correo electrónico.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
gl: <strong>ERRO</strong>: Introduce o mesmo contrasinal nos dous campos de contrasinal.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
gl: <strong>ERRO</strong>: Introduce o teu contrasinal dúas veces.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
gl: <strong>ERRO</strong>: Introduce o teu contrasinal.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
gl: <strong>ERRO</strong>: O enderezo de correo electrónico xa está a ser usado.

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
gl: <strong>ERRO</strong>: Introduciches o teu novo contrasinal só unha vez.

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
gl: <strong>ERRO</strong>: non se atopou a páxina de opcións.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
gl: <strong>Editar</strong> lévate á páxina de edición dese artigo. Tamén poder chegar a esa pantalla premendo no nome do artigo.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
gl: <strong>Imaxe destacada</strong> - Isto permíteche asociar unha imaxe co seu artigo sen inserila. Normalmente só é útil cando o teu tema fai uso da imaxe destacada coma unha miniatura na páxina inicial, un cabezallo personalizado, etc.

en: <strong>Format</strong> - Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
gl: <strong>Formato</strong> - Os formatos de artigo designan como o teu tema presenta un tipo específico de artigo. Por exemplo, pode existir un artigo <em>modelo</em> de blogue con título e parágrafos de texto, ou un pequeno <em>aparte</em>, no que aparece só un resumo e o título. Por favor, busca no Codex as <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descricións de cada formato</a>. O teu tema pode usar calquera dos 10 formatos posibles.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
gl: <strong>Importante:</strong> antes de actualizar <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">fai unha copia de seguridade da base de datos e dos ficheiros</a>. Para obter axuda con respecto ás actualizacións, visita a páxina do Codex <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a>.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
gl: <strong>Nome</strong> - O nome é como aparece a etiqueta no teu sitio web.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
gl: <strong>Nota:</strong><br />Ao eliminar unha categoría non se eliminan os artigos que contén. En vez diso, os artigos que só estivesen asignados á categoría eliminada pasan á categoría <strong>%s</strong>.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
gl: <strong>Orde</strong> - Normalmente as páxinas ordénanse alfabeticamente, pero podes escoller a túa propia orde introducindo un número (1 para o primeiro, etc.) neste campo.

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
gl: <strong>Nai</strong> - As categorías, ao contrario das etiquetas, poden ter xerarquías. Podes ter unha categoria Jazz coas subcategorías Bebop e Big Band. É totalmente opcional. Para crear unha subcategoría, escole outra categoría no menu Nai.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
gl: <strong>Nai</strong> - Podes ordenar as túas páxinas de forma xerárquica. Por exemplo, podes ter unha páxina chamada «Sobre» que teña unha páxina «Biografía» e outra «O meu can» dentro dela. Non hai límites nos niveis de xerarquización das páxinas.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
gl: <strong>Aviso:</strong> Calquera modificación que lle fixeras aos ficheiros dos temas será sobrescrito. Considera crear un <a href="%s">tema fillo</a> para as modificacións.

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in Text mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular post editor.
gl: <strong>Editor de artigos</strong> - Insire o texto do teu artigo. Existen dous modos de edición: visual e texto. Escolle o modo premendo na lapela apropriada. O modo visual fornece un editor WYSIWYG. Preme na última icona da liña para obter unha segunda liña de iconas. O modo texto permíteche inserir HTML no texto do teu artigo. Os saltos de liña son convertidos automaticamente en parágrafos. Podes inserir ficheiros multimedia premendo nas iconas enriba do editor e seguindo as instruccións. Podes ir á páxina de edición sen distraccións premendo na icona de pantalla completa, que está na penúltima posición da fila superior no modo visual e na última posición da fila no modo HTML. Unha vez aquí, poderás facer aparecer as iconas de edición pasando o rato sobre a área superior. Sae do modo de pantalla completa para voltar ao editor normal.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
gl: <strong>Previsualizar</strong> amosarache como será a apariencia do borrador do teu artigo se decides publicalo. Ver levarate ao teu sitio para ver o artigo. A ligazón dispoñible dependerá do estado do teu artigo.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
gl: <strong>Publicar</strong> - Podes establecer as regras de publicación do teu artigo na caixa «Publicar». Preme na ligazón «Editar» para revelar máis opcións sobre estado, visibilidade e publicar (inmediatamente). A visibilidade inclúe opcións para a protección mediante contrasinal dun artigo ou facer que se manteña na parte superior do sitio indefinidamente (pegado). «Publicar» (inmediatamente) permite fixar unha data e hora futura ou pasada, de modo que podes programar que un artigo sexa publicado no futuro ou cambiar a data dun artigo.

en: <strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
gl: <strong>Borrador rápido</strong> - Permiteche crear unha entrada nova e gardala como borrador. Tamén mostra enlaces aos últimos 5 borradores que creaches.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
gl: <strong>Edición rápida</strong> dache acceso inmediato aos metadatos do teu artigo, permitíndoche actualizar detalles do mesmo sen saír desta páxina.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
gl: <strong>Aleatorio:</strong> amosar unha imaxe diferente en cada páxina.

en: <strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
gl: <strong>Axustes de pantalla</strong> - Usa a pestana de Axustes de pantalla para escoller que caixas de Escritorio se amosarán.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
gl: <strong>Enviar trackbacks</strong> - Os trackbacks son un xeito de notificar aos sistemas de blogue antigos que fixeches unha ligazón a eles. Introduce os URLs aos que queres enviar un trackback. Se fas ligazóns a outros blogues de WordPress, estes notificaranse de forma automática usando pingbacks, e este campo é innecesario.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
gl: <strong>Slug</strong> - O «slug» é a versión do nome que se usará no URL. Xeralmente está todo en minúsculas e só contén letras, números e guións.

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
gl: <strong>Modelos</strong> - Algúns temas teñen modelos personalizados que podes empregar para as páxinas que tal vez posúan características adicionais ou deseños personalizados. Se é así, poderás velos neste menú despregable.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
gl: <strong>O tema pai non foi atopado.</strong> Debes instalar o tema pai <strong>%s</strong> antes de poder usar este tema.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
gl: <strong>Temas e Plugins</strong> &mdash; Para actualizar temas ou plugins un a un dende esta fiestra usa as caixas de selección para facer a tua elección, logo <strong>preme no botón &#8220;Actualizar&#8221; correspondente</strong>. Para actualizar todolos teus temas ou plugins dunha vez podes marca-la caixa da parte superior da sección para escollelos todos antes de facer clic no botón de actualizar.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
gl: <strong>Título</strong> - Introduce un título para o teu artigo. Despois de introducir un título verás debaixo del a ligazón permanente, que poderás editar.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
gl: <strong> Traducións: </strong> - Os ficheiros de tradución do WordPress son actualizados cada vez que se producen outras actualizacións. Se estes arquivos non son actualizados, pode <strong> premer no botón "Actualizar Traducións" </strong>.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
gl: <strong>Lixo</strong> borra o teu artigo desta lista e colócao no lixo, de onde o podes eliminar definitivamente.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
gl[0]: <strong>A versión %1$s</strong> corrixiu %2$s bug.
gl[1]: <strong>A versión %1$s</strong> corrixiu %2$s bugs.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
gl[0]: <strong>A versión %1$s</strong> corrixiu un problema de seguranza e %2$s bug.
gl[1]: <strong>A versión %1$s</strong> corrixiu un problema de seguranza e %2$s bugs.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
gl[0]: <strong>A versión %1$s</strong> corrixiu un problema de seguranza.
gl[1]: <strong>A versión %1$s</strong> corrixiu algúns problemas de seguranza.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
gl[0]: <strong>A versión %1$s</strong> corrixiu algúns problemas de seguranza e %2$s bug.
gl[1]: <strong>A versión %1$s</strong> corrixiu algúns problemas de seguranza e %2$s bugs.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
gl: <strong>Aviso:</strong>Non se recomendada facer cambios en plugins mentres están activos. Se os cambios causaran un erro fatal, o plugin será desactivado automaticamente.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
gl: <strong>Aviso:</strong> Este plugin <strong>non está marcado como compatible</strong> coa túa versión de WordPress.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
gl: <strong>Aviso:</strong> Este plugin <strong>non se probou</strong> coa túa versión de WordPress.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
gl: <strong>Aviso:</strong> estas páxinas non deberían ser a mesma!

en: <strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
gl: <strong>Benvido(a)</strong> - Amosa ligazóns para as opcións mais comúns cando estás instalando un novo sitio.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
gl: <strong>Novas sobre WordPress</strong> - As últimas novas do proxecto oficial de WordPress, o <a href="http://planet.wordpress.org/">Planeta WordPress</a>, así como os plugins máis novos e os populares.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
gl: <strong>Novas sobre WordPress</strong> - As últimas novas do proxecto oficial de WordPress, o <a href="http://planet.wordpress.org/">Planeta WordPress</a>.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
gl: <strong>WordPress</strong> &mdash; O procedemento para actualizar a tua instalación de WordPress é simple: basta con <strong>premer no botón &#8220;Actualizar agora&#8221;</strong> cando se che notifique que hai dispoñible unha nova versión.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
gl: Unha <a href="%s">páxina estática</a> (selecciónaa abaixo)

en: A comment is held for moderation
gl: Haxa un comentario agardando moderación

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
gl: Se deixas este espazo en branco xerarase automaticamente un contrasinal.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
gl: A liña vermella da esquerda indica que o comentario está esperando moderación.

en: A smoother media editing&nbsp;experience
gl: Unha experiencia de edición de imaxe máis agradable

en: About
gl: Sobre

en: About Pages
gl: Sobre páxinas

en: About Yourself
gl: Sobre ti

en: About the user
gl: Sobre o usuario

en: Accessibility Ready
gl: Listo para accesibilidade

en: Actions
gl: Accions

en: Activate &#8220;%s&#8221;
gl: Activar «%s»

en: Activate Plugin
gl: Activar o plugin

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
gl: Activar o plugin e executar o importador

en: Activate importer
gl: Activar o importador

en: Activate this plugin
gl: Activar este plugin

en: Activate this plugin for all sites in this network
gl: Activar este plugin para todos os sitios nesta rede

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Activo <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Activos <span class="count">(%s)</span>

en: Activity
gl: Actividade

en: Add
gl: Engadir

en: Add Comment
gl: Engadir un comentario

en: Add Custom Field
gl: Engadir campo personalizado

en: Add Existing User
gl: Engadir usuario existente

en: Add Existing User
gl: Engadir un usuario existente

en: Add New Custom Field:
gl: Engadir un novo campo personalizado:

en: Add New Link
gl: Engadir unha ligazón nova

en: Add New Theme
gl: Engadir Novo tema

en: Add New User
gl: Engadir un usuario novo

en: Add New User
gl: Engadir un usuario novo

en: Add Photos
gl: Engadir fotos

en: Add Themes
gl: Engadir temas

en: Add Widget
gl: Engadir Widget

en: Add a blog post
gl: Engade un artigo

en: Add additional pages
gl: Engade páxinas adicionais

en: Add an About page
gl: Engadir unha páxina Sobre

en: Add comment
gl: Engadir comentario

en: Add from URL
gl: Engadir desde URL

en: Add media files from your computer
gl: Engadir ficheiros multimedia desde o teu equipo

en: Add menu items from the column on the left.
gl: Engade elementos de menú dende a columna esquerda.

en: Add new Comment
gl: Engadir novo comentario

[ctx: Add new theme]
en: Add New
gl: Engadir Novo

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
gl: Engade un ou varios elementos a vez <strong>escollendo a casiña do lado de cada elemento e facendo clic en Engadir o menú</strong>

en: Add the user without sending them a confirmation email.
gl: Engadir o usuario sen enviar unha mensaxe de confirmación.

en: Add to Menu
gl: Engadir ao menú

en: Add, edit, and play around with your widgets from the theme customizer.
gl: Engadir, editar e xogar cos seus widgets desde os personalizador de temas.

en: Add, edit, and rearrange your site&#8217;s widgets right in the theme customizer. No &#8220;save and surprise&#8221; &mdash; preview your changes live and only save them when you&#8217;re ready.
gl: Engade, edita e reordena os widgets do teu sitio desde o personalizado de temas. Non gardes e te sorprendas; previsualiza os cambios en directo e gárdaos so cando estén listos.

en: Add, organize, and modify individual menu items
gl: Engadir, organizar e modificar elementos individuais dos menús

en: Add:
gl: Engadir:

en: Adding Categories
gl: Engadir categorías

en: Adding Plugins
gl: Engadindo plugins

en: Adding Tags
gl: Engadir etiquetas

en: Adding Themes
gl: Engadindo temas

en: Additional Capabilities
gl: Capacidades adicionais

en: Admin Color Scheme
gl: Esquema de cor do administrador

en: Administrators have access to all the administration features.
gl: Os administradores teñen acceso a todas as opcións de administración.

en: Advanced caching plugin.
gl: Plugin de caché avanzado.

en: After typing in your edits, click Update File.
gl: Logo de rematar as túas modificacións, preme en «Actualizar ficheiro».

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
gl: Despois de acabar preme en &#8220;Instalar&#8221;.

en: All
gl: Todos

en: All Comments
gl: Todos os comentarios

en: All Settings
gl: Todos os axustes

en: All Tabs:
gl: Todas as lapelas:

en: All Types
gl: Todos os tipos

en: All Users
gl: Todos os usuarios

en: All comment types
gl: Todolos tipos de comentario

en: All content
gl: Todo o contido

en: All dates
gl: Todalas datas

en: All image sizes
gl: Todos os tamaños de imaxe

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
gl: ¡Todo ben amigo!  Xa terminaches esta parte da instalación. Agora WordPress pode comunicar coa tua base de datos. Se estás listo e hora de&hellip;

en: All sizes except thumbnail
gl: Todos excepto miniaturas

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
gl: Todos os ficheiros que enviaches están listados na Biblioteca multimedia, os ficheiros enviados máis recentemente están na parte superior da lista. Na lapela Opcións de pantalla é posible personalizar a visualización desta pantalla.

en: All updates have been completed.
gl: Completáronse todas as actualizacións.

en: Allow
gl: Permitir

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
gl: Permitir os <a href="%s" target="_blank">trackbacks e pingbacks</a> nesta páxina.

en: Allow Comments
gl: Permitir comentarios

en: Allow Pings
gl: Permitir pings

en: Allow comments.
gl: Permitir os comentarios.

en: Allow search engines to index this site
gl: Permitir que os motores de busca indexen este sitio

en: Already pinged:
gl: Pings previos:

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
gl: Texto alternativo para a imaxe, p.ex: «A Mona Lisa»

en: Always use https when visiting the admin
gl: Usar sempre https cando se visite o panel de administración

en: American English
gl: Inglés americano

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
gl: Unha actualización automatizada de WordPress non se chegou a completar - <a href="%s">téntao agora de novo</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
gl: Unha actualización automatizada de WordPress non se chegou a completar. Informa ao administrador do sitio.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
gl: Un avatar é unha imaxe que te acompaña de blogue en blogue aparecendo a carón do teu nome cando comentes en sitios habilitados para avatares. Aquí podes activar a visibilidade dos avatares para xente que comente no teu blogue.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
gl: Produciuse un erro o actualizar %1$s: <strong>%2$s</strong>

en: An updated version of WordPress is available.
gl: Hai unha versión nova de WordPress dispoñible.

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
gl: Calquera edición en ficheiros desta pantalla verase reflectida en todos os sitios da rede.

en: Anyone can register
gl: Calquera pode rexistrarse

en: Anyone posts a comment
gl: Alguén publique un comentario

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Application Attachment Template
gl: Modelo de aplicación anexa

en: Apply Filters
gl: Aplicar filtros

en: Apply changes to:
gl: Aplicar cambios a:

en: Approve
gl: Aprobar

en: Approve Comment
gl: Aprobar o comentario

en: Approve this comment
gl: Aprobar este comentario

en: Approved | Approved
gl[0]: Aprobado
gl[1]: Aprobados

en: Archived
gl: Arquivado

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
gl: ¿Seguro que quere eliminar este elemento? Prema Cancelar para volver ou "Aceptar" para confirmar a eliminacion.

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
gl: Estás seguro de que queres eliminar estes ficheiros e datos?

en: Are you sure you wish to delete these files?
gl: Estás seguro de que queres eliminar estes ficheiros?

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Aspect ratio:
gl: Proporción de aspecto:

en: Assigned Menu
gl: Menú asignado

en: At a Glance
gl: Nunha ollada

en: Attach
gl: Anexar

en: Attach to a post
gl: Anexar a unha entrada

en: Attaching Files
gl: Anexando ficheiros

en: Attachment Post URL
gl: URL de anexo de artigo

en: Attachment Template
gl: Modelo de anexo

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
gl: Tentar notificar calquera blogue enlazado desde o artigo

en: Attempting to roll back to previous version.
gl: Tratando de volver a versión anterior.

en: Attribute all content to:
gl: Atribuir todo o contido a:

en: Attributes
gl: Atributos

en: Audio Attachment Template
gl: Modelo de son anexo

en: Audio Codec:
gl: Códec de audio:

en: Audio Format:
gl: Formato de audio:

en: Audio, Video, or Other File
gl: Audio, Vídeo, ou Outro ficheiro

en: Authentication Keys
gl: Claves de autenticación

en: Author Template
gl: Modelo de autor

en: Author:
gl: Autor:

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
gl: Os autores poden publicar e xestionar os seus propios artigos, ademais de enviar ficheiros.

en: Authors:
gl: Autores:

en: Auto Draft
gl: Borrador automático

en: Auto add pages
gl: Engadir páxinas automáticamente

en: Automatically add new top-level pages to this menu
gl: Engade automáticamente novas páxinas de nivel superior a este menú

en: Automatically close comments on articles older than %s days
gl: Pechar automaticamente os comentarios de artigos anteriores a %s días

en: Autosave by %s
gl: Copia de seguridade automática de %s

en: Available Actions
gl: Accións dispoñibles

en: Available Tools
gl: Ferramentas dispoñibles

en: Available Widgets
gl: Widgets dispoñibles

en: Avatar Display
gl: Visibilidade de avatares

en: Avatars
gl: Avatares

en: Average Rating
gl: Valoración media

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
gl: Adxunto

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
gl: Fondo actualizado. <a href="%s">Visita o teu sitio</a> para ver como queda.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
gl: Como esta é unha instalación multisite, podes engadir contas que xa existen na rede, especificando un nome de usuario ou correo electrónico e definindo o seu rol. Para obter máis opcións, como especificar un contrasinal, tes que ser administrador de rede e usar a ligazón sobre o nome dun usuario existente para editar o perfil do usuario en Administración de rede > Todos os usuarios.

en: Before a comment appears
gl: Antes de que apareza un comentario

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
gl: Antes de que poidas cargar o teu ficheiro deberás arranxar o seguinte erro:

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
gl: Comeza por escoller un tema que editar do menú despregable e preme en «Seleccionar». Aparecerá unha lista de todos os ficheiros do modelo ou tema. Premendo unha vez sobre calquera dos ficheiros farás que o contido deste apareza na caixa de edición.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
gl: A continuación deberás introducir os detalles de conexión da túa base de datos. Se non estás seguro desta información, contacta co teu provedor de hospedaxe web.

en: Biographical Info
gl: Información biográfica

en: Black
gl: Negro

en: Blank
gl: En branco

en: Blog pages show at most
gl: As páxinas do sitio amosan como moito

en: Blogroll
gl: Lista de blogues

en: Blue
gl: Azul

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
gl: Dividir os comentarios en páxinas con %1$s comentarios por páxina e a páxina %2$s mostrada por defecto

en: Bring back this update
gl: Volver a amosar esta actualización

en: British English
gl: Inglés británico

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Danado <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Danados <span class="count">(%s)</span>

en: Broken Theme:
gl: Tema danado:

en: Broken Themes
gl: Temas danados

en: Brown
gl: Marron

en: Browse Themes
gl: Navegador de temas

en: Browse revisions
gl: Buscar revisions

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
gl: Explorando <strong>%s</strong> (activo)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
gl: Explorando <strong>%s</strong> (inactivo)

en: Bulk Actions
gl: Accións en bloque

en: Bulk Edit
gl: Editar en bloque

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
gl: Anterior

en: By %s
gl: Por %s

en: By %s.
gl: Por %s.

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
gl: Por defecto WordPress utiliza <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s que teñan signos de interrogación e moreas de números, sen embargo WordPress ofréceche a posibilidade de crear unha estrutura de URL personalizada para os teus enlaces permanentes e arquivos. Isto pode mellora-la estética, usabilidade e compatibilidade futura dos teus enlaces. Hai varias <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">etiquetas dispoñibles</a>, e aquí tes algúns exemplos para empezar.

en: CSS Classes
gl: Clases CSS

en: CSS Classes (optional)
gl: Clases CSS (opcional)

en: Cannot load %s.
gl: Non se pode cargar %s.

en: Cannot load image metadata.
gl: Non se poden cargar os metadatos da imaxe.

en: Cannot save image metadata.
gl: Non se poden gardar os metadatos da imaxe.

en: Capabilities
gl: Permisos

en: Categories and Tags Converter
gl: Convertedor de categorías e etiquetas

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
gl: As categorías pódense converter selectivamente en etiquetas usando o <a href="%s">conversor de categorías a etiquetas</a>.

en: Categories deleted.
gl: Categorías borradas.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
gl: As categorías teñen xerarquía, o que significa que podes aniñar subcategorías. As etiquetas non teñen xerarquía e non poden ser aniñadas. Ás veces as persoas comezan a usar um tipo nos seus artigos e despois reparan en que o outro tipo funcionaría mellor co seu contido.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
gl: As categorías, ao contrario que as etiquetas, poden estar xerarquizadas. Podes ter unha categoría «Jazz», e dentro dela ter outras subcategorías para «Bebop» e «Bigband». É completamente opcional.

en: Categories:
gl: Categorías:

en: Category Template
gl: Modelo de categoría

en: Category added.
gl: Categoría engadida.

en: Category base
gl: Categoría base

en: Category deleted.
gl: Categoría borrada.

en: Category not added.
gl: Categoría non engadida.

en: Category not updated.
gl: Categoría non actualizada.

en: Category updated.
gl: Categoría actualizada.

en: Caution:
gl: Coidado:

en: Change
gl: Cambiar

en: Change Permalinks
gl: Cambiar as ligazóns permanentes

en: Change role to&hellip;
gl: Cambiar o rol a&hellip;

en: Changed roles.
gl: Roles modificados.

en: Changes saved.
gl: Cambios gardados.

en: Changing to %s
gl: Cambiando a %s

en: Check Again
gl: Verificar de novo

en: Choose a Background Image
gl: Escolle unha imaxe de fondo

en: Choose a Custom Header
gl: Escolle unha cabeceira personalizada

en: Choose a city in the same timezone as you.
gl: Escolle unha cidade na mesma zona horaria na que ti te atopas.

en: Choose a file from your computer:
gl: Selecciona un ficheiro desde o teu equipo:

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
gl: Escolle o plugin que queres editar no menú superior dereito e preme no botón «Seleccionar». Preme en calquera nome de ficheiro para cargalo no editor e fai os teus cambios. Non esquezas gardar os teus cambios («Actualizar ficheiro») cando remates.

en: Choose an image from your computer:
gl: Escolle unha imaxe no teu equipo:

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
gl: Escolle a parte da imaxe que queiras usar como cabezallo.

en: Choose the target frame for your link.
gl: Escolle o marco destino para a túa ligazón.

en: Choose what to export
gl: Escoller o que exportar

en: Clear List
gl: Limpar a lista

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
gl: Prema en Personalizar para o elemento activo, ou en previsualización dos outros temas para unha vista previa

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
gl: Preme en «Gardar o menú» para que os elementos pendentes sexan públicos.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
gl: Prema sobre o tema para ver o nome do tema, versión, autor, descrición, etiquetas e a ligazón para eliminalo

en: Click to edit this part of the permalink
gl: Preme para editar esta parte da ligazón permanente

en: Click to insert.
gl: Preme para inserir.

en: Click to toggle
gl: Preme para alternar

en: Click to view entire list of files which will be deleted
gl: Preme para ver a lista completa de ficheiros que serán eliminados

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
gl: Premendo en <strong>Seleccionar ficheiros</strong> abre unha nova xanela amosándoche os ficheiros no teu sistema operativo. Seleccionando <strong>Abrir</strong>, despois de seleccionar o ficheiro que desexes, activa unha barra de progreso na pantalla de envío.

en: Close Window
gl: Pechar a xanela

en: Close overlay
gl: Pechar superposición

en: Cofounder, Project Lead
gl: Cofundador, líder do proxecto

en: Collapse
gl: Minimizar

en: Collapse Sidebar
gl: Minimizar a barra lateral

en: Collapse menu
gl: Contraer o menú

en: Comment %d does not exist
gl: O comentario %d non existe

en: Comment Blacklist
gl: Lista negra de comentarios

en: Comment Moderation
gl: Moderación de comentarios

en: Comment author must fill out name and e-mail
gl: O autor do comentario debe encher o nome e o correo electrónico

en: Comment author must have a previously approved comment
gl: O autor do comentario debe ter un comentario previamente aprobado

en: Comment by %s marked as spam.
gl: Comentario de %s marcado como spam

en: Comment by %s moved to the trash.
gl: Comentario de %s movido ao lixo.

en: Comment must be manually approved
gl: O comentario debese aprobar manualmente.

en: Comments %s
gl: Comentarios %s

en: Comments Template
gl: Modelo de comentario

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
gl: Comentarios sobre «%s»

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
gl: Os comentarios deberían amosarse cos comentarios %s ao comezo de cada páxina

en: Common Settings
gl: Configuracións comúns

en: Compare Revisions
gl: Comparar revisions

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
gl: Comparar as revisións de «%1$s»

en: Compare any two revisions
gl: Comparar duas revisions calqueira

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
gl: Compara duas revisions <strong>escollendo &#8220;Compara duas revisions calqueira&#8221;</strong> no lateral.

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
gl: Compatibilidade con WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d votos «funciona» dun total de %4$d)

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
gl: Compatibilidade con WordPress %1$s: 100%% (segundo o seu autor)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
gl: Compatibilidade con WordPress %1$s: Descoñecida

en: Compatible up to:
gl: Compatible ata:

en: Configuration Error
gl: Erro de configuración

en: Configure
gl: Configurar

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
gl: Esta configuración é opcional. Por defecto debería aparecer en branco.

en: Confirm Deletion
gl: Confirmar a eliminación

en: Confirm Removal
gl: Confirmar eliminación

en: Connection Information
gl: Información de conexión

en: Connection Type
gl: Tipo de conexión

en: Contact Info
gl: Información de contacto

en: Contextual Help Tab
gl: Lapela de axuda contextual

en: Continue
gl: Continuar

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
gl: Os contribuidores poden escribir e xestionar os seus artigos, pero non publicar artigos ou cargar ficheiros multimedia.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
gl: Converter as emoticonas como <code>:-)</code> e <code>:-P</code> en imaxes cando se amosen

en: Copying the required files&#8230;
gl: Copiando os arquivos necesarios&#8230;

en: Core Committer
gl: Committer do núcleo

en: Core Contributors to WordPress %s
gl: Núcleo de colaboradores para WordPress %s

en: Could not access filesystem.
gl: Non se puido acceder ao sistema de ficheiros.

en: Could not copy file.
gl: Non se puido copiar o ficheiro.

en: Could not copy files.
gl: Non se puideron copiar os ficheiros.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
gl: Non foi posible copiar ficheiros. Podes ter falta de espazo no disco.

en: Could not create Temporary file.
gl: Non se puido crear un ficheiro temporal.

en: Could not create directory.
gl: Non se puido crear o directorio.

en: Could not extract file from archive.
gl: Non se puido extraer un ficheiro do arquivador.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
gl: Non se puideron eliminar completamente os plugins %s.

en: Could not fully remove the theme %s.
gl: Non foi posible eliminar completamente o tema %s.

en: Could not insert link into the database
gl: Non se puido inserir a ligazón na base de datos

en: Could not remove the old plugin.
gl: Non se puido eliminar o plugin antigo.

en: Could not remove the old theme.
gl: Non se puido eliminar o tema antigo.

en: Could not retrieve file from archive.
gl: Non se puido recuperar un ficheiro do arquivador.

en: Could not update link in the database
gl: Non se puido actualizar a ligazón da base de datos

en: Create Menu
gl: Crear un menú

en: Create a New Site
gl: Crear un sitio novo

en: Create a New User
gl: Crear un usuario novo

en: Create a brand new user and add them to this site.
gl: Crea un novo usuario e engadeo a este sitio.

en: Create, edit, and delete menus
gl: Crear, editar e borrar menús

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
gl: Crear unha páxina é moi semellante a crear un artigo. As páxinas poden ser personalizadas da mesma forma, usando arrastar e soltar, seleccionando elementos na lapela Opcións de pantalla e minimizando/maximizando as caixas que queiras. Esta páxina tamén soporta a escrita en modo de edición sen distraccións, dispoñible tanto no modo visual como no modo HTML, a través dos botóns de pantalla completa. O editor de páxinas funciona da mesma maneira que o editor de artigos, pero ten algunhas características específicas na caixa de atributos de páxina:

en: Credits
gl: Créditos

en: Crop
gl: Recortar

en: Crop Aspect Ratio
gl: Proporción de aspecto do recorte

en: Crop Header Image
gl: Recortar a imaxe do cabezallo

en: Crop Selection
gl: Recortar a selección

en: Crop and Publish
gl: Recortar e publicar

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
gl: Recortar a miniatura para que teña as dimensións exactas (normalmente as miniaturas son proporcionais)

en: Current Revision by %s
gl: Revisión actual de %s

en: Current Theme
gl: Tema actual

en: Current page
gl: Páxina actual

en: Current thumbnail
gl: Miniatura actual

en: Custom Background
gl: Fondo personalizado

en: Custom Colors
gl: Cores personalizadas

en: Custom Fields
gl: Campos personalizados

en: Custom Header
gl: Cabezallo personalizado

en: Custom Structure
gl: Estrutura personalizada

en: Custom Structures
gl: Estruturas personalizadas

en: Custom database class.
gl: Clase personalizada de base de datos.

en: Custom database error message.
gl: Mensaxe personalizada de erro de base de datos.

en: Custom field deleted.
gl: Campo personalizado eliminado.

en: Custom field updated.
gl: Campo personalizado actualizado.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
gl: Os campos personalizados poden empregarse para engadir metadatos a un artigo que podes <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">usar no teu tema</a>.

en: Custom install script.
gl: Script de instalación personalizado.

en: Custom maintenance message.
gl: Mensaxe personalizada de mantemento.

en: Custom site deleted message.
gl: Mensaxe personalizada de sitio eliminado.

en: Custom site inactive message.
gl: Mensaxe personalizada de sitio inactivo.

en: Custom site suspended message.
gl: Mensaxe personalizada de sitio suspendido.

en: Custom:
gl: Personalizado:

en: Customize %s
gl: Personalizar

en: Customize &#8220;%s&#8221;
gl: Personalizar &#8220;%s&#8221;

en: Customize Your Site
gl: Personaliza o teu sitio

en: Customizing This Display
gl: Personalizar esta páxina

en: Dark
gl: Escuro

en: Database Host
gl: Servidor da base de datos

en: Database Name
gl: Nome da base de datos

en: Database Update Required
gl: É necesario actualizar a base de datos

en: Database connections are now more fault-resistant and have improved compatibility with PHP 5.5 and MySQL 5.6.
gl: As conexións coa base de datos tornanse máis resistentes a erros e mellorou a compatibilidade con PHP 5.5 e MySQL 5.6.

en: Database host
gl: Servidor da base de datos

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Database password
gl: Contrasinal da base de datos

en: Database username
gl: Nome de usuario da base de datos

en: Date
gl: Data

en: Date range:
gl: Rango de datas:

en: Date/Time
gl: Data/hora

en: Day and name
gl: Día e nome

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
gl: O horario de verán comezará o: <code>%s</code>.

en: Deactivate
gl: Desactivar

en: Deactivate this plugin
gl: Desactivar este plugin

en: Dear User,
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
gl: Estimado Usuario, 
    Premiches recentemente na ligazón 'Eliminar o sitio' no teu sitio e cubriches
    un formulario nesa páxina. 
    Se realmente desexas eliminar o teu sitio, preme na ligazón de abaixo. Non se che 
    pedirá unha nova confirmación, por tanto preme na ligazón apenas se 
    estás absolutamente seguro:
    URL_DELETE 
    
    Se eliminas o teu sitio, por favor considera crear un novo sitio aquí no futuro! 
    (Mais lembra que o nome do teu sitio e de usuario xa desapareceron 
    para sempre.) 
    
    Grazas por usar o sitio, 
    Webmaster
    ###SITE_NAME###

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
gl: Estimado usuario, 
    
    Recentemente solicitaches cambia-lo enderezo de correo electrónico de administración no teu sitio.
     Se isto é así fai clic no seguinte enlace para cambialo:
     ###ADMIN_URL### 
    
    Podes ignorar e borrar este correo electrónico con seguridade se non queres levar a cabo esta acción. 
    
    Este correo electrónico foi envíado a ###EMAIL### 
    
    Saudos, 
    O equipo de ###SITENAME### 
    ###SITEURL###

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
gl: Benquerido(a) usuario(a),
    
    Recentemente solicitaches a modificación do enderezo de correo electrónico da túa conta.
    Se isto é correcto, preme na seguinte ligazón para cambialo.
    ###ADMIN_URL###
    
    Podes ignorar este correo electrónico con seguranza e borralo se non
    quixeras facer esta acción.
    
    Este correo electrónico foi enviado a ###EMAIL###
    
    Atentamente,
    Administradores do sitio ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Default Avatar
gl: Avatar predeterminado

en: Default Images
gl: Imaxes predeterminadas

en: Default Link Category
gl: Categoría predeterminada de ligazóns

en: Default Mail Category
gl: Categoría predeterminada de correo

en: Default Post Category
gl: Categoría predeterminada de artigos

en: Default Post Format
gl: Formato predeterminado de artigos

en: Default Template
gl: Modelo predeterminado

en: Default article settings
gl: Configuración predeterminada de artigos

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
gl: Sen categoría

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
gl: O predeterminado é <code>wp-content/uploads</code>

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
gl: ola-mundo

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete Menu
gl: Eliminar o menú

en: Delete My Site
gl: Eliminar o meu sitio

en: Delete My Site Permanently
gl: Eliminar o meu sitio permanentemente

en: Delete Plugin | Delete Plugins
gl[0]: Eliminar plugin
gl[1]: Eliminar plugins

en: Delete Site
gl: Eliminar o sitio

en: Delete Users
gl: Eliminar usuarios

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
gl: Borra un elemento de menú <strong>expandindoo e facendo clic no enlace Borrar</strong>

en: Delete all content.
gl: Borrar todo o contido.

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
gl: Borrar levache a xanela de confirmación, onde podes borrar permanentemente un usuario do teu sitio web e borrar o seu contido. Tamén pode eliminar varios usuarios á vez a través de accións de lote.

en: Delete this item permanently
gl: Eliminar este elemento definitivamente

en: Delete this plugin
gl: Eliminar este plugin

en: Delete this theme
gl: Eliminar este tema

en: Deleted
gl: Eliminado

en: Deleting Links
gl: Eliminando ligazóns

en: Denied: %s
gl: Denegado: %s

en: Descending
gl: Descendente

en: Designer
gl: Deseñador

en: Destination folder already exists.
gl: Xa existe o directorio de destino.

en: Details
gl: Detalles

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Dimensions:
gl: Dimensións:

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disable accessibility mode
gl: Desactivar o modo de accesibilidade

en: Disable the visual editor when writing
gl: Non usar o editor visual para escribir

en: Disable this theme
gl: Desactivar este tema

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Desactivado <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Desactivados <span class="count">(%s)</span>

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
gl: Desactivando o modo de mantemento...

en: Discard any changes and restore the original image.
gl: Descartar calquera cambio e restaurar a imaxe orixinal.

en: Discourage search engines from indexing this site
gl: Evitar que os motores de busca indexen este sitio

en: Discussion
gl: Discusión

en: Discussion Settings
gl: Configuración de discusión

en: Display Options
gl: Opcións de aspecto

en: Display name publicly as
gl: Amosar o nome publicamente como

en: Displayed on attachment pages.
gl: Mostrar en páxinas de adxuntos.

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
gl: Amosando %s-%s de %s

en: Do more with audio and video
gl: Fai máis cousas con audio e vídeo

en: Do not allow
gl: Non permitir

en: Documentation:
gl: Documentación:

en: Domain
gl: Dominio

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
gl: Non esquezas gardar os cambios para finalizar!

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
gl: Non esquezas premer no botón «Gardar cambios» cando remates.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
gl: Non desexarías que todo o software tivera estas liberdades? O mesmo que nós facemos! Para obter máis información, consulta a <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.

en: Double-check your email address before continuing.
gl: Comproba dúas veces o teu correo electrónico antes de continuar.

en: Down one
gl: Un hacia abaixo

en: Download %s
gl: Descargar %s

en: Download Export File
gl: Descargar o ficheiro de exportación

en: Download failed.
gl: Fallou a descarga.

en: Download nightly build
gl: Descargar a compilación diaria

en: Downloaded:
gl: Descargada:

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
gl: Descargando paquete de instalación desde <span class="code">%s</span>...

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
gl: Descargando traducción dende <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
gl: Descargando actualización desde <span class="code">%s</span>...

en: Draft created on %1$s at %2$s
gl: Borrador creado o %1$s as %2$s

en: Draft saved at %s.
gl: Gardouse o borrador ás %s.

en: Drafts
gl: Borradores

en: Drag and drop your images
gl: Arrastre e solte as súas imaxes

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
gl: Coloca cada elemento na orde que prefiras. Fai click na frecha que hai a dereita do elemento para amosar máis opcions de configuración.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
gl: Arrastra os widgets aquí para eliminalos da barra lateral pero conservando os seus axustes.

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
gl: Arrastra a seguinte ligazón sobre a túa barra de marcadores ou preme co botón dereito do rato e engádeo aos teus favoritos para un atallo de publicación.

en: Drop files here
gl: Soltar ficheiros aquí

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
gl: Os drop-ins son plugins avanzados no directorio <code>%s</code> que substitúen a funcionalidade do WordPress.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
gl: Debido a un erro durante a actualización WordPress volveu a tua versión anterior.

en: E-mail (%s):
gl: Correo electrónico (%s):

en: E-mail Address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: E-mail me whenever
gl: Enviarme un correo electrónico sempre que

en: E-mail or Username
gl: Correo electrónico ou nome de usuario

en: E-mail:
gl: Correo electrónico:

en: ERROR:
gl: ERRO:

en: ERROR: %s
gl: ERRO: %s

en: ERROR: please type a comment.
gl: ERRO: por favor, escribe un comentario.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
gl: Erro: estás respondendo a un comentario nun borrador.

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
gl: Cada menú persoalizado pode conter unha mixtura de enlaces a páxinas, categorías, URLs persoalizadas ou outro tipo de contido. Os enlaces de menú engadense escollendo elementos das caixas expandibles da columna esquerda inferior.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
gl: Editar «%s»

en: Edit Comment
gl: Editar o comentario

en: Edit Link
gl: Editar Enlace

en: Edit Lock
gl: Bloqueo de edición

en: Edit Menu Item
gl: Editar o elemento de menú

en: Edit Menus
gl: Editar Menús

en: Edit Plugins
gl: Editar plugins

en: Edit Themes
gl: Editar temas

en: Edit User
gl: Editar o usuario

en: Edit comment
gl: Editar comentario

en: Edit date and time
gl: Editar data e hora

en: Edit images easily
gl: Edita imaxes facilmente

en: Edit status
gl: Editar estado

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
gl: Editar lévate á pantalla editable do perfil do usuario. Tamén podes chegar a esa pantalla clicando sobre o nome do usuario.

en: Edit this item
gl: Editar este elemento

en: Edit this item inline
gl: Editar este elemento aquí mesmo

en: Edit visibility
gl: Editar visibilidade

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
gl: Edita o teu tema por defecto engadindo ou quitando elementos. Coloca cada elemento na orde que prefiras. Fai click en Crear menú para gardar os cambios.

en: Edit your front page
gl: Editar a túa páxina de inicio

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
gl: Edita o teu menú abaixo ou <a href="%s">crea un novo menú</a>.

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
gl: Editando <strong>%s</strong> (activo)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
gl: Editando <strong>%s</strong> (inactivo)

en: Editing Menus
gl: Editando menús

en: Editor Style
gl: Estilo do editor

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
gl: Os editores poder publicar e xestionar os seus artigos ademais dos artigos dos demais, etc.

en: Embed Code
gl: Incrustar código

en: Embed a Video
gl: Incrustar un vídeo

en: Embeds
gl: Contido incrustado

en: Empty Spam
gl: Baleirar o Spam

en: Empty Title filled from filename.
gl: O título estaba baleiro e completouse co nome do ficheiro.

en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

en: Empty archive.
gl: Arquivador baleiro.

en: Enable
gl: Permitir

en: Enable accessibility mode
gl: Activar o modo de accesibilidade

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
gl: Activar os atallos de teclado para a moderación de comentarios.

en: Enable this theme
gl: Activar este tema

en: Enable this theme for all sites in this network
gl: Activar este tema para todos os sitios da rede

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
gl: Activar comentarios por fíos (aniñados) ata %s niveis

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Activado <span class="count">(%s)</span>

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
gl: Activando o «Modo de accesibilidade», mediante as «Opcións do panel», permitirache usar os botóns «Engadir» e «Editar» en vez do arrastre.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
gl: Activando o modo de mantemento...

en: Encoding for pages and feeds
gl: Codificación para páxinas e feeds

en: End Date
gl: Data de finalización

en: English
gl: Inglés

en: Enter a link URL or click above for presets.
gl: Introduce unha URL ou preme arriba para os axustes por defecto.

en: Enter menu name here
gl: Introduce o nome do menú

en: Enter new
gl: Introducir novo

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
gl: Introduce aquí o enderezo se queres que a páxina inicial do teu sitio <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">sexa diferente do directorio</a> no que instalaches WordPress.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
gl: Insira o enderezo de correo electrónico dun usuario existente desta rede para convidalo a este sitio. A esta persoa enviaráselle un correo electrónico pedindo que confirme o convite.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
gl: Insira o enderezo de correo electrónico ou nome de usuario dun usuario existente nesta rede, para convidalo a este sitio. Esa persoa recibirá un correo electrónico pedíndolle que confirme o convite.

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
gl: Introduce a localización no servidor onde están localizadas as claves. Se se precisa unha frase de paso, introduce a que hai no campo de contrasinal de arriba.

en: Enter title here
gl: Introduza o título aquí

en: Error code: %s
gl: Código de erro: %s

en: Error in deleting.
gl: Erro ao eliminar.

en: Error in displaying the widget settings form.
gl: Erro ao amosar o formulario de axustes dos widgets.

en: Error in moving to Trash.
gl: Erro ao mover ao lixo.

en: Error in moving to trash.
gl: Erro trasladando elementos o lixo

en: Error in restoring from Trash.
gl: Erro ao restaurar do lixo.

en: Error in restoring from trash.
gl: Error restaurando elementos do lixo

en: Error saving media attachment.
gl: Houbo un erro ao gardar o anexo multimedia.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
gl: Erro ao gardar a imaxe escalada. Recarga a páxina e téntao outra vez.

en: Error while saving.
gl: Erro ao gardar.

en: Error: [%1$s] %2$s
gl: Erro: [%1$s] %2$s

en: Every action and filter hook in WordPress is now documented, along with expanded documentation for the media manager and customizer APIs.
gl: Agora cada acción e filtro de WordPress está documentado, ademáis da documentación mellorada do xestor de medios e as APIs.

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
gl: Todos os plugins e temas do directorio de WordPress.org son 100% GPL o licenzas gratuítas e compatibles semellantes, polo tanto podes sentirte seguro cando atopas <a href="%1$s">plugins</a> e <a href="%2$s">temas</a> alí. Se consegues un plugin ou tema de outra fonte, asegúrate de <a href="%3$s">preguntar primeiro se é GPL</a>. No caso de que non respecten a licenza WordPress, non os recomendamos.

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
gl: Exemplo: <code>http://gl.wordpress.org/</code> - non esquezas o <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
gl: Exemplo: Un enxeñoso software de publicación

en: Excerpt View
gl: Vista de resumos

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
gl: Os extractos son resumes opcionais do contido feitos a man que podes usar no teu tema. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Aprende máis sobre extractos manuais.</a>

en: Executed before Multisite is loaded.
gl: Executado antes de cargar MultiSite.

en: Export
gl: Exportar

en: Extended Core Team
gl: Equipo do núcleo estendido

en: External Libraries
gl: Librarías externas

en: External object cache.
gl: Caché externa de obxectos.

en: FAILED: %s
gl: ¡Fallou!:: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
gl: ¡Fallou!: WordPress non actualizou a %s

en: FTP Password
gl: Contrasinal FTP

en: FTP Username
gl: Nome de usuario FTP

en: FTP hostname is required
gl: Requírese o nome de host FTP

en: FTP password is required
gl: Requírese o contrasinal FTP

en: FTP username is required
gl: Requírese o nome de usuario FTP

en: FTP/SSH Password
gl: Contrasinal FTP/SSH

en: FTP/SSH Username
gl: Nome de usuario FTP/SSH

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
gl: Non se puido conectar co servidor FTP %1$s:%2$s

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
gl: Non se puido conectar co servidor SSH2 %1$s:%2$s

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
gl: Non se puido optimizar a táboa %1$s. Erro: %2$s

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
gl: Non se puido reparar a táboa %1$s. Erro: %2$s

en: Failed to write file to disk.
gl: Non se puido gravar o ficheiro no disco.

en: Feature Filter
gl: Filtro de características

en: Featured Image
gl: Imaxe destacada

en: Featured Image Header
gl: Imaxe de cabezallo destacada

en: Featured Images
gl: Imaxes destacadas

en: Featured Themes
gl: Temas destacados

en: Features
gl: Características

en: File URL
gl: URL do ficheiro

en: File URL:
gl: URL do ficheiro:

en: File edited successfully.
gl: O ficheiro editouse correctamente.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
gl: O ficheiro está baleiro. Carga algo máis substancial.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
gl: O ficheiro está baleiro. Carga algo máis substancial. Este erro tamén podería estar causado pola desactivación da carga de ficheiros no teu php.ini ou porque a variable post_max_size está definida cun valor inferior a upload_max_filesize en php.ini.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
gl: O ficheiro está baleiro. Envía algo máis substancial. Este erro tamén podería estar causado pola desactivación dos envíos no teu php.ini.

en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

en: File size:
gl: Tamaño de arquivo:

en: File type:
gl: Tipo de ficheiro:

en: File upload stopped by extension.
gl: Detívose a carga do ficheiro pola extensión.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
gl: Os ficheiros no directorio <code>%s</code> son executados automaticamente.

en: Files of this type are not editable.
gl: Os ficheiros deste tipo non son editables.

en: Filesystem error.
gl: Erro de sistema de ficheiros.

en: Filter
gl: Filtrar

en: Filter &#187;
gl: Filtro &#187;

en: Filtering by:
gl: Filtrado por:

en: Find Posts or Pages
gl: Buscar artigos ou páxinas

en: Find Themes
gl: Atopar temas

en: Find a theme based on specific features.
gl: Atopar un tema baseado en características específicas

en: First Name
gl: Nome

en: Fixed Layout
gl: Deseño modificado

en: Flexible Header
gl: Cabeceira flexible

en: Flip horizontally
gl: Voltear horizontalmente

en: Flip vertically
gl: Voltear verticalmente

en: Fluid Layout
gl: Deseño fluido

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
gl: Dende:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
gl: Para:

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
gl: Para os arquivos PHP podes usar o despregable de documentación e escoller entre as funcions recoñecidas nese arquivo. Buscar levate a unha web con material de referencia acerca desa función en particular.

en: For each article in a feed, show
gl: Para cada artigo nun feed, amosar

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
gl: Só para as imaxes, podes premer en «Editar imaxe» debaixo da miniatura para utilizar un editor de imaxes integrado con iconas para recortar, rotar ou reflectir a imaxe, así como para desfacer e refacer. As caixas da dereita proporcionan máis opcións para escalar a imaxe, recortala e recortar a miniatura dun xeito distinto ao da imaxe orixinal. Podes premer en «Axuda» nestas caixas para obter máis información.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
gl: Para máis información, consulta as <a href="%s">notas sobre esta actualización</a>.

en: For more information:
gl: Para máis información:

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
gl: Para máis información sobre a versión %s, vexa a páxina Acerca de WordPress:

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
gl: Para a maioría dos temas, o texto de cabeceira está formado polo título do sitio e a descrición, como está definido na páxina de <a href="%1$s">Opcións xerais</a>.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
gl: Para usuarios que non teñan un avatar personalizado podes amosar tanto un logotipo xenérico como un creado en base ao seu enderezo de correo electrónico.

en: Formatting
gl: Formato

en: Found %s
gl: atopouse %s

en: Four Columns
gl: Catro columnas

en: Freedoms
gl: Liberdades

en: From %1$s on %2$s%3$s
gl: De %1$s en %2$s %3$s

en: From Computer
gl: Desde o equipo

en: From URL
gl: Desde un URL

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
gl: Nesta xanela podes revisar, comparar e restaurar as revisions:

en: From this screen you can:
gl: Nesta pantalla podes:

en: Front Page Posting
gl: Artigo de páxina inicial

en: Front page: %s
gl: Páxina inicial: %s

en: Full URL path to files
gl: Ruta URL completa dos ficheiros

en: Full Width Template
gl: Modelo con ancho completo

en: Full text
gl: O texto completo

en: Function Name&hellip;
gl: Nome da función&hellip;

en: Future security updates will be applied automatically.
gl: As seguintes actualizacions de seguridade aplicaránse automáticamente.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
gl: G &#8212; Indicado para todos os públicos

en: Galleries display a beautiful grid of images right in the editor, just like they do in your published post.
gl: As galerías amosan unha grella de imaxes no mesmo editor, asi como na entrada xa publicada.

en: Gallery
gl: Galería

en: Gallery (%s)
gl: Galería (%s)

en: Gallery columns:
gl: Columnas da galería

en: Gallery previews
gl: Vista previa de galerías

en: General Settings
gl: Configuración xeral

en: Genre: %s.
gl: Xénero: %s.

en: Get Favorites
gl: Ler favoritos

en: Get Shortlink
gl: Obter a ligazón curta

en: Get Started
gl: Comezar

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
gl: Da un nome o teu menú, logo fai click en Crear Menú.

en: Global Settings
gl: Definicións globais

en: Go back
gl: Voltar

en: Go to Dashboard
gl: Ir ao panel

en: Go to Dashboard &rarr; Home
gl: Ir ao panel &rarr; Inicio

en: Go to WordPress Updates page
gl: Ir á páxina de actualizacións de WordPress

en: Go to plugins page
gl: Ir á páxina de plugins

en: Go to the first page
gl: Ir á primeira páxina

en: Go to the last page
gl: Ir á última páxina

en: Go to the next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Go to the previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: Go to themes page
gl: Ir á páxina de temas

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
gl: Conceder a este usuario privilexios de super administrador para a Rede.

en: Gravatar Logo
gl: Logotipo de Gravatar

en: Gray
gl: Gris

en: Green
gl: Verde

en: Guest Committer
gl: Committer convidado

en: Header Text
gl: Texto da cabeceira

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
gl: Cabezallo actualizado. <a href="%s">Visita o teu sitio</a> para ver como aparece.

en: Hello world!
gl: Ola mundo!

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
gl: Aqui tes unha visión xeral básica dos roles de usuario e os permisos asociados a cada un:

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
gl: Ola,
    
    Fuches convidado a participar '%1$s' en
    %2$s na función de %3$s.
    
    Preme na seguinte ligazón para confirmar o convite:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
gl: Ola,
    Foi convidado para unirse ao '%1$s' en
    %2$s na función de %3$s.
    Se non queres unirte a este sitio, ignora este correo electrónico. Este convite caduca nalgúns días.
    
    Preme na ligazón para activar a conta:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
gl: Ola, isto é un comentario.
    Para eliminar un comentario, basta con iniciar sesión e ver os comentarios do artigo. Entón poderás editalos ou eliminalos.

en: Hide
gl: Ocultar

en: Hide Details
gl: Ocultar detalles

en: Hide hidden updates
gl: Ocultar as actualizacións ocultas

en: Hide this update
gl: Ocultar esta actualización

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
gl: Manter un comentario na cola se contén %s ou máis ligazóns. (Unha característica común dos comentarios spam é o gran número de hiperligazóns.)

en: Holiday
gl: Vacacións

en: Hostname
gl: Nome de host

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
gl: Pase o rato por enriba ou prema para activar e ver os botóns de Vista previa.

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
gl: Ao pasar por riba dunha fila na lista de artigos amosaranse ligazóns de acción que che permitirán xestionar os teus artigos. Poderás realizar as seguintes accións.

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
gl: Ao mover o cursor do rato sobre a lista de usuarios, amosaranse Ligazóns de acción que permiten administrar usuarios. Podes facer as seguinte accións:

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
gl: Ao mover o cursor do rato sobre unha liña aparecen ligazóns de acción: Editar, Eliminar permanentemente, e Ver. Premendo en Editar ou no nome do ficheiro multimedia, amósase unha pantalla sinxela para editar os metadados dos ficheiros individualmente. Clicando en Eliminar permanentemente eliminarase o ficheiro da biblioteca multimedia (así como de calquera artigo do que sexa anexo). O elemento Ver vaite levar á páxina de exhibición dese ficheiro.

en: How to Update
gl: Como actualizar

[ctx: Howdy]
en: Welcome
gl: Benvido(a)

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
gl: ¡Ola! O teu sitio %1$s foi actualizado automaticamente a WordPress %2$s.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
gl: Sentímoscho, a ligazón que premiches está desactualizada. Por favor, selecciona outra opción.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
gl: Estou seguro de que quero desactivar permanentemente o meu sitio e recoñezo que non poderei telo de volta ou usar %s de novo.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
gl: ID #%1$s: %2$s <strong>O usuario actual non será borrado.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
gl: ID #%1$s: %2$s <strong>O usuario actual non será eliminado.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
gl: ID #%1$s: %2$s <strong>Non tes permiso para eliminar este usuario.</strong>

en: IP address:
gl: Dirección IP:

en: Icon Design
gl: Deseño da icona

en: Identicon (Generated)
gl: Identicon (creado)

en: Identify a hook in progress with <code>doing_action()</code> and <code>doing_filter()</code>, and manipulate custom image sizes with <code>has_image_size()</code> and <code>remove_image_size()</code>.
gl: Identifica un gancho en marcha con <code>doing_action()</code>e <code>doing_filter()</code>, e manipula os tamaños de imaxe personalizados con <code>has_image_size()</code> e <code>remove_image_size()</code>.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
gl: Se un ficheiro multimedia non está anexado a un artigo, vas velo na columna Anexo a, podes premer en Anexar iniciar unha xanela emerxente que che permitirá buscar un artigo e anexar o ficheiro.

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
gl: Se hai unha actualización dispoñible, aparecera unha notificación na barra de navegación e na barra de ferramentas.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
gl: Se o desexas, o WordPress alertará automaticamente aos diferentes servizos dos teus novos artigos.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
gl: Se por algún motivo, esta creación automática de ficheiro non funciona, non te preocupes. Todo o que fai é incorporar a información da base de datos nun ficheiro de configuración. Tamén podes simplemente abrir <code>wp-config-sample.php</code> nun editor de texto, completar a túa información e gardalo como <code>wp-config.php</code>.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
gl: Se algo vai mal cun plugin e non podes usar WordPress, elimina ou cambia o nome do ficheiro no directorio <code>%s</code> e este desactivarase automaticamente.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
gl: Se o importador que necesitas non estivera instalado, <a href="%s">busca no directorio de plugins</a> para ver se hai algún dispoñible.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
gl: Se a ligazón é a unha persoa, podes especificar a túa relación con ela da maneira que se indica. Se gustarías de aprender máis sobre esta idea mira <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
gl: Se o directorio raíz do teu sitio fose <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">escribible</a>, poderíamos facer isto automaticamente, pero non o é, polo que esta é a regra de reescritura de url («url rewrite rule») que deberías ter no teu ficheiro <code>web.config</code>. Crea un novo ficheiro chamado <code>web.config</code> no directorio raíz do teu sitio. Preme no campo e teclea <kbd>CTRL + a</kbd> para seleccionar todo. Logo insire este código no ficheiro <code>web.config</code>.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
gl: Se pretendes usar o xestor de ligazóns, por favor, instala o plugin <a href="%s">Link Manager</a>.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
gl: Se eliminas unha ligazón será borrada definitivamente, xa que as ligazóns aínda non teñen unha opción de lixo.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
gl: Se non lembras as túas credenciais, contacta co teu provedor de servizos.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
gl: Se non pretendes usar máis o teu sitio %s, podes borralo usando o formulario de abaixo. Cando premas en <strong>Borrar o meu sitio permanentemente</strong> recibirás un correo electrónico cunha ligazón. Preme nesa ligazón para borrar o teu sitio.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
gl: Se non queres ter unha imaxe de cabeceira no teu sitio, preme no botón &#8220;Retirar imaxe&#8221; no final da sección de Imaxe de cabeceira, nesta páxina. Se quixeras reactivar a imaxe de cabeceira máis tarde, deberás seleccionar unha das outras opcións de imaxe e premer en &#8220;Gardar cambios&#8221;.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
gl: Se non queres cargar a túa propia imaxe, podes utilizar un destes estupendos cabezallos, ou amosar un ao chou.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
gl: Se tes algún problema ou precisas axuda, os voluntarios nos foros de soporte WordPress.org poden axudarche.

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
gl: Se tes un plugin en formato .zip, podes instalalo cargándoo aquí.

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
gl: Se tes un tema en formato .zip podes instalalo cargándoo aquí.

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
gl: Se marcaches plugins como favoritos no WordPress.org, poderás buscalos aquí.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
gl: Se tes artigos ou comentarios noutro sistema, WordPress pode importalos a este sitio. Para comezar, escolle un sistema de importación dos que se indican:

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
gl: Se non creaches ningún menú todavía, <strong>fai click no enlace de &#8217;Crear un menú novo &#8217;</strong>.

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured, Popular, and Newest plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
gl: Se só queres ter unha idea do que está dispoñible, busca plugins en Destaques, Populares e Máis Recentes utilizando as ligazóns na parte superior esquerda da pantalla. Esas seccións son actualizadas regularmente.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
gl: Se coñeces o que estás buscando, buscar é a mellor opción. A pantalla Buscar posúe opcións de busca no Directorio de Plugins do WordPress.org por un termo, autor ou etiqueta específicos. Tamén podes buscar no directorio selecionando etiquetas populares. As etiquetas son de tamaño máis grande cantos máis plugins foran marcados con elas.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
gl: Se queres, podes introducir aquí estruturas personalizadas nas <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s das túas categorías e etiquetas. Por exemplo, usando <code>temas</code> como categoría base poderías ter ligazóns de categorías como <code>http://exemplo.org/%stopics/sencategoria/</code>. Se deixas isto en branco usaranse os valores predeterminados.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
gl: Se precisas reinstalar a versión %s, podes facelo desde aquí ou podes descargar o paquete para reinstalala manualmente:

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
gl: Se escolles unha opción distinta de «Predeterminado» a túa ruta URL xeral con etiquetas de estrutura, termos entre <code>%</code>, tamén aparecerán no campo de estrutura personalizada e a túa ruta pode ser modificada a partires de aí.

en: If you reach out to us, we'll also ensure you'll never have this problem again.
gl: Se vostede se ponen contacto connosco, imos garantir que nunca máis tera ese problema de novo.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
gl: Se chegaches a esta páxina por accidente e pretendías visitar un dos teus propios sitios, aquí hai algúns atallos para axudarte a atopar o teu camiño.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
gl: Se tomas o control, %s non poderá seguir editando.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
gl: Se fas que o ficheiro <code>web.config</code> sexa escribible para que poidamos xerar regras de reescritura automaticamente, non esquezas reverter os permisos logo de que se garde a regra.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
gl: Se fas que o directorio raíz sexa escribible temporalmente para que poidamos xerar o ficheiro <code>web.config</code> automaticamente, nos esquezas reverter os permisos logo de que o ficheiro sexa creado.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
gl: Se queres que os visitantes do sitio poidan rexistrarse eles mesmos, en vez de ser engadidos polo administrador do sitio, marca a opción de rexistro. Pode ser definido un perfil de usuario predeterminado para todos os novos usuarios, tanto os que se rexistran como  os engadidos polo administrador.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
gl: Se desexas convertir as túas categorías en etiquetas (ou viceversa), usa o <a href="%s">Conversor de categorias e etiquetas</a> dispoñible no panel Importar.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
gl: Se queres instalar un plugin que descargaches noutro lugar, preme na ligazón Enviar no canto superior esquerdo. Debes facer o envío do pacote .zip e cando termine, poderás activar o novo plugin.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
gl: Se desexas facer cambios pero non queres que sexan sobrescritos cando o plugin se actualice, poderías pensar en programar o teu propio plugin. Para obter información sobre como editar un plugin, empezar un de cero ou simplemente entender mellor a súa anatomía, visita as seguintes ligazóns.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
gl: Se queres eliminar o widget pero gardar os seus axustes para un posible uso futuro, simplemente arrástrao á área de «Widgets inactivos». Poderás voltar a engadilos en calquera momento. Isto é especialmente útil cando cambias de tema a un con menos ou diferentes áreas de widgets.

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
gl: Se queres correr varias instalacións de WordPress nunha única base de datos, cambia isto.

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
gl: Se desexas cambiar o contrasinal, escribe un novo. Se non é así, déixao en branco.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
gl: Se queres ver máis temas entre os que escoller preme no botón &#8220;Engadir novo&#8221; e poderás navegar ou buscar temas adicionais do <a href="%s" target="_blank">directorio de temas de WordPress.org</a>. Os temas do directorio de temas de WordPress.org están deseñados e desenrolados por outros, e son compatibles coa licenza que usa WordPress. ¡Ah, e son de balde!

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
gl: Se o teu ficheiro <code>.htaccess</code> fose <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">escribible</a>, faríamos isto automaticamente, pero como non o é, estas son as regras mod_rewrite que deberías ter no teu ficheiro <code>.htaccess</code>. Preme no campo e preme <kbd>CTRL + a</kbd> para seleccionar todo.

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
gl: Se o teu ficheiro <code>web.config</code> fose <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">escribible</a>, faríamos isto automaticamente, pero como non o é, estas son as regras mod_rewrite que deberías ter no teu ficheiro <code>web.config</code>. Preme no campo e teclea <kbd>CTRL + a</kbd> para seleccionar todo. Logo insire esta regra dentro do elemento <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> no ficheiro <code>web.config</code>.

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
gl: Se a túa barra de favoritos está oculta: copia o código de embaixo, abre o xestor de marcadores, crea un novo marcador, escribe Press This no campo do nome e pega o código no campo do URL.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
gl: Se o teu tema ten máis dunha imaxe de cabeceira ou se enviou máis dunha imaxe de cabeceira, tes a opción de que WordPress amose unha imaxe aleatoria en cada páxina do teu sitio. Escolle a opción &#8220;Aleatoria&#8221; para activar esta funcionalidade.

en: Image Address
gl: Enderezo de imaxe

en: Image Attachment Template
gl: Modelo de imaxe anexa

en: Image Caption
gl: Lenda da imaxe

en: Image Crop
gl: Recorte da imaxe

en: Image File
gl: Ficheiro de imaxe

en: Image Processing Error
gl: Erro de procesamento de imaxe

en: Image Upload Error
gl: Erro de carga de imaxe

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
gl: A imaxe non puido ser procesada. Vai atrás e téntao de novo.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
gl: Non existen datos da imaxe. Volve a cargar a imaxe.

en: Image metadata is inconsistent.
gl: Os metadatos da imaxe son inconsistentes.

en: Image restored successfully.
gl: Imaxe restaurada correctamente.

en: Image rotation is not supported by your web host.
gl: A rotación de imaxes non é soportada na sua hospedaxe web.

en: Image saved
gl: Imaxe gardada

en: Image sizes
gl: Tamaños de imaxe

en: Images have galleries; now we&#8217;ve added simple audio and video playlists, so you can showcase your music and clips.
gl: As imaxes teñen galerías; agora engadironse listas de reprodución de audio e vídeo, así pode amosar as súas cancións e gravacións.

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
gl: As imaxes de exactamente <strong>%1$d &times; %2$d píxeles</strong> usaranse sen modificar.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
gl: As imaxes deben ter alomenos <strong>%1$d pixels</strong> de altura.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
gl: As imaxes deben ter alomenos <strong>%1$d pixels</strong> de ancho.

en: Import
gl: Importar

en: Important:
gl: Importante:

en: Improved Database Layer
gl: Capa de base de datos mellorada

en: Improved visual editing
gl: Edición visual mellorarada

en: In a few words, explain what this site is about.
gl: Explica, en poucas palabras, de que vai este sitio.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
gl: Probablemente eses elementos foron fornecidos polo teu servidor de hospedaxe. Se non tiveras esa información, entón necesitas contactar con eles antes de continuar. Se xa estás preparado...

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
gl: Na maioría dos casos, WordPress aplicara automaticamente as actualizacións de mantemento e seguridade en segundo plano.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
gl: En versións anteriores do WordPress, todos os importadores estaban incorporados. Agora foron transformados en plugins, xa que son pouco usados.

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
gl: En resposta a <a href="%1$s">%2$s ás %3$s</a>

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
gl: Na columna do <strong>Autor</strong>, ademais do nome do autor, correo electrónico e enderezo do sitio, tamén se amosa o enderezo IP. Clicando nesa ligazón amosaranse todos os comentarios feitos desde ese enderezo IP.

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
gl: Na columna <strong>Comentario</strong>, enriba de cada comentario, está indicado &#8220;Publicado o &#8221;, seguido da data e hora nas que o comentario foi deixado no teu sitio. Premendo na ligazón de data e hora irás ao comentario no teu sitio. Pasando o cursor sobre calquera comentario dache opcións para aprobalo, responder (e aprobalo), de edición rápida, editar, marcar como spam ou enviar ao lixo.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
gl: Na coluna <strong>En resposta a</strong>, hai tres elementos. O texto é o nome do artigo que inspirou o comentario e liga ao editor para ese artigo. A ligazón Ver artigo leva ao artigo no teu sitio. A burbulla pequena cun número, amosa cantos comentarios aprobados recibiu ese artigo. Se a burbulla é gris, todos os comentarios dese artigo foron moderados. Se é azul, existen comentarios pendentes. Ao premer na burbulla filtrarase a lista de comentarios para amosar só os comentarios dese artigo.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
gl: Na sección Texto da cabeceira, nesta páxina, podes escoller se queres amosar ou esconder este texto. Tamén podes escoller unha cor para o texto inserindo un valor hexadecimal HTML válido (por exemplo: &#8220;#ff0000&#8221; para o vermello) ou premendo en &#8220;Escoller cor&#8221; e escollendo unha cor no selector.

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
gl: Na área de edición a tecla Tab insire unha tabulación. Para moverse abaixo desta área premendo Tab, preme a tecla Esc seguida da tecla Tab.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Inactivo <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Inactivos <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive Sidebar (not used)
gl: Barra lateral inactiva (non utilizada)

en: Inactive Widgets
gl: Widgets inactivos

en: Inactive:
gl: Inactivos:

en: Incompatible Archive.
gl: Arquivador incompatible.

en: Information needed
gl: Datos necesarios

en: Inline Code Documentation
gl: Documentación de código interna

en: Insert Video
gl: Inserir un vídeo

en: Insert an Image
gl: Inserir unha imaxe

en: Insert into Post
gl: Inserir no artigo

en: Insert media from another website
gl: Inserir contidos multimedia de outro sitio web

en: Inserting Media
gl: Inserindo multimedia

en: Install
gl: Instalar

en: Install %s
gl: Instalar %s

en: Install Now
gl: Instalar agora

en: Install Plugins
gl: Instalar plugins

en: Install Themes
gl: Instalar temas

en: Install Update Now
gl: Instalar a actualización agora

en: Install WordPress
gl: Instalar WordPress

en: Install a plugin in .zip format
gl: Instalar un plugin en formato .zip

en: Install importer
gl: Instalar o importador

en: Install package not available.
gl: O paquete de instalación non está dispoñible.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
gl: Instala o importador de Blogger para importar artigos, comentarios e usuarios desde un blogue de Blogger.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
gl: Instala o importador de LiveJournal para importar artigos desde LiveJournal usando o teu API.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
gl: Instala o importador de Movable Type para importar artigos e comentarios dun blog Movable Type ou TypePad.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
gl: Instala o importador RSS para importar artigos desde un feed RSS.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
gl: Instala o importador Tumblr para importar artigos e recursos do Tumblr usando a súa API.

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
gl: Instala o importador WordPress para importar artigos, páxinas, comentarios, campos personalizados, categorías e etiquetas desde un ficheiro de exportación WordPress.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
gl: Instala o importador de listas de blogues («blogrolls») para importar ligazóns en formato OPML.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
gl: Instala o convertedor de categorías/etiquetas para converter as categorías existentes en etiquetas ou as etiquetas en categorías, de forma selectiva.

en: Installation Failed
gl: Fallou a instalación

en: Installed
gl: Instalado

en: Installed Plugins
gl: Plugins instalados

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
gl: Instalando plugin desde o ficheiro: %s

en: Installing Plugin: %s
gl: Instalando plugin: %s

en: Installing Theme from uploaded file: %s
gl: Instalando tema desde o ficheiro: %s

en: Installing Theme: %s
gl: Instalando tema: %s

en: Installing the latest version&#8230;
gl: Instalando a última versión...

en: Installing the plugin&#8230;
gl: Instalando o plugin...

en: Installing the theme&#8230;
gl: Instalando o tema...

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
gl: A instalación de temas en Multisite só pode facerse na sección Administración de rede.

en: Insufficient Requirements
gl: Requisitos insuficientes

en: Internationalization
gl: Internacionalización

en: Invalid Data provided.
gl: Proporcionáronse datos non válidos

en: Invalid URL Provided.
gl: Proporcionouse un URL non válido.

en: Invalid form submission.
gl: O envío do formulario non foi válido.

en: Invalid plugin page
gl: Páxina de plugins non válida

en: Invalid plugin path.
gl: A ruta do plugin non é válida.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
gl: Enviouse a mensaxe de invitación ao novo usuario. Deberá premer nunha ligazón de confirmación antes de que se cree a conta.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
gl: Enviouse unha mensaxe de invitación ao usuario. Deberá premer nunha ligazón de confirmación para que sexa engadido ao teu sitio.

en: It is up to search engines to honor this request.
gl: Corresponde aos motores de busca atender esta solicitude.

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
gl: Parece que estás a usar unha versión insegura de <a href="%1$s">%2$s</a>. Utilizando un navegador desactualizado fai o teu computador inseguro. Para unha mellor experiencia en WordPress, por favor, actualiza o teu navegador.

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
gl: Parece que estás a usar unha versión antiga de <a href="%1$s">%2$s</a>. Para unha mellor experiencia en WordPress, por favor, actualiza o teu navegador.

en: Item added.
gl: Elemento engadido.

en: Item deleted.
gl: Elemento eliminado.

en: Item not added.
gl: Elemento non engadido.

en: Item not updated.
gl: Non se actualizou o elemento.

en: Item updated.
gl: Elemento actualizado.

en: Items deleted.
gl: Elementos eliminados.

en: Just another %s site
gl: Simplemente outro sitio %s máis

en: Just another WordPress site
gl: Outro sitio WordPress máis

en: Keep this link private
gl: Gardar esta ligazón como privada

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
gl: Mantene-lo  teu sitio actualizado e importante para a seguridade. Tamén fai que Internet sexa un lugar máis seguro para ti e os teus lectores.

en: Key
gl: Clave

en: Keyboard users: When you&#8217;re working in the visual editor, you can use <kbd>Alt + F10</kbd> to access the toolbar.
gl: Os usuarios de teclado: Cando se está a traballar co editor visual, pode utilizar <kbd>Alt + F10  </kbd> para acceder á barra de ferramentas

en: Keyword
gl: Palabra clave

en: Large size
gl: Tamaño grande

en: Last Modified
gl: Última modificación

en: Last Name
gl: Apelidos

en: Last Updated
gl: Última actualización

en: Last Updated:
gl: Última actualización:

en: Last checked on %1$s at %2$s.
gl: Comprobado por última vez o %1$s ás %2$s.

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
gl: Última modificación por %1$s o %2$s ás %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
gl: Última modificación o %1$s ás %2$s

en: Latest
gl: Última

en: Latest Version Installed
gl: Está instalada a última versión

en: Layout
gl: Disposición

en: Lead Developer
gl: Desenvolvedor líder

en: Learn more about getting started
gl: Aprende máis sobre como comezar

en: Left Sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Let&#8217;s go!
gl: Imos aló!

en: Library
gl: Biblioteca

en: Light
gl: Claro

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
gl: É común a inclusión directa de wp-admin/includes/template.php no tema para usar add_meta_box(). Isto é moi incorrecto. En vez de facer isto, debes usar a chamada ao gancho add_meta_box() na acción add_meta_boxes.

en: Link Image To:
gl: Enlazar a imaxe a:

en: Link Relationship (XFN)
gl: Relación coa ligazón (XFN)

en: Link Target
gl: Destino da ligazón

en: Link Text
gl: Enlace de texto

en: Link URL
gl: URL (enlace)

en: Link added.
gl: Ligazón engadida.

en: Link not found.
gl: Non se atopou a ligazón.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
gl: Texto da ligazón, p.ex.: «Cantigas de amigo (PDF)»

en: Link thumbnails to:
gl: Asociar miniaturas a:

en: Link to image
gl: Enlazar á imaxe

en: Links Template
gl: Modelo das ligazóns

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
gl: A ligazóns na barra de ferramentas na parte superior da pantalla conectan o panel e a interface do teu sitio e fornecen acceso ao teu perfil e información útil do WordPress.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
gl: As ligazóns poden ser separadas con categorías de ligazóns; estas son diferentes das categorías usadas nos teus artigos.

en: List View
gl: Vista de lista

en: Live Preview
gl: Previsualización en tempo real

en: Live widget and header previews
gl: Visualización en directo de widgets e cabeceira

en: Loading&#8230;
gl: Cargando...

en: Loading&hellip;
gl: Cargando&hellip;

en: Local time is <code>%1$s</code>
gl: A hora local é <code>%1$s</code>

en: Location of the uploaded file.
gl: Localización do ficheiro cargado.

en: Login Name
gl: Nome de usuario

en: Look Up
gl: Buscar

en: Looking for %1$s in %2$s
gl: Buscando %1$s en %2$s

en: Looking for a new theme should be easy and fun. Lose yourself in the boundless supply of free WordPress.org themes with the beautiful new theme browser.
gl: Buscar un tema novo debería ser sinxelo e divertido. Pérdete no inmenso surtido de temas de balde de WordPress.org desde o novo navegador de temas.

en: M j, Y @ G:i
gl: j \d\e M \d\e Y \á\s G:i

en: M jS
gl: j M

en: MB (Leave blank for network default)
gl: MB (Deixa en branco para usar o predeterminado da rede)

en: Mail Server
gl: Servidor de correo

en: Main Index Template
gl: Modelo de índice principal

en: Main Page (no parent)
gl: Páxina principal (sen nai)

en: Main content
gl: Contido principal

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
gl[0]: Versión de mantemento
gl[1]: Versións de mantemento

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
gl[0]: Actualización de mantemento e seguranza
gl[1]: Actualizacións de mantemento e seguranza

en: Make this post sticky
gl: Facer fixo este artigo

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
gl: Administra <a href="%1$s">widgets</a> ou <a href="%2$s">menús</a>

en: Manage Locations
gl: Xestionar lugares

en: Manage Themes
gl: Xestionar os temas

en: Manage Uploads
gl: Xestionar Arquivos

en: Manage menus
gl: Xestionar menús

en: Manage widgets
gl: Xestionar widgets

en: Managing Pages
gl: Xestionar páxinas

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
gl: A xestión de páxinas é similar á xestión de artigos e as pantallas pódense personalizar do mesmo xeito.

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
gl: Moita xente opta por utilizar &#8220;ligazóns permanentes agradables,&#8221; URLs que conteñen información útil, como o título do artigo en vez dos números xenéricos de ID do artigo. Podes escoller calquera dos formatos de ligazón permanente que hai en Configuracións comúns ou podes construir o teu propio se escolles Estrutura personalizada.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
gl: Moita xente usa atallos de teclado para moderar os comentarios de maneira máis rápida. Usa as ligazóns do lado para saber máis.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
gl: Moitos temas amosan algúns widgets de forma predeterminada ata que edites as túas barras laterais, pero non se amosan na ferramenta de xestión de barras laterais. Logo de que fagas o teu primeiro cambio de widget poderás voltar a engadilos dende a área de «Widgets dispoñibles».

en: Mark this comment as spam
gl: Marcar este comentario como spam

en: Mature
gl: Adulto

en: Max Height
gl: Altura máxima

en: Max Width
gl: Anchura máxima

en: Maximum Rating
gl: Puntuación máxima

en: Maximum size: %s
gl: Tamaño máximo: %s

en: Media
gl: Multimedia

en: Media Settings
gl: Configuración multimedia

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
gl[0]: Anexo multimedia movido ao lixo.
gl[1]: %s anexos multimedia movidos ao lixo.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
gl[0]: Anexo multimedia eliminado definitivamente.
gl[1]: %s anexos multimedia eliminados definitivamente.

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
gl[0]: Anexo multimedia restaurado do lixo.
gl[1]: %d anexos multimedia restaurados do lixo.

en: Media attachment updated.
gl: Anexo multimedia actualizado.

en: Media moved to the trash.
gl: Elemento multimedia movido ao lixo.

en: Media permanently deleted.
gl: Eliminouse o elemento multimedia definitivamente.

en: Media restored from the trash.
gl: Elemento multimedia restaurado do lixo.

en: Medium size
gl: Tamaño medio

en: Membership
gl: Membros

en: Menu Item
gl: Elemento de menú

en: Menu Management
gl: Xestión de Menús

en: Menu Name
gl: Nome do menú

en: Menu Settings
gl: Opcions do Menú

en: Menu Structure
gl: Estrutura do Menú

en: Menu locations updated.
gl: Ubicacions de menú actualizadas.

en: Menu order
gl: Orde do menú

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
gl: Os menús pódense amosar en distintas ubicacions definidas polo teu tema, ou incluso podelos usar engadindo un widget de #8220;Menú personalizado&#8221; na pantalla de <a href="%1$s">Widgets</a> screen. Se o teu tema non soporta a característica de menús personalizados (os temas por defecto %2$s e %3$s si) podes aprender a engadilos usando o enlace á Documentación.

en: Microformats
gl: Microformatos

en: Missed schedule
gl: Pasou a data

en: Missing Widgets
gl: Widgets non atopados

en: Missing a temporary folder.
gl: Falta un directorio temporal.

en: Moderate Comment
gl: Moderar o comentario

en: Moderating Comments
gl: Moderación de comentarios

en: MonsterID (Generated)
gl: MonsterID (creado)

en: Month and name
gl: Mes e nome

en: More
gl: Máis

en: More Actions
gl: Máis accións

en: More information about %s
gl: Máis información sobre %s

en: Most Recent
gl: Máis recentes

en: Most Used
gl: As máis utilizadas

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
gl: Na maioría dos casos os plugins funcionan correctamente co núcleo de WordPress e con outros plugins. Con todo, hai ocasións nas que o código dun plugin se atravesa no camiño doutro, causando problemas de incompatibilidade. Se o teu sitio comeza a facer cousas raras, isto pode ser o problema. Tenta desactivar todos os plugins e reactivalos en diferentes combinacións para illar o(s) problemático(s).

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
gl: A maioría dos temas amosan o título do sitio enriba de todas as páxinas, na barra de título do navegador e como identificador de feeds sindicados. Moitos temas tamén amosan a descrición breve.

en: Movable Type and TypePad
gl: Movable Type e TypePad

en: Move
gl: Mover

en: Move down one
gl: Mover un abaixo

en: Move out from under %s
gl: Sacalo de detrás de %s

en: Move this comment to the trash
gl: Mover este comentario ao lixo

en: Move this item to the Trash
gl: Mover este elemento ao lixo

en: Move to Trash
gl: Mover ao lixo

en: Move to the top
gl: Mover a primeira posición

en: Move under %s
gl: Mover detrás de %s

en: Move up one
gl: Mover un arriba

en: Mr WordPress
gl: Sr WordPress

en: Multisite support is not enabled.
gl: O soporte para múltiples sitios non está activado.

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Debe utilizar <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Debe utilizar <span class="count">(%s)</span>

en: My Site
gl: O meu sitio

en: Mystery Man
gl: Home misterioso

en: Name:
gl: Nome:

en: Navigation Label
gl: Etiqueta de navegación

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
gl: Precisas de axuda? Usa a lapela «Axuda» na esquina superior dereita da túa pantalla.

en: Network Activate
gl: Activación en rede

en: Network Deactivate
gl: Desactivar en rede

en: Network Disable
gl: Desactivar na rede

en: Network Enable
gl: Activar na rede

en: Network Setup
gl: Instalación da rede

en: Never
gl: Nunca

en: New Feature: Live Widget Previews
gl: Novo recurso: previsualización en directo de widgets

en: New Media Manager
gl: Novo xestor multimedia

en: New Password
gl: Contrasinal novo

en: New User Default Role
gl: Rol predeterminado de usuarios novos

en: New Utility Functions
gl: Novas funcións de utilidade

en: New WordPress Site
gl: Novo sitio WordPress

en: New category name
gl: Nome da nova categoría

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
gl: Activouse un tema novo. <a href="%s">Visita o sitio</a>

en: New user created.
gl: Novo usuario creado.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
gl: Novo usuario creado. <a href="%s">Editar usuario</a>

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
gl: Os usuarios novos recibirán unha mensaxe para facerlles saber que foron engadidos como usuarios no teu sitio. Por defecto esta mensaxe tamén conterá o seu contrasinal. Desmarca a caixa se non queres que se inclúa o contrasinal na mensaxe de benvida.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
gl: Os novos usuarios recibirán un correo electrónico que os fará saber que foron engadidos como usuarios no teu sitio. Ese correo electrónico tamén incluirá os seus contrasinais. Marque esa caixa se non queres que os usuarios reciban un correo electrónico de benvida.

en: Newer Version (%s) Installed
gl: Está instalada unha versión máis recente (%s)

en: Newest Themes
gl: Temas novos

en: Next Steps
gl: Seguintes pasos

en: Nickname
gl: Alcume

en: No Update Required
gl: Non se require actualización

en: No activity yet!
gl: ¡Todavía non hai actividade!

en: No comments awaiting moderation.
gl: Non hai comentarios agardando moderación.

en: No comments found.
gl: Non se atoparon comentarios.

en: No file was uploaded.
gl: Non se cargou ningún ficheiro.

en: No further action is needed on your part.
gl: Non se precisa ningunha acción adicional pola túa parte.

en: No importers are available.
gl: Non hai ningún importador dispoñible.

en: No items.
gl: Sen elementos.

en: No links found.
gl: Non se atoparon ligazóns.

en: No matching users were found!
gl: Non se atoparon usuarios que coincidan!

en: No matching users were found.
gl: Non se atoparon usuarios que coincidan.

en: No media attachments found.
gl: Non se atoparon anexos multimedia.

en: No out of date plugins were selected.
gl: Non se seleccionaron plugins desactualizados.

en: No plugins found.
gl: Non se atoparon plugins.

en: No plugins match your request.
gl: Ningún plugin coincide coa túa solicitude.

en: No ratings.
gl: Sen valoración.

en: No results found.
gl: Sen resultados.

en: No sites found.
gl: Non se atopou ningún sitio.

en: No such file exists! Double check the name and try again.
gl: Non existe ese ficheiro! Comproba o nome e téntao de novo.

en: No thanks, do not remind me again
gl: Non, grazas, non mo lembres outra vez.

en: No themes found.
gl: Non se atoparon temas.

en: No themes found. Try a different search.
gl: Non atopo temas. Tenta outra procura.

en: No themes match your request.
gl: Ningún tema coincide coa túa solicitude.

en: No users found.
gl: Non se atoparon usuarios.

en: No valid plugins were found.
gl: Non foi atopado ningún plugin válido.

en: No, Return me to the plugin list
gl: Non, quero voltar á lista de plugins

en: Not Sticky
gl: Non fixo

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
gl: Sen espazo suficiente para enviar o ficheiro. Son necesarios %1$s KB.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
gl: Ten en conta que podes recortar a imaxe premendo enriba dela (a icona de recorte xa está seleccionada) e arrastrar o marco de recorte para seleccionar a parte desexada. Logo preme en «Gardar» para reter o recorte.

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
gl: Nota: Ningunha destas opcións bloquea o acceso ao seu sitio web &mdash; correspóndelles aos buscadores aceptar a súa solicitude.

en: Notes
gl: Notas

en: Nothing to save, the image has not changed.
gl: Non hai nada que gardar, a imaxe non cambiou.

en: Notice:
gl: Aviso:

en: Number of Columns:
gl: Número de columnas:

en: Numeric
gl: Numérico

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repositories.
gl: Nesta fiestra, pode actualizar á última versión de WordPress, así como actualizar os seus temas e plugins dende os repositorios de WordPress.org.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
gl: Unha vez xerado, poderás importar o teu ficheiro WXR noutro sitio WordPress ou noutra plataforma que poida acceder a este formato.

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
gl: Cando teñas unha lista de temas, podes visualizar e instalar calquera deles. Preme na miniatura do tema que che interesa visualizar. Isto abrirá unha páxina de visualización a pantalla completa para ofrecerche unha mellor idea da apariencia dese tema.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
gl: Despois de que facer a súa selección, pode axustar o tamaño, especificando os píxeles que debe ter. O tamaño mínimo é o tamaño das miniaturas amosadas na configuración mutimedia.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
gl: Unha vez que gardaras o ficheiro de exportación, podes usar a función de importación noutra instalación de WordPress, para importar o contido deste sitio.

en: One Column
gl: Unha columna

en: One of the plugins is invalid.
gl: Un dos plugins non é válido.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
gl: Unha ou máis táboas da base de datos non están dispoñibles. Para permitir que WordPress tente reparar estas táboas, preme no botón «Reparar a base de datos». A reparación pode levar algún tempo, ten paciencia.

en: Only showing first 5 users.
gl: Amosando apenas os 5 primeiros usuarios.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
gl: Só está dispoñible o tema actual. Contacta co administrador de %s para obter información sobre como acceder a temas adicionais.

en: Oops, no comment with this ID.
gl: Ups! Non hai comentarios con este ID.

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
gl: Ups, non existe ese ficheiro! Comproba o nome e téntao de novo.

en: Oops, you don&#8217;t have access to add new drafts.
gl: Non ten permiso para crear novos borradores.

en: Open this file in the Plugin Editor
gl: Abrir este ficheiro co editor de plugins

en: Open this theme in the Theme Editor
gl: Abrir este tema no editor de temas

en: Optional
gl: Opcional

en: Or choose an image from your media library:
gl: Ou escolle unha imaxe da túa biblioteca multimedia:

en: Orange
gl: Laranxa

en: Order
gl: Orde

en: Order images by:
gl: Ordenar as imaxes por:

en: Order:
gl: Orde:

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
gl: Organizar as miñas cargas en cartafoles por mes e ano

en: Original dimensions %s
gl: Tamaño orixinal %s

en: Original: %s
gl: Orixinal: %s

en: Other WordPress News
gl: Outras novas de WordPress

en: Other comment settings
gl: Outros axustes de comentarios

en: Other user roles have been changed.
gl: Cambiáronse outros roles de usuario.

en: Other users have been deleted.
gl: Elimináronse outros usuarios.

en: Other users have been removed.
gl: Elimináronse outros usuarios.

en: Out from under %s
gl: Sacar de debaixo de %s

en: Overview
gl: Visión de conxunto

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
gl: PG &#8212; Pode ser ofensivo, normalmente para público maior de 13

en: Page Attributes
gl: Atributos da páxina

en: Page Template
gl: Modelo de páxina

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
gl: Borrador de páxina actualizado. <a target="_blank" href="%s">Previsualizar a páxina</a>

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
gl: Páxina publicada. <a href="%s">Ver a páxina</a>

en: Page restored to revision from %s
gl: Páxina restablecida á revisión de %s

en: Page saved.
gl: Páxina gardada.

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
gl: Páxina programada para: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previsualizar a páxina</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
gl: Páxina enviada. <a target="_blank" href="%s">Previsualizar a páxina</a>

en: Page updated.
gl: Páxina actualizada.

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
gl: Páxina actualizada. <a href="%s">Ver a páxina</a>

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
gl: As «Páxinas» seméllanse aos «Artigos» porque teñen un título, texto de corpo e metadatos asociados, pero son distintos porque non forman parte do fluxo cronolóxico do blogue, algo similar aos artigos permanentes. As páxinas non teñen categorías ou etiquetas, pero poden ter xerarquía. Pódense aniñar páxinas embaixo doutras páxinas facendo unha «nai» da outra, creando un grupo de páxinas.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
gl: As páxinas son semellantes aos artigos porque teñen un título, texto de corpo e metadatos asociados, pero son distintos porque non forman parte do fluxo cronolóxico do blogue, algo similar aos artigos permanentes. As páxinas non teñen categorías ou etiquetas, pero poden ter xerarquía. Pódense aniñar páxinas embaixo doutras páxinas facendo unha &#8220;nai&#8221; da outra, creando un grupo de páxinas.

en: Parent
gl: Nai

en: Password protected
gl: Protexido con contrasinal

en: Password, twice
gl: Contrasinal, dúas veces

en: Path
gl: Ruta

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
gl[0]: Pendente <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
gl[1]: Pendentes <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Permalink Settings
gl: Configuración das ligazóns permanentes

en: Permalink structure updated.
gl: Actualizouse a estrutura de ligazóns permanentes.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
gl: Estrutura de ligazóns permanentes actualizada. Elimina o permiso de escritura no ficheiro web.config xa!

en: Permalink:
gl: Ligazón permanente:

en: Permalinks
gl: Ligazóns permanentes

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
gl: As ligazóns permanentes son URLs permanentes para as túas páxinas e artigos do blogue, así como para as categorías e as etiquetas de arquivos. Unha ligazón permanente é o enderezo web utilizado para ligar o teu contido. O URL de cada artigo debe ser sempre o mesmo, permanente, e nunca cambiar; de aí que se chame ligazón permanente.

en: Permanently Delete Comment
gl: Eliminar o comentario definitivamente

en: Personal Options
gl: Opcións persoais

en: Photoblogging
gl: Fotoblogging

en: Pink
gl: Rosa

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
gl: Por favor comproba o teu sitio agora. E posible que todo esté funcionando. Se amosa que precisas actualizar, deberías facelo:

en: Please enter a valid menu name.
gl: Por favor, introduce un nome de menú válido.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
gl: Introduce as túas credencias FTP para proceder.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
gl: Introduce as túas credenciais FTP ou SSH para proceder.

en: Please provide a custom field name.
gl: Proporciona un nome para o campo personalizado.

en: Please provide a custom field value.
gl: Proporciona un valor para o campo personalizado.

en: Please provide a valid username.
gl: Por favor, facilita un nome de usuario válido.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
gl: Proporciona a información que se precisa. Non te preocupes, sempre podes cambiar estes parámetros máis adiante.

en: Please select a file
gl: Selecciona un ficheiro

en: Please select an option.
gl: Selecciona unha opción

en: Please select one or more plugins to update.
gl: Selecciona un ou máis plugins para actualizalos.

en: Please select one or more themes to update.
gl: Selecciona un ou máis temas para actualizalos.

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
gl: Por favor, actualiza o teu sitio %1$s a WordPress %2$s.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
gl: Plugin <strong>activado</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
gl: Plugin <strong>desactivado</strong>.

en: Plugin Files
gl: Ficheiros de plugins

en: Plugin Homepage &#187;
gl: Páxina inicial do plugin &#187;

en: Plugin Install
gl: Instalación de plugins

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
gl: Favoritos

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
gl: Destacado

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
gl: Máis recentes

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
gl: Etiqueta

en: Plugin Reactivation
gl: Reactivación do plugin

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
gl: O plugin non se pode activar xa que provocou un <strong>erro moi grave</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
gl: Non se puido eliminar o plugin debido a un erro: %s

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
gl: A reactivación do plugin fallou debido a un erro moi grave.

en: Plugin file does not exist.
gl: O ficheiro de plugin non existe.

en: Plugin install failed.
gl: Fallou a instalación do plugin.

en: Plugin installed successfully.
gl: O plugin instalouse correctamente..

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
gl: Rexistro de cambios

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
gl: Instalación

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
gl: Outras notas

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
gl: Capturas de pantalla

en: Plugin reactivated successfully.
gl: O plugin reactivouse correctamente.

en: Plugin update failed.
gl: Fallou a actualización do plugin.

en: Plugin updated successfully.
gl: O plugin actualizouse correctamente.

en: Plugin zip file
gl: Ficheiro zip de plugin

en: Plugins and themes registering custom image sizes can now register suggested cropping points. For example, prevent heads from being cropped out of photos with a top-center crop.
gl: Os plugins e temas que rexistran tamaños de imagxe personalizados agora poden rexistrar puntos de recorte suxeridos. Por exemplo, evita que as cabeceiras se recorten por fora das fotos cun recorte desde o centro.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
gl: Os plugins estenden e expanden a funcionalidade de WordPress. Unha vez instalado un plugin, podes activalo ou desactivalo aquí.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
gl: Os plugins extenden e amplían as funcionalidades de WordPress. Podes instalar automáticamente plugins do <a href="%1$s">Directorio de Plugins de WordPress </a> ou subir un plugin en formato Zip a través <a href="%2$s">desta páxina</a>.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
gl: Os plugins líganse ao Wordpress para expandir as súas funcionalidades con características personalizadas. Os plugins son desenvolvidos por milleiros de programadores por todo o mundo independentemente do núcleo do Wordpress. Todos os plugins no <a href="%s" target="_blank">repositorio oficial de plugins do Wordpress.org</a> são compatibles coa licenza que o Wordpress usa. Podes instalar novos plugins buscando ou navegando no repositorio aquí mesmo, na túa sección de plugins.

en: Popular Plugin
gl: Plugin popular

en: Popular Themes
gl: Temas populares

en: Popular tags
gl: Etiquetas populares

en: Popup Comments
gl: Comentarios emerxentes

en: Popup Comments Template
gl: Modelo de comentario emerxente

en: Port
gl: Porto

en: Position
gl: Posición

en: Post Format:
gl: Formato de artigo:

en: Post Formats
gl: Formatos de artigo

en: Post Via Email
gl: Publicar por correo electrónico

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
gl: Borrador actualizado. <a target="_blank" href="%s">Previsualizar o artigo</a>

en: Post name
gl: Nome do artigo

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
gl: Artigo publicado. <a href="%s">Ver o artigo</a>

en: Post restored successfully.
gl: Entrada restaurada con éxito.

en: Post restored to revision from %s
gl: Artigo restablecido á revisión de %s

en: Post saved.
gl: Artigo gardado.

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
gl: Artigo programado para: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previsualizar o artigo</a>

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
gl: Artigo enviado. <a target="_blank" href="%s">Previsualizar o artigo</a>

en: Post updated.
gl: Artigo actualizado.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
gl: Artigo actualizado. <a href="%s">Ver o artigo</a>

en: Post via e-mail
gl: Publicar por correo electrónico

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
gl: As configuracións de Publicar por correo electrónico permiten enviar un correo electrónico á túa instalación de WordPress co contido do teu artigo. Debes crear unha conta de correo electrónico secreta con acceso POP3 para usar isto, así calquera correo electrónico recibido neste enderezo será publicado, é unha boa idea manter este enderezo en segredo.

en: Posts
gl: Artigos

en: Posts page: %s
gl: Páxina de artigos: %s

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
gl: Preparando para instalar <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: Preparing to install the latest version&#8230;
gl: Preparando para instalar a última versión&#8230;

en: Press This
gl: Publicar isto

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
gl: «Publicar isto» é un bookmarklet que facilita a publicación de algo co que te atopas na web. Podes utilizalo simplemente para coller unha ligazón ou para publicar un resumo. «Publicar isto» ata che permite escoller entre as imaxes incluídas na páxina e usalas no teu artigo. Simplemente arrastra a ligazón «Publicar isto» á barra de ligazóns no teu navegador e estarás de camiño a unha forma máis sinxela de creación de contido. Ao premer nel cando esteas noutra páxina web abriráse unha xanela nova con todas estas opcións.

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
gl: «Publicar isto» é un bookmarklet: unha pequena aplicación que se executa no teu navegador e permiteche capturar partes da web.

en: Preview %s
gl: Previsualizar %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
gl: Vista previa de «%s»

en: Preview Changes
gl: Previsualizar os cambios

en: Preview your changes in real-time and only save them when you&#8217;re ready.
gl: Ver os cambios en tempo real, e almacena-los só cando estean listos.

en: Previewing and Customizing
gl: Previsualizando e personalizando

en: Previewing and Installing
gl: Previsualizando e instalando

en: Previous
gl: Anterior

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
gl: As copias da imaxe editadas previamente non serán eliminadas.

en: Primary Site
gl: Sitio principal

en: Privacy
gl: Privacidade

en: Private Key:
gl: Clave privada:

en: Proceed
gl: Realizado

en: Profile
gl: Perfil

en: Profile updated.
gl: Perfil actualizado.

en: Project Leaders
gl: Líderes do proxecto

en: Public Key:
gl: Clave pública:

en: Public and Private keys incorrect for %s
gl: Claves públicas e privadas incorrectas para %s

en: Publish <b>immediately</b>
gl: Publicar <b>inmediatamente</b>

en: Publish Settings
gl: Configuracións de publicación

en: Publish on: <b>%1$s</b>
gl: Publicado o: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
gl: Publicado o: <b>%1$s</b>

en: Publishing Soon
gl: Próxima publicación

en: Purple
gl: Purpura

en: Quick Draft
gl: Borrador Rápido

en: Quick Edit
gl: Edición rápida

en: Quick&nbsp;Edit
gl: Edición rápida&nbsp;

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
gl: R &#8212; Pensado para público maior de 17

en: RSS Address
gl: Enderezo de RSS

en: RTL Language Support
gl: Soporte de idiomas de dereita a esquerda (RTL)

en: RTL Stylesheet
gl: Folla de estilo RTL

en: Random
gl: Aleatorio

en: Rating
gl: Puntuación

en: Re-install Now
gl: Reinstalar agora

en: Reading
gl: Lectura

en: Reading Settings
gl: Configuración de lectura

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
gl[0]: Volveuse a xuntar %d anexo.
gl[1]: Volvéronse a xuntar %d anexos.

en: Recent Rockstars
gl: Estrelas de rock recentes

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Activo recentemente <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Activos recentemente <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Published
gl: Publicación recente

en: Red
gl: Vermello

en: Relationship
gl: Relación

en: Released: %d.
gl: Lanzamento: %d.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
gl: Lembra premer no botón «Actualizar medio» para gardar os metadatos introducidos ou modificados.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
gl: Lembra clicar no botón Engadir novo usuario, na parte inferior da pantalla cando acabes.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
gl: Lembra premer no botón «Actualizar perfil» cando remates.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
gl: Lembra que unha vez eliminado, o teu sitio non poderá ser recuperado.

en: Remove Background Image
gl: Eliminar a imaxe de fondo

en: Remove Header Image
gl: Eliminar a imaxe do cabezallo

en: Remove Users from Site
gl: Eliminar usuarios do sitio

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
gl: Borrar permítelle borrar un usuario do seu sitio. Non elimina o seu contido. Tamén pode eliminar varios usuarios á vez a través de accións de lote.

en: Remove featured image
gl: Eliminar a imaxe destacada

en: Removing and Reusing
gl: Eliminando e reutilizando

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
gl: Eliminando a versión antiga do plugin...

en: Removing the old version of the theme&#8230;
gl: Eliminando a versión antiga do tema...

en: Repair Database
gl: Reparar a base de datos

en: Repair and Optimize Database
gl: Reparar e optimizar a base de datos

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
gl: Reparacións completadas. Elimina a seguinte liña do teu ficheiro «wp_config.php» para evitar que esta páxina sexa utilizada por usuarios sen autorización.

en: Repeat
gl: Repetir

en: Repeat New Password
gl: Confirmar Novo Contrasinal

en: Repeat Password
gl: Confirmar Contrasinal

en: Reply to Comment
gl: Responder ao comentario

en: Reply to this comment
gl: Responder a este comentario

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
gl: Os campos obrigatorios están indicados, os demais son opcionais. A información do perfil só se amosará se o teu tema está configurado para facelo.

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
gl: Require <code>%s</code> en <code>wp-config.php</code>.

en: Requires WordPress Version:
gl: Versión de WordPress requirida:

en: Reset Image
gl: Restablecer a imaxe

en: Responsive Layout
gl: Deseño adaptativo

en: Restore
gl: Restaurar

en: Restore Original Header Image
gl: Restablecer a imaxe de cabezallo orixinal

en: Restore Original Image
gl: Restablecer a imaxe orixinal

en: Restore This Autosave
gl: Restaurar este autogardado

en: Restore This Revision
gl: Restaurar esta revisión

en: Restore image
gl: Restaurar a imaxe

en: Restore the backup.
gl: Restaurar a copia de seguridade.

en: Restore this item from the Trash
gl: Restaurar este elemento dende o lixo

en: Retro (Generated)
gl: Retro (Xerado)

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
gl: Voltar ao panel &rarr; Actualizacións

en: Return to Importers
gl: Voltar aos importadores

en: Return to Plugin Installer
gl: Voltar á páxina de plugins

en: Return to Plugins page
gl: Voltar á páxina de plugins

en: Return to Theme Installer
gl: Voltar ao instalador de temas

en: Return to Themes page
gl: Voltar á páxina de temas

en: Return to Updates
gl: Voltar ás actualizacións

en: Return to WordPress Updates
gl: Voltar ás actualizacións de WordPress

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
gl: Para voltar ao <strong>cargador do navegador</strong> preme na ligazón que está debaixo da caixa de arrastar e soltar.

en: Revision by %s
gl: Revisión de %s

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
gl: As revisions son copias gardadas das tuas entradas ou páxinas que se crean periódicamente conforme vas creando o teu contido. O texto en vermello da dereita amosa o contido que se quitou. O texto en verde da dereita, o contido que foi engadido.

en: Right Now
gl: Agora

en: Right Sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Role
gl: Rol

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
gl: Erro de rollback: [%1$s] %2$s

en: Rotate clockwise
gl: Xirar á dereita

en: Rotate counter-clockwise
gl: Xirar á esquerda

en: Run the install
gl: Executar a instalación

en: SSH2 hostname is required
gl: Requírese o nome de host de SSH2

en: SSH2 password is required
gl: Requírese o contrasinal de SSH2

en: SSH2 username is required
gl: Requírese o nome de usuario de SSH2

en: SUCCESS: %s
gl: ¡Conseguido!: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
gl: ¡Conseguido!: WordPress actualizouse a %s

en: Sample Page
gl: Páxina de exemplo

en: Save Changes
gl: Gardar os cambios

en: Save Menu
gl: Gardar o menú

en: Save Widget
gl: Gardar Widget

en: Save all changes
gl: Gardar todos os cambios

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
gl: A opción «Gardar» está desactivada: %s está editando esta páxina neste momento.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
gl: A opción «Gardar» está desactivada: %s está editando este artigo neste momento.

en: Saving revision...
gl: Gardando revisión...

en: Scale
gl: Escala

en: Scale Image
gl: Escalar a imaxe

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
gl: Redimensiona imaxes para que concorden co tamaño grande seleccionado en %1$simage  options%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: Scan for lost attachments
gl: Buscar anexos perdidos

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
gl: Programado para: <b>%1$s</b>

en: Scheduled
gl: Programado

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
gl: Programado para: <b>%1$s</b>

en: Screen Content
gl: Contido da pantalla

en: Screen Display
gl: Exhibición na pantalla

en: Screen Layout
gl: Disposición do panel

en: Screen Options
gl: Opcións do panel

en: Screen Options Tab
gl: Lapela de opcións de pantalla

en: Search Comments
gl: Buscar comentarios

en: Search Engine Visibility
gl: Visibilidade nos motores de busca

en: Search Engines Discouraged
gl: Motores de busca desincentivados

en: Search Form
gl: Formulario de busca

en: Search Installed Plugins
gl: Buscar plugins instalados

en: Search Installed Themes
gl: Buscar temas instalados

en: Search Links
gl: Buscar ligazóns

en: Search Media
gl: Buscar multimedia

en: Search Plugins
gl: Buscar plugins

en: Search Results
gl: Resultados da busca

en: Search Sites
gl: Buscar sitios

en: Search Themes
gl: Buscar temas

en: Search Users
gl: Buscar usuarios

en: Search by author
gl: Buscar por autor

en: Search by keyword
gl: Buscar por palabra clave

en: Search by tag
gl: Busca por etiqueta

en: Search for themes by keyword.
gl: Buscar temas por palabra clave.

en: Search installed themes...
gl: Buscar temas instalados...

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
gl: Resultados da busca de &#8220;%s&#8221;

en: Search themes...
gl: Buscar temas...

en: Seasonal
gl: Estacional

en: Security Release | Security Releases
gl[0]: Actualización de seguranza
gl[1]: Actualizacións de seguranza

en: Select %s
gl: Seleccionar

en: Select All
gl: Seleccionar todos

en: Select Image
gl: Escoller imaxe

en: Select a Menu
gl: Escolla un menú

en: Select a menu to edit:
gl: Escolle o menú que queiras editar:

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
gl: Selecciona tanto a barra lateral para este widget como a posición do widget nesa barra.

en: Select comment
gl: Seleccionar comentario

en: Select plugin to edit:
gl: Selecciona un plugin para editar:

en: Select theme to edit:
gl: Selecciona o tema a editar:

en: Selected menus have been successfully deleted.
gl: Os menús seleccionados foron eliminados con éxito.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
gl: Os plugins seleccionados foron <strong>activados</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
gl: Os plugins seleccionados foron <strong>desactivados</strong>.

en: Selection:
gl: Selección:

en: Semantic Captions and Galleries
gl: Pés e galerías de fotos semánticas.

en: Send Password?
gl: Enviar o contrasinal?

en: Send Trackbacks
gl: Enviar trackbacks

en: Send this password to the new user by email.
gl: Enviar este contrasinal ao usuario novo por correo electrónico.

en: Send trackbacks to:
gl: Enviar trackbacks a:

en: Separate multiple URLs with spaces
gl: Separar os distintos URL con espazos

en: Set as background
gl: Definir como fondo

en: Set as header
gl: Definir como cabeceira

en: Settings
gl: Configuracion

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
gl: Configuracións gardadas e tema activado. <a href="%s">Visita o sitio</a>

en: Settings saved.
gl: Gardouse a configuración.

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
gl: Varias caixas nesta páxina definen como é publicado o teu contido, incluíndo:

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
gl: Compartir algo de información biográfica para completar o teu perfil. Isto podería aparecer en público.

en: Show
gl: Amosar

en: Show Avatars
gl: Amosar avatares

en: Show Details
gl: Amosar detalles

en: Show Toolbar when viewing site
gl: Amosar a Barra de ferramentas ao ver o sitio

en: Show advanced menu properties
gl: Amosar as propiedades avanzadas de menú

en: Show comments
gl: Amosar os comentarios

en: Show header text with your image.
gl: Amosar o texto de cabeceira coa túa imaxe.

en: Show hidden updates
gl: Amosar as actualizacións ocultas

en: Show next theme
gl: Amosar o tema novo

en: Show on screen
gl: Amosar na pantalla

en: Show previous theme
gl: Mostrar tema anterior

en: Silver
gl: Prateado

en: Single Post
gl: Artigo único

en: Site Language
gl: Idioma do sitio

en: Site Upload Space Quota
gl: Cota de envíos do sitio

en: Site Visibility
gl: Visibilidade do sitio

en: Skip Confirmation Email
gl: Saltar a mensaxe de confirmación

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
gl: Non recortar, publicar a imaxe tal como está

en: Skip to main content
gl: Saltar para o contido principal

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
gl: Non se puideron reparar algúns problemas da base de datos. Copia e pega a seguinte lista de erros nos <a href="%s">foros de soporte de WordPress</a> para obter asistencia adicional.

en: Some of your translations are out of date.
gl: Algunhas das tuas traduccions non están actualizadas.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
gl: Algunhas das túas traduccions precisanse actualizar. Agarda uns segundos máis mentres as actualizamos tamén.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
gl: Algúns temas poden incluir outras imaxes de cabeceira. Se visualizas varias imaxes, escolle a que che agrada e preme no botón &#8220;Gardar cambios&#8221;.

en: Someone
gl: Alguén

en: Someone else is editing this. No need to refresh; the lock will disappear when they&#8217;re done.
gl: Alguén máis está editando isto. Non precisas refresca-lo navegador, o bloqueo desaparecerá cando rematen.

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
gl: O ficheiro wp-config-sample.php é necesario para funcionar. Envía este ficheiro novamente á instalación do WordPress.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
gl: Non foi posible gardar o ficheiro <code>wp-config.php</code>.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
gl: Sentimolo, algo saiu mal. A comparación solicitada non se puido cargar.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
gl: Síntoo, non é un enderezo de correo electrónica válido. As direccións de correo electrónico debense asemellar a <code>usuario@exemplo.com</code>.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
gl: Sentímoscho, non se permite este tipo de ficheiro por razóns de seguridade.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
gl: Sentímoscho, usaches toda a túa cota de almacenamento de %s MB.

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
gl: Sentímoscho, usaches todo o espazo asignado. Por favor, borra algúns ficheiros para enviar máis ficheiros.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
gl: Sentímoscho, tes que iniciar sesión para poder responder a un comentario.

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
gl: Sentímoscho, debes borrar ficheiros para poder enviar máis.

en: Sort Order:
gl: Orde de clasificación:

en: Spam Comment
gl: Comentarios spam

en: Specified file does not exist.
gl: O ficheiro especificado non existe.

en: Specified file failed upload test.
gl: Fallou a proba de envío do ficheiro especificado.

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
gl: O horario estándar comezará o: <code>%s</code>.

en: Start Date
gl: Data de inicio

en: Status
gl: Estado

en: Status:
gl: Estado:

en: Stick this post to the front page
gl: Fixar este artigo na páxina principal

en: Sticky
gl: Fixo

en: Sticky Post
gl: Artigos fixos

en: Storage Space
gl: Espazo de almacenamento

en: Store uploads in this folder
gl: Almacenar os ficheiros cargados neste directorio

en: Stunning new theme browser
gl: Sorprendente novo navegador de temas

en: Subject
gl: Asunto

en: Submit Reply
gl: Enviar unha resposta

en: Submit for Review
gl: Enviar para revisión

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
gl: Enviado o <a href="%1$s">%2$s ás %3$s</a>

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
gl: Enviado o: <b>%1$s</b>

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
gl: Os subscriptores poden ler comentarios/comentar/recibir newsletters, etc. aínda que non poden crear contido no sitio.

en: Success!
gl: Conseguido!

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
gl: Tema pai <strong>%1$s %2$s</strong>, instalado con éxito.

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
gl: O plugin <strong>%s %s</strong> instalouse correctamente.

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
gl: O tema <strong>%1$s %2$s</strong> instalouse correctamente.

en: Successfully optimized the %s table.
gl: Táboa %s optimizada con éxito.

en: Successfully repaired the %s table.
gl: Táboa %s reparada con éxito

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
gl: A altura recomendada é de <strong>%1$d pixels</strong>.

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
gl: O ancho recomendado é de <strong>%1$d pixels</strong>.

en: Summary
gl: Resumo

en: Super Admin
gl: Super administración

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Superadministrador <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Superadministradores <span class="count">(%s)</span>

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
gl: Non se poden eliminar os dereitos de super administrador porque este usuario ten o enderezo electrónico do administrador da rede.

en: Syndication feeds show the most recent
gl: Os feeds de subscrición amosan os máis recentes

en: Table Prefix
gl: Prefixo da táboa

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
gl: Prefixo da táboa (se queres executar máis dun WordPress nunha soa base de datos)

en: Tag Template
gl: Modelo de etiqueta

en: Tag added.
gl: Etiqueta engadida.

en: Tag base
gl: Etiqueta base

en: Tag deleted.
gl: Etiqueta borrada.

en: Tag not added.
gl: Etiqueta non engadida.

en: Tag not updated.
gl: Etiqueta non actualizada.

en: Tag updated.
gl: Etiqueta actualizada.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
gl: As categorías pódense converter selectivamente en etiquetas usando o <a href="%s">conversor de categorías a etiquetas</a>.

en: Tags deleted.
gl: Etiquetas borradas.

en: Tags:
gl: Etiquetas:

en: Take over
gl: Tomar posesión

en: Tan
gl: Moreno

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
gl: Preme ou movete sobre calquera tema, a continuación, preme o botón Vista previa para ver unha mostra en vivo do mesmo e cambiar a configuración do tema nunha xanela completa separada. Tamén atoparás un botón na parte inferior da pantalla para máis información sobre o tema. Calquera tema pode verse e personalizarse deste xeito.

en: Target
gl: Destino

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
gl: Nai

en: Templates
gl: Modelos

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
gl: Ligazón permanente temporal. Preme para editar esta parte.

en: Text Color
gl: Cor do texto

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
gl: ¡Grazas por actualizar! Visita a páxina de <a href="%s">Actualizar rede</a> para actualizar todolos teus sitios.

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
gl: Grazas por crear con <a href="%s">WordPress</a>en galego.

en: Thank you for updating to WordPress %s, the most beautiful WordPress&nbsp;yet.
gl: Grazas por actualizar a WordPress %s, o máis fermoso WordPress ata esta data.

en: Thank you for updating! WordPress %s has lots of refinements we think you&#8217;ll love.
gl: Grazas por actualizar! WordPress %s ten moitas melloras que nós pensamos que vai adorar.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
gl: Grazas por usar %s, o teu sitio foi eliminado. Que teñas boa viaxe ata que nos volvamos a atopar.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
gl: Grazas. Por favor busca no teu correo electrónico unha ligazón para confirmar a túa acción. O teu sitio só será borrado cando premas nesa ligazón.

en: That user is already a member of this site.
gl: Ese usuario xa é membro deste sitio.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
gl: O grupo de opcións "%s" foi desinstalado. Usa outro grupo de opcións.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
gl: A táboa %1$s ten problemas e indica o seguinte erro: %2$s. O WordPress tantará reparala&hellip;

en: The %s table is already optimized.
gl: A táboa %s xa está optimizada.

en: The %s table is okay.
gl: A táboa %s está ben.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
gl: O «slug» é a versión do nome que se usará no URL. Normalmente está toda en minúsculas e só contén letras, números e guións.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
gl: A <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">codificación de caracteres</a> do teu sitio (UTF-8 é recomendada)

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
gl: A cabeceira do plugin <code>%1$s</code> é obsoleta. Usa <code>%2$s</code> no seu lugar.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
gl: O axuste <code>%1$s</code> non está rexistrado. Os axustes sen rexistrar están obsoletos. Mira http://codex.wordpress.org/Settings_API

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
gl: A folla de estilos <code>style.css</code> non tem unha cabeceira de tema válida.

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
gl: O importador <strong>%s</strong> é inválido ou non está instalado.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
gl: A sección «Widgets dispoñibles» contén todos os widgets que podes escoller. Unha vez arrastres un widget a unha barra lateral abrirase para configurar os seus axustes. Cando esteas contento cos axustes, preme no botón «Gardar» e o widget estará activo no teu sitio. Se premes en «Eliminar», eliminarase o widget.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
gl: A ligazón Conversor de categorías e etiquetas desta pantalla levan á pantalla Importar, onde ese Conversor é un dos plugins que podes instalar. Unha vez que o plugin estea instalado, a ligazón Activar plugin e executar vaite levar a unha pantalla onde poderás escoller convertir etiquetas en categorías ou viceversa.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
gl: O menú de documentación de debaixo do editor lista as funcions PHP recoñecidas no arquivo do plugin. Facendo clic en Buscar levate a unha web con información sobre esa función en particular.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
gl: Os campos opcionais permiten personalizar os nomes base de «categoría» e «etiqueta» que aparecerán nos URLs históricos. Por exemplo, a páxina que amosa todos os artigos na categoría «Sen categoría» podería ser <code>/asuntos/sencategoria</code> en vez de <code>/category/sencategoria</code>.

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
gl: A clase Walker chamada <strong>%s</strong> non existe.

en: The WordPress Team
gl: O equipo de WordPress

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
gl: O URL de WordPress e o URL do sitio poden ser o mesmo (exemplo.com) ou diferentes, por exemplo se tes os ficheiro do núcleo de WordPress (exemplo.com/wordpress) nun subdirectorio en vez do directorio raíz.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
gl: O equipo do WordPress está disposto a axudarlle. Envie un correo a %s, e o equipo pode traballar con vostede para asegurarse que o seu sitio funciona.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
gl: O tema activo está danado. Recuperando o tema predeterminado.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
gl: A proporción é a relación entre o ancho e alto. Pode conservar a relación de aspecto, mantendo premida a tecla Maiús (Shift) mentres cambias o tamaño da selección. Usa as caixas de texto para especificar o formato, por exemplo, 1:1 (cadrado), 4:3, 16:9, etc

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
gl: A copia de seguridade desta entrada do teu navegador e diferente da versión que hai na parte inferior.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
gl: As caixas para o nome da ligazón, o enderezo web e a descrición teñen posicións fixas, mentres que as demais poden ser reposicionadas arrastrándoas. Tamén podes ocultar as caixas que non utilices na lapela «Opcións do panel», ou minimizar caixas premendo na súa barra de título.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
gl: Os módulos no teu panel son:

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
gl: A Suma de verificación do arquivo (%1$s) non coincide co valor de suma de verificación agardado (%2$s).

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
gl: O tema actual aparece con destaque en primeiro lugar.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
gl: O rol do usuario actual debe ter capacidades de edición de usuario.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
gl: A descrición non se amosa de forma predeterminada, pode que algúns temas si o fagan.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
gl: A descrición amosarase no menú se o tema actual o soporta.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
gl: Os campos desta pantalla determinan algúns axustes básicos da configuración do teu sitio.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
gl: O ficheiro 'wp-config.php' xa existe nun nivel de directorio por riba da túa instalación de WordPress. Se necesitas redefinir algún elemento das configuracións neste ficheiro, elimínao primeiro. Tenta <a href='install.php'>instalar agora</a>.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
gl: O ficheiro 'wp-config.php' xa existe. Se necesitas redefinir algún elemento das configuracións neste ficheiro, elimínao primeiro. Tenta <a href='%s'>instalar agora</a>.

en: The following plugins failed to update:
gl: Os seguintes plugins fallaron na actualizacion:

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
gl: Os seguintes plugins teñen dispoñibles novas versións. Marca os que queiras actualizar e preme en «Actualizar os plugins».

en: The following plugins were successfully updated:
gl: Os seguintes plugins foron actualizados correctamente:

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
gl: Os seguintes temas están instalados pero incompletos. Os temas deben ter unha folla de estilo e un modelo.

en: The following themes failed to update:
gl: Os seguintes temas non lograron actualizarse:

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
gl: Os seguintes temas teñen dispoñibles novas versións. Marca os que queiras actualizar e preme en «Actualizar temas».

en: The following themes were successfully updated:
gl: Os seguintes temas foron actualizados correctamente:

en: The following translations failed to update:
gl: As seguintes tarducions non lograron actualizarse:

en: The following translations were successfully updated:
gl: As seguintes traducions foron actualizadas correctamente:

en: The ftp PHP extension is not available
gl: A extensión ftp de PHP non está dispoñible

en: The improved header image tool also lets you upload, crop, and manage headers while customizing your theme.
gl: A ferramenta de imaxe de cabeceira tamén permite que fai a carga mellorado, cultura e xestionar cabeceiras mentres personalizar o seu tema.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
gl: O instalador tentou contactar cun hostname aleatorio (<code>%1$s</code>) no teu dominio.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
gl: O artigo que estás tentando mover o lixo xa non existe.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
gl: O elemento que tentas restaurar do lixo xa non existe.

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
gl: O paquete de idioma non atopa os arquivos <code>.po</code> ou <code>.mo</code>.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
gl: O menú de navegación da esquerda fornece links para todas as páxinas de administración do WordPress,  os submenús serán amosados ao pasar o cursor sobre eles. Podes minimizar este menú nunha faixa estreita de iconas, premendo na flecha "Contraer menú" da parte inferior do menú de navegación.

en: The menu has been successfully deleted.
gl: O menú foi eliminado con éxito.

en: The menu item has been successfully deleted.
gl: O elemento de menú foi eliminado con éxito.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
gl: A pestana de xestión de menús da parte superior da pantalla usase para controlar qué menú se abre no editor inferior.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
gl: O grupo de opcións misceláneas foi eliminado. Utiliza outro grupo de axustes.

en: The name is how it appears on your site.
gl: O nome está tal e como aparece no teu sitio.

en: The name of the database you want to run WP in.
gl: O nome da base de datos na que queres executar WordPress.

en: The network already exists.
gl: Xa existe a rede.

en: The package contains no files.
gl: O paquete non conten arquivos.

en: The package could not be installed.
gl: O paquete non puido ser instalado.

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
gl: O tema pai, <strong>%1$s %2$s</strong>, está instalado.

en: The password you chose during the install.
gl: O contrasinal escollido durante a instalación.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
gl: O plugin <code>%s</code> foi <strong>desactivado</strong> debido a un erro: %s

en: The plugin contains no files.
gl: O plugin non contén ficheiros.

en: The plugin does not have a valid header.
gl: Este plugin non ten unha cabeceira válida.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
gl: O plugin xerou %d caracteres de <strong>saída inesperada</strong> durante a súa activación. Se detectas mensaxes do tipo &#8220;cabeceiras xa enviadas&#8221; (&#8220;headers already sent&#8221;), problemas cos feeds ou similares, tenta desactivar ou eliminar este plugin.

en: The plugin generated unexpected output.
gl: O plugin xerou unha saída inesperada.

en: The plugin is at the latest version.
gl: Tes a última versión do plugin.

en: The primary site you chose does not exist.
gl: O sitio principal que escolliches non existe.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
gl: O grupo de opcións de privacidade foi desinstalado. Usa outro grupo de opcións.

en: The requested theme does not exist.
gl: O tema solicitado non existe.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
gl: Os plugins seleccionados foron <strong>eliminados</strong>.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
gl: Os tamaños da seguinte lista determinan as dimensións máximas en pixels a usar cando se engada unha imaxe á Biblioteca de medios.

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
gl: A extensión ssh2 de PHP está dispoñible, porén, requirimos a función de PHP5 <code>stream_get_contents()</code>

en: The ssh2 PHP extension is not available
gl: A extensión ssh2 de PHP non está dispoñible

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
gl: O tema previsualizado é totalmente interactivo - navega nas distintas páxinas para ver como amosa as entradas, arquivos e outros modelos de páxina. Os axustes poden ser diferentes, dependendo das caracteristicas que soporte o tema. Para aceptar os novos axustes e activar o tema, prema no botón Gardar e activar que hai no menú.

en: The theme contains no files.
gl: O Tema non conten arquivos.

en: The theme is at the latest version.
gl: Tes a última versión do tema.

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
gl: O tema non ten o ficheiro <code>index.php</code>.

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
gl: O tema non ten a folla de estilos <code>style.css</code>.

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
gl: O tema que estás usando actualmente non está preparado para widgets, que quere dicir que non ten barras laterais que poidas cambiar. Para máis información de como preparar o teu tema para widgets <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">sigue estas instrucións</a>.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
gl: O campo de título e a área grande de edición de artigos están fixas, pero podes posicionar as outras caixas usando o método de arrastar e soltar. Tamén podes minimizar ou expandir as caixas premendo na barra de título de cada unha delas. Usa a lapela Opcións de pantalla para amosar máis caixas (Fragmento, enviar trackbacks, campos personalizados, conversas, slug, autor) ou escoller un modelo de 1 ou 2 columnas para esta pantalla.

en: The translation is up to date.
gl: A traducción está actualizada.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
gl: Non se pode instalar a actualización porque WordPress %1$s necesita MySQL versión %2$s ou superior. Estás executando a versión %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
gl: Non se pode instalar a actualización porque WordPress %1$s necesita PHP versión %2$s ou superior e MySQL versión %3$s ou superior. Estás executando PHP versión %4$s e MySQL versión %5$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
gl: Non se pode instalar a actualización porque WordPress %1$s necesita PHP versión %2$s ou superior. Estás executando a versión %3$s.

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
gl: Non se puido instala-la actualización debido a que non se puideron copiar algúns arquivos. Normalmente isto é debido a permisos de arquivo inconsistentes.

en: The update could not be unpacked
gl: Non se puido desempaquetar a actualización

en: The update of %1$s failed.
gl: Fallou a actualización de %1$s.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
gl: O proceso de actualización está comezando. Este proceso pode levar un tempo nalgúns servidores, ten paciencia.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
gl: O proceso de actualización pode levar un tempo, ten paciencia.

en: The updated visual editor has improved speed, accessibility, and mobile support.
gl: O editor visual ten melloras de velocidade, accesibilidade e soporte móbil.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
gl: Non se puido mover o ficheiro cargado a %s.

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
gl: O ficheiro cargado excede a directiva de <code>upload_max_filesize</code> en <code>php.ini</code>.

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
gl: O ficheiro cargador excede a directiva de <em>MAX_FILE_SIZE</em> que se especifica no formulario HTML.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
gl: O ficheiro cargado excede a directiva de MAX_FILE_SIZE que se especifica no formulario HTML.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
gl: O ficheiro cargado excede a directiva de upload_max_filesize en php.ini.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
gl: O ficheiro enviado non é unha imaxe válida. Por favor, téntao novamente.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
gl: O ficheiro cargado só se cargou parcialmente.

en: The username you provided has invalid characters.
gl: O nome de usuario que facilitaches ten carácteres non válidos.

en: Theme
gl: Tema

en: Theme Customizer Options
gl: Opcións do configurador de temas

en: Theme Details
gl: Detalles do tema

en: Theme Functions
gl: Funcións do tema

en: Theme Install
gl: Instalación de tema

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
gl: Destacados

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
gl: Máis recentes

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
gl: Actualizados recentemente

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
gl: Etiqueta

en: Theme Location
gl: Localización do Tema

en: Theme Options
gl: Opcións do tema

en: Theme deleted.
gl: Tema eliminado.

en: Theme developers have new options for images and galleries that use intelligent HTML5 markup.
gl: Os desenvolvedores teñen novas opcións de imaxes e galerías, mediante o HTML5

en: Theme install failed.
gl: Fallou a instalación do tema.

en: Theme installed successfully.
gl: O tema instalouse correctamente.

en: Theme locations
gl: Ubicación do tema

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
gl: Estilos

en: Theme update failed.
gl: Fallou a actualización do tema.

en: Theme updated successfully.
gl: O tema actualizouse correctamente.

en: Themes page
gl: Páxina de temas

en: There are no valid users selected for deletion.
gl: Non hai usuarios válidos seleccionados para eliminar.

en: There are no valid users selected for removal.
gl: Non hai usuarios válidos seleccionados para eliminar.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
gl: Hai algúns elementos de menú non válidos. Por favor, compróbaos ou elimínaos.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
gl: Hai cambios non gardados que serán perdidos. 'Aceptar' para continuar, 'Cancelar' para voltar ao Editor de imaxe.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
gl: Está dispoñible unha nova versión de %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">mira os detalles da versión %4$s</a> ou <a href="%5$s">actualiza agora</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
gl: Está dispoñible unha versión nova de %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Ver os detalles da versión %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
gl: Está dispoñible unha versión nova de %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Ver os detalles da versión %4$s</a> <em>A actualización automática non está dispoñible para este plugin</em>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
gl: Está dispoñible unha versión nova de %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Ver os detalles da versión %4$s</a> <em>A actualización automática non está dispoñible para este tema.</em>

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
gl: Hai un cambio pendente do enderezo de correo electrónico do administrador a <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancelar</a>

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
gl: Hai un cambio pendente do teu enderezo electrónico a <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancelar</a>

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
gl: Hai unha copia automática deste artigo máis recente que a versión que se amosa embaixo. <a href="%s">Ver a copia automática</a>.

en: There is not enough free disk space to complete the update.
gl: Non hai suficiente espazo en disco para completa-la actualización.

en: These settings may be overridden for individual articles.
gl: Pode que certos artigos individuais sobrescriban esta configuración.

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
gl: Este <a href="%1$s">tema fillo</a> precisa do seu tema pai, %2$s.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
gl: Este enderezo utilízase para cuestións de administración, coma notificacións de usuarios novos.

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
gl: Este enderezo é utilizado para cuestións de administración. Se cambias isto enviarémosche unha mensaxe ao teu novo enderezo para que o confirmes. <strong>O novo enderezo non está activo ata que se confirme.</strong>

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
gl: Este tema fillo herda modelos dun tema pai, %s.

en: This comment is already approved.
gl: Este comentario xa está aprobado.

en: This comment is already in the Trash.
gl: Este comentario xa está no lixo.

en: This comment is already marked as spam.
gl: Este comentario xa está marcado como spam.

en: This comment is currently approved.
gl: Este comentario está aprobado.

en: This comment is currently in the Trash.
gl: Este comentario está no lixo.

en: This comment is currently marked as spam.
gl: Este comentario está marcado como spam.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
gl: Este comentario está no lixo. Móveo para fóra do lixo se queres editalo.

en: This content is currently locked.
gl: Este contido está actualmente bloqueado.

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
gl: Este ficheiro é moi grande. O tamaño dos ficheiros debe ser de menos de %1$s KB.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
gl: Este formato, que chamaremos WordPress eXtended RSS ou WXR contén os teus artigos, comentarios, campos personalizados, categorías e etiquetas.

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
gl: O importador non está instalado. Por favor, instala importadores desde <a href="%s">o sitio principal</a>.

en: This is a child theme of %s.
gl: Este é un tema fillo de %s.

en: This is a file in your current parent theme.
gl: Isto é un ficheiro no teu tema pai actual.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
gl: Isto é unha páxina de exemplo. É diferente a un artigo porque permanece fixa nun lugar e será amosada na navegación do teu sitio (na maioría dos temas). Moita xente comeza cunha páxina de Acerca de, que os presenta aos potenciais visitantes do sitio. Podería ser algo como isto:
    
    <blockquote>Ola! Son mensaxeiro polo día, aspirante a actor pola noite, e este é o meu blogue. Vivo en Compostela, teño un canciño chamado Bobi e gústanme o licor café (e que me colla unha chuvieira.)</blockquote>
    
    ...ou algo así:
    
    <blockquote>A empresa XYZ foi fundada en 1971 e ofrece trebellos de calidade ao público desde entón. Situada en Monforte, XYZ emprega a máis de 2.000 persoas e fai todo tipo de cousas sorprendentes para a comunidade galega.</blockquote>
    
    Se es novo en WordPress deberías ir ao <a href="%s">teu panel</a> para borrar esta páxina e crear páxinas novas co teu propio contido. Divírtete!

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
gl: Isto non é só un plugin, é algo que simboliza a esperanza e o entusiamo dunha xeración enteira resumida en dúas palabras cantadas por Louis Armstrong: Hello, Dolly. Cando actives este plugin, verás fragmentos aleatorios da letra da canción <cite>Hello, Dolly</cite> no lado dereito de cada pantalla de administración.

en: This item has already been deleted.
gl: Este elemento xa foi eliminado.

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
gl: Esta versión traducida contén tanto a tradución coma varios outros axustes de localización. Pode saltar a actualización se quere manter a tradución actual.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
gl: Esto significa que o teu sitio pode estar roto ou desconectado. Non entre en pánico, esto podese arranxar.

en: This password will not be stored on the server.
gl: Esta contrasinal non se almacenará no servidor.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
gl: O plugin desactivouse porque os teus cambios resultaron nun <strong>erro moi grave</strong>.

en: This plugin is already installed and is up to date
gl: Este plugin xa está instalado e actualizado

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
gl[0]: Este plugin podería estar activo noutros sitios da rede.
gl[1]: Estes plugins poderían estar activos noutros sitios da rede.

en: This resulted in an error message: %s
gl: Isto resultou nunha mensaxe de erro: %s

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
gl: Esta pantalla permíteche escoller a estrutura de ligazóns permanentes. Podes escoller entre as máis habituais ou crear unha estrutura de URL personalizada.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
gl: Esta pantalla permíteche editar cinco campos de metadatos nun ficheiro dentro da biblioteca multimedia.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
gl: Esta páxina permíteche editar catro campos de metadados dun ficheiro da biblioteca multimedia.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
gl: Esa pantalla contén os axustes que afectarán á forma de amosar o teu contido.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
gl: Esta pantalla usase para asignar menús globalmente a ubicacions definidas no teu tema.

en: This screen is used for managing your content revisions.
gl: Esta pantalla empregase para xestionar as tuas revisions de contido

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
gl: Esta xanela empregase para xestionar os teus menús de navegación persoalizados.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
gl: Esta xanela usase para xestionar os temas que teña instalado. Ademais do(s) tema(s) incluído na súa instalación por defecto do WordPress, os temas son deseñados e desenvolvidos por terceiros.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
gl: Nesta páxina podes personalizar a sección de cabeceira do teu tema.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
gl: Esta pantalla amosa todos os usuarios existentes no teu sitio. Cada usuario ten un dos cinco roles definidos polo administrador do sitio: Administrador, Editor, Autor, Colaborador ou Subscritor. Os usuarios con roles distintos que o de Administrador verán menos opcións no panel cando se conecten, dependendo do seu rol.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
gl: Esta pantalla amosa unha lista de ligazóns a plugins que importan datos de plataformas de blogue e sistemas de xestión de contido. Escolle a plataforma dende a que queres importar e preme en «Instalar agora» cando se amose a xanela. Se a túa plataforma non está na lista, preme na ligazón para buscar no directorio de plugins por se hai un para a túa plataforma.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
gl: Esta páxina dache acceso a todos os teus artigos. Podes personalizar esta páxina para que se adapte mellor ao teu método de traballo.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
gl: Esta páxina fornece moitas opcións para controlar a xestión e visualización de comentarios e ligazóns dos teus artigos e páxinas. Tantas que, de feito, nin caben aquí! :) Usa as ligazóns da documentación para obter información sobre o que fai cada configuración.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
gl: Esta pantalla mostra a un usuario individual todolos sitios desta rede, e tamén permite a ese usuario establecer un sitio principal. Poden utilizar os enlaces debaixo de cada sitio para visitar a portada ou o escritorio dese sitio.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
gl: Esta barra lateral xa non está dispoñible e non será amosada en ningunha parte do teu sitio. Elimina cada un dos seguintes widgets para eliminar por completo esta barra lateral inactiva.

en: This theme is already installed and is up to date
gl: Este tema xa está instalado e actualizado

en: This theme is broken.
gl: Este tema está danado.

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
gl: Este tema precisa dun tema pai. Verificando se está instalado&#8230;

en: This timezone does not observe daylight saving time.
gl: Esta zona horaria non utiliza o horario de verán.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
gl: Esta zona horaria está actualmente en horario de verán.

en: This timezone is currently in standard time.
gl: Esta zona horaria está actualmente en horario estándar.

en: This user has super admin privileges.
gl: Este usuario ten permisos de superadministrador.

en: This widget requires JavaScript.
gl: Este widget necesita JavaScript.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
gl: Isto amosarase cando alguén pase sobre a ligazón na lista de ligazóns ou, opcionalmente, debaixo da ligazón.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
gl: Isto conterá todos os teus artigos, páxinas, comentarios, campos personalizados, termos, menús de navegación e artigos personalizados.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
gl: Isto eliminará a imaxe de fondo. Non poderás recuperar ningún cambio personalizado.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
gl: Isto eliminará a imaxe do cabezallo. Non poderás recuperar ningún cambio personalizado.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
gl: Isto restablecerá a imaxe de fondo orixinal. Non poderás recuperar ningún cambio personalizado.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
gl: Isto restablecerá a imaxe do cabezallo. Non poderás recuperar ningún cambio personalizado.

en: Threaded Comments
gl: Comentarios en fíos

en: Three Columns
gl: Tres columnas

en: Thumbnail Settings
gl: Configuración de miniaturas

en: Thumbnail size
gl: Tamaño de miniatura

en: Timezone
gl: Zona horaria

en: Title Attribute
gl: Atributo de título

en: Title and Post Editor
gl: Editor de títulos e artigos

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
gl: Para activar un widget, arrástrao a barra lateral ou preme nel. Para desactivar un widget e borrar a sua configuración, arrástrao de volta o seu lugar de orixe.

en: To add a custom link, <strong>expand the Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
gl: Para engadir un enlace persoalizado <strong>expande a sección de enlaces, introduce unha URL e texto do enlace e logo fai clic en Engadir o menú</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
gl: Para engadir un novo menú en vez de asignar a un existente <strong>fai clic no  enlace Usar menú novo</strong>. O Teu novo menú asignaráse automáticamente a esa ubicación do tema

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
gl: Para engadir un novo usuario ao teu sitio preme no botón «Engadir novo» na parte superior da pantalla ou na sección de menú «Usuarios».

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
gl: Para engadir un novo usuario ao teu sitio, completa o formulario na pantalla e preme no botón Engadir novo usuario, na parte inferior.

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
gl: Para permitir que esta páxina repare automaticamente problemas na base de datos, engade a seguinte liña ao teu ficheiro <code>wp-config.php</code>. Unha vez engadida a liña, volve a cargar esta páxina.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
gl: Para asignar menús a unha ou máis ubicacions do tema <strong>escolle un menú de cada despregable de ubicación</strong>. Cando termines <strong>fai clic en Gardar trocos</strong>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
gl: Para recortar a imaxe, fai clic e arrastra nela para facer a selección.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
gl: Para editar un menú actualmente asignado a unha ubicación do tema <strong>fai clic no enlace Editar o seu caron</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
gl: Para editar un menú existente, <strong>escolle un menú do despregable e fai click en Escoller</strong>

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
gl: Para instalar este tema, poder previsualizalo co contido do teu sitio e personalizar as suas opcións, preme no botón "Instalar" na parte superior do panel esquerdo. Os arquivos do tema serán baixados parao teu sitio automaticamente. Cando tiver concluído, o tema estará dispoñible para activación, premendo na ligazón "Ativar", ou a través da pantalla Gerenciar Temas premendo na ligazón "Ver ao vivo" sob calquera miniatura de tema instalado.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
gl: Para navegar entre revisions <strong>arrastra o deslizador a esquerda ou a dereita</strong> ou <strong>usa os botons Anterior ou Seguinte</strong>.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
gl: WordPress necesita acceder ao teu servidor web para realizar a acción solicitada.

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
gl: Para publicar por correo electrónico en WordPress tes que establecer unha conta de correo electrónico con acceso POP3. Calquera correo que recibas nesta dirección será publicado, así que sería boa idea gardar este enderezo en segredo. Aquí hai tres cadeas aleatorias que podes usar: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
gl: Para reorganizar elementos do menú <strong>arrastra e solta elementos co rato ou usa o teclado</strong>. Arrastrando ou movendo un elemento de menú un pouco a dereita convirteo en submenú.

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
gl: Para restaurar unha revisión, <strong>fai click en Restaurar esta revisión</strong>.

en: To the top
gl: A parte superior

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
gl: Para usar unha imaxe de fondo, envíaa primeiro ou escolle unha imaxe xa enviada á túa biblioteca multimedia premendo no botón &#8220;Escoller imaxe&#8221;. Podes amosar unha única instancia da túa imaxe ou ampliala para ocupar toda a pantalla. Podes ter o teu fondo fixo para que permaneza estático mentras o teu contido se move ou acompañando o movemento do contido do teu sitio.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
gl: Para usar unha configuración con subdominios debes ter unha entrada comodín no teu DNS. Normalmente consiste en engadir un rexistro de hostname <code>*</code> apuntando ao teu servidor web na túa ferramenta de configuración DNS.

en: Today
gl: Hoxe

en: Tomorrow
gl: Maña

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Track %1$s of %2$s.
gl: Pista %1$s de %2$s.

en: Track %1$s.
gl: Pista %1$s.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
gl: Os trackbacks son unha forma de notificar os sistemas de blogue antigos nos que fixeches unha ligazón cara eles. Se fas ligazóns a outros blogues de WordPress, estes notificaranse de forma automática usando<a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, non se precisará ningunha outra acción.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
gl: Tradutores

en: Translation Ready
gl: Preparado para traducións

en: Translation update failed.
gl: A actualización da traducción fallou.

en: Translation updated successfully.
gl: Traducción actualizada con éxito.

en: Translations
gl: Traduccions

en: Translations for %s
gl: Traduccions para %s

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
gl[0]: Lixo <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
gl[1]: Lixo <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Trash Comment
gl: Comentario ao lixo

en: Troubleshooting
gl: Solución de problemas

en: Try again
gl: Tentar de novo

en: Turn comments on or off
gl: Activar ou desactivar os comentarios

en: Two Columns
gl: Dúas columnas

en: Type
gl: Tipo

en: Type of search
gl: Tipo de busca

en: Type your new password again.
gl: Escribe o teu contrasinal novo outra vez.

en: UPDATE LOG
gl: ACTUALIZAR LOG

en: UTC means Coordinated Universal Time.
gl: UTC significa Coordinated Universal Time.

en: Unable to create new image.
gl: Erro ao crear unha nova imaxe.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
gl: Non foi posible localizar o directorio de contidos de WordPress (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
gl: Non foi posible localizar o directorio de plugins de WordPress.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
gl: Non é posible localizar o directorio raíz de WordPress.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
gl: Non é posible localizar o directorio de temas de WordPress.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
gl: Non é posible localizar o directorio de temas de WordPress.

en: Unable to locate needed folder (%s).
gl: Non é posible localizar o directorio necesario (%s).

en: Unable to perform command: %s
gl: Non foi posible executar o comando: %s

en: Unable to retrieve images or no images on page.
gl: Non foi posible obter imaxes ou ben non hai imaxes na páxina.

en: Unable to save the image.
gl: Non se puido gardar a imaxe.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
gl: Non se pode enviar este formulario, por favor, actualice e ténteo de novo.

en: Unapprove
gl: Rexeitar

en: Unapprove this comment
gl: Rexeitar este comentario

en: Unarchive
gl: Desarquivar

en: Under %s
gl: Detrás de %s

en: Under the Hood
gl: Nos bastidores

en: Undo.
gl: Desfacer.

en: Unknown action.
gl: Acción descoñecida.

en: Unknown post type.
gl: Tipo de artigo descoñecido.

en: Unpacking the package&#8230;
gl: Desempaquetando o paquete do plugin...

en: Unpacking the update&#8230;
gl: Desempaquetando a actualización...

en: Unpublished
gl: Sen publicar

en: Up one
gl: Un hacia arriba

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
gl: Ata a versión 3.0, o que agora se chama unha rede multisite, tiña que ser instalado como WordPress MU (multiusuario), por separado.

en: Update Available
gl: Actualización dispoñible

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Actualización dispoñible <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Actualizacións dispoñibles <span class="count">(%s)</span>

en: Update Comment
gl: Actualizar o comentario

en: Update Complete
gl: Actualización completada

en: Update File
gl: Actualizar o ficheiro

en: Update File and Attempt to Reactivate
gl: Actualizar o ficheiro e probar a reactivación

en: Update Link
gl: Actualizar a ligazón

en: Update Media
gl: Actualizar elementos multimedia

en: Update Now
gl: Actualizar agora

en: Update Plugin
gl: Actualizar o plugin

en: Update Plugins
gl: Actualizar os plugins

en: Update Profile
gl: Actualizar o perfil

en: Update Services
gl: Servizos de actualización

en: Update Theme
gl: Actualizar o tema

en: Update Themes
gl: Actualizar os temas

en: Update Translations
gl: Actualizar Traduccions

en: Update User
gl: Actualizar o usuario

en: Update WordPress
gl: Actualizar WordPress

en: Update WordPress Database
gl: Actualizar a base de datos de WordPress

en: Update gallery settings
gl: Actualizar a configuración de galerías

en: Update package not available.
gl: O paquete de actualización non está dispoñible.

en: Update to %s
gl: Actualizar a %s

en: Update to version %s
gl: Actualizar á versión %s

en: Updated libraries: TinyMCE&nbsp;4, jQuery&nbsp;1.11, Backbone&nbsp;1.1, Underscore&nbsp;1.6, Plupload&nbsp;2, MediaElement&nbsp;2.14, Masonry&nbsp;3.
gl: Bibliotecas actualizadas: TinyMCE&nbsp;4, jQuery&nbsp;1.11, Backbone&nbsp;1.1, Underscore&nbsp;1.6, Plupload&nbsp;2, MediaElement&nbsp;2.14, Masonry&nbsp;3.

en: Updates %s
gl: Actualizacións %s

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
gl: Actualizando o plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
gl: Actualizando o tema %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating is easy and only takes a few moments:
gl: A actualización e sinxela e só dura un intre:

en: Updating plugin: %s
gl: Actualizando plugin: %s

en: Updating theme: %s
gl: Actualizando tema: %s

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
gl: Ao actualizar este tema perderás todas as personalizacións que poidas ter feito. «Cancelar» para deter, «Aceptar» para actualizar.

en: Updating to WordPress %s
gl: Actualizando a WordPress %s

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
gl: Actualizando traduccions de %1$s (%2$s)&#8230;

en: Upgrading database&#8230;
gl: Actualizando a base de datos...

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
gl: Actualizar a unha versión máis nova do mesmo tema sobrescribirá os cambios que fagas. Para evitar isto proba a crear un <a href="%s" target="_blank">tema fillo</a>.

en: Upload New Media
gl: Cargar novos elementos multimedia

en: Upload Plugin
gl: Cargar plugin

en: Upload Theme
gl: Cargar tema

en: Upload date:
gl: Data de carga:

en: Upload file and import
gl: Cargar ficheiro e importar

en: Uploaded Images
gl: Imaxes cargadas

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
gl: Enviado a: <b>%1$s</b>

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
gl: ou

en: Uploading Files
gl: Enviando ficheiros

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
gl: O envío de ficheiros permíteche escoller o cartafol onde queres almacenar os teus ficheiros.

en: Uploading files and creating image galleries has a whole new look. Check it out!
gl: O envío de imaxes e a creación de galerías foron totalmente renovadas. Bótalles un ollo!

en: Uploading your images is easier than ever. Just grab them from your desktop and drop them onto the editor.
gl: Publicar as súas fotos é máis fácil que nunca. Simplemente arrastreas a partir do seu escritorio e solteas no editor.

en: Uploads
gl: Cargas

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
gl: Utiliza «Publicar isto» para coller texto, imaxes e vídeos de calquera páxina web. Logo edita e engade máis desde «Publicar isto» antes de gardalo ou publicalo nun artigo do teu sitio.

en: Use WP_Image_Editor::flip
gl: Usar WP_Image_Editor::flip

en: Use WP_Image_Editor::rotate
gl: Usar WP_Image_Editor::rotate

en: Use https
gl: Usar https

en: Used: %1$s%% of %2$s
gl: Usado: %1$s%% de %2$s

en: User <a href="#%s">%s</a> added
gl: Engadiuse o usuario <a href="#%s">%s</a>

en: User Experience Lead
gl: Líder da experiencia do usuario

en: User Name
gl: Nome de usuario

en: User Roles
gl: Roles de usuario

en: User added.
gl: Usuario engadido.

en: User already exists. Password inherited.
gl: O usuario xa existe. Herdouse o contrasinal.

en: User deleted. | %s users deleted.
gl[0]: Usuario eliminado.
gl[1]: %s usuarios eliminados.

en: User deletion is not allowed from this screen.
gl: Non se permite a eliminación de usuarios desde esta pantalla.

en: User has been added to your site.
gl: O usuario foi engadido ao teu sitio.

en: User removed from this site.
gl: Usuario eliminado deste sitio.

[ctx: User role]
en: Administrator
gl: Administrador

[ctx: User role]
en: Author
gl: Autor

[ctx: User role]
en: Contributor
gl: Colaborador

[ctx: User role]
en: Subscriber
gl: Subscritor

en: User updated.
gl: Usuario actualizado.

en: User(s) already exists.
gl: Xa existe(n) o(s) usuario(s).

en: Username/Password incorrect for %s
gl: Nome de usuario ou contrasinal incorrecto para %s

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
gl: Os nomes de usuario só poden ter caracteres alfanuméricos, espazos, guións baixos, guións, puntos e o símbolo @.

en: Usernames cannot be changed.
gl: Os nomes de usuario non se poden cambiar.

en: Users must be registered and logged in to comment
gl: Os usuarios deben estar rexistrados e ter a sesión iniciada para poder comentar

en: Value
gl: Valor

en: Verifying the unpacked files&#8230;
gl: Verificando os ficheiros desempaquetados...

en: Version %s
gl: Versión %s

en: Version:
gl: Versión

en: Version: %s
gl: Versión %s

en: Video Attachment Template
gl: Modelo de vídeo anexo

en: View
gl: Ver

en: View &#8220;%s&#8221;
gl: Ver «%s»

en: View All
gl: Ver todo

en: View Comment
gl: Ver o comentario

en: View Site
gl: Ver o sitio

en: View Trash
gl: Ver o lixo

en: View all
gl: Ver todo

en: View all categories
gl: Ver todas as categorías

en: View post
gl: Ver o artigo

en: View posts by this author
gl: Ver os artigos deste autor

en: View version %1$s details
gl: Ver os detalles da versión %1$

en: View your site
gl: Ver o teu sitio

en: View, compare, and restore other versions of this content on the improved revisions screen.
gl: Ver, comparar e restaurar outras versións deste contido na pantalla mellorada de revisións.

en: Visibility:
gl: Visibilidade:

en: Visit
gl: Visitar

en: Visit %s
gl: Visitar %s

en: Visit Dashboard
gl: Visitar o panel

en: Visit Link
gl: Visitar a ligazón

en: Visit Theme Site
gl: Visitar o sitio do tema

en: Visit plugin homepage
gl: Visitar a páxina do plugin

en: Visit plugin site
gl: Visitar a web do plugin

en: Visit theme homepage
gl: Visitar a páxina principal do tema

en: Visual Editor
gl: Editor visual

en: Visual Editor RTL Stylesheet
gl: Folla de estilo do editor visual RTL (Dereita a esquerda)

en: Visual Editor Stylesheet
gl: Folla de estilo do editor visual

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
gl: Desexas ver o teu nome resplandecendo nesta páxina? <a href="%s">Involúcrate no WordPress</a>.

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
gl: Aviso! O DNS comodín (Wildcard DNS) podería non estar configurado correctamente.

en: Wavatar (Generated)
gl: Wavatar (creado)

en: We have some data that describes the error your site encountered.
gl: Temos alguns datos que describen o erro que se produciu no teu sitio

en: We tried but were unable to update your site automatically.
gl: Tentamolo, pero non puidemos actualiza-lo teu sitio automáticamente.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
gl: Fixemos copias de seguridade desta entrada no teu navegador por si acaso.

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
gl: Reunimos algunhas ligazóns para comezar:

en: Web Address
gl: Enderezo web

en: Week Starts On
gl: A semana comeza en

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
gl: Benvido(a)

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
gl: Benvido a <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. Este é o teu primeiro artigo. Edítao ou elimínao e comeza a publicar.

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
gl: Benvido(a) ao WordPress %1$s. <a href="%2$s">Máis información</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
gl: Benvido(a) ao WordPress %1$s. Vas ser redireccionado á páxina Sobre o WordPress. Se non, preme <a href="%s">aquí</a>.

en: Welcome to WordPress %s
gl: Benvido ao WordPress %s

en: Welcome to WordPress!
gl: Benvido(a) ao WordPress!

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
gl: Benvido a WordPress&nbsp;%s en galego.

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
gl: Benvido(a) ao WordPress. Antes de comezar, necesitamos algunha información sobre a base de datos. Necesitas coñecer o valor dos seguintes elementos antes de continuar.

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
gl: Benvido a WordPress. Este é o teu primeiro artigo. Edítao ou elimínao e empeza a publicar!

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
gl: Benvido/a ao famoso proceso de instalación de cinco minutos de WordPress! Quizais queiras ler a <a href="%s">documentación Léame</a> ao teu aire. Se non é así, só tes que encher a información de abaixo e xa estarás a punto de usar a plataforma de publicación persoal máis extensible e potente do mundo.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
gl: Benvido(a) ao panel do WordPress! Esta é a páxina que vas ver cando inicias a sesión no teu sitio e que che dá acceso a todas as funcionalidades de xestión. Podes obter axuda en calquera páxina premendo na lapela Axuda, no canto superior dereito.

en: What should be done with content owned by this user? | What should be done with content owned by these users?
gl[0]: ¿Que se debe facer co contido deste usuario?
gl[1]: ¿Que se debe facer co contido destes usuarios?

en: What&#8217;s New
gl: Que hai de novo

en: What&#8217;s on your mind?
gl: ¿Qué che está pasando pola cabeza?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
gl: Cal é a diferenza entre categorías e etiquetas? Normalmente as etiquetas son palabras clave que identifican información importante no teu artigo (nomes, asuntos, etc.) que poden ou non ser recorrentes noutros artigos, mentres que as categorías son seccións determinadas de antemán. Se pensas no teu sitio como nun libro, as categorías son coma a táboa de contidos, e as etiquetas son os termos do índice.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
gl: Cando un comentario contén calquera destas palabras no seu contido, nome, URL, correo electrónico ou IP, ficará na <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">cola de moderación</a>. Unha palabra ou IP por liña. Haberá coincidencias internas, polo que «press» coincidirá con «WordPress».

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
gl: Cando un comentario contén calquera destas palabras no seu contido, nome, URL, correo electrónico ou IP, marcarase como spam. Unha palabra ou IP por liña. Haberá coincidencias internas, polo que «press» coincidirá con «WordPress».

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
gl: Cando engadas unha nova categoría nesta pantalla deberás encher os seguintes campos:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
gl: Cando engadas unha nova etiqueta nesta pantalla deberás encher os seguintes campos:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
gl: Cando se cambian os temas, sempre hai algunha variación no número e configuración de áreas de widget/barras laterais e algunhas veces estes conflitos fan que a transición sexa un pouco menos suave. Se cambiaches de tema e parece que hai algúns widgets non atopados, rola para abaixo nesta pantalla ata a área de Widgets inactivos, onde están gardados todos os teus widgets coas súas configuracións.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
gl: Ao previsualizar en monitores pequenos podes usar a icona de Contraer que está o fondo do panel esquerdo. Esto agachara o panel, dándoche máis espazo para previsualizar o teu sitio co novo tema. Para volver a ver o panel fai clic de novo na icona de Contraer.

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
gl: Cando está activada esta opcion, mostra un recordatorio no cadro Dunha ollada do Escritorio que di: &#8220;Os buscadores están desactivados&#8221; para lembrarche que o teu sitio non está sendo rastrexado.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
gl: Ao usar accións por lotes, podes cambiar os datos (categorías, autor, etc.) dos artigos seleccionados, dunha soa vez. Para retirar un artigo do lote, preme no x xunto ao respectivo nome, na área de accións por lote que aparece.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
gl: Cando asignas varias categorías ou etiquetas a un artigo, só se pode amosar unha na ligazón permanente: a categoría de menor número. Isto aplícase se a túa estrutura inclúe <code>%category%</code> ou <code>%tag%</code>.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
gl: Ao premer no botón de abaixo, WordPress creará un ficheiro XML para que o garde no teu equipo.

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
gl: Cando publiques un artigo novo, WordPress notifica automaticamente os servizos de actualización do seguinte sitio. Para máis información, mira <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Servizos de actualización</a> no Codex. Separa os diferentes <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> de servizos con saltos de liña.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
gl: O teu sitio estará en modo de mantemento mentres sexa actualizado. En canto finalicen as túas actualizacións o teu sitio volverá á normalidade.

en: White
gl: Branco

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
gl: Os widgets son seccións independentes de contido que poden ser localizados nun área «widgetizado» proporcionado polo teu tema (comunmente chamadas «barras laterais»). Para poboar estas barras/áreas de widgets con widgets individuais, arrastra e solta as barras de título na área desexada. De forma predeterminada só a primeira área de widgets está expandida. Para poboar áreas de widgets adicionais, preme nas súas barras de título para expandilas.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
gl: Os widgets pódense utilizar varias veces. Podes darlle un título a cada widget para amosalo no teu sitio, pero non é obrigatorio.

en: With quicker access to crop and rotation tools, it&#8217;s now much easier to edit your images while editing posts. You can also scale images directly in the editor to find just the right fit.
gl: Con acceso máis rápido ás ferramentas de corte e rotación é agora moito máis doado editar as túas imaxes durante a edición de entradas. Tamén pode dimensionar as imaxes directamente no editor e  atopar o axuste exacto.

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
gl: WordPress %1$s funciona co tema %2$s.

en: WordPress %s
gl: WordPress en Galego %s

en: WordPress %s is also now available.
gl: WordPress %s tamén está agora dispoñible.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
gl: WordPress &rsaquo; Reparación de base de datos

en: WordPress &rsaquo; Installation
gl: WordPress &rsaquo; Instalación

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
gl: WordPress &rsaquo; Ficheiro de configuración da instalación

en: WordPress &rsaquo; Update
gl: WordPress &rsaquo; Actualización

en: WordPress Blog
gl: Blogue de WordPress

en: WordPress News
gl: Novas de WordPress

en: WordPress Updates
gl: Actualizacións de WordPress

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
gl: WordPress tamén pode intentar optimizar a base de datos. Isto aumenta o rendemento nalgunhas ocasións. A reparación e optimización da base de datos pode levar moito tempo e a base de datos estará bloqueada mentres se optimiza.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
gl: WordPress pode buscar automaticamente algúns problemas comúns na base de datos e reparalos. A reparación pode levar algún tempo, ten paciencia.

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
gl: WordPress medra cando persoas coma ti falan cos seus amigos sobre el, e os milleiros de empresas e servizos que se constrúen sobre e arredor do WordPress comparten este proxecto cos seus usuarios. Estamos alagados cada vez que alguén expande a boa palabra, só asegúrate de <a href="%s">consultar primeiro as nosas directrices de marca</a>.

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
gl: Instalouse WordPress. Pensabas que ía haber máis pasos? Sentimos decepcionarte.

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
gl: WordPress foi actualizado. Antes de que sigas o teu camiño debemos actualizar a túa base de datos á última versión.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
gl: WordPress é software libre e de código aberto, construído por unha comunidade distribuída, formada, en grande parte, por desenvolvedores voluntarios de todo o mundo. O WordPress incorpora unha política de dereitos de autor fantástica e innovadora grazas á súa <a href="%s">licenza</a>, a GPL.

en: WordPress is at the latest version.
gl: Tes a última versión de WordPress.

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
gl: WordPress está creado por un <a href="%1$s">equipo internacional</a> de persoas apaixonadas. <a href="%2$s">Involúcrate no WordPress</a>.

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
gl: O WordPress está creado por un equipo internacional de individuos entusiastas.

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
gl: O WordPress non está notificando ningún <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Servizo de actualización</a> por mor das <a href="%s">configuracións de visibilidade</a> do teu sitio.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
gl: WordPress debería corrixir de forma automática o XHTML aniñado non válido

en: WordPress site: %s
gl: Sitio de WordPress: %s

en: WordPress updated successfully
gl: WordPress actualizouse correctamente

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
gl: Páxina de plugins de WordPress.org »

en: Write your first blog post
gl: Escribe o teu primeiro artigo

en: Writing
gl: Escritura

en: Writing Settings
gl: Configuración de escritura

en: X &#8212; Even more mature than above
gl: X &#8212; Aínda maiores que a anterior

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
gl: XFN significa <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a> (Rede de Amigos XHTML), que é opcional. WordPress permite a xeración de atributos XFN para amosar como estás relacionado cos autores/propietarios do sitio ao que estás enlazando.

en: XML error: %1$s at line %2$s
gl: Erro XML: %1$s na liña %2$s

en: Y/m/d \a\t g:ia
gl: d-m-Y \á\s G:i

en: Y/m/d g:i:s A
gl: d-m-Y G:i:s

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Yes, Delete these files
gl: Si, eliminar estes ficheiros

en: Yes, Delete these files and data
gl: Si, eliminar estes ficheiros e datos

en: Yes, take me to my profile page
gl: Si, lévame á miña páxina de perfil

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
gl: Tamén tes alguns plugins ou temas con actualizacions dispoñibles. Actualizaos agora:

en: You are about to activate the site %s
gl: Estás a piques de activar o sitio %s

en: You are about to approve the following comment:
gl: Estás a piques de aprobar o seguinte comentario:

en: You are about to archive the site %s.
gl: Estás a piques de arquivar o sitio %s.

en: You are about to deactivate the site %s
gl: Estás a piques de desactivar o sitio %s

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
gl: Estás a piques de eliminar <strong>%s</strong>.

en: You are about to delete the following comment:
gl: Estás a piques de eliminar o seguinte comentario:

en: You are about to delete the site %s.
gl: Estás a piques de eliminar o sitio %s.

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
gl: Estás a piques de eliminar «%s»
      «Cancelar» para deter, «OK» para eliminar.

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
gl: Estás a piques de borrar esta ligazón: '%s'.
     'Cancelar' para parar, 'Aceptar' para borrar.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
gl: Estás a piques de eliminar este tema '%s'
      «Cancelar» para deter, «OK» para eliminar.

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
gl: Estás a piques de instalar WordPress %s <strong>en inglés</strong>. Existe a posibilidade de que esta actualización rompa a túa tradución. Poderías preferir agardar pola publicación da versión traducida.

en: You are about to mark the following comment as spam:
gl: Estás a piques de marcar o seguinte comentario como spam:

en: You are about to mark the site %s as spam.
gl: Estás a piques de marcar o sitio %s como spam.

en: You are about to move the following comment to the Trash:
gl: Estás a piques de mover o seguinte comentario fóra do lixo:

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
gl[0]: Estás a piques de eliminar o seguinte plugin:
gl[1]: Estás a piques de eliminar os seguintes plugins:

en: You are about to unarchive the site %s.
gl: Estás a piques de desarquivar o sitio %s.

en: You are about to unspam the site %s.
gl: Estás a piques de desmarcar como spam o sitio %s.

en: You are not allowed to create pages on this site.
gl: Non tes permisos para crear páxinas neste sitio.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
gl: Non tes permisos para crear artigos nin borradores neste sitio.

en: You are not allowed to delete this item.
gl: Non tes permisos para eliminar este elemento.

en: You are not allowed to delete this post.
gl: Non tes permisos para eliminar este artigo.

en: You are not allowed to edit comments on this post.
gl: Non tes permisos para editar os comentarios deste artigo.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
gl: Non tes permisos para editar páxinas con este usuario.

en: You are not allowed to edit pages.
gl: Non tes permisos para editar páxinas.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
gl: Non tes permisos para editar artigos con este usuario.

en: You are not allowed to edit posts.
gl: Non tes permisos para editar artigos.

en: You are not allowed to edit this attachment.
gl: Non tes permisos para editar este anexo.

en: You are not allowed to edit this comment.
gl: Non tes permisos para editar este comentario.

en: You are not allowed to edit this item.
gl: Non tes permisos para editar este elemento.

en: You are not allowed to edit this page.
gl: Non tes permisos para editar esta páxina.

en: You are not allowed to edit this post.
gl: Non tes permisos para editar este artigo.

en: You are not allowed to import.
gl: Non tes permisos para importar.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
gl: Non tes permisos para sacar este elemento do lixo.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
gl: Non tes permisos para mover este elemento ao lixo.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
gl: Non tes permisos para recuperar este artigo do lixo.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
gl: Non tes permisos para mover este artigo ao lixo.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
gl: Non tes permisos para restaurar este elemento do lixo.

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
gl: Non tes permisos para buscar anexos perdidos.

en: You are previewing %s
gl: Estás a previsualizar %s

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
gl: Estás usando a versión en desenvolvemento (%1$s). Xenial! <a href="%2$s">Mantente actualizado/a</a>.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
gl: Estás usando unha versión en desenvolvemento de WordPress. Podes actualizalo á última compilación diaria ou descargar esta compilación automaticamente e instalala de forma manual:

en: You are using an insecure browser!
gl: Estás usando un navegador inseguro.

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
gl: Estás usando o cargador nativo do navegador. O cargador do WordPress inclúe selección múltiple de ficheiros e a capacidade de arrastar e soltar. <a href="#">Cambie para o cargador de múltiples ficheiros</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
gl: Estás usando o cargador de múltiples ficheiros. Problemas? Tenta usar o <a href="%1$s" target="%2$s">cargador do navegador</a> no seu lugar.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
gl: Tentaches acceder ao panel de "%1$s", mais non tes privilexios sobre ese sitio. Se pensas que deberías ser capaz de acceder ao panel de "%1$s", por favor contacta co administrador da rede.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
gl: Tentaches editar un anexo que non existe. Tal vez xa foi eliminado?

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
gl: Tentaches editar un elemento que non existe. Se cadra, foi eliminado?

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
gl: Tentaches editar un elemento que non é un anexo. Volve atrás e téntao de novo.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
gl: Podes buscar temas por palabra clave, autor ou etiqueta, ou podes ser máis específico e buscar nos criterios listados no filtro de características. Como alternativa, tamén podes navegar por temas que están marcados como «Destacados», «Máis recentes» ou «Recentemente actualizados». Cando atopes un tema que che gusta, podes previsualizalo ou instalalo.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
gl: Podes cargar un tema manualmente se xa descargaches o seu arquivador ZIP no teu equipo (asegúrate de que ven dunha orixe fiable e segura). Tamén podes facelo do modo clásico, copiando o directorio descomprimido por FTP no directorio <code>/wp-content/themes</code> da túa instalación WordPress,

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
gl: Aquí podes engadir ligazóns para que se amosen no teu sitio, normalmente mediante o uso de <a href="%s">Widgets</a>. De forma predeterminada xa existen como exemplo varias ligazóns a sitios da comunidade WordPress.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
gl: Podes engadir ou editar ligazóns nesta pantalla introducindo información en cada unha das caixas. Só son obrigatorios os campos do enderezo web e o nome da ligazón (o texto que queres amosar como ligazón no teu sitio).

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
gl: Tamén podes buscar os plugins favoritos dun usuario, usando a ligazón Favoritos no canto superior esquerdo da pantalla e inserindo o nome do usuario de WordPress.org.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
gl: Tamén podes escoller unha cor de fondo premendo no botón Escoller cor ou introducindo o código hexadecimal HTML da cor, por exemplo &#8220;#ff0000&#8221; para o vermello, ou escollendo unha cor usando o selector visual de cores.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
gl: Tamén podes controlar a exhibición do teu contido nos feeds RSS, incluíndo o número máximo de artigos a exhibir e se debe ser exhibido o texto completo ou só o resumo.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
gl: Tamén podes crear artigos co <a href="%s">bookmarklet «Publicar isto»</a>.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
gl: Tamén podes editar ou mover varios artigos ao lixo, dunha soa vez. Escolle os artigos sobre os que quere actuar usando as caixas de selección, e depois escolle a acción pretendida no menú desplegable de accións por lotes e preme en aplicar.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
gl: Tamén podes incorporar multimedia de moitos outros sitios populares, incluíndo Twitter, YouTube, Flickr e outros, pegando o respectivo URL  nunha liña isolada do teu artigo ou páxina. Por favor consulta o Codex <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">para aprender máis sobre engadir multimedia</a>.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
gl: Tamén podes moderar o comentario desde esta pantalla usando a caixa «Estado», onde tamén podes cambiar a data e hora do comentario.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
gl: Tamén podes realizar o mesmo tipo de accións, incluso o filtrado da lista, actuar sobre unha páxina mediante as ligazóns de acción que aparecen cando pasa por riba dunha fila, ou usar o menú de accións en bloque para editar os metadatos de varias páxinas a un tempo.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
gl: Podes asignar palabras clave aos teus artigos, usando as <strong>etiquetas</strong>. Ao contrario das categorias, as etiquetas non teñen xerarquía, é dicir, non existe relación entre unha etiqueta e outra.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
gl: Podes asignar ubicacions do tema a menús individuais <strong>escollendo os axustes que desexes</strong> o fondo do editor de menús. Para asignar menús a todalas ubicacions do tema <strong>visita a pestana de Xestionar ubicacions</strong> na parte superior da pantalla.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
gl: Podes cambiar o aspecto desta pantalla mediante a lapela «Opcións do panel» para fixar cantos elementos se amosarán por pantalla e para amosar/ocultar columnas na táboa.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
gl: Aqui podes cambiar o teu contrasinal, activar atallos de teclado, cambiar o esquema de cores das túas pantallas de administración de WordPress e desactivar o editor WYSIWYG (Visual), entre outras cousas. Podes ocultar a barra de ferramentas que aparece no teu sitio, aínda que esa barra non pode ser desactivada nas pantallas de administración.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
gl: Podes escoller as imaxes de cabeceira predeterminadas ou usar as túas. Tamén podes personalizar como son amosados o título e descrición do teu sitio.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
gl: Podes utilizar un dos cabezallos que cargaches previamente, ou amosar un ao chou.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
gl: Podes escoller o que se amosará na páxina inicial do teu sitio. Poden ser artigos en orde cronolóxico inverso (blogue clásico) o una páxina fixa/estática. Para fixar unha páxina inicial estática primeiro deberás crear dúas <a href="%s">Páxinas</a>. Unha converterase na páxina inicial e a outra será onde se amosarán os teus artigos.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
gl: Podes escoller se o teu sitio será varrido por robots, servizos de ping, e spiders. Se queres que estes servizos ignoren o teu sitio, preme na caixa de selección próxima a &#8220;Evitar que os motores de busca indexen este sitio&#8221; e preme en Gardar cambios na parte inferior da pantalla.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
gl: Podes crear grupos de ligazóns mediante as categorías de ligazóns. Os nomes das categorías deben ser únicas e están separadas das categorías que utilizas para os artigos.

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
gl: Podes crear o ficheiro <code>wp-config.php</code> manualmente e pegar o seguinte texto nel.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
gl: Podes personalizar o aspecto desta pantalla de varios xeitos:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
gl: Podes personalizar a forma de amosar esta pantalla mediante a lapela «Opcións do panel» ou a lista despregable de filtros enriba da táboa de ligazóns.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
gl: Podes personalizar a visualización dos contidos desta pantalla de várias maneiras:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
gl: Podes personalizar o aspecto do teu sitio sen tocar nada do código do teu tema usando un fondo personalizado. O teu fondo pode ser unha imaxe ou unha cor.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
gl: Podes eliminar categorías de ligazóns en lotes, pero esa acción non elimina as ligazóns dentro da categoría. En vez diso, as ligazóns son movidos para a categoria predeterminada.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
gl: Pode editar a imaxe, conservando a miniatura. Por exemplo, pode que queira ter unha miniatura que amose só unha parte da imaxe.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
gl: Se é necesario podes editar a información dun comentario. Isto é útil cando observas que un usuario cometeu algún erro tipográfico.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
gl: Podes exportar un ficheiro do contido do teu sitio para importalo noutra instalación ou plataforma. O ficheiro de exportación será nun formato XML chamado WXR. Pódense incluír artigos, páxinas, comentarios, campos personalizados, categorías e etiquetas. Podes escoller que o ficheiro WXR só conteña certos artigos ou páxinas usando os filtros despregables para limitar a exportación por autor, categoría, rango de datas por mes ou estado de publicación.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
gl: Podes filtrar a lista de artigos polo estado do artigo coas ligazóns de texto na parte superior esquerda para amosar Todos, Publicados, Borradores ou Lixo. A vista predeterminada amosa todos os artigos.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
gl: Podes filtrar a lista de usuarios por Rol de usuario usando as ligazóns de texto no canto superior esquerdo para ver Todos, Administrador, Editor, Autor, Contribuidor, ou Suscriptor. A exhibición predeterminada amosa Todos. Os roles de usuario que non son usados non son listados.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
gl: Podes atopar plugins adicionais para o teu sitio usando a funcionalidade do <a href="%1$s">Instalador/Navegador de plugins</a> ou navegando directamente polo <a href="%2$s" target="_blank">directorio de plugins de WordPress</a> e instalando plugins manualmente. Para instalar un plugin de forma manual só tes que cargar o directorio do plugin no teu directorio <code>wp-content/plugins</code>. Unha vez instalado, poderás activalo aquí.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
gl: Poderás atopar temas adicionais para o teu sitio usando o «Buscador/Instalador de temas» desta pantalla, que amosará os temas do <a href="%s" target="_blank">Directorio de temas de WordPress.org</a>. Estes temas están deseñados e desenvolvidos por terceiros, están dispoñibles de forma gratuíta e son compatibles coa licencia que WordPress usa.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
gl: Podes ocultar/amosar columnas baseándote nas túas necesidades e decidir cantos artigos amosar por pantalla mediante a lapela «Opcións do panel».

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
gl: Podes ocultar/exhibir columnas en base ás túas necesidades e decidir cantos usuarios listar por pantalla usando a lapela Opcións de pantalla.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
gl: Podes xestionar os comentarios do teu sitio dun xeito similar a como xestionas os artigos e outro contido. Esta pantalla é personalizable do mesmo xeito que outras pantallas de xestión, e podes actuar sobre os comentarios usando as ligazóns que aparecen ao pasar por riba ou as accións en bloque.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
gl: Podes reducir a lista por tipo de ficheiro/estado coas ligazóns de texto na parte superior da pantalla. Tamén podes ordenar a lista por data mediante o menú despregable enriba da táboa de medios.

en: You can paste into the visual editor from your word processor without wasting time to clean up messy styling. (Yeah, we&#8217;re talking about you, Microsoft Word.)
gl: Pode pegar no editor visual desde o seu procesador de texto sen perder tempo limpando estilos confusos. (Si, estamos a falar do Microsoft Word).

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
gl: Pode dimensionar proporcionalmente a imaxe orixinal. Para mellores resultados, debe ser feito antes de cortar, virar ou xirar. As imaxes só poden ser reducidas, non aumentadas.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
gl: Podes refinar a lista para amosar só os artigos dunha categoría específica ou dun mes en concreto usando os menús despregables enriba da lista de artigos. Preme no botón «Filtrar lista» logo de facer a túa selección. Tamén podes refinar a lista premendo no autor, categoría ou etiqueta do artigo la lista.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
gl: Podes seleccionar unha imaxe para amosar no parte superior do teu sitio, enviándoa desde o teu computador ou escolléndoa na biblioteca multimedia. Depois de seleccionar a imaxe poderás recortala.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
gl: Podes definir unha imaxe de cabeceira personalizada para o teu sitio. Simplemente envía a imaxe, recórtaa e a novo cabeceira será visible inmediatamente. Como alternativa, podes escoller unha imaxe que xa fora enviada á túa biblioteca multimedia, premendo na ligazón &#8220;Escoller imaxe&#8221;.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
gl: Podes indicar un tamaño máximo para as imaxes inseridas no teu contido escrito, tamén podes inserir unha imaxe como «Tamaño real».

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
gl: Segues podendo utilizar o teu sitio, pero calquera dominio ao que accedas podería non estar accesible. Se sabes que o teu DNS é correcto, ignora esta mensaxe.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
gl: Podes enviar contido de varias maneiras diferentes; esta pantalla ten as configuracións para todas elas. A sección superior controla o editor dentro do panel, mentres o resto controla os métodos de publicación externos. Para máis información sobre calquera deses métodos, usa as ligazóns da documentación.

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
gl: Podes actualizar a <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automaticamente ou descargar o paquete e instalalo de forma manual:

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
gl: Podes enviar e inserir multimedia (imaxes, audio, documentos, etc.) premendo no botón "Engadir multimedia". Podes escoller entre as imaxes e ficheiros xa existentes na túa biblioteca o enviar novos ficheiros para engadir á túa páxina ou artigo. Para crear unha galeria de imaxes, escolle as imaxes que queres engadir e preme no botón &#8220;Crear galería&#8221;

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
gl: Podes enviar ficheiros multimedia desde aquí mesmo sen crear un artigo. Isto permíteche envialos para usalos mais tarde en artigos ou páxinas e/ou obter unha ligazón para un ficheiro concreto que poidas compartir. Existen tres opcións para enviar ficheiros:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
gl: Podes utilizar categorías para definir seccións do teu sitio e agrupar artigos relacionados. A categoría predeterminada é «Sen categoría» ata que o cambies na túa <a href="%s">configuración de escritura</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
gl: Podes utilizar un destes estupendos cabezallos ou amosar un ao chou en cada páxina.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
gl: Podes utilizar o editor de temas para editar os ficheiros CSS e PHP que compoñen o teu tema.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
gl: Podes utilizar o editor para facer cambios en calquera dos ficheiros individuais dos teus plugins. Lembra que se fas cambios, estes serán sobrescritos polas actualizacións.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
gl: Podes usar as seguintes opcións para organizar o panel para adaptalo ao teu xeito de traballar. Isto tamén é posible na maioría do resto de pantallas de administración.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
gl: Podes visualizar todo os artigos enviados por un usuario premendo sobre o número na columna Artigos.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
gl: Podes ver os artigos coma unha sinxela lista de títulos ou cun resumo. Escolle a vista que prefiras premendo nas iconas enriba da lista á dereita.

en: You can&#8217;t delete that user.
gl: Non podes eliminar ese usuario.

en: You can&#8217;t delete the current user.
gl: Non podes eliminar o usuario actual.

en: You can&#8217;t delete users.
gl: Non podes eliminar usuarios.

en: You can&#8217;t edit that user.
gl: Non podes editar ese usuario.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
gl: Non podes editar este anexo porque está no lixo. Recupérao do lixo e téntao de novo.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
gl: Non podes editar este elemento porque está no lixo. Restáurao e téntao de novo.

en: You can&#8217;t give users that role.
gl: Non podes darlle ese rol aos usuarios.

en: You can&#8217;t remove users.
gl: Non podes eliminar usuarios.

en: You can't remove the current user.
gl: Non podes eliminar o usuario actual.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
gl: Non podes eliminar un plugin mentres estea activo no sitio principal.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
gl: Non se pode instalar porque <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> necesita MySQL versión %2$s ou superior. Estás executando a versión %3$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
gl: Non se pode instalar porque <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> necesita PHP versión %2$s ou superior e MySQL versión %3$s ou superior. Estás executando PHP versión %4$s e MySQL versión %5$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
gl: Non se pode instalar porque <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> necesita PHP versión %2$s ou superior. Estás executando a versión %3$s.

en: You cannot modify this Taxonomy.
gl: Non podes editar esta taxonomía.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
gl: Non podes mover este elemento o lixo. %s está editandoo neste intre.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
gl: Non podes actualizar porque <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> require MySQL versión %2$s ou superior. Estás utilizando a versión %3$s.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
gl: Non podes actualizar porque <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> require PHP versión %2$s ou superior e MySQL versión %3$s ou superior. Estás utilizando PHP versión %4$s e MySQL versión %5$s.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
gl: Non podes actualizar porque <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> require PHP versión %2$s ou superior. Estás utilizando PHP versión %3$s.

en: You did not enter a category name.
gl: Non introduciches ningún nome de categoría.

en: You did not select an item for editing.
gl: Non seleccionou ningún elemento para editalo.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
gl: Non parece que teñan ningún plugin dispoñible neste momento.

en: You do not appear to have any themes available at this time.
gl: Parece que non tes temas dispoñibles neste momento.

en: You do not have permission to customize headers.
gl: Non tes permisos para personalizar os cabezallos.

en: You do not have permission to edit this user.
gl: Non tes permisos para editar este usuario.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
gl: Non tes permisos suficientes para acceder a esta páxina.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para activar plugins neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
gl: Non tes permisos suficientes para engadir ligazóns a este sitio.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para desactivar plugins neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para eliminar plugins neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
gl: Non tes permisos suficientes para eliminar este sitio.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para editar os plugins deste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para editar modelos neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para editar ligazóns neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
gl: Non tes permisos suficientes para exportar o contido deste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
gl: Non tes permisos suficientes para importar contido neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
gl: Non tes permisos suficientes para instalar plugins neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
gl: Non tes permisos suficientes para instalar temas neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para xestionar as opcións deste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para xestionar plugins neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para modificar axustes sen rexistrar neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para actualizar os plugins deste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
gl: Non tes permisos suficientes para actualizar temas neste sitio.

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
gl: Non tes permisos suficientes para actualizar este sitio.

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
gl: Non tes permisos suficientes para visualizar esta páxina.

en: You have %1$s and %2$s.
gl: Ten %1$s e %2$s.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
gl: Tes acceso ao código fonte, a liberdade de estudar como traballa o programa e a liberdade de modificalo para que faga o que ti queiras.

en: You have specified these users for removal:
gl: Escolliches eliminar estes usuarios:

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
gl[0]: Escolliches este usuario para eliminalo:
gl[1]: Escolliches estes usuarios para eliminalos:

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
gl: Tes a liberdade de distribuír copias das túas versións modificadas para outras persoas. Ao facer isto podes dar a toda a comunidade a oportunidade de beneficiarse das túas modificacións.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
gl: Tes a liberdade de redistribuír copias do programa orixinal para poder axudar o teu próximo.

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
gl: Tes a liberdade de executar o programa, para calquera propósito.

en: You have the latest version of WordPress.
gl: Tes a última versión de WordPress.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
gl: Usaches o teu límite de espazo. Borra ficheiros antes de enviar.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
gl: Tes instalada a versión %1$s. Actualiza á %2$s.

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
gl: Tamén podes buscar baseándote nas etiquetas populares no Directorio de plugins:

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
gl: Debes asignar un contrasinal para o novo usuario, que poderá cambiar despois de identificarse. O nome de usuario, con todo, nunca poderá ser modificado.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
gl: Debes ser un membro de polo menos un sitio para utilizar esta páxina.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
gl: Lembra premer no botón «Gardar cambios» ao final da columna da pantalla para que a configuración teña efecto.

en: You must provide a domain name.
gl: Debes proporcionar un nome de dominio.

en: You must provide a name for your network of sites.
gl: Debes proporcionar un nome para a túa rede de sitios.

en: You must provide a valid e-mail address.
gl: Debes proporcionar un enderezo electrónico válido.

en: You must provide an email address.
gl: Debes facilitar un enderezo de correo electrónico

en: You need Javascript to choose a part of the image.
gl: Necesita Javascript para escoller unha parte da imaxe.

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
gl: Precisas facer que este ficheiro sexa escribible antes de gardar os cambios. Mira <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">o Codex</a> para máis información.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
gl: Agora mesmo só tes activado un tema para este sitio. Visita o Administrador de rede para <a href="%1$s">activar</a> máis temas.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
gl: Agora mesmo só tes activado un tema para este sitio. Visita o Administrador de rede para <a href="%1$s">activar</a> ou <a href="%2$s">instalar</a> máis temas.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
gl: Só tes un tema instalado. Atrevete! Podes escoller entre máis de 1.000 temas gratuítos no directorio de temas de WordPress.org en calquera momento: simplemente preme na lapela <a href="%s">Instalar temas</a>.

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
gl: Debes obter esta información do seu servidor de hospedaxe, se <code>localhost</code> non funciona.

en: You should update your .htaccess now.
gl: Deberías actualizar o teu .htaccess agora.

en: You should update your web.config now.
gl: Deberías actualizar o teu ficheiro web.config agora.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
gl: Estás usando o contrasinal autoxerado para a túa conta. Queres cambialo por algo que lembrarás máis facilmente?

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
gl: O teu ficheiro <code>wp-config.php</code> ten un prefixo de táboas da base de datos baleiro, o que non é soportado.

en: Your E-mail
gl: O teu correo electrónico

en: Your MySQL username
gl: O teu nome de usuario de MySQL

en: Your Profile
gl: O meu perfil

en: Your Sites
gl: Os teus sitios

en: Your WordPress database has been successfully updated!
gl: A túa base de datos de WordPress actualizouse correctamente!

en: Your WordPress database is already up-to-date!
gl: A túa base de datos de WordPress xa está actualizada.

en: Your WordPress.org username:
gl: O teu nome de usuario no WordPress.org

en: Your browser is out of date!
gl: O teu navegador non está actualizado!

en: Your chosen password.
gl: O contrasinal que escolliches.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
gl: O teu enderezo de correo electrónico aínda non foi actualizado. Verifica se hai un correo electrónico de confirmación na túa caixa de entrada en %s.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
gl: A Sua empresa de aloxamento, os voluntarios do foro, ou un desenrolador poden empregar esta información para axudarche:

en: Your latest changes were saved as a revision.
gl: Os Teus últimos cambios foron gardados na revisión.

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    https://wordpress.org/
gl: O seu novo sitio web WordPress en galego está configurado correctamente: 
    
    
    %1$s 
    
    
    Pode acceder á conta de administrador cos seguintes datos: 
    
    
    Usuario: %2$s 
    
    Contrasinal: %3$s 
    
    
    Esperamos que aproveite o seu novo sitio web. Grazas! 
    
    
    - O Equipo do WordPress en galego
    
    https://gl.wordpress.org/

en: Your passwords do not match. Please try again.
gl: As túas contrasinais non coinciden. Tentao de novo.

en: Your plugins are all up to date.
gl: Todos os teus plugins están actualizados.

en: Your post has been saved.
gl: Gardouse o teu artigo.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
gl: O teu perfil contén información sobre ti (a túa «conta») e tamén algunhas opcións persoais relacionadas co uso de WordPress.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
gl: O teu sitio en %1$s experimentou un fallo crítico mentres se trataba de actualizar WordPress á versión %2$s.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
gl: O Teu sitio %1$s experimentou un erro crítico mentras se tentaba actualizar a ultima versión de WordPress, %2$s.

en: Your site is asking search engines not to index its content
gl: O teu sitio está pedindo aos motores de busca que non indexen o teu contido

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
gl: A túa web está configurada para manter só as últimas %s revisións.

en: Your site was running version %s.
gl: O teu sitio está executando a versión %s.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
gl: O teu tema non soporta menús de maneira nativa pero podelos usar nas barras laterais engadindo un widget de &#8220;Menú personalizado&#8221; na pantalla de <a href="%s">Widgets</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
gl: O teu tema non soporta menús de navegación nin widgets.

en: Your themes are all up to date.
gl: Todos os teus temas están actualizados.

en: Your translations are all up to date.
gl: As Tuas traduccions están actualizadas.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
gl: Non podes cambiar o teu nome de usuario, pero podes usar outros campos para introducir o teu nome real ou alcume, e cambiar o nome que se amosará nos teus artigos.

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
gl: [%1$s] URXENTE: O teu sitio pode non estar funcionando debido a un erro de actualización

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
gl: [%1$s] WordPress %2$s está dispoñible. Por favor, ¡actualiza!

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
gl: [%1$s] O Teu sitio foi actualizado a WordPress %2$s

en: [%s] Background updates have finished
gl: [%s] actualizacións en segundo plano remataron

en: [%s] Joining confirmation
gl: [%s] Confirmación de incorporación

en: [%s] New Admin Email Address
gl: [%s] Novo enderezo de correo electrónico do administrador

en: [%s] New Email Address
gl: [%s] Novo enderezo de correo electrónico

en: [%s] There were failures during background updates
gl: [%s] Houbo erros durante a actualización en segundo plano

en: [%s] Your site invite
gl: [%s] O convite do teu sitio

en: [Pending]
gl: [Pendente]

en: acquaintance
gl: coñecido/a

[ctx: adjective]
en: Pending
gl: Pendente

[ctx: admin menu]
en: All Links
gl: Todas as ligazóns

en: another web address of mine
gl: outro enderezo web meu

en: child
gl: fillo/a

en: click images to select
gl: preme nas imaxes para seleccionalas

en: co-resident
gl: compañeiro/a de piso

en: co-worker
gl: compañeiro/a de traballo

en: colleague
gl: colega

[ctx: color]
en: Default: %s
gl: Predeterminado: %s

[ctx: column name]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: column name]
en: Date
gl: Data

[ctx: column name]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: column name]
en: In Response To
gl: En resposta a

[ctx: column name]
en: Title
gl: Título

[ctx: column name]
en: Uploaded to
gl: Enviado a

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
gl: Marcar como spam

[ctx: comment]
en: Not Spam
gl: Non é spam

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
gl[0]: %s en moderación
gl[1]: %s en moderación

[ctx: comments]
en: All | All
gl[0]: Todos
gl[1]: Todos

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
gl: Comentarios

en: contact
gl: contacto

en: crush
gl: namorado

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
gl: %1$s o %2$s

en: date
gl: cita

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
gl: Europe/Madrid

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Sen anexar <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Sen anexar <span class="count">(%s)</span>

[ctx: drafts]
en: View all
gl: Ver todos

[ctx: example password]
en: password
gl: contrasinal

[ctx: example username]
en: username
gl: nome de usuario

en: family
gl: familia

[ctx: file]
en: Add New
gl: Engadir novo

en: first
gl: primeiro

en: friend
gl: amigo/a

en: friendship
gl: amizade

en: geographical
gl: xeográfico

en: identity
gl: identidade

en: items
gl: elementos

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
gl: Elementos multimedia

en: kin
gl: parente

en: last
gl: último

[ctx: link]
en: Add New
gl: Engadir nova

[ctx: link name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: media item]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: menu]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: menu]
en: Use new menu
gl: Utilizar menú novo

en: met
gl: coñecido/a en persoa

[ctx: meta name]
en: Name
gl: Nome

en: muse
gl: musa

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
gl: my-hacks.php (soporte para hacks antigos)

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
gl: Inicio: %s

[ctx: nav menu home label]
en: Home
gl: Inicio

en: neighbor
gl: veciño/a

en: newer
gl: máis recentes

en: none
gl: ningún

en: older
gl: máis antigos

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
gl: ou <a href="%s">crea un novo menú</a>.

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
gl: ou, <a href="%s">cambia o teu tema completamente</a>

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
gl: %1$s de %2$s

en: parent
gl: pais

en: physical
gl: físico

[ctx: plugin]
en: Add New
gl: Engadir novo

[ctx: plugin]
en: Installed
gl: Instalado

[ctx: plugin name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Todos <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Todos <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post state]
en: Pending
gl: Pendente

en: posts
gl: artigos

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Todos <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Todos <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: O meu <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Os meus <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Fixo <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Fixos <span class="count">(%s)</span>

en: professional
gl: profesional

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
gl: Desactivar

[ctx: revisions]
en: Browse
gl: Explora

en: romantic
gl: romántico

[ctx: sample permalink base]
en: archives
gl: arquivos

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
gl: artigo-de-exemplo

en: sample-page
gl: paxina-exemplo

en: send e-mail
gl: enviar un correo electrónico

[ctx: settings screen]
en: General
gl: Xeral

en: sibling
gl: irmán

[ctx: site]
en: Mark as Spam
gl: Marcar como spam

[ctx: site]
en: Not Spam
gl: Non é spam

[ctx: site]
en: Registered
gl: Rexistrado

en: spouse
gl: cónxuxe

en: sub item
gl: subelemento

en: sweetheart
gl: parella

[ctx: term name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: theme]
en: Active:
gl: Activo:

[ctx: theme]
en: Details &amp; Preview
gl: Detalles e vista previa

[ctx: theme]
en: Installed
gl: Instalado

[ctx: theme name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Todos <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Todos <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Browse
gl: Navegar

[ctx: themes]
en: Featured
gl: Destacados

[ctx: themes]
en: Latest
gl: Novedosos

[ctx: themes]
en: Popular
gl: Populares

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d G:i:s
gl: d-m-Y G:i:s

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Todo <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Todos <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Lixo <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Lixo <span class="count">(%s)</span>

[ctx: user]
en: Add Existing
gl: Engadir existente

[ctx: user]
en: Add Existing User
gl: Engadir un usuario existente

[ctx: user]
en: Add New
gl: Engadir novo

[ctx: user]
en: Add New User
gl: Engadir un usuario novo

[ctx: user]
en: Mark as Spam
gl: Marcar como spam

[ctx: user]
en: Not Spam
gl: Non é spam

[ctx: user]
en: Registered
gl: Rexistrado

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
gl[0]: Todos <span class="count">(%s)</span>
gl[1]: Todos <span class="count">(%s)</span>

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
gl: Usuarios

[ctx: verb]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: verb]
en: Trash
gl: Lixo

[ctx: verb; site]
en: Archive
gl: Arquivar

en: via
gl: mediante

en: visit site
gl: visitar o sitio

[ctx: widget]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: widget]
en: Edit
gl: Editar
